t s 8 t 8 8 jj EEN ZEEREISJE Hfl»« ~ggl|T EN TOUR Radiopcoqcamma oeeeeoe# Cngefaftd i Koning George antwoordt. Tegen Augustus 1.000.000 Engelschen onder de wapenen. Wordt de overeenkomst van Londen met Rome opgezegd? Japansch protest te Moskou. Russen zouden aanvallen bij Charbin. Hermilitariseering van Dantzig gaat voort. De „Goirnale" antwoordt de „Temps". 28 mijnwerkers bij een ongeluk gedood. Benden plunderaars in Mexico. naar C.Ondui ALKMAAR - «ARW1CH eti In een bootje over den Oceaan. Ernstige betoogingen tegen Innitzer. Het Servisch-Kroatische compromis. Laten we Tsjechisch spreken. Italiaansch verzettegen afstaan van Alexandrette. TWEEDE BLAD Koning George VI heeft aan president Lebrun een antwoordtelegram gezonden, waarin hij zegt: „Het bezoek der vertegenwoordigers van de Britsche legermacht is een be wijs van de nauwe samenwerking tus- schen de strijdkrachten van onze beide landen, evenals de prachtige ontvangst welke de Parijsche bevolking hun be reid heeft, een symbool is van de innige vriendschap die ons vereenigt." De Engelsche generaal-majoor Reith, directeur voor openbare betrekkingen in Jiet departement van oorlog, heeft in een toespraak tijdens een revue over den nationalen dienst te Bir- mingham verklaard, dat in Engeland tegen Augustus bijna een millioen man onder de wapenen zal zijn. Dit is een volstrekt historische dag in de annalen van ons land, zoo voegde hij hier aan toe, omdat op dit oogenblik omstreeks 30.000 jonge dienstplichtigen, die zich voor den dienst aanmelden in de verschillende kampen en depots, de eersten van dien aard zijn, die ooit zijn opgeroepen in vredestijd. In de afgeloopen maand, zoo verklaarde Reith verder, heeft de recruteering voor het geregelde leger alle records sedert den wereldoorlog gebroken, waardoor het ver bazingwekkende feit werkelijkheid werd, dat het territoriale leger binnen drie maanden verdubbeld is tot een troepen sterkte, die de 400.000 man te boven gaat, welke nog gesteund worden door vele honderdduizenden mannen en vrouwen der vrijwilligers in den nationalen dienst. Nooit in de geschiedenis van Engeland, aldus spr., is er een spontaner ontwaken geweest van nationaal vuui. Niemand weet, wat de toekomst voor ons in petto houdt, maar hoe meer wij gereed zijn en hoe standvastiger wij zijn, des te krachti ger moet de hoop zijn, dat wij nog in staat zijn om den vrede van deze verbijs terde wereld te handhaven en te be hoeden. Sommige kringen te Rome zien een opzegging van de Britsch-Italiaansche overeenkomst van 16 April 1938 onder de oogen. De Giornale d'Italia schijnt door een artikel van Gayda een zekere waar schijnlijkheid te verleenen aan dit ge rucht. De officieuze publicist, die als aan leiding voor zijn beschouwing commen taren neemt, die verschenen zijn in de buitenlandsche pers met betrekking tot de benoeming van Grandi tot minister van justitie, maakt toespelingen op de verkoe ling, die opgetreden is in de Italiaansch- Engelsche betrekkingen. Hij verklaart, dat Rome de consequenties uit dezen toe stand zal weten te trekken. „Men heeft gesproken over een wijziging van de hou ding van Italië ten aanzien van Engeland", zoo schrijft hij, „dat is onjuist. Het is En geland, dat in 1935 zijn politiek jegens Italië een ommekeer heeft doen onder gaan en dat agressieve vijandschap en on begrip gesteld heeft in de plaats van vriendschap en begrip. Italië zal, op het geschikte oogenblik, de noodzakelijke con sequenties uit een dergelijke wijziging van houding trekken. Italië is vastbesloten zijn recht te verdedigen ,en zijn weg te vervolgen in gezelschap van veilige vriendener kome van wat kome". Het Duitsche nieuwsbureau meldt, dat een bericht van het Kwantoeng-leger in Japan groot opzien en onrust heeft ge baard. Volgens dit bericht zouden Sovjet- Russische en Buiten-Mongoolsche vlieg tuigen het kruispunt van spoorwegen Foelargi, dat op ongeveer 300 K.M. ten noordwesten van Charbin is gelegen, hebben aangevallen. Van Japansche zijde doet men uitkomen, dat deze luchtaanval op het traject Char binMandsjoeli van den Siberischen spoorweg, op ongeveer 800 K.M. van de grens van Buiten-Mongolië, een verplaat sing beteekent van de grensgevechten naar het binnenland van Mandsjoekwo. Het zou een poging zijn de voor den toe voer naar noordwest Mandsjoekwo be langrijkste spoorwegtrajecten te storen. De regeering van Mandsjoekwo heeft te Moskou en te Oerga krachtig geprotes teerd en tegen verdere aanvallen gewaar schuwd. In geval van een herhaling zou den zeer krachtige tegenmaatregelen worden genomen. Dinsdag 18 Juli. HILVERSUM I, 1875 en 414,4 M. AVRO-uitzending. 6.307.RVU. 8.Gramcfoonmuziek (ca. 8.15 Be richten). 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Viool en piano. 11. Causerie „De vrouw en het wereld beeld". 11.10 Huishoudelijke wen ken. 11.35 Het Lyra-Trio. 12.15 Be richten. 12.17 Gramofoonmuziek. 12.45 AVRO-Amusementsorkest. 1.30 Ensemble Vidak. 2.Omroeporkest (opn.). 3.Jetty Cantor's ensemble en gramofoonmuziek 4.30 Kinder koor. 5.Kinderhalfuur. 5.30 De Twilight Serenaders en orgelspel. 6.28 Berichten. 6.30 „Aandriften, aanleg en al of niet intelligente aanpassing bij dieren", lezing. 7. AVRO-Dance-Band en soliste. 7.40 Causerie „De Tentoonstelling van Bijbelsche Kunst in 't Rijksmuseum te Amsterdam". 8.Berichten ANP, radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Omroeporkest en solist. 9.05 „Postzegels, een kijkje achter de schermen", interview. 9.25 Gramo foonmuziek. 9.35 Vervolg concert. 10.20 Radiotooneel. 10.45 Gramo foonmuziek. 11.Berichten ANP, hierna: Alpenmuziek. 11.4012. Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M. KRO- uitzending. 4.5.10 HIRO. 8.9.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Berich ten). 10.Gram,ofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Be richten. 12.15 KRO-orkest. 1.Gra mofoonmuziek. 1.20 Vervolg con cert. 2.Vrouwenuur. 3.Gramo foonmuziek. 4.05 Lezing „Weten schap en de economie van Edward Bellamy". 4.30 Gramofoonmuziek. 4.35 Berichten. 4.40 Gramofoonmu ziek. 4.45 Lezing „Leven wij meer dan éénmaal op aarde?" 5.10 KRO- Meiodisten en solist (5.456.05 Fe licitaties). 6.35 Berichten, sporthalf- uur. 7.Berichten 7.15 Causerie „De klassieken in het onderwijs". 7.35 Gramofoonmuziek. 8.Be richten ANP, mededeelingen. 8.15 Stedelijk orkest van Maastricht. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Het Rococo-octet en gramofoonmuziek. 10.Orgelconcert en zang. 10.30 Berichten ANP. 10.4012.Gra mofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gra mofoonmuziek. 11.50 Het Viani- sextet. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.05 Populair solistenconcert. 1.20 New Hippodrome-orkest. 2.05 Northern Ireland-Zangers. 2.35 Gramofoon muziek.. 3.20 BBC-Midland-orkest. 4.20 Zang- en pianoduetten. 4.35 Gramofoonmuziek. 4.50 Radiotoo neel. 5.20 Het Gershom Parkington- kwintet. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Causerie „I collect: It's a dangerous game". 7.05 Viool en piano. 7.50 Reportage. 8.20 Ra diotooneel met muziek. 9.20 Be richten. 9.50 Causerie „Open Con venants and open Negotiations". 10.10 BBC-Theaterorkest. 11.Jack Padbury en zijn Band en solisten. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.15 12.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 9.— en 9.3010.Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 1.05 en 1.45 Stafmuziek van de Garde Républicaine. 2.35; 3.50; 4.15 en 4.40 Gramofoonmuziek. 4.50 Pianovoordracht. 5.25 en 6.35 Gra mofoonmuziek. 7.20 Baily-orkest. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.35 Zang. 8.50 Ensemble van oude instrumen ten en solisten. 9.5011.20 Radio tooneel. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoon muziek. 8.50 Kwintet van het Frankenorkest. 12.20 Omroeporkest en solist. 2.30 Populair concert. 4.20 Otto Dobrindt's orkest. 5.20 Gra mofoonmuziek. 5.50 Koorzang. 6.40 Gramofoonmuziek. 7.05 Pianovoor dracht. 8.30 Herm. Hagestedt's Amusementsorkest, Fritz Weber's dansorkest en solisten. 12.203.20 Omroep-Amusementsorkest en Weensch gitaarkamermuziektrio. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20—2.20; 5.20; 6.50 en 7.20 Gra mofoonmuziek. 8.20 André Felle- man's orkest en gramofoonmuziek. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Het Alexijs-orkest. 1.502.20; 5.20 en 6.35 Gramofoonmuziek. 7.35 Pianovoordracht. 8.20 Orgelconcert. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.20 Sym- phonieconcert m. m. v. soliste. 11. 11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Politiek dagbladoverzicht. 8.50 Omroeporkest en solist (9.359.50 Causerie „Dorf ohne Menschen, Stadt ohne Lebenskraft"). 10.20 Berichten. 10.40 Viool en piano. 11.05 Berichten. 11.20—12.20 Om- roepdansorkest. Radio Droit- GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum I. Lijn 2: Hilversum II. Lijn 3: Keulen 8.10.20; P. T. T. Nord 10.20—11.20; wich 11.2012.20; Brussel Vlaamsch 12.20—14.20; Keulen 14.20—15.20; London Regional 15.2016.20; Keulen 16.20—17.20; Brussel VI. 17.2018.50; Brussel Fr. 18.50 19.20; Brussel VI. 19.20—19.50; Keu len 19.5021.20; Brussel Fr. 21.20 23.20; Keulen 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.9.20; Radio P. T. T. Nord 9.2010.05; Luxem burg 10.0510.35; London Regional 10.3513.05; Droitwich 13.0513.20; London Regional 13.2014.35; Droitwich 14.3518.50; Brussel Vh 18.5019.05; Droitwich 19.0519.50; London Regional 19.50—2o!55- Droitwich 20.5524. Lijn 5: Diversen. De clandestiene hermilitariseering van de vrije stad gaat stelselmatig voort Gezaghebbende Poolsche kringen te Dantzig schatten het uit het rijk geko men contingent Duitschers op 15.000 tot 17.000. Deze Duitschers dienen thans in de Heimwehr van de vrije stad. Voorts zijn 400 man S.S. uit Oost- Pruisen aangekomen. Men meldt ook de aanwezigheid in de straten van Dantzig van eenige motorrijwielen, gereden door soldaten van de rijksweer in uni form. In een artikel, dat er geïnspireerd uitziet, en dat beschouwd kan worden als een re pliek op recente beschouwingen van de „Ga- zeta Polska" over het nut van Duitsch-Pool- sche onderhandelingen over Dantzig, geeft de .Frankfurter Zeitung" te verstaan, dat Dantzig in ieder geval naar Duitschland moet terugkeeren. „Als het er slechts om ging Dantzig aan zijn huidige lot over te laten door het gescheiden te houden van het rijk, zoo schrijft het blad, zou er niets zijn, waarover men zou kunnen onderhandelen, noch in de kwestie Dantzig, noch met de Engelsche regeering". Vervolgens herinne rende aan de laatste verklaring van Cham- berlain in het Lagerhuis, welke geen verbe tering uitsloot in de Duitsch-Poolsche be trekkingen schrijft het blad: „De Engelsche premier heeft gelijk. Voor de Dantzigers zou het alleen maar nuttig kunnen zijn de Duitsch-Poolsche betrekkingen te zien rege len. Inderdaad is het Poolsche achterland zeer essentieel voor de ontwikkeling van de haven van Dantzig. Maar het is even be langrijk, dat de Polen hun betrekkingen met Duitschland regelen in zoo vriend schappelijk mogelijken geest. Het lot heeft tusschen ons een uiterst moeilijk probleem deen opkomen, Het probleem is slechts te regelen met vreedzame middelen, wanneer Polen iets opgeeft, dat het ten onrechte in Versailles werd toegekend". Hieraan voegt het blad dan toe, dat „hoe minder de Engel schen of anderen zich in het probleem zul len mengen, des te beter het zal zijn". De „Giornale d' Italia" doet in een ant woord aan het Fransche dagblad „de Temps" enkele mededeelingen over de kwestie Zuid-Tirol. Wat betreft de overbrenging der Duitsche bevolking uit Zuid-Tirol naar Duitschland, dit is, volgens het Italiaansch orgaan, „geen gedwongen uitzetting, maar een door beide regeeringen georganiseerde uittocht, welke rekening houdt met den nationalen wensch der betrokkenen en bestemd is, om den vrede en solidariteit' tusschen Italië en Duitschland aan den Brenner voor altijd te bevestigen". T.a.v. de in Zuid-Tirol tegen de vreemde lingen genomen maatregelen zegt het: „Er is niets van waar, dat Italië den vreemde lingen de beweging van Duitsche troepen zcu willen verbergen, en evenmin, dat de haven van Triest aan Duitschland zou wor den afgestaan, alsmede dat van Triest Duit sche soldaten naar Libye zouden vertrek ken. De beide asmogendheden leven hecht naast elkander, gereed voor elke actie en voor elke eventualiteit". Over het vertrek van Grandi als ambassa deur te Londen verklaart het blad: „De bui tenlandsche politiek van Italië is gebaseerd op handelingen en niet op menschen. De wijziging van ambassadeur in Londen betee kent niet een wijziging der Italiaansche po litiek tegenover Engeland. Het is Engeland, dat sinds 1935 zijn politiek jegens Italië heeft gewijzigd en hieruit zal Italië op het juiste oogenblik de noodige gevolgen trek ken, teneinde zijn recht te verdedigen en met zijn betrouwbare vrienden zijn weg te bewandelen, wat er ook gebeure." De Giornale d' Italia spreekt voorts te gen, dat Duitsche troepen den Brenner ge passeerd zijn en in Italië zijn aangekomen. Het blad schrijft o.m. „Er is geen enkel Duitsch soldaat op Italiaansch gebied. Geen enkel Duitsch troepenconvooi bereidt zich voor uit een Italiaansche haven naar Libye te vertrekken. Geen enkele concessie van de haven Triëst, in welken vorm ook, is door Berlijn gevraagd of door Rome aange boden", Te Providence (Kentucky, U.S.) zijn 28 mijnwerkers door een mijnontploffing opge sloten. 19 zijn reeds dood aangetroffen. Ook voor de overblij venden bestaat geen hoop meer. De slachtoffers werden door de ont ploffing overvallen op 200 voet diepte en 2y, mijl van den schachtuitgang. De red dingsploegen trachten nog de opgesloten mijnwerkers te bereiken. Het departement voor de pers en het mi nisterie van defensie spreken categorisch tegen, dat er een revolutionnaire beweging zou bestaan in den staat Pueblla. Officieele kringen geven te kennen, dat men in alle staten in Mexico voortdurend troepen ge wapende boeren kan ontmoeten, die onder politieke benamingen eenvoudig plun deraars zijn. Het optreden der bandieten neemt toe ten tijde van de oogst. Zoo heeft kortgeleden een belangrijke gewapende bende onder leiding van Cabecilla, bijge naamd de „Catalaan", in begin Mei de landbouwcoöperatieve „Haciënda de las La- gunillas" aangevallen. Ook werd Siërra Cuetzalan belegerd en de federale troepen konden de plaats niet verdedigen door het heuvelachtige terrein. De gouverneur van den staat Puebla en de bevelvoerende gene raal der militaire zóne Puebla slaagden erin den toestand te herstellen met eenige vlie gende colonnes. - M- .ï®*"0" «ar RE .MOM Inlichtingen bij de Stations. Reisbureau* en 4M Do**** STEW VEBLAA6°£ spoobbmjctte* viiuincM— Londen t».« "•"hiê' loil" t0** boU' L°Bd"s i.fiden sightseeing, oq )0 ^"ES 'nbÊOREPEN: J Maatschappij „Zeeland" Ie Vlisslnger» Volgens Sunday Dispatch is Frank Edward Clark, een man van 55 jaar, in zijn eentje met een bootje van 5 M. den Atlantischen Oceaan overgestoken. Clark is gisteren te Newlun Harbour aangekomen. Hij verklaarde voor zijn tocht een maand en drie dagen noodig te hebben gehad. De „Osservatore Romano" *>akt vooi den eersten keer melding van onlangs te Königsbrunn (beneden Oostenrijk) door nationaal-socialisten tegen kardi naal Innitzer gehouden betoogingen. Het blad verklaart, dat reeds in den nacht van 1 op 2 Juli met stesnen was gegooid naar een pastorie, waar de kardinaal een bezoek had gebracht. Den volgenden middag omstreeks vier uur, na afloop van een godsdienstige plecn- tigheid in de kerk van Köningsbrunn heb ben ongeveer 30 jongelieden den kardinaal aangevallen en met rotte eieren bekogeld. Een der aanvallers pakte den kardinaal zelfs bij den schouder, doch priesters kwa men krachtig tusschenbeide en slaagden er in den kardinaal te ontzetten, die de pastorie kon bereiken. Pas tegen zeven uur 's avonds, aldus de Osservatore, kwam de po litie om den persoon van den kardinaal te bewaken. De incidenten hebben hevige ver ontwaardiging gewekt bij de bevolking. De publicatie van het Servisch-Kroatische compromis en de vorming van een nieuwe regeering zullen waarschijnlijk uitgesteld worden tot den terugkeer uit Engeland van prins-regent Paul, die Zaterdag is vertrok ken. Het schijnt in ieder geval, dat na poli tieke en juridische raadplegingen, die sedert verscheidene weken op zeer vertrouwelijke wijze zijn gevoerd, een compromis, en een formule voor de politiek der nieuwe regee ring reeds gereed zijn, hoewel men over weinig inlichtingen beschikt, schijnt het, dat het compromis den vorm zal hebben van een door den regent gegeven regeling. Het zal verschillen van het accoord van 27 April in zooverre, dat er geen sprake meer zal zijn van een plebisciet voor de afbakening van het nieuwe Kroatische Banovine, en dat een nadere preciseering gegeven zal wor den van de bevoegdheden tusschen het Kroatische Banovine en de centrale regee ring. Het lijkt verder waarschijnlijk, dat de nieuwe regeering vertegenwoordigers zal bevatten van de Kroatische boerenpartij van Matsjek. De politie te Praag heeft het blad „Na- rodni Listi" het officieele orgaan van de nationale solidariteit, voor den tijd van drie dagen verboden, wegens een artikel, getiteld: „Laten we Tsjechisch spreken", waarin de zin voorkwam: „We moeten ons los maken van de vernederende gewoonte Duitsch te spreken". De organisatie van het bestuur. De„Neue Tag" publiceert een schema van het Duitsche bestuur voor Bohemen en Moravië. Aan het hoofd hiervan staat de rijksprotector, van Neurath, die beschikt over het Protectoratsamt, dat verdeeld is in afdeelingen op alle gebied. Hieraan onder geschikt zijn negentien „Oberlandrate" hooge provinciale raden, welke belast zijn' met de controle van de subalterne Tsjechi sche bestuurslichamen en met de bescher ming van de Duitsche belangen. Ieder van deze raden heeft drie of vier Tsjechische departementen. De „Popoio d'Italia" verklaart dat het afstaan van de Sandjak Alexandrette aan Hpt hi8^ het belanS var> Italië is. Mussolini voegt hieraan toe, dat Italië, door de nota, welke het tot Frankrijk heeft gericht, niet bedoelt de uitspraak van eenige rechtbank uit te lokken. Het doet er weinig toe te weten welke verhouding bestaat tusschen deze nota en den Volkenbond. Sterke volken leggen rechtvaardigheid op, indien noodig met de wapenen. Het vraagstuk Alexan- diette heeft niets te maken met de vredes verdragen. Alexandrette vormt een reke- ning, welke nog vereffend moet worden. Eerder dan vallend onder de jurispruden- tie van den Volkenbond, valt het onder de jurisprudentie van Italië en het vraagstuk zal worden opgelost door de uitvoerende macht van het Italiaansche volk. T Vliegbasis der Vereenigde Staten iTrrao" - U'4 Bogota wordt aan de „New Yoïk Times" gemeld, dat de Columbiaan. «-he pers bericht, dat de Vereenigde Staten IZ luchtbasis zullen inrichten te Urrao (Columbië), in vogelvlucht slechts 480 k.m. van het Panama-kanaal gelegen. In het be- rTcht wordt gezegd, dat de basis toebehoort aan Columbië, doch ter beschikking worden gesteld van de Vereenigde Staten in geval van vijandelijkheden, hetzij tegen het kanaal, hetzij tegen andere punten van het vasteland. Volgens de plannen tot verdediging van het Panama-kanaal door de Vereenigde Staten zal niet alleen een basis worden in- gericht te Urrao, doch ook op de Sanandres- eilanden en Providencla, twee bezittingen van Columbië die een strategisch punt vormen voor de verdediging van den ingang van het Panama-kanaai aan de zijde van den Atlantischen Oceaan. De bladen melden, dat een Amerikaansche vlootbasis te Guantana- mo (Cuba) in hetzelfde verdedigingsstelsel zal worden opgenomen. Uit het Tsjechische wingewest. - Zater- dag is te Berlijn een decreet gepubliceerd, waarin bepaald wordt, dat Duitschland for meel alle eigendommen roerend en on roerend die op 15 Maart in het bezit wa ren van de Tsjecho-Slowaaksche republiek en die geheel of gedeeltelijk gebruikt wer den door of bestemd waren voor het ge bruik door de Tsjecho-Slowaaksche ge wapende macht, overneemt. De kortelings benoemde Duitsche regee- ringscommissaris heeft besloten de namen van sommige straten te Brno (Brünn) te veranderen. De rijkste straten in het cen trum der stad zullen in het vervolg genoemd worden „Horst Wesselstraat", „Adolf Hitier- straat" en „Straat van den 15en Maart". Zooals men weet, werd op 15 Maart het „protectoraat" ingesteld. Arbeidsdienstkampen opengesteld. Zaterdag zijn de Hongaarsche arbeidsdienst kampen officieel geopend. Zesduizend jonge lieden zijn in de verschillende kampen ge komen en blijven er tot 30 September, bi dien tijd ontvangen zij een militaire oplei ding en zullen zij werk verrichten op het gebied van landbouw en industrie. Hun ar beid mag echter geen concurrentie bet ee kenen voor de particuliere bedrijven. Bo vendien bestaat sinds heden in Hongarije een vrijwillige arbeidsdienst, die zijn leden werft onder de mannelijke en vrouwelijke studenten. Brand in opslagplaats van tabak. - Ten gevolge van kortsluiting is te Cavalli (Griekenland) brand ontstaan in een op slagplaats van tabak. 217.600 k.g. tabak is een prooi der vlammen geworden. Ontploffing aan boord van Narkunda. - Volgens een te Londen bij de reederij ont vangen telegram heeft gisterochtend te Colombo aan boord van de Narkunda een brand gewoed, welke door een ontploffing werd gevolgd. Drie leden der bemanning zijn omgekomen, 23 werden gewond. D® Narkunda begaf zich naar Londen (Austra lië). Aan boord bevinden zich 150 passagiers» die ongedeerd zijn. Minder slagroom in Oostenrijk- Bürckel heeft een nieuwe verordening uit* gegeven tot regeling van het verbruik en ge bruik van slagroom in Oostenrijk. Zooals bekend is, is de slagroom volkomen ver dwenen uit het Duitsche gebied en kunnen alleen de Oostenrijkers deze lekkernij ge* nieten. Bürckel verklaart thans, dat het ver bruik van slagroom in Oostenrijk met 25 pet. is gestegen sedert 1937 op grond waar van hij talrijke beperkingen op het gebruik legt. Auto-ongelukken. - Te Villers sur le Roule bij Aubevoy (Fr.) is een auto in de Seine gereden. De zeven inzittenden kwamen om het leven. Bij St. Pierre de Chartreuse (Fr.) is ®en autobus, waarin kinderen een uitstap)e maakten, in een ravijn gevallen. Zes-en* twintig kinderen werden gewond, één kwam om het leven. De toestand van negen 8e" wonden is ernstig. Aanslagen in Palestina. - Bij Tiberias zijn twee Joodsche kolonisten door Arabisc terroristen vermoord. De militaire autori teiten orgar.iseeren een zuiverii»gscampagne in Noord-Palestina, waar de laatste volg®* lingen van Sjeik Kassam, die de bevolkin» tot een „heiligen oorlog" wilde opzette"» verzameld zijn. Iritz Kuhn wegens openbare dronk®" schap gearresteerd. - Fritz Kuhn, de leld.e van den Bond van Amerikanen van DtU sche afstamming, werd gisteren weg® openbare dronkenschap en het bezigen v'® liederlijke taal gearresteerd, doch »- tegen een borgstelling van 50 dollar weer i vrijheid gesteld. Vandaag zal hij voor rPrhtor i Tr..u«trilHe vcuiuaag zaï dv T rechter moeten verschijnen. Kuhn wild® een vriend in een auto stappen, doch politieman vond, dat zij zoodanig onder imtlr.nJ i Jol v' v uuva, udi zij zooaanig %jit invloed van sterken drank waren, da gevaar bestond, dat zij ongelukken zoua® maken. Spear voor den krijgsraad. - Te na) is de Japansche krijgsraad bU® t gekomen ter behandeling van de aank a van spionnage, welke is ingediend tegen Britschen militairen attaché Spear, die se" 26 Mei gevangen wordt gehouden. Molotof ontvangt de ambassadeur* Molotof heeft gisteravond te 17 uur Str en de ambassadeurs 'van Engeland Frankrijk ontvangen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8