KIJKEN, sKOOPELCLOECK Aqwda qmest UkededcAt „Praatje bij den haard" van Roosevelt? Over de neutraliteitspolitiek. Nieuws in 't kort. de groote van Hartjes van mijnhardt Is Ie danken aan een combinatie van geneesmiddelen die eikaars werking wederkeerig bevorderen. De Alkmaarsche Courant hinderwet. xxxxx Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht morir t Middenstraat 3; rywielbelasting- J\ H- Borhorst, Zeglis 33; heerenpor- tn!?r0n« k6' ,te bevraSen aan het postkan- v j „?eken 111 courant, G. J. de Munk, Vaart' ,W°ud*straat 25; duimstok, A. v. d. hn ,d v: d. Woudestraat 79; R.K. kerk- kaStan d M°rsch, Geest 27; mapje ansicht- band v' Vet| Sterstraat 5; gummi* straat 9a gagedrager, P. Bak, Gashouder- 2? J4'.Jautoped. N. Louter, Zocherstraat VI EERSTE BLAD Alkmaar, Dinsdag. SAMENVOEGING VAN FEESTEN TE ALKMAAR OP 26, 27 EN 28 SEPT. De secretaris van het feestcomité schrijft ons: Dezer dagen kwamen de besturen der drie feestvierende groepen t.'v. de N.V. Nederlerdsche Spoorwegen, De Vrijwil lige Alkmaarsche Brandweer en de Land bouw- en Fokveebond bijeen om de defi nitieve plannen der te houden feesten vast te stellen. Een hoofdcomité werd benoemd onder presidium van den heer F. H. Ringers, terwijl 't secretariaat zal worden waarge nomen door den secretaris van het spoor wegcomité, den heer F Jeukens. Als tweede voorzitter werd benoemd de heer J. van Bemmel, stationschef alhier en als tweede secretaris de heer J. H. W. Lütjeharms, secretaris der Brandweer. Wanneer wij het geheele program over zien belooft dit feest te worden „elck wat wils'. Een feest zooals Alkmaar er nog slechts weinige gekend heeft en waarbij ieder der drie deelnemende groepen haar eigen onderdeel verzorgt en er voor aan sprakelijk is. De feesten beginnen op Dinsdag 26 Sep tember met een taptoe door de brandweer met geïllumineerde wagens. Op 27 September wordt des ochtends een reveille gehouden door de Spoorwe gen, waarna op 27 en 28 September de verschillende festiviteiten elkander in bonte schakeering opvolgen, waarbij niet alleen historie, kunst en schoons te zien en te beluisteren valt, maar waarbij ook de komische noot niet is vergeten. Op Woensdag 27 September heeft de opening van de groote landbouwtentoon stelling plaats in de Korenbeurs. Daarna volgen het oplaten van eenige duizenden postduiven voor het station, een schoon heidsconcours voor paarden en spannen en ruiterdemonstraties. Er heeft een optocht plaats van onze wereldberoemde kaasdra gers met hunne berry's en verdere attri buten, welke optocht door de film zal worden opgenomen en door de radio wor den uitgezonden, waarvan dan ook een zeer goede propaganda kan uitgaan voor het behoud van onze kaasmarkt. Verder staan op het programma een of- ficieele ontvangst door de directie der Nederlandsche Spoorwegen, groote turn- optocht met turndemonstratie voor het versierde en verlichte station. De stations versiering belooft een schitterend stuk bioemversiering te worden, wat door vak- menschen uit onze stad zal worden uitge voerd. Aan de turndemonstratie wordt deelge nomen door alle turnvereenigingen van onze stad, t.w. Alkmaar Christelijke Gymn. Vereen. „Advendo", Gymn. Vereen. „De Halter", Turnclub „Kracht en Vlug heid", Gymn. vereen. „Turlust", Christe lijke Gymn. Ver. „O.D.I.S." en de Gymn. vereen. „Kracht en Vriendschap". Waar aan deze demonstraties eveneens de keurturners en keurturnsters der b.g. vereenigingen hunne medewerking ver- leenen aan hoogrek en ringen, belooft dit een krachtige en prachtige propaganda te worden voor de taak der lichamelijke op voeding en zeer zeker een wandeling naar het station waard. Deze dag wordt besloten met een gon delvaart op de grachten langs de singels, waartoe de Alkmaarsche Roei- en Zeil- vereeniging hare medewerking toezegde benevens reeds vele particulieren. Donderdag 28 September wordt een groote Nationale fokveedag gehouden, waarbij reeds nu inzendingen zijn toege zegd zoowel uit Limburg als Groningen, Zeeland en Gelderland, kortom uit ge heel ons land. De groote belangstelling en het hooge peil waarop deze fokveedag komt te staan moge reeds blijken uit toe gezegde onderscheidingei van al de leden van ons koninklijk huis. In den ochtend wordt eveneens de ten toonstelling van onze brandweer door den burgemeester der gemeente geopend. Het jubileerend corps houdt in den middag een receptie ten stadhuize. Na deze receptie zal de brandweer een optocht formeeren, zooals nog zelden te aanschouwen is ge weest. Deze optocht zal een overzicht geven van de ontwikkeling van het brandweer wezen vanaf het jaar 1700 tot nu toe, van het blusschen van den brand met aange dragen emmertjes water tot de meest moderne stoom- en electrische spuiten, waarmede ons corps juist een dezer dagen nog met enkele is aangevuld. De optocht wordt geopend door een zegekar met een symbolische voorstelling van hét vuur en eindigt met een voorstelling van het water. Niet minder dan 12 omliggende gemeenten zullen eveneens met een deel hunner attributen aanwezig zijn en als wij dan nog verklappen dat niet minder dan 4 muziekkorpsen in dezen optocht zullen medetrekken, kan een ieder begrijpen, dat dit iets zeer bijzonders zal worden. Des avonds wordt door het spoorweg personeel een gecostumeerae voetbalwed strijd gehouden, gevolgd door een serieusen wedstrijd tusschen twee bekende elftallen. Deze laatste dag sluit met een spuitde- monstratie van de brandweer, welke geen gewone demonstratie zal worden, doch lichtfonteinen, waarna zoo mogelijk een vuurwerk zal volgen. Een keurig programmaboekje, dat tegen geringe kosten verkrijgbaar zal zijn, geeft in chronologische volgorde den tijd en de plaats der verschillende attracties aan, ter wijl door het koopen er van men tevens nog in de gelegenheid wordt gesteld een der vele prachtige prijzen te winnen, zooals acht dagen vrij reizen door ons geheele land enz. Vanzelfsprekend dat de verschillende at tracties door muziek zullen worden opge luisterd en hier ziet men een pracht staaltje van samenwerking. De muziekvereenigin- gen hebben geheel belangeloos hun mede werking toegezegd, t.w. de Alkmaarsche Postfanfare, de chr. muziekver. Soli Deo Gloria, de r.k. harmonie St. Caecilia en de arbeidersmuziekver. Excelsior. Ook onze plaatselijke middenstandsbon den, de Kon. middenstandsvereeniging, de chr. middenstandsvereeniging en de r.k. middenstandsver. De Hanze, hebben una niem hunne volle medewerking toegezegd om dit feest te doen slagen, dat er een wordt waarin stad en platteland, welke toch ten volle op elkander aangewezen zijn, elkan der vinden en steunen in een festijn, dat slechts voordeelen voor allen op kan leve ren. Welaan dan stadgenooten, toont ook gij Roosevelt en Huil hebben op het Witte Huis met de leiders van het congres de neutraliteitskwestie besproken. Van ge zaghebbende'zijde werd verklaard, dal men niet tot een besluit is gekomen, doch de senator Barkley, leider van de New Deal, zeide tegenover journalisten te gelooven, dat het congres niet opzet telijk op verdaging zal aansturen met het oog op het belang van den arbeid, welke verricht moet worden. Sommigen zien hierin, dat de president nog maals wil trachten den senaat tot over weging van zijn neutraliteitspolitiek te bren gen. Volgens de „New-York Daily News" heeft Roosevelt het voornemen het vraag stuk van opheffing van het wapenembargo later in de week te bespreken in een „praatje bij den haard." Senator Barkley heeft voorts medege deeld, dat hij republikeinsche leiders van den senaat heeft gepolst over de mogelijk heid van een tweepartijenconferentie met Roosevelt over de neutraliteitswetgeving. De republikeinen hebben uitdrukking ge geven aan hun bereidheid een dergelijke conferentie bij te wonen. Noorsch schrijver omgekomen. - Te Trysill in Noorwegen nabij de Zweedsche grens, is gisteren de Noorsche schrijver Oskar Alexander Braaten bij een auto-onge val om het leven gekomen. Hij heeft novel len en tooneelstukken geschreven, ge ïnspireerd op het leven van de arbeiders. Russische vlootparade in de Finsclie golf. - De Russische vloot in de Oostzee be reidt zich voor op den vlootdag der Urss. Op 24 Juli zal in de Finsche golf en op de Neva een parade gehouden worden van de eenheden der Baltische vloot. De ongeregeldheden bij Sknla. - Mede gedeeld wordt, dat in Br.-Indië te Simla bij ongeregeldheden dertig personen gewond zijn. Een is om het leven gekomen. De politie verspreidde de menigte. Douglas Corrigan gehuwd. - Douglas Corrigan, die verleden jaar „bij vergissing" over den Atlantischen Oceaan is gevlogen, is gisteren in het huwelijk getreden met een onderwijzeres. De jonggehuwden willen hun huwelijksreis per vliegtuig maken. Brand in Arabische petroleum bron. - In een mededeeling van de regeering van Saoedisch Arabië wordt gezegd, dat brand is uitgebroken in een Arabische petroleum- bron in het district Dharan. Door een ont ploffing geraakte uitstroomend gas in brand. Men is het vuur thans meester, en hoopt het binnen enkele dagen geheel te blusschen. 20.000 man van den arbeidsdienst naar Oost-Pruisen. - Het algemeene gebrek aan arbeidskrachten en het vertrek der Poolsche landarbeiders maakt een buitengewone te werkstelling van leden van den Rijksar beidsdienst in Oost-Pruisen noodig. Twintig duizend man uit verschillende deel van het rijk worden bij het inhalen van den oogst tewerkgesteld. Ballonversperring door bliksem getrof fen. - Gistermiddag zijn vijf ballons van een luchtversperring boven het vliegveld Car- dington (Eng.) door den bliksem getroffen en brandend neergestort. Stoffelijk overschot van Duitsche sol daten naar Duitschland terug. - Op verzoek van de Duitsche regeering zal het stoffelijk overschot van Duitsche soldaten, die ge durende den oorlog in Frankrijk begraven zjjn, naar Duitschland teruggebracht wor den. Gisteren zijn op de begraafplaatsen te Besangon 72 graven geopend in tegenwoor digheid van de plaatselijke autoriteiten en Duitsche gedelegeerden. Het stoffelijk over schot van eiken soldaat werd in een kist ge legd. De kisten zullen heden naar Duitsch land worden vervoerd. Britsch-Roemeensche verdrag. - Het decreet van het ministerie van financiën, waarbij het handelsverdrag tusschen Enge land, en Roemenië van kracht wordt, be helst tevens de tekst van het verdrag. Hier bij krijgt de Roemeensche regeering toe stemming een leenig van vijf en een half millioen Pond Sterling uit te geven, gega randeerd door de Britsche regeering. De betalings-overeenkomst van 1938 is niet be langrijk gewijzigd, doch wel heeft Roemenië nieuwe faciliteiten gekregen voor den invoer van Roemeensche producten in Engeland. Tot en met Zondag 23 Juli in de tent op het Doelen veld, eiken avond 8 uur, evange lisatie-bijeenkomsten; verschillende sPre* kers, zang en muziek; Donderdagmiddag uur, speciale vrouwenbijeenkomst. Tentoonstelling. Bergen 15 tot en met 22 Juli. Schilderijen expositie in het Dr. Dekkershuis. Bergen. Tot en met 13 Augustus ten toonstelling van schilderijen van Germ. de Jong en Kees Boendermaker. Kunstzaal Boendermaker, Loudelsweg. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, (vijfde week) De onsterfelijke wals (rom.); hoofdrollen Mi- liza Korjus, Fernand Gravey en Luise Rat- ner. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Bioscoop Harmonie 8 uur, hoofdnummer Om 30.000 dollar (hum.); hoofdrollen Kathe von Nagy en Georges Rigaud. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Dinsdag 18 Juli. 8.15 uur, Stedelijke Muziektuin, concert Alkm. Symphonieorkest en mannenkoor Orpheus. Kermis te Schoorldam, bal in zaal Mantel. Woensdag 19 Juli. 8 uur, Alkm. Wielerbaan, trainingswed strijden (bij slecht weer volgende week). 8 uur, Gemeentebosch te Heiloo, Bonte avond van de V. V. V. 8 uur, Openluchttheater te Bergen, op voering „Uit het leven der Oranje's". Donderdag 20 Juli. 8 uur, Sted. Muziektuin, concert koren van Paul Kok. dan, dat dit streven u sympathiek is, toont dit door op die dagen huis aan huis onze na tionale driekleur en onze mooie stadsvlag te doen wapperen, toont dit ook door uwe offervaardigheid, waartoe door uwe veree nigingen een beroep op u zal worden ge daan in den vorm van uwe medewerking in den ruimsten zin des woords. HET AUTO-ONGELUK TE WESTWOUD. Over den toestand van de slachtoffers van het auto-ongeluk te Westwoud, dat den heer P. Jong uit Zwaag het leven kostte, kan worden gemeld, dat de heer Buisman uit Hoogkarspel het Zondagavond goed maakte. Minder goed was de heer A. Schou ten uit Wester-Blokker. De heeren Spek uit Hoogkarspel en Laan uit Westwoud verkeeren nog in levensgevaar. De toe stand van den heer Laan was iets beter, die van den heer Spek onveranderd. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gistermiddag was nabij Slootdorp de 66- jarige heer Venema, die bij zijn zoon te Middenmeer logeerde, per fiets onderweg. Een auto, bestuurd door een garagehouder uit Nieuwe Niedorp, die hem in snelle vaart achterop kwam, reed hem aan. De heer V. werd zoo ernstig gewond, dat hij op slag dood was. Tegen den garagehouder is proces-ver baal opgemaakt. GESLAAGD. Voor het examen boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in de handels wetenschappen slaagde onze stadgenoot de heer Jac. Hoogland. Voor het vanwege de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen gehouden exa men te Alkmaar op 26, 27 en 28 Juni 1939, slaagden resp. voor boekhouden mej. A. Smit en de heeren D. Keesom en J. F. Poll; voor de Duitsche handelscorres pondentie de heer D. J. J. Poll; voor de han delscorrespondentie in de Engelsche taal de dames W. Nordemann en A. M. Bruin; voor de Nederlandsche handelscorrespon dentie de heer G. Bossert, allen alhier. De heer J. de Jager, alhier slaagde voor het eindexamen van de M.T.S. te Amster dam, afd. bouwkunde. Voor de modevakschool Eureka te Rotter dam zijn nog geslaagd voor het diploma van coupeuse de dames B. J. Noom en H. J. IJpelaan, alhier. UIT HET LEVEN DER ORANJES. Wij herinneren nog even aan het open luchtspel „Uit het leven der Oranjes", dat morgenavond door de „Vereenigde Haag- sche Spelers", leider de heer Pierre Balle- dux, in het openluchttheater te Bergen wordt gegeven. Tijdens het regeeringsjubileum van H.M. de koningin werd dit historische spel, waarin de belangrijkste episodes uit het leven der Oranjes door bekwame artisten naar voren werd gebracht, eenige malen op het Binnen hof te den Haag voor duizenden naar voren gebracht. De V.V.V. te Bergen, die het heeft aange durfd het risico verbonden aan de opvoering fan dit kostbare historische costuumstuk op zich te nemen, verdient dat morgenavond geen plaats in het openluchttheater opbezet blijft. Na afloop van de voorstelling, die om uur aanvangt, vertrekken extra-autobus sen naar Alkmaar. Is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! TeL 33&Ö. Op de gemeente-secretarie vaP °k met (N H.) is «r '"^^^„«rik.B.sche om vergunning tot het oprlch*®" liebeWaar- ondergrondsche benzine- en g Derceel plaats met aftapinrichting, op ge_ Friescheweg nr. 1, kadastraal meen te Oudorp, sectie A., nr. 91». Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Raadhuize meente OUDORP (N.H.), m°ndeling °P te TERDAG 29 JULI a.s„ des namidd g vier uur en schriftelijk, voor of op Gedurende drie dagen voor gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die heeft ingebracht, op de secretarie der g meente OUDORP van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 18 Juli 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, H. KLAVER, Lo.Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. GEBAKKEN VISCH. Verkrijgbaar voor werkloozen, die in steunregeling of werkverschaffing zijn opgenomen. Bonnen: iederen Donderdag aan het loket Keetkolkschool van 10YtH en 33K uur. Visch: volgende week Vrijdag eveneens aan den Keetkolkschool van 993/« uur. Ten hoogste 3 pond per gezin. Men wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken te Alkmaar, v. d. HEUVEL. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 19 Juli tot en met Dinsdag 25 Juli 1939 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen oranje kleur; Vetbonnen blauwe kleur; Vleeschbonnen wit met roode streep. Alkmaar, 17 Juli 1939. De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. PUZZLE-RUBRIEK. Een enkel foutje in het diagram van onze puzzle in de rubriek van j.1. Zaterdag, maakt het natuurlijk onmogelijk om de goede oplossing te vinden. Het tweede gedeeltelijke product was niet goed. Wij laten het geheele diagram hier nog eens volgen: XXXXX XX 2 XX XXX2 2 X 2XXXX XXXX 2 X XXXXX XXXXXX 2 XX DISTRICTSARBEIDSBEURS DOELENSTRAAT 30, TEL. 4395. De Directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep Bouwvakken: 1 steenbikker, 1 wals- machinist, 1 glazenwasscher, 1 steenhouwer, 1 stratenmaker, 2 stratenm. opperlieden, 2 stuc. opperlieden, 1 granietwerker, 1 steen zetter, 1 molen baas, 1 fundeeringwerker, 2 uitvoerders, 7 betonvlechters, 14 voegers, ld stucadoors, 21 opperlieden, 6 schilders, 12 metselaars, 139 grondwerkers, 32 timmer lieden. Groep Metaalindustrie: 3 autog. lasschers, 2 afbramers, 3 bankwerkers, 1 constructie werker, 6 electriciëns, 2 instrumentmakers 1 kernmaker, 1 ketelmaker, 3 klinkers, 3 loodgieters, 2 lijn werkers, 2 machinisten 1 machmeteekenaar, 5 metaaldraaiers, 2 me taalslijpers, 9 monteurs, 1 ovenist, 4 plaat- werkers, 1 ponser, 2 rijwielherstellers, 1 rij- wiellakker, 2 scheepsbouwers, 1 scheepstim merman, 8 smeden, 4 stokers, 1 tandtechni- ker, 1 tegenhouder, 3 vuurwerkers, 2 wa- genmakers, 4 ijzer werkers, 2 ijzerboorders, Z zandbereiders, 5 zandvormers. Groep Verkeerswezen: 47 chauffeurs, 15 schippers, 1 expeditieknecht, 6 koetsiers, 22 pakhuisknechten, 22 magazijnbedienden 1 emballeur, 3 kellners, 4 loopknechten Groep Hou.oewerking: 7 meubelmakers 3 stoffeerders, 3 mach. houtbewerkers 1 kis tenmaker, 3 borstelmakers, 1 beitser,' briekstimmerman. Groep Handel: 19 vertegenwoordigers 2 winkelbedienden, 1 colporteur. Groep boek- en steendrukkerijen: 1 letter zetter, 3 boekdrukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven* 12 tuinlieden, 23 landarbeiders, 2 bloemisten Groep voedmgs- en genotmiddelen: 56 si garenmakers,^ sorteerders, 2 tabaksbewer kers, 1 kok 7 slagers, 1 bierbottelaar, 1 koffiestroopbrander, 7 chocoladcbewerkers 3 zuivelbereiders, 16 bakkers clKers> Overige beroepen: 4 boekbinders 3 wa, schers, 1 rietwerker, 3 schoenmakers 1 port. huisknecht, 2 kalkbranders, 1 huiden zou er 1 zakkenstopper, 1 bedrijfsleider 1 controleur, 1 tegelmaker, 1 reclameteeke- naar, 1 musicus, 1 administrateur 3 boek houders, 12 kantoorbedienden, 37 transnort en 192 losarbeiders. "-ransport- Gedeeltelyk werkloos: Tabaksindustrie 7 overige beroepen 10. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 9. Vrouwelijk personeel: 1 verkoopster 2 dagmeisjes. Alkmaar, 15 Juli 1939. De directeur, v. d. HEUVEL. Verwachting, geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor Zeeland en Westelijk Noordbrabant: Wanner, morgen toenemende bewolking; geen regen van beteekenis; zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuidoostelijke wind. Voor het overige ge. deelte van het land: Warmer, droog weer, helder tot halfbewolkt, zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuidoostelijke wind. Sinds gisterenmorgen heeft zich over Centraal-Europa een uitgestrekt gebied van hoogen luchtdruk ontwikkeld, dat nog steeds in beteekenis toeneemt. De hoogste barometerstanden werden vanmorgen in Zuid-Duitschland aangetroffen. Tenge volge van deze algemeene stijging van den luchtdruk is het weer in ons land, België, Frankrijk en Duitschland opgeklaard en nam de windkracht af. Alleen Bretagne maakt hierop een uitzondering. Hier is de wind krachtig tot stormachtig uit het Zuiden, hetgeen veroorzaakt wordt door een de pressie, welke zich voor de Westkust van Frankrijk bevindt en die langzaam oost waarts doordringt. Te Brest viel al 10 m.M. regen. Gisteren werden uit vele plaatsen in West-Europa regen en onweersbuien gemeld, waarbij over het algemeen geen groote hoe veelheden neerslag zyn gevallen. Alleen te Warnemünde werd gisterenavond 13 m.M. regen afgetapt. De gisteren genoemde depressie, die zich toen in het storingsfront over Duitschland ontwikkelde, heeft zich over de Oostzee en Zuid-Zweden naar het zuiden van Noor wegen verplaatst. Langs haar baan bracht zij zwaren neerslag, gepaard met onweer. Te Kutjern bij Oslo 36 m.M. Het depressiesysteem, dat nog steeds over Schotland, de Faröer en de Shetland- eilanden gelegen is, vult verder op en ver toont slechts geringe activiteit. Over de Poolzee is de luchtdruk hoog. Het is via een smallen rug van hooge drukking ten westen van IJsland verbonden met het Azoren-hoogdrukgebied. AARDAPPELZIEKTE WAARSCHUWINGSDIENST. In het etmaal van 's avonds 16 Juli tot 's avonds 17 Juli is op de Zuidhollandsche eilanden, in Utrecht, Friesland en Gronin gen de weersgesteldheid kritiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 21.46 tot 4.28 uur uur licht op. CENTRALE WERKPLAATS voor jeugdige werkloozen van 14 t/m 25 jaar. In de week van 6 Juli t/m 12 Juli 1939 werden mede door bemiddeling van de Ar beidsbeurs geplaatst: 2 machine-bank wer- kers, 1 electric. instrumentmaker. In de Centrale Werkplaats bestaat ge legenheid om tijdens werkloosheid arbeid in hun vak te verrichten voor: kantoorbedien den, magazijnbedienden, timmerlieden, met selaars, schilders, bankwerkers, electriciens, instrumentmakers, monteurs, teekenaars. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Kerkplein en aldaar te bevragen op alle Woensdagen en Zaterdagen tusschen 11 en 1 uur de navolgende voorwerpen als ge vonden gedeponeerd: rijwielbelastingmerk m etui; snelbinder; huissleutels; bril; porte- monnaie met inhoud; ijzeren pen; rywiel- belastingmerken; ceintuurs; armband met roode steentjes; koperen gewicht van 2 hec togram. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- e ingezetenen onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven: kanarie Vis—de Boer, Kooimeerlaan 23; vulpotlood' L. Bey- waard, Noorderkade 31; huissleutel, A. v. Baden, Boomkampstraat 28; kosteloos rij wielbelastingmerk, G. Sneek, Sliksteeg 13; Gero Zilmeta boterhammenmesje, J. Baar- sen, Snaarmanslaan 25; kinderrozenkrans» G. Twuiver, 2e Kanaalstraat 4; rijwielbelas- tmpnerk aan touwtje, W, Mans, J. v. Sco re ade 34; ring, J. Lugter Spoorstraat 57; blauw-wit babysokje, J. Visser, Lyceum- straat 15; loterijbriefje (1/20), G. v. d. ei e, Houtweg 9; heerenpolshorloge, T. timmer Raanpao 15. rijwielbelastingmerk m étm (0p naam), L. Admiraal, Uiten- osc ïslraat 35; rijwielbelastingmerk aan touwtje, H. Vet, Waterschapstraat 12; rij wielbelastingmerk aan broekveer, N. Tool, Molenbuurt 23; zakje met overhemd, bchreurs, Verdronkenoord 121; schuifmoer, 3®ars' Heili8land 19; vermoedelijk zilve ren broche met steentjes, J. Smit, le Land- Kamn witte damesschoen, Spreid mutsje, P. Kwant, Dijk 23; Ée'

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2