DrDushkind Kampioenschappen van Noord-Holland boven Het IJ. J^xovmciaal Tlieuws blroek op langendijk noordscharwoude zuidscharwoude nieuwe niedorp castricum obdam D.A.W. wint 8 nummers. Om den Scheldebeker. Deane wint wederom. Turnlust op de Wielerbaan. Zeer geslaagde demonstraties. AMERICAN CIGARETTE OUDE NIEDORP OUDKARSPEL HOORN 2 DERDE BLAD Zwem me n. Na een kort maar alleszins geslaagd bezoek aan de kermis te Wormerveer, aanvaardde het groote D.A.W.-gezel- schap in de beste stemming den terug tocht naar Alkmaar, nadnt eerst des middags met groot succ^'s aan de kampioenschappen van Noordholland boven het IJ was deelgenomen. Van de acht kampioenstitels kwamen er vier in Alkmaar, terwijl Nereus beslag legde op de overige titels. Ook overigens was het voor D.A.W. weer eens een glorieuze dag; de vier ad- spirantennummers waren alle voor D.A.W., de beide persoonlijke nummers werden zelfs een drievoudig D.A.W.-succes. Van het totale aantal prijzen ging de helft naar Alkmaar, ondanks het feit dat 2 prij zen verloren gingen door diskwalificatie. Het eerste nummer, 100 M. schoolslag dames, werd een éclatante Nereus-over- winning, dat de eerste drie plaatsen be zette, met mej. Dekker als eerste in den goeden tijd van 1 min. 30.1 sec. (nieuw kringrecord.) Door mindere getraindheid kon Corry de Vos Burchart zich niet plaatsen; zij werd vierde in 1 min. 34 sec., Corry Bus vijfde in 1 min. 36 sec. Ook het volgende nummer was voor Nereus door den keurig zwemmenden Breedt Bruyn voor Piet Wulp en Soecker, welke laatste echter gediskwalificeerd werd door eenmaal verkeerd keeren, waardoor de kampioen 1938, Gorter, van de Ham, derde werd. In de drie hierna volgende nummers revancheerde D.A.W. zich echter geducht, door een drievoudig succes bij de 25 M. borstcrawl meisjes met Annie Wulp, Wil- ly de Vos Burchart en Truus de Rover. Bij dit nummer, waaraan door 32 meisjes werd deelgenomen, maakten ook Ali Bus en Truus Koorn met resp. 16.6 en 17.5 sec. een goeden indruk. Nog grooter was het succes bij het nummer 50 M. borstcrawl dames, waarbij D.A.W. thans beschikt over 5 zwemsters, die elk voor zich sneller zijn dan de snel ste zwemster van alle andere vereenigin- gen. Rie van Maarleveld werd kampioene 1939 in 34.9 sec., 0.1 sec. voor Annie Wulp. Ook de tijd van Truus de Rover, 35.8 sec., mocht er zijn. Annie Klünnen en Willy de Vos Burchart werden vierde en vijfde in 37.5 en 37.7 sec. Tenslotte bracht ook de 50 M. borst crawl jongens de gebruikelijke D.A.W.- overwinnirigén waarvoor dit jaar Gerrit Wulp, Quast en van der Pol zorgden. De nog zeer jeugdige Boxem zig-zagde te veel over de baan, waardoor zijn tijd on gunstig beinvloed werd. Het kampioensnummer, 200 M. school slag heeren, waarvoor 9 zwemmers inge schreven waren, bracht niet die spanning, die wij verwacht hadden, doordat Gerkens, wiens prestaties nog al fluctueeren, weer eens geducht uit den hoek kwam, door ruimschoots onder de 3 min. te blijven. Tegen een Gerkens in dezen vorm kon het snelle driemanschap van D.A.W., Mays, Dick Imhülsen en van der Wilk, niet op. Met ruim verschil achter hun Zaanschen rivaal eindigden zij resp. op de tweede, derde en vierde plaats, o.a. voor van der Lingen van Nereus. Rie van Maarleveld, die in bijzonder goeden vorm was, behaalde op gemakke lijke wijze haar tweede kampioenschap op het nummer 50 M. rugslag dames, waar bij zij Ans Melk en Willy de Vcs Burchart ruim 4 sec. achter zich liet. Haar tijd, 41.2 sec., was gelijk aan haar eigen kring record. De 100 M. borstcrawl heeren bracht wederom een Alkmaarsch kampioenschap door Gerrit Wulp, die onbedreigd de race beëindigde in 1 min. 6.3 sec., voor van Hinte (Het Zwet) en Boot 'Nereus), die eveneens onder de 1 min. 10 sec. bleven. De reeks van D.A.W.-succesen met de borstcrawlnummers werd voltooid met de overwinningen van de adspiranten jongens en adspiranten meisjes in de 4 x 25 M. borstcrawl estafettes. Aan de estafette 3 x 50 M. wisselslag dames werd door drie D.A.W. ploegen deelgenomen, waarvan de eerste, bestaan de uit Rie van Maarleveld, Corry de Vos Burchart en Annie Wulp, niet alleen het kampioenschap van Nereus overnam, maar daarbij tegelijk het kringrecord met 1.9 sec. terug bracht tot 1 min. 59.1 sec. Hetzelfde nummer voor heeren bracht vier D.A.W. ploegen aan den start, waar van de derde en de vierde boven den tijd van de D.A.W. dames bleven! D.A.W. II werd winnaar van de tweede serie, met Soecker, Mays en Quast in 1 min. 49 sec., ruim 3 meter voor de eerst volgende ploeg, Het Zwet. Door te vroeg starten van den laatsten zwemmer ging hier echter den derden prijs verloren. Een fanatieken strijd bracht de laatste serie met Nereus, D.A.W. en de Ham, waarbij de Ham echter geen rol speelde. Zoowel Nereus als D.A.W. bleven beneden den tijd van de winnaar van het vorig jaar, toen D.A.W. kampioen werd in 1 min. 45.6 sec.; Nereus echter het meeste, namelijk in 1 min. 41.8 sec., waarmee we derom een kringrecord verbeterd werd. Breedt Bruyn en Piet Wulp beëindigden hun rugslagbaan precies gelijk, waarna Gerkens en Dick Imhülsen den strijd met den vlinderslag voortzetten. Hoewel Imhül sen, die eenmaal in de touwen zwom, 36.8 sec. noteerde, was dit voor Gerkens geen bezwaar om met 34.6 sec. ruim 2 me ter uit te loopen, een achterstand, die voor Gerrit Wulp op de laatste 50 meter tegen Boot, die ook al als een pijl uit den boog naar voren schoot, niet meer in te halen was. De tijd van D.A.W. was 1 min. 44.1 sec. Hiermede waren deze voor D.A.W. zoo succesvol verloopen wedstrijden ten ein de. Een goede gedachte was het van de organiseerende vereeniging, Het Zwet, om in het programma ook de kring-records alsmede de tijden van kampioenen van vorig jaar op te nemen, waardoor de ge maakte tijden meer tot het publiek spraken. Tenslotte volgen nog de uitslagen: 100 M. schoolslag dames: 1. T. Bakker, 1 min. 30.1 sec.; 2. A. Spreeuw, 1 min. 32 sec.; 3. A. van Loenen, 1 min. 33.3 sec. (allen Nereus); kampioene 1938: T. Bak ker in 1 min. 32.1 sec. 10-0 M. rugslag heeren: 1. C. Breedt Bruyn, Nereus, 1 min. 21.7 sec.; 2. P. Wulp, D.A.W., 1 min. 25.3 sec.; 3. C. Gor ter, de Ham, 1 min. 35 sec. G. Soecker (D.A.W.) in 1 min. 31 sec. gediskw. Kam pioen 1938: C. Gorter, de Ham, in 1 min. 31 sec. 25 M. borstcrawl adsp. meisjes: 1. A. Wulp, 14.5 sec.; 2. W. de Vos Burchart, 15 sec.; 3. T. de Rover, 15.2 sec. (allen D.A.W.) 50 M. borstcrawl dames: 1. M. v. Maar leveld, 34.9 sec.; 2. A. Wulp, 35 sec.; 3. T. de Rover, 35.8 sec. (allen D.A.W.) Kampioene 1938: J. Spreeuw, Nereus, in 34 sec. 50 M. borstcrawl adsp. jongens 1. G. Wulp, 30.1 sec.; 2. J. Quast, 33.2 sec.; 3. K. v. d. Pol, 35.2 sec. (allen D.A.W.) 200 M. schoolslag heeren: 1. G. G. Ger kens, Nereus, 2 min. 56.6 sec.; 2. F. Mays, D.A.W., 3 min. 5.8 sec.; 3. D. A. Imhülsen, D.A.W., 3 min. 11.8 sec. Kampioen 1938: Gerkens, Nereus, in 3 min 2.8 sec. 50 M. rugslag dames: 1. M. v. Maarle veld, D.A.W., 41.2 sec.; 2. A. Melk, Nereus, 45 sec.; 3. W. de Vos Burchart, 46.4 sec. Kampioene 1938: J. Spreeuw, Nereus, 42.6 sec. 100 M. borstcrawl heeren: 1. G. Wulp, D.A.W., 1 min. 6.3 sec.; 2. A. van Hinte, Het Zwet, 1 min. 9 sec.; 3. D. C. Boot, Ne reus, 1 min. 9.9 sec. Kampioen 1938: G. Wulp in 1 min. 8.8 sec. 4 x 25 M. borstcrawl estafette adsp. meisjes: 1. D.A.W. met A. Bus, T. de Ro ver, W. de Vos Burchart, A. Wulp, in 1 min. 8 sec.; 2. Nereus, 1 min. 18.1 sec. 4 x 25 M. borstcrawl estafette adsp. jongens: 1. D.A.W., met A. Boxem, K. v. d. Pol, J. Quast, G. Wulp, in 59.5 sec.; 2. Ne reus, 1 min. 4.3 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette dames: 1. D.A.W., met M. Maarleveld, C. de Vos Burchart, A. Wulp, in 1 min. 59.1 sec.; 2. Nereus II, 2 min. 5.6 sec. Kampioen 1938: Nereus, 2 min. 1 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren: 1. Nereus, met C. Breedt Bruyn, G. Ger kens en D. C. Boot, 1 min. 41.8 sec.; 2. D.A.W. I, 1 min. 44.1 sec.; 3. Het Zwet, 1 min. 52.2 sec. Kampioen 1938: D.A.W., in 1 min. 45.6 sec. D.A.W. II, in 1 min. 49 sec. gediskw. Zaterdagmiddag is wederom de jaarlij k- sche wedstrijd BreskensVlissingen om den Scheldebeker gehouden, welke wederom door den Engelschman Deane werd gewon nen. Willy den Ouden kwam als vijfde bin nen, als eerste der zwemsters. Het weer was tamelijk goed en de zee was beter dan vorige jaar het geval was. Direct na den start nam Stender de lei ding, doch al gauw werd deze overgenomen door Deane. De uitslag luidt: 1. C. T. Deane (Enge land) 1 uur 11 min. 37.8 sec.; 2. J. Stender (Dolfijn) 1 uur 13 min. 15.6 sec.; 3. Potts (Engeland) 1 uur 17 min. 2.8 sec.; 4. G. Nieuwland (Leeuwarden) 1 uur 18 min. 52.8 sec.; 5. Willy den Ouden (R.D.Z.) 1 uur 19 min. 44 sec.; 6. C. Wagenaar (de Zeehond) 1 uur 20 min. 23.2 sec.; 7. mej. N. Coenen (Juliana) 1 uur 21 min. 3 sec.; 8. Sieterman van Oye (Zian) 1 uur 22 min. 12.8 sec.; 9. N. Vreeswijk (Star) 1 uur 22 min. 44.8 sec.; 10. D. de Vos (R.C.Z.) 1 uur 23 min. 29 sec. Turnen Fluittonen en trommelslagen weer klonken, een lange rij turnsters en tur ners marcheerde op en zwenkte om, het K.N.G.V.-bondslied werd gespeeld, de vaandelgroet werd door 4 vlaggen en vaandels gebracht: het was de Alkmaar, sche gymnastiekvereeniging „Turnlust" die een honderdtal leden presenteerde voor het publiek, dat in groote getale de tribunes bezet had. Ditmaal niet de tribunes van een turnzaal, van een sportpark, noch van de Korenbeurshal, doch van de Wielerbaan. Want, zooals de voorzitter van de orga niseerende vereeniging, de heer J. Schots man, bij zijn openingswoord zeide, de wie lerbaandirectie had het goede idee gehad om voor dezen sportpropaganda-avond een combinatie van wielrennen en turnen te kie zen. Zoo werden de verstokte wielerenthou- siasten in kennis gebracht met de gymnas tiek en maakten vele turners en turnpubliek voor het eerst kennis met het wielrennen. Wat het wielerpubliek betreft, dat heeft een goeden indruk van het turnen kunnen krijgen, temeer waar het middenveld van de wielerbaan weer zoo geschikt bleek voor een dergelijke openlucht-turndemonstratie. Turnlust trad op met de afdeelingen: dames, heeren, jongens en meisjes. Het be gin van deze nummers was niet zoo ge slaagd: het opmarcheeren van de meisjes ging slordig en tijdens de korte pauzen in hun vrije oefening konden vele meisjes het niet laten, even met de vingers aan haar en kleeren te komen. Meisjes, het is wel moei- lyk om alles zoo correct mogelijk te doen. maar bedenk goed: als je met de vereeni ging in het openbaar optreedt, dan heb je de plicht, je vereeniging zoo goed mogelijk te vertegenwoordigen en de bevelen van den directeur stipt op te volgen! De oefening zelf was de K.N.G.V.-bonds-vrije oefening voor meisjes, zooals ook de dames en hee renleden de resp. vrije oefening 1939 voor dames en heeren lieten zien. De oefening dus. die wij vele malen op het bondsfeest van het K.N.G.V. in Arnhem gezien hebben; ook nu klonk telkens weer de muziek van de Arnhemiana op, doch er was dit verschil, dat de bijbehoorende opening van de geslo ten kolommen niet plaats vond en dat de oefeningen niet zoo goed beheerscht wer den. Vooral de meisjes waren onzeker en maakten zelfs fouten. Opgemerkt dient ech ter te worden, dat Turnlust niet deelgeno men heeft aan het bondsfeest en dat er door omstandigheden niet voldoende ge oefend was geworden. Een 26-tal dames gaven een goed num mer klassikaal brugturnen te zien, uitge voerd aan drie hooge bruggen. Dit is nog al tijd de kracht van Turnlust: het klassikaal optreden van de groote groepen. Bij hun vrije oefeningen bleken zij hun bondsoefe- ning 1939 beter te kennen dan de meisjes; de oefening maakte dan ook een goeden in druk op het publiek, hetwelk zich den ge- heelen avond meelevend en dankbaar toon de. Vooral de militairen (het garnizoen was uitgenoodigd) lieten zich niet onbetuigd. Het ringenwerken der dames viel iets tegen, hoewel ook goed werk geleverd werd. Bij demonstraties hoeft men echter geen moei lijke oefenstof te kiezen: de eerste eisch is dan: net, foutloos werk. Daarom maakte het vele helpen (b.v. bij het brugturnen) geen goeden indruk. Ook de heeren wisten belangstelling voor hun werken te wekken; en het was ver diend, want zoowel aan het rek als aan de brug werd goed gewerkt. Samen met de verliep de oefening goed. n 42, Terwijl de meisjes, een rideelmg v enkele combinatie-oefeningen hoe met bok lieten zien, jonden de jo*uwd zij met tremplin-tafelspringen gemaakt worden. hespre- Nog drie nummers resten ons king: de knotsoefening der dames, meen nummer vrije oefening en de „groe PeBij de knotsoefening der dames "gen wij nu eens niet de kolomopstelling, m ,aat. ste, achterste, buitenste en binnenste plaat sen, doch de veel prettiger aandoende kringopstelilng. Daardoor vormen de dm nemenden veel meer een eenheidl eris elke plaats van evenveel waarde. Het wa goede oefening, mooi van samenstel—claus goed uitgevoerd; met een hartelijk PP werden de dames beloond. Bij het algemeen nummer voerden de afdeelingen hun eigen oefeningen tegel J uit; welk een verschil met Arnhem, misten we de suggestie van die massa va duizenden turners, die wij op de SonsbeeK weide ondergingen. Maar voor hen, die me in Arnhem waren, moet dit massaal op r - den toch ook iets beteekend hebben, wt) hopen, dat heel Alkmaar straks in de ge e genheid is, deze gecombineerde vrije oefe ning door een veel grooter aantal turners en turnsters uitgevoerd, te zien. De rnelsJes maakten bij de groepen weer veel goed: hun opstelling was het best geslaagd. Toch V01 m* den deze drie groepen, met hulp van paard, brug en bok opgesteld, een waardig en aar dig slot van dezen zoo geslaagden Turnlust- avond. Laten wij hopen, dat Turnlust er in derdaad in geslaagd is, een goede propa ganda voor de lichamelijke oefening door middel van het turnen, van de gymnastiek, gegeven te hebben. Athletiek VIJFLANDENWEDSTRIJD TE BRUSSEL. Zondag is in het Heyselstadion te Brussel een vijflandenwedstrijd gehouden. Tijdens deze ontmoeting is de Ruyter er in geslaagd het Nederlandsch record op de 1500 meter, dat hij op 16 Juni van dit jaar te Oslo met 3 min. 57.5 sec. had gevestigd, te verbeteren. Hij noteerde een tijd van 3 min. 57 sec. Baumgarten werd eerste op de 400 meter, terwijl de Bruyn de eerste plaats bezette op het nummer kogelstooten. Lutkeveld won met den prachtigen worp van 63.20 meter het nummer speerwerpen. In het klassement werd Nederland derde achter Engeland en Frankrijk. Uitbreidingsplan. Het uitbreidingsplan, dat voor het Zui delijk deel dezer gemeente is opgemaakt door den stedebouwkundige Wieger Bruin uit Amsterdam is voor dë ingezetenen ter inzage gelegd. Het geeft een mooie gelegen heid tot bouwen en de grondprijs zal niet zoo duur zijn, hetgeen in den tegenwoordi- gen tijd ook een woordje meespreekt. Bo vendien heeft men door dit uitbreidingsplan een mooi geheel gekregen, dat aansluit bij het dorp. In het uitbreidingsplan is opgenomen de z.g. polder van Van der Molen, grootendeels eigendom van mevr. de wed. Van der Mo len, alhier. Doordat deze een stuk grond langs de Ringvaart aan de Provinciale heeft afgestaan ten behoeve van de kanalisatie, wordt het terrein, dat eerst in werkver schaffing is voorzien van een perskade, welke er rondom is gelegd, door den Prov. Waterstaat opgehoogd. Men is al eenigen tijd bezig, het terrein op te spuiten met grond, welke uit het kanaal wordt gebag gerd. De Van der Molensbrug over dè Ring vaart zal, in verband met de verlegging van de ringvaart ten behoeve van de kanalisatie, verdwijnen. De nieuwe brug zal iets Zuide lijker worden gelegd en de toegangsweg tot die brug komt nu niet van de Prins Hendrikkade, maar vanaf de dorpsstraat; deze weg is de Noordelijkste afsluiting van het uitbreidingsplan. Het terrein heeft een oppervlakte van ruim 43 H.A. De Zuidelijke grens loopt on geveer tot aan den spoorwegovergang, achter de woning, bewoond door den heer Borst. Het ligt in het voornemen, om met bou wen te heginnen aan de Zuidzijde, waar een weg zal worden aangelegd van de dorps straat naar de Ringvaart. Successievelijk zullen de wegen, als er meer huizen worden gebouwd, verlengd worden. Wanneer alle straten zijn aangelegd, zal er langs de ringvaart een weg in Noorde lijke richting zijn tot aan den nieuwen prov. weg, waarover wij hierboven reeds schreven. Op dezen weg zal ook de Wilhel- minastraat worden doorgetrokken. De Ju- lianastraat, welke te smal is, zal niet tot verkeersweg worden gepromoveerd. Doordat de weg naar de nieuwe brug vrij hoog zal worden, zal een gedeelte van het terrein tegen den weg aan, onbebouwd wor den gelaten. Daar komt een plantsoen. Ook ligt het in de bedoeling, om overal langs de wegen boomen te planten. Tengevolge van de hooge brug zal de Prins Hendrikkade, waarlangs thans al het verkeer naar Heerhugowaard gaat, een doodloopende straat worden. De bewoners van deze kade zullen door het bestijgen van een trap den nieuwen weg kunnen bereiken. Ten aanzien van de rioleering heeft men reeds een oplossing gevonden, welke een groote kostenbesparing zal geven. Door de Provincie is reeds toestemming toegezegd voor den aanleg van een inlaatduiker, waar door men de rioleering zal kunnen laten doorspoelen met het water uit de ringvaart, waarvan de waterstand altijd hooger is dan die in het Geestmerambacht. Op dit nieuwe bouwterrein zullen ruim honderd woningen kunnen worden gebouwd, ^r zijn verschillende complexen geprojec teerd. 22 middenstandswoningen, welke een minimum-inhoud van 300 M3. zullen moeten hebben, zullen kunnen worden gebouwd, verder 77 arbeiderswoningen, welker inhoud niet grooter dan 325 M3. zal mogen zijn en 18 tuinderswoningen, met bedrijfsgebouwen. Deze laatste zijn geprojecteerd aan het wa ter. In de groep B, de arbeiderswoningen, mogen twee woonhuizen met winkel en in groep C, de tuinderswoningen, zullen vier woonhuizen met winkel zijn toegestaan. T.a.v. den aard van de te bouwen wonin gen en de wijze, waarop deze gebouwd zul len worden, worden talrijke voorschriften gegeven, ter bevordering van een goed har monisch geheel. Het gemeentebestuur van Broek op Lan- gendijk heeft o.i. een goede keuze gedaan, door voor dit gedeelte van de gemeente een uitbreidingsplan te doen ontwerpen. Ongeval. De arbeider R. A. uit Alkmaar, die werk zaam is bij den aanleg van het nieuwe par keerterrein van de Langendijker Groenten Centrale kreeg bij het heien het heiblok op een zijner duimen. De ontboden geneesheer, dokter Verdonk, constateerde, dat de duim gebroken was. De man werd, na verbonden te zijn, naar zijn woonplaats vervoerd. Moedercursus. Vrijdagavond werd de laatste moeder cursus, uitgaande van het Wit-Gele Kruis gehouden onder leiding van zuster Berenbeijer van Henegouwen. 19 personen namen aan dezen cursus deel, waarvan 10 personen uit Waarland en 9 personen uit t Veld. De opkomst is steeds goed ge weest. Namens de cursisten sprak mevr. v. d. StoopSchoorl een dankwoord. Bij de verloting vanwege het Nuts- departement vielen de eerste drie prijzen enS20266Velljk °P nummers 3339, 3254 Rb rf™ CCn Vogel Spogen- terstSat JlhW Zeaman' aan de Oos terstraat alhier is gisteren een postduif aan komen vliegen, gemerkt met C 3897. Wedstrijd Eerste Hulp Ongelukken. F Jan de Ned. Vereen. heeft Zondag een wedstrijd gehouden, waaraan door een zeventiental groepen werd deelgenomen. De uitslag van dezen uitstekend ge slaagden wedstrijd was: ,le P,rij.s,.E- H' B- O -groep van de Haag- sche Politie met 207 punten; het maxi- m,imTTai^ te kehalen Punten was 210. t' i^jo afd' Den BaaS> eerste prijs met 178 punten. e. H. B. O. Beverwijk tweede prijs 157 punten. E. H. B. O. Vel sen tweede prijs 144 punten. EHBO Leiden tweede prijs 143 punten; e' H B O. Langendijk derde prijs 126 punten Troostpryzen: E. H. B. O. Langendijk 114 punten. Heerhugowaard 112 punten IJmuiden 111 punten. Hoorn 107 Hoorn 101 punten. De leidersprijzen werden toegekend volgt: le prijs leider van het E. H. B. \j.- corps der Haagsche politie, tweede priis }^er f2" Den Haa*' derde Ejs leider E. H. B. O. Velsen en vierde prijs E. H. B. O. Beverwijk. De afd. Langendijk, die voor 't eerst aan een dergelijken wedstrijd deelnam, heeft zich goed gehouden. bij en als O.- Kind verwond. Het zoontje van den heer G. alhier is Zaterdagmiddag, toen hij uit een poortje Zateraagi de luxe auto van ^eg.reA B die juist passeerde, aange- 0n Met een diepe hoofdwond werd !f°Heine in de ouderlijke woning binnen- do ,k De doktoren Wilmink en Ver- donS? waren apoedie t«plaafc* ever,* ipden van de E. H. B. O. afd. Langendijk. Dokter Wilmink heeft de Se mee naar zijn huis genomen, waar hjj de wond behandeld heeft. De haveningang moet beter verlicht worden. De Kon. Schippersvereniging „Schut- tevaêr" heeft zich tot B. en W. van Hoorn gewend in verband met de onvoldoende veriichting van den hoofdingang van de haven aldaar. De ingang wordt aan de Westzijde aangegeven door een lichtop- stand toonend des nachts een vast, wit licht 'terwijl over dag aan de Oostzijde op kleinen afstand van de monding een zwar te ton leiding verschaft, maar deze onver lichte ton sorteert bij nacht weinig effect. Deze verlichting steekt ongunstig af bij die van de overige havens aan het IJssel- rneer. waarvan de met Hoorn te verge lijken havens behalve een rood en een groen havenlicht vaak nog den schipper geleidelichten als hulpmiddel voor het aandoen bieden. Minder belangrijke ha vens, die zich evenals te Hoorn met een enkel licht behelpen, verschaffen haast zonder uitzondering door geleidelichten houvast; het is daarom dat verbetering van de verlichting van dezen toegangsweg tot Hoorn moest worden verzocht. DE HEER DELL GEHULDIGD. Met 25-jarig jubileum. In verband met de omstandigheid, dat op 15 Juli 1939 de heer D. Dell, direc teur van den reinigingsdienst, waagmees- ter en algemeen marktmeester, gedurende 25 jaren in dienst der gemeente Hoorn is, werd deze jubilaris Vrijdagavond in een gecombineerde vergadering van burge meester en wethouders, de commissie voor den reinigingsdienst en de commissie voor het marktwezen, gehuldigd. Er werd niet alleen groote waardeering uitgesproken voor zijn ambtelijk werk en het vertrou wen, dat ook in de toekomst de leiding van dezen veelzijdigen dienst in goede handen was, doch ook werd er op gewezen, dat de jubilaris met den reinigingsdienst als het ware is opgegroeid en thans de voldoening heeft als leider van dezen tak van dienst te mogen werken. Ook ten aanzien van het marktwezen werd gememoreerd het geen in den korten tijd van zijn functie als algemeen marktmeester door den heer Dell werd verricht en het vertrouwen uit gesproken, dat het reeds gebleken initia tief ook in de naaste toekomst den naam van Hoorn als marktplaats ten goede zou komen. Namens beide vorengenoemde raadscommissiën werd den jubilaris een bureaulamp overhandigd. N. H. Crt. Meeting anti-militairisme. Zondagmiddag had op het terrein van den heer D. Zwagerman een meeting plaats, uitgaande van de Vrije Soc. Groep en de A. N. G. O. B. De belangstelling was, mede tengevolge van het weer, dat zich nogal dreigend liet aanzien, niet zoo heel groot. De heer W. Bruin had als onderwerp: „Wie zijn de misdadigers?", de heer A. Martinus behandelde de geheelonthouding en de laatste spreker, Jo de Haas, had als onderwerp „De dappere ongehoorzaam heid. maarniet die van Albarda". 's Morgens had een cursusvergadering plaats, waar de heer A. Martinus het alcoholisme en de misdaad besprak. Zaterdagavond hield Willem van Iepen- daal een boekbespreking over een in Hol land verboden boek „Kluivenduikers Du- veldans", waarbij vooral goed naar voren kwamen den fatalen invloed die van de vrouw kan uitgaan in oorlogstijd. Opmerkelijk vonden we het, dat van de afd. van den Vrouwen-Vredebond, die hier een flink aantal leden telt, zoo weini gen tegenwoordig waren. Geslaagd. Mej. Ans Kooy Jbd., alhier, slaagde bij het te Utrecht gehouden examen voor medisch analiste. Eerste prijs behaald. Bij het nationaal muziekconcours 'e Zaandijk werd in de eere-afdeeling fanfare een len prys behaald door de vereeniging „Door inspanning uitspanning" te Castri- cum met 100 pnt. Zangconcours. „Zang en Vriendschap" behaalde gister te Aalsmeer een len prijs met 377 punten in de afd. gemengde koren. Vrijdagavond vergaderde de harddrave rij vereeniging in het café van den heef Stadegaard. De voorzitter, dr. B. H. A. Lohman, opend» met een hartelijk welkomstwoord, herinne rende aan het eerste lustrum der vereen1' gmg. Als prijzen zullen worden toegekend, eerste prys 65, 2e prys f 25 en 3e prijs terwijl als reisvergoeding gegeven zal den 5 per deelnemend paard, de winna® van prijzen uitgesloten. Besloten werd, zulks naar aanleiding va het eerste lustrum der vereeniging» boven de gestelde pryzen den pikeurs va de le, 2e en 3e prijs winnende paarden r pectievelyk 10, 5 en 2.50 zal vord toegekend. Bet startsysteem van den heer G°nf dWHblik, zal wederom worden tocgeP f Als starter werd de heer C. Dekker, aln' aangesteld. In de verlotingscommissie v den benoemd de heeren Schipper, Kruune» berg en T. Leek. De begrooting luidde aan ontvangs f 324 en aan uitgaven 313, 4

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10