jftucgediike Stand Txovmdaal Tïieurn Agwida Weec&ecUAt EERSTE BLAD. Het nieuwe college B. W. Gezonde voeten met KOEDIJK WIERINGERWAARD ST. PANCRAS DE RIJP EGMOND AAN ZEE OUDORP Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. HEILOO HENSBROEK -- Alkmaar, Donderdag. De voorzitter van de R.K. raadsfractie, de heer C. Venneker, heeft namens de R.K. en Prot. Chr. raadsfracties, bestaande uit de 9 nieuwe R.K. raadsleden en de heeren Hoij- tink (A.R.) en Grondsma (Chr.-Hist.) voor Maandagavond tot een bespreking uitge- noodigd. Dit wijst er op, dat de R.K. en Christelij- ken het over het vormen van een in meer derheid rechts college eens zijn geworden en het vermoedelijk aan de 10 overige leden willen overlaten een vierde lid in het col lege aan te wijzen, mits dit vierde lid een lid is waarmede de rechtsche meerderheid zich kan vereenigen. De R.K. willen dus blijkbaar het feit, dat de raad om is, hoewel het kiezerscorps in groote meerderheid links is, dit om-zijn van den raad blijkbaar voor 100 pCt. benutten en dit vermoedelijk om in het college voor benoemingen van het college over de meer derheid te beschikken. Het was ons bekend, dat de R.K. fractie allereerst naar de vorming van een in meer derheid rechts college zou streven. Dat ze daarvoor de steun van den heer Grondsma zou verwerven, verwondert ons in hooge mate. De heer Grondsma toch had ons ver zekerd, dat hij daarvoor niet te vinden zou zijn en het stadsbelang vóór alles zou stel len. Nu wij vernemen, dat de heer Hoijtink, waarvan oorspronkelijk sprake was, dat hij deel van het rechtsche college zou uitma ken, daarvoor van het bestuur van den Raad van Arbeid geen toestemming zou krijgen, waardoor van rechts thans de heer Grondsma in aanmerking komt, wordt het ons begrijpelijker, dat ook deze aan het plannetje der R.K. zijn steun verleent. De heer Grondsma had wel reeds te kennen ge geven, dat zyn omvangrijke zaken het niet mogelijk maakten een dergelijke functie te aanvaarden, maar er is aandrang op hem uitgeoefend en dan zwicht men al spoedig en dit te meer, omdat „wethouder van Alk maar" op een eventueel kaartje wel klinkt. Wij hebben in den raad voor den heer Grondsma, als man van het vroolijke chris tendom altijd veel sympathie gehad, omdat hij steeds weinig aan principebelang deed. Nimmer heeft hij echter blijk gegeven van een zoo grondige studie van de aan de orde komende zaken, dat men in hem een toe komstige wethouder zou hebben gezien. Voor den heer Grondsma als zakenman ho pen wij slechts, dat hij, ter elfder ure zich daarvoor niet beschikbaar zal stellen. Van de R.K. staat het vast, dat deze frac tie met den heer van Slingerland naar voren zal komen, maar wie van hen den heer Klaver, die bedankte, zal opvolgen, moet in de fractie nog worden uitgemaakt. Wanneer deze fractie met de knapste naar voren wilde komen, dan zou ongetwijfeld mr. Leesberg de aangewezen man zijn. Het is echter een publiek geheim, dat deze in de fractie den heer Keijsper tegenover zich vindt en daarbij gesteund wordt door die fractieleden die van oordeel zijn, dat mr. Leesberg het, in de afgeloopen periode, de beide R.K. wethouders nu niet bepaald ge makkelijk heeft gemaakt en ook deze heb ben straks mede te beslissen. Wanneer de voorzitter van de fractie, de heer Venneker, beschikbaar zou zijn, dan zou de heer Keysper geen schijn van kans hebben. Nu is het echter, gezien de animositeit, volstrekt nog niet uitgesloten, dat en de heer Gronds ma en de heer Keijsper straks deel zullen uitmaken van het nieuwe college. Tooneelbroeders zijn beiden reeds, maar dan wordt het echter in geen geval „come- dianten trokken voorbij". Wanneer men van rechts, steunende op zoo'n zwakke meerderheid, het college wil samenstellen, dan zullen o.i. de tien ande ren verstandig doen, om de verantwoorde lijkheid voor de samenstelling van een der gelijk college, geheel bij rechts te laten. FAILLISSEMENTEN. Door de rechtbank alhier zijn in staat van faillissement verklaard: a. S. Kuilboer, varkenshandelaar en vee- castreerder, voorheen te Oudorp, thans wo nende aan den Westerweg 10 te Alkmaar; rechter-commissaris mr. J. Krabbe, curator mr. A. Veldman te Den Helder; b. D. Haverkorn, winkelier te Anna- Paulowna; rechter-commissaris mr. H. M. Fruin, curator mr. S. A. Winkel te Hoorn. Hoorn. GESLAAGD. De heer C. D. Saai alhier is te Den Haag geslaagd voor het staatseamen H.B.S.-A. Voor handteekenen l.o. slaagden te Den Haag de heeren A. Tjallema te Wieringer- waard, W. A. M. Tuin te Alkmaar en G. Köhne te Beemster. De akte Hoogduitsch l.o. is te Den Haag behaald door mej. A. C. Baalbergen en den heer L. Henstra te Alkmaar. Ha^ri P' Frijtcrs alhier slaagde te Haarlem voor het hoofdakte-examen. Op Schiphol is voor het eerst afgenomen een examen „luchtvaartkennis", ingesteld door het hoofdbestuur van de Kon Ned Vereen, voor luchtvaart. Er namen 24 can- didaten aan deel, van wie er 7 werden af gewezen. Geslaagd is o.a. de heer G. N. Wiite te Oudkarspel. VEREENIGING NED. FABRIKAAT. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling, de Nederlandsch Fabrikaatweek zoo danig op te zetten, dat deelname voor eiken winkelier mogelijk is. Alleen wordt ge vraagd producten van Nederlandsche oor sprong in de étalages zooveel mogelijk naar voren te brengen, waarbij gebruik kan wor den gemaakt van de étalage-plakkaten, die de vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" kosteloos beschikbaar stelt. de KIELLEGGING „WERK EN VREUGD NO. 1". Morgenmiddag zal te 3.30 uur op scheepswerf Voorwaarts van den heer Th, van der Beidt de kiel worden gelegd van den motorvischkotter Werk en Vreugd no. 1 voor rekening van de Nederlandsche Vis scherij -gemeenschap. Deze instelling is gesticht op initiatief van de Nederlandsche werkgemeenschap en be oogt de bestrijding der werkloosheid in de zeevisscherij door uitoefening van de z.g. snurrevaadvisscherij. In de klasse der snurrevaadkotters wordt dit schip het grootste, dat onder Neder landsche vlag in de vaart is. CONCERT IN HET CENTRAAL ZIEKENHUIS. Dinsdagavond werd door het gemengd- en klein mannenkoor „Vocaal Alkmaar", dirL gent Nico Snel, een concert gegeven voor de zieken in het Centraal Ziekenhuis, met medewerking van den heer Franse, viool. Dat de zieken een aangenaam uurtje had den, bewees wel het applaus, voor beide koren en solist, welke aan de piano bege leid werd door Nico Snel. Namens de zieken dankte de directrice den dirigent voor hetgeen hij en zijn mede- werkers(sters) geboden hadden. ELEKTRICITEITSWERKEN GYMNASIUM GEGUND. Na aanbesteding per 31 Juli 1.1., waar bij de gunning was aangehouden, zijn thans de electriciteitswerken aan het gymna siumgebouw gegund aan de laagste inschrij vers, de fa. Groeneveld en v. d. Poll, Am sterdam, die voor massa D hadden inge schreven met 9950 en voor massa E met 9460. VERFWERK CENTRAAL ZIEKENHUIS. Na de gehouden inschrijving is het uitvoe ren van het buitenverfwerk aan het Centraal Ziekenhuis opgedragen aan den heer A. Breet te Heerhugowaard voor 266. V.V.V. OPENLUCHTTHEATER. Bergen's gloriedag van het bloemencorso werd besloten met een opvoering in het openluchttheater door „De Vereenigde Haag- sche Spelers" van Moliére's blijspel „De in gebeelde zieke". Een avond, door stil en zacht weer begun stigd, met als verblijdend resultaat, dat het theater in de duinpan, zooal niet tot de laatste plaats, dan toch tot op enkele rijen na, bezet was, met het nog in feeststemming verkeerend publiek.* Geen wonder derhalve, dat de artisten van Pierre Balladux' gezelschap, het contact met de bezoekers hunner tooneelvoorstelling aldra gevonden hadden en het vlotte spel in Moliére's stuk, sprankelend van geest en humor, algemeene waardeering vond. De rol van de ingebeelde zieke Argan werd door Jules Verstraete met echt Vlaam- sche leut vertolkt en hij had in zijn dienst bode Toinette, een moeilijke rol die Erna BalleduxHaffert met verve speelde, een waardige tegenspeelster. In de drie bedrijven van dit luchtige blij spel als vacantiestuk was dit wel een heele goed keuze wordt de intrige uitge werkt van den kwasi zieken man, die de speelbal is van zijn berekende, sluwe tweede vrouw en een tiran voor zijn dochter Ange- lique, wier huwelijk uit liefde hij wil ver hinderen, door haar een door hem uitgezoch- ten echtgenoot op te dringen. Zijn huisdokter Purgon, door Pierre Bal ledux gespeeld en de apotheker Fleurant (Jos Molenkamp) dienen hun belang door zijn ingebeelde ziekte te exploiteeren. Tot ten slotte in het derde bedrijf Toi nette het bedrog ontmaskert. Op haar voor stel houdt Argan, om zijn vrouw op de proef te stellen, zich dood en dan bemerkt hij, hoe valsch zij met hem omgaat en dat het haar slechts om zijn erfenis te doen is. Zijn doch ter Angelique daarentegen blijkt hem op recht lief te hebben. Van een huwelijk met den haar opgedrongen dokter, dat een huwe lijk ten bate van den ingebeelde zieke zou zijn, komt dan ook niets, want Argan geeft, als happy end, zijn toestemming, dat zijn dochter trouwen zal met Cleante (Jan van der Linden) den jongeman die zij heeft uit verkoren. Na elk bedrijf gaven de aanwezigen door hartelijk applaus blijk van hun waardeering voor het genotene op dezen heerlijk zomer- schen avond in zoo mooie omgeving. DE VESTIGINGSWET EN HET MIDDENSTANDSDIPLOMA. Nu het winterseizoen nadert en de vacanties gaan eindigen, is de tijd aange broken, dat de middenstandsjongeren en anderen, die later een positie in het Mid- denstandsbedrijf wenschen te verwerven, aan hun opleiding gaan denken Voor een 15 tal branches bestaan, zooals bekend, nu reeds vestigingseischen en zonder twijfel zullen nog veel meer soorten van bedryven onder de vestigingswet wor den gebracht. Wil men zich vestigen of een bestaande zaak voortzetten (ook van zijn vader) dan is daarvoor een vergun ning van de Kamer van Koophandel noo- dig. Bovendien moeten ook reeds geves tigde middenstanders bij het verplaatsen van een zaak naar een andere gemeente, het uitbreiden van hun zaak met een andere branche of het overnemen van een zander bedrijf, een vergunning aanvragen. De Kamer verleent de vergunning alleen aan diegenen, die twee diploma's kunnen overleggen, een diploma van vakbe kwaamheid en een diploma van handels kennis, terwijl daarnaast de credietwaar- digheid beoordeeld wordt. In verband met het bovenstaande vestigen wij thans de aandacht op de Alkmaarsche Midden standsavondschool, welke voor Alkmaar en omstreken opleidt voor het Midden standsdiploma „Algemeene Handelsken nis", één van de twee diploma's die de wet als eisch stelt. Deze school is opgericht door de Alk maarsche en de Christelijke midden- standsvereeniging in samenwerking met verschillende middenstandsvereenigingen in den omtrek van Ailkmaar. Zij is een af- deeling van het Instituut voor Midden standsontwikkeling te 's-Gravenhage, hetwelk voor de opleiding, lesrooster en bevoegdheden der leeraren verantwoor ding schuldig is aan het Departement van Economische Zaken. De Alkmaarsche Middenstandsavondschool garandeert haar leerlingen derhalve een grondige en aan de praktijk aangepaste opleiding. Wij be hoeven hieraan feitelijk weinig toe te voe gen, wanneer wij mededeelen, dat in 1938 niet minder dan 45 en in 1939 44 cursisten van de school het Middenstandsdiploma verwierven en dat van geen enkele school in Noordholland (Amsterdam inbegrepen) zoovele cursisten reeds het diploma heb ben behaald. In September zal de Alkmaarsche Mid denstandsavondschool opnieuw haar deu ren openen en de aanmelding voor de nieuwe cursussen wordt nu opengesteld, waarvoor wij verwijzen naar de aankondi ging elders in dit nummer. Tenslotte meenen wij nog de aandacht te moeten vestigen op de aan de school verbonden speciale cursus voor personen van 26 jaar en ouder. Deze cursus wordt dezen winter voor het laatst gegeven en het is voor ouderen en gevestigde mid denstanders derhalve de laatste gelegen heid op gemakkelijke wijze het diploma te behalen, daar zij in latere jaren het vol ledig examen zullen moeten afleggen. Men late deze unieke gelegenheid daarom voor al niet voorbijgaan. Badzo voetbaden openen de poriën en verbeteren de bloedcirculatie. Pak van 1 K.G. d 20 cent, voldoende voor 3 d 4 voetbaden. N.V. KON. NED. ZOUTINDUSTRIE BOEKELO. ALKMAAR. GEBOREN; Alida E., d. van Hendrikus J. Lagas en E. Mcoij. Dientje, d. van Wilhelmus J. Dui- veman en J. Bakker. GETROUWD: Klaas Veth en Guurtje Duin. Gister kwamen onder de vroolijke tonen van de harmonie Aurora de ouden uit de gemeente weer thuis na hun uitgaansdag, welke onder leiding van de afd. van den Bond voor Staatspensionneering was ge houden. Er' waren behalve alle luxe auto's uit de gemeente nog twee autobussen, die te zamen de ruim 50 genoodigden en de helpers had den vervoerd. De tocht was gegaan via Schoorl, Bergen en Castricum naar Haarlem, waar de m wendige mensch werd verzorgd. Daarna werd naar Amsterdam gereden, waar men met de watertaxie onder zeer des kundige leiding van uit de grachten de be zienswaardigheden van Amsterdam en de havens heeft gezien. Omstreeks 7 uur werd de terugtocht via Purmerend en Beemster aanvaard, waarna men om 8 uur onder de gemelde vroolijke tonen de gemeente binnenreed. De leider van dezen tocht, de voorzitter van de afd. B. v. S., de heer P. Hart, dankte allereerst de burgerij, die het mogelijk heeft gemaakt, dat hij dit gelukkige oogenblik weer mocht meemaken, al stemt het wel eens tot nadenken, dat het gezelschap nood gedwongen verandert. Hij bracht namens diegenen, wier levens zon begint te zakken, den dank over aan de bakkers, voor de versnaperingen, de onbe kende gever van sigaren, de autobezitters en rijders en ook vooral de muziek, die bij sommigen der genoodigden bij de ontvangst inwendige gevoelens wakker riep en dankte ten slotte allen, die verder hieraan hebben mee geholpen tot welslagen van den tocht. De heer M. Mulder dankte namens de ge noodigden voor den genotvollen dag en hoopte, dat allen nog vele jaren mochten mede gaan. Spr. spoorde vooral de jongeren aan om mede te werken om het door de oudere opgezette doel „oud en arm bestaat niet meer" te doen verwezenlijken. Want er is tegenwoordig in naam nog wel staats pensioen, maar voor velen is het een aan fluiting als het geheel van den steun wordt afgehouden. De genoodigden waren over dezen dag weer bizonder voldaan en werden na afloop van de gezellige bijeenkomst in het lokaal Groot, waar nogmaals de inwendige mensch voor de zooveelste maal werd versterkt, per auto naar hunne woningen gebracht. Geslaagd. Voor het Woensdag te Den Haag ge houden examen van de eerste Ned. mode vakschool E. N. S. A. J. D. slaagden voor coupeuse de dames J. Geerligs te Oude- sluis en G. Jes te Waardpolder (Kolhorn) en voor costumiere mej. M. de Block te Wieringerwaard. met ten- de Tentoonstellingen. Wico Studio", Oudegracht 243, tot en 12"Aug. schilderijen en etsen van JoBesaan en werk van G. Lugthart. Bergen. Tot en met 13 Augustus toonstelling van schilderijen van Germ Jong en Kees Boendermaker. Kunstzaal Boendermaker, Loudelsweg. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Jongensstad (rom.-sens.), reprise; hoofd rollen Spencer Tracy en Mickey Rooney. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, 8 uur, t/m Donderdag, hoofdnummer Student Razumov (De sa menzweerders), sens.; hoofdrol Pierre Fres- nay. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, morgen (Vrijdag)-middag uur, twee hoofdnummers: a. Kom je o< achter de tralies? (hum.), hoofdrollen Slim Summerville en Tony Martin; b. 100 mannen en 1 meisje (amus.), hoofdrollen Deanna Durbin en Leopold Stokowski. Toegang voor alle leeftijden. Donderdag 10 Augustus. Oranjebal by Timmerman en Schuy't Schoorl. te Woensdagmorgen kwam een windhoos uit zuidelijke richting over onze gemeente Veel schade werd echter niet aangericht Van de broeikas van gebr. Kooij werden eenige ramen uitgerukt, en kwamen circa een twintig meter verder in de sloot te recht, geheel verbrijzeld. Comité ouden van dagen. Het comité voor een uitstapje van de ouden van dagen heeft in een Woensdag avond gehouden vergadering besloten om, indien de geldmiddelen dit toelaten, den ouden van dagen wederom een genoeglij ken dag te bezorgen. Het doel is om Artis te bezoeken met een rondvaart door de Amsterdamsche grachten, vervolgens Haar lem, Bloemendaal enz. De datum werd vastgesteld op 7 September. Geslaagd Voor het Vrijdag te Haarlem gehouden hoofdacte-examen slaagde de heer G. Tol, alhier. Bazar N.H. Damesvereeniging. Dinsdag hield de herv. damesvereen in de herv. kerk de gebruikelijke zomer- bazar, die zich in een goed bezoek mocht verheugen. Ieder jaar weer staat men ver steld over hetgeen deze vereeniging met be trekkelijk weinig leden weet te bereiken. Een keur van handwerken, haak-, brei- en borduurwerk, enz. was op smaakvolle wijze, met hier en daar een aardige bloemenversie ring, ten toon gesteld. Er waren zeer fraaie inzendingen, getuigend van veel smaak en het was dan ook geen wonder dat de loten, waarop deze handwerken, met als hoofd prijs een mooie sprei, gewonnen konden worden, spoedig verkocht waren. Naast de hoofdverloting waren verschil lende andere attracties, o.a. een verloting van allerlei lekkernijen e.d., door verschil lende firma's welwillend ter beschikking ge steld. Ook dit bleek wel in den smaak te vallen. Behalve de inwoners, gaven ook verscheiden badgasten van hun belangstel ling blijk, terwijl ook de burgemeesters vrouw de tentoonstelling 's avonds met een bezoek vereerde. De damesvereeniging kan weder op een goed geslaagde bazar terug zien en heeft eer van haar werk, daar zij een aardig bedrag kon afdragen, zooals gebruikelijk bestemd voor de Egmondsche gemeente. Fancy-fair Egmondia. De Egmondsche voetbalver. Egmondia hield Dinsdagavond in de groote zaal van De Vergulde Valk een fancy-fair. Het doel hiervan was deze vereeniging, die eerst kort geleden is opgericht en dus begrijpelijker wijze in den beginne financieel nog niet direct stevig gefundeerd is, over de eerste moeilijkheden heen te helpen. Deze opzet mag uitstekend geslaagd heeten en wat meer zegt, het bestuur der vereeniging gaf op dezen avond blijk over behoorlijke orga nisatie-talenten te beschikken, hetgeen de toekomst met vertrouwen tegemoet doet zien. Over belangstelling had de vereeniging niet te klagen, hetgeen gezien de aardige origuieele attracties en de gezellige, opge wekte en prettige sfeer, die men wist te scheppen, niet te verwonderen was. Zoo werd het een in alle opzichten voor organi satoren en bezoekers uitstekend geslaagde De vuurtoren gesloten. In verband met de dagelij ksche teleur stelling van velen, verzoekt de directie van de kustwacht ons, te willen mededeelen dat de vuurtoren in tegenstelling met an' dersluidende berichten en in tegenstelW met andere jaren ook, dit jaar in w niet voor bezoekers toegankelijk zal zijn.66 De kermis. Evenals vorige jaren had de driedaan sche kermis te Oudorp een rustig en ordf lUk verloop en werd zy ook dit l fraaie weer begunstigd. Op het kermiQt°°r rein was het alle dagen een S1t,er* drukte, vooral in den namiddag Sten de krameryen e.d. goede zakenEtevW tuig-caroussel, die hier voor 'de f~ maal aanwezig was, mocht zich in** druk bezoek van de kinderen verheugen" In de beide cafés, waar voor uitsteken de dansmuziek gezorgd was, was het al dagen gezellig als van ouds. Er werd vol gedanst en ook menige ouderen konden de Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Aanvankelijk betrokken tot zwaarbewolkt met eenige plaatselijke regen of motregen, later opklarend en iets warmer, meest matige zuidwestelijke tot zuidelijken wind. Het depressiesysteem, dat over de Britsche eilanden somber en regenachtig Weer brengt, bewoog zich gisterenavond vrij snel in oostelijke richting, doch trekt thans meer naar het noordoosten. Ook in ons land is de bewolking toegenomen en viel lichte regen, terwijl de wind langs de kust tot krachtig toenam. Intusschen stijgt de lucht druk over centraal-Europa, zoodat zich over zuid-Duitschland, het Alpengebied en oost- Frankrijk een gebied van hoogen luchtdruk heeft gevormd, dat door een rug met het Azoren-hoogedrukgebied verbonden is. Over het grootste gedeelte van Frankrijk, Zwit serland en Duitschland heerscht rustig, ta melijk koel weer, met vry zware bewolking. In noord-Duitschland kwam in vele plaat sen mist voor, terwijl in oost-Duitschland en Polen nog zware regens vielen. Over Finland, midden- en noord-Zweden nam het gebied van hoogen luchtdruk nog aanzien lijk in beteekenis toe. Hier heerscht fraai, warm zomerweer. De kern van de IJsland- sche depressie verplaatste zich iets in zuid oostelijke richting. LICHT OP! Voor. rij wielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.09 tot 5.uur licht op. verleiding niet weerstaan zich nog eens op den gladden vloer te wagen. Maandagmiddag werden bij het café van mej. G. Morsch volksspelen gehouden. Zoo wel door de heeren als door de dames werd met veel animo om de uitgeloofde prijzen gestreden. Bij de heeren behaalden de prijzen: 1. N. Mul, 2. C. Duin, 3. P. Bal- tus Jr., 4. D. Smit. De uitslag bij de dames luidde: 1. G. Schot, 2. T. Duyvis, 3. mevr. Berkhoutvan Veen, 4. G. Leering, 5. M. Dekker. Dinsdagmiddag werden bij café „De Hengelaar" wedstrijden georganiseerd. De namen van de prijswinnaars luidden hier als volgt: Heeren: 1. G Dekker, 2. N. van Baar, 3. H. Leering, 4. P. N. Leering. Dames: 1. mevr. Pietersv. d. Heijden, 2. R. Blom, 3. A. Stoop, 4. A. van Etten, 5. G. Leering. De voetbalwedstrijd Kolping Boys- Oud V.V.O., welke Dinsdagavond ge speeld werd, leverde een onverdiende 21 overwinning op voor V.V.O. Vrijwel den geheelen wedstrijd waren de Boys in de meerderheid, doch door de uitstekend op dreef zijnde achterhoede van V.V.O., be staande uit de spelers Brammer, Klanker en Groothuizen, konden zij het niet verder dan één doelpunt brengen. Uitslag veiling. Door notaris P. H. Hilbrand te Obdam werd Woensdagavond verkocht een woon huis met kapberg en drie bouwterreinen aan den Malle voor tsdijk by den Wester weg te Heiloo, groot 16.05 A. Eigendom van den heer F. van Westerop te Heiloo. Kooper werd de hypotheekhouder voor 3500. Geslaagd. Voor het examen Nederlandsche Han delscorrespondentie is geslaagd onze plaats genoot A. M. Brand. Feestelijkheden Oranjevereeniging. Naar we vernemen heeft het bestuur van de Oranjevereeniging voor de feeste lijkheden op 31 Augustus en 1 September een program ontworpen, dat behoudens kleine wijziging en wanneer de lysten aan de verwachting voldoen er mag zijn. Op den vooravond houdt ds. H. W. Bloemhof! een kerkdienst in het Witte kerkje. Op 31 Augustus kerkdiensten in de r.k. kerk en in het kerkgebouw van de Ned. herv. evang- gemeente aan de Kerklaan. Om 8.30 «ur klokgelui en 9 uur officieele opening. Voorts is er bloemencorso, volksspelen, ringrijden. zanguitvoering in het gemeentelijk muziek- park, muzikale rondgang, verlichting, kin deroptocht en andere attracties voor de kin deren. Het slot is een feestelijke bijeen komst in de Rustende Jager. Ouden van dagen- Dinsdag was de jaarlijksche uitgaansdag weer aangebroken, 's Morgens ongeve®1' uur kwam een mooie wagen van de R® voor. Al liet het weer zich eerst niet g°® aanzien, het bleef toch droog. Einddoel was Valkeveen, daar is veel genoten en lachen om de bekende spiegels. Terug we over Amsterdam, waar een rondvaart de grachten heeft plaats gehad, het geen zeer in den smaak viel en daarna het dat zich heel goed liet smaken. Vol kwam men ongeveer om 10 uur weer waar de voorzitter, de heer C. Bas, a hartelijk dankte die hadden bygedrage meegeholpen om dezen tocht weer te slagen. de De heer J. van Leyen dankte narTie"pZei- ouden van dagen voor den mooien en S ligen dag, hun aangeboden.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2