AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN. Herinneringen aan Augustus 1914. NYNKE VERTELT. BURGERBRUG CDAM KOEDIJK BERGEN Wccil «telneet mei adeerfeeren En zeer acfief met De ronde van Frankrijk. 76 renners vertrokken naar Nantes. De viering van den „Quatorze Juillet". f/s-Vs 42% 4Vl 6 3374 DERDE BLAD III. Op dien Woensdagavond stonden zo bij het hekje, Co, en een langen witten soldaat. Een slungel, vond ik. Lacherig kwam ze op mij af: „Kind ik kan er nika an doen hoor, hij is er. Daar staat ie, een eind verder". „Gemeen", beet ik, doch ik liet mij door geen tien ridders weerhouden om naar de stad te gaan waar ik een boodschap bij de naaister had. Een eind verder op den don keren weg stond onder een lantaarnpaal 'n militair, die op ons toetrad toen wij nader den. Co stelde ons aan elkaar voor. „Dat is ze", en hy: „Frits Rozing". Daar ik het waarlijk verre van aangenaam vond, zei ik enkel: „Dank U", en liet er onmiddellijk op volgen: „Maar ik ga niet met U uit". Jteem mij niet kwalijk juffiouw, dat heb Ik U niet gevraagd". Pang, die zat, gelijk had ie. Ik schaterde. „Nee zeg die is goed, dan begrijpen wij elkaar", zei ik. „Toch zou ik het wel graag willen, daarom kwam ik mee", zei hij eerlijk. „Dat wist ik wel, tijdverdrijf", zei ik wreed. Co maakte een einde aan ons gesprek. „Zeg 't hindert toch niet, dat hij meeloopt naar de stad?" Ik keek den jongen aan. Een prettig ge zicht, groote, donkergrijze oogen, zwart golvend haar (zijn kepi droeg hij in de hand) even grooter dan ik. breed zonder dik te lijken. „Hij loopt op zijn eigen beenen", zei ik, en daarmee was het pleit beslist, Frits liep mee. Hij vertelde van zijn geboorteplaats in het oosten des lands en het vervelende in een vreemde stad. „Ja kunt 's avonds de stad wel ingaan, maar 'k vind er niets aan. Zoo met een meisje uit de drukke winkelstraat op stap gaan, wil ik niet, (moeder heeft mij er zoo voor gewaarschuwd) je kunt wel vroeg naar bed gaan, maar als je op je stroozak ligt, weet je ook niet meer dat je leeft, 't Is in da barakken niet gezellig, je mist je thuis 's avonds zoo erg." Ik keek hem peinzend au.n. Wat het zeggen wil geen thuis te hebben, wist ik, hoezeer hij zijn thuis zou missen, begreep .k goed. „Lezen vergoedt veel", vond ik. „Och ja, maar het mooie weer maakt Je onrustig, de één steekt den ander aan", en hij vertelde van de avontuurtjes die men elkaar vertelde. Eer wij het wisten liepen wij in het cen trum van de stad, plotseling werd ik on rustig. Ik voelde in het drukke gewoel de banden van mijn onderrok los voelen, het kleedingstuk zakken. Ik schuifelde, bijna niet in staat tot luisteren, nog maar even en de witte wade zou onder mijn Japon vandaan glijden. „Jongens maak een kring, zóó heel dicht," zei 'k gejaagd, en vóór ze wisten wat er eigenlek gebeurd was, stapte ik vlug uit het kleedingstuk en frommelde het in mijn tasch. Wij werden vroolijk, Gerrit werd uitbundig hetgeen Frits een „Houd je gemak, at menschen letten op ons", ontlokte. Toen ik bij de naaister vandaan kwam, waren Gerrit en Co verdwenen, Frits kwam naar mij toe. Wij besloten in de stad een kopje thee te gaan drinken, daar ia ondernamen wij den terugtocht. Afspraken maakten wij niet niet, „toevallig" was mijn nieuwe kennis altijd in de buurt, als ik uitging, en samen zwierven wij dan in de mooie omgeving. Wanneer het weer niet mooi was, ging ik met hem mee naar de loods, temidden van de duinen, vlak bij het strand gelegen. Daar leerde ik zijn kornuiten kennen, zooals ze waren, huis- selijk kaartend genoegelijk een pijp roo- kend, lezend, dammend of andere spel letjes spelend. Hoe verschilden ze met de opdringende militairen, die ze schenen, zich opdringend aan de meisjes in de stad, slenterend soms langs 's Heeren wegen. De meest onverschillige houding werd verwisseld voor een belangstellen de, als wij boomden over alles en nog wat. Hier kwam mijn omgang met zoovele jongens waar ik altijd best mee kon op schieten, in mijn jeugdjaren, mij van pas. Frits verwonderde zich, dat men geen vuile moppen of dubbelzinnigheden tapte, men nam het gewoonlijk zoo nauw niet. „Dat doen de meisjes zelf," zei ik beslist, „als je overal notitie van neemt, en mee weet te praten, komen ze daar niet aan toe." Kort duurde onze gezellige, kame raadschappelijke omgang. Na eenige weken riep een welbekend fluitsignaal mij naar buiten, waar Frits met een somber gelaat mij wachtte. „Morgen vroeg worden wij overgeplaatst naar Amersfoort". „Jam mer," vond ik „maar daar zu! je ook wel een vriendin vinden." Eeuwige liefde en trouw kon ik hem niet beloven, ik voelde mij nog zoo kinderachtig op mijn twintig ste jaar, en wilde niemand binden. Nog een handdruk en weg liep ik op huis aan. Toen ik bij de deur nog even omkeek, zag ik hem in dezelfde houding staan, mij nakijkende. Even stak hij zyn hand op, draaide zich brussk om en ging heen. Als een kind. dat treurt om een lief verloren speelmakkertje .snikte ik op mijn kamer om het verlies van den frisschen vriend, dien de mobilisatie op mijn levens weg had gebracht. Geslaagd. De heer J. Van Schaik slaagde te Den Haag voor het examen marconist. Fraude. De Prov. Noordh. Crt. deelt mee, dat reeds lang geleden geruchten gingen over het tekort by de Ambachtsschool, zelfs dat de oud-burgemeester Kolfschoten zou zijn gearresteerd. Tegengesproken wordt dat de boeken verbrand zijn, zooals het dagblad „De Telegraaf" heeft gemeld. Alles is in handen der justitie. Zeker zal dit een rechtszaak worden, waarbij de betrokken penningmeester B, Th. E., naar de Prov. Noordh. meedeelt, misschien niet de eenige schuldige zal blijken te zijn. Werkverschafiing. Er bestaat thans tot uiterlijk 1 Aug. weer gelegenheid om zich ten gemeente huize op te geven dat men in de komende periode weer wenscht gebruik te maken van arbeiders In werkverschaffing, o.a. voor baggerwerk, slootwerk, diepspitten, egali- seeren, grondvernieuwing in kassen. Voor al deze werkverschaffingsobjecten moet tevens opgegeven worden de ver moedelijke hoeveelheid of oppervlakte van den te verwerken grond. Ook kan men dan opgeven tegen welken datum men één of meer arbeiders denkt te kunnen plaatsen. Opgaven na 1 Augustus worden niet voor 1 December in behandeling genomen. Vertrokken personen. C. D. Kooter, R.K., zonder, naar Alk maar. A. Stroomer (wed. J. M. Kooter) R.K., zonder, naar Alkmaar. J. Dik, D.G., banketbakker, naar Egmond aan Zee. M. A. Tellema, R.K., naar Oudkarspel. A. N. Schrijer, R.K., leerl. Torpedo maker, naar Den Helder. C. J. Tiele- man, Ger. kerk, bouwk, opzichter, naar Katwijk. J. M. C. van Vliet, R.K., zon der, naar Amsterdam. J. de Heer (wed. v. A. C. Grin), N.H., zonder, naar Alk maar. A. van der Lubbe, R.K., instr.- maker tel., naar Noordscharwoude. E. Houtkooper (wed. v. C. Broertjes), N.H., zonder, naar Schagen. M. Hof (wed. van H. J. v. d. Ploeg), R.K., zonder, naar Rot terdam. D. Kieft, N.H., naar Hummelo en Keppel. R. Kofman, N.H., leeraar wis- en natuurkunde, naar Oegstgeest. M. Dekker, R.K., dienstbode, naar Eg- mondbinnen. T. M. S. Versteegh, R.K., zonder, naar Bloemendaal. M. Roosen daal, Ger. kerk, hulp in de huish., naar Leiden. H. A. Hartveld, R.K., zonder, iialeeren» naar Ter Aai. J. W. van de Mast, N.H., naar Ermelo. J. Korver, geen, pension houdster, .ïaar Haarlemmermeer. C. M. ten Holt, N.H., zonder, naar Hilversum. L. M. Kleiboer, N.H., boerenknecht, naar Castricum. IJ. van der Harst, R.K., dienstbode, naar Alkmaar. J. van Straa- ten, geen, serveerster, naar Alkmaar. A. Okken, N.H., grondarbeider, naar Wijk bij Duurstede. M. J. Otto, R.K., naar Rotterdam. M. Wagner, R K., dienst bode, naar Alkmaar. M. Alderlieste (echtg. van H. J. A. Baart), N.H., zonder, naar Schoorl. -- G. J. Dijsselhof, N.H., landarbeider, naar Schoorl. A. Balder, N.H., zonder, naar Leimuiden. E. Lies hout, R.K., mach. bankwerker naar Mau- rik. C. A. Kosterman, R.K., chauffeur monteur, naar Wijk bij Duurstede. W. L. C. Fack, N.H., opz. genie, naar Bever wijk. T. P. Kuijkhoven, R.K., rijwiel hersteller, naar Groningen. -- E. Koop man, R.K., dienstbode, naar Alkmaar. N. Heukels, Ger. k., timmerman, naar Tietjerksteradeel. T. R. Mulder, N.H., controleur Bin.best. N.I. Ie kl. naar Sawah Loento. J. J. Ankel E.v.L., construct., n. Amstel, W. Abbo, R K., melkrijder, naar Alkmaar. R. A. Kijlstra, D.G., zonder, naar Hengelo (O A. B. M. Lundgren, H.E.av.L., dienstbode, naar Amsterdam. Uit pensionaat 8 personen. Ingekomen personen. M. H. W. Dorré ,N.H., zonder, Kruisweg 60, v. 's-Gravenhage. A. J. Slikker, geen, zonder, Kerkelaan 5, v. Boskoop. H. A. Tamis, R.K., dienstbode, Oosterweg 37, v. Den Helder. M. de Goede, Ger.K., land arbeider, Zuidlaan 18, v. Emmen. H. M. A. W. v. d. Bergh (gesch. v. J. H. Borger), geen, maanequin, Kerkelaan 6, v. Amster dam. P. Smit, N.H., bakkersknecht, J. Kalffweg 8, v. Wijdenes. J. Schuur, N.H., dienstbode, St. v. Surcklaas 10, v. Alkmaar. J. J. Tode, N.H., instrumentmaker, Not- weg 11, v. Heiloo. P. C. Wjjn, geen, kap per, Ruïnelaan 2, v. Alkmaar. A. A. Bal vers, R.K., dienstbode, Heerenweg 61,. v. Uitgeest. C. Dekker, R.K., dienstbode, Kruisweg 24, van Harenkarspel. A. C. Stoop, R.K., dienstbode, Groeneweg 1, van Harenkarspel. M. H. Kooyman (echtgen. van F. J. Huid mans, N.H., zonder, Beemsterlaan 9, van Ermelo. N. A. Biestervelt, R.K., kapster, Loudelsweg 35, van Utrecht. J. J. M. Dorbeck, R.K., haven-ingenieur, Studler van Surcklaan 15, van Ned. Oost-Indië. A. de Jong, N.H., bloemist, Lytweg 44, van Alk maar. J. Mak, N.H., slager, Russenweg 12, van Barsingerhorn. J. p. Beentjes, R.K., kapper, Dorpsstraat 21, van Alkmaar. G. Schoo, N.H., kunstschilder, Raadhuisstraat 9, van Amsterdam. J. van Reijendam, N.H., architect, Emmastraat 5, van Alkmaar. B. Druijven, R.K., dienstbode, Russenweg 19, van Limmen. G. Wagenaar (wede van H. 't Hart), N.H., zonder, Lindenlaan 1, van Zijpe. M. Bult, R.K., winkelbediende, Dorpsstr. 102, van Schoorl. T. H. Rijper, R.K., slager, Stroomerlaan 9, van Beemster. M. J. Kluitman, N.H., z.b., Eeuwigelaan 20, van Haarlem. J. M. de Groot, N.H., dienst bode, Wiertdijkje 14, van Warmenhuizen. D. Lubach, N.H., pluimveehouder, Loudels weg 17, van Haarlem. H. J. Raams, N.H., (ONGECORRIGEERD). (Van een specialen A.N.P.-verslaggever). 14 Juli: de nationale feestdag ln Frankrijk en iedereen heeft vrij. Het gevolg was, dot langs de route der vijfde etappe van Lorlent naar Nantes, over 209 kilometer, het zwart van de kijkers was. Ondanks het feit, dat het weer verre van aanlokkelijk was. In den nacht waren zware onweersbuien gevallen en het stof van de vorige dagen had plaats gemaakt voor gladde wegen. De tempera tuur was sterk gedaald, het zonnetje ging schuil achter dreigende wolken, terwijl de renners den vry sterken wind in den rug hadden, 73 Renners hadden Garcia had den strijd gisteravond gestaakt zich in het centrum van Lorient verzameld voor een laatste appèl. In rustig tempo ging het over de onbehouwen keien van Lorient naar bui ten, wuar de kooi om 10.20 door den tour leider werd geopend: de vogels Waren weer vrij voor enkele uren. Gommers vertelde ons nog, dat hij er voor zorg zal dragen steeds vooraan te blijven en eventueel met enkele uitloopers mee te gaan, om op deze wijze te trachten den gis teren verloren tijd weer goed te maken. Reeds na 7 K.M. gaf Le Grèves het sein tot den aanval. Met hem gingen mee R. Maes, Vlaemijnck en Archambaud. Spoedig had den zij 500 meter genomen doch men was waakzaam en toen het tempo bij enkele stelle heuvels versneld erd waren de vier vluchtelingen bij Branderion ingeraald, net toen een stortbui zich ontlastte. Een gesloten spoorwegovergang. Een tiental kilometers voor Auray vonden de renners vervolgens een gesloten spoor wegovergang. Auto's en motoren moesten wachten en daar tusschendoor drongen zich de renners naar voren, sleepten de fietsen over de hekken, maar de lange goederentrein was hen juist te snel af, zoodat allen moesten wachten. Om ongeveer twaalf uur passeer den de renners Vannes, 53 k.m. na den start. Het peleton was toen nog geheel bijeen. WONING AFGEBRAND. In den afgeloopen nacht is door nog niet bekende oorzaak brand uitgebroken in de arbeiderswoning van J. Sieber. te Oss. De bewoners werden door de buren gewekt en moeste zich in nachtgewaad in veiligheid stellen. De brandweer wist de belendende per- ceelen te behouden. Het huis en de geheele inboedel zijn ver brand. Eenige kippen zijn in de vlammen omgekomen. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. De viering van den Hen Juli draagt dit jaar een uitzonderlijk karakter, zoo wel ln verband met de omstandigheden als tengevolge van de opeenvoljging der feesten, die wegens den 150en verjaar dag van de Fransche revolutie georga niseerd zijn. Door de ontmoeting op dit feest van alle lagen der bevolking, van alle afdeelingen van het Fransche- en van het Britsche le ger, krijgt deze dag een bijzondere betee ken is. De dag begon met de troepenrevue op d> Champs Elysees van de Place de 1'Etoile tol de Place de la Concorde. Om kwart voor negen weerklonk het hoornsignaal „te velde", dat de komst van den president der republiek aankondigde, wiens auto geëscorteerd werd door een es kadron der republikeinsche garde. Hij werd gevolgd door den minister-president en mi nister .van landsverdediging Daladier, den minister van marine Campinchi en den mi nister van luchtvaart Guy la Chambre. Op de presidentieele tribune zag men den sultan van Marokko, de leden der regee ring en van het diplomatieke korps en den voorzitter van het Bulgaarsche huis van af gevaardigden Moesjanoff. Rond generaal Gamelin, den opperbevelhebber van de Fransche legers, zaten admiraal Darlan, op perbevelhebber van de vloot, generaal Vuillemin, opperbevelhebber van de lucht macht, Hore Belisha, de Britsche minister van oorlog, admiraal sir Dudley Pound, de eerste zeelord van Engeland, luchtmaar- schalk, sir Cyril Newall, commandant der Britsche luchtmacht, lord Gort, chef van den generalen staf van het Britsche leger en Winston Churchill, die vannacht per vlieg tuig was aangekomen. Op de eeretribunes los werkman, Leo Gestelweg 2, van Klun* dert. J. Dalenberg, N.H., veldarbeider, Kanaaldijk 33, van Koedijk. A. Kieft, geen, huishoudster, Wilhelminalaan 9, van Heerhugowaard. C. L. van Houwelingen, N.H., banketbakker, Dorpsstraat 1, van de Rijp- A. Bakker (wed. van P. C. Baltus, R.K., zonder, Ruïnelaan 19, van Amsterdam. G. E. Kreukels, R.K., serveuse, Prinsesse- laan 46, van Eindhoven. T. Fraijman, (echtgen. van B. A. Res), R.K., zonder, Dorpsstraat 23, van Castricum. M. T. Berling, (wed. van G. Lodder, N.H., zon der, Schapenlaan 17, van Amsterdam. H. de Vries, N.H., broodbakkersknecht, Sta tionsstraat 2, van Graft. H. G. van Aal deren, N.H., geleidster, Elzenlaan 2, van Beverwijk. R. A. M. Groefsma, (echtgen. van C. Kuiper, R.K., zonder, Prinsesscslaan 20, van Alkmaar. A. de Vringer, N.H., hulp in de huishouding, Dorpsstraat 106, v. Assen. J. Esselman, N.H., dienstbode, Eeuwigelaan 31, van Amsterdam. H. Dulfer, geen, leeraar PI. en Dierkunde, Lin denlaan 8, van 's-Gravenhage. S. Scheij- de, geen, zonder, Breelaan 7, van Amster dam. Ingekomen pensionaat 1 persoon. hadden vertegenwoordigers van het Fran sche overzeesche rijk van alle rassen plaats genomen. Om tien minuten over negen weerklonk de Merseillaise, waarvan de laatste klanken verloren gingen in 't daverend gejuich, dat uit de menigte, welke naar schatting uit meer dan een millioen menschen bestond, opsteeg. Na de korte plechtigheid van het uitrei ken der decoraties werd het groote troepen- defile aangekondigd door 400 snelle Fran sche en Britsche vliegtuigen, die op gerin ge hoogte over de Champs Elysees vlogen. Aan het defile zelf werd deelgenomen door 30.000 man van alle rassen, 600 diverse voertuigen, 120 stukken geschut en 350 pantserauto's. Het werd geopend door de kadetten, bij wier verschijning de menigte in applaus uitbrak, terwijl over de kreet „leve het leger, leve Frankrijk" weerklonk. BASIS VOOR BRITSCHE VLOOT IN TURKIJE? Volgens den correspondent van de „Daily Herald" te Istanboel zouden de Turksche autoriteiten van de kleine haven van Ches- me, nabij Smyrna, een vlootbasis maken voor de Britsche vloot ingeval van oorlog. EEN NIEUWE ZAAK BECKER? Alweer te Luik. De correspondent van de N. R. C. te Brussel meldt: Gisteren ia, te Luik, een 29-jarige hulp- apothaker gearresteerd, die, naar het par ket vermoedt, eerst zijn vrouw en thans zijn verloofde, door vergiftiging, van het leven zou hebben beroofd. Uit het eerste onderzoek is gebleken dat de hulp-apothe ker bij het overlijden van zijn vrouw, een assurantiepremie van 100.000 francs had opgestreken. Ook de verloofde, die in den nacht van 3 of 4 Juli j.1. bezweek, was, te zijnen gunste, op het leven verzekerd. EEN VIJFLING GEBOREN IN MEXICO. In een telegram uit Villa Hermosa (Mexi co) aan het blad „Universal" wordt bericht, dat in Puerto Obregon (staat Tabasco) de vrouw van een journalist, Polita Alvarado de Carbonell, het leven geschonken heeft aan een vijfling, t.w. drie jongens en twee meisjes. Gemeld wordt voorts, dat de kin deren het goed makei dotA t n de toestand van de moeder zeer onzeker is. DE FRANSCHE SPIONNAGE-AFFAIRE. Sommige Fransche ochtendbladen hebben melding gemaakt van een zaak betreffende de veiligheid van den staat, waarbij twee persoonlijkheden uit de dagbladwereld van Parijs gecompromitteerd zouden zijn en in arrest zouden zijn gesteld. De „Intransigeant" schrijft ln dit verband: „Men heeft namen uitgesproken, zekere dagbladen aangeduid, men heeft zelfs ge sproken over bekentenissen,, die zouden zijn afgelegd door beklaagden. Het bericht schijnt, volgens onze inlichtingen, wel juist te zijn in de groote lijnen. Men weet echter, dat de wet van 1934 en het decreet van Maart 1939 iedere publicatie of iedere indiscretie betreffende feiten aangaande instructies onder leiding van den krijgsraad verbieden". Verscheidene bladen melden, dat de twee personen, die betrokken zijt bij de ontdekte spionnage-affaire, zijn Aubin, informatiechef bij de „Temps" en Poirier, een publiciteitsagent, die voor rekening van de „Figaro" werkte. Zij doen opmer ken. dat deze beide personen gehandeld hebben als particuliei, buiten hun be roepswerkzaamheden om, en zonder mede weten van de bladen, waaraan zij verbon den waren. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.49 tot 4.24 uur licht op. jHackt&ecidtien DE KAASMARKT. ALKMAAR. 14 Juli 1939. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 31 stapels Kleine fabriekskaas prijs 17.50 p. 50 kg.; Boerenkaas: 6 stapels Kleine 19 en 5 stapels Commissie f 21.50. Totaal 42 stapels, wegende 115000 kg. Alles met rijksmerk. Handel goed. DE GRAAN- EN ZAADMARKT. ALKMAAR, 14 Juli 1939. Op de heden gehouden markt waren aanvoer en prijzen als volgt: 12 H.L. Voertarwe f 6, 18 H.L. Gerst chev. 8.50—8.60; 49 H.L. Haver 5.50f 7.90; 11 H.L. boonen, w.o.: bruine 20, dulv en 12 en witte boonen 24; 4 H.L.' erwten, w.o.: groote groene 10 en grauwe 1 28. Alles per 100 kg. Totaal aan voer 94 H.L. Handel stug. WARMENHUIZEN, 13 Juli 1939. 185000 kg Aardappelen: Schotsche muizen f 4, grove 4, drielingen f 2.502.70 en Eigen heimers f 4.10—5; 425 kg Zilveruien: zil- vernep f 6.60, drielingen 2 en uien 1.80. PURMEREND, 13 Juli 1939. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aard appelen: Schotsche muizen f 44.60, BI Eigenheimers f 4.50f 5.50, Kleine Schot sche muizen 2.50—3.50 en Blauwe f 2.50 3.50, Slaboonen: dubbele m. en z. dr. f 18 20, Snijboonen: Stam (breede) 13 17, Tuinboonen 2, Doperwten f 59.50, Gew. Blauwschokkers 58, BI. Blauw- schokkers f 5—/ 9, Roode Aalbessen f 6— 16, Zwarte bessen 31—36, Klapbessen 6f 12 per 100 kg; Aardbeien 54 cent per doosje; Bloemkool 29 per 100 stuks; Andijvie 0.60—1.60 per 100 krop. AMSTERDAM, 14 Juli 1939. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd, ar,voer 211.000 kg. LEEUWARDEN, H Juli '39. (Veemarkt) Stieren: 80 Enter J 100200 en 14 Twen ter 220—340; 260 Vette koeien 115- 225, 34—64 cent per kg; 563 Melk- en kalf- koeien f 110250; 35 Pinken 60—140; 42 Vette kalveren 20—60; 518 Graskal veren 1650; 235 Nuchtere kalveren 3 7; 269 Vette schapen 1021; 85 Weide schapen I 714; 225 Lammeren 3 8; 248 Vette varkens 45150, 40 49 cent per kg; 50 Magere varkens 1545 cent per kg; 201 Kleine biggen 613; 26 Bokken en geiten en 20 Paarden. Totaal aanvoer 3025 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Juli 1939. (Langendljker Groentenveiling). 30000 kg Roode kool 1.702.10; 1100 kg Gele kool 4.20—4.30; 390C kg Peen 3.50; 376000 kg Aardappelen: Schotsche muizen 44.40, Drielingen 2.50—2.90, Kriel 1—/ 1.20; Blauwe eigenheir ;er: 4—4.20; 70 kg Snij boonen 13.1019.40; 180 kg Slaboonen 1819.20; 600 kg Zilveruien (nep) 5. tfcheepsüjdUuj£tt STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Bachuus 12 Juli v. N. York n. La Guaira. Berenlce 13 Juli 21.30 uur te Hamburg. Deucallon 13 Juli te Amsterdam. Hercules 13 Juli van Piraeus n. Thessaloniki Irene 13 Juli v. A'dam n. R'dam; 14 Juli te R'dam. Manto 13 Juli v. A'dam n. R'dam; 14 Juli te Rotterdam. Perseus 14 Juli v.m. Holtenau gepass. Pygmalion 13 Juli v. A'dam n. R'dam; 14 Juli te Rotterdam. Socrates 13 Juli v. Madelra n. Barbados. Titus 13 Juli v. Piraeus n. Volos. Stella 13 Juli v. A'dam n. R'dam. Trajanus 13 Juli 16 u. Lydd gepass. Triton 14 Juli te Rotterdam. Vesta 13 Juli v. Triest n. Fiume. Vuleanus 13 Juli v. Catahia n. Messina. Stoomv. Mij. Nederland. Javau itr. van Suez 14 Juli. Poelau Bras uitr. te Bremen 13 Juli. Johan de Witt uitr. te Genua 13 Juli. Intang S. J. P. L. te Soerabaja 13 Juli. Johan van Oldenbarnevelt uitr. te Batavia 13 uli. HollandAmerika Lijn. Zaandam 17 Juli 2 u. v.m. Gr. T. te Rotter dam verwacht. Statendam 13 Juli n.m. van New York. Binnendijk 13 Juli v.m. te New York. Beemsterdijk 13 Juli n.m, te New York. Bilderdijk 13 Juli n.m. te Antwerpen. Volendam 14 Juli v.m. të Antwerpen. Kon. Holl. Lloyd. Zaanland 13 Juli v. A'dam n. Buenos Aires. Westland thuisr. 13 Juli 16 u. te Hamburg. Rotterdamsche Lloyd. Indrapoera 13 Juli 11.15 te Southampton. Dempo uitr. 13 Juli 17 u. van Colombo. Sibajak thuisr. 14 Juli van Singapore. Garoet thuisr. pass. 13 Juli 16 u. Ouessant. Sitobondo uitr. 13 Juli 18 u. pass. Perim. Tapanoeli thuisr. 13 Juli 20 u. v. Liverpool. OPGAVE VAN NOOBDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vor.k. STAATSLEEN1NGEN. 3—3y3 Nederl. 1938 95 3 Ned.-lndië 1937 931/ia 5K Duitschl. '30 m. verkL 18U BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank114 Handel Mit Cert. v. 250 129'/4 Koloniale Bank 166 Ned. Ind. Handelsbank 114l/2 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 35>/( Calvê Delft Cert. 777, Ned-rL Ford 338 Lever Bros128'/s Philips Gloeit. Gem. Bezit 197V« INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smetting Anaconda BIhleb. Steel i i Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper North American Rayon Republio Steel Standard Brands Steel comrr U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A. i i i i Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg txplor. Mij. i Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. 32 We 41% 47/16 33V. 25%; 121/, 11% 353/4 2% 3963/4 192 212 893/, 61 100 2831/, 301V, Perlak 573/8 Phillips Oil 25'/4 SI-11 Uuion818/ig Tide Water 9'/is RUBBERS. Amsterd. Rubber 1 ]85V, J87 Deli Bat. Rubber 128l/s 131'A Hessa Rubber ®4J/s Oostkust 109V, 110 Serbadiadi 84 831/, loterc. Rubber 2 /g 2 /.g SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn 1 99 997, JavaChina—Japan lijn '\l!i Kon. Ned. Stoomboot. 102 1003/., Scheepvaart Unie 108 108 TABAKKEN. Deli Batavia 1315/g 1311/, Oude Deli 188s/« 190!/4 Senembah145 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 2U/4 211/9 Illinois Central 95/16 93/s Southern Pacilic 103/a 10% Southern Railw. 11% 11% Union Pacific 74'/4 Can Pac3'/4 fExclaim. "Exdivldend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden pCt, WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. 2.45-3.00 951/16 931/is W'/. 129 167% 115 36-1/4 3381/, 1273/4 197-V, 323/4 253/4 123/4 ll7/8.2 357/16 3971/, 193 61 ICO 2893/4 3021/4.3/4 56 25% 8% 9l/4-9/l8 Vorige koers heden KLZW °IsO Mie SÊ ore* UlIOipjOOJS Mze-68 SS'68 uoSequadox HZYZï LYZï Tqioanz 9618 M86I8 (B3[ae) pssnjg M86h *lmY SfrlBd Mifr'Si OSSi uftpaa M 08 8 T8'8 uapuoi "A 88T '7»88T V

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 11