Een zoon van z'n Vader Krijgt Nederland binnenkort ook televisie-uitzendingen De technici zijn gereed en wachten.-..; DE KOSTEN ZIJN ZEER HOOG. Naar het Engelsch van RIDGWELL CULLUM. Tekort van spoorweg pensioenfonds, De schaduwzijde van den zomer: botsing tusschen personenauto en taxi. de kabinetscrisis. inval in speelhol. TWEEDE BLAD De berichten over een mogelijke radiobelasting, uit welker opbrengst ook Nederlandsche televisie-uitzendin gen zouden gefinancierd worden, heb ben de belangstellenden in televisie de aangename tinteling gegeven, dat er misschien binnenkort iets voor hen te beleven zou zijn en dat ons land, dat op het gebied van techniek werkelijk niet achterlijk is, een plaats zou kunnen gaan innemen onder de landen, die tele visie-uitzendingen hebben een rij, die Engeland, Amerika, Frankrijk en Duitschland omvat. De technische mogelijkheid van televisie uitzendingen is niet langer meer een pro bleem en wie door de buitenlandsche expe rimenten nog niet voldoende overtuigd mocht wezen, herinnere zich eens de ver klaring in het jaarverslag van Philips; dat de fabrieken in Eindhoven gereed zijn voor de televisie, of hij vrage eens een van de ongeveer tweehonderd televisie-amateurs in ons land. Dat de televisie er komt, is dan ook geen profetie meer, maar een zeker heid. De vraag is slechts: wanneer en het antwoord daarop is op het oogenblik voor een groot deel van financieele factoren af hankelijk. Televisie is duur, peperduur, de zendapparatuur, de ontvangers, de uitzen dingen, de kabels, de technici, alles kost handen vol geld e~ dat is een van de voor naamste oorzaken, waardoor de ontwikke ling der uitzendingen hokt: degenen, die de uitzendingen zouden willen verzorgen kam pen met (naast de moeilijkheid van zend vergunningen en andere ambtelijke ver wikkelingen) de vrees, dat hun werk door te weinig ontvangapparaten zal worden op gevangen en degenen, die ontvangapparaten zouden willen verkoopen, komen niet over hun beginwrijving de dure prijzen hun ner toestellen heen, omdat hun omzet maar gering zal zijn. Wat wordt er uitgezonden? Maar er is nóg een moeilijkheid, die in alle televisielanden gevoeld wordt en die is onder te brengen in de vraag: wat zal er uitgezonden moeten worden, om een regel matig televisiepubliek te kweeken, even regelmatig zij het minder talrijk als het radiopubliek. De moielijkheden der uit zendingen blijven namelijk tot vier dingen beperkt: 1. directe reportages van gebeurtenissen als sportwedstrijden, feesten, belangrijke vergaderingen en desnoods tooneelvoorstel- lingen en dergelijke; 2. in de studio's geënscèneerde spelen, in den trant van hoorspelen; 3. films, zooals we ze ook in de bioscoop te zien krijgen; 4. films, die speciaal voor de televisie opgenomen zijn en alleen als intermediair dienen om een van de twee eerste soorten onderwerpen op een geschikten tijd aan het publiek te brengen-, in den trant van gramo- foonplaat- of radiojournaal-uitzendingen. Actualiteiten in trek. De reportages van actueele en belang wekkende gebeurtenissen zijn tot nu toe het meeste in den smaak gevallen bij de buitenlandsche „televisieërs". De populari teit van de ooggetuigeverslagen van inter landvoetbalwedstrijden en officieele plech tigheden en wat dies meer zij, maakt het zonder meer begrijpelijk, dat de televisie liefhebbers met genoegen uren naar het schermpje van hun toestel zullen willen kijken om hun vorstelijke familie, hun ge liefkoosde tennisspeler of hun voetbal-elftai te zien. En de prikkeling van het actueele HeuilCetoH Door T. v. d. MADE. 36) „Als ik u dat zou vragen", herhaalde ze nadenkend. Toen keek ze snel op en zei ha)f lachend: „Maar natuurlijk vraag ik u dat". De man kwam naderbij. „En jij zult doen wat ik je vraag?" vroeg hij, zijn adem inhoudend. Er voer een vlaag van angst door het meisje heen. Onbewust knelde ze haar zweep steviger in haar hand. „Wat bedoelt u?" vroeg ze. De uitdrukking in de oogen van den man was duidelijk genoeg, zoodat deze vraag geheel overbodig was. Plotseling strekte hij zijn arm uit en trok haar bij haar middel naar zich toe. Met zijn andere hand nam hij de teugels van haar merrie om het dier stil te houden. Het vol gende oogenblik trok hij haar zoo dicht tegen zich aan, dat zijn heet gezicht vlak bij het hare was. Hij zei schor: „Ik vraag je enkel Maar hij ging niet verder. Als een blik- senstraal sloeg Hazel naar hem met haar zweep. Maar de slag was wild en miste zijn doel. Hij kwam op den kop en den nek van zijn paard terecht. Weer sloeg ze en het gelijktijdig beleven zal dergelijke uitzendingen heel wat belangwekkender maken dan het overeenkomstige journaal in de bioscoop, dat we te zien krijgen als we alles al lang al weten. Wie in Engeland dergelijke belangrijke gebeurtenissen mee maakt, heeft dan ook al geleerd de blanke televisiecamera's met hun lange kabels als normale verschijningen te aanvaarden en hopelijk zullen ze bij een voetbalstrijd Hol land—België of bij Prinsjesdag ook nog eens regelmatige gasten worden. Duur studiowerk. Een televisie-spel, dat het midden zou houden tusschen een hoorspel en een too- neelvoorstelling is uit een technisch oogpunt wel prettiger dan een gebeurtenis waar de cameraman maar moet hopen, dat belich ting, afstand en stand van de objecten goed zullen zijn, maar de nadeelen zijn vele. De ensceneering van zooiets kost ontzettend veel aan decors, costumes, spelers en be lichting. De voorbereidingen zullen weken in beslag nemen, want radio, film en too- neel hebben het publiek kieskeurig ge maakt. De spelers moeten hun rollen'tot in de perfectie kennen, want souffleeren is on mogelijk en dat alles slechts voor een enkele keer. Want het herhalen van een programma zal onmogelijk blijken te zijn, vooral als men in aanmerking neemt, dat men niet zooals bij radio de keuze uit tien tallen zenders heeft. Het bereik van een televisiezender is namelijk nauwelijks ver der dan ons oog kan zien. De zenders zullen natuurlijk ook het lich tere amusement niet vergeten en aan variété en velerlei „numme's" een plaats inruimen, maar het zal voor een klein land als het onze moeilijk zyn eiken dag weer een nieuw programma te vinden. Natuurlijk zou men hulp kunnen zoeken in het buitenland met overbrenging langs telefoonkabels, maar aangezien er voor televisie speciale kabels noodig zijn gaat dat (voorloopig) ook niet. De uitzending van normale bioscoopfilms is een strijdvraag, waarover nog menig woord zal worden gesproken. Zeer begrijpe lijk zeggen de film- en bioscooponderne mers: elke televisieër, die een film ziet, be- teekent, dat er mogelijk weer een bioscoop kaartje minder wordt verkocht. Niet ten onrechte vreezen zij een afnemend bezoek aan de bioscoop (hoewel het nog de vraag is of het filmgenot per televisie door de fou ten der weergave en het kleine beeldvlak werkelijk wel zoo groot zal zijn. In Amerika is het op het oogenblik ten minste al zoo ver, dat vele filmexploitanten weigeren om ook nog maar een meter film af te staan voor televisie. En de structuur van de Nederlandsche filmwereld doet ver moeden, dat het hier eender zal gaan. Radio contra film? Nu is er nog een andere oorzaak, waar door film en televisie met elkaar in aanra king en mogelijk in conflict zullen komen. De hooge prijzen van de ontvangapparaten maken, dat het publiek zich voorloopig nog wel niet in groote mate er van zal voorzien, maar wél veel belang zal koesteren voor centrale ontvangtoestellen, die dan logi scherwijs is bioscopen zullen worden ge plaatst. In Engeland gebeurt het al en be staat er een overweldigende belangstelling voor dergelijke voorstellingen. Zeer waarschijnlijk staat ons dus ook zooiets te wachten en enkele bioscopen heb ben er hun inrichting al op voorbereid. Aan den anderen kant echter zullen het de radio-vereenigingen zijn, die zich met de uitzendingen zullen willen belasten en het is nu maar de vraag of die beide belangen met elkaar te vereenigen zullen zijn: zullen de bioscopen zelf televisie-uitzendingen wil len organiseeren of zullen de radiozenders de hoofdrol willen spelen? Beide partijen staan op het oogenblik op den uitkijk en hoewel het zij uitdrukkelijk vastgesteld van eenige controverse nog geen sprake en weer kwam de zweep op het paard en haar eigen merrie neer. Het eene paard sprong op zij, terwijl haar merrie vooruit schoot. Het volgende oogenblik lagen ze beide hevig vechtend op den grond. Gordon snelde over de prairie. Hazel had Sunset een hobbelpaard genoemd, maar ze had erbij kunnen vertellen, dat hij het snelste paard was, dat haar vader ooit bezeten had. Gordon spaarde hem niet. Maar hoe hij het dier aanspoorde, en hoe het ook draaf de, het ging hem lang niet hard genoeg. Had Gordon denzelfden weg gevolgd, als de ongeduldige Slosson, dan was hij op tijd gekomen om de catastrophe te ver hinderen. Maar hij ging echter eerst naar de kolengroeve en toen hij daar geen spoor van Hazel, noch van Slosson vond, richtte hij zijn paard dadelük naar het Zuiden in de richting van de plaats, waar de jonge paarden waren. Het duurde eenigen tyd voordat hij het spoor vond, waarnaar hij zocht, en hij begon al te vreezen, dat hij niet goed had opgelet. Maar zijn jalouzie liet hem niet met rust. Hy zette den twy- fel van zich af en joeg den armen Sunset weer voort. Toen ontdekte hy de sporen in het zand. Even helderden zyn gedachten op, toen dwong zyn angst hem weer ver der. Hy wist, dat dit het goede spoor was. De heuvels om hem heen werden al hooger en ruiger. De omheinde ruimten voor het vee waren slechts een paar mijl verder op. Het paard vloog vooruit, alsof het voelde, dat er gevaar dreigde voor het meisje, dat hy zoo vaak op zijn rug had gedragen. Maar HET RIJTIJDENBESLUIT. 13 Augustus in werking. Naar gemeld wordt, heeft de minister van sociale zaken ter kennis van de bur gemeesters gebracht, dat het de bedoeling is de Rytijdenwet 1936 en het Rijtijdenbe sluit, waarvan de inwerkingtreding reeds eenigen tyd geleden was aangekondigd, Zondag 13 Augustus in werking te doen treden. PRINS BERNHARD IN DRENTE. Prins Bernhard is gistermiddag om streeks drie uur in de Drenetsche gemeente De Wijk aangekomen voor een bezoek aan een door den bond van fokkers en fokver- eenigingen te De Wijk en Ruinerwold bij- eengebrcahte keurcollectie van den Z. O. Drentschen veestapel. De prins werd aan den ingang van het terrein ontvangen door den commissaris der koningin in Drente, mr. dr. R. H. ba ron de Vos van Steenwijk, en den burge meester van De Wyk, mr. J. de Bliek. De prins werd rondgeleid door den heer J. Brouwer, voorzitter van den bond van fokvereenigingen, Hy bracht des middags voorts een bezoek aan de groote tuin bouwschool te Frederiksoord en, als gast den commissaris der koningin te Assen te hebben overnacht, nam hy vanmorgen de Drentsche ontginning Witteveen in oogenschouw. DRONKEN AUTOBESTUURDER VEROORZAAKT ONGELUK. Daarna een aanrijding geënsceneerd. Opnieuw heeft een onder den invloed van sterken drank verkeerenden auto bestuurder in de gemeente Enschedé een ongeluk veroorzaakt. Woensdagavond te ongeveer half elf ston den in de Brinkstraat aldaar eenige meisjes op het trottoir met elkaar te praten, toen een auto in groote snelheid om den hoek kwam. De bestuurder kon de bocht niet goed nemen, waardoor de auto tendeele op het trottoir terecht kwam. De fiets van één der meisjes werd aangereden en weggeslingerd, tengevolge waarvan de 34-jarige dienstbode F. E. werd geraakt. De vrouw werd ernstig gewond aan het hoofd en werd met een her senschudding naar het r.k. ziekenhuis over gebracht. De auto kon spoedig door de poli tie v/orden opgespoord. Het bleek, dat een 23-jarige slager uit Hengelo de bestuurder was geweest. Hij was in één der café's, die hy had bezocht, nog gewaarschuwd met de woorden: „denk aan Lonneker". Na de aanrijding had hij zich naar het Volkspark begeven, waar hij met hulp van een vriend, een aanrijding had geënsce neerd. Hij had daarop in' het gebouw in het Volkspark de politie opgëbèld, met de mede- deeling, dat iemand zyn auto had willen stelen, doch by het wegrijden tegen een boom terecht was gekomén. De politie wist inmiddels reeds, dat deze man de bestuur der van de auto in dé Brinkstraat was ge weest. Men bracht hém naar het bureau over, waar hy spoedig een bekentenis af legde. Op het politiebureau bleek, dat de slager nog onder den invloed van sterken drank verkeerde. De auto had hy van een garagehouder in Hengelo gehuurd. is geweest, is deze belangentegenstelling naast de zware financieele lasten, een van de groote moeilijkheden voor een Neder- landschen televisie-dienst. Wanneer de opbrengst van een eventueele radio-belasting dan ook aan de televisie ten goede zou komen, beteekent dat een stimu lans voor een spoedig begin der uitzendin gen. Dat de regeering van den beginne af de zaak regelt kan veel moeilykheden be sparen. Maar het is een vraag of in de min of meer ambtelijke sfeer der overheids- paedagogie, het jonge televisiekind voor spoedig zal groeien en of moeder overheid ook in staat zal zijn de tegenstellingen, die in den boezem van het wichtje sluimeren en waarvan men in het buitenland noch de ontwikkeling, noch het geneesmiddel er voor ook maar in de verste verte heeft ontdekt te bezweren zelfs indien dat zoo ware, was het, niet voorbereid op de kracht, waarmee zyn be rijder diens hielen in zyn flanken drukte, toen hy een schrille kreet „Help!" hoorde. Gordon hoorde en begreep het. Dus hij had gelijk gehad en een paniek overviel hem. Toen ze in de schaduw van den groo- ten heuvel kwamen, voelde het dier plot seling een pijnlijken ruk aan het bit in zyn bek, zoodat het bijna door zyn heupen zak te. Gordon was uit het zadel gesprongen en holde voort als een stier op een rooden lap. Er was iets gebeurd en Hazel, die nog half versuft was, begreep het amper. Ze wist alleen, dat ze niet langer wanhopig in de armen van een man vocht, met zyn afzichtelijke tronie over haar heen gebo gen, met onmiskenbare bedoelingen. Ze had gevochten, zooals ze niet had gedacht ooit in haar leven te zullen behoeven te vechten, en ze had een paar maal zoo hard als ze kon „Help!" geroepen, al had ze niet gedacht, dat er mijlen ver in den omtrek iemand was, die haar kon hooren. Daarop was er plotseling iets gebeurd en ze wist enkel, dat ze niet langer behoefde te vech ten en dat dat afschuwelijke, verhitte ge zicht niet meer vlak by het hare was. Ze had een bekende stem gehoord, die schor was van opwinding en de liederlyk- ste godlasteringen uitte, zooals een man in het heetst van het gevecht doet, die bezeten is van den lust om te moorden. Toen verdween het beeld van dat af schuwelyke gezicht uit haar gedachten. Ze kwam weer tot zichzelf en hoorde lawaai van harde slagen en voetengeschuifel in het hooge prairiegras. Advies van de commissie-Beumer. Bij gemeenschappelijke beschikking van 10/14 Juni 1938 hebben de minlster ie nancien en van Waterstaat een e van advies ingesteld omtrent de maatrege len, welke noodig zijn ter voorziening het tekort van het spoorwegpensioenfonds en te benoemen tot lid en voorzitter van bovenbedoelde commissie mr. dr. - Beumer, commissaris van de N.V. landsche Spoorwegen. Tot leden der com missie werden benoemd de hw®"- J. Bakker, administrateur bU het depar e ment van financiën; H. J. van Braa lid van de Tweede Kamer der Btaten Gene raai; prof. dr. ir. J. Goudnaan Jr, lid vari de directie der N.V. Nederlandsche Spoor wegen; mr. H. van Manen, lid van de dir tie der N.V. Nederlandsche Spoorwegen, mr. G. van der Meulen, secretaris-generaal van het departement van waterstaat; Jhi. mr. A. W. Wichers, voorzitter van den pen sioenraad; en tot secretaris van bovenbe doelde commissie H. A. C. L. Barentsen, referendaris by het departement van finan ciën. u Deze commissie heeft thans rappoil u gebracht. Zy meent de volgende maatregelen in overweging te moeten geven: 1. De nieuw aan te stellen spoorwegamb tenaren worden gebracht onder het alge meen burgerlijk pensioenfonds; het spom- wegpensioenfonds wordt in verband hier mede gesloten. 2. De dekking van het bestaande tekort geschiede door de uitkeering aan het spoor wegpensioenfonds van een 50-jarige an nuïteit, groot 16.296.000; deze annuïteit kan worden verlaagd tot S 15,598.000, indien de tegenwoordige korting van maximum 10 op de daarvoor in aanmerking ge brachte pensioenen wordt gehandhaafd; zij kan tot 15.607.000 dalen, indien de pen sioenen tot een bedrag van 500 van de be doelde korting worden vrij gesteld, en tot 15.644.000, indien de pensioenen tot een bedrag van 800 van deze korting worden vrijgesteld. 3. Voor de betaling van de onder 2 bedoel de annuïteit worde de Staat by de wet aan sprakelijk gesteld, met dien verstande, dat op de Staatsbijdrage jaarlijks in mindering komt, wat het spoorwegbedrijf krachtens artikel 16, 3e lid, van de statuten der N.V. Nederlandsche Spoorwegen, voor dit doel heeft kunnen opbrengen. 4. Nieuwe tekorten, welke zich naderhand mochten voordoen, worden op dezelfde wijze gedelgd als met betrekking tot het aan wezige tekort onder 3 is voorgesteld. Conclusies van den heer Goudriaan. Aan het rapport is toegevoegd een nota van het lid der commissie J. Goudriaan. Deze kan zich zeer goed vereenigen met het voorstel om het bestaande tekort in het spoorwegpensioenfonds aan te vullen door een hervatting van de periodieke stortingen van rijkswege. Hy heeft evenwel tegen de andere voor stellen met betrekking tot het pensioen fonds dermate overwegende bezwaren, dat hy er de voorkeur aan geeft het rapport niet mede te onderteekenen en in een afzonder lijke nota van zijn zienswyze te doen biyken. In deze nota komt de heer Goudriaan tot de volgende conclusies: 1. 't Is gewenschte het bestaande Spoor wegpensioenfonds met ingang van een be paalden datum, bijv. 1 Januari 1940, te sluiten. 2. Aangezien de pensionneering van het thans in dienst zijnde spoorwegpersoneei geheel geregeld is door den rykswetgever, dienden alle zakelijke en persoonlijke ban den, welke thans nog bestaan tusschen het fonds en het spoorwegbedryf resp. de spoor wegdirectie, te worden losgemaakt. 3. Voor het na den sluitingsdatum in dienst tredende personeel dient een nieuwe pensioenregeling te worden opgebouwd, welke aan de hoogste eischen van soliditeit voldoet. DE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was gister: Uitreis: Uil te Bandoeng, vmo« te Jodh- poer, Mandoe te Athene. Thuisreis: Pelikaan te Jodhpoer, Oehoe te Medan. De Buizerd is gistermiddag om 3 uur op Schiphol geland. Ze stond op en keek met een mengeling van angst en opwinding naar het gevecht van de twee mannen, waarvan de een grooter was. Beiden waren ze zoowat even sterk en door het dolle heen. Slosson kwam met zyn volle gewicht op zyn gehaten tegenstander toe en trachtte diens geoefende slagen af te weren. Hy dacht: „als ik hem maar eenmaal op den grond heb, zal ik hem beter aankunnen". Hy kon goed worstelen en kende verschil lende trucs: die had hy in zyn jeugd ge leerd. Maar na den eersten woedenden aan val was Gordon wat bedaard. By het zien van Hazel in de armen van dien ellende ling was zijn bloed gaan koken. Nu was het echter anders. Het was nu een gevecht geworden, waar hij plezier in had en hij was ook vast besloten door te vechten tot de ander niet meer kon, al moest hij hem vermoorden. Het viel hem niet moeilijk zijn tegen stander af te straffen. Deze sloeg in het wilde weg met zijn armen, terwijl zijn eigen slagen hard en goed raak waren Doch David Slosson was taai. Telkens weer kwam hij terug, alsof hij er niet genoeg van kon krijgen. Gordon was in zijn element. Zijn licha melijke conditie kon niet beter zijn dan nu en als hij maar niet viel, dan ging de an der eraan. Het bloed stroomde al over Slos- son's gezicht en een leelijke spleet mis vormde zijn onderlip. Nu kwam Slosson aangerend met zijn hoofd vooruit, als een stier. Gordon wacht te hem af. Hij deed een pas op zij en gaf den ander een harde pats achter zyn linker oor. De man struikelde, doch wist zich i - -a»| zomer-rheumatiek. U- oriiik die zomerwarmte op Uw huid» Waar warmte is, is géén rheumatiek Maar c ön' Waar warmte is wordt ook ge. p i'vnord de huid wordt vochtig SJ afkSung door een licht tochtje Cn ïift liet slachtoffer van teigende rheu. matische pijnen. Bescherm Uw gezondheid den zomer - neem tijdig kruschen Salts De zes minerale zouten, die Kruschen bevat sporen Uw lever, nieren en inge. „Jndèn aan tot krachtiger werking, zoo. dat overtollig urinezuur, de oorzaak Uwer rheu matische pijnen, uit Uw lichaam wordt gefilterd. Uw pUnen zullen ver dwijnen en ge zult weer ongestoord gt. nUlan van zon en zomer, opgewekt en fit van liif en leden, dank zÜ die „dageiyksche Ss" Kruschen in Uw ochtendkopje thee. Kruschen Salts. verkrijgbaar by alle apothekers en drogisten kt 0.75 en f 1.60 (extra groot pak). Fabrikanten: E Griffiths Hughes Ltd., Manchester (En- geland). Opgericht 1756. Bejaarde dame ernstig gewond. Woensdagavond omstreeks elf uur is op den rijksweg Amsterdam—Amersfoort onder de gemeente Eemnes een ernstig auto-onge luk gebeurd. Een taxi uit Baarn. bestuurd door K, g. K. van de Lage Vuursche, kwam uit de rich ting Amsterdam en wilde, naar de bestuur der verklaarde, den linkerberm van den weg oprijden, omdat een der achterbanden ge- sprongen was. Uit de richting Baarn kwam echter een personenauto, bestuurd door mevr. E. D. geb. S. uit Hilversum, die de naar links zwenkende taxi niet meer ontwijken kon. De wagens vlogen met een hevigen klap tegen elkaar en werden ernstig beschadigd. De 74-jarige moeder van de bestuurster, mevrouw de weduwe A. M. J. Slaghek— Heslenfeld, uit Bussum, was ernstig gewond. In de Majellastichtlng te Bussum, waarheen zij vervoerd werd, bleek, dat zij een schedel- basisfractuur had opgeloopen en de borstkas was ingedrukt. De bestuurster werd aan het hoofd ge wond, terwyl de taxichauffeur lichte ver wondingen aan de hand opliep. Zij konden op eigen gelegenheid naar hun woningen terugkeeren. De taxi is in beslag genomen. De personenauto werd geheel vernield. De toestand van mevrouw Slaghek is zorgwekkend. Zij is nog steeds buiten be wustzijn. Naar de N. r. Ct. vernam, heeft dr. Colijn den oud-minister van waterstaat jhr. ir. O. C. A. van Lith de Jeude uitge- noodigd om heden een onderhoud met hem te hebben. Dit zou er op kunnen wyzen, meent het blad, dat dr. Colyn op dit oogenblik bij zijn formatie-pogingen toch wel degelijk nog eea andere oplossing op het oog heeft dan de samenstelling van een kabinet op louter rechtschen grondslag. De Haagsche politie heeft Woensdagavond omstreeks elf uur een inval gedaan in het perceel Jacob van der Doesstraat 84 op ver moeden, dat daar gelegenheid werd gegeven tot hazardspel. Per overvalwagen reed men voor de deur, welke, nadat men gebeld had, van binnen werd opengetrokken. Onder lei ding van hoofdinspecteur van der Heuvel stormde de politie naar boven, waar zy in de achterkamer van de eerste etage een groot gezelschap geschaard vond rond een speel tafel, waarop alle attributen voor het rou lettespel aanwezig waren. De politie kon een volledige roulette met 400 fiches en een sigarenkistje met ruim 87 gulden aan geld in beslag nemen. Het geheele gezelschap, be staande uit 21 personen, waaronder vier dames, werd gearresteerd, na verhoor 11)0 deze personen in den vroegen ochtend heen gezonden; de speelhuishouder echter, de 34- jarige restaurateur W. F. van der W. en dc croupier, de 48-jarige kellner G. F. van d«r B„ uit Amsterdam, werden beiden in ver zekering gesteld. Het bleek, dat de hoofd bewoner van het perceel, de 60-jarige L. P D., nog twee maanden gevangenisstraf te goed had terzake van flesschentrekkerij. Hij is gistermorgen voorgeleid en ingesloten. staande te houden. Vloekend vloog hij weer °P den bokser toe, doch halverwege moes' hij inhouden en hij gaf Gordon een harden stomp in de richting van diens maag. HÜ miste echter zijn doel, doch de slag kwam op zy van Gordon's knie terecht. De pi)" benam Gordon even zyn bedaardheid en hij sloeg er links en rechts op los, zoodat Slosson viel. Hij greep Gordon's losse beet en klemde zich er aan vast, zooals een terrier aan een broekspijp. Ondanks de si*" ®en' rï'e °P zÜn hoofd bleven regenen, l'e' hij niet los. Dit was de eerste zet van rij11 kant. Toen kwam de volgende. Zijn andere arm knelde hij om Gordon's rechter knie en een oogenblik later spartelden beiden wild vechtend op den grond. Aan zyn bokstraining had Gordon nlj niets meer, dat wist hij. Hy wist ook, d»1 het nu geen sportieve strijd meer was, doch niets anders dan een onmenschelijke wor steling, waarbij de een den ander trachtte geheel of gedeeltelijk te verminken. Het zat hem mee. Op het moment, da zyn kracht het grootst was, had hü handen vrij en hy greep naar de keel van zijn tegenstander, juist toen deze in Wn. oor wou bijten. Daar was hij gelukkig tot. van af gekomen, want anders had hü J)f' voor de rest van zijn leven waarschijnW" met één oor moeten doen. Maar het was nog niet afgeloopen. drukte het hoofd van den man tegen grond, terwijl zijn vingers diens keel kneld hielden. Maar Slosson hield zlJ handen niet stil. Gordon voelde, dat trachtten zijn keel te grijpen en hü kn#<P nog harder. (Wordt vervolgd)- ggggnMH (l

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6