STOPPEN AMSTERDAMSCHE BEURS KAMPEERDERS LAATSTE BERICHTEN. ydeepstiidUiqm JUxwmdaal Tiiewos avenhorn spanbroek heerhugowaard noordscharwoude oudkarspel egmond a. d. hoef oudesluis harenkarspel egmond aan zee nieuwe niedorp m DERDE BLAD HARDE STRIJD IN DE KOPPEL WEDSTRIJDEN. Waar zijn de Alkmaarsche sprinters? De Amsterdamsche renners van Ger- mania hadden o.m. van Gelder en Scheffer meegebracht en het was waar schijnlijk daarom, dat we dezen keer in de voorwedstrijden sprintnummers kre gen van de amateurs en onafhanke- lijken. Helaas, Alkmaar kan zonder een Pronk en Evers op het oogenblik geen sterke sprinters naar voren brengen. Jan Groot is zij scherpte kwijt, Bos en Ottenbros zouden het wellicht een eind kunnen schoppen ,als ze zich uitsluitend op de sprint toelegden, een Kuilboer is meer een krachtmensch, een Kusch heeft geen sprong. En zoo was dit sprintnummer al gauw be keken. Natuurlijk won van Gelder op zijn gemak en dat Kusch tweede werd, wat uit sluitend te danken aan zijn plaatsing in de halve finales. Wat op zich zelf zeker geen slecht resultaat is voor dezen renner. Het zelfde kan gezegd worden van Hollebeek, die het in den strijd om de derde plaats Scheffer nog lastiger maakte dan men ver wacht had. Eerste werd alzoo v. Gelder, tweede Kusch, derde Scheffer en vierde Hollebeek. De nieuwelingen leverden eenigzins een voudige series over 30 ronden, maar de finale was zeer levendig. Uitlooppogingen waren zonder resultaat en het harde werken van Schilil en Ekkers viel in dit opzicht zeer te prijzen. Ekkers stelde in den eindspurt teleur en Schilli toonde toen zijn groot uit houdingsvermogen. Hij werd in de laatste ronde, nadat hij even in de knel had ge zeten nog juist geklopt door Roozenschoon, maar Schilli's prestatie was wellicht beter. Een koppelwedstrijd voor nieuwelingen werd één lange jacht, zonder dat het één koppel gelukte, om een ronde uit te loopen. Het gevolg van dat jagen was, dat er geen enkel klassement verreden kon worden. In het eindklassement was Ekkers de snelste, zoodat hij met Wester den rit won.: 1. Ekkers—Wester; 2. Berkhout—'Verha gen ;3. Schil te—Ravestein. Bij de amateurs en onafhankelij ken werd een enorm harde strijd geleverd door de diverse koppels. Lange, afmattende jach ten werden ondernomen, maar ook hier was het krachtsverschil zeer gering, zoodat de klassementen moesten beslissen, 't Resultaat was, dat GrootBos wonnen met 13 punten en dat resp. tweede en derde werden Kuil boerOttenbros en Schipperv. Gelder, resp. met 12 en 8 punten. Zooals gezegd, was het een zeer forschc wedstrijd, waarin uitstekend werd gereden en het verschil in sterkte zeer, zeer miniem was. Paarden. DRAVERIJEN TE UITHUIZEN. De uitslagen van de te Uithuizen gehou den kortebaandr averij en over maximum 890 meter, luiden: A-draverij: 1. en 2. Ded Heat Caesar S. (eig. stal Gruno, Groningen), tijd 1 min. 18 sec. en Zola (B. Momsma, Oudkerk). B-draverij: 1. Anvil E. (eig. A. Ebbinge), tijd 1 min. 18,4 sec.; 2. C. Albatros (eig. J. L. Bolt, Warffum). C-draverij: 1. Zambo (eig. W. van de Velde, Middelstum), tijd 1 min. 20,2 sec; 2. Anselor (eig. J. Mensinga, Groningen); 3. Zoeklicht (eig. J. Prakken, Sneek); 4. Fran- ces May (eig. B. de Vries, Heerenveen). Kostelooze rijwielplaatjes. Belanghebbenden kunnen zich voor het bekomen en inleveren van een aanvraag voor een kosteloos rijwielbelastingmerk voor het belastingjaar 1939/40 vervoegen bij den assistent-dienstgeleider der directe belas tingen en accijnzen. Op 17 en 24 Juli 1939 van 8—10 uur n.m. ten huize van den dienstgeleider te Aven horn, A46, voor wat betreft de inwoners van de gemeente Avenhorn, op 19 en 26 Juli 1939 van 8—10 uur n.m., ten gemeentehuize Oudendijk voor wat be treft de inwoners van de gemeenten Ouden dijk en Beets, op 18 en 25 Juli 1939 van 8—10 uur n.m., ten gemeentehuize Ursem, voor wat betreft de inwoners van de gemeente Ursem. Benoemd. Onze vroegere plaatsgenoot, den heer Tj. v. Eik, assistent van de N.V. Zuivelfabriek te Castricum, is benoemd tot bedrijfsleider en procuratiehouder aan de N.V. Zuivel fabriek aldaar. Geslaagd. De heer K. Komen, werkzaam ter secre tarie alhier, slaagde voor het examen gemeente-administratie. De bedrijven verdwijnen. Naar ons thans van bestuurszijde wordt medegedeeld, is in de commissie van be heer van de gemeenschappelijke gasfabriek van de Langendijker gemeenten en Sint Pancras een verzoek van de gemeente Alk maar behandeld, waarin gevraagd wordt, of laatstgenoemde gemeente voorstellen mag doen voor de overname van de Langendijker gasfabriek door Alkmaar. Op dit verzoek is gunstig beschikt. Even- tueele voorstellen zullen dus eerst nog door Alkmaar moeten worden gedaan, voor en aleer men over een overdracht van de fa briek zal krijgen te beslissen. Zoo langzamerhand houden de Langen dijker gemeenten geen enkel bedrijf meer over. Werkverschaffing. Op Zaterdag j.1. stonden bij de gemeen telijke arbeidsbemiddeling 8 werkloozen ingeschreven. De uitgaven der gemeente aan werkver schaffing en steunverleening waren in het eerste halfjaar 1939: voor steun aan werk loozen 2239.51, gemeentelijke werkver schaffing (baggeren en slooten) 6054.60 en centrale werkverschaffing 188.87. -toe ongelukken kunnen ontstaan. Dinsdagmiddag had te Wimmenum, ter hoogte van het Zeevogelsterrein, een ongeval plaats, dat zeer goed is afgeloopen. De bestuurder van de N.A.C.O.-bus, om streeks 3.30 komende uit de richting van Bergen, zag van de linkerzijde van den Heerenweg een groentenauto staan. De bestuurder van deze auto was in gesprek met zekeren G. uit Egmond a. d. Hoef. Toen dit gesprek beëindigd was, zette de bestuurder van den groentenauto den motor in beweging en bracht den wagen, zonder ook maar één moment aandacht voor het verkeer op den weg te hebben met een korte beweging naar de rechterzijde van den weg, om op die manier G., die aldaar met een groenten-bakfiets stond, te kun nen passeeren. Dit ailles geschiedde juist op het moment dat de N.A.C.O.-bus uit de richting Bergen kwam. De bus reed met een snelheid van plm. 50 k.m. De bestuur der van de bus werd door die ondoor dachte plotselinge beweging van de groentenauto in moeilijkheden gebracht. De auto van achteren linksom passeeren ging niet, daar in dat geval G. met zijn bakfiets zou worden aangereden. Bij recht door rijden zou een botsing met de groen teauto gevolgd zijn. Toen week de chauf feur van de bus maar geheel naar rechts uit en kwam in een drooge greppelsloot terecht. In schuinen stand bleef hij hangen, terwijl er aan den wagen niets mankeer de. De enkele reizigers kwamen er allen met den schrik af en konden hun reis weldra per luxe wagen vervolgen. De bus is later op den avond bevrijd. Tegen den bestuurder van de groenteauto zal proces- vei baal worden opgemaakt. Opening voetbalterrein. Het sportterrein van de voetbalvereeni- ging „D.O.S.K.O." alhier, dat met finan- ciëelen steun van rijk en gemeente belang rijk is verbeterd, zal Zondag a.s. wo* m geopend. Autotocht ouden van dagen. Woensdag is alhier de jaarlijksche auto tocht gehouden. Door de goedgeefschheid der inwoners kon met ruim 130 ouden van dagen de reis worden gemaakt naar Volen- dam en Amsterdam met een bezoek aan „Artis". Bij terugkomst in de gemeente werd in de tooneelzaal van J. Kaandorp, te Tuit- jenhorn tot afscheid nog een verversching gebruikt, waarbij door den voorzitter van het comité, den heer de Vries, aan allen, die tot het welslagen van dezen tocht hebben medegewerkt, hartelijk dank gebracht. Seizoendienst. Met ingang van Zaterdag 15 Juli tot 1 September a.s. treden de volledige bad seizoenregelingen voor post, vervoer enz. in werking. Voor den autobusdienst houdt dit o.a. in de invoeging van een vijftal diensten op Castricum en naar behoefte een half uren-dienst in plaats van éénmaal per uur AlkmaarEgmond aan Zee v.v. Beroep afgewezen. Bij Kon. besluit is afgewezen het be roep, ingesteld door de N.V. N.A.C.O., tegen de vergunningen, verleend aan P. C. "de Graaff en J. v. d. Pol voor de uitoefening van een autobusdienst tusschen Egmond aan Zee en IJmuiden, uitsluitend tot ver voer van de leden van de bemanning van visschersschepen, welke in de haveA van IJmuiden binnenvallen of aldaar uitvaren. Overwogen wordt o.a., dat concessionaris sen reeds jaren dezen dienst onderhouden, terwijl de N.A.C.O., die aanvoert, dat met geringe moeite, alleen door aanpassing ha- rer dienstregelingen, het onderhavige ver voer kan worden bewerkstelligd, zich intus- schen nooit iets aan dit vervoer gelegen heeft laten liggen. Derhalve wordt het on billijk geacht om, nu voor dit vervoer vol gens het Reglement Autovervoer Personen mede een vergunning is vereischt, door ont houding dezer vergunning dit vervoer on mogelijk te maken aan de bestaande exploi tanten, zulks ter wille van een onderneming, die zich aan dit vervoer niets gelegen heeft laten liggen. Tocht ouden van dagen. Dinsdag heeft de autotocht van Ouden van dagen, georganiseerd door de afdeeling N. Niedorp van den Bond van Staatspen sioen, plaats gehad. Met 21 auto's, welwillend afgestaan door particulieren en 1 groote autobus reed men des morgens half negen van de Kerkestraat af in zeer opgewekte stemming. Een groot aantal inwoners was reeds hierbij aanwe zig, waaruit de belangsteling voor dezen dag bleek. Gereden is naar het prachtige oude bui ten, thans uitspanning Velzerend, waar koffie is gedronken. Daarna volgde een wandeling door het park en toen een boot tocht naar de IJmuidersluizen. Het weer was inmiddels mooi geworden, wat vooral de boottocht ten goede kwam. Na afloop is gereden naar Wijk aan Zee, waar een keu rige warme maaltijd werd gebruikt in hotel Sonnevanck. Na een bezoek aan het strand ging de tocht over Castricum naar Bergen, met aL laatste pleisterplaats Duinvermaak. Hier DE KONINGIN OP SOESTDIJK. Te ongeveer twee uur is de koningin hedenmiddag per auto op het paleis Soest- dijk aangekomen, GROOTE BRAND TE BERKEL- ENSCHOT. Drie huizen in asch gelegd. Gisteravond zijn drie woningen te Berkel-Enschot (N.-Br.) door nog niet bekende oorzaak in de asch gelegd. Niets kon worden gered. De inboedels waren niet verzekerd. Omstreeks zeven uur sloegen de vlam men uit het rieten dak van de woning van B. Ambacht, gelegen aan den weg naar de Berkel-steenfabrieken. In een oogwenk stond het geheele huis in lichten laaie. In de omgeving van de brandende wo ning was men met de motorspuit bezig een aardappelveld te bespuiten met lood- arsenaal, ter bestrijding van den kolorado- wever. Deze spuit werd onmiddellijk naar den brand gedirigeerd. Inmiddels was ook de brandweer ter plaatse en met alle beschikbare middelen werd het vuur be streden. De vlammen hadden zich intus- schen reeds medegedeeld aan de naast ge legen woningen van A. van de Boer en J. Hoogeboom en het mocht niet gelukken, de als fakkels brandende perceelen te redden. Nadat men twee uur lang alle krachten had ingespannen, was het vuur gebluscht; de drie huizen zijn totaal verwoest. De inboedels waren niet verzekerd Het is reeds de tweede maal in korten tijd, dat d efamilie van de Boer haar bezittingen in vlammen op ziet gaan. HOOGLEERAARSBENOEMINGEN TE AMSTERDAM. De gemeenteraad van Amsterdam heeft prof. dr. de Kleyn, thans buitengewoon hoogleeraar, tot gewoon hoogleeraar in de keel-, neus- en oorheelkunde benoemd, als opvolger van prof. H. Burger. Prof. Kleyn is sinds 1936 aan de Amster damsche universiteit verbonden; voordien heeft hij als keel-, neus- en oogarts te Utrecht gewerkt. Hij is in 1914 te Groningen gepromoveerd. In de tweede plaats benoemde de raad dr. N. Westendorp Boerma tot buitenge woon hoogleeraar in de wijsbegeerte van den godsdienst en de zedekunde. De benoemde is reeds lector aan het doopsgezind seminarium, dat aan deze uni versiteit gevestigd is. Hij is tot 1937 her vormd predikant geweest. In 1935 tot lector in de zedekunde aan het doopsgezind seminarium benoemd, heeft hij deze positie nog ongeveer anderhalf jaar met het predik-ambt gecombineerd en zich daarna geheel aan het lectoraat ge- wijd. ONZE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 6.17 uur vertrok van Schiphol de Nandoe met als gezagvoer der Tepas. Aan boord van dit vliegtuig bevond zich 419.5 kilo briefpost, 1.6 kilo pakketpost en 186.6 kilo vracht. Elf passagiers maken de reis mede vanaf Amsterdam resp. tot Budapest, Karachi, Batavia, Jodphur, Bangkok en Sydney. Verder stappen onderweg 3 pas sagiers in. EEN KERK ALS ARSENAAL. Bij het onderzoek, dat de Chileensche politie naar aanleiding van de ontdekking van een complot tegen de regeering heeft ingesteld, is in een kerk nabij Santiago een wapnopslagplaats ontdekt. Vijftien geweren en 70 pistolen werden in beslag genomen. (ONGECORRIGEERD). CHURCHILL OVER DEN INTERNATIONALEN TOESTAND. De „Daily Mirror" publiceert een beschou wing van Churchill over den internationa len toestand. O.a. schrijft hij: De pogingen der nazi's, de Britsche Fransche democratieën te vermoeien door middel van een „zenuwenoorlog" en oelee- digingen zijn tót mislukking gedoemd, ne Britsche rijk en zijn Fransche bondgenoo- ten zullen zich in hun vastbeslotenheid me. laten schokken. Niemand weet, wat in het buitenland zal gebeuren, noch wanneer het ergste zal gebeuren, doch wel weten wij wac wij in zoo'n geval zullen doen. Nooit was ei in vredestijd op ons oude eiland grootere eenstemmigheid. Na verklaard te hebben, dat de beslissing over vrede of oorlog geheel in handen van Hitier ligt, betoogt Churchill, dat het ver- geefsche moeite is, met het zwaard in de hand levensruimte te zoeken. De barbaar- sche methoden zijn ondoeltreffend en ver ouderd. Slechts de wetenschap telt en het is noo- dig, het vertrouwen en den goeden wil te herstellen. Churchill hoopt, dat Hitier, nu het nog tijd is, over deze eenvoudige doch duidelijke waarheden zal nadenken doch doet hij slechts een enkele schreden op den verkeerden weg of pleegt hij een enkele daad van agressie, dan zullen de vooruit zichten op een betere toekomst voor onze generatie in vlammen en rook verdwijnen Churchill houdt Hitier het lot van Na poleon voor oogen en wijst erop, dat Enge land toen de geheele wereld tegen zich had, terwijl het thans met driekwart van de bevolking van den aarde verbonden is. Het is te hopen, zoo verklaart hij, dat deze overwegingen van invloed zullen zijn op di besluiten van den Duitschen dictator en zijn Italiaanschen collega, en dat alles vreedzaam zal afloopen. JAPANSCHE REGEERING BEPAALT HAAR STANDPUNT. Het Japansche kabinet heeft in een spe ciale zitting besloten, bij de komende Britsch-Japansche besprekingen de „funda- menteele politiek" voort te zetten. Japan, zoo wordt te kennen gegeven, zal van En geland verlangen: 1. dat het breekt met de tendenties ten gunste van Tsjang Kai Sjek en tegen Japan, welke tot de moeilijkheden te Tientsin heb ben geleid en 2. dat het van zijn „oprechtheid" doet blij ken, door op politiek en economisch terrein zijn medewerking te verleenen, zoowel als door handhaving van orde en rust in de Britsche concessie te Tientsin. In de straten van Tokio ziet men vandaag aanplakbiljetten met slagzinnen als „Slaat Engeland op den neus" en „Weg met Enge land, den aartsduivel achter Tsjang Kai Sjek". was het gezellig en ging het vroolijk toe bij de verschillende vermakelijkheden, vooral toen zich een honderdtal Rotterdamsche schoonen onder het gezelschap mengden, men kreeg toen heelemaal niet meer den indruk, dat men met heeren uit was boven de 65 jaar. Om 9 uur arriveerde het geheele gezel schap in de beste orde te N.-NiNedorp. Op de Kerkestraat stond als altijd het fanfare corps klaar en onder groote belangstelling ging men bij Kossen binnen, waar nog het een en ander werd geconsumeerd. De voorzitter, de heer H. Borst, bracht dank aan allen die hadden medegewerkt dezen dag te houden en te doen slagen en hoopte, dat in de toekomst deze medewer king mocht blijven bestaan. Daarna voerde de burgemeester, die met mevrouw den tocht had medegemaakt het woord, waarna mej. Molenkamp en de heei ,Druif namens de ouden van dagen har telijke woorden van dank spraken. De laatste spreker bracht nog dank aan zuster Kok voor de hulp door haar op de verschillende reizen geboden, waarvoor de zuster zichtbaar onroerd dankte. DOODELIJK VERKEERSONGELUK BIJ EINDHOVEN. Hedennacht omstreeks 12 uur is op den Aalsterweg ter hoogte van huize De Heide- hoef te Eindhoven een doodelijk verkeers ongeluk gebeurd. Per motor keerde de 25-jarige onderwij zer J. van Tuin uit Eindhoven, die thans in militairen dienst is, naar Valkenswaard te rug, waar hij gedetacheerd is. Door nog on bekende oorzaak is hij op een gegeven mo ment tegen een vóór hem rijdende melk wagen gereden, tengevolge waarvan hij te gen den grond sloeg. HJj was terstond dood. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat het slachtoffer op het laatste moment nog een poging heeft gedaan, den wagen, die van een behoorlijk achterlicht voorzien was, te ontwijken, wat hem echter niet meer is mogen gelukken. Het lijk en het motorrijtuig zijn door de politie in beslag genomen. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL TE ROTTERDAM. Vanmorgen omstreeks half tien is op de Waalhaven O.-z. te Rotterdam een ernstig ongeval gebeurd, tengevolge waarvan de 17-jarige electricien J. Verschoor, uit He kelingen, is gedood. De jongeman reed op zijn motorrijwiel achter een autobus, die hij wilde passeeren. Van de andere zijde na derde op hetzelfde moment een militaire auto; de bestuurder van dezen wagen kon een aanrijding niet meer voorkomen. Beide voertuigen botsten met een hevigen slag tegen elkaar. De motorrijder werd dermate gewond, dat hij kort na aankomst in het ziekenhuis is overleden. Het motorrijwiel werd vernield. 50.000 OORLOGSINVALIDEN IN SPANJE Volgens officieele gegevens zijn tijdens den Spaanschen burgeroorlog 50.000 man schappen, die in de Franco-legers gestreden hebben, invalide geworden. Hiervan zijn 301 totaal invalide en 208 blind. DE ONDERHANDELINGEN MET MOSKOU. Men verwacht hier, dat binnenkort nieuwe instructies voor Seeds naar Moskou zullen worden gezonden. De Times meldt, dat na drie maanden van onafgebroken pogingen, het drievoudig pact van wederzijdschen bijstand in zicht schijnt te zijn. Na iedere gedachtenwisse ling teekent de structuur van het bondge nootschap zich duidelijker af en worden de meeningsverschillen geïsoleerd. De volgen de Fransch-Britsche stap zou zeer wel op de een of andere wijze beslissend kunnen zijn. JONGEN MET FIETS TE WATER GEREDEN EN VERDRONKEN. Gisterenavond is uit het Wilhelmina kanaal bij de Heikantschebaan te Tilburg opgehaald het lijkje van den 12-jarigen H. Haans aldaar. Het knaapje was 's mid dags met zijn rijwiel te water gereden et verdronken. Daar echter niemand het onge luk had zien gebeuren, is men eerst enkele uren later, toen de fiets in het water ontdekt werd, gaan dreggen. De identiteit van den jongen kon eerst laat worden vastgesteld ia veel moeilijker dom hard rijden. Stoppen duurt „hoe langer hoe langer" naarmate uw snelheid stijgt. Maar wie van tijdig stoppen een gewoonte maakt, houdt 't verreweg 't langst vol I appepCLitf Noe vaker brandalarm. Des ie minder bosch «oe meer rommel... les ie meer prikkeldraad I STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Agamemnon 12 Juli te Izmir. Aurora 12 Juli te en v. Patras n. Algiers. Bennekom 12 Juli 12 u. 240 m. N.-Azoren. Berenice 12 Juli v. A'dam n. Hamburg. Boskoop 9 Juli te Valparaiso. Deucalion 13 Juli 0.15 u. Lydd gepasseeri Fauna 13 Juli te Amsterdam. Oberon 13 Juli Juli van Malaga n. Cadiz. Odysseus 12 Juli te Gdynia. Perseus 12 Juli v. A'dam n. Kopenhagen. Saturnus 12 Juli v. Tunis n. Alexandrië. Stuyvesant 12 Juli v. Dover n. Barbados. Trajanus 12 Juli 15.30 u. Ouessant gepass. riTton 12 Juli 23.30 u. v. Hamburg n. A dam Ariadne 13 Juli te Kopenhagen. Stoomv. Mij. Nederland. Poelau Bras uitr. van Hamburg 13 Juli. Johan de Witt uitr. v. Algiers 12 Juli. Chr. Huygens thuisr. v. Colombo 12 Juli. Marnix van St. Aldegonde thuisr. te Am sterdam 12 Juli. Rotterdamsche Lloyd. Sibajak 12 Juli van Batavia. Garoet 11 Juli 10 uur Finisterre gepasseerd. Brastagi 12 Juli 11 uur van Suez. Bantam 12 Juli 5 uur van Ganua. Indrapoera 12 Juli 17 uur van Rotterdam. Baloeran 12 Juli 16 uur van Marseill. Kota Gede 13 Juli 1 u. pas. K. Guardafuie. Ameland 13 Juli 1 uur van Vlaardingcn. OPGAVE VAN N OORDHOLL AN D6CB LANDBOUWCREDIET N.V. van Donderdag 13 Juli 1939 Vor.k. STAATSLEENINGEN. 3-3K NederL 1938 94»/, 3 Ned.-lndië 1937 92* 5H DuitschL '30 m verkL 17"/™ BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Baak114 Handel Mij Cert v. 250 127»/« Koloniale Bank166 Ned. Ind. Handelsbank .115 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delit Cert NederL Ford Lever Bros Philips Cloeil. Gem Bezit INDUSTR OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Btbleb. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands 34»/, 78'/, 3381/, 128»/. 195 30% §18»/» 39'/, 4"'/m 32 24% 11% H»/w Steel comm 34»/, U. S. Leatber 2% CULTUUR MAATSCH. H. V. A3931/, Java Cultuur,189 Ned Ind Suiker Unie 214 Vereen Vorstenlanden 881/, MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. 601/, Redjang Lebong 100 PETROLEUM. Dordtscbe Petr. 286 Kon P*tr299 Perlak57»/, 25*/ SI -II Uuion 8»/« Tide Water 9 RUBBERS. Amsterd. Rubber 1861/, Deli Bat. Rubber 125»/, Hessa Rubber 81 Oostkust 109 Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia 81 2'/w 99 701/, 102 108 131l/a Oude Deli 186 Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac. 145'/, 20V, 8'/, 10% 747, 3»/i» 2.45-3X0 95V| 93% 18»/» 114 1291/, 166 UW, 351/4 771/, 338 127»/,4 197% 32 19-7/:s 41%-J 33»/, 25{-% 12% 11% 35% 2% 396%-7 192 212 89»/, 61 R0 288»/, 3011/4-'/, 56 8V1, 9% 186% 128V, 109% 2'/s 99 711/1 102 108 187V, 144V, 9'/, /l' 10»/. Il'/i» 3'/« tExclaim. "Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupo®. Prolongatie vorige koers heden WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers 1.88»/» 8.81'/, 75.56 4.99 New-York Londen Berlijn Parfjs Brussel (Belga) 32.01 Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo 42.46 V, 39.37 X 45.45 44.32 V, heden 1,88'/I« 8.81 75.5 0 4.98 31.9® 42.47 39.35 45.4° 44.27*»

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10