Aywda VERKWIKT Oómn !Bucqedi$£ Stand Wxzc&eücht De onbewaakte overweg eischt wederom twee slachtoffers. Twee kinderen te St. Pancras door trein gedood. Ernstig auto-ongeluk te Westwoud. Personenauto met vijf inzittenden tegen een boom gereden. Een verrassing, die druk besproken wordt. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. J I itil \l> Alkmaar, Maandag. De 11-jarige Destrée uit St. Pancras en de 7-jarige Nico Kersten te Koedijk, zijn Zaterdagmiddag aan een onbewaakten overweg te St. Pancras, gemeente Koedijk, door den trein, die om 4.55 uit Alkmaar in de richting Hoorn vertrekt, gegrepen en gedood. De jonge Destrée zou per fiets zijn moeder uit Alkmaar halen. Aangezien het Zondag kermis was in het zuideinde van Koedijk, dat aan de gemeente St. Pancras grenst, had hij met zijn vriendje, die achter op zijn fiets zat, nog een rond je gemaakt. Een van Hoorn komende trein was juist den overweg aan het laantje van Molenaar gepasseerd en als regel wordt deze trein te H.-Hugowaard door den van Alkmaar komenden trein ge kruist. Door bijzondere omstandigheden was de trein naar Hoorn 6 minuten te laat uit Alkmaar vertrokken, waardoor deze trein ditmaal aan dezen onbewaakte over weg den van Hoorn komenden trein kruiste. De jongens hadden hierop niet gelet en na 't passeeren van den uit Hoorn komenden trein den c .'erweg overgesto ken, met het bovenstaande noodlottige gevolg. Het 5-jarig eenig broertje van Kersten had het ongeval zien aankomen en nog gepoogd door schreeuwen de jongens op het gevaar opmerkzaam te maken. De jonge Destrée werd oogenblikkelijk gedood. Nico Kersten bekwam slechts een hoofdwonde, doch overleed spoedig na het ongeval. Dr. Destreé, die gewaarschuwd was, dat er een ongeval had plaats gehad, verscheen spoedig na het gebeurde op de plaats des onheils. Toen hij het verminkte lijkje van een van zijn vier kinderen zag, werd dit dezen bekwamen medicus zelfs te machtig. De deernis met de beide gezinnen is algemeen. Door den veldwachter Rol en den briga dier-veldwachter Leegwater uit Broek op Langendijk, die zeer spoedig ter plaatse verschenen, is procesverbaal opgemaakt. De lijkjes, die naar de ouderlijke wonin gen werden vervoerd, zijn door de politie voor begraven vrij gegeven. Op het korte traject tusschen Alkmaar en Heerhugowaard bevinden zich drie on bewaakte overwegen en aangezien daar niet alleen de treinen van Alkmaar naar Hoorn, maar ook die van AlkmaarDen Helder met een snelheid van 90 K.M. pas seeren, zijn deze overwegen wel zeer ge vaarlijk. Tragisch is wel, dat vermoedelijk dit ongeval niet zou hebben plaats gehad, wanneer de trein uit Alkmaar niet 6 mi nuten te laat was vertrokken. In den afgeloopen nacht is op het Zwaageinder Boekert, onder de gemeen te Westwoud, een zeer ernstig auto ongeluk gebeurd, waarbij één doode te betreuren is. Twee jongens werden levensgevaarlijk gewond en twee min der ernstig. Omstreeks één uur reeds een personen auto met vijf jongemannen tusschen de twintig en dertig jaar, die naar een dans avond te Westwoud waren geweest en tot besluit nog hadden omgereden naar Zwaag- dijk, op het Zwaageinder Boekert. Op deze plaats maakt de weg een kleine bocht. De wagen, die bestuurd werd door A. Schouten uit Blokker reed hier met een groote vaart tegen een boom. De botsing was zóó hevig, dat de wagen door den zwaren slag een ge- heele omwenteling maakte. Opgeschrikt door angstig geschreeuw en gekerm, vond een voorbijganger de slacht offers, van wie eenige er zeer ernstig aan toe waren. In allerijl werden de plaatselijke autoriteiten gewaarschuwd en werd gees telijke- en geneeskundige hulp ingeroepen. De burgemeester uit Westwoud, de heer Haverkamp, was spoedig ter plaatse, even als de geneesheeren Barnhoorn en Bos, terwijl de gemeente- en rijkspolitie even eens hulp boden. Zeer kort daarna was ook pater Fortuin O. F. M. aanwezig om den slachtoffers geestelijken bijstand te verlee- nen. Toen de gewonden uit het autowrak waren bevrijd, bleek, dat P. Jong uit de Bangert reeds was overleden. De jongens J. Spek uit Hoogkarspel en N. Laan uit Westwoud waren zeer ernstig gewond en hadden een schedelbasis- fractuur. Ook de twee andere inzitten den, de chauffeur A. Sdhouten uit Blokker en N. Buisman uit Hoogkarspel waren min of meer ernstig gewond. Met twee ziekenauto's werden het stoffelijk overschot en de gewonden naar het St. Jans-ziekenhuis te Hoorn vervoerd. Vanochtend was de toestand van Spek en Laan zeer zorgwekkend, die van Schouten en Buisman bevredigend. De verkeersinspectie was vanochtend vroeg ter plaatse om de situatie op te ne men. De wagen, een huurauto, werd volkomen vernield. De mededeeling, dat drie van de gekozen ïaadsleden te Oterleek, n.L de heeren Wit- teveen, v. d. Wal en Slot, hun intrede in den nieuwen raad niet zullen doen, omdat zij hun geloofsbrieven niet binnen den door de wet gestelden termijn hadden ingediend, heeft begrijpelijk heel wat tongen in de ge meente in beweging gebracht. De heer Slot schrijft ons, dat hij per kee- rende post bericht van het aannemen zijner benoeming had ingezonden en uit de veron derstelling, dat zijn niet toelating berust op het feit, dat hij te laat het uittreksel uit ziin gcbooreregister heeft ingezonden. Hij vraagt of, met eenige soepelheid ter secre tarie, de niet-toelating niet voorkomen had kunnen worden. Hij oppert de mogelijkheid, dat die soepelheid niet betracht is en noemt het verwonderlijk, dat de nieuw gekozen raadsleden per aangeteekenden brief bericht, van hun benoeming kregen en de herkozen leden per gewone brief. Wij vonden hierin aanleiding ten gemeen tehuize bij den burgemeester nadere inlich tingen in te winnen. Burgemeester Posch deelde ons mede, dat aan alle gekozen en herkozen leden, inge volge art. 14 van de gemeentewet, per aan geteekenden brief bericht van hun benoe ming was gezonden, onder mededeeling, dat deze kennisgeving hen tot geloofsbrief strekte en onder herinnering aan de art. 15 en 18 van de gemeentewet. De bewering, dat de nieuwgekozenen dit bericht per aangeteekenden brief en de her- kozenen dit per gewonen brief ontvangen hebben, is onwaar. De bewijzen daarvan zijn in het bezit van den burgemeester. Artikel 15 der gemeentewet verplicht een benoemde binnen drie weken na het vast stellen van den uitslag der verkiezing aan den voorzitter van het hoofdstembureau per brief of telegrafisch mededeeling te doen, dat hij de benoeming aanneemt. Dit artikel bepaalt voorts, dat wanneer een benoemde, dien dag zonder deze mededeeling laat voorbijgaan, hij geacht wordt de benoeming niet aan te nemen. Ook bepaalt dit artikel, dat de kennisge ving van de benoeming, die de voorzitter van het hoofdstembureau den benoemde volgens art. 14 deed geworden, strekt tot geloofsbrief van den gekozene. Op de ken nisgeving aan de benoemden had de voorzit ter dit vermeldt en deze geloofsbrief had ook de heer Slot moeten inzenden, hetgeen deze evenals de andere heeren had ver zuimd. Toen de burgemeester de op datum ge rangschikte stukken behandelde, was de door de wet gestelde termijn verstreken, zoodat hij de raadsleden niet meer in ken nis kon stellen met het door hen gemaakte verzuim, aangezien het hem bekend was, dat Ged. Staten zich strikt aan den door de wet gestelden termijn houden. Hem schoot niets anders over dan zich aan de wet te houden. De gedachte, dat de gewenschte Soepel heid niet was betracht, omdat de gekozenen niet de gewilde personen waren, wierp bur gemeester Posch verre van zich, onder de verzekering, dat hem alle burgers even lief zijn. Uit het bovenstaande blijkt wel, dat gemis aan kennis van de elementaire verplichtin gen van een raadslid (alle Nederlanders boven 23 jaar mogen dan verkiesbaar zijn) vooral raadsleden, die de voorlichting van de politieke partijen missen, parten kunnen spelen. Dezulken doen als regel verstandig zich vroegtijdig ter gemeentesecretarie te laten voorlichten. Van den heer Witteveen, die reeds twee maal deel van den raad uitmaakte, kan worden aangenomen, dat hij met deze ver plichtingen wel op de hoogte is. Zijn geval wordt des te raadselachtiger, aangezien hij beweert de betreffende kennisgeving van den burgemeester niet te hebben ontvan gen, terwijl men ons ten gemeentehuize een door hem geteekend bewijs van ontvangst toonde. Voor den heer Witteveen zij het een troost, dat in zijn plaats zijn echtgenoote deel van de vroedschap gaat uitmaken en van haar kan verwacht worden, dat zij na een paar maanden zitting te hebben gehad, terwille van haar echtgenoot bedankt. In. dat geval toch wordt thans wettelijk in de eerste plaats weer gekozen verklaard het lid wiens plaats door het later gekozen ver klaarde lid was ingenomen. Wanneer de heeren die straks de plaatsen van de heeren Slot en v. d. Wal innemen 'ook spoedig bedanken, dan zal Oterleek leek de zegen niet worden onthouden mede ook door de heeren Slot en v. d. Wal be stuurd kunnen worden. HET WIT GELE KRUIS. In de maand Juni werden door de Wijk verpleegster 666 bezoeken afgelegd bij 37 patipnten, waarvan 363 bij leden van het A.A.Z.A., 210 bij leden van het Wit-Gele Kruis, 67 bij stadspatiënten en 26 bij parti culieren. De wij kkraamverpleegster legde 180 be zoeken af bij 11 patiënten en verleende 2 maal assistentie bij den dokter. RIJKSWEGENBOUW. Het aanbrengen van een deklaag van asfaltbeton op een gedeelte van de rijbaan Velsen-Alkmaar, onder de gemeente Heiloo en op eenige vakken van de rijwielpaden van dit weggedeelte onder de gemeenten Heemskerk Castricum, Limmen en Heiloo, een en ander met bijkomende werken, is' na aanbesteding per 30 Juni j.1. te Haarlem, waarbij de gunning was aangehouden, thans' gegund aan de laagste inschrijfster, de N.V. Neuchatel, Amsterdam, die had ingeschre ven voor f 29750. Tot en met Zondag 23 Juli in de tent op het Doelenveld, eiken avond 8 uur, evange lisatie bijeenkomsten; verschillende spre kers, zang en muziek; Donderdagmiddag uur, speciale vrouwenbijeenkomst. Tentoonstelling. Bergen. Tot en met 13 Augustus ten toonstelling van schilderijen van Germ. de Jong en Kees Boendermaker. Kunstzaal Boendermaker, Loudelsweg. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, (vijfde week) De onsterfelijke wals (rom.); hoofdrollen Mi liza Korjus, Fernand Gravey en Luise Rai ner. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag) half drie, matinee. Bioscoop Harmonie 8 uur, hoofdnummer Om 30.000 dollar (hum.); hoofdrollen Kathe von Nagy en Georges Rigaud. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Maandag 17 Juli. Kermis te Schoorldam, tooneeluitvoering in de zaal van Mantel. Dinsdag 18 Juli. 8.15 uur, Stedelijke Muziektuin, concert Alkm. Symphonieorkest en mannenkoor Orpheus. Kermis te Schoorldam, bal in zaal Mantel Woensdag 19 Juli. 8 uur, Gemeentebosch te Heiloo, Bonte avond van de V. V. V. 8 uur, Openluchttheater te Bergen, op voering „Uit het leven der Oranje's". Donderdag 20 Juli. 8 uur, Sted. Muziektuin, concert koren van Paul Kok. ERNSTIGE AANRIJDING. Gevolg van weifelend oversteken Gistermorgen tegen half elf heeft bij de Emmabrug een ernstige aanrijding plaats gehad, waardoor twee menschen ernstig gewond werden, als gevolg van het wei felend oversteken van mevr. H. L. ge boren R., een der slachtoffers. Op genoemden tijd reed de 32-jarige heer B. F., van hier, per motorrijwiel van af de Heilooërbrug, langs den Nieuwlan dersingel, om zich naar de Uitenbosch- straat te begeven. Bij de Emmabrug kwam de 69-jar. mevr. H. M. geb. R. te voet uit de richting van de Zilverstraat, om de Emmastraat in te gaan. Door haar weife len met over te steken wist de motorrij der niet meer wat zij eigenlijk wilde en juist toen zij den stap wilde wagen had hij verwacht dat zij zou blijven staan en was hij dus doorgereden, met het gevolg dat hij haar omver reed, maar hij zelve ook op de straat tuimelde, alsmede het 16-jarige meisje de Z., dat op de duo zat. Alle drie werden gewond, het meisje kwam er nog af met een schaafwonde aan de knie en kon, na in Elisabethtiekenhuis verbonden te zijn, weer huiswaarts keeren De beide anderen werden door den ge neeskundigen dienst naar genoemd zie kenhuis gebracht, waai; bij den heer P. een zware hersenschudding werd geconsta teerd. Mevr. L. had een arm gebroken en even eens een hersenschudding opgeloopen. Beiden maken het thans naar omstan digheden vrij goed; zij hadden een rustigen nacht. MAANDAGMARKT. Nu de weersomstandigheden nog steeds den grasgroei en daarmede de zaken van den veehouder ongunstig beïnvloeden, is het niet te verwonderen, dat de markt van heden overvoerd en daardoor voor den verkooper nadeelig was. Zonder een zeer intensief ingrijpen van de Veehouderij-centrale zal het niet mogelijk blijken den vleeschproducent ook maar eenigszins aan zijn productiekosten te hel pen. Zoo zagen wij vandaag de varkensmarkt, welke op het niveau der vorige week open de, van 26 y2 cent inzakken tot terhauwer- nood 25 cent als slot door den iets ruime ren aanvoer. Ook voor het rundvee, waarvan in de min dere kwaliteiten de aanvoer te groot was moest de verkooper in navolging van Pur- merend en Schagen met een gereduceerden prijs genoegen nemen. Werden de beste rijpe beesten nog met ruim 35 ets. per pond ge slacht betaald, bij de afwijkende exempla ren werd vaak 30 ets. niet bereikt. De aanvoer der schapen was eveneens ruim, met 20 ets. als hoogsten prijs, doch vaak 2 ets. per pond lager. Toch geraakte dit artikel geheel uitverkocht evenals de graskalveren, waardoor in de goede kwali teit nog 25 ets. per pond werd besteed. Al deze prijzen zijn zeer belangrijk be neden die van het vorig jaar, waarmede noch de consument noch de producent ge diend is. Wanneer zal de tijd komen, dat door de beperkende maatregelen eenerzijds en gezonde handelsovereenkomsten ander zijds in de markt steun wordt gevonden? LUCHTBESCHERMING IN NOORD HOLLAND. Ook de uit een luchtbeschermingsoogpunt zoo belangrijke provincie Noordholland zal binnen enkele dagen redelijk paraat zijn. In aansluiting aan het vroegere ten aanzien van andere deelen der provincie gepleegd overleg hebben op 10 en 11 Juli j.1. bespre kingen plaats gehad met de autoriteiten van ruim 75 gemeenten in het midden en oosten van Noordholland. De burgemeesters hebben daarbij toegezegd zorg te zullen dragen, alle materiaal, dat noodig werd geacht, zonder verwijl aan te schaffen. De besprekingen hebben plaats gehad in de gemeenten Zaan dam, Alkmaar, Medemblik, Hoorn en Pur- merend. Met het oog op de intercommunale samen werking heeft de commissaris der koningin zeven kringen gevormd, terwijl de burge meesters van Haarlem, Alkmaar, den Hel der, Hoorn, Zaandam, Purmerend en Hil versum zijn uitgenoodigd de leiding van de voor deze regeling noodige besprekingen te nemen. Aan het moeilijke vraagstuk van de ver zorging der gewonden zal daarbij bijzondere aandacht worden gewijd. ver Cos- Rit- PRIJZEN BEHAALD. De Postfanfare te Alkmaar beha® het gisteren te Hoorn geh0"^nchwedstrijd een tweeden prijs. In den m tam. werd een eersten prijs behaald, boers behaalden een tweeden prijs. Hedenavond 8.30 uur zal, bij goe het corps uiting geven aan zijn door een muzikale wandeling. „Q„nmen De volgende route zal worden g Gasthuisstraat, Koorstraat, Ritsevooi nemerstraatweg, bij den heer van directeur van het Post- en Telegia zal een serenade gebracht worden der Macl. Pontstraat, van Houtenkade, terstraat, Emmastraat, Kennemerpar sevoort, Laat, Huigbrouwerstraat, Mien Kaasmarkt, Voordam, Zijdam, Appelsteeg Hekelstraat, Kapelsteeg, Laat, Boteret» Houttil, Marktstraat, Ged. Nieuweslo Hoogstraat, Schoutenstraat, Laa Geest, Zevenhuizen, Gasthuisstraat. HET ONWEER EN HET ELECTRISCH LICHT. Tusschen 10 en 11 uur is in een grooo gedeelte van Noord-Holland het electrisi licht ei^ele malen gedimh Bij informatie bij het P. E. N. deelde men mede, dat m West-Friesland de bliksem in de boven grondsche leiding was geslagen welke 01 sluiting storing in de lichtsterkte veroor zaakte. De schade aan de leiding was even wel spoedig hersteld. Ook bij dezen bh seminslag had men Zondagavond laat geen melding ontvangen van persoonlijke onge lukken. AUTOMATISEERING VAN DE TELEFOON. Van 25 Juli af weer een negental plaatsen ingeschakeld. Op Dinsdag 25 Juli a.s. te 13 uur zullen automatische telefooncentrales te Schagen, Callantsoog, Dirkshorn, Kolhorn, St. Maai- tensbrug, Schagerbrug, Wieringerwaard, Winkel en 't Zand in dienst worden gesteld EINDEXAMEN R.K. LYCEUM, AFD. H.B.S.-B. Zaterdag slaagden: mej. Annie Fluyter en de heeren Henk Arntz, Jan de Boer, Dirk van Gijzen, Jan Goemans, Bert Jacobse en Ben Pels, allen Alkmaar; voorts Eddy Arendsen te Heiloo, Ada van Lunen te Cas tricum en Jan Zonneveld te Heemskerk. SCHRIFTELIJK MULO-EXAMEN. Voor het diploma A slaagden de volgende personen: H. van den Heuvel te Alkmaar, W. van der Oort te Burgerbrug, W. van der Struijs te Heiloo, J. Ph. Reuling te Heiloo, N. Sjoerdsma te den Helder, D. Schol te Castricum, N. Bakker te Castricum, O. Post te Haarlem, G. Huiskens te Haarlem, T. Klunder te Haarlem, J. A. Hoekstra te Blokker, M. A. Wildeboer te Schoorldam, M. C. Bremer te Schoorl, C. Hellema te Ber gen, J. Brugge te Purmerend, G. Dekker te Barsingerhorn. Er werden 12 afgewezen. GESLAAGD. Mej. A. Posthuma te Alkmaar is geslaagd voor het diploma coupeuse leerares aan de modevakschool Eureka te Rotterdam. Voor het boekhoud-examen van de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen slaagde onze plaatsgenoot de heer P. Gootjes. De heer Th. Keesom slaagde eveneens voor het examen boekhouden. De heer M. Zweedijk Jr. alhier is ge slaagd voor de practijkexamens Fransche handelscorrespondentie, in Juni j.1. gehou den van wege de Ver. van Leeraren in talen en handelscorrespondentie" (Liteh) en de „Ver. van Leeraren in de handelsweten schappen", beide te Amsterdam. INBRAKEN IN OUDORP. De buit was niet groot. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is middel van openschuiving van een raam ingebroken bij den winkelier Jb. Stroomer. Bij den heer Mul werden uit de winkellade ongeveer 2 en eenige postzegels en brief kaarten gestolen. Bij den heer Stroomer is een bedrag van 0.50 verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. GEMEENTELIJKE HANDELSSCHOOL. Aan de Gem. Handelsschool zijn bevor derd van klasse I naar klasse II: Andries de Boer, Gerard Brouwer, Willy Cretier, Willem Hoeben, Joh.a. Jansen, Dirk Klinkhamer, Lyde Lagas, Willem Mey, Guda Mobron, Jan Narold, Ronnie Polk' Arie Roobeek, Jo de Roos. Greta Schilte' Piet Scholten, Jan Seelen en Klaas Volger! Herexamen 2. Bevorderd van klasse II naar klasse III- Corn. Adolf, Géri Adolf, Wim Agenant Annie Damsté, Chr. Gijzelaar, Piet Hartog' M. Hoogvorst, Chr. van Keeken, Rika Kes' Piet Kikkert, Theo Koesen, Simon Kra- mèr, Bernard Kusters, Ronnie Leefmans Chr. Leegwater, Herman Lohman, George Melgers, Karei Oosterdag, Klaas v. d. Pol Etienne Reyst, Jan Salm, Nelly Schaaps! Dirk Steenhof, Frans Stenneberg, Ine Siln en Annie Weiier. Herexamen 1 Bevorderd van klasse III naar klasse IV- C. J. Bonnet Jan Bos, Fred Bus, Wijnand Frouwein, Immen Groenveld, Cornelis Hopman, Rie Jimmink, Betty Kieft Leo de Laat, Harry Lohman, Martien Lohman Max Moens, Jan Nool, Piet Overdijk An nie Poeze, Mien van Rutten, Chr Stikkel Ernst Strooker, Annie Trijb'etz en Jac. de Waard. Herexamen 1. DIERENBESCHERMING Zwervend aangetroffend is een klein cypersch poesje. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen tusschen 6 30—7 30 bij den heer C. Verwer, inspecteur Dieren bescherming Baanstraat alhier. BERICHT. Voor eenige verslagen van corresponden tie was in dit nummer geen plaats. Zij vol gen morgen. Red. Alkm. Crt. Op elke origineele verpakking vindt U deze garantie. Deze met deskundige zorg samengestelde American Cigarette heeft de bijzondere eigenschap iedere keelprikkeling te ver mijden; zij verkwikt door haar zachten aangenamer\ smaak 20 stuks 25 cl TOASÏED AME-RiCAN CIGAkE ALKMAAR. GEBOREN; Hanna, d. van Gerrit Kaper en T. Reine. Jacobus A., z. van Augustinus Korver en C. Jansen. Pierre H., z. van Hendrikus Thoes en C. Berkhout Catharina Th., d. van Cornelis Visser eti C. A. Pannekeet OVERLEDEN: Neeltje Steeman, 84 jaar. Clementine M. Houtenbos, 4 maanden. Teunis Kaag man, gehuwd met A. A. Schut 78 jaar. Willem F. Adolf, gescheiden van P. J. Battem, 57 jaar. w «HWllllHUl Verwachting, geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Matige, tijdelijk krachtige, meest westelijke wind, zwaar bewolkt met opklaringen. Enkele plaatselijke regenbuien met kans op on weer. Weinig verandering in temperatuur. De kern van de depressie over de Britsche eilanden, welke Zaterdag over Zuidwest- Engeland lag, verplaatste zich sindsdien langzaam in noordoostelijke richting ett vulde op. In het koude-front, dat toen langs onze oostgrens gelegen was en verder over Frankrijk naar Spanje liep, ontwikkelde zich een storing over Duitschland, die zich naar het noorden verplaatste tot over de Shetland-eilanden en daarbij geleidelijk dieper werd. Zij bracht langs haar baan in het oosten van ons land en West-Duitschland, Denemarken, Zuid-Zweden en Zuid-Noor- wegen plaatselijk zwaren regenval. De koele hiehtmassa's drongen in den loop van den Zondag verder Duitschland binnen. Langs het front, dat zich tot over Zuid-Scandinavie. Oost-Duitschland en Hongarije verplaatste, ontstond een nieuwe actieve storing. Zware onweders met hevigen regenval kwam Midden- en Oost-Duitschland voor. Zoo meldt Stettin hedenmorgen 54 m.M. neef* slag. Ook in ons land, België, West-Frankrijk en Engeland kwamen plaatselijke regenbuien en onweders voor. Het hoogedrukgebied in Oost-Europa nam onder de voortschrijdende depressie-invloed voortdurend in beteekenis af. Langs de Zuidpunt van Groenland drong een nieuwe depressie door, welke den rug van hoogen druk over den Oceaan aantastte, zoodat een afzonderlijk gebied van hoogen druk over de Poolzee achterbleef, dat thans weer in beteekenis toenam. De kern van de depressie ligt ten Westen van Ierland en racht daar reeds cenigen regenval. Over Spanje, Zuid-Frankrijk cn Zuid* uitschland is de luchtdruk aanzienlijk ée stegen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 21.47 tot 4.26 uu uur licht op.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2