"akkERÏJQ 7fïgï*l"e ONS INDISCH HOEKJE. 4 i HEILOO EGMOND A. D. HOEF CASTRICUM EGMOND AAN ZEE OUDORP UITGEEST BERGEN ZIJ PC EGMOND BINNEN NIEUWE NIEDORP DERDE BLAD Jlecfit&^aken DE NOODLOTTGE STEEKPARTIJ TE GRONINGEN. j Drie jaar gevangenisstraf geëischt. Voor de Vacantiekamer van de Groning- sche rechtbank heeft gistermorgen terecht gestaan de 32-jarige gehuwde arbeider J. J. V., thans gedetineerd, beschuldigd van doodslag subsidiair zware mishande ling den dood tengevolge hebbend. Op Zaterdag 13 Mei j.1., den eersten avond van de Groningsche kermis, heeft aan het Binnendamsterdiep nabij de Steentilbrug een vechtpartij plaats gehad, waarbij de werkman W. de Weerd is doodgestoken. Verdachte en de W. hebben in een café ruzie -kregen naar aanleiding van het feit, dat de W. een week tevoren de vrouw van verdachte had lastig gevallen. De ru zie werd op straat voortgezet, waarbij van beide zijden het mes werd getrokken. Verdachte beweerde uit zelfverdediging te hebben gehandeld, maar volgens ver schillende getuigen, die de vechtpartij hebben gezien, zou verdachte veeleer de aanvallende partij zijn geweest. Twee steken in bui.1: en rug, welke een inwendige bloeding tengevolge hadden, hebben den dood van de W. veroorzaakt. De officier van justitie verwierp het be roep op noodweer en eischte wegens doodslag drie jaar gevangenisstraf. De uitspraak volgt over veertien dagen. BRANDSTICHTING. Voor de Vacantiekamer van de recht bank te Groningen stond gister terecht de arbeider A. K. uit Peize, thans gedeti neerd, beschuldigd van brandstichting. De verdachte, die bekende, heeft in de schuur een brandende pijp uitgeslagen boven afval van koren, waardoor de brand is ontstaan. De man verkeerde in finan- cieele moeilijkheden en zag uitkomst in brand, omdat zijn inboedel hoog verzekerd was. De eisch luidde anderhalf jaar ge vangenisstraf. BUSONDERNEMERS VEROORDEELD. Voor den kantonrechter te Amersfoort stonden gister twee Amsterdamsche auto busondernemers terecht. Zij waren in verzet gekomen tegen een vonnis van het kantongerecht, waarbij de een tot 250 subs. twee maanden en de ander tot 100 subs. een maand hechtenis was veroor deeld. Den eersten verdachte, directeur van de N.V. Schoutens Busbedrijf die een zg. wilden busdienst op Arnhem had onder houden, doch daarmede begonnen was, nadat een aantal van zijn collega's reeds was veroordeeld, werd 1000 boete, subs. een maand hechtenis opgelegd. De andere busondernemer, die reeds drie jaar een dagelijkschen dienst AmsterdamDussel- dorp onderhield, werd tot 20 subs. acht dagen veroordeeld. £(uuU en JuiH&ouw KENNEMERLAND. De week van 3 tot 10 Juli. gaf weinig hoopvols te zien. Groote aanvoer, luste- looze hanael en behoudens enkele uit zonderingen lage prijzen. Men moet den moed van de tuinders bewonderen, die eiken marktdag met groote kwantums komen opzetten met de wetenschap dat er weinig van terecht komt. Maar, het product is klaar en naar de markt, dat is de stelregel vna de nooit versagende tuinders. Het is dan ook droevig, dat de enorme voorraad alles of nagenoeg al les voor het binnenland is bestemd, dat het op geen stukken na kan gebruiken. Duizenden collis brengen den minimum prijs op en het is gelukkig dat de regeering steunt zij het dan een geringen steun want anders liep het hopeloos mis. Bloemkool, welke da vorige week een veer moest laten, kwam, voor zoover le soort betreft, weer aardig bij en de prijzen 8.50 a 14 voor le soort en 4.50 a 6.50 voor 2e soort, zijn niet slecht. Wat aan boonen en erwten werd aangevoerd had belangstelling en wat de laatste be treft le soort. Dubb. boonen golden 30 k 41, snijboonen f 26 k f 40, raspers 12 a 16, capucijners ƒ10 a 13.50 en doppers 8 13 per 100 kg. Sla waarvan veel le soort had geen be langstelling en een prijsje van 0.70 k 1.10 per 100, was de prijs. Andijvie had evenmin belangstelling en de prijzen 0.80 1.30, waren te laag. Komkom mers gingen voor een prijsje van /la 3.20 per 1Ö0 weg. Tuinboonen, waarvan een veel te groote aanvoer, werden voor een prijsje van 1.50 k f 3.50 per 100 kg., verhandeld. Spinazie en postelein waren haast niet te plaatsen en een klein ge deelte bracht op: 0.15 a 0.35 en 0.10 a 0.20 per kist (inhoud resp. 8 en 4 kg.) Bosgroente had weinig belangstelling en alleeen bospeen ging nog al. Bospeen gold 3 a 5.50, de overige bosgroente /la 1.80, per 100 bos. Aan de markt hebben de aardbeien zoo goed als afgedaan, ter wijl bessen en frambozen, alsn ede kruis bessen in beduidende partijtjes worden aangevoerd. PROVINCIALE BOND VAN RUNDVEEFOKVEREENIGINGEN IN NOORDHOLLAND. Het bestuur van den Provincialen Bond van Rundveefokvereenigingen in Noordhol land schrijft ons: Ten opzichte van de bedrijfsuitkomsten, zijn het voor onze veehouders wel zeer, zeer moeilijke tijden. Lage zuivel- en daardoor lage melkprijzen, lage vee- en vleesch- prijzen, ongunstige groeivoorwaarden voor gras en hooi met daarbij hooge prijzen voor krachtvoer en drukkende lasten van de crisis-instellingen, zijn wel mee de voor naamste oorzaken van de ongunstige be drijfsuitkomsten. Het is vanzelfsprekend, dat een en ander fawUiciaal Tlieims Muziek en zang in het Gemeente lijk Muziekpark. Het was een goede gedachte van onze muziek- en zangvereenigingen om het Heiloosche publiek te vergasten op en amusementsavond van eigen vereenigin- gen en een concert zonder entree. De ver- eenigingen Eensgezindheid, het gemengde koor Harmonie en het kinderkoor hebben den talrijken bezoekers (ongeveer een 400) een genoeglijken avoond bezorgd. Door Eensgezindheid werd ingezet met „Uit Volle Borst" (marsch van Hure- man), gevolgd door „Le Rois' Amuse" (Delibes) en „Marsch van Heros" (Nichols). Als altijd werden de nummers correct uitgevoerd en het publiek gaf een gul applaus. Het kinderkoor gaf, met den directeur, den heer Nico Snel aan de piano, als eer ste liedje „Wie de R niet kan zeggen", ge volgd door „In de Smidse". Een hoogere klasse zong het „Patriottenlied", gevolgd door „Verhuizen", doch het glanspunt van den goed uitgevoerden kinderzang was (door alle kinderen gezongen) „Wi, Heilooër kinderen", woorden en muziek van W. van der Linden. Het gemengde koor zong „Nederigheid" van Jac. Bonset en „Barcarola" van G. Beijler. Het koor zong gevoelvol en maat vast en een spontaan applaus was ver diend. „Eensgezindheid" was andermaal aan bod en vergastte ons op nummers, waarmede zij in Schagen den len prijs be haalde en op het concours te Hoorn zal uitkomen n.1. „Artemus" (Vaulet) „de Pacificatie van Gent" (Peter Benoit) en „Elizabeth" ouverture (Turine) en als toegift „Sabre et Lance", marsch (Star- ker). Met groote aandacht volgden de ouderen de nummers. Jammer was het dat de jeugd minder stil was. Aanbesteding. Het bestuur van den polder Baafje besteedde Donderdagavond te 7 uur in het café van den heer J. Morsch, alhier, aan het bouwen van een woning. Ingeschreven werd als volgt: J. Klaver, Heiloo 2375. D. Langedijk, Heiloo 2350. Opdam, Heiloo 2283/ Houtenbos, Bergen 2578. Bos, Limmen 2200.— Kops en Zor.en, Heiloo 2252.- D. Glorie, Limmen 2195.— Bol ten, Heiloo 2375. Kops, Bergen 2290 Heine, Heiloo 2185.— De Geus, Heiloo 2394. Hoogewerf, Ursem 2380/ Ter Voort, Egmondbinnen 2447. W. Giltjes, Broek op Langend. 2738. Hoedjes, Heiloo 2242. G. de Geus, Langendijk 2727/ Holtes, Heiloo 2380/ De gunning is aangehouden. Begrooting 2180. Hoofd Luchtbeschermingsdienst. Als hoofd v. d. luchtbeschermingsdienst is, wegens vertrek naar 't buitenland van den tegenwoordigen functionaris J. Verheg gen, door den Burgemeester aangewezen de heer W. Wester, hoofd Bijzondere Jon gensschool te Egmond a. d. Hoef. „schele hoofdpijn" maken be hoorlijk werken onmogelijk Neem een "AKKERTJE", even liggen. Daarna weer frisch. niet van een gunstigen invloed is op het or ganisatie-leven. Van ouds heeft de veeboer echter als regel groote zorgen voor zijn be drijf gekend en wellicht is hierdoor zijn uit houdingsvermogen en optimisme als het ware gehard. Als een bewijs hiervoor geldt wel, dat niettegenstaande de bov. gen. zorgen toch een Centrale Fokveetentoonstelling zal worden georganiseerd. Behoudens nadere goedkeuring en medewerking van het ge meentebestuur zal daags na de schapenfok- veedag op Donderdag 28 September a.s. in het Sportpark te Alkmaar bedoelde Fokvee tentoonstelling worden gehouden. Dat niettegenstaande de ongunstige tijden de fokkers toch het besluit namen voor 't organiseeren van deze tentoonstelling, is gebaseerd op de noodzakelijkheden voor in zichten betreffende de veeverbetering en bovenal voor reclame. Hoewel de Bond en dus de fokkers on danks alles, zelf de lasten voor de Fokvee- Tentoonstelling, op de schouders nemen, ligt het toch voor de hand, dat steun in deze buitengewoon welkom is, ook met het oog op het moreele effect hiervan. In verband met de kosten worden, be houdens voor een paar nummers, voor de bekroningen slechts papieren prijzen ge geven. Beter was het hiervoor medailles be schikbaar te stellen, maar zooals gezegd, stuit dit op bezwaren. Teneinde hieraan tegemoet te komen, heeft het bestuur van den Bond bov. gen. besloten tot onderscheidene organisaties, alsmede individueele personen een verzoek te richten, een medaille beschikbaar te willen stellen. Ingevolge hiervan richt het bestuur ook tot U het beleefde verzoek hierin Uw zeer gewaardeerde medewerking te willen ver- leenen door het beschikbaar stellen van één of meer medailles. Indien U op ons verzoek in gunstigen zin moogt beslissen, zouden wij tevens daarbij gaarne willen vernemen, of U voorkeur hebt voor de rubriek waarin de medaille zou worden toegekend, dan wel of U dit aan ons bestuur wilt overlaten. In geen jaren zoo'n slecht badseizoen als heden. Waar de Castricumache en Bakkumscbe middenstand en de kamerverhuursters de hotels het speciaal moeten hebben het badseizoen, kan nu gezegd worden, dat er sinds jaren niet zoo'n slechte toestand is geweest als nu. Waar moet het heen me degenen, die van de verhuurgelden hun hypotheken en rente moeten aflossen? Waar moeten de middenstanders het geld ontvan gen, dat ze hun cliënten in den wintertijd hebben voorgeschoten in den vorm van mate rialen? Waar moeten deze zelfde mensehen met hun ingekochte waren blijven, al» er niet voldoende badgasten komen opdagen De vorige maand was het reeds slecht, maar men hoopte op de maand Juli. Dan zouden er wel pensiongasten komen, alsmede lief hebbers om huizen of kamers te huren, Doch het is en blijft slecht met alles, wie men ook hoort. Algemeen wordt de klacht geuit, ze willen wel huren maar voor haast niets. Voorheen kon men best voor de maand Augustus 100 ontvangen, terwij'l nu voor die maand 60 wordt geboden. Bakkum en Castricum zijn momenteel nog dood, er is te weinig volk uit de steden ge komen. De oorzaak is ook dat het te koud blijft om uit de stad te gaan. Het is treurig met hen, die hun zaken en huizen er voor hebben ingericht en kosten gemaakt om nog iets te kunnen verdienen. Men meent van den kant van de beroepsverhuursters, dat de vele forensen het er niet beter op maken, omdat deze maar raak verhuren tegen prij zen die belachelijk zijn. Zij kunnen dit doen, omdat hun mannen regelmatig in de stad werken, maar zij, die werkloos zijn, en gerurende het badseizoen niet den minsten steun mogen ontvangen, zijn er slecht aan toe. Ook al zou de maand Augustus eenig- zins opfleuren, dan maakt het de strop niet kleiner. Ook wordt er gemopperd over het personeel van het gesticht, die menschen die een vaste betrekking hebben en maar steeds blijven verhuren. Om dit niet op hun eigen naam te doen, gebeurt dit op den naam van de vrouw. De burgemeester heeft gemeend een vast- verhuurtarief in het leven te moeten roepen, doch dit mag niet vanwege de wet. De ad ministrateur der V.V.V. moet verklaard hebben, dat Bakkum reeds vol zit en heeft de menschen naar Castricum verwezen, maar zoo is de toestand niet. De slaapstede-verordening wordt streng nageleefd, zoodat menigeen, die anders nog eens nachtlogies verschafte, hiervan ver' stoken is. Overigens is dit een goede maat regel. Ook het kamp is niet wat het andere jaren om dezen tijd is geweest en dit, terwijl nu het kamp eens zoo groot is geworden. Ook daar hebben de menschen, die hun gel den hebben uitgegeven voor hun pachtsom een strop. De koude natuur en de crisis zijn oorzaak, dat slechts weinigen belang in de badplaats stellen. Zij, die nog 80 a 90 willen besteden, kunnen nog een flink huis krijgen, maar om zich zelf in een schuurtje te behelpen voor de zomermaanden en de gasten het huis te geven voor 60 of 70 per maand, daartoe gaat men niet over. Dan blijven de gasten maar waar ze zijn. Zoo redeneeren de ka merverhuurster. En zij hebben gelijk. Een merkwaardige vondst. Men schrijft ons: Te Castricum werd door den president kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk, den heer v. d. Goes, een merkwaardige vondst gedaan. Onder den toren van de kerk werd n.1. een doopvont gevonden met zilver van binnen Het is een antiek stuk uit 1519. Het had eerst als voet van den preekstoel gediend en was later maar weggegooid, onbekend als men was met de groote waarde. Het vont heeft bij den beeldenstorm in 1566 geleden. Het deksel is zoek. Het is onlangs bij de bediening van den H. Doop voor 't eerst ge bruikt. Ds. Seulijn herinnerde aan dit historisch moment. Het aantal lidmaten der Ned. Herv. kerk te Castricum is pl.m. 750. Begrafenis G. Buis. Onder groote belangstelling is Woens dagmiddag om 3 uur het stoffelijk over schot ten grave gedragen van den heer G. Buis. Aan de groeve werd het woord gevoerd door burgemeester Eyma, die er op wees, hoe velen den heer Buis zullen missen. De badgasten, die hem kenden van de strand- politie en hem na zijn pensionneering nog gaarne mochten ontmoeten, zullen hem nu bij hun komst missen. Ook de inwoners zullen hem missen, want hij was een al gemeen bemind man. Ook zijn collega's waren op hem gesteld, wat wel bewezen wordt door het feit, dat zij hem naar zijn laatste rustplaats hebben willen verge zellen. Tot slot dankte de burgemeester Buis voor al wat hij voor de gemeente ge daan had, terwijl hij persoonlijk het ge voel had, dat een goed vriend van hem was heengegaan. Dominé J. W. Roobol sprak woorden van troost en bemoediging aan de groeve van hem, die zelf dezen doodenakker altijd onderhouden heeft en er nu ook zelf zijn laatste rustplaats hier op aarde vindt. Namens de collega's sprak majoor A. Bergsma uit Purmerend, vroeger rijks veldwachter te Egmond aan Zee, woorden van afscheid. Ontroerd begaf men zich daarna huiswaarts. Legering van vliegeniers. Mede in verband met de uitgestelde komst van een detachement der luchtdoel artillerie, waardoor de voor hen ingerich te vroegere openbare lagere school nog niet in gebruik is genomen, worden thans 50 man van den vliegdienst voorloopig in deze school gelegerd. Tevens worden in verband hiermede 10 k 15 officieren- vliegenier a.s. Zaterdag voorloopig in onze gemeente ingekwartierd in het badhotel Trompenberg. Indië is voor velen nog een vaag begrip. Niet alleen hier in Nederland, maar ook in Indië zelfl Van de geweldige afstanden bijv. heeft slechts een enkele notie. Ook in Indie zelf. Wanneer men hier van Indië spreekt, be doelt men meestal Java. Maar Java is slechts een deel en wel een klein deel van den reus- achtigen Nederlandsch-Indischen archipel! Op Java spreekt men van „Buitengewes ten", waarmee men alles bedoelt wat geen Java is. Daar, ln die verre streken, zijn reusachtige gebieden bijna geheel geïsoleerd. Er komt om de week, om de veertien dagen of eens per maand een boot, die de post brengt en meeneemt. Dan komt een deel der Europee- sche gemeenschap aan boord om een praatje met dit deel der groote wereld te houden en om een koelen dronk. Dit laatste is een heele verkwikking, want ijs en koude dran ken, die de Java-man niet kan missen, zijn daar niet verkrijgbaar. Na geestelijk en lichamelijk te zijn verkwikt, vertrekt de boot. Het plaatsje met zijn geweldig achter land zinkt weer weg in zijn afgeslotenheid. Het klinkt zoo eenvoudig, het naar en van boord gaan! Men denkt aan steigers, 'aan gemakkelijke trappen met leuningen, aan vlugge motorbootjes. De werkelijkheid is soms anders. Meestal ligt de groote boot ver in zee ten anker. Dan worden de motorboot en de laadbooten gestreken. De motorboot neemt de laatste op sleeptouw en brengt ze tot de branding, waar ze los worden ge maakt. Vaak kruien de golven hoog op en vereischt het van de bemanning groote stuurmanskunst om ze er zonder omslun door te brengen, om dan bij een primitieven steiger te landen. Passagiers en bezoekers gaan mee. De laadbooten halen lading, meestal copra, en varen op en neer tot er aan den wal geen voorraad meer is. Bij den laatsten tocht schepen bezoekers zich weer in en worden zo van boord aan land gebracht. Maar er zijn ook plaatsen, waar de laadbooten niet aan land kunnen komen. Dan neemt een stoere eilandbewoner de levende vracht op zijn schouders en waadt er mee door de golven. Meestal is een min of meer net pek een niet te keeren gevolg. Som» is men op dergelijk verkeer „ingericht". Dan neemt de bezoekers plaats op een stoel met afgezaag de pooten, die door een viertal mannen wordt gedragen. Het lijkt heel eenvoudig, maar het er op gaan zitten vanuit een hob belende boot en het afdalen leidt vaak tot vermakelijke tooneeltjee, die met aandacht worden gevolgd. U «et het op bijgaande foto. De dag van aankomst der boot wordt met verlangen tegemoet gezien. Vooral door de jeugd, want de „hari Kappal" (boot-dag) is een feestdag voor ze. Dan trekken de kin deren met de Nederlandsche vlag voorop naar den steiger om het schip, dat groote wonder, te zien. En dan genieten ze even veel als wij in de groote centra om bjjv. verlustigen bij het aanschouwen van de „gouden koets". Zoo ia allea betrekkelijk in het ondermaansche. H. F. TILLEMA. Schoolfeest o. 1. school. Onder vrij goede weersomstandigheden hielden de leerlingen van de O. L.-school Woensdag huns choolfeest. Met een tweetal autobussen vertrok het gezelschap om 9 uur vanaf het schoolge bouw. Via Alkmaar, Uitgeest en Amster dam werd koers gezet naar Schiphol. Daar aangekomen zagen de kinderen met groote belangstelling naar het voortduren de opstijgen en neerdalen van de vele vliegtuigen. Bij de rondleiding over het vliegterrein toonden zij bijzondere belang stelling voor de verschillende typen vlieg tuigen. 's Middags werd de tocht voortgezet. Dwars door de Haarlemmermeer ging het naar Groenendaal, waar allen zich naar hartelust in bosch en speeltuin wisten te vermaken. Vervolgens werd doorgereden naar Velserend, waar een bezoek gebracht werd aan de Ruïne van Brederode. Via het Velserpont werd de terugreis weer aanvaard. Hoogst voldaan kwamen de kinderen te pl.m. 8 uur te Oudorp aan, waar vele ouders en belangstellenden hen reeds opwachten. Autotocht ouden van dagen. Begunstigd door goed weer hebben de ouden van dagen in ons dorp hun jaar- lijksch tochtje gemaakt. Met een stoet van 22 luxe auto's en 2 autobussen trok men er 's middags omstreeks 1 uur op uit met als einddoel Schiphol. Zoowel van den tocht, de natuur enz. is er volop genoten vooral onder Heemstede waar de omgeving zeer mooi is. Op Schip- bol was heel veel te zien. Met het trammetje is men het terrein rondgegaan en heeft men hier en daar eens gekeken, terwijl van de geleiders velen van de ge legenheid gebruik hebben gemaakt om dien middag ook eens te vliegen. Op den terug tocht heeft men bij het bekende restaurant „Het Kalfje" aangelegd en toen ging de tocht weer langs de Zaan, huiswaarts, waar de plaatselijke harmonievereeniging den stoet opwachtte. Vervolgens bood de heer Matton, eigenaar van het hotel De Ooievaar alhier, een kop koffie met -gebak aan en werd door den burgemeester, die den tocht tevens medemaakte, aan het bestuur van het comité en in het bijzonder aan den heer Kalkman dank gebracht voor ht vele wat weer gedaan is ten bate van oud-Uitgeest. Personeel vrijwillig brandweercorps. Ter voorziening in de vacature ont staan wegens vertrek uit de gemeente van den heer Pepping, is door het gemeente bestuur aangewezen als brandweerman speciaal voor het dienstdoen bij hooibrand' de heer L. Hof alhier. Benoeming tijdelijk onderwijzeres. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier is met ingang van 17 Juli a.s. door B. en W. benoemd mevr. G. Meuleveld—Langedijk te Nieuwe Niedorp. Reisje ouden ran dagen. De ouden van dagen van Schagerbnig en omgeving maakten Woensdag hun jur- lyksch autotochtje, ditmaal naar Oud-Val keveen. Op de heenreis werd Beverwjjk aangedaan, alwaar een kop koffie goed smaakte. Vervolgensging de reis over Amsterdam naar het einddoel, Oud-Valke veen, waar het gezelschap op het midden van den dag aankwam. In het restaurant „Oud-Valkeveen" gebruikte men het mid dagmaal. Ge ruimen tyd bleef men daarna nog gezellig te Oud-Valkeveen byeen. Op den terugweg via Amsterdam werd de thee gebruikt in een hotel te Uitgeest Ruim 8 uur keerde het opgewekte gezel- schap weer in Schagerbrug terug. In zasl Zuidscharwoude aldaar werden nog ver- verschingen aangeboden. Voor deze gel** genheid was de zaal met bloemen versierd, terwyl ook vrooRjke muziek niet ontbrak. Hier werd tot slot van dezen zeer ge slaagden dag het woord gevoerd door den heer G. van der Sluys, die een beschrijving van de reis gaf. Mr. D. Breebaart dankte, namens d« chauffeurs, de commissie voor de goede or ganisatie van den tocht. De heer van der Sluijs dankte ten laatst* allen, die op eenigerlei wyze aan het wel slagen van dezen tocht hebben medtg*" werkt. De heer Verheggen gaat heen. Het staat thans vast, dat de heer J- Verheggen, oud-hoofd der openbare lager* school (later bijzondere school) ons 1*®" gaat verlaten om zich te vestigen te St Josse (Brussel). Gezien de vele functies, waaronder vel* pro deo, is dit voor Egmond-binnen *®n groot verlies te noemen. Men denke aan de muziekvereeniglng Eensgezindheid; hy R.K. Armbestuur; de woningbouw-vereen»* ging St. Joseph; plaatselijk fonds voor Ml* zondere nooden; de luchtbescherming*" dienst; het waterschap de oningepolderd* landen en nog tal van andere. Een passende gelegenheid om afschel» van hem te nemen, mag hem niet onthoU' den worden. Autotocht ouden van dagen. Dinsdag had de jaarlijksche tocht pla»" van de ouden van dagen'uit de ze gemeente, georganiseerd door de afd. van den Bond voor Staatspensionneering. De reis ging eerst naar Velserbeek, van waar een boottocht naar IJmuiden werd gemaakt. In Wijk aan Zee werd gedineerd, waarna door Kennemerland naar Bergen werd 8e' reden om na een verblijf aldaar huiswaar te gaan. Bij de thuiskomst in het dorp werd men verwelkomd op fanfaremuziek va" Excelsior. 88 Oudjes namen met 23 auto s en een bus aan de reis deel. Dokter de Boer en zuster Kok maakten de re* mee. De tocht is wederom uitstekend geslaa^ en allen waren zeer voldoen mooie reis. over deze

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10