DE HENGELOSCHE VIERLING. De Kabinetcrisis. Autobus door vrachtauto geramd. Drie dooden, twee tevensgevaarlijk gewonden. Auto met militairen omgeslagen. Zeven gewonden, van wie twee ernstig. Moeder en kinderen maken het goed. Maatregelen tegen overmatige belangstelling. Nieuws in 't kort. TWEEDE BLAD De vice-president van den Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, heeft zich gistermiddag te vijf uur naar H.M. de koningin op den Ruigcnhoek begeven. H.M. heeft hedenmorgen den minister van Staat jhr. mr. D. J. de Geer ontvangen. Een zeer ernstig autobus-ongeluk heeft zich vanochtend in de vroegte voorgedaan onder de gemeente Etten en Leur, waarbij drie meisjes op slag werden gedood en twee andere inzittenden levensgevaarlijk werden gewond. Omstreeks vijf uur reed op den rijksweg Breda—Etten een autobus van de B. B. A. met achttien meisjes, die werkzaam zijn op de Hero-fabrieken te Breda. De autobus kwam uit de richting Etten. Van den tegen- overgestelden kant naderde een vrachtauto. Door nog niet bekende oorzaak reed laatst genoemde wagen op de bus in. De chauffeur trachtte nog uit te wijken, hetgeen echter niet gelukte. De gevolgen waren verschrikke lijk. De autobus werd aan den lin kerkant geheel opengescheurd, waar door de linkerhelft van den wagen totaal werd vernield. Drie der meis jes werden onmiddellijk gedood. Het zijn de 17-jarige Antonia Rijs- dijk, de 17-jarige Cornelia van Toorn en de 20-jarige Anna Vught, allen uit Oudenbosch. De 18-jarige Anna de Rooy en de 20-jarige .Cor nelia Timmermans, beiden eveneens uit Oudenbosch, werden zeer ernstig gewond. Onmiddellijk weri geneeskundige hulp ingeroepen en de geneesheeren Mol en Hoek uit Etten waren spoedig ter plaatse Zij konden bij eerstgenoemde meisjes slechts den dood constateeren. Den twee zwaar gewonden meisjes werd geneeskun dige hulp verleend, waarna zij per zieken auto naar het St. Ignatius-ziekenhuis te Breda zijn overgebr icht. Haar toestand is levensgevaarlijk. Zij hebben o.m. een been breuk, een armbreuk en ernstige hoofdwon den opgeloopen. Het stoffelijk overschot der drie slachtoffers werd naar het gasthuis te Etten vervoerd. De overige dertien meisjes kwamen met den schrik vrij. Zij waren echter geheel van streek en zijn met taxi's naar hun woningen in Oud-Gastel en Oudenbosch overgebracht. De marechaussee en de gemeente-politie uit Etten, evenals de burgemeester de heer H A. Hamilton, waren op het terrein van het ongeluk aanwezig. Een onderzoek naar ie schuldvraag wordt ingesteld. De bestuurder van de bus werd niet gewond. Hij vras zoo overstuur dat hij nog niet gehoord kon worden. De chauffeur van de vrachtauto bleet eveneens onge deerd. De wagen werd 'icht beschadigd. Gisterochtend omstreeks kwart over acht is op den Arnhemschen straatweg, tusschen de bekende uitspanning Woeste Hoeve en de buurtschap Teriet, een ongeluk geschied, waarbij zeven militairen werden gewond, van wie twee ernstig. De bestuurder van een militaire auto, Waarachter een vuurmond gekoppeld was, moest plotseling remmen voor een vóór hem rijdend voertuig. Vermoedelijk werden de remmen hierdoor geblokkeerd met het ge volg dat de auto slipte en omsloeg. Zeven van de dertien inzittende militairen werden gewond. Twee hunner waren er ernstig aan toe en zijn per militaire ambulance naar het hospitaal te Arnhem vervoerd De overigen konden, na verbonden te zijn, hun weg per auto vervolgen. JONGEN AANGEREDEN EN ERNSTIG GEWOND. Gistermorgen liep in de Bilderdijkstraat te Amsterdam een achtjarig jongetje spe lenderwijs den rijweg op, vlak vóór een na derende auto. Het kind werd aangereden en met verschillende hoofdwonden en een hersenschudding naar het Wilhelmina Gast huis vervoerd. JAARVERGADERING VAN HET N.O.G. Gisterochtend zette het N.O.G. zijn 93ste algemeene jaarlijksche vergadering voort. Een voorstel van de afdeeling Amster dam, dat tot strekking had bij de regeering aan te dringen op het spoedig tot stand ko men van een wettelijke regeling van het voorbereidend lager onderwijs, waarover het hoofdbestuur een gunstig praeadvies had uitgebracht, werd zonder debat en met algemeene stemmen aangenomen. Een ander voorstel van Amsterdam, strek kende om uit de L.O.-wet te schrappen, dat afwijking van den rooster plaats kan hebben met toestemming van den inspec teur, werd na eenig debat aangenomen. Een voorstel van het hoofdbestuur had tot strekking art. 22 bis van de L.O.-wet zoo danig te wijzigen, dat de gemeentebesturen gedwongen kunnen worden vóór een be paalden datum dispensatie van de ophef- fingsverylichting van een openbare school te vragen. Deze dispensatie kan nl. slechts éénmaal gevraagd worden, Met algemeene stemmen werd dit voor stel aangenomen. Op voorstel van de afdeeling Amsterdam, dat tot strexkir.g heeft een commissie te be noemen, die onderzoekt, of de verhoudingen tusschen openbaar en bijzonder onderwijs aanleiding geven, de wenschelijkheid te be pleiten van een herziening der L.O.-wet, had het hoofdbestuur een afwijzend prae advies uitgebracht. Reeds verscheidene ma len is deze materie door N.O.G.-commissies onderzocht. Na eenig debat, waarin voor- en tegenstanders hun standpunt toelichtten, werd het voorstel verworpen. Vervolgens hield de heer L. Welling, hoofdinspecteur van het L. O. in de derde hoofdinspectie, een rede over het tweede gedeelte van den „leidraad" van de noorde lijke hoofdinspectie. Nadat spr. enkele vragen uit de vergade ring had beantwoord, deelde de voorzitter mede, dat tot lid van verdienste zijn be noemd de heeren H. J. Bon, oud-voorzitter van het hoofdbestuur en S. de Vries Jzn., oud-secretaris. Een voorstel van de afdeeling Vlaardin- gen, dat beoogde te doen ijveren voor pen- sionneering der mannelijke leerkrachten bij het L. O. bij het bereiken van den 60-jari- gen leeftijd en der vrouwelijke leerkrach ten bij het bereiken van den 55-jarigen leeftijd, werd gunstig geadviseerd. Een amendement-Amsterdam wilde dezen leef tijd voor beide groepen stellen op 55 jaar, op eigen verzoek. Het aldus geamendeerde voorstel werd aangenomen. Een voorstel van de afdeeling 's Graven- hage, dat beoogt er voor te ijveren, dat on derwijzers, indien zij door een ongeval in dienstverband worden getroffen, recht heb ben op vrije genees- en heelkundige behan deling, was door het hoofdbestuur gunstig geadviseerd. Hei. werd met algemeene stem men aangenomen. Tot slot kwam in behandeling een motie van het hoofdbestuur, waarin het N.O.G. diepe teleurstelling uitspreekt, dat, met- tegenstaande de herhaalde en velerlei aan drang, de regeering in den desolaten toe stand van ons lager onderwijs nog geen verbetering heeft aangebracht en ver trouwt, dat thans aan dezen noodtoestand zeer spoedig een einde zal worden gemaakt, door weder-invoering van de leerlingen- schaal 1920. Met algemeene stemmen werd deze motie aangenomen. EEN ONEERLIJKE KWITANTIELOOPER. Bijna 800 in een afvoerbuis verstopt. Maandag moest een schilder, in dienst bij een makelaar te Amsterdam, invallen voor den kwitantielooper, die vrij af had. Hij moest huren innen en kreeg zestig kwi tanties mee. Toen hij 760 ontvangen had, ging hij naar het kantoor terug en deelde mede, dat hij het geld had verloren. „Ga maar eens zoeken en doe aangifte bij de politie", werd hem gezegd, en de schil der vertrok weer. Intusschen had zich ook nog een scène afgespeeld. De schilder was bij een collega, met wien hij samenwerkt, thuis geweest en had er het geld nageteld; daarna waren zij geza menlijk naar een huizenblok in de Indische buurt gegaan om er het werk op te nemen. In dien tijd had de eerste schilder zich even verwijderd. Eenigen tijd later was hij weer bij zijn collega thuis gekomen om te ver tellen, dat hij het geld dat hij eenige uren geleden bij hem nageteld had, kwijt was. In schilder nummer twee ontwaakte de speurzin naast gekoesterde achterdocht en hij ging naar het huis in de Timdorstraat, waar schilder nummer één zich even had verwijderd. Hij stelde een onderzoek op het toilet in en vond in de afvoerbuis het geld terug. Hij bracht het naar den makelaar, die op zijn beurt de politie van het bu reau Stadhouderskade van de vondst in kennis stelde. Op dat oogenblik was de oneerlijke schilder juist op het bureau om aangifte van zijn „verlies" te doen. Meteen werd toen een punt gezet achter het ver haal, dat hij kunstig fantaseerde. De man werd natuurlijk ingesloten. TARIEF VOOR POSTCHEQUES. Bij koninklijk besluit is onlangs een kleine vereenvoudiging gebracht in de wijze van berekening van het evenredig recht voor postcheques. Het tarief van 15/100 0/00 van het bedrag wordt niet meer berekend over het juiste bedrag van de cheques, maar over een bedrag, dat verkregen wordt door eenige afronding naar boven of naar bene den. Het bedraagt thans: bij bedragen tot en met 100 nihil, boven 100 tot en met 500 5 boven 500 tot en met 500 15 boven 1500 tot en met 2500 30 boven 2500 tot en met 3500 45 boven 3500 tot en met 4500 60 boven 4500 tot en met 5500 75 boven 5500 tot en met 6500 90 boven 6500 tot en met 7500 105 boven 7500 tot en met 8500 120 boven 8500 tot en met 9500 135 enz. De overeenkomstig 't bovenstaande bere kende rechten worden steeds, evenals tot nu toe, verhoogd met het vaste recht van 0.05 voor elke cheque. MOTOR-KLIPPERAAK GEZONKEN. Opvarenden gered. Tijdens een hevigen storm is de Neder- landsche motorklipperaak, Baltic, welk schip te Groningen thuisbehoort, bij Nothol- men (Zweden) aan den grond geraakt en bijna onmiddellijk gezonken. De schipper-eigenaar, de heer J. Pekel- der, wist de scheepspapieren te redden, waarna de geheele bemanning werd opge- P kt door een Zweedsch zeilschip. De schip jaar TanT. TUW' die vr«wel het geheele hebben «fTd wan. hun schiP verblijven, ook de andere bezittlngen verloren, terwijl taVSi" vrijwel alle, 0eteb° «'"lading sTeênm^TDe bX (Van een eigen verslaggever). Zooals we eergisteren reeds gemeld hebben, is te Hengelo in het gezin van den heer H. Pijlman, wonende Frans Halsstraat no. 7, die als teekenaar werkzaam is bij de N. V. Hazemeijer en Co., een vierling geboren, een jongen en drie meisjes. Des morgens om acht uur opende de jongen de serie en de gelukkige vader, die niet anders dacht of het zou er bij blijven, haastte zich om zijn moeder telefonisch te melden, dat er weer een jongen gekomen was. Da familie Pijlman, beiden, man en vrouw, menschen van midden dertig, was n.1. reeds in het bezit van twee jongens; de oudste, die in September a.s. naar school gaat en nog een jongetje van drie jaar. Een jaar of tien geleden is in h"4 zelfde gezin als eersteling een tweeling geboren, die echter niet is blijven leven. Groot was de verrassing om niet te spre ken van consternatie in den huize Pijlman, toen na den jongen, die heden op het ge meentehuis door den vader als Johannes is aangegeven, nog drie meisjes hun op wachting kwamen maken, welke bij den Burgerlijken stand vandaag ingeschreven zijn als Aukjen, Harmke en Antje. Alle drie gezond en wel, terwijl ook de moeder de moeilijke uren goed doorstaan heeft.' De vier babies wegen samen 16 pond. Men kan zich voorstellen, dat de tijding dat een vierling was geboren bij de familie Pijlman in de Frans Halsstraat in Hengelo onmiddellijk de levendigste belangstelling van de geheele bevolking trok, en van uit Hengelo verspreidde zich het nieuws snel via de telegraaflijnen en de telex door ge heel Nederland en buitenlandsche corres pondenten zorgden er voor, dat ook buiten Nederland het groote nieuws wereldkundig werd gemaakt. Want de geboorte van een vierling is nu eenmaal iets buitengewoons. Het komt zeer zelden voor. In Hengelo heeft het nog nooit plaats gehad en zelfs in het geheele land zijn maar enkele gevallen van een vier dubbele geboorte bekend. Wel is waar kan de vierling van Hengelo niet concurreeren tegen de vijfling van Dionne, maar een vierlingspruit is voor Nederland reeds een groote sensatie. Wij zijn echter niet in Canrda, en wij nuchtere Hollanders zijn gewoon, dergelijke dingen anders op te vat ten dan Amerikanen, die in de vijfling van Dionne dadelijk een geweldig reclame-ob ject hebben gezien. Dat nu is het laatste wat de familie Pijlman zelf begeert en waartegen met name de vader die een rustige figuur is, bekend ln de mo derne arbeidersbeweging te Hengelo, zich met groote belistheid verzet. Hij heeft da delijk in overleg met den behandelenden geneesheer dr. A. van der Meer, de noodige maatregelen genomen om de rust van moe der en kinderen te verzekeren en alle over matige en ongewenschte belangstelling verre van zijn vrouw te houden. Niet bellen. De trekbel werd voorzien van 'n briefje: „Op bevel van den dokter niet bellen". De journalisten en fotografen die uit den aard der zaak natuurlijk op het groote nieuws kwamen afgesneld, kregen hoegenaamd gen kans, aangenomen dan dat zij de onbe scheidenheid gehad zouden hebben in de woning door te dringen, tot de familie te naderen. Zij konden hun licht opsteken bij de buren en verder kwamen zij niet. Van een foto maken van den vierling en de moeder was absoluut geen sprake en wij kunnen deze maatregelen volkomen billij ken en eerbiedigen de wenschen van de familie Pijlman gaarne. Niettemin is het te begrijpen dat men niet alleen te Hengelo, maar allerwegen in ons land gaarne iets wil lezen over deze bijzondere gebeurtenis, die door velen be schouwd wordt als het groote nieuws van den dag, waarvoor de massa van het le zerspubliek op dit oogenblik meer belang stelling heeft dan voor een kabinetscrisis en al het groote en kleine politieke nieuws Men heeft dit in Hengelo begrepen en poogt onder leiding van den burgemeester, den heer mr. H. J. A. J. van der Dussen, de gretige belangstelling in normale banen te leiden. Daartoe heeft de burgemeester ln een perconferentie op het gemeentehuis een dringend beroep gedaan op de pers om v an deze heugelijke en zeldzame gebeurtenis geen overmatig sensatieobject te maken en moeder en kinderen de rust te laten, die zij zoo hoog noodig behoeven. De vader zelf heeft gisteren reeds elk on derhoud met de pers geweigerd, en over een gekomen is in overleg met den dokter, dat over enkele dagen, als de gezondheid van moeder en vierling het toelaten, door een enkelen fotograaf een foto gemaakt zal worden, die ter beschikking van de kran ten gesteld zal worden. De belangstelling. Begrijpelijkerwijs is niet alleen de be langstelling van de pers zeer groot, maar evenzeer en misschien nog wel meer van de zijde der Hengeloosche bevolking, voor wie op het oogenblik maar één onderwerp bestaat, dat belangstelling waard is, n.1. de vierling uit het met klimop begroeide aar dige huis in de Frans Halsstraat 7. Velen hebben de verzoeking niet kunnen weer staan den gang te maken naar deze straat, die gelegen is in een nieuw gedeelte onmiddellijk wanneer men van Borne Hen gelo binnen komt aan de linkerzijde van den rijksstraatweg, en turen naar de wo ning, waar de vierling het levenslicht aan schouwde. en praten er over en groepen samen om alle mogelijke bijzonderheden te bespreken. De belangstelling is er niet alleen uit Hengelo, maar zelfs van uit het heele land. Gelukkig, in dit geval althans, heeft de heer Pijlman geen telefoon, want anders zou deze bij wijze van spreken, tenzij de verbinding geblokkeerd zou zijn geworden, sinds gistermiddag niet stil gestaan hebben. Van vele kanten n.1. komen voor de familie Pijlman aanbiedingen binnen van alle mo gelijke zakenmenschen in en buiten Hen gelo, die nevens de gelukwenschen, cadeaux aanbieden. Nu behoort de heer Pijlman niet tot de menschen die in min of meer behoeftige omstandigheden verkeeren en daarom al licht gretig geneigd zouden zijn van deze gratis aanbiedingen gebruik te maken, maar toch komen althans in één opzicht deze cadeaux niet ongelegen. Er was in het ge zin uit den aard van de zaak slechts gere kend op de geboorte van één kind en daar voor waren ook de gebruikelijke voorzie ningen getroffen. Er stond dus één wiegje gereed en me vrouw Pijlman had gezorgd voor de noodige babykleertjes. Op den buitengewonen zegen van den vierling had men echter natuurlijk niet gerekend en dat heeft de familie in verlegenheid gebracht. Gistermorgen zijn maatregelen getroffen om het gezin van kleine bedjes te voorzien waarin de drie zusjes en het broertje hun eerste levensda gen kunnen doorbrengen. Niet alleen uit reclame-oogpunt, doch ook uit zuivere vriendelijke belangstelling wordt de familie overstroomd met gelukwenschen en vriendelijke attenties in naturavorm. Men verzoekt ons echter er wel de aandacht op te vestigen, dat men de reclame-bedoe lingen niet wil steunen door het noemen van de namen van de gevers. Voor een sen satiebeweging in den stijl van den Canadee- schen vijfling voelt men niets. Natuurlijk is de familie Pijlman niet ongevoelig voor de breede belangstelling, die deze groote ge beurtenis op nataliteitsgebied gewekt heeft, maar voorloopig zal men toch het meest dankbaar zijn als de familie zoo veel moge lijk met rust gelaten wordt. Van vele zijden heeft men gepoogd den dokter, die het gezin behandelt, de heer A. v. d. Meer te benaderen, doch deze laat niets los. Wel is gistermorgen een soort van officieus bulletin uitgegeven meldend dat moeder en kinderen het uitstekend maken. Het spreek vanzelf, dat de behandeling van een vierling en niet minder van de moe- der de allergrootste zorg eischt. Op dokter Van den Meer en de zuster, die het waar nemen, rust dan ook een groote verant woordelijkheid. Men weet uit het geval van den Canadeeschen vyfling. dat een spe. ciale dokter zich bijna uitsluitend met de zorg voor de vijf meisjes van Dionne belast heeft, en dat deze de eerste levensjaren omringd zijn met alle zorgen waartoe de moderne gt. neeskundige wetenschap in staat stelt. Alleen dank zij de zeer bijzondere maat- regelen is het gelukt de vijf meisjes in het leven te houden. Zoo koestert men ook de hoop, dat men er in slagen zal de drie au- ies en het broertje van de familie Pijlman vooral door de critieke eerste levensdagen heen te helpen. De aangifte. Gistermorgen om elf uur heeft de heer Pijlman op het gemeentehuis aangifte ge- daan van de geboorte van de kinderen. Dit geschiedde zonder eenige plechtigheid. Ook van gemeentewege kwam men tegemoet aan den wensch van de familie Pijlman om deze aangelegenheid zoo rustig mogelijk te behandelen Daarom werd de geboorte-aan- gjfte ook niet behandeld door den burge- meester, doch door de ambtenaren die deze zaken geregeld doen. Hulp in natura. In de gistermoigen ten stadhuize te Hen gelo gehouden conferentie tusschen den burgemeester en de pers, is besproken hoe men de gewekte belangstelling aan het ge- zin-Pijlman te nutte zou kunnen maken. De zaak is deze. dat de heer Pijlman in de gelukkige omstandigheid verkeert, be- hoorlijk voor zich en de zijnen te kunnen zorgen, doch anderzijds is het zoo, dat de komst van de vierling wel een onvoorziene zware belasting van het gezin vormt Het is begrijpelijk, zoo werd gezegd, d»t belangstelling in den vorm van den daad- werkeljjken hulp op grond hiervan uiter aard welkom zal zyn. Overwegende den wensch van het ouder paar en den behandelenden geneesheer en diens waarnemer dokter W. C. Kijlstra, heeft de burgemeester zich gaarne bereid verklaard tot het in ontvangst nemen van giften in geld of natura. Voor zoover het bijdragen in geld betreft, kunnen deze op de postrekening van den heer mr. J. A. H. J. v. d. Dussen, nr. '107318, gestort worden, terwijl giften in anderen vorm, ter be schikking te stellen goederen enz. aan het particuliere adres van den burgemeester, Prof. Lorentszstraat 31, afgedragen kunnen worden. Verantwoording van een en ander zal niet in de kranten worden gedaan en even min zullen dus, op welke wijze dan ook, na men van particuliere of firma's worden ge noemd. Hulp voor de moeder. Van het ziekenhuis zijn voorloopig, met welwillende medewerking van de directri ce, de benoodigde bedjes, luiers en ander goed geleend, terwijl voorts de hulp van een deskundige verpleegster is ingeroepen om de zware taak van een flinke, 68-jarige ba ker te helpen verlichten en zoo noodig den eerstkomenden tijd ook de moeder de be hulpzame hand te bieden. Gistermorgen is telefonisch het aanbod binnengekomen van een Engelsche voed- selfirma om de voeding van den vierling ge heel voor haar rekening te nemen. Gistermiddag vernamen wij, dat de vier ling zich in uitstekende conditie bevindt Het jongetje is de oudste. Het woog 5 pond; het gewicht der meisjes is wat minder. Zoowel de vader als de moeder, mevr. J< PijlmanHarstra, zijn 37 jaar oud. I" beide takken der familie is de geboorte van twelingen geen onbekend feit. Ze zijn 11 jaar getrouwd. De heer Pijlman, Fries van geboorte, is al langen tijd in Hengelo woon achtig. In de moderne arbeidersbeweging treedt hij nogal op den voorgrond. O.m. is hij voorzitter van de afdeeling Hengelo van den Bond van Technisch en Opzichthou dend Personeel, bestuurslid van de wo- ningbouwvereeniging „Ons Belang" en ver der was hij candidaat voor den gemeente raad. HERDENKING MOBILISATIE. De herdenking van de mobilisatie door den nationalen bond het mobilisatiekruis te Rotterdam, is gister voortgezet met een haventocht, waaraan een bezoek aan het vliegveld Waalhaven verbonden was. Hier hebben de deelnemers militaire demon straties aanschouwd, waarna de tocht werd voortgezet. Na afloop begaf men zich naar Parkzicht, waar de herdenkingsdagen be sloten werden met een gemeenschappelij- ken koffiemaaltijd. INVALIDITEITSWET EN DE OUDERDOMSWET. Hoeveel rentetrekkers er zijn. Op 1 Juli 1939 werden 43086 weduwren- ten en 14449 weezenrente krachtens de invaliditeitswet genoten, terwijl op ge noemden datum krachtens artikel 373 dier wet 113271 personen in het genot waren van een als vrucht hunner verzekering ver kregen ouderdomsrente van drie gulden per week. Voorts genoten 72623 personen een inva- liditeitsrente, als bedoeld in artikel 71 dier wet. Krachtens artikel 24 der ouderdomswet 1919 waren op vorengenoemden datum 106506 personen in het genot van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouder domsrente van drie gulden per week. Het aantal renten, voortvloeiende uit krachtens artikel 10 van genoemde wet ge sloten verzekeringen (self-supporting-ver- zekeringen) met rentebedragen van drie tot twintig gulden per week bedroeg 5788. MARGARINE INPLAATS VAN ROOM BOTER. Een waarschuwing van de Rijks- zuivelinspectie. De Rij kszuivelinspecteur te 's-Graven- hage, hoofd van den dienst der Rijkszuivel- ïnspectic, vestigt de aandacht van het pu bliek op de handelingen van een zekere ca tegorie „boterhandelaren", die er hun werk van maken gewone margarine of melange (welke laatste krachtens de bepalingen der boterwet niet meer dan 15—20 procent roomboter mag bevatten) langs de huizen te slijten, onder voorgeven dat de waar ee- v°or het grootste deel uit roomboter bestaat. Gewoonlijk gaat de aanbieding ge paard met verhalen over zuivelfabrieken die door omstandigheden niet kunnen uit Trer !\r°fdt !en meer of binder waar- schijnlyk klinkende reden opgegeven waar om die „roomboter" tcch van de opschriften margarine moet worden voorzien Die verhalen zijn zonder uitzondering ver dichtsels. Zuivere roomboter wordt nergens en door niemand van de opschriften mar garine" voorzien of in behoorlijke kwahteit belangrijk beneden den geldenden rnnmtü. terprijs verkocht. w„ mf„ X™ dus meestal gewerne margarine welke zich allicht beter en goedkoop bifzh wonen winkelier kan verschaffen Moet in het algemeen reeds worden ont raden boter of margarine van onbekenden aan de deur te koopen, zeer zeker is dat het geval, indien men die waren door middel van allerlei fantastische verhalen aan den man tracht te brengen. Wereldconferentie christenjeugd. - De wereldconferentie van christenjeugd, die ge* durende 10 dagen 1500 jonge christenvrou wen en- mannen, afgevaardigden uit all* deelen der wereld, in de Nederlandsen® hoofdstad bijeen heeft gebracht, is gister geëindigd. De gevaarlijke electrische stroom. «J werkzaamheden aan een schakelkast van he electrisch licht aan den Maasdijk onder de gemeente Naaldwijk is de hulpmonteur C. Boeterse met het hoofd met een onder een stroom van 220 volt staanden draad in aan* raking gekomen. Een voorbijganger trof ha in bewusteloozen toestand aan. Met brand wonden aan hoofd en armen en met een h® senschudding werd de getroffene naar wjjkgebouw van het Groene Kruis v voerd. In kokend water gevallen. - In een o" bewaakt oogenblik is de twee-jarige K' der S. in de ouderlijke woning aan de R renstraat te Wateringen (Westland) w* teil met kokend sop geraakt. De kleine kwam zeer ernstige brandwonden. Het is kort na aankomst in een ziekenhuis Voorburg overleden. a„ Lijk aangespoeld. - Gistermiddag 15 0 het strand te Noordwijk het lijk van 17-jarigen jongen J. L. uit Den Haag gespoeld. Hij was Zondagochtend me vrienden in Scheveningen in zee gaan,.f pDost men. De vrienden hadden hij den P°/'1 n. op het stille strand van zijn vermissiRo gifte gedaan.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6