Olechtsaa&M Jlodioptaqtamma ©öqo©o®# herbewapening. knaapje dood in de wei gevonden. bur«au aan de V» achter het Politie" Warm°esstraat terugvinden. het nederlandsche roode kruis vraagt 30.000 gulden. de posterijen en de vier- daagsche. GEMENGD NIEUWS. 3 WERELDCONGRES VOOR MOREELE Elf duizend Nederlanders zenden manifest naar Amerika. vif duizend Nederlanders hebben het ma- w onderteekend, dat gister gezonden is r de World Assembly for Moral Rear- "aa t 1939", die heden geopend wordt t een groote demonstratie in de „Bowl" '"Hollywood, een natuurlijke uitholling in len heuvelrug, waarin het grootste open luchttheater ter wereld gebouwd is. Deze bijeenkomst, die de voortzetting is de bijeenkomsten in New-York en Was hington gedurende de afgeloopen maanden, •indt in Californië plaats, om zooveel mo- opliik Chineezen en Japanners in de gele genheid te stellen de vergaderingen by te ^UiTde andere werelddeelen en in het bij- der uit de verschillende landen van Furopa is een gelijkluidend manifest ge zonden door vele tienduizenden van allerlei rang stand en ras onderteekend. In dit ma nifest, wordt de overtuiging uitgesproken, d-t dé moreele herbewapening, geboren uit de crisis, de grondslag is voor de ware vrij heid het geheim van den vrede. „Wij ver binden ons in dit critieke oogenblik" gaat het manifest verder „tot een uiterste toe wijding de inzet van ons hart ons ver sland en onzen wil, voor de moreele herbe wapening van ons volk, voor den opbouw van een nieuwe wereld, een wereld van nieuwe menschen en nieuwe volkeren, waarin alle bronnen van den menschelijken geest onder Gods leiding opengelegd worden om het erfdeel van de geheele menschheid te verrijken". Onder de Nederlandsche onderteekenaars bevinden zich o.a. de ministers van Boeyen, Patijn, Slotemaker de Bruine en Weiter, alsmede oud-minister van Lidth de Jeude en de commissarissen van de koningin in de provincies Groningen, Utrecht, Noordhol land en Zeeland en meer dan vijftig burge meesters. In eenige gemeenten teekenden burge meester en gemeenteraad en het meeren- deel der gemeente-ambtenaren met tal van de inwoners, o.a. in Eindhoven twaalfhon derd inwoners, in Baarn vijfhonderd en in Vught elfhonderd inwoners. Gedood door een trap van een paard? Gisteravond te ongeveer acht uur is het driejarig zoontje van den heer Kuitenbeek uit Voorthuizen (Veluwe) dood in de weide gevonden. Het knaapje, dat met zijn broertje in de weide liep, werd door deze even alleen ge laten, teneinde een paar vechtende kippen te scheiden. Toen hij terugkwam, vond hij zijn broertje dood achter een paard liggen, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat het kind, tengevolge van een trap van dit paard is overleden. EEN gesloten speelterrein. Stroeve voorschriften. Men schrijft aan de N. R. Ct.: De gemeente Breda verheugt zich in het bezit van één openbaar speelterrein voor de jeugd in den Belcrumpolder, welke speel terrein ongeveer drie maanden geleden feestelijk werd geopend. Een tweede open baar speelterrein, in den Boeimeerpolder, is in aanleg. Thans echter, juist nu de vacantie van de schooljeugd begint, is het speelter rein in den Belcrumpolder gesloten, terwijl de aanleg van het terrein in den Boeimeer polder is stopgezet. In het begin van dit jaar besloot de ge meenteraad op aandrang van verschillende z'Jde tot den aanleg van deze speelterreinen, waarvan de kosten door de gemeente zouden borden gedragen. toezicht op deze speelterreinen zou roraen uitgeoefend door daarvoor geschikte erkloozen, die als belooning een bedrag an f 2.50 per week zouden ontvangen o\en hun normale steunuitkeering. Deze bot ra|j6" Van per week zullen worden ter d°°r de 'n buurt van de speel- -nCT gevestigde buurtvereenigingen, klaard Z daarmede accoord hadden ver- cn?u^eze bas's werd dan ook het eerste kwam"1 seopend. Kort na de opening beri,^Va? het ministerie van Sociale Zaken den *at de wekelijksche belooning aan maleTu ezicht belaste werklooze als nor- zonHot f°msten moesten worden beschouwd, moest efderfe daarvan van den steun Remeont°u. lnSehouden. Wel trachtte het andei0 jeSt.UUr nog het departement tot Dit had n te brengen, doch vergeefs, taak hooft° gevo*g' dat de werklooze zijn gesloten neergelegd en het speelterrein is KINDEREN SPEELDEN MET VUUR. Een auto verbrandde en vier per celen kregen schade. sfe"* ontstreeks kwart vóór acht straat te a cabaret in &e Warmoes- benzinetankuw een auto' waarvan de Van deze hrenri!6' W6lke met zestig liter en het dl,nran vloeistof was gevuld een plasio hCe-niet Z0° beel lang of er lag de aandacht0vanne °P Stra3t' Dit plasietrok digers van Am T aantal vertegenwoor- Was een n erdams straatjeugd. Dra V^ ïn 1 ,vervaardigd en de sPoedie erir e enzine- De vlam werd na«» toen iilina i 8n de onbezonnen jeugd De Z&f azeupad. ^Pstig mee tPr e en de auto brandde Van Perceel °°k de deur en de pui en die van i gedeeltelijk verbrandden St0A"d. bladen 2' WaarVÓ6r de auto door dedhittVoereP'de Va" de straat spangen len nos. 75 en 77lge ruiten van de percee- Al deze ri"g gedekt °Dp °k WortR n'et door verzeke- Vuur niet verdl andweer zorgde- dat het De eigenaar «a 'ÜJ zich heen greep- £et wrak 0p den Ultgebrande auto kon f ederi&ndSChe Roode Kruis heeft tof i, noodlg.voor het aanschaffen van s e len om zieken en gewonden in auto's te vervoeren. Thans zijn deze toestellen, die kort gele en ondei deskundige leiding zijn samen gesteld, nog tegen billijken prijs te verkrij gen. De eigen middelen van het Roode £ruis schieten daarvoor evenwel te kort. En de tyd dringt. Men dient er zich goed rekenschap van te geven dat deze hulp van het Roode Kruis bestemd is voor de zonen van eigen volk, wanneer die by de uitvoering van hun plicht by de verdediging des lands gewond raken, terwijl bovendien het Roode Kruis met deze vervoertoestellen Ce helpende and zal bieden aan de burgerbevolking bi) luchtaanvallen. Daarom vraagt het Roode Kruis van u een bijdrage om het in staat te stellen de ze gewonde en zieke soldaten en burgers, zoo goed en zoo snel mogelijk te kunnen vervoeren. Wie spoedig helpt, helpt dubbel. Bijdra gen te zenden onder motto Vervoertoestel len, Nederlandsche Roode Kruis, Prinsesse- gracht 27, 's-Gravenhage. Giro 22120. Een gelegenheidsstempel. Het autopostkantoor der P.T.T. zal tijdens de 4-daagsche afstandsmarschen van 25 tot en met 28 Juli a.s. op het terrein van de Prins Hendrik-kazerne te Nijmegen worden opgesteld. Er zal een tijdelijk bijkantoor voor den post-, telegraaf- en telefoondienst in zijn gevestigd. De aldaar geposte corres pondentie zal, als gebruikelijk, van het spe ciale stempel van dit rijdend postkantoor worden voorzien. Op hetzelfde terrein is ook een hangbrie- venbus gevestigd. De tijdens de marschda- gen in deze bus geposte correspondentie zal van den afdruk van een bijzonder voor de 4-daagsche afstandsmarschen vervaardigd gelegenheidsstempel worden voorzien. STEMPELING VAN NIEUWE RIJWIELPLAATJES. Het animo om de rywielbelastingplaatjes te verzekeren tegen diefstal en verlies door stempeling met naam en adres van den eigenaar blykt van jaar tot jaar te groeien. Duizenden werkgevers en leiders van per- soneelen stellen hun menschen in de gele genheid op collectieve lijsten zich voor de stempeling op te geven. En al een paar we ken is men overal in den lande in allerlei officieele gebouwen bezig dit werk te ver richten. Deze vóórstempeling moet in elk geval vóór 21 Juli klaar zijn, want dan be gint de groote verkoop der plaatjes op de postkantoren en dan begint dus ook de openbare stempeling. Dan gaan de machi- nis de straat op in de onmiddellijke nabij heid der postkantoren om het den koopers van plaatjes gemakkelijk te maken hun plaatjes even te laten ponsen. Trouwens de A. V. O. mag ook zelf rijwielplaatjes ver- koopen en levert dan een gestempeld plaatje af. Dat geeft gemak voor de koo pers. Omdat het aantal stempelmachines beperkt is, kan niet overal een machine worden gedeponeerd. Maar dan kan men zyn plaatje gestempeld en wel van het hoofdkantoor der A. V. O. betrekken, Overtoom 187, Amsterdam-W. Met het oog op de veelvuldige vragen om nadere inlichtingen op dit gebied meenen wij goed te doen het aantal plaatsen waar een eigen stempelgelegenheid bestaat te noemen. Het zijn de gemeenten Alkmaar Almelo, Amersfoort, A'dam, Apeldoorn, Arnhem, Assen, Beverwijk, Breda, Delft, Deventer, Dordrecht, Eindhoven, Enschedé, Gouda, 's-Gravenhage, Groningen, Haar lem, Heerenveen, Heerlen, Den Helder, Hengelo, 's-Hertogenbosch, Hilversum, Leeuwarden, Leiden Maastricht, Middel burg, Nymegen. Roterdam, Rijswijk, Schie dam. Tilburg, Utrecht, Venlo, Zaandam, Zeist en Zwolle. Ondernemersovereenkomst voor het lederbedrijf. - De Nederlandsche Staats courant van heden bevat een ministerieele beschikking, houdende de algemeen verbin dendverklaring van een onderemersover- eenkomst voor het lederbedrijf voor de periode van 19 Juli 1939 tot en met 31 Mei 1940. Verdronken. - Twee buurtbewoners uit Keent bij Balgoy (Geld.), die Maandagavond te laat aan het veer kwamen om overgezet te worden, maakten gebruik van een oude boot om de Maas over te steken. Onderweg bleek de boot water te scheppen. Eén van beiden, J. D., is overboord gevallen en verdronken. Zijn vriend, B., dreef met het bootje rond. Hij is behouden aan den wal gekomen. Nederlandsche padvindstersgilde. Maandag 24 Juli a.s. vertrekt een contingent Nederlandsche padvindsters naar de meis jes-jamboree (Pax Ting) in Hongarije. Het bestaat uit ruim 100 deelneemsters en staat onder leiding van de hoofdcommissaresse, mevrouw E. de KoningUden Marsman. Toeristen in de Dolomieten. - Op het oogenblik vertoeft een gezelschap van de Nederlandsche Reisvereeniging op een auto- reis in de Dolomieten. Naar deze reisgroep mededeelt, ondervindt men geen enkele be lemmering, indien men in de diverse plaat sen niet langer dan één nacht logeert. Noodlottige slag van een schommel. - In een der schooltuinen in de Roermondsche Weerd is gistermiddag de negenjarige Truusje Willems door een luchtschommel getroffen. Het meisje liep een zware hersen schudding op en werd naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. Eenigen tijd na aankomst is zij daar overleden. Rapide. - De Rotterdam Lloyd Rapide, rijdende in aansluiting op het Vrijdag van Marseille vertrekkende mailschip Indra- poera, zal morgen om 15.56 uur van Den Haag H.S. vertrekken. Typhusgevallen te Baarle Nassau. - Te Baarle-Nassau (N.B.)' zijn dezer dagen twee gevallen van typhus geconstateerd by den landbouwer A. F. Herryers en zyn 28-jari- gen zoon. De overige leden van het gezin werden niet aangetast. De beide patiënten zijn in het ziekenhuis te Hoogstraten (Bel gië) opgenomen. In verband met deze tyhpusverschijnsclen heeft de burgemeester van Baarle-Nassau het zwemmen in de Mark verboden. 70 jaar officier. - De oud-leger-com- mandant gep. luit.-generaal W. Boetje her dacht gister den dag, dat hij 70 jaar geleden in het Ned. Indische leger als officier zyn intrede heeft gedaan. De luchtdienst der K.L.M. hersteld. - Sinds de maand April van dit jaar, toen de onzekere politieke toestand de K.L.M. dwong haar dienstregeling eenigszins te beperken, bestonden er nog steeds eenige afwijkingen van de aanvankelijk vastgestelde zomer dienstregeling. Dit zal met ingang van a.s. Maandag nagenoeg worden beëindigd; dan wordt de derde dagelijksche dienst op Ber lijn, n.L de middagdienst Amsterdam HannoverBerlijn heropend. De film van prinses Beatrix. - Prins Bernhard heeft goedgevonden de door hem vervaardigde film van prinses Beatrix in alle Nederlandsche bioscopen te doen ver toon en. De Nederlandsche Bioscoop Bond heeft van al zijn leden, die deze film zullen ver- toonen, een bepaald bedrag voor deze ver tooning gevorderd, hetwelk ter beschikking van den prins zal worden gesteld. Zooals men weet, zal dit bedrag worden bestemd voor de ontspanning van militairen aan de grenzen en in de nieuwe garnizoenen. Prins Bernhard naar Limburg. - Mor gen en Vrijdag zal prins Bernhard een niet- officieel bezoek aan Limburg brengen. OUD-MILITAIR STEEKT ZIJN VROUW DOOD. Zitting in het Huis van Bewaring. „De rechtbank heeft besloten, dat de zit ting zal worden verplaatst naar een der zalen van het Huis van Bewaring in ver band met den gezondheidstoestand van den verdachte, die lijdende is aan tuberculose", zeide gistermiddag de president van de va- cantiekamer der rechtbank, mr. S. Swager- man. Rechters, officier van justitie, griffier, deurwaarder en getuigen begaven zich al dus naar het Huis van Bewaring ter berech ting van den 49-jarigen werkloozen oud militair, die op Hemelvaartsdag, 18 Mei j.1., op straat zijn vrouw, een inlandsche, met een mes heeft doodgestoken. In de regentenkamer. De regentenkamer met haar getraliede vensters werd herschapen in een rechts zaal; achter een met groen laken bekleede tafel stonden de breede zetels geschaard, waarin anders de regenten plaats nemen, wanneer zy in deze kamer vergaderen. Boven het bed, waarop de verdachte met gesloten oogen wachtte op het oogenblik waarop recht over hem zou worden gespro ken, hing een groot schilderij, een rechts zitting in de oudheid; in den eenen hoek stond een fraaie, ouderwetsche pendule met hoog en doordringend geluid; in den ande ren hoek prijkte het beeld der gerechtig heid, met zwaard en weegschaal, zonder blinddoek echter. Na heropening der zitting droeg de offi cier van justitie mr. A. S. de Muinck Keizer de dagvaarding voor. Moord is verdachte ten laste gelegd. Op de vragen van den president vertelde hy, dat hy 19 jaar geleden, toen hy Indisch militair was, met Lena Babola is getrouwd. Al jarenlang vertoeft hy met haar echter in Nederland. Was het huwelijk goed? vroeg mr. Swa- german. Vroeger wel, nu niet meer. Ze ging met andere mannen om en ze was alleen gaan wonen in het tehuis voor onbehuisden. Hoe hij het misdrijf heeft gepleegd wist verdachte niet meer, hy was driftig geweest. De arts J. Th. C. A. Leusen heeft de lijk schouwing verricht. De vrouw is aan de steekwonden in den hals, waardoor de hoofdslagader is doorgesneden, overleden. De steken zijn z.i. in het wilde weg toege bracht. De vrouw vertoonde nog ziektever schijnselen, die echter niet den dood tenge volge hebben gehad. Een bewoner van het Barentplein hoorde 's middags om 1 uur een zwakke gil, toen hij naar buiten kwam zag hij een vrouw op het trottoir liggen, die hevig bloedde. Naast haar knielde een man, met een dolk in de hand. Een tweede getuige had den moord zien gebeuren. Hij hoorde gillen en hij zag, dat verdachte een vrouw driemaal in den hals stak. Onmiddellijk rende hy naar buiten en met buren bracht hy verdachte naar het politiebureau. Toen getuige buiten kwam, ging de vrouw staan, enkele seconden later zakte zij op het trottoir in elkaar. De officier van justitie mr. de Muinck Keizer was van oordeel, dat voor het ten- leste gelegde het bewijs geleverd is. Alvo rens echter een veroordeeling kan worden uitgesproken dient naar spr.'s meening een psychiatrisch rapport en een reclasseerings- rapport te worden ingewonnen. De officier vroeg schorsing van de zaak en het aanvra gen van een speciale machtiging van den minister om verdachte reeds thans te doen verplegen in de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen. Na raadkamer beval de rechtbank schor sing van de zaak en conform den eisch het uitbrengen van een psychiatrisch rapport en een reclasseeringsrapport. BELASTING-AMBTENAAR DOOR EXPEDITEUR MISHANDELD. 2/ jaar gevangenisstraf gerequireerd. Op 13 April j.1. werd de belasting-amb tenaar H. Menger te Bussum ernstig mis handeld door den expediteur H. v. d. B. Menger reed op de fiets en stapte af om een gesprek te voeren met een paar kennissen. Op dat oogenblik kwam v. d. B. langs, die kort geleden een bekeuring had gekregen van den belastingambtenaar en deswege tot twintig gulden boete was veroordeeld. „Mag ik u iets vragen?" vroeg de expe diteur, die aanvankelijk een kalmen indruk maakte. Al spoedig nam hij een andere hou ding aan. „Je moet mij", zoo riep hij, „twin tig gulden geven, om de boete te betalen, die ik door jou gekregen heb. Ik heb geen cent, en jij bent vrijgezel, en kunt het wel betalen". Vanzelfsprekend dacht de belastingambte naar hier niet over. De expediteur liet het niet bij woorden, doch gaf den ambtenaar een paar slagen, terwijl hij uitriep: „Je hebt zeker een revolver bij je, maar ik heb wel wat anders". Op dat moment trok hy een mes, waarmee hij den ambtenaar twee ste ken in den schouder toebracht. Gelijktijdig schopte en sloeg hij hem. Gelukkig klapte het mes dicht en de ambtenaar kon op de vlucht slaan. Omstanders durfden niet tus- schenbeiden te komen, daar de expediteur als een buitengewoon sterke man bekend staat. Hij achtervolgde den ambtenaar en wierp hem over een heg in een tuin, waar na hij het hazenpad koos. De ambtenaar bleek ernstig gewond en moest geruimen tijd worden verpleegd. Gister stond deze hardhandige, 49-jarige expediteur terecht voor de vacantiekamer van de Amsterdamsche rechtbank. De offi cier had hem poging tot doodslag, subs. mis handeling ten laste gelegd. Verdachte legde een bekentenis af, doch zeide, niet de bedoe ling te hebben gehad zijn tegenstander ern stig te verwonden. Hij was door financiee- len tegenslag en moeilijkheden hoogst op gewonden. De getuigen zeiden, dat zij niet tusschen- beiden durfden komen. Zij hadden geroe pen: „Hou op", waarop verdachte had terug geroepen: „Het is een belasting-ambtenaar" De officier van justitie, mr. A. S. de Muinck Keizer, schilderde in zijn requisi toir verdachte als een bruut persoon, met een oppervlakkig gevoelsleven, die echter, hoewel hij driftig was, zeer wel wist wat hij deed, wat wel bleek uit het feit, dat hy zich alles, tot in bijzonderheden, herinnerde. Het feit noemde de officier hoogst ernstig en achtte het tenlaste gelegde bewezen en vorderde een gevangenisstraf van twee en een half jaar, met aftrek van de voorloopi- ge hechtenis. POLITIE AGENTEN TOEREN IN ANDERMANS AUTO. Voor de meervoudige kamer van de Utrechtsche arrondissementsrechtbank ston den gistermiddag twee agenten van het Utrechtsche corps gemeentepolitie terecht voor een feit, dat in juridische termen ge- qualificeerd pleegt te worden als diefstal van olie en benzine, en dat er op neer kwam dat zij in een auto, die hun niet toebehoorde. zonder medeweten of goedkeuring van den eigenaar, een rit hadden gemaakt. Deze agenten hadden in den bewusten nacht in de Jan Scorelstraat een praatje gemaakt met een automobilist, die zeer laat thuis kwam en die hun toestemming vroeg zijn auto voor zijn woning te laten staan. Later waren de agenten op het denk beeld gekomen om voor de grap een ritje te maken. Zy hadden hun fietsen in een zij straat neergezet, vervolgens de auto een straat verder geduwd en daar had één van hen, die chauffeeren kon doch geen rijbe wijs had, den motor aangeslagen. Samen hadden zij een rit door een buitenwijk van de stad gemaakt en juist toen zy den wa gen weer wilden neerzetten in de straat waar zij hun fietsen hadden geplaatst, ver scheen daar met den eigenaar van de auto ook een politieagent. Toen zij n.1. de auto wegduwden, had de echtgenoote van den eigenaar iets gehoord, en nog juist den wa gen om den hoek zien verdwijnen. Onmid dellijk werd de politie gewaarschuwd en was de eigenaar zelf per fiets op onderzoek uitgegaan. Bij het verhoor van beide verdachten kwam verder nog vast te staan, dat zy om hun daad te verbergen, besloten hadden valschelijk op hun rapport te vermelden, dat de auto later in een andere laan was teruggevonden. Beide agenten zijn sinds dien geschorst, in afwisseling van hetgeen verder zal moe ten gebeuren, als het vonnis der rechtbank is gevallen. De substituut officier van justitie achtte het tenlastegelegde, diefstal in vereeniging, wettig en overtuigd, bewezen. Er is, zoo zeide hy, bedroevend weinig terecht gekomen van de surveillance van beide agenten. En dat is nog niet alles, want het is nog erger geworden, doordat zij er niet tegen op hebben gezien als poltie- mannen een valsch rapport op te maken en daar hun superieuren mee om den t,uin te leiden Dit is wel buitengewoon ernstig. Zy waren politieagenten, die ook verbalen moesten opmaken waarop recht moest worden gesproken. Op die manier zou daar niet veel waarde meer aangehecht kunnen worden. Voor zoo'n ernstig fei'; kon de of ficier dan ook geen geldboete eischen, en hy requireerde, tegen ieder der verdachten gevangenisstraffen van drie weken. De oudste van de twee verdachten bracht nog naar voren, dat, wanneer zy gevange nisstraf zouden kry'gen, alles voor hen uit is en verzocht de rechtbank de mogelijk heid te overwegen om hun een geldboete op te leggen. Zijn collega sloot zich by dit verzoek aan. Op 28 Juli zal de rechtbank vonnis wijzen. ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ N.V. HEKMS. COSTER ZN. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320. Donderdag- 20 Juli. HILVERSUM I, 1875 en 414,4 M. AVRO-uitzending. 8.Orgelspel. 8.15 Berichten. 8.17 Gramofoonmu- ziek. 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Declamatie. 11.10 Omroep orkest. 12.Gramofoonmuziek. 12.15 Berichten. 12.17 Haags Har monie-orkest. 1.Gramofoonmu ziek. 1.30 Vervolg concert. 2.15 Zang met pianobegeleiding. 2.35 Piano voordracht. 3.De Palladians. 4. Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 AVRO-Musette-ensemble en soliste (opn.) 5.Voor de jeugd. 5.30 AVRO-Amusementsorkest en so liste. 6.28 Berichten. 6.30 Sporthalf- uur. 7.Cabaretprogramma. 7.40 Causerie „Het leven van Kemal Atatürk". 8.Berichten ANP, radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Omroeporkest en solisten. 9.05 Radiotooneel. 9.35 Vervolg concert. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 AVRO-Dance-Band. 11.Berichten ANP, hierna tot 12.De Twilight Serenaders (opn.). HILVERSUM II, 301,5 M. 8.—9.15 KRO. 10.— NCRV. 11.—KRO. 2.— 12.— NCRV. 8.—9.15 Gramofoon muziek (ca. 8.15 Berichten). 10. Gramofoonmuziek. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12. Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 KRO-orkest (1.1.15 Gramo foonmuziek). 2.Handwerkcur- sus. 3.Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Orgelconcert. 6.30 Berichten, hierna: Friesche uitzending. 7. Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.457.55 Gramofoonmuziek. 8. Berichten ANP, herhaling SOS- Berichten. 8.15 Patrimonium's Mu- ziekvereeniging en gramofoonmu ziek. 9.Causerie „De eeredienst in den tijd van het N. Testament" 9.30 NCRV-orkest. 10— Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 En semble „Molto Cantabile" (10.45 11.Gymnastiekles) 11.25 Gramo foonmuziek. ca. 11.5012.Schrift lezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Zang en piano. 11.50 Orgelspel. 12.10 Viool en piano. 12.20 Marine-staf- muziek en soliste. 1.20 Zang. 1.35 Dansmuziek (gr.pl.). 2.05 Het Grand Hotel Llandudno-kwintet. 2.35 Gra mofoonmuziek. 3.103.30 Declama tie. 3.35 Stedelijk orkest van Bour- nemouth en soliste. 5.05 Gramofoon muziek. 5.20 Zang. 5.40 Het Serge Krish-septet. 6.20 Berichten. 6.45 Causerie voor knutselaars. 7.Pia novoordracht. 7.25 BBC-Zangers. 7.50 Orgelspel. 8.20 Gevarieerd pro gramma. 9.05 Het Lucky Dip-orkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Het Blech strijkkwartet. 10.20 Korte kerkdienst. 10.40 Johnny Rosen en zijn orkest. 11.40 Gramofoonmuziek. 12.1512.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 9.35— 10.en 12.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 1.05 en 1.45 Visciano- orkest. 2.35 en 3.35 Zang. 5.25 Het Andolfi-kwartet en soliste. 6.05 Radiotooneel. 7.20 en 8.25 Gramo foonmuziek. 8.5012.05 Relais. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoon muziek. 7.35 Dresdener kleinorkest. 8.50 Omroepdansorkest. 10.20 Volks- liederenconcert. 12.20 Omroepdans orkest. 2.30 Populair concert. 4.20 Omroeporkest. 6.55 Zang. 8.35 Om- roepkleinorkest en solisten. 9.20 Radiotooneel met muziek. 11.— Zang. 11.20 Militair orkest en Otto Fricke's orkest. 12.203.20 Om roepdansorkest en Silezisch gouw orkest (opn.). BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 1.05 Caba retprogramma. 1.30 Gramofoonmu ziek. 1.50 Cabaretprogramma. 2.05 2.20; 5.20; 6.50; 7.20 en 8.20 Gramo foonmuziek. 8.35 Radiotooneel. 9.20 Omroepsymphonie-orkest en soliste. 10.3011.20 Gramof.muziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Om roepdansorkest. 1.10 Gramofoon muziek. 1.30 Vervolg dansmuziek. I.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepdansorkest. 6.35; 7.35 en 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Concert m. m. v. soliste. 11.11.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Omroeporkest. 9.209.40 Na tuurkundige causerie. 10.20 Berich ten. 10.40 Reportage. 10.50 Klarinet en piano. 11.20—12.20 Omroepdans orkest. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum I. Lijn 2: Hilversum II. Lijn 3: Keulen 8.10.50; Norman- dië 10.5011.05; Londen Regional II.0512.20; Brussel VI. 12.20 14.20; Keulen 14.20—15.20; Dan- marks Radio 15.20—16.20; Keulen 16.2018.20; Londen Regional 18.20 tot 18.55; Brussel Fr. 18.5519.20 Brussel VI. 19.20—19.50; Keulen 19.5020.30; Brussel Fr. 20.30 21.05; Parijs Radio 21.0521.20; Brussel VI. 21.20—22.50; Boedapest 22.50—23.—; Keulen 23.-24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20; Radio P. T. T. Nord 9.20—10.05; Luxem burg 10.0510.35; Droitwich 10.35 15.10; Londen Regional 15.1015.35; Droitwich 15.3518.50; Brussel VI. 18.50—19.—; Droitwich 19.—24.— Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7