|i Stad en Omgeving. i| Jlgenda tullen maximaal «-MM. JhiMkaties UBucgec&ike Stand Wil Franco de monarchie herstellen «2* Queipo de Llano bij Jordana. 240 Engelsche vliegtuigen boven Frankrijk. Britsche Rijk geen handels betrekkingen met Duitschland. Herdenking van Bleriot's kanaalvlucht. Nieuws in 't kort. Alkmaarsche Courant EERSTE BLAD De speciale correspondent van de Pa- rijsche „Excelsior" te Lissabon meent te weten, dat Franco voor herstel van de monarchie in Spanje is. Hij heeft ver nomen, dat de hertog van Maura, de Spaansche monarchistenleider gisteren naar Lausanne is vertrokken, waar hij ex-koning Alfonso XIII moet ontmoeten. Hij heeft tot taak, met den ex-koning de voorwaarden voor een herstel der mo narchie te bespreken. Volgens den cor respondent zou de ex-koning alleen dan bereid zijn als regeerend vorst raar Spanje terug te keeren, als het Spaansche volk zich door middel van een volksstemming voor zijn terugkeer uitspreekt. De enkele dagen geleden ontslagen Spaansche generaal Queipo de Llano is gisteren door den onder-voorzitter van den ministerraad, Jordana ontvangen. Het onderhoud duurde twintig minuten, waar na de Llano terugging naar het hotel, waar hij zijn intrek heeft genomen. Jorda na heeft geen communiqué gepubliceerd en weigerde eenige mededeeling te doen. Aan de gisteren gemaakte oefen- vlucht van Britsche bommenwerpers over Frankrijk hebben bijna 240 mid delzware en zware bommenwerpers deelgenomen. De vliegtuigen zijn alle goed en wel in hun bases teruggekeerd. Er waren groepen bij welke zonder tusschenlanding naar Mar- seille, een afstand van 1400 mijl, en terug zijn gevlogen. Alle toestellen zijn op den vastgestelden tijd teruggekeerd. Alkmaar, Woensdag. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De her A. Groot te Ursem viel Dinsdag voor een week tijdens werkzaamheden van den zolder, waarbij hij zwaar gewond werd, zoodat voor zijn leven werd gevreesd. Maandagavond is de heer Groot overle den. De overledene was pl.m. 55 jaren oud en voorzitter van den polder Mijzen. LEVENSGEVAARLIJK GEWOND. De pl.m. 20-jarige A. D. te Wogmeer stak tijdens een autorit zijn hoofd buiten het portier, waarbij hij in aanraking kwam met een boom. Dokter Bloem, die toevallig ter plaatse van het ongeval aanwezig was, achtte het noodzakelijk dat de getroffene de Heilige Sacramenten werden toegediend. LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Op 10 en 11 Juli j.1. hebben de door den minister van binnenlandsche zaken daartoe aangewezen autoriteiten een onderzoek in gesteld naar den stand van zaken bij de lucfatbeschermigsdiensten in verschillende groepen van gemeenten. Hiermede werd voornamelijk beoogd te geraken tot vast stelling van het materieel, dat in dit jaar ten behoeve van deze diensten nog zal moeten worden aangeschaft (alarmeerings- en com municatiemiddelen, richtlampen, genees-, verband- en ontsmettingsmiddelen, draag baren, zuurstofapparaten, gasmaskers, nood zakelijk lichtafschermingsmateriaal enz.) Bij de gehouden bespreking is gebleken, dat voor deze gemeente nog een onmiddel lijke voorziening moet worden getroffen tot een bedrag van 1325, welk bedrag ten laste van den kapitaaldienst kan worden gebracht. Bovendien is toegestaan, dat de post voor de gewone utigaven van dien dienst, die in de begrooting voor 1939 op 1010 is ge raamd, tot 2000 wordt verhoogd. De gemeente kan zich verzekerd houden, dat tegen deze uitgaven door regeering en Ged. Staten geen bezwaar zal worden ge maakt. Wij achten ons zeggen B. en W. in bij lage no. 88 verplicht, gevolg te geven aan den door de commissie geoefenden aandrang om de bedragen van f 500 en 100, die voor- loopig voor de leiding van den dienst en voor hulp bij de administratie werden vast gesteld, tot resp. 1000 en 400 te verhoo- gen, waardoor zij meer in overeenstemming zullen zijn met de uitgebreide werkzaamhe den, die aan een groeienden dienst als deze zijn en ook in de toekomst zullen zijn ver bonden. GOEDE VANGST. Door rijks- en gemeentepolitie van ^ijpe zijn in den afgeloopen nacht nabij St. Maar tenszee een tweetal kampeerders gearres teerd, die zich daar reeds eenigen tijd op hielden en verdacht werden van een groo aantal diefstallen. Zij hebben bekend. O.m. maakten zij zich schuldig aan diefstal van een groot aantal kleedingstukken w.o. jassen, een kampeertent, 2 motorrijwielen en rijwielen. De diefstallen werden in wij den omtrek gepleegd o.a. te Zijpe, Anna Paulowna, Harencarspel, Callantsoog en Bergen. De daders, jonge mannen van onge veer 20 jaar zijn ingesloten in het arrestan tenlokaal te Schagerbrug. Een van hen werd vanmorgen te halfvijf gearresteerd. Hij had een fiets in zijn bezit, welke hij een uur te voren in Bergen had gestolen. Een mooi succes voor de politie. BEROOVING IN HET HEILOOER BOSCH. Inlichtingen gevraagd. Eenigen tijd geleden is aan mevr. Lui- ting, wonende Kennemerstraatweg no. 33, terwijl zij wandelde in het Heilooer bosch, een handtaschje ontrukt. Van den dader is tot nog toe geen spoor gevonden. Eenigen dagen na het misdrijf werd door een paar jongens bij mevr. L. in de bus gestopt een lidmaatschapskaart van de vereeniging Voorzorg, welke kaart zich in het taschje had bevonden. Deze jongens worden nu ver zocht zich te vervoegen bij den gemeente veldwachter te Heiloo. DIERENBESCHERMING. Ter beschikking is een poes, 1 jaar oud, met een jonge poes. Zwervend is aangetroffen op de Metius- gracht een jong zwart poesje. Wie kan ons mededeelen, waar postduif nr. 402.322 is? Zij houdt zich op te Alkmaar en komt van Roosendaal. Liefhebbers voor de katten kunnen zich vervoegen tuschen 6.307.30 bij den heer C. Verwer, inspecteur van Dierenbescher ming, Baanstraat, Alkmaar. LOTERIJ ST. DOMINICUSGROEP. Van de groote verloting ten behoeve van de restauratie van het Hoofdkwartier van de R.K. Verkennersgroep „St. Dominicus" te Alkmaar heeft de trekking Dinsdag plaats gevonden. Ie prijs viel op no. 2504, de 2e op no. 1438 en de 3e op 1370. CARILLONCONCERT. Het programma van het Carillonconcert, te geven door P. A. van Langen op Don derdagavond van 8.309.30 uur, luidt: v. In het Engelsche Lagerhuis heeft de mi nister van handel, Stanley, verklaard, dat geen ambtenaar van zijn departement of van het departement van overzeeschen han del of van dat voor exportcredieten een ontmoeting met Wohltat heeft gehad tijdens het bezoek van den Duitscher. Op de vraag of het, als resultaat van dat bezoek, in de bedoeling lag de DuitschBritsche han delsonderhandelingen, die na de gebeurte nissen van Maart geschorst waren, te her vatten, antwoordde Stanley, dat de toestand blijft zooals hy na de gebeurtenissen van Maart had medegedeeld, n.1. dat de bespre kingen geschorst waren met het oog op den politieken toestand. Aan het diner, dat te Londen aan den Franschen minister van luchtvaart, Guy Lachambre werd aangeboden ter herdenking van de vlucht over het kanaal van Bleriot heeft Kingsley Wood verklaard, dat nog nooit de samenwerking tusschen de lucht macht van Frankrijk en Engeland zoo hecht is geweest als thans. Een aantal escadrilles van de Britsche luchtmacht hebben oefen- vluchten gemaakt boven Frnnkrijk en de Britsche minister van luchtvaart verklaarde te hopen, dat de Fransche luchtmacht nog dikwijls een tegenbezoek zal brengen. De minister is er verder van overtuigd, dat de samenwerking nog kan worden uitgebreid. Alles wat de luchtmachten van Frankrijk en Engeland doen en nog zullen doen is be doeld tot het behoud van den vrede, tot het weerstand bieden tegen een aanval en tot het handhaven van recht en rechtvaardig heid. Niemand wordt door hen bedreigd en zij wenschen broederschap en kameraad schap met de geheele wereld, doch Engeland en Frankrijk, die door zooveel gemeen schappelijke opofferingen vereenigd zijn, zijn vastbesloten hun beginselen en ge meenschappelijke rechten van beschaving en onafhankelijkheid te verdedigen. De moord op den Poolschen douane beambte. - Uit Poolsche bron wordt gemeld, dat de nationaal-socialisten, die den Pool schen douanebeambte Boedziewicz vermoord hebben, gevlucht zijn naar Malborg in Oost- Pruisen. Een opstandig politiechef. - De cor respondent van de „New-York Times" te Mexico meldt, dat te Irapuata in den staat Guanajuata een opstandige beweging is uit gebroken. De chef der politie daar heeft zich met een aantal aanhangers in het politie bureau gebarricadeerd en wordt door de regeeringstroepen belegerd. Egyptische militaire delegatie naar Turkije. - Uit gezaghebbende bron wordt te Cairo vernomen, dat de Egyptische regeering heeft besloten de volgende maand een militaire delegatie, bestaande uit 15 hoofd officieren, naar Turkije te zenden. De dele gatie zal versterkingswerken in oogenschouw nemen en manoeuvres bijwonen. Daarna zal een Turksche delegatie een bezoek aan Egypte brengen. Economische onderhandelingen tus schen Slowakije en Hongarije uitgesteld. Op initiatief van Hongarije zijn de economi sche onderhandelingen tusschen Hongarije en Slowakije, die heden te Boedapest had den zullen beginnen, voor onbepaalden tijd I de handelsbesprekingen met Bulgarije, welke uitgesteld. I reeds verscheiden maanden gaande zijn Graaf Esterhazy, de leider der Hongaren zullen worden geëindigd. Volgens gezag- in Slowakije, schrijft in zijn blad, dat de hebbende kringen zou bij wijze van proef Hongaarsche minister van buitenlandsche een handelscrediet van 500.000 pond worden zaken Czaky tegenover hem verklaard heeft, verleend, bestemd voor den invoer van dat zijn regeering verplicht was, van de fruit en aardolie uit Bulgarije en de levering onderhandelingen met de Slowaken af te van spoorwegmateriaal uit Engeland. Er zien, als antwoord op de heftige anti-Hon- zouden „uitvoercredieten" worden gegeven gaarsche campagne, die de laatste dagen in Bulgaarsche tabak valt niet onder deze de Slowaaksche pers is gevoerd. regeling, Toccata, Andante Fuga Preludium Thema met Variaties Menuet Heideliedje 't Liedje v. d. Bergenaar Bij en Blom Improvisatie G. Nees d. Ghein G. Nees J. van Hoof Winnubst F. Loots F. Loots van Langen De handhaving van orde en vrede in Bohemen. - De „Prager Zeitungsdienst", het orgaan der nationaal socialisten in Bohemen, schrijft, dat Duitsche bevoegde kringen zich er van bewust zijn, dat de handhaving van orde en vrede in het protectoraat op ernstige psychiologische hinderpalen botst, doch dat „men hoopt, dat mettertijd een van beide zijden betoonde goede wil zal bijdragen tot een verbetering". De strijd aan de Mandsjoerijsche grens. - Gisteren hebben volgens Domei de Japan- sche en Mandsjoerijsche strijdkrachten een algemeen offensief ontketend tegen de 2.000 man Sovjet- en Mongoolsche troepen, die over de Khalka rivier Mandsjoekwo waren binnengedrongen, en die thans gestadig naar deze grensrivier worden teruggedrongen. Volgens een communiqué van het hoofd kwartier van het Kwantoeng-leger zouden de Japansche vliegtuigen Maandag boven Nomonhan slag hebben geleverd met on geveer 160 vijandelijke machines, waarvan er 41 werden neergeschoten. De verliezen aan Japansche zijde zouden 4 dooden en 2 gewon den bedragen, terwijl volgens Domei één vliegtuig niet naar zijn basis terugkeerde. Crediet van 500.000 pond aan Bulgarije. - De Engelsche minister van handel, Stanley, heeft te verstaan gegeven, dat binnenkort R AADS VERG ADERING. Het ligt in de bedoeling van den waar nemend burgemeester tegen Donderdag 3 Aug. 1939 een Raadsvergadering te beleg gen. DRIEMAANDELIJKS RAPPORT. Van den inspecteur der Ned. Ver. tot bescherming van dieren, afd. Alkmaar en omstreken. Op geregelde tijden werden de markten bezocht. Ditmaal gaf het geen reden tot bijondere opmerkingen. Op de voorjaarskalverenmarkt moest men echter eenige malen regelend optreden. Het circus dat in de maand Juni in deze gemeente voorstellingen gaf, werd ook ge controleerd. Behoudens te kleine verblijf plaatsen voor apen en honden, werden de dieren zeer goed verzorgd. Een klacht werd ontvangen uit Egmond aan Zee dat het vaak voorkomt dat jonge poesjes levend begraven worden. Hierover zal een andere methode worden aangege ven ter voorlichting van het publiek. Een klacht werd ontvangen uit Egmond aan den Hoef over een paard dat in een bloembol lenland was terecht gekomen en daar veel schade had aangericht. Het bleek dat dien dag aan het dier door den eigenaar geen voer was verstrekt. Dit geval wordt nader onderzocht in samenwerking met de ge meentepolitie aldaar. Nog een klacht werd ontvangen over slechte huisvesting van kettinghonden in Sint Pancras. 21 honden en 33 poesen kregen een tehuis 2 Nesten jonge poesjes werden gevonden in den Hout en vier zwaar gewonde groote katten werden geholpen. Eén dezer werd in de Spoorstraat aangetroffen en was door den eigenaar verkeerd gecastreerd. 8 Zwaaï gewonde vogels werden gedood. Vele adviezen en inlichtingen werden ge geven op het spreekuur van 6%7 y? uur. HET NIEUWE „WAPEN VAN HEEMSKERK". Officieel geopend, Voor deze officieele opening van het hei'' r.ieuwde hotel, café-restaurant Het Wapen van Heemskerk waren gisteravond tal van personen en vereenigingen uitgenoodigd, die de schouwburgzaal (waar men voor deze gelegenheid aan tafeltjes zat) geheel vul den, alsmede de foyer. Van groote belang stelling en medeleven getuigden ook de zeer vele bloemstukken, waaronder van meer dan gewonen omvang. Voor buitenstaanders waren de vlaggen, welke aan den voorgevel van het gebouw wapperden, een aanwijzing van een bijzondere gebeurtenis. Op het met vele bloemstukken feestelijk getooide tooneel musiceerde een uit zeven personen bestaande band er lustig op los. Voor de fam. van Gijzen zal het onge twijfeld een groote voldoening zijn geweest, te hebben mogen constateeren, dat zoovelen met haar meeleefden en daarvan blijk gaven op dezen voor haar zoo belangrijken dag, Daar waren b.v. de heer Bonsema als ver tegenwoordiger van B. en W. (de burge meester vertoeft buitenslands en de andere wethouders waren verhinderd) en de heeren Ringers en Hamstra van de brandweer, waaruit blijkt dat die belangstelling ook leeft in de officieele instanties der ge meente. De heer van Gijzen sprak, zooals begrij pelijk is, een woord van welkom tot alle aanwezigen en toonde zich verheugd over de komst van zoovelen. De medewerking welke hij in de laatste maanden van zeer veel zijden had ondervonden, stemde hem dankbaar. Hij betreurde het, dat de heer Luinge, de architect van het gebouw, door ziekte de heele totstandkoming der moderne inrichting niet had kunnen meemaken. Voor het spoedig volledig herstel uitte spr. de beste wenschen. In den heer Antonissen te Amsterdam was een waardig plaatsver vanger gevonden en de heer van Gij zen was hem dankbaar voor het overnemen van de leiding. Ook had de heer Blanken, op tredend voor de brouwerij van Vollenhove, vele adviezen gegeven, waarvan een dank baar gebruik was gemaakt. De verschillen de aannemers (voor den bouw de heer Kroonenburg te Heiloo, de heer Molenaar als schilder, fa. de Vries voor centrale ver warming, de heer Groot voor het sanitair, a. Spruijt (Kofa) en de heer Hartog wer den achtereenvolgens geprezen voor de Tentoonstellingen, „Wico Studio", Oudegracht 243 tot en bm 12 Aug. sctiilderijen en etsen van J en werk van G. Lugthart. Bergen. Tot en met 13 Augustus ten toonstelling van schilderijen van G©rm- Kopc Boendermaker. Kunstzaai Jong en Kees Boendermaker, Loudelsweg. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Een moeder beschuldigd (tendenzfilm), hooia- rollen Walter Abel, Frieda Inescort, Net Hamilton e.a. Toegang boven 18 jaar. Ex in elke voorstelling de Beatrixfilm. Tot en met Donderdag eiken middag van 26 uur ieder half uur, vertooning Bea.rix- film, voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Kozakkenbloed (dram.-sens.), hoofdrollen Akim Tamiroff, Leif Erikson, Francis Far mer, Lynne Overman. Toegang boven jaar. In het voorprogramma de prinses Beatrix-film. Tot en met Donderdag eiken dag van 2 tot 6 uur doorioopende voorstelling; vertooning van de Beatrix-film en Hoil. en buiten! actualiteiten. Voor eiken leeftijd. (Voor stelling duurt een uur met Popeye-film) City-theater, in alle avondvoorstellingen (aanvang 8 uur), vertooning van de Beatrix film. lederen middag van 2 uur af doorioopende voorstellingen van 30 min., Beatrix-film, Toegang voor alle leeftijden. Woensdag 26 Juli. 8 uur, Alkm. wielerbaan, trainingswed strijden met Haarl. ploeg. wijze waarop zij het hun opgedragen deel van den bouw hebben uitgevoerd en spr. eindigde met op hen alleen een heildronk in te stellen. Aan de dames Luinge, Blanken en Anto nissen werden bouquetten overhandigd, om dat zij hun echtgenooten zoo vaak hadden moeten missen voor de totstandkoming van het nieuwe Wapen van Heemskerk. Deze attentie werd door de aanwezigen met ap plaus begroet. De heer Van de Garde (Schoorl) sprak als voorzitter van de afd. Horecaf zijn vreugde uit over de totstandkoming van de nieuwe zaak, ondanks den minder rooskleu rigen toestand iri het hotelbedrijf. Hij hoop te, dat de heer van Gijzen, die onlangs met vele anderen als lid tot de afdeeling is toe- getreden, goede resultaten van zijn onder neming zal plukken en sprak den wensch uit, dat het nieuwe ministerie zal volbrem gen wat het oude had toegezegd: verlaging van de personeele belasting voor het hotel en cafébedrijf, De heer Bonsema bracht uit naam van het college van B. en W. de gelukwenschen over van het gemeentebestuur en verzekerde dat dit met groote belangstelling de oprich ting van nieuwe zaken gadeslaat, ook uit een oogpunt van het bieden van werkgele' genheid. Al wilde spr. niet beweren, dat er juist behoefte bestond aan nieuwe gelegen- heden als deze, toch moest hij toegeven, dat er een enorme verbetering is tot stand ge komen en hij twijfelde er niet aan of ge zien de groote belangstelling de nieuwe onderneming zal slagen. Ook in de toekomst zal men zeker den weg erheen weten te vinden. De heer Antonissen sprak namens den heer Luinge een woord van gelukwensch tot de fam. van Gij zen en dankte de gemeente lijke autoriteiten o.a. Bouw- en Woning toezicht en de brandweer voqr de groote medewerking, welke voor den bouw was be toond. Verder richtte spr. nog hartelijke woorden tot allen, die hadden gewerkt aan de totstandkoming van het nieuwe hotel- en schouwburgbedrijf, dat, naar hij hoopte, aan de daaraan gestelde verwachtingen zal beantwoorden. Het officieele gedeelte van den avond was hiermee afgeloopen. Sommigen van de aanwezigen vertrokken, maar anderen kwa- men hun plaatsen weer innemen en nog lang bleef men onder het gastvrije dak bij een. J HERZIENING UITBREIDINGSPLAN „WEST", KAZERNETERREIN C.A. In bijlage no. 84 schrijven B. en W De bestemming van het terrein, bij raads besluit van 28 Juni j.1. aan het Rijk in erf pacht uitgegeven, voor militaire doelein den maakt het noodig het daarvoor gelden de uitbreidingsplan te wijzigen. Zoowel met den door het Dep. van De fensie aangewezen bouwkundige als met de Vaste Commissie van uitbreidingsplannen en streekplannen in Noordholland hebben wy overleg gepleegd omtrent de herziening van het uitbreidingsplan „West" in ver band met de stichting van een kazerne met Hoe'verweï U BerSerw*g en den hierop betrekking hebbende ontwerp w ^TninS Van het uitbreidingsplan „West heeft van 9 Juni tot en met 6 Juli J.1. ter secretarie voor een ieder ter inzage gekomenBeZWaren daartegen ziJ'n n«t in- lanï £^7 vaf^ka^ dat groene strooken zijn geprojecteerd teS aan de wegzyde tevens de voorgëvelrooi lynen zyn aangegeven. Hierdoor kan wot iï™ "Sate door groen Het ligt in de bedoeling van dp m;iu autoriteiten de gebouwen, die 2ï w Naar aanleiding van de opmerk.™ i. advies der commissie van bijstand dat S wenschelijk is toeleidende wegen t'e i tot den Hoeverweg, merken w* op d£* de gebouwen op het kazerneterrein zoodanig worden ontworpen, dat de uitrit voor vracht wagens aan de zyde van den Hoeverweg een geheel vrij uitzicht aan weerskanten zal krijgen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS Van at KMA AR brengen ter algemeene kennis, S in het Gemeenteblad van Alkmaar no «71 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 28 Juni 1939 waarby ig vastgesteld een Verordening tot uitvoering van artikel 6 der Winkelsluitings. wet 1930, S. 460, met betrekking tot een namiddagsluiting voor het kap. persbedrijf. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente- secretarie ter lezing gelegd. Zy is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 26 Juli 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. KLAVER, Lo. burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van den heer J. Obdam, alhier, om een verlof B. verlof voor den verkoop uitsluitend van alcohol- vryen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Mient nr. 31. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 26 Juli 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, H. KLAVER, Lo. burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HANDELSAVONDSCHOOL ALKMAAR. Sollicitanten worden opgeroepen naar de tijdelijke betrekking van: LEERAAR IN DUITSCH en LEERAAR IN HANDELSWETENSCHAPPEN aan bovengenoemde school. Aantallen lessen waarschijnlijk resp. 4 en 5 per week. Cursusduur September t/m April. Salaris volgens Rijksregeling (le klasse). Zij, die in het bezit zijn van middelbare bevoegdheid, genieten de voorkeur. Geen bezoek dan na oproeping. Sollicitatie-stukken (adres ongezegeld) in te zenden aan het Gemeentebestuur vóór of op 5 Augustus a.s. Alkmaar, 26 Juli 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, H. KLAVER, Lo. burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. ALKMAAR. GETROUWD: Jacob Houtkooper en Nizina N. Bart. Pieter Elzinga en Hermina Albers. Simon de Hart en Aafje Bakker. Arie Rentenaar en Theodora G. Leering. In verband hiermede en met het oog op de omstandigheid, dat het verkeer op den Hoeverweg niet zoo druk is, dat aan dien weg geen rechtstreekschen uitrit zou kunnen worden toegestaan, meenen wij, dat het plan zou kunnen worden vastgesteld zooals het is ontworpen. B. en W. geven den Raad daarom in over weging het ontwerp-uitbreidingsplan vast te stellen, gelijk dat ter inzage heeft gelegen en bieden daartoe een ontwerp-besluit ter vaststelling aan. PERIODIEKE TAXATIE GRONDBEDRIJF; UITNEMING VAN GRONDEN. B. en W. hebben in bylage nr. 85 voor den Raad ter inzage gelegd het rapport be treffende de in 1938 plaats gehad hebbende schatting van de in het grondbedrijf dezer gemeente ingebrachte eigendommen, als mede een vergelijkend overzicht van de taxatiewaarde en de boekwaarde dier eigen dommen per 31 December 1938. Gelijk uit deze stukken blijkt, is een voor- deelig taxatieverschil geconstateerd van 28.794,69. Het op de balans van het grond bedrijf voorkomende nadeelig taxatiever schil ad 168.849,95 (1933) zal met dat be drag worden verminderd; de ongerealiseerde reserve stijgt met eenzelfde bedrag tot 375.545,58. Door de taxateurs zijn tevens enkele per- ceelen geschat, welke op grond van artikel 29 der beheers verordening uit het grondbe drijf moeten worden genomen. Deze zijn! a. een gedeelte van het perceel weiland, ge* legen in den Huiswaarderpolder, kadastraal in sectie C. no. 115, groot pi-m' 0.00.50 H.A., geschat op 30; het perceel weiland, gelegen aan den bchermerweg naby den Omval, kadastraal bekend in sectie G. nr. 243, groot 0.31.40 H.A., geschat op 7850; c. erf en bergplaats (thans afgebroken), ge* egen aan den Schermerweg, kadastraal be kend in sectie G. nr. 364, groot 0.08.30 H.A-. geschat op 1245; een terreintje aan den Tienenwal, kada- onA bekend in sectie B. nrs. 3914 ged-> 3942 ged., 4060 ged. en 3870 ged., groot, on geveer 0.00.40 H.A., geschat op f 320; e. een terreintje aan de Rembrandtstraat, kadastraal bekend in Sectie C nr. 3752 ged-' groot ongeveer 0.00.50 H.A., geschat op f 400. e perceelen, genoemd onder a., b. en c* zullen overgaan aan de provincie Noordhol- land ten behoeve van de uitvoering van het Westfriesche kanalenplan. Hierop had be' trekking uw besluit van 27 Januari 1938, nr. De Perceelen, onder d. en e. vermêM- zyn m gebruik genomen door het gemeente lijk electriciteitsbedrijf voor het plaatsen van transformatorgebouwties. - is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADüKARAKTER. °nt is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320-

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2