i SPORT EN WEDSTRIJDEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. s 8 8 7Udedaad Oaeczee l 3 GEMENGD NIEUWS. Wederom een tweede plaats voor een Nederlander, Albert van Schendel op ongelukkige wijze in de sprint geslagen. Louviot wint de vierde etappe. De Alkmaarsche Courant #0000000 JLuüopcoqcamma ©ooo©©®# TWEEDE BLAD TOT BEHOUD DER ZEEUWSCHE DRACHT. Een belangrijke tentoonstelling in Middelburgs oude Abdij. Men schrijft ons: De typische kleederdrachten, verbonden aan gouw of provincie, zijn weliswaar ook in overig Nederland nog niet geheel uitge storven, maar in geen onzer provinciën lpeft de volkseigene traditioneele kleederdracht nog zóó, als in Zeeland; vooral op Walche ren en Zuidbeveland treft men oude dracht nog bij oud en jong aan. En vooral dit laat' ste is een bewijs voor de levenskracht ervan, Sinds enkele jaren zet een te Middelburg opgerichte, doch uit geheel Zeeland, niet het minst van de boerenbevolking zelve, steun ondervindende Vereeniging tot be houd der Zeeuwsche kleederdrachten haar schouders mede onder het streven tot be scherming en bewaring van dit cultuurgoed Tot dusverre niet zonder succes. Thans is, na maandenlange voorbereiding, door deze vereeniging besloten tot het inrichten van een Zeeuwsche kleederdrachtententoonstel- ling. Deze zal worden gehouden van 1626 Augustus, en, door de gaarne verleende medewerking van den commissaris der koningin in Zeeland beschermheer der vereeniging en den griffier der Staten, is het mogelijk de koffiekamer van de Staten zaal, in de oud-eerwaarde voormalige Prae- monstratenzeer Abdij te Middelburg, voor deze tentoonstelling te gebruiken. De feitelijke inrichting geschiedt door het dagelijksch bestuur der vereeniging, bijge staan door een comité. Vijf dezer comité leden dragen van kindsbeen tot op den dag van vandaag een der onderscheidene vor men van de Zeeuwsche dracht: protestantsch roomsch-katholiek, Walchersch, Zuidbeve- landsch, etc. De tentoonstelling draagt niet in de eerste plaats een historisch, doch zeer bepaald een hedendaagsch karakter: haar doel is zooveel mogelijk te laten zien wat en hoe er tegen woordig nog de Zeeuwsche drachten gedra gen worden. Op de tentoonstelling zal zooveel moge' lijk een beeld van de Zeeuwsche handnij' verheid, verband houdende met de dracht, gegeven worden: zoo zal men er het mut- senplooien kunnen zien, het kantklossen, mogelijk het Zeeuwsche babbelaars maken al dient erkend t» worden, dat het ver band daarvan met de dracht iets verder weg ligt! Het bestuur zal ook pogingen in het werk stellen, de onlangs geoctrooieerde mutsenplooimachine van den Zeeuwschen Amsterdammer Poppe op de tentoonstelling te doen demonstreeren. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat de tentoonstelling in verband met het doel der vereeniging welke haar organiseert, voor personen in de Zeeuwsche dracht vrij toe gankelijk zal zijn. DE TOESLAGREGELING VOOR DE KLEEDING-INDUSTRIE. Reeds enkele malen hebben wij melding gemaakt van de toeslagregeling voor de klëeding-industrie. Deze regeling beoogt te bevorderen, dat mannelijke arbeidskrachten in de kleeding- industrie worden opgenomen. Te dien einde kan van overheidswege op de door boven bedoelde arbeiders verdiende loonen, ge durende een tijdperk van 26 weken, toeslag worden verleend. De minister van Sociale Zaken heeft dezer dagen goedgekeurd, dat de duur van deze regeling wordt verlengd. De toeslag regeling is thans van kracht tot en met 29 Februari 1940 met dien verstande, dat, hoe wel tot en met dien datum toeslag kan worden verstrekt, na 31 Augustus 1939 geen nieuwe toezeggingen kunnen worden gedaan. AANTAL GEORGANISEERDE WERKNEMERS BEGIN 1939. Blijkens opgave in het maandschrift van het Centraal bureau voor de statistiek be droeg het aantal georganiseerde werk nemers in ons land, naar een voorloopige berekening, in het begin van dit jaar 769.400 tegen 743.000 begin 1938. Het is dus in 1938 met 26.400 gestegen. In 1937 bedroeg de groei 19.400. De ledentallen der verschillende vakcen- tralen waren als volgt: Nederl. Verbond van Vakver. 293.600 306.200 R.K. Werklieden Verbond 170.000 177.200 Chr. Nat. Vakverbond 110.400 113.900 Nederlandsche Vakcentrale 45.500 46.300 Nat. Arbeids-Secr. 11.200 10.650 Ned. Syndical. Vakverbond 2.000 1.600 Oud-Katholiek Vakverbond 650 700 Niet bij een vakcentrale aangesloten 109.650 112.850 Totaal 743.000 769.400 De adspirant-leden (9.400 in 1939, 7.400 in 1938) zijn in deze cijfers niet medegeteld. De boterheffing. - Het bedrag van de heffing en steunuitkeering op boter, is, be houdens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 13 tot 20 Juli vastgesteld op 50 cent per kg. Biggenmerken. - In de week van 26 Juni tot 1 Juli 1939 zijn aangebracht 51908 big- gènmerken, tegenover 51987 in de over eenkomstige periode van het vorige jaar. Van 1 Januari tot 1 Juli 1939 zijn in totaal gemerkt 1.113.907 biggen en in hetzelfde tijdvak van het jaar 1938 1.109.934. Boternoteering. - De commissienotee- ring voor Nederlandsche boter is vast gesteld op 79 cent per kg. Vliegbrevet. - Voor het examen ter verkrijging van het vliegbrevet M. is te Den Haag o.a. geslaagd de heer D. C. J. Jöustra te Hoorn. Het aantal gebreveteerde M- vliegers is nu tot 105 gestegen. Steun koolzaad 1940. - Naar aanleiding van den uitzaai van in 1940 te oogsten kool zaad deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat de. telers voor den koolzaadoogst 1940 wederom kunnen rekenen op een richtprijs van 15 per 100 k.g. boerenschoon zaad. Wielrennen. L o r i e n t, 13 Juli. (Van een specialen A.N.P.-verslaggever). De gele trui van de Ronde van Frankrijk is vandaag overgenomen door Vietto, omdat Fontenay met verscheidene minuten achter stand de vierde etappe beëindigde. De Ne> derlanders hebben het er, afgezien van de bijzonder fraaie prestatie van Albert van Schendel, ook op dezen dag goed afge bracht; waardoor zij opnieuw beter in het klassement kwamen te staan. Lambrichts is thans 14e, terwijl de Korver, gisteren 34e nu op de 30e plaats is geklasseerd, doch de grootste sprong maakte natuurlijk Albert van Schendel, die niet minder dan tien plaatsen opschoof en hedenavond 25e is ge worden. Dominicus schoof één plaats naar voren, Anton van Schendel zes plaatsen, terwijl Sijen zich handhaafde. Alleen Gom- mers, is door zijn pech op het laatste ge deelte teruggevallen. Hellemons is ten slotte vijf plaatsen opgeklommen. Ook in het landenklassement heeft Neder land met Lambrichts, Albert van Schendel en de Korver zijn positie verbeterd. Lu xemburg en Zwitserland staan nu onder onze ploeg. Steeds dieper reed de wielrijdende kara vaan in Frankrijk door en vanavond zijn de renners aangekomen in Lorient, een rit van 174 k.m. van Brest af door een der mooiste deelen van Bretagne. Veel zullen zij vau deze schoonheid evenwel niet gezien hebben, want ook gedurende deze vierde etappe is de strijd fel geweest. Er is thans in zooverre teekening in de race gekomen, dat de ren ners hun afwachtende houding hebben laten varen. Het is duidelijk, dat zij bij het ver trek uit Pary's niet wisten, op welke wijze zij succes zouden moeten behalen, want ten slotte stonden alle voorspellingen slechts op het papier en de daden moesten volgen. Nu evenwel kennen de renners onderling hun gevaarlijkste tegenstanders en tfe ploegen als geheel weten in welke ploeg zjj hun rivaal moeten zien. De afwachtende houding is derhalve prac- tisch verdwenen en in elk groepje zitten ren ners, die sterk aanvallen blijven van het begin van een etappe af. Dat is te begrij pen, want vele ploegen zullen succes moeten behalen, voordat zij de bergen ingaan. De verschillen in sterkte zullen daar grooter worden en natuurlijk trachten de renners nu reeds een zoo groot mogelijken voor sprong te verkrijgen, zoodat zij in de Pyre> neëën en Alpen iets kunnen verliezen. Hoe dan ook, er is geen sprake meer van afwach ten. Daarom is het verheugend, dat de Neder landsche renners niet alleen uitstekend rijden en zich weten te handhaven tegen de buitenlandsche grooten, maar dat zij in dit milieu nog successen weten te behalen. Pracht race van Albert v. Schendel. Vandaag was Albert van Schendel, in na volging van zijn broer, die gisteren een prachtige race reed, de groote man in onze ploeg. In gezelschap van vier andere renners wist hij na 51 k.m. snel uit te loopen. De winst groeide tot anderhalve minuut en op dezen afstand bleven de beide groepen ren ners achter elkaar. Albert van Schendel reed wonderlijk gemakkelijk en bij aankomst op de wielerbaan in Lorient kwam hij vlak achter Litschi binnen. Daarop volgde Louviot. Onze landgenoot lag dus in uitstekende positie om uit de sprint deze etappe te winnen. Bij het ingaan van de laatste bocht ging hij iets naar boven, hij kwam Litschi opzij. Deze maakte toen de fout te veel naar de ballustrade toe te rijden bij het uitgaan van de bocht. Albert van Schendel lag in volle vaart en liep kans gekraakt te worden, zoodat hij een oogen- blik inhield. Dit oogenblik was voldoende om Louviot, die van de situatie gebruik maakte, te doen winnen. De Nederlander maakte zich los van Litschi en kwam op enkele Vluchtelingetjes op weg naar Engeland. In den D-trein, welke omstreeks vijf uur in den middag Oldenzaal passeert, bevonden zich gister 105 Joodsche vluchtelingetjes uit het voormalige Tsjecho-Slowakije. De kin deren werden te Bentheim door één der dames van de Nederlandsche Commissie verwelkomd. Per trein begaven de jeugdige emigranten zich vervolgens naar Hoek van Holland, vanwaar zjj gisteravond naar En geland zijn overgestoken. Na staking zonder werk. - De staking onder de erwtenplukkers te Rilland Bath is geëindigd, daar de werkgever, bij wien de staking was uitgebroken, besloten heeft het plukken, wegens het vergevorderde seizoen te beëindigen. Bij de staking zijn van 4 Juli af ruim honderd personen betrokken ge weest. Borstbeeld Dorus Rijkers. - Morgen zal in het plantsoen aan het Helden der Zeeplein te Den Helder een borstbeeld van Dorus Rijkers worden onthuld. De koningin zal zich bij deze plechtigheid doen ver tegenwoordigen. Hypotheekbank failliet. - Gister is bij de rechtbank te Groningen het faillissement aangevraagd van de Noord-Nederlandsche Hypotheekbank aldaar. De aanvraag wordt vandaag behandeld. Deensche boternoteering. - De officieele Deensche boternoteering is vastgesteld op 230 kronen, is 91 cent. centimeters na Louviot over de eindstreep, „Deze sprint had ik met twee lengten moeten winnen", zeide hij later, misschien een beetje teleurgesteld, maar hy was te vreden met de tweede plaats. Van Schendel heeft gelijk. Ook wij zijn tevreden, want dit is reeds den derden keer, dat een onzer landgenooten op de tweede plaats eindigt. Lambrichts werd tweede in de tijdrace van Caen naar Vire, Anton van Schendel bezette die plaats in do derde etappe en vandaag is Albert aan de beurt om ons ploegje dit fraaie succes te brengen. Zeer veel strijd in de vierde etappe. Onmiddellijk na den start in Brest tracht, ten eenige renners een voorsprong te nemen, maar het peleton achtervolgde hen oogen blikkelijk en de vluchtelingen werden spoe dig ingehaald. Gedurende de eerste 50 k.m. werden er verschillende uitlooppogingen ondernomen, welke evenwel mislukten. Een oogenblik dachten wij, dat de Luxemburger Mersch alleen weg zou komen. Het was nog in het begin van de race en de tempoverhooging van een gedeelte van het peleton was voor Mersch te machtig. Toch is hij het eigenlijk geweest, die den strijd deed ontbranden. Want toen ongeveer 40 k.m. waren afge legd, namen Albert van Schendel, Vietto, Gallien, Frechaut, Litschi, P. Clemens en Le Moal een voorsprong, die zij konden be houden, niettegenstaande felle pogingen van de hoofdgroep om bij te komen. Het tempo was uitermate scherp. De verschillende coureurs konden het niet volhouden. Zoo wa ren de renners na 100 k.m. in vjer groepen verdeeld. Litschi en Frechaut vielen van het leidend peleton af, doch Litschi bleef in het tweede groepje achtervolgers hangen. In het derde peleton, dat geweldig joeg, ontdekten wij de Nederlanders Lambrichts en de Kor ver, die op deze manier niet alleen Albert van Schendel wilden snijden, doch ook hun eigen plaats in de algemeene rangschikking wilden verdedigen. Daarna eerst kwam het hoofdpeleton. Toen er nog 24 k.ih. te rijden waren, be stond de kopgroep uit Albert van Schendel en zeven andere renners, onder wie Litschi en Louviot. Lambriqhts en de Korver lagen prachtig in de tweede groep. Er werd tijdens deze laatste kilometiers hard gejaagd, doch hoewel de achtervolgers iets op de leiden inliepen, slaagden zij er niet in hen te be reiken voor het einde van de etappe. In deze volgorde kwamen allen op de wieler baan van Lorient aan. Albert van Schendel plaatste zich, zooals gezegd, tweede. De Korver won de tweede sprint en werd negende, terwijl Lambrichts de elfde plaats bezette. - Dat er hard gereden is vandaag, blijkt wel uit de mislukking van enkele renners met groote namen. De macht van de Fransche regionale ploegen is zeer groot, temeer, om dat telkens andere renners voor eigen pu bliek rijden. Bij de Belgische a-ploeg is de verwarring waarschijnlijk groot. De Belgi' sche b-ploeg staat beter geklasseerd. De Gebrs. Clemens zorgen er steeds voor, dat de Luxemburgsche ploeg, welke nog niet zoo homogeen is als de Nederlanders, een goede plaats inneemt. Verblijdend is het, dat onze jongens tot nu toe in deze uiterst zware ronde zoo suc cesvol zijn. Laten wij hopen, dat het zoo homogene Nederlandsche ploegje nog meer van zich zal doen spreken. We gelooven, dat de kansen daarvoor gunstig staan. Dominicus kreeg op 16 k.m. voor het einde een lekken band, waardoor hy werd opge houden. Ditzelfde overkwam Gommers op 30 k.m. voor het einde, doch hy kwam nog op tijd binnen. De Nederlandsche ploeg zal morgen dus weer compleet en vol goeden moed aan der. start verschijnen. Geëlimineerd werden Virol en Daran, omdat zij meer dan 10 procent van den tijd van den winnaar voor deze etappe noodig hadden; terwijl verder Bouffier als laatste in de algemeene rangschikking als slacht offer viel. Morgen wordt de vijfde etappe van Lorient naar Nantes gereden over een af stand van 207 k.m. De algemeene rangschikking: 1. Vietto (Frankrijk) 22 uur 49 min. 41 sec.; 2. M. Clemens (Luxemburg) 22 uur 49 min. 47 sec.; 3. Disseaux (België) 22 uur 50 min. 47 sec.; 4. Fontenay (Frankrijk) 22 uur 51 min. 58 sec.; 14. Lambrichts 22 uur 57 min. 54 sec.; 25. Albert van Schendel 23 uur 2 min. 56 sec.; 30. de Korver 23 uur 5 min. 33 sec.; 37. Sijen 23 uur 8 min. 23 sec.; 45. Do minicus 23 uur 12 min. 9 sec,; 49. Ton van Schendel 23 uur 16 min. 32 sec.; 57. Gom mers 23 uur 25 min. 15 sec.; 61. Hellemons 23 uur 27 min. 32 sec. Het landenklassement luidt: 1. West Frankrijk 68 uur 41 min. 28 sec.; 2. Frankrijk 68 uur 47 min. 27 sec.; 3. België b 68 uur 48 min. 24 sec.; 4. Zuidoost Frank rijk 68 uur 49 min. 7 sec.; 5. België a 68 uur 55 min. 56 sec.; 6. Zuidwest Frankrijk 69 uur 2 min. 31 sec.; 7. Noordoost Frankrijk 69 uur 3 min. 24 sec.; 8. Nederland 69 uur 6 min. 23 sec.; 9. Luxemburg 69 uur 8 min. 5 sec.; 10. Zwitserland 69 uur 48 min, 14 sec. Overdag op het kantoov 's Avonds muffe folianten Dan een ilapelooze nacnt Ziet, dat zijn de doktersklanten! De verstandige zegt: „Ho! Geef my maar de H. L. O." WIELERWEDSTRIJDEN EN TURNDEMONSTRATIES. Zondagavond zullen op de Alkmaar- sche Wielerbaan niet alleen wielerwed strijden worden gehouden, maar het publiek kan tevens een uitvoerige demonstratie zien van turnen, waar voor de Alkmaarsche gymnastiekver- eeniging Turnlust haar medewerking zal verleenen. Om precies zeven uur zal Turnlust met haar programma beginnen en onder leiding van haar directeur, den heer Poll, zullen allereerst worden uitgevoerd de bondsoefe- ningen van het K.N.G.V.-feest in Arnhem. Meer dan 150 leden van Turnlust zullen op het middenterrein aan deze oefeningen meedoen. Vervolgens zullen in snelle opeen volging het turnen wordt een non-stop- uitvoerlng knotsoefeningen voor dames, toestelturnen voor heeren en dames en vele andere nummers worden uitgevoerd in ryke variatie. En zoo zal het publiek ongeveer twee uur lang worden bezig gehouden. Waar het hier openlucht-demonstraties betreft, kan men er van overtuigd zijn, dat meer dan ooit de gymnastiek ten volle naar voren komt en dat de indruk, dien men zal krijgen, ongetwijfeld veel grootscher zal zijn dan bü een uitvoering in een zaal. Waar het hier tenslotte propaganda-demonstraties betreft, mag men rekenen op goede oefe ningen en zeer vlotte uitvoering en afwer king. Om ongeveer 9 uur begint het wielerpro- gramma, dat o.m. bevat een 10 K.M. klasse mentwedstrijd en een koppelwedstrijd over 50 K.M. voor amateurs en onafhankelijken. De nieuwelingen zullen eenige wedstrijden rijden en wat de „hoofdnummers" betreft, kunnen wij slechts zeggen, dat het veld er zeer belangwekkend uitziet. Men oordeele zelf, als men hier de koppels leest: GrootEvers, KuilboerOttenbros, AndriesenBos, Petersde Vries, Floor v, d. Vliet, SchipperPanman en Holle beekNierop. Men ziet dus, dat voor goede renners ge zorgd is, zoodat het wielerprogramma onge twijfeld een spectaculair karakter zal dra gen. Rest ons dan'nog te melden, dat de loket ten om 6 uur geopend zullen worden, omdat men precies om 7 uur moet beginnen en dat de entreeprijzen zeer populair zijn, opdat het propagandistisch karakter aan alle eischen zal voldoen en ieder in de gelegen heid is, te komen! Motorsport. DE VAAS-TEAMS VOOR DE INTERN. MOTOR-ZESDAAGSCHE. De sportcommissie van de Kon. Ned. mo- torwielryders vereeniging heeft de beide Vaas-teams, welke de Nederlandsche kleu ren in de a.s. internationale motorzesdaag- sche zullen verdedigen, vastgesteld. Het zijn: A-team: G. de Ridder te Haarlem op B. M. W; J. M o e j e s t c H e e r h u- g o w a a r d op B. M. W. en Jaap Fijma te Amsterdam op Ariël. B-team: J. Bovee te Amersfoort op Vo- lecette; Dick Renooy te Hintham op Eysink en Jan van Rijn te Arnhem op Velocette. Naar men weet, worden deze wedstrijden van 2126 Augustus in Zuid-Duitschland verreden. JUWEELENDIEFSTAL TE MEDAN. Een brutaal staaltje is in den nacht van 28 op 29 Juni uitgehaald in de Pasanggra- han van den sultan van Sendang welke gelegen is op den hoek van de Balistraat en de Wilhelminastraat te Medan. Op de bovenverdieping had Tengkoe Dadmansjah, Tengkoe Besar v\;m Koealah, die kort geleden in het huwelijk is getre den met een dochter van den aultan van Deli, met zijn echtgenoote een slaapkamer betrokken, waarvan de deuren, toegang gevende naar de rest van het huis, waren gesloten, doch die niet was afgesïoten aan de balconzijde. Des nachts te ongeveer drie uur eenig gestommel hoorende, riep Tengkoe Dar- mansjah die zich in de slaapkamer be vond, doch toen daarop geen antwoord kwam, heeft hij verder geen aandiacht aan het gedruisch geslagen. Toen men des ochtends te ongeveer negen uur ontwaakte, bleek echter dat wel degelijk iemand het huis was binnen gedrongen, waarbij de indringer een goe den slag heeft kunnen slaan: van de slaapkamertafel waren sieraden wegge nomen met een gezamenlijke waarde van 3495, aldus de „Sum. Post". Verdwenen waren een gouden kabaja- speld bezet met diamanten, een haarspeld bezet met diamanten, een gouden horloge en een beursje met een gouden tientje en een bankbiljet van tien gulden. Ook waren uit een sigarettenkoker.,, een paar si garetten gestolen. BANDJIRS EN AARDVERSCHUIVINGEN IN WEST-JA VA. 14 dooden. Aneta meldt uit Tasikmalaja Door aardschuivingen zijn in de desa Tjikondang, in het district Manondjaja, vele huizen bedolven. Hierbij zijn veertien personen gedood. Bij een bandjir van de Tjibandjaran zijn drie personen verdronken. In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft de rivier Tjikembang gebandjird. Hierdoor zijn vele huizen meegesleurd. Een houten brug is geheel vernield. Het verkeer is gestremd. Bij deze laatste bandjir kwamen geen persoonlijke onge lukken voor, doch de schade is groot. is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! TeL 3320. I Zaterdag 15 Juli. HILVERSUM, 1875 en 414,4 M. (VARA-uitz.) 8.— Gr.pl. (8.16 Ber.) 10.VPRO-morgenwyding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven. 12.— Gr.pl. (12.15 Ber.) 2.Door China langs onbekende wegen Landbouw- en dorpstoe standen, causerie. 2.20 Esmeralda en soliste. 3.Rep. 3.30 Gr.pL 4.30 Filmkwartiertje. 4.45 VARA-orkest. 6.— Orgelspel. 6.28 Ber. 6.30 Gr.pl. 7.VARA-kalender. 7.05 Felicita ties. 7.10 Politiek radiojournaal. (7.30 VPRO: Cursus „Langs steden en dorpen, XV, Alkmaar"). 8.05 Herh. SOS- en 8.07 ANP-ber., VA- RA-Varia. 8.20 Het VARA-orkest en solisten. 9.Puzzle uitz. 9.15 En nu Oké! 10.30 ANP-ber. 10.40 Gr.pl. 10.45 Radiotooneel. 11.Jack de Vries' Internationals en solist. 11.30 12.Gr.pl. HILVERSUM, 301,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Gr.pl. 11,30 Godsd. halfuur. 12. Ber. 12.15 KRO-melodisten en so list. 1.— Gr.pl. (1.15 Ber.) 1.20 KRO-orkest. 2.Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gr.pl, 2.45 Kinderuurtje. 4.Gr.pl. 5.R.K. Mondaccor- deonver. „Utile Dulci". (5.155.30 Gr.pl.) 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 8.15 Gr.pl. 6.20 Journ. weekoverz. 6.45 Ber., gr.pl. 7.Ber. 7.15 Erfe lijke factoren in het leven van de mensch, causerie. 7.35 Act. aether- flitsen. 8.ANP-ber., mededeelin- gen. 8.15 Meditatie met muz. om lijsting. 8.35 Gr.pl. 8.45 Gev. con cert. 10.30 ANP-ber. 10.4012. Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Piano- voordr. 11.50 Het BBC-Wels orkest en solist. 12.50 Gr.pl. 1.20 Het New Hippodrome-orkest. 2.20 Causerie over Britsche belangen in China. 2.35 Zang en piano. 3.20 Rep. 5.20 Carroll Gibbons en de Savoy Hotel Orpheans en solisten. 6.20 Ber. 6.50 Causerie over zeeplanten. 7.05 Het Griller strijkkwartet en solist. 7.50 Dave Frost en zijn Band en solisten. 8.20 Variété-uitz. 9.20 Ber. 9.50 Nieuws uit Zuid-Afrika. 10.05 Het BBC-Theaterorkest en solist. 10.50 Joe Loss en zijn Band en solisten, 11.50 Dansmuziek (gr.pl.) 12.15 12.20 Berichten. RADIO PARIS, 1648 M. 9.30, 10.35 en 11.25 Gr.pl. 12.30 Zang. 1.—2.20 Gr.pl. 2.50 Chansons. 3.30 en 3.55 Gr.pl. 5.05 Zang. 5.50 Pianovoordr. 7.20 en 8.25 Gr.pl. 8.50 Zie Brussel 484 M. orkest. 11.2012.50 E. Foy en zijn KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pl. 7.35 Het Kur-orkest Bad Oeynhausen. 8.509.35 Het Danziger Landes- orkest. 12.20 en 1.35 Het Weensch Symph.-orkest. 2.30 Gr.pl. 4.20 H. Hagestedt's orkest en solisten. 6.05 Pianovoordr. 7,10 Zang. 7.30 Voor soldaten. 8.30 Hans Bund's orkest. 11.H. Hagestedt's orkest. 12.20 Gr.pl. 2.203.20 Nachtconcert (op namen). BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep orkest. 1.50 Gr.pl. 2.25 Gr.pl. met toelichting. 2.45 Gr.pl. 3.20 Progr. gewijd aan de Maas. 4.305.— Gr.pl. 6.05 Omroeporkest, soliste en gr.pl. 7.45 en 8.20 Gr.pl. 8.45 Folk loristisch progr. 9.05 Cabaret- progr. 10.30 Jacques Klüger's orkest. 11.20—12.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 J. Schnyders' orkest. 1.502.15 Gr.pl. 3.05 Zang. 3.50 Grpl. 5.35 en 5.55 The Rectors. 6.35 Gr.pl. met toelichting. 7.35 Gr. pl. 8.20 Radiotooneel. 8.50 Symph.- concert mmv. solist. In de pauze gr.pl. 11.— Gr.pl. 11.05 Jo Bouil- lon's orkest, en „The Rectors". 11.35 12.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 O. Dobrindt's orkest, Franz Thon met zijn solisten e.a. (9.10 9.30 Radiotooneel). 10.20 Ber. 10.40 Pianovoordr. 11.05 Ber. 11.20—12.20 H. Hagestedt's orkest. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Ker.len e.—10.20, Radio PTT Nord 10.20—12.°0, Brussel VL 12.20—14.20, Keulen 14.20—15.50, Brussel Fr. 15.50—17.15, Keulen 17.15—18.05, Brussel VI. 18.05—19.35 Fr. 19.35—19.50, Parys Radio 19.50 —20.20, Keulen 20.20—20.50, Brussel Fr. 20.50—23.—. Keulen 23.-24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Radio PTT Nord 9.209.50, Luxembourg 9.50—10.35, Lond. Reg. 10.35—11.50, Droitwich 11.5014.20, Lond. Reg. 14.20—15.25, Droitwich 15.25—16.10, Lond. Reg. 16.1017.20, Droitwich 17 20—18.50, Lond. Reg. 18.50—19.50 Droitwich 19.5024. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7