OTERLEEK HEILOO EGMOND AAN ZEE EGMOND A. D. HOEF Haakbek. De Alkmaarsche Courant CORNELIA MOL, MAARTJE LOS, 3 „aar wilde meer uitbreiding geven aan de awikundige verzorging. tant heer Boissevain wilde alleen de sub- or 1040 vaststellen en voor de vol- sidiLTren alleen een principe-besluit Sen, omdat men niet weet, wat er kan geSUSr Michels, lid van Gedeputeerde ctaten schetste de moeilijkheden, die de S ™i«ie vroeger heeft ondervonden, commiss zekerheid hebben, dat S"hDaJt2k to voortzetten en uit- "Het'"voorstel werd goedgekeurd. Autotocht ouden van dagen. De ouden van dagen uit onze gemeente naakten Dinsdag hun jaarlyksch uitstapje f/t door bijzonder mooi weer begunstigd L Het was den 5den keer, dus een zgn. Daarom had het comité, daartoe financieel in staat gesteld door de burgert, ?-n extra mooien tocht georganiseerd. t in café Rensen te 8 uur verzamelen Jas geblazen en een welkomst woord door h8r v Reenen was gesproken ging men „14 luxe wagens op Volendam aan waar in iotel Spaander gepleisterd werd. Aange- den de zee kalm was besloot men teven en bezoek aan Marken te brengen. Dit viel bijzonder in den smaak. Om 12 uur stapte Tien weer op de boot en via Monnikendam ring het naar Amsterdam waar men om 2 ür arriveerde. In het restaurant van Arts Zs men hoogst voldaan over het diner. Hierna werd Artis bezichtigd wat altijd een attractie blijft. Te 6* uur ging het op Haarlem en omstreken aan waar het zoo riik aan natuurschoon is, met als laatste pleisterplaats hotel Vetoerend1 voor het ge bruik van den koffie-maaltijd. Van twee kanten werd dit punt bereikt, doordat de helft van de wagens stoppen moest in Haarlem voor een stoplicht en den weg Was kwijtgeraakt. Toevallig kwam men ge lijk aan het hotel. Te 8* uur startte men voor de terugreis en te 9 uur kwam men behouden en wel, zonder pech, in Oterleek aan waar in café v. Ham nog 'n poosje ver toefd werd. Hier werden door den voorzit ter allen bedankt die tot het welslagen hadden meegewerkt. Ook burgemeester Posch sprak nog een woordje. Het was hem een genoegen geweest den tocht meege maakt te hebben. Werk gegund. Het bouwen van een woonhuis voor den polder „Baafje", waarvoor Donderdag j.L de aanbesteding plaats vond, is thans ge gund aan den laagsten inschrijver, den heer G. Heine, Rechte Hondsbosschelaan, alhier, die had ingeschreven voor een bedrag van 2185. „Eet meer visch". Onder auspiciën van de V. V. V. wer den Maandagavond in De Vergulde Valk eenige films vertoond, om propaganda te maken voor het vischverbruik in ons land. De zaal was tot de laatste plaats bezet met badgasten en enkele notabelen, toen de heer A. de Graaf uit IJmuiden, die tesa- men met den heer A. Bakels uit Zandvoort deze films heeft opgenomen, de aanwezigen welkom heette, in 't bijzonder burgemees ter Eyma, die met mevrouw dezen avond wel had willen bijwonen. De heer de Graaf wees er op, hoe beschamend laag het vischgebruik in ons land is. In Duitschland 35 k.g. per jaar per hoofd, in Engeland 26 in ons land niet meer dan 4 y, k.g.! En dat terwijl zulk een groot deel der bevol king van ons land in de visscherij en de vele nevenbedrijven een bestaan vindt. Meer dan 25000 gezinnen vinden in de visscherij een bestaan, terwijl het aantal dergenen die in de nevenbedrijven werk vinden nog vele malen grooter is. En dat niet alleen, maar visch is een bij jujstek gezond volksvoedsel, dat alle moge- 'Jke vitaminen, zouten, jodium en andere machtige bestanddeelen bevat. Daarom aioet Nederland meer visch gaan eten, nu eze nationale tak van bedrijf ten onder i-fte gaan, als gevolg van valuta-moei- *nvoer"contingenten e.d., die de in het buitenland steeds verder ver- gaan> waarnaar in vroeger ja- me a a pct' van de v'scb werd uitge- T r AIs gevolg daarvan varen thans van viui nog slechts 70—80 trawlers, ter- O u aantal ,vroeger 200 bedroeg. :akMi i! bedrÜ* te redden was het nood- iienru vischverbruik in ons land aan- lelar' °iP *e v°eren. Reeders en vischhan- 'eslan11 ^en daarom de handen ineen Ln ,?n en fenige films doen vervaardi- 'i«5<!oV,le..een interessanten kijk geven op de Uidrao"' er h°Pelijk toe zullen mogen iaat eten men °nS ''and meer v'sch fEEm van de zeevlsscherij inde gevolg0*6 ?andacht van begin tot lenden 28 en geeft een uitste- iiet 7p1h Van ket leven aan boord, huisreisvol.gevaren, de vischvangst, de nee samo v," Vlschbandel met al wat daar- samenhangt enz. n de^pir,^6 £a"ze werden de aanwezigen itek nationaif Ve8teld met ons bÖ uit" naken Dp p uct' de haring, kennis te ten ervoor sT* Dekker en Visser zorg- ÖJn kre.g. Jen, waarin j dezen avond op prijs stel- latie bh de ff6 PreUige witee van expli- het weinip v-T Van den heer de Graaf 'lotte afzet f hewees ook wel de DP den disoh" C oe^ie "Voortaan visch te-—Hoek Dp Van,m™w C. H. A. Schol- mum van tifd i°? waren in een mini- •>d e^!1!!^1., mooie Na de "'lver'vOcntl E'lm van dp^h W6rd een niet minder r Vo°ral de hf lngvisscherij vertoond netten en de hTK??gSt met de haringkakm bebandelmg aan boord, wekte aller belangstelling, enorme ean luid applaus beloonden de gas ten van dezen avond den heer de Graaf. cWUIgeTfter ®yma sprak tenslotte een oord' Hij had dezen avond het beken- gezegde van „Kniertje" hooren noemen. ..De visch wordt duur betaald". Zoo is het 00 inderdaad. Het leven aan boord is hard zooals hy dat wist uit de verhalen en ook had geconstateerd, toen jaren geleden bij gmond aan Zee een visschersboot was ge strand. Het is goed dat de badgasten, dat eens zien en hooren. Zij genieten in de adplaats van de heerlijke rustige zee, van zon en strand. Gaarne wordt hen dat ge gund. Maar de zee kan ook anders zyn, vooral in de wintermaanden, als overal het gevaar op den loer ligt. Een groot deel van de Egmondsche bevolking vindt nog altijd in de visscherij een bestaan. Moge daarom, ook terwille van hen, het vischverbruik bij de bezoekers van dezen avond stijgen, zoo- dat zy werk houden of werk vinden! (Luid applaus). Dinsdagavond werd aan een tweede groep gasten een dergelijke avond aangeboden. Geslaagd. Voor het te Amsterdam gehouden exa men van de Ver. van Leeraren in de han delswetenschappen is voor Engelsche han delscorrespondentie geslaagd onze plaatsge- noote, mej. N. Bos. Er zijn van particuliere zijde plannen in voorbereiding om op 't terrein, waar voorheen het „Hotel De Drie Egmonden" heeft gestaan, een achttal kleine midden standswoningen te plaatsen, waaronder een winkelpand. Ook de daaraan grenzende in noordelijke richting gelegen gronden, thans nog bezet door de woning van den heer J. A. Mannes, en een schuur, staande naast 't perceel van de wed. Bosman, zullen voor dat doel gebezigd worden. (Was het niet mogelijk op deze zoo by uitstek gunstig gelegen plek een modern hotel of pension te bouwen? Red. Alkm. Crt.) In Het Vogelboekje van dr. Jac. P. Thysse, dezen eminenten popularisator der natuurlijke historie, kan men lezen, dta de haabek (Pinicola enuclea- tor enucleator) maar enkele keeren in ons land is waargenomen. In wer kelijkheid echter beperkt zich het aantal observaties met betrekking tot genoemden vogel tot slechts één. Bedoeld exemplaar, een mannetje, werd ongeveer een halve eeuw gele den (op 9 November 1890) te Peize in een lijsterstrik gevangen. Het be landde in een Groningsche verzame ling, doch geraakte later in Britsch bezit. Wel is er sprake van geweest, dat er dertig jaar geleden, in de eerste Decemberdecade van 1909, te Kralin gen zouden zijn gevangen, doch na derhand is gebleken, dat men niet met wilde vogels had te doen, die op den trek naar Nederland waren afge dwaald, maar met individuen, die ten onzent waren ingevoerd. Het Noord-Oosten van Duitschland be reiken de trekkende haakbekken echter veel vaker; vooral in winters, wanneer er een geducht pak sneeuw valt, kan men daar op invasies rekenen. De haakbek hoort thuis in de Noorde lijke gebieden van Scandinavië, Rusland en Siberië, in de landen der middernaehts- zon, en is een dier, dat men niet gauw over hét hoofd ziet. Zijn Nederlandsche naam en de benamingen, waaronder men hem in het buitenland kent (Hakengim- pel, pine grosbeak en dur-bec vulgaire) wijzen er reeds op, dat er met zyn korten, dikken snavel iets bizonders aan de hand is Dit is ook inderdaad het geval. Doordat de bovensnavel gekromd is, doet de forsche sneb zooals ook het geval is bij de klau wieren, meer of minder aan die van een. roofvogel denken. Ook wordt de vogel wegens den snavelvorm wel Finsche of Parijsche papegaai genoemd. Terwijl de haakbek, die maar een ietsje kleiner is dan een zanglijster, nogal een plompen indruk maakt, trekt hij door zijn kleurigheid spoedig de aandacht. Dit geldt in de eerste plaats voor het man netje; het zijn niet de buitenkant der vleu gels, die donkerbruin zijn en twee lichte dwarsbandjes vertoonen, noch de lichtge- rande zwartbruine staartpennen of de grijze buik, die opvallen, maar wel de tint van het overige gevederte, dat heel boeiende i^hakeeringen van rood (van ro- serood tot karmijnrood) te aanschouwen geeft. Als de vogel niet zoo kloek was ge bouwd, zou je hem haast met een kruisbek kunnen verwarren. Geheel anders ziet het wijfje eruit; bij haar zijn de roode partijen van het mannetje door goudgele vervangen, doch naarmate de zomer vor dert, begint haar pakje er hoe langer hoe grijsbruiner uit te zien en begint zij te lij ken op jonge vogels Gelijk de Engelsche naam reeds doet vermoeden, is de haakbek vooral een naaldhoutbewoner, al mijdt hij gemengde bosschen geenszins. Beide woudtypen kiest hij wel tot woonoord en plaats om er te broeden. Het nest, dat wordt samengesteld met behulp van plantenstengels en takjes, maakt ren meer of minder slordigen in druk. Het wordt gevoerd met mossen, dunne halmpjes en worteltjes. In het tijdvak van Mei tot Juli er is per jaar maar één legsel, dat, alleen door het wijfje, twee weken lang wordt bebroed komen hierin drie tot vijf nog al lang werpige eieren te liggen, waarvan de schaalkleur de eene o" andere schakeering van blauwgroen te aanschouwen geeft; de vlekken, die het dichtst zijn bii de stompe pool, zijn donkerbruin. Een kenmerk van de haakbekken, die wonen in circumpolaire gebieden, waar zij uit den aard der zaak weinig menschen ontmoeten, is de groote vertrouwelijkheid, die zij tegenover hen aan den dag leggen, wanneer ongunstig weet hen naar be- volkter streken drijft. Trouwens: deze merkwaardige afwezigheid van wantrou wen tegenover den mensch kan eveneens worden opgemerkt bij een haakbekvorm, die in de Vereenigde Staten voorkomt, de California pine grosbeak, die blijkens de beschrijvingen van Amerikaansche orni thologen zoo tam is, dat men den vogel tot op een paar pas afstands kan naderen. RINKE TOLMAN. fatuU w Juittèouut DIT JAAR WEINIG HOOI, MAAR VAN GOEDE KWALITEIT. De hooibouw is voor dit seizoen thans wel grootendeels beëindigd. Tengevolge van het „schrale" voorjaar droogte en te koud was het gewas op het hooiland over het geheel genomen kort, we kunnen wel spreken van te kort, met als gevolg dat er een aanmerkelijk kleinere hoeveelheid hooi binnengehaald is dan de laatste jaren wel het geval was. Hier staat evenwel gelukkig tegenover dat het weer, voor het eerste hooi vooral, feitelijk buitengewoon goed „meewerkte", zoodat in niet zeldzame gevallen hierbij van een eerste kwaliteit oogst gesproken kan worden. Ook het hooi dat later gewonnen werd kreeg zelden en dan nog weinig water. Dit feit is zeker bizonder, gezien de boer nagenoeg bij eiken hooibouw weer meer of minder ongunstige weersomstandigheden ondervindt, met als gevolg extra arbeid en minder goed hooi. De extra arbeid is den boer dit seizoen nagenoeg geheel bespaard gebleven, waar door de oogst heel vlug binnen kwam. De hoeveelheid mag dit jaar dan gering zijn, de kwaliteit gelukkig vergoedt thans veel. Daarbij nog kan, indien het weer daartoe bijdraagt, behoorlijk wat nahooi ge teeld worden. Vermeldenswaard is tenslotte nog dat er zeer veel veehouders in de radio-weerbe- richtgeving, nu deze meerdere malen 's daags geschiedt, bij den hooibouw een steun zoeken. £uchioaad. DE POSTVLUCHTEN. De Oehoe is gistermiddag van zyn reis naar Indië om 3 uur op Schiphol geland. Op de uitreis arriveerde de Nandöe te Bandoeng, de Gier te Rangoon en de To renvalk te Athene. Op de thuisreis landde de Valk te Basra en de Wielewaal te Medan. DE G. 1 OP DE INTERNATIONALE LUCHTVAARTTENTOONSTELLING. Op de internationale luchtvaarttentoon stelling te Brussel hebben de exposanten gistermorgen hun nieuwste producten voor de Belgische autoriteiten, onder wie de ge neraals Duvivier en Hiernaux en vele an dere prominente figuren in de Belgische luchtvaart op het vliegveld Haeren gede monstreerd. Ofschoon het grootste aantal der aanwe zige toestellen uit sport- en verkeersvlieg tuigen bestond, vormden toch de militaire machines het belangrijkste onderdeel van het programma. Achtereenvolgens werden de Fransche tweemotorige Hanriot, de Duitsche Ju. 87, de Koolhoven F. K. en de Fokker G. 1 voorgevlogen. De aangekondigde Renard R. 38, het nieuwste toestel van de Belgische fabriek, was niet verschenen. Groote indruk maakte vooral het voor- vliegen van de Fokker G. 1, door den fa- brieksvlieger G. Sonderman, die een pro gramma afwerkte, dat door geen enkel an der vliegtuig werd vertoond en o.a. duik vluchten bevatte met en zonder gebruik making van remklepjes, waarbij Sonder man het toestel 380 graden om zijn lengte as liet draaien. Verder maakte hij zes vrilleslagen naar links en zes naar rechts, snelle en langzame rollen, loopings, kortom, alle kunstvlucht figuren, welke als regel slechts met één- motorige toestellen kunnen worden uitge voerd. Het feit, dat deze groote twee-mo- torige machine met een gewicht van 5000 k.g. dergelijke kunstvluchtfiguren kan maken, had de groote bewondering der aanwezige deskundigen. Jnoeionden Stukken UITBREIDINGSPLAN SCHOORL. M. de Redacteur, Het gemeentebestuur van Schoorl heeft door een architectenbureau in Den Haag een uitbreidingsplan laten ontwerpen, dat in zijn geheel genomen misschien een prachtig plan is, doch dat practisch onmogelijk is uit te voeren, daar het veel te royaal van opzet is. Schoorl wordt zoo tótaal onbebouwbaar. Buiten de kom der gemeente moet 100 tot 200 M. ruimte liggen tusschen de woningen. Stel nu dat de gemiddeide afstand 150 M. is. De meeste perceelen hebben een diepte van meer dan 100 M., zoodat, wanneer daar een deel van wordt verkocht, de prijs per vierk. M het waardelooze deel moet goedmaken. Bij een diepte van 40 M. en een breedte van 150 M wordt dit 6000 vierk. M. bouwgrond, waarvan de prys door de grootere diepte der perceelen zóó hoog wordt, dat alleen zeer kapitaalkrachtigen het in hun hoofd zullen halen, in Schoorl te gaan bouwen. Erger en ook ergerlijk wordt het, wanneer een eigenaar van een perceel van pl.m. 25 M zijn land verkoopt voor bouwterrein en daarmee de naastliggende bouwterreinen van minder dan 150 M. geheel waardeloos maakt, zoodat door den bouw van één klei ne woning 300 M. breedte van andere eige naren onbebouwbaar wordt. Die 300 M. kunnen ook 400 zijn volgens de grootste bouwwijdte. Zouden er voortaan nog veel nieuwe in gezetenen in Schoorl komen? De gemeente zelf heeft geen cent om vol doende wegen aan te leggen om daarmee bouwkommen te vormen, waar de bepalin gen eenigszins gunstiger zijn. Dit wordt ge heel aan het particulier initiatief overgela ten, terwijl de gemeente anderzijds totaal geen rekening houdt met de belangen van diezelfde particulieren. Wordt dit plan onge wijzigd aangenomen, dan is het doodelyk voor Schoorl. Er zijn geen overgangsbepalingen ge maakt, terwijl er ook verzuimd is de mini mum breedte van de afzonderlijke perceelen te bepalen, waardoor één gelukkige verkoo- per van bouwterrein tien andere kan du peeren. Hebben B. en W. zich werkelijk ernstig met dit plan bezig gehouden en hebben zij de gevolgen daarvan overzien? Vóór 24 Juli moeten bezwaarschriften worden ingediend, terwijl er Donderdag 20 Juli een vergadering wordt gehouden om van dit absurde plan ten volle kennis te nemen. We hopen, dat er velen zullen komen om te protesteeren tegen dezen aanslag op onze belangen. Met dank voor de opname. Een ingezetene van Schoorl. SIGARENAUTOMATEN. M. de Redacteur. Gaarne wil ik U nog éénmaal verzoeken het navolgende als ingezonden stuk op te nemen. Bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van het onderschrift on der het stukje in Uw blad van 18 Juli, gaarne het volgende: In welk opzicht ik hoog van den toren ge blazen heb, weet ik niet. Dat laat ik maar aan Uw geëerd oordeel over. Waarom ik my onder een nietszeggende naam verschuil, wil ik graag even recht zetten. Het stukje hierboven bedoeld, was een antwoord op een stukje onder stads nieuws, heelemaal niet onderteekend. U liet my geheel in het onzekere uit welken hoek de wind waaide. Na het onderschrift van de red. Alkm. Crt. van 18 Juli. is het niet moeilijk te raden uit wiens brein het eer ste stukje gekomen is. Door de onbekend heid met den schrijver van het eerste stuk je, achtte ik mij niet verplicht het mijne te onderteekenen. Hoewel U. mijnheer de re dacteur, wel wist wie de schrijver van het antwoord op Uw geestesproduct was. Maar ter zake. Dat steeds meer automa ten verschijnen, is nog geen reden, om nu ook maar sig. automaten op te hangen. U zult zeer zeker wel weten, dat bij Politie verordening in de gemeente Alkmaar ver boden is, vanaf den openbaren weg toegan kelijke sig. automaten te plaatsen. Dit heb ben reeds eenige caféhouders ondervonden. Dus allereerst zal deze Politieverordening gewijzigd moeten worden. Dit zal niet zoo gemakkelijk gaan zoolang hiervoor geen verzoek van de winkeliers uitgaat en, geloof mij nu maar mijnheer de redacteur, dit zal wel zeer lang duren, aangezien, naar ik meen hiervoor nooit een meerderheid ge vonden zal worden. blijkt niet veel kijk te hebben op de moeilijkheden, welke een automaat ople vert. Onderzoekt U dit liever eens, U kunt dat hier in Alkmaar te weten komen. Een verplichting is het volgens U niet om by de automaat te blijven, wenschelijk is het echter wel, om diverse redenen. Dat de automatenhandel, ondanks dat velen hier tegen zijn, toeneemt, spruit hoofdzakelijk voort uit de overweging: „Als myn concurrent er een neemt dan moet ik wel mee doen". Alkmaar heeft heusch geen gebrek aan automaten voor rookartikelen. Als U 's avonds om 10 uur door Alkmaar wandelt, is het vaak of men op een klein dorp woont, zoo stil is het dan reeds. Nacht leven, zooals wij dat kennen in Amster dam bijv., is hier niet. Nogmaals dankend voor de plaatsing, F. REMPT. (Inzender kan natuurlijk weten, dat een niet van een naamaanduiding voorzien stuk onder stadsnieuws waarboven ook niet de aanduiding „Men schrijft ons" staat van de redactie zelf is. Dat eenige café houders reeds hebben aangevraagd siga- renautomaten te mogen ophangen is het beste bewijs, dat er hier behoefte aan be staat. Wij zijn er van overtuigd, dat het plaatsen van sigarenautomaten in Alkmaar niet lang op zich zal laten wachten. Red. Alkm. Crt.) JUtéücaties BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1670 hun besluit van 11 Juli 1939 tot wijzi ging van het in Gemeenteblad nr. 1486 op genomen besluit A, ter uitvoering van de Verkeersverordening (Gem. blad nr. 1480) is opgenomen. Dit besluit is heden afgekondigd en ge durende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Het is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 19 Juli 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. KLAVER, Lo. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. !Bucq zdiike. Stand ALKMAAR. GEBOREN: Bernardus A. P., z. v. Bernardus A. P. Sanders en J. M. Feldberg. Catharina M., d. v. Gerrit Hoek en J. Verver. Margaretha M., d. v. Bernardus C. A. Hulskamp en M. Schaper. GETROUWD: Wilhelmus Molenkamp en Cornelia E. Lobbert. Martinus Olbers en Anna C. A. Swart. OVERLEDEN: Cornelia Köther, gehuwd met M. Mol, oud 60 jaar. is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! TeL 3320. JiacktèeticfUen AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 19 Juli 1939. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 288 Vette kalveren: le kw. 0.560.62, 2e kw. 0.44—0.52, 3e kw. 0.360.42 per kg. levendgewicht; 91 Nuchtere kalveren 712; 129 Varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 0.610.62, Zware varkens 0.590.60, Vette varkens 0.560.58 per kg. slacht- gewicht. Vette kalveren ruime aanvoer, zeer stugge handel, prijzen lager. Nuchtere kalveren matige aanvoer, vlugge handel, prijzen con stant. Varkens matige aanvoer, zeer stille handel, prijzen lager. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Juli 1939. Op de heden gehouden Langendijker Groen- tenveiling waren aanvoer en prijzen als volgt: 39000 kg. Roode kool 1.50—2.50; 3000 kg. Gele kool 3.503.90; 200 kg. Uien: Nep 6.40; 1700 kgè Peen 3.50; 1600 bos Peen 2.50; 78000 kg. Aardappelen: Schotsche muizen 34.40; Drielingen 2.503.50; Kriel 0.901.80; Blauwe eigenheimers 3.10—4.70; 2000 kg. Vroege witte kool 0.901; 30 kg. Snijboonen 10.20; 1420 kg. Slaboonen 12.6016.30; 574 kg. Zilveruien: Nep 55.80. NOODSCHARWOUDE, 19 Juli 1939. (Noordermarktbond). 175 kg. Uien: Nep 5.80; 250 kg. Bieten 2; 103.400 kg. Aard- papelen: Bonken 1.702.60; Schotsche muis 2.704.40; Drieling muis 2.90 3.50; Blauwe eigenheimers 3.604.30; 7100 kg. Vroege witte kool 0.90; 80 kg. Slaboonen 1316; 4200 kg. Zilveruien: Zilvernep 5.20—6.10; Drielingen 4.40— 4.90. WARMENHUIZEN, 18 Juli 1939. 34975 kg. Aardappelen: Schotsche muizen 3.80 4.80; Schitsche grove 2.102.90; Schot sche drielingen 2.70—3.50; Eigenheimers 3.704.70; 175 K.G. Zilveruien: Zilvernep 6.50; Drielingen 3.10. PURMEREND, 18 Juli 1939. „Afslagver- eeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken". Aardappelen: Schotsche muizen 4— 5 per 100 kg.; BI. eigenheimers 45.20 per 100 kg.; Kleine aardappelen: Schotsche muizen 2.50—3.60 per 100 kg.; Blauwe 2.504 per 100 kg.; Slaboonen: Dubbele met draad 11—12 per 100 kg.; Dubbele zonder draad f 13—14 per 100 kg.; Snij boonen: Breede stam 5—8.50 per 100 kg.; Tuinboonen 2.50 per 100 kg.; Peulen 10 per 100 kg.; Doperwten 512 per 100 kg.; Gew. blauwschokkers 58 per 100 kg.; Blauwe blauwschokkers 59 per 100 kg.; Roode aalbessen 818 per 100 kg.; Zwarte bessen 30—36 per 100 kg.; Klap bessen 914 per 100 kg.; Bloemkool 2 10 per 100 stuks; Sla f 0.501.20 per 100 krop; Andijvie 1—2.40 per 100 krop; Druiven: Frankenthalers 46 per 100 kg. DE EXPORT VAN EIEREN. In het tydvak 11 t/m 17 Juli 1939 zijn voor uitvoer goedgekeurd totaal 28.077.393 eieren. Kipeieren: Versche Holl. kipeieren 4301.400 naar Duitschland; 21.773.880 naar Engeland; 361.953 naar andere landen; Holl. koelhuis eieren 416.160 in entrepot geplaatst. Eendeieren: Versche Holl. eendeieren 499.320 naar Duitschland; 724.680 naar En geland. uidoedentiën Na een langdurig, doch ge duldig gedragen lijden, over leed heden, in het Centraal Ziekenhuis,onze geliefde, zorg zame V rouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw geb. KÖTHER, in den ouderdom van ruim 60 jaar. Alkmaar, M. MOL Sr. Rotterdam, M. E. NIELAND—MOL, J. H. NIELAND. Alkmaar, M. MOL Jr. M. K. MOL—VAN TIL. En Kleinkinderen. Alkmaar, 18 Juli 1939. Lyceumstraat 58. Geen bezoek. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Zaterdag op de Gem. Begraafplaats. Vertrek vanaf het Centr. Ziekenhuis nam. 2 uur. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Wed. Jn. GRIMM, in den ouderdom van 73 jaar. Namens de familie, M. MOLENAAR. Koedijk, 18 Juli 1939, De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 21 Juli, nam. 2 uur, op de Oude Begraafplaats te Krommenie.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3