Hoofdpij h Hartjes SeuiMetm Een zoon van z'n Vader DE KABINETSCRISIS. Branden. U friet van mijnhardt Naar het Engelsch van RIDGWELL CULLUM. Door T. dé MADE. 51> TWEEDE BLAD De heeren Deckers, Albarda en Schouten bij de koningin. H.M. de koningin heeft gistermid dag 4 uur op den Ruigenhoek ont vangen dr. L. N. Deckers, voorzitter de r.k. fractie in de Tweede Kamer, om vijf uur ir. J. W. Albarda, voor zitter van de sociaal-democratische Tweede Kamerfractie en daarna, om 6 uur, den voorzitter van de a.r.- fractie, den heer J. Schouten. DE AANSTAANDE BLIJDE GEBEURTENIS. De omroepprogramma's op den nationalen feestdag. Ter voldoening aan den wensch van den minister van binnenlandsche zaken zal op den nationalen feestdag ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeurtenis in het koninklijk huis door de vier groote omroeporganisaties (AVRO, KRO, NCRV en VARA) een in on derling overleg samengesteld „nationaal programma" worden verzorgd. De verzorging van dit nationaal program ma geschiedt aldus, dat over den zender Hilversum II (301.5 M.) de KRO en de NC RV gemeenschappelijk zullen uitzenden, terwijl de gemeenschappelijke uitzending van de AVRO en de VARA over de zenders Hilversum 1 (Kootwijk 1875 M., Jaarsveld 415 M.) zal plaats vinden. Valt dit nationaal programma op een dag, dat de Avro ge woonlijk uitzendt, dan geschiedt de pro gramma-verzorging over Hilversum I van 816 uur door de VARA en van 1624 uur door de AVRO; valt dit nationaal program ma op een dag, waarop de VARA gewoon lijk uitzendt, dan zendt de AVRO uit van 816 uur en de VARA van 1624 uur. De taakverdeeling tusschen den KRO en de NCRV op Hilversum II is op dezelfde wijze geregeld, een en ander met dien verstande, dat de VPRO gelegenheid krijgt binnen het kader van dit nationaal programma zelfstan dig een uitzending te verzorgen van 19.20 20.00 uur. Deze uitzending vindt plaats zoo wel over Hilversum I als over Hilversum II. Voor het geval, dat de geboorte van een prins of van een prinses mocht plaats vin den op een tijdstip, dat des morgen te 7 uur het heugelijk feit door middel van kanon schoten bekend gemaakt zal worden, zullen de uitzendingen van de omroepvereenigin- gen op dien dag ook te 7 uur 's morgens aanvangen, ongeacht of deze dag samenvalt met den nationalen feestdag. Voor het geval, dat de blijde gebeurtenis officieel bekend zou worden tegen 12 uur 's nachts, zullen de omroepvereenigingen hare uitzendingen voortzetten tot uiterlijk 0.30 uur.- Bij onvoorziene omstandigheden zal naar bevind van zaken gehandeld worden. De programma-verzorging naar Oost- en West-Indië geschiedt zelfstandig door den Phohi. DE KWESTIE DER ERFPACHTS- GRONDEN TE AMSTERDAM. De ambtenaren hebben uitsluitend het gemeentebelang beoogd. De raadscommissie van onderzoek inzake erfpacht heeft het vervolg van haar rapport van 15 Juni j.1. aan den gemeenteraad aan geboden. Ten aanzien van de integriteit van de ambtenaren in het onderzoek der commis sie betrokken, is zij, op grond van alle door haar onderzochte gevallen, van oordeel dat de ambtenaren van den dienst der publieke werken, in het onderzoek betrokken, bij hun werkzaamheden en handelingen niet anders beoogd hebben dan het gemeentebelang te dienen en dat geenerlei twijfel gewettigd is aan de integriteit van deze ambtenaren. Bij de commissie zijn nog 19 verschillen de klachten van bouwers ontvangen over het niet toewijzen van grond. Naar het oor deel der commissie zullen deze klachten wel altijd blijven bestaan, zoolang de drang tot bouwen te groot is in verhouding tot den beschikbaren bouwrijpen grond. Ten aanzien van de integriteit van de ambtenaren van het grondbedrijf hebben ook deze klachten geen twijfel bij de com missie gewekt. ONTHULLING VAN EEN MONUMENT TE HEUMEN. Onder groote belangstelling heeft heden ochtend te Heumen (Geld.) de onthulling plaats gehad van het monument, aangeboden door het aldaar gelegerde bataljon der grenstroepen, welke monument is gewijd aan de nagedachtenis van de graven Lode- wijk en Hendrik van Nassau, die op 14 April 1574 zijn gesneuveld in den slag op de Mookerheide. Na een militaire marsch door het dorp en een inspectie der troepen heeft de comman dant van het bataljon het monument ont huld met een rede, waarin hij er op wees, dat de slag op de Mookerheide ons het Huis van Nassau doet zien in zijn schoonste uiting van opoffering. Lodewijk en Hendrik van Nassau zijn voor onze grenstroepen het lichtende voorbeeld van heilige verontwaardiging over onder drukking, van strijdlust voor de vrijheid en van opoffering van het leven voor het ver heven doel. Met het verheven voorbeeld van deze Nasauers voor oogen zal ons bataljon wijs heid en moed betrachten, om met beleid en kracht het zijne bij te dragen tot behoud van de onafhankelijkheid van ons land en de geestelijke vrijheid van ons volk. Nadat spreker namens het bataljon aan het bestuur der Heumensche kerk een vlag van Nassau had aangeboden, ging hij over tot de onthulling van het monument, dat daarbij aan het gemeentebestuur werd overgedra gen. Bij de onthulling speelde de muziek het oude Wilhelmus. Hierop legde een vertegenwoordiger van H.M. de koningin een krans voor het monu ment, waarna de reserve-veldprediker ds. Boss een herdenkingsrede hield, waarin hij uitvoerig den gang van zaken in April 1574 schetste. Aan het slot van zijn rede noemde spr. het een goede gedachte om aandacht te vra gen voor hetgeen hier in deze omgeving is geschied. Het kan zijn nut hebben, dat ons volk juist in tijden als waarin wij leven, eens herinnerd wordt aan de offers, welke gebracht zijn voor de rechten en vrijheden van ons duurgekochte land, de erfenis der vaderen. De burgemeester van Heumen heeft ver volgens het monument aanvaard, terwijl ds. Jonker namens het hervormd kerkbestuur de Nassauvlag in ontvangst heeft genomen. Het monument is vervaardigd door den in Heumen wonenden beeldhouwer Maris en toont de kloeke gestalten van de beide hel den Lodewijk en Hendrik van Nassau. De plechtigheid werd besloten met een défilé van de troepen. HET GELD IN DE SOK. Zaterdagnacht is er in het hoofdbureau van politie te Rotterdam naarstig gezocht naar een verdwenen portefeuille, waarin 240 zat, welke portefeuille een stadgenoot, die met een vriend een wat al te vroolijken avond had doorgebracht, miste. De beide vrienden hadden verscheidene café's be zocht, waarbij het was opgevallen, dat twee dames, die zich in hun gezelschap hadden begeven veel belangstelling toonden voor den geldbundel, die de eigenaar voor zoo ver hij daartoe in staat was, angstvallig bewaakte. Voor het betalen aan de café houders moest de portefeuille echter eenige malen uit den binnenzak worden genomen en toen men op een zeer laat uur nog een ritje per taxi maakte, bemerkte de bezitter ineens, dat de portefeuille niet meer in den binnenzak was. Hij stapte uit, riep een agent en deze nam de beide vrienden, de twee vrouwen en den taxichauffeur mee naar het hoofdbureau. Waar is de porte feuille, vroeg de inspetceur. Elk van de vijf beweerde pertinent deze niet te bezitten. Dus moest er gefouillerd worden. Eerst de dames, want die hadden toch wel interesse voor het geld getoond. Daarna de vriend en daarna de chauffeur. Maar de porte feuille kwam niet te voorschijn. Op aan dringen van de vier gefouilleerden werd daarop ook de kleeding van den eigenaar van het geld doorsnuffeld en ziet daarbij kwam de portefeuille voor den dag; deze zat namelijk in een van zijn sokken, waar hij haar in zijn angst voor een berooving had verstopt, wat hem tijdens den autorit was ontschoten DRIE JONGENS DOOR VRACHTAUTO AANGEREDEN. Een ernstig gewond; de auto bestuurder reed door. Gisteravond omstreeks half elf is in de Dorpsstraat te Oldebroek een drietal jongens die rechts van den weg liepen, door een hen achterop rijdende vrachtauto, welke te veel naar rechts reed, aangereden. Eén der jongens, de 19-jarige W. van Zalk uit Oldebroek, bleef hevig aan 't hoofd bloe dend liggen en is, nadat de eerste hulp was verleend, naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Hij bleek een ernstige hersen schudding en een schedelbasisfractuur te hebben opgeloopen. De toestand van het slachtoffer was vanmorgen vrijwel hope loos. De beide andere jongens bleven zoo goed als ongedeerd. De bestuurder van de vrachtauto, die de aanrijding veroorzaakte, is doorgereden. ERNSTIGE AANRIJDING. Gisteravond is te Krimpen aan den IJsel, ter hoogte van het z.g. veer van de Vries, dat verbinding geeft naar Capelle aan den IJsel, een ernstig ongeluk geschied. De 33- jayge schoenmaker J. N. uit Krimpen aan den IJsel, kwam met zijn fiets de veerstoep op en wilde juist den IJseldijk oversteken, toen uit de richting Gouda een vrachtauto naderde, waardoor hij werd gegrepen en tegen den weg gesmakt. Met een zware schedelbreuk en verdere bloedende ver wondingen is de man in hoogst ernstigen toestand een in de nabijheid staande woning binnengedragen. Men vreest voor zijn le ven. DE LEIDSCHE STADHUISSCHUTTING OMGEWAAID. Man getroffen. Gistermiddag omstreeks half vier is de schutting, welke sedert den stadhuisbrand in 1929 langs de Breestraat te Leiden staat, tengevolge van een rukwind over een lengte van ongeveer twintig meter omvergewaaid. In deze drukke straat werd gelukkig slechts één voorbijganger, de 62-jarige ge- pensionneerde spoorwegbeambte J. B., wo nende aan de Oranjegracht, door het vallen de hout getroffen. De man is naar een zie kenhuis overgebracht, waar bleek, dat hij een hersenschudding en een gecompliceerde beenbreuk had opgeloopen. Zijn toestand baart zorg. Op last van de gemeentelijke autoriteiten zal de schutting rond het geheele stadhuis, waarvan het exterieur nagenoeg geheel vol tooid is, worden verwijderd. Door de ravage moest het verkeer worden omgelegd. Alleen het tramverkeer werd ge handhaafd. PLEZIERVAARTUIG OVERVAREN EN GEZONKEN. Opvarenden gered. Gistermiddag omstreeks half één is op het Sneekeimeer een zeven-meter luxe motor boot, gehuurd van den heer Drijver te Leeu warden, door de stoomboot Watersport II, eveneens thuisbehoorende te Leeuwarden, overvaren. In de motorboot zaten een dame, haar echtgenoot en een vriend. De aanvaring ge schiedde met zulk een kracht, dat de boot in zeer korten tijd zonk. Met groote moeite werden de drie op varenden door personen op de stoomboot gered. Een deel van de boot steekt boven water uit. Van lichten was gister bij den krachtigen wind en den sterken golfslag geen sprake. Nadat de drie schipbreukelingen zich in het paviljoen aan het Sneekermeer van droge kleeren hadden voorzien, zijn zij naar Leeuwarden teruggekeerd. De gemeentepolitie van Wymbritseradeel en de rij ksveldwacht leidden het onderzoek naar de oorzaak van de aanvaring, welke nog niet tot klaarheid is gebracht. Internationale parlementaire handels- conferentie. - De internationale parlemen taire handelsconferentie is gistermiddag in de zittingzaal van den Belgischen senaat bijeengekomen om den 25sten verjaardag van de stichting te herdenken. Aanwezig waren delegaties uit Groot Britannië, Frank rijk, Polen, Nederland, Zuid-Slavië, Egypte, Roemenië en Turkije. FELLE BRAND TE STADSKANAAL. Gebouwencomplex uitgebrand. In den afgeloopen nacht is omstreeks kwart vóór vier uur brand uitgebroken te Stadskanaal in een gebouwencom plex waarin in de benedenverdieping eenige zaken zijn gevestigd en waarvan de bovenverdieping door een drietal ge zinnen wordt bewoond. Het vuur werd ontdekt door mevrouw Tempel, die door het knetteren van vuur gewekt'werd en toen zag dat het belenden de perceel brandde. Zij maakte onmiddellijk alarm. Eén van de bovenwoningen, in ge bruik door de familie Augustin, brandde reeds. De heer A. wiens familie op reis is, kon zich nog juist in veiligheid stellen, evenals het gezin van den heer A. Poppema, die in de benedenverdieping een zaak in rijwielartikelen drijft. Zij moesten evenwel in allerijl in nachtgewaad de woning ver laten. Inmiddels breidde de brand zich snel ifit tot aan de groote werkplaats van de A. T. E. M. De eigenaar, de heer J. Alsema, en diens familie zagen kans zich bijtijds in vei ligheid te stellen. De brandweer rukte met volledig mate riaal uit en bestreed het vuur met zeven stralen, maar zij kon tegen het vernielende vuur niet veel uitrichten en moest zich be palen tot het nathouden van de belendende perceelen, waarin de koffiebranderij van den heer J. B. Tempel is gevestigd en voorts de woning van notaris Poelman. Beide per ceelen bleven dan ook gespaard, doch be kwamen veel waterschade. Het complex brandde geheel uit en van de zich daarin bevindende inboedels kon niets worden ge red. Ook de brandweer uit Musselkanaal was ter assistentie uitgerukt, maar behoefde geen dienst te doen. Het nablusschingswerk vor derde verscheidene uren. De schade wordt door verzekering gedekt. Schuur en woning te Mierlo afgebrand. Gistermiddag heeft te Mierlo een kort stondige maar felle brand gewoed. Door onbekende oorzaak ontstond bij den landbouwer V. brand in de groote schuur, welke gevuld was met stroo. In een oogwenk was de schuur een brandende fakkel. Van hier sloeg het vuur over naar de woning van den arbeider K., een vroe gere boerderij aan de Markstraat. Het strooien dak van deze woning vatte evenens vlam en in weinige oogenblikken was de woning met de er achter gelegen schuur een vuurzee. Aan redden viel niet te denken en de geheele inboedel werd een prooi der vlammen. Ternauwernood kon de vrouw van K., een driejarig kind uit de brandende woning redden. De intusschen gerequireerde brandweer moest zich tot nablussching beperken. Zij heeft een gedeelte van de muren der afge brande perceelen omvergehaald. Boerenhofstede afgebrand. Gisternacht is de bliksem geslagen in de boerenhofstede Buitenhorst, gelegen aan het Boekend onder de gemeente Blerick. Alhoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon zij wegens gebrek aan water niets uitrichten. Huis en inboedel gingen ver loren. Alles was verzekerd. NEDERLANDSCH ONDERWIJZERS GENOOTSCHAP. Onder voorzitterschap van den heer L. F. Kleiterp uit Amsterdam heeft het Neder- landsch Onderwijzersgenootschap zijn 93ste algemeene jaarlyksche vergadering te Den Haag gehouden. In de rede, waarmede de heer Kleiterp de vergadering opende, gaf hij allereerst een overzicht van de moeilijkheden, die aan de taak van den tegenwoordigen onderwijzer zijn verbonden, waarna hij scherpe critiek uitoefende op het instituut van den kweeke- ling met acte. Al lijdende en strijdende is hij de man, die het onderwijs op peil houdt, en steeds draait de machine van de oplei ding door. Jaar in jaar uit worden de jonge leerkrachten op de markt gebracht. Is de positie van den jongen onderwijzer schier hopeloos, ook die van den vastaange- stelden collega geeft weinig reden tot ver heugenis. Onze nooit-op-peil-geweest-zijnde en alle andere pijnen salarissen, zoo zeide spi., zijn sinds 1920 met ongeveer een derde gekort. De spellij^. Wie een jaartallenlijstje van oekases, com missies en al wat er verder bij behoort, zou willen opstellen over de lotgevallen van de Nederlandsche spelling, die moest zware schouders hebben om de last te dragen. Het onlangs afgetreden ministerie bracht echter het sloteffect: de koninklijke besluiten van 8 Juni 1939. Deze spelling 1939 brengt ons weer terug in den jarenlang gevoerden strijd voor een schrijfwijze die in overeenstemming is met het beschaafde spreektaal-gebruik van onze taal. Zij zal ook weer bijdragen tot verwaring, die er op het gebied van de spel ling bestaat. Onbegrijpelijk mag de houding van een regeering heeten, die het normale groeiproces van de taal meent te kunnen beletten door een teruggrijpen naar wat vroeger is geweest. In de practijk zal blijken dat ook hier het conservatisme den vooruit gang op den duur niet zal vermogen te be letten. Het nieuwe spellingsbesluit zal zoo spoedig mogelijk weer moeten worden inge trokken. Moge de nieuwe regeering door het officieel invoeren van de spelling-1934 den zoo vurig gewenschten vrede brengen. Voor ons zoo ging spr. verder ia het thans afgetreden ministerie een kabinet ge weest, tegen welks onderwijsbeleid wjj voortdurend stelling moesten nemen, in zonderheid is dit het geval met den afgetre den minister van onderwijs. Zijn inzichten stonden veelal lijnrecht tegenover de onze. Wij zouden het bij deze verklaring laten, ware het niet dat wij daarmede den heer Slotemaker de Bruine in zeker opzicht on recht zouden doen. De afgetreden minister heeft bij alle critiek op zijn beleid en dat van de regeering waarvan hij een der leden was, recht op onze waardeering en dank voor veel, dat hij voor onze leden persoon lijk wilde doen of bewerkstelligen. In tal van gevallen wilde hij medewerken, wanneer hij de billijkheid van een bepaald verzoek inzag. Wij achten het onzen plicht er op te wij zen, dat de afgetreden minister zich dikwijls een man betoonde, wien het aan belangitel- ling en liefde voor onderwijzers en onderwijs niet ontbrak. De positie van de openbare school. De positie van de openbare school is in de ambtsperiode van het vorige ministerie in ernstige mate verzwakt. De wettelijke positie van de openbare school is tegenover die van de bijzonder zoo nadeelig, dat haar bestaan en haar bloei zonder ophouden worden be dreigd en belemmerd. Hierin ligt een der oorzaken van den voortdurenden achteruit gang van het openbaar onderwijs die eiken voorstander van dit onderwijs en ook velen daarbuiten met bezorgdheid vervult. Het is noodzakelijk, dat alle voorstanders van het openbaar onderwijs zich eendrachtig scharen om hun school, teneinde na te gaan, waaraan deze achteruitgang is te wijten en middelen te beramen om dien te stuiten en zoo moge lijk in nieuwen opbloei te doen verkeeren. Spr. besloot zijn toespraak met er op t« wijzen, dat het Genootschap op velerlei ge bied samenwerkt met andere onderwijzen- organisaties. Vóór een rijdende autobus gevallen. - Gistermiddag is op den rijksweg te Gele» de elfjarige J. A. K. met zijn rijwiel geval len. Op hetzelfde oogenblik kwam een auto bus voorbij, welke voor den knaap niet meer kon uitwijken en hem overreed. Met zware verwondingen aan hoofd en borat werd hij opgenomen en naar het hospitaal te Sittard vervoerd. Zijn toestand is hopeloos. Den chauffeur treft geen schuld. Bij het zwemmen verdronken. - Gister- middag is de 16-jarige scholier P. L. M. Oudenaerd, wonende aan de Lange Haven te Schiedam bij het zwemmen in de haven te Pernis verdronken. „Als u mijn vader was, zou het u even min verdriet doen", zei Gordon vroolijk. Toen keek hij Hazel even aan, daarna ves tigde hij zijn blik weer op haar vader. „Mis schien leef ik nog wel jaren en in dat ge val zal er maar één grooter moment in mijn leven zijn, dan het oogenblik, waarop we deze zaak winnen. Ik verzeker u, dat ik met alles wat in me is, van mijn vader houd, net als Hazel van u". Vanaf dat oogenblik hoorde Gordon geen protesten meer tijdens alle voorbereidingen die moesten worden getroffen. Silas Mal- linsbee deed opgewekt alles wat er van hem verlangd werd. Bovendien liet hij aan Gordon de leiding over. Er moest veel gedaan worden. Zoo moest de indruk worden gewekt, dat Buffalo Point geen belang meer bij de zaak had. Het was een spannende tijd, waarin men op zijn hoede moest zijn. David Slosson werd door de vier samenzweerders nauw keurig geobserveerd en daarom waren Gordon en Silas Mallinsbee meestal in Snake's Fall, hetgeen ook al den indruk vestigde, dat ze hun pogingen hadden op gegeven. Nadat het hun gelukt was Steve Mason, den telegrafist, eenmaal om te koopen, wist Peter Mc Swain hem verder geheel en al voor hun belangen te winnen. Mallinsbee's beurs verschafte ruimschoots alles, wat hiervoor noodig was en Steve had het aangename gevoel, dat wat er ook gebeur de, hij genoeg had verdiend om zijn baantje eraan te kunnen geven, voordat de zaak in het honderd zou loopen en dat hü er tus schen uit kon knijpen met zooveel geld, als hij op eerlijke wijze onmogelijk zou hebben kunnen verdienen. En zoo kon Gordon tenslotte het code bericht aan zijn vader verzenden, alsof het van David Slosson kwam. Het was een dringend verzoek aan den president der Union Grayling en Ukatan Spoorweg, om onmiddellijk naar Snake's Fall te komen. Het was opgesteld in den stijl van Slos son. Het antwoord daarop zou den agent evenwel nooit bereiken. Niets was vergeten. Alles was zoo haarfijn overdacht, dat het haast niet te gelooven was, dat iemand met Gordon's ervaring en temperament daartoe in staat was. Het was 's avonds laat, twee dagen nadat Gordon's dringend telegram was verstuurd. Hij en Mallinsbee waren juist teruggekeerd op de boerderij uit Snake's Fall, waar ze den heelen dag tusschen de drukte en op winding waren geweest. Hazel ruimde de tafel af, terwijl Mallinsbee nog even naar een van zijn knechts was. Gordon zat al leen op de veranda te rooken en staarde nadenkend naar den prachtigen zonsonder gang. In hem was echter niets van den vrede, die alom heerschte. Hoe kon het ook Sinds het telegram was verzonden, ver keerde hij voortdurend in de grootste spanning. Alles hing van het antwoord af en hij voelde, dat het nu niet lang kon uit blijven. Binnen enkele uren zou het er moeten zijn. Als het er morgenochtend nog niet was, kwam het niet meer. En als het kwam wat dan? Zou het het antwoord zijn, dat hij verlangde, of zou het afwijzend zijn? Terwijl zulke gedachten door zijn brein woelden en hij zonder ervan te genieten naar de prachtig getinte heuvels staarde, ving zijn scherp luisterend oor in de avondstilte plotseling het geluid op van na derende wielen over het pad. Hij keek snel op. Er was maar één pad en dat leidde naar Snake's Fall. Hij rekte zijn lichaam uit, liep de veranda af en het pad op, om beter te kunnen zien. Een span paarden en een wagentje naderde in een snellen draf. Van verre scheen hij Mike Callahan's paarden, die hij zelf ook eens had gehuurd, te herkennen. Een groote opwinding maakte zich van hem meester. Zou misschien Hü keerde naar de veranda terug. Hy wou Mallinsbee nog graag even waarschuwen, maar hü dwong zich kalm te blüven zitten. Even later kwam Mike Callahan voor gereden, zün paarden badend in hun zweet. Op zün gewonen verongelükten toon riep hü uit: „Twintig minuten nadat jy' en Mallins bee weg waren, kwam die vermaledüde telegrafist mün stal binnenstormen met dat vervloekte bericht, zoodat ik het haast op myn zenuwen kreeg. Kük eens naar den tijd. Het was al een half uur voordat jullie weggingen, doorgekomen". Toen begon hy te grinniken en er kwam een heldere tin teling in zijn oogen. „Maar toen ik zag, van wien het was, begreep ik, dat ik voort moest maken. Het is niet eens in code. Lees maar. We winnen vast!" Doch Gordon lette niet op den Ier. Hü las het bericht, dat zün laatsten twüfel te niet deed. „Arriveer Snake's Fall middag zeven tienden". Het was aan Slosson geadresseerd, maar er was geen onderteekening. „Dat is morgen". Gordon's oogen fonkel den. Toen vroeg hü weifelend: „Zou Steve heusch geen copie aan Slosson hebben ge stuurd?" Mike grinnikte. „Steve krügt zün geld niet, voordat wii zeker zün". Toen verscheen Mallinsbee om den hoek van het huis. Gordon lachte hem stralend toe en zei: „We moeten vanavond aan het werir" Mallinsbee knikte slechts. „Dat dacht ik al, toen ik Mike's paarden zag staan. Weet Peter er al van?" „Ja. Ik heb hem ingelicht", zei de Ier „Mooi. Heeft hü alles klaar?" Gordon dacht snel na. „Laat je paarden in den stal brenaen» zei Mallinsbee met zün gewone zorgzaam heid voor alle dieren. „Kom dan binnen en eet wat Mike bracht zün paarden weg Gordon lachte. Alle angst was verdwe nen. Nu moesten ze aan den slag Hii heelemaal in z'n' nopjes nu. De nacht was doodstil. De laatste met makers in Snake's Fall waren eindelijk naar bed gegaan om hun roes uit te slapen In de hall van Mc Swains hotel brandde neg slechts een enkel licht. Maar dit brand" de altüd 's nachts, dus dat was niets bui* tengewoons. Verder was het huis in het duister gehuld. Sinds een uur waren de laatste gasten naar bed gegaan. Diepe stilte heerschte overal. Soms schreeuwde een prairievogel; waarna de stilte nog intenser scheen. De uitbouw achter het hotel lag langen tijd in het donker, net als het overige »e" bouw. De paarden in den stal sliepen vre dig. De kippen, kalkoenen en ganzen, de overdag zoo vroolük snaterden, sliepe eveneens Zelfs da waakhonden deden e* oogje toe. Maar na een poos kwam er beweging j® den donkeren stal. Bü liet eerste gelulfl rammelde een der honden aan zy'n kett'®*' maar even later lag h"ü weer stil. Toe" hoorde men hoefgetrappel op den vl°e van den paardenstal, dat zich haastig snel verwüderde. Toen de paarden bui»» kwamen, elk bestuurd door een donk»»* in den nacht onherkenbare gestalte, kee»° de rust weldra weer. De paarden werden naar een »- t hooiwagen gedreven, die even buiten dorp stond. Ze werden er voor gesp*BB^, Intusschen laadden twee andere P***? den wagen met hooi. Hun werk »c®e meer zorg te vereischen, dan zulk werk» woonlük doet. Op den bodem van den w gen stond een soort lange, wüde kool- hooi werd er zorgvuldig aan alle ka omheen geplaatst, zoodat men niets die kool kon zien. (Wordt vervolgd') groote® hè»

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6