De Dieren-Jambo WEK UW LEVER-GAL OP Sb StVakelen'Het bedoelt langendijk Broek op langendijk heiloo wieringerwaar0 Overval in IJssalon. STAATSLOTERIJ. aSSS bekend WMdt" OTERLEEK TEXEL kV*. DERDE BLAD en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vioeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, verteert uw voedsel niet, TT e ,er^- U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. MISLUKTE POGING OM VALSCHE BANKBILJETTEN TE MAKEN. De 25-jarige brandstoffenhandelaar M. J, de G. te Den Haag heeft zich op 24 Mei van dit jaar bij den directeur van een cliché' fabriek vervoegd en prijsopgave van cliché's gevraagd. In den loop van het gesprek kwam de G.'s werkelijke bedoeling naar voren en dat was n.1., dat hij cliché's van de vóór- en achterzijde van een bankbiljet van 10 wilde hebben. Eerst zeide hij, die voor reclamedoeleinden noodig te hebben, maar toen de directeur daarvan niets wilde weten, kwam hij met de volle waarheid voor den dag: hij zat in financieele moeilijkheden en wilde daaruit komen door valsche bankbil jetten te vervaardigen. De directeur weigerde verontwaardigd deze opdracht, temeer nog, daar hij het zeer minderwaardig achtte iets te doen, waardoor tal van „kleine luyden" zouden worden ge dupeerd. „Dan wil ik ook wel bankbiljetten van 100 maken", had de G. daarop uitgeroepen en hij had er wel 500 voor over gehad. De directeur bleef weigeren en toen de G. bleef aandringen, haalde de directeur de politie er bij en de G. werd gearresteerd. Gister stond hij voor de rechtbank te 's-Gravenhage terecht, bekende volledig, doch verklaarde de feiten begaan te hebben onder invloed van slechte vrienden. Er kwam echter een leelijke factor bij. De directeur zat financieel nogal krap en er liep nog een vordering tegen hem over een auto. Deze vordering heeft verdachte, in samenwerking met een vriend, trachten uit te buiten door den directeur te dwingen de misdadige opdracht te vervullen. In verband hiermede, en omdat misdrij ven tegen de Nederlandsche munt zeer zwaar worden gestraft, kon de officier van justitie geen gedeeltelijk voorwaardelijke straf eischen, waartoe een reclasseerings- rapport over verdachte concludeerde. De eisch luidde één jaar en twee maan den gevangenisstraf. Uitspraak 8 Augustus. EEN CHEMIKER MET MOOIE VERHALEN. De 52-jarige chemiker J. H. K. te Den Haag moest zich gister voor twee gevallen van oplichting voor de rechtbank aldaar ver antwoorden. Bij een drogist daar ter stede was hij met prachtige verhalen gekomen over een nieuw middel tegen motten, dat hij uitgevonden had. Hij had deze uitvinding wel in Duit- schen staatsdienst gedaan, doch dat belette hem niet de uitvinding in Nederland te ver- koopen. Hij had voor de bereiding van dit middel evenwel een hoeveelheid „carpaine" noodig, een preparaat, dat zeer moeilijk is te krijgen. Eenigen tijd later kwam verdach te inderdaad met de carpaine aan en voor een flesch met deze vloeistof had hij 240 betaald. Van den drogist vroeg hij nu 120, welke deze hem ter hand stelde. Later bleek de flesch waardelooze vloeistoffen te bevatten; het mottenmiddel bestond natuurlijk niet. Gok een pensionhoudster heeft hij bena deeld. Hij liet in zijn pension een groet aantal flesschen haarwater bezorgen, welke volgens hem een waarde van f 1000 hadden. Hij vroeg de pensionhoudster hem deze 1000 voor te schieten, doch daar voelde zij weinig voor. Wel gaf zij hem 5, waarop ver dachte verdween en niet meer terugkwam. Het bleek voorts, dat hij al elf maal wegens oplichting veroordeeld is. De officier van justitie meende, dat ver dachte onverbeterlijk is, doch dat de feiten hem niet ten volle zijn toe te rekenen. Spr. vorderde ontslag van rechtsvervol ging met ter beschikkingstelling van de regeering. Uitspraak 8 Augustus. DOOD DOOR SCHULD. Stoeiende soldaten. Gisteren hadden zich voor het hoog mili tair gerechtshof eenige soldaten te verant woorden aan wier onvoorzichtig optreden het te wijten is geweest, dat een kameraad ernstig letsel bekwam, terwijl in één geval zelfs de dood van het slachtoffer intrad. Het was de gewoon dienstplichtig soldaat J. S. bij het het achtste regiment veldartillerie te lent, die op 11 April van dit jaar met een kameraad gestoeid had, waarbij S. een ge laden revolver in de hand hield. Spelender wijs drukte hij de revolver ter hoogte van de maagstreek tegen het lichaam van zijn kameraad aan, waarop het wapen plotseling afging en de ander doodelijk werd getrof fen. Wegens het veroorzaken van dood door schuld heeft S. zich voor den krijgsraad te 's-Hertogenbosch te verantwoorden gehad en is deswege fot eén maand gevangenis straf veroordeeld. De advocaat-fiscaal bij het hoog militair gerechtshof, voor welk college S. vandaag in hooger beroep terecht stond, eischte ver zwaring van de door den krijgsraad opge legde straf tot twee maanden gevangenis straf. De uitspraak van het hof volgt later. SOLDATEN PLUNDEREN EEN KASTEEL. Een kasteel te Vorden, dat tijdelijk door den landheer was verlaten, vormden een dankbaar opject voor de manschappen van het in plaats gelegen grensbataljon, die er eens gingen rondneuzen en kijken bf er wat van hun gading was. Dat was inderdaad. In den kelder vonden ze een grooten voorraad wijn, waaraan zij zich te goed deden. Op de achtsten April van dit jaar ging eerst een groepje va binnen en toen deze zich aan den wijnkelder van den baron te goed hadden gedaan, vertelden ze het aan een ander groepje van drie personen, die in gezelschap van een der soldaten, die er des middags al was geweest het feest herhaalden. Een achtste soldaat ging zelfs zoover, dat hij uit het kasteel een dokmes met lederen etui ontvreemde. De krijgsraad te 's-Hertogenbosch heeft ieder een gevangenisstraf van drie weken opgelegd, met aftrek van de preventieve hechtenis. Ten slotte was nog in deze zaak betrok ken de 21-jarige sergeant-capitulant G. M. de J., die nagelaten had rapport van de diefstallen op te maken en ook de betrok ken soldaten niet heeft lüeripst, terwijl hij toch kennis van het gebeurde had genomen. Een der soldaten had speciaal bij hem aan gedrongen aan de zaak geen verdere rucht baarheid te geven. Het was evenwel toch uitgelekt en de sergeant werd door den krijgsraad tot veertien dagen gevangenis straf en verlaging tot den stand van soldaat veroordeeld. Deze zaken zouden heden in hooger be roep voor het hoog militair gerechtshof worden behandeld. Aangezien evenwel een der soldaten we gens ongesteldheid niet was verschenen, werd de zaak tegen de zeven „wijn-die ven" uitgesteld. Tegen den soldaat A.P., die het dolkmes heeft gestolen, eischte de advocaat-fiscaal verzwaring van de straf tot een maand gevangenisstraf, tegen den sergeant de J. werd bevestiging van de straf geëischt. Het hof zal later uitspraak doen. Verdachten voor de rechtbank. Een drukbezochte ijssalon in de Rijnstraat te Amsterdam was op Woensdagavond 24 Mei te ruim tien uur het tooneel van een hevige vechtpartij. Een aantal jongelieden drongen het café „Koco" binnen en enkele seconden later werd er aan alle kanten op lo's geslagen. Noch het meubilair, noch de bezoeksters of de bezoekers, die zich zoo goed mogelijk verweerden, werden ontzien. Acht menschen, die enkele oogenblikken te voren nog rustig bezig waren van hun ijs te genieten, liepen min of meer ernstige ver wondingen op. De politie, die in allerijl was gealarmeerd, stelde een aantal personen in arrest; zes jongemannen werden in het Huis van Bewaring ingesloten. Rechtszitting. Gister stonden deze zes verdachten te recht voor de vacantiekamer der arr. recht bank, verdacht van openlijke geweldpleging in vereeniging tegen goederen en personen. Voor de behandeling van de zaak bestond groote belangstelling en om het gerechts gebouw was een sterke politiebewaking sa mengetrokken. De zes verdachten, waarvan er slechts één onlangs in vrijheid is gesteld, namen, ge flankeerd door rijksveldwachters, plaats in de verdachtenbank. De getuigenbanken wa ren geheel bezet; het O.M., waargenomen door mr. A. S. de Muinck Keizer, had 17 getuigen a charge opgeroepen, een ongeveer even groot aantal décharge-getuigen had de verdediger, mr. de Rijke uit Haarlem, hier tegenover gesteld. Er was in de dagvaarding gesteld, dat de verdachten met vereenigde krachten, met elkaar gemeene zaak makende, op die ijs- salon waren toegestormd en dat zij daarna op het publiek hadden losgeslagen, waar door verscheidene personen werden gewond en dat zij met stoelen, glaswerk enz. naar de bezoekers hadden gegooid, waardoor een deel van den inboedel werd vernield en een vrouw aan het hoofd werd getroffen, zoodat zij bewusteloos raakte en een hersenschud ding opliep. Verhoor der verdachten. De eerste verdachte, de electricien J. van G., antwoordde op de vragen van den pre sident mr. Swagerman, dat hij volkomen onschuldig was, omdat hij den heelen avond, tot ruim elf uur in het N.S.B.-kring- huis op de Amstelkade was geweest. De tweede verdachte, de chauffeur B. L., deed een lang verhaal, waaruit moest blijken, dat hij niet bij de vechtpartij was geweest. Wel was hij een deel van den avond in het N.S.B.-kringhuis geweest. Hij gaf toe in de buurt van den ijssalon te zijn geweest, maar zijnerzijds was van vechten geen sprake ge weest. De andere verdachten, een loodgieter, een metselaar, een chauffeur en een loswerk- man, verdedigden zich op dezelfde wijze. De getuigen gehoord. De eerste getuige vertelde, dat hij ruim tien uur 's avonds voor de deur van den ijs salon stond. Plotseling, zonder dat hij kon zeggen hoe het begonnen was, was de vecht partij in vollen gang. Er werd links en rechts hevig op los geslagen. Getuige her kende pertinent twee der verdachten als daders. Nog vertelde getuige, dat de heele vecht partij in twee, drie minuten afgeloopen was. Vóór de verdachten waren gearresteerd had deze getuige van één hunner een be schrijving gegeven: „Een bonkige, zwaar gebouwde man met een donker, ongunstig uiterlijk". Thans wees hij in de verdachtenbank den man aan, wien hij met deze beschrijving be doelde. De verdachte vond de beschrijving Blin der mooi, vooral dat „ongunstig uiterlijk zat hem dwars en met nadruk protesteer de hij. De eigenaar van ijssalon Koco schilderde het gebeurde op 24 Mei. Plotseling werd er overal in zijn etablissement gevochten. Ook hij herkende één van de verdachten als dader. Officier (tot getuige): Werden Joden in uw zaak niet onaangenaam behandeld7 Zoo'n beetje weggekeken? Neen, antwoordde getuige, daar is geen sprake van. Alleen wanneer iemand lastig wordt, gooi ik hem er uit. President: Hoeveel was de schade in uw inrichting aangebracht? Getuige: Veertig gulden ongeveer. De man, wiens vrouw door een stoel is getroffen en die een hersenschudding opliep waardoor zij vijf weken moest worden ver pleegd, herkende den verdachte, die een stoel in de richting van drie vrouwen wierp, pertinent. De gewonde vrouw, die weer geheel her steld was, verklaarde, dat zij door een stoel aan het achterhoofd werd getroffen. Ook zij herkende verdachte met zekerheid en zij wees hem ter zitting aan. Verdachte: Niet waar, ik was er niet. De volgende getuige stond toevallig met zijn auto voor de deur van de ijssalon. Hij heeft de geheele vechtpartij gezien. Vier tot vijf mannen drongen de salon binnen en begonnen met aschbakken, gla zen en stoelen te gooien. Wapens had ge tuige niet gezien. Hij schatte het aantal aan vallers op 20 tot 30 man. De vrouw van den automobilist gaf een beschrijving van den strijd. Zij herkende alle zes verdachten. „Ik heb", zei getuige, „alles rustig kunnen zien uit de auto en ik heb ze goed bekeken en bovendien hebben wij ze met de auto gevolgd". Een der verdachten: Voor den rechter commissaris herkende die dame ons ook allemaal, maar vier man heeft zij nog slechts op den rug gezien. Ook de volgende a charge-getuige ver klaarde min of meer uitvoerig, wat zij had gezien of ondervonden en stuk voor stuk werden de verdachten herkend. Een der getuigen zag een van de ver dachten met een gummistok slaan, terwijl hij uitriep: voor iederen Jood een klap. Vandaag voortzetting van de behandeling. Na het verhoor van de a charge-getuigen besloot de rechtbank vandaag de behande ling van de zaak voort te zetten. Vandaag hoorde de rechtbank de 19 ge tuigen a décharge, door den verdediger naar voren gebracht. Een dezer verklaarde, dat hij part noch deel aan den overval had gehad. Hij had een „ijsje" gekocht en was dus wel binnen geweest. Toch had een getuige hem later als een van de daders aangewezen. Een colportrice van Volk en Vaderland verklaarde dat de verdachten vredelievende en kalme lieden zijn. Over de vechtpartij konden zij echter niets vertellen, omdat zij niet in de buurt waren geweest. Enkele getuigen a décharge leggen ver klaringen af over hinder die zij zouden on dervinden bij het colporteeren van de zijde van Joden, In de voortgezette zitting werd tegen ver dachte van G., die een vrouw met een stoel ernstig mishandelde, 10 maanden gevange nisstraf geëischt; tegen de overige vier luid de de eisch 8 maanden. VzoMHciaalTUeuws. (Niet officieel) Iste klasse, 3de lüst Trekking van Woensdag 26 Juli 1939 Hooge Prijzen 200.— 19755 100.— 13149 Prijzen van 20. 1104 1215 1412 1465 1475 1487 1488 1985 2259 2559 2869 3054 3203 3495 4712 4880 5453 5455 5500 5515 5780 6409 6426 6533 6549 6754 6785 6858 7144 7205 7594 7618 7748 7815 8359 8431 8960 9182 9268 9400 9643 9673 9832 9978 9990 10135 10552 10723 11624 11868 12129 12343 12464 12875 13109 13206 13268 13335 13396 13543 13554 13661 13690 14425 14491 14728 15346 15723 15925 15949 16156 16629 16900 17025 17154 17259 17510 17989 18590 18644 18812 18856 19082 19140 19247 19411 19677 19937 20086 20179 20530 20657 20721 21088 21509 21631 21635 21980 Verbetering: le Klasse, 2e Lijst: 2115 m. z. 2165. Na den in het begin van de vorige week door de Nederl. Groenten- en Frui - getroffen maatregel, dat de ingekui appelen tegen f 3 (later tegen een min prijs van 2) per 100 kg. verkocht mocb worden, was het niet moeilijk om e spellen, dat het met de prijzen van f veilingen aangevoerde versche aar app - zou misloopen. Het ging net zoo moo prijzen waren de eerste dagen van e met de geringe aanvoeren, opgeloope dat te Noordscharwoude voor Sc muizen zelfs tot f 6 per 100 kg. wer steed. Voor prijzen van pl.m. f 5 zijn er wat weggegaan. Het aanbod van de kuilde aardappelen heeft hieraan spo een einde gemaakt en er een bee je klad" in gebracht, zeer tot ontevredenhei van de tuinders, die nog wat aardappe en velde hadden staan. Het was echter eenm - gebeurd en er was niets meer aan te o de prijsdaling tegen te houden. Wel komen de betrokkenen in aainmer- king voor een steunuitkeering, maar die za de prijzen zeer zeker niet aanvullen o 5. Voor de mooiste Schotsche muizen kon tenslotte tot f 3.50 per 100 kg. gemaakt wor den. Voor 2 en nog lager zijn er ook ver' kocht. De eigenheimers, die in den beginne pl.m. 4.50 per 100 kg. konden opbrengen, zijn ook goedkooper geworden. Tenslo betaalde men te Broek op Langendijk voor blauwe eigenheimers van f 2.60f 3.80. ie Noordscharwoude waren deze prijzen nog iets lager. De tomatenprijzen zijn nog iets gedaald De prijs van de B behoeft ook niet meer met twee cijfers geschreven te worden. Men be taalde er van f 79 per 100 kg. voor. De A's gingen van de hand voor 6f 7, ter wijl de C's het nog slechter deden dan de vorige week en van f 4.30f 5 noteerden. Dat zijn wel lage prijzen!! Slaboonen, die in het begin van de week nog ongeveer 20 per 100 kg. konden op brengen, moesten tenslotte tegen ongeveer de helft van deze prijzen afgestaan worden. De prijzen van de snijboonen gingen vrijwel op dezelfde wijze naar omlaag. Met de ver schillende koolsoorten was het ook niet zoo rooskleurig. De mooiste roodekool ging op het einde van de week weg voor f 1.60 en 1.70, een groot gedeelte noteerde vanaf 1, den minimumprijs. De wittekool is ook op het lage niveau aangeland. Prijzen van 3 behooren tot het verleden. Men betaalde nu van 1 tot 1.40. De gelekool, welke de eerste dagen nog zoo ongeveer 5 per 100 kg. kon opbrengen, is flink gedaald. De mooiste partijen noteerden tenslotte 3 3.40; grootere kool vanaf 2.20. Voor boswortelen.^was weinig belangstel ling. 2.50, de minimumprijs werd hiervoor betaald; waspeen ging van de hand voor 3 3.50»'De druivenprijzen waren iets lager, ongeveer 10 De daling van de zilvernepprijzen zijn zoo goed als tot staan gekomen. Dit artikel bracht van 5.80 tot ruim 7 per 100 kg.-op. De gele nep, waarvan deze week de eerste partijen werden gepresenteerd, werd met gemiddeld f 6 per 100 kg. betaald. Komkom mers, waarvan de aanvoeren gering waren, noteerden van 1 tot 2.60 per 100 stuks. Bloemkool, in kleine partijen aangevoerd te Noordscharwoude, bracht van 4.50 tot 6.50 per 100 stuks op. Langendijker Groenten Centrale. Het bestuur van de veilingsvereeniging De Langendijker Groenten Centrale verga derde Maandagmiddag in het betaalkantoor Voorzitter was de heer H. Schelhaas, bur gemeester van Broek op Langendijk. Deze deelde mede, dat het volgens de be palingen geoorloofd is, dat nummer één in de veiling zijn producten ophoudt, als de prijs lager is dan den vorigen dag. Als er meerdere tuinders hun producten ophouden, zullen die denzelfden dag niet meer mogen veilen. Medegedeeld werd, dat aan deze bepalingen streng de hand zal worden gehouden. Verder deelde de voorzitter mede. dat de omzet in.de maand Juni 239.259.77 is ge weest. In hetzelfde tijdvak van 1938 was de omzet 323.847.61. Hieruit kan wel worden geconcludeerd, dat de opbrengst voor vele tuinders beneden het middelmatige is ge weest. De eerste droge bloembollen van de Langendijker Groenten Centrale zal op Vrijdag a.s. worden gehouden. De voorzitter drong er vooral op aan, dat de aangesloten leden zooveel mogelijk op de eigen veiling veilen. Vervolgens werd de instelling van een ophaaldienst en de aanschaffing van fust besproken. Het resultaat van deze besprekingen was, 89. Biggie bleef een ogenblikje zitten om uit te blazen van dit avontuur. Hij droop van het water, dat langzamerhand een beekje ging lijken. Joko en nog een paar padvinders kwamen bij hem. Misschien had hij hulp nodig. 90. Het was maar goed, dat er een einde aan gekomen was want anders waren er zeker veel toeschouwers flauw geval len van het lachen. De gasten die het laatst gekomen waren dachten nog wel dat Big een voorstelling had gegeven. Ze be gonnen le klappen en te klepperen met poten en vleugels. Big vond het leuk cn begon le buigen naar alle kanten. A»t de groente dagelijks door den heer P. j Hnrtigh per auto zal worden afgehaald. Het fit zal ëelever* w°rden do°r den m de Waard te Broek op Langendijk; 5!ergi kisten zullen 38 cents, de kleine 12 cents per stuk kosten. worfere bijzonderheden zullen nog per "ifï'rMj dient voorop le worden gesleU, V w niet de bedoeling is, de vrachtvaar. zeide le hopen, dat de le. a uit dit besluit de overtuiging zullen vrLen dat de plaats, waar hunne produc- ten geveild moeten worden, hun eigen vei- ïinff behoort te zijn. Hii hoopte, dat de instelling van den op. haaldienst den groei van de veiling zal be- V°DeC heer Stenneberg vroeg bij de rond- vraag naar de wittekool-regeling, welke dit iaar getroffen zal worden. De veilingleider, de heer S. de Boer Kz. zeide dat deze nog niet definitief is vast gesteld. Voor publicatie is deze regeling nog niet geschikt. Verder werd de prijsregeling voor de vroege aardappelen besproken De algemeene indruk was, dat er zeer veel verbetering zou zijn te verkrijgen, als de regeling niet tot half Juli, maar tot aan 1 Augustus zou doorloopen. De veilingleider deelde mede, dat aan de L G C. 175 spoorwagons waren ingekuild. Hiervan zijn reeds 49 wagons weer afgele- verd, zoodat de voorraad in de kuilen nog 126 wagons is. Daarna sluiting. Benoemd. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. Kool, is met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd tot agent van politie te Haar lem. De heer Kool is thans gedetacheerd bij de militaire politie te Haarlem. Onderhoudsfonds „Witte kerkje" Het kerkbestuur heeft, gezien het on derhoud aan kerk en pastorie, besloten om in October een bazar te houden en heeft per circulaire belangstelling daarvoor ge vraagd. Dit beroep is niet tevergeefs ge weest. Het is verheugend dat onze ko ningin het comité heeft verblijd met een belangrijke gift. Ook plaatselijk zijn be langrijke bedragen ingekomen, ook uit Alkmaar. De dames en heeren die hieron der hun schouders zetten, zijn met het re sultaat tevreden. Benoemd. Tot directeur van het fanfarecorps „St. Ceacilia" is door het bedanken van den heer Kuys benoemd de heer J. Oly te Bergen. Schoolfeest. Dinsdag was het feest voor de kinderen der bijzondere scholen. Een 450 gingen per extra trein naar Schoorl, een 200 kregen 'n feestje op het sportterrein van H. S. V. en een 80 gingen naar Artis te Amsterdam. De reis naar Schoorl begon al met een hinder nis. Een der jongens ging aan de noodren hangen en dat zal wel ter bevoegder plaat se gerapporteerd worden. Bezoek van pensiongast». Heiloo heeft dit jaar een vrij groot bi- zoek van gasten. De V. V. V. heeft n»f nooit zooveel aanvragen gehad. In hooffl zaak huurt men kamers. Het behoeft gee betoog dat men met de „invasie" van per siongasten ingenomen is. Wel zou het ge wenscht zijn dat men van het aanwezig zij ter plaatse kennis gaf aan de V. V. V. vrart dat laat tot heden veel te wenschen over. Geshagi. Te Haarlem slaagde voor de hoofdace mej. A. J. S. Vahl. Melkwagen te water. Gisteravond geraakte het span van den melkrijder K. Broertjes van Ursem, aan h«t Oterleeker wegje, door een verkeerde mt* noeuvre te water. Men wist het paard spoe* dig op het droge te krijgen, evenals defl voerman. Met de melk liep het minder goed af. Alle gevulde bussen geraakten te watei waardoor de inhoud waardeloos werd. Het zomerseizoen. Hoewel dit jaar het zomerseizoen °P Texel vroeger is begonnen dan in 811 jaren en er in den voorzomer reeds ve gasten op dit eiland vertoefden, is Zaterdag de stroom van zomergasten eigenlijk aange vangen. Thans zijn de meeste pensions en hotels voor het grootste gedeelte bezet, de volgende week, wanneer nog vele v 1 canties aanvangen, zal bijna geen P meer open zijn. Wij vernamen reeds, verschillende pensions en hotels voor _e, volgende week geheel besproken zijn. genen, die plannen maken hun vacanigXil de eerste weken van Augustus op 1 door te brengen, zullen goed doen vo logies te bespreken. Vooral aan de vertoeven veel gasten, maar ook aan ge- Burg en op veel boerderijen over "e^oor heele eiland zijn menschen in pension. veel Texelsche boeren, die door den u lagen prijs der lammeren een slechte doormaken, is het houden van pensi™ ten een welkome bijverdienste. Munt op Te Eierland is by werkzaamhe e„ net veld door een arbeider een 2 „t munt gevonden uit het jaar l?3?-e, was gaaf. Men kon heel goed v0or* pen herkennen, dat aan de eene zld jj komt, aan de andere zijde staat V-M-if' van een vrouw met een bijl. Het an luidt Belgtrai. Bij den heer C. Glim aan den yaliflf' pos' weg, alhier, is aan komen vliegen duif geringd 72581 Holltfid eo 8unm 859 K.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10