£uchtuaaet ftbnitieuws hensbroek Hoe het nieuwe ministerie werd ontvangen. DERDE BLAD leg met den eigenaar, ten behoeve van het te stichten sportterrein 1000 M3. grond ge stort is op het aan te koopen terrein. De geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden werden onderzocht door een commis sie, bestaande uit mevr. KrapElings en de heeren Kamp en Dekker. Deze commissie adviseerde toelating, waartoe de raad besloot. B. en W. meenden dat zoo spoedig moge lijk moet worden overgegaan tot aanstel ling van een gemeente-opzichter, temeer daar er een aanklacht tegen de wethouders van den inspecteur van de volksgezondheid naar Ged. Staten is gezonden, als zouden zij niet willen meewerken. Dit is echter niet juist. Thans bestaat de mogelijkheid iemand aan te stellen met een diploma, n.1. P. Houtkooper te Nieuwe Niedorp. De beloo ning zal berekend worden naar 250 per jaar, terwijl voorgesteld wordt den datum van in dienst-treding te bepalen onmiddel lijk na de benoeming. B. en W. stelden voor, den heer Hout kooper voorloopig voor één jaar te benoe men. De heer Dekker vroeg of het geen door gang zal vinden, dat meerdere gemeenten samen een opzichter aanstellen. Mag hij dan geen particulier werk verrichten? Voorzitter: Alleen in deze gemeente niet! Na eenige toelichting van de werkzaam heden van den opzichter, kon de heer Dek ker zich met het voorstel vereenigen. Het voorstel werd na nog eenige bespre king aangenomen. De derde suppl. begrooting 1939 werd, in verband met de raming voor de werk loosheids-uitgaven, gewijzigd. Ged. Staten hebben medegedeeld, dat er bij den minister van binnenlandsche zaken geen bezwaar bestaat, wanneer ook nu weer ten hoogste 0.25 per leerling wordt be- sted voor feestelijkheden in verband met de blijde gebeurtenis in het prinselijk ge zin. B. en W. stelden voor 0.25 per leerling beschikbaar te stellen. Aldus besloten. Door de wed. A. Moeijes is verzocht een bijdrage van de gemeente te mogen ont vangen voor leergeld en reiskosten voor haar zoon Andries, die een typografen- cursus te Alkmaar bezoekt. De kosten voor het schoolgeld zullen 5 bedragen, het reisgeld 15. B en W. stelden voor dit verzoek in te willigen. B. en W. stelden voor de woning, eerder bewoond door den rijksveldw.-brig. J. van Ens, thans te verhuren aan het gezin Van Nugteren, aangezien de hier gestationneer- de rijksveldwachter ongehuwd is en voors hands geen trouwplannen heeft. Aangenomen. Van den prov. Waterstaat is den brief ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat zij bereid zijn aan Ged. Staten voor te stel len een terrein langs den Scheidersweg ter grootte van 56 A. te verhuren voor 56 per jaar, teneinde dit te gebruiken als stand plaats voor woonwagens, onder voorwaar de, dat de huur ten allen tijd opzegbaar is; dat de gemeente aansprakelijk is voor alle schade, die in de omgeving van de stand plaats aan de prov. eigendommen mocht worden aangericht; dat behoorlijk gewaakt wordt tegen de verontreiniging van de om geving en verontdieping van de slooten; terwijl verder behoorlijk wordt nageleefd hetgeen te dezer zaken eventueel nog noo- dig geacht wordt. B. en W. stelden voor dit terrein onder genoemde voorwaarden te huren. Aldus besloten. Ten einde in voorkomende gevallen de gemeente-woningen onderhands te kunnen verhuren, waardoor een vlotte afdoening kan woraèn verkregen, stelden B. en W. voor, een besluit te nemen als bedoeld in artikel 212 der gemeentewet, waardoor het mogelijk zal zijn, dat B. en W. tot onder- handsche verhuring kunnen overgaan. De raad ging hiermede accoord. B. en W. boden de gemeenterekening 1938 aan. Deze sloot voor den kapitaaldienst met een voordeelig saldo van 8744.82. De gem. dienst had een nadeelig saldo van f 766.76. In de volgende raadsvergadering zal een commissie voor het nazien deze rekening worden benoemd. Rondvraag. Mevr. KrapElings vroeg de borden van de maximum-snelheid te Lutjewinkel ver der buiten de kom te plaatsen. Er wordt te hard gereden. De voorzitter zeide, dat geen borden meer geplaatst worden in verband met de nieu we voorschriften. Aan het einde van deze waarschijnlijk laatste vergadering van den ouden raad dankte de voorzitter de wethouders en raadsleden voor wat zij gedaan hebben in het belang der gemeente en voor de onder vonden samenwerking. het bijzonder sprak de voorzitter hier na de scheidende leden toe, in de eerste plaats den heer Kamp, die sinds 2 Sept. 1919 in den raad zit en heel wat werk in het be lang der gemeente heeft kunnen doen. Daarvoor betuigde voorzitter den heer Kamp hartelijk dank. De heer De Veer, die sinds 1928 lid van den raad was en die om gezondheids redenen zich niet meer beschikbaar heeft gesteld, wenschte spr. een spoedig herstel toe, dankende voor hetgeen hij in het be lang der gemeente heeft kunnen en willen doen. Ook den heer Raven, die sinds 16 Mei 1933 raadslid was, dankte de voorzitter- De heer Brugman, die vanaf 1923 raads lid was en vele jaren wethouder, zal in de eerste vergadering van den nieuwen raad wegens een kleine onnauwkeurigheid niet aanwezig zijn. Hem dankte de voorzitter ook voor al zijn arbeid ten dienste der gemeente. De heer Kamp sprak hierna een kort woord van dank voor de tot hem gesproken woorden en dankte allen, met wie hij ge durende zijn raadslidmaatschap in aanra king is geweest, voor de ondervonden me dewerking. Daarna sluiting. Woensdagavond te 8 uur vergaderde de raad onzer gemeente onder voorzitter schap van burgemeester Kooiman. Aan wezig waren alle leden. Bij de opening herdacht de voorzitter de blijde gebeurtenis op Soestdijk. Hij wenschte het prinselijk paar van harte geluk en hoopte, dat prinses Irene zal opgroeien tot een vrouw, die, evenals haar moeder, grootmoeder en overgrootmoeder, een lichtend voorbeeld zal zijn voor haar tijdgenooten, tot heil van ons vaderland. De voorzitter deelde mede dat het in de bedoeling lag om bij genoegzame deelname alhier een cursus voor Eerste hulp bij ongelukken te doen houden. Dr. Cohen was bereid dien belangeloos te geven; door de gemeente zal voor een lokaal gezorgd moeten worden, zoo mogelijk één voor dames en heeren apart. Ingekomen stukken. a. Van den vleeschkeuringsdienst kring Spanbroek de rekening 1938, sluitende met een nadeelig saldo van 918.78, veroor zaakt door een bijdrage van 1081.22 in het verlies van den destructor te Midwoud. Bij de begrooting van 1940 zullen voor stellen worden aangeboden, aldus de voorzitter, om het verlies veroorzaakt door het afgekeurde vee niet meer te doen drukken op den vleeschkeurings dienst, maar om te slaan over de gemeen ten, het is een algemeen belang wat niet verhaald dient te worden alleen op de consumenten. b. Begrooting destructor 1940. Hief werd een bijdrage geraamd van 5800 (over 1938 was dit 5922.70). c. Van de commissie tot huishoudelijke voorlichting ten plattelande een verzoek om subsidie. Afgewezen, wel zal alle mo gelijke medewerking worden verleend. d. Van den heer P. Borst eer. verzoek om bijdrage in de kosten van vervoer van een kind, dat de o. 1. school te Berkhout bezoekt. B. en W. stelden voor om geen percen tage te noemen maar een vast bedrag n.1 75 per jaar. Aldus besloten. e. Een verzoek om aansluiting bij de waterleiding van de bewoners van het padje in de Wogmeer. B. en W. hadden een onderzoek doen instellen naar de kosten, doch deze zijn nog niet bekend. In de volgende vergadering komen B. en W. met voorstellen. Onderzoek geloofsbrieven. Deze werden nagezien en in orde be^ vonden door de heeren Duijn, Smit en Bommezij-, De heer Duijn adviseerde tot toelating. De voorzitter feliciteerde de heeren, doch voor den eersten September zal nog een vergadering komen en dan kunnen we van den ouden raad afscheid nemen. Aanbieding rekening 1938 van gemeente en burgerlijk armbestuur. Zal worden onderzocht door alle raadsleden, met uit zondering van de beide wethouders. Besluit tot heffing van 200 opcenten op de personeele belasting voor 1940, als noodlijdende gemeente is een lager aan tal niet mogelijk. Alzoo besloten. Goedgekeurd werd een wijziging der begrooting 1939 betreffende een post van 410 voor liet aanschaffen van materiaal voor de luchtbescherming dit wordt van bovenaf opgelegd en door het rijk goed gekeurd. Het Alg. Handelsblad (lib.) brengt bij het bericht van de samenstelling van het kabinet de volgende opmerkingen van zijn parlementairen redacteur: Met deze samenstelling is de formateur wel een goed stuk verwijderd geraakt van de poging tot politieke verzoening, welke hy zich had voorgesteld. Wat de politieke toekomst van dit minis terie betreft, in de Kamer zal het reeds door de combinatie van christelijk-historischen, roomsch-katholieken en sociaal-democraten op een flinke meerderheid kunnen rekenen. Maar nu sociaal-democraten voor de eerste maal in Nederland hun intrede doen in het landsbestuur, mag men verwachten, dat zij hun volgelingen daden zullen willen too- nen. De katholieken zullen veel te blij zijn, dat zij aan de strengste consequentie van een roomsch-rood kabinet zijn ontsnapt, om ditmaal al te veel moeilijkheden te maken. Want al heeft roomsch-rood numeriek in het kabinet niet de meerderheid, de aan drang tot het voeren van een duur sociaal beleid zal niet licht zijn, gezien de samen stelling van het kabinet. Op ordeningsgebied zal stellig worden ge koerst in de richting van een steeds gebon- dener bedrijfsleven. De (lib.) N. R o 11. C r t. schrijft o.m.: Met deze oplossing van de kabinetscrisis heeft de r.k. Staatspartij bereikt wat zij wenschte: Colijn weg, zoodra hij weigerde zich langer voor het r.k. karretje te laten spannen, doch geen bondgenootschap enkel met de s.d.a.p. en zelfs geen r.-k. formateur en premier. Maar toch medezeggenschap in de regeering. De s.d.a.p. is slechts ten halve geslaagd. Het bondgenootschap met de r.-k. Staats partij, en uitsluitend met deze, ten hoogste vergezeld door den vryz.-dem. bond als bijwagen, heeft zij nog niet verkre gen. Het kind van de rekening dreigt de chr.- hist. unie te worden. Wij vreezen, dat in de chr.-hist. unie de spanningen zullen worden opgewekt, aan welke de r.k. Staatspartij is ontkomen. Want het moge dan niet de uiterste consequentie worden van het Ka mervotum van 27 Juli de heer de Geer zal zooveel mogelijk trachten tegen te hou den elke consequentie van dat votum zal hy niet kunnen afweren. Dat de liberalen en ook de aangezochte a.-r. dr, van Dijk, mr. Terpstra en dr. Woltjer onder instemming van het a.-r. hoofdorgaan De Standaard de uitnoodiging om in den regeeringskaros mede te rijden hebben afgeslagen, lijkt ons een verstandige daad. Zij hadden de heterogeniteit van het bewind nog maar vergroot. De discussies in den raad van ministers zouden wellicht een dergelijken omvang hebben aangenomen dat er voor discussies in het parlement geen tijd zou zijn overgeschoten. Sterkte is echter, wat den heer de Geei ook thans vóór alles mag worden toege- wenscht. De Avondpost (chr. lib.) t Het zonderlinge feit doet zich voor, dat een staatsman, niet behoorende tot de meer derheid van 27 Juli, maar daartegenover staande, de crisis heeft opgelost en dat zij die het kabinet-Colijn wegstemden zich on der hem hebben geplaatst als zijn medewer kers. Wie dit acht te liggen in de zuivere rechte lijn van het parlementaire stelsel is in Nederland nog altijd vrij om het te zeg gen, maar hij dwaalt. Wij verlangen niet, dat de roomsch-kath. den heer de Geer heilig zullen verklaren, maar ten minste mag worden verlangd, dat zii later een gedenksteen zullen metselen in het Groningsche huis, waar hy geboren werd. Want hij heeft hun prachtig afgehol pen van de verantwoordelijkheid, om deze crisis op te lossen: ze zijn Colijn kwijt (een lievelings-wensch!) en ze zijn tevens ontko men aan een nauwe, uitsluitende of bijna uitsluitende samenwerking met de sociaal democraten, waartegen in hun midden een stille, maar sterke oppositie bestond. Het is onbegrijpelijk, dat zij niet op zeer concrete wijze voor den staatrechtelijken plicht van oplossing dezer crisis zijn gesteld. Of is dit inderdaad geschied om redenen van internationalen aard? In ieder geval: de katholieken zelve deinsden er voor terug. Hun vier ministers-zetels uit het vierde Colijn-kabinet zijn tot twee teruggebracht, het vierspan is een tweespan geworden, en wat meer zegt hun ooilammeren Gose- ling en Romme zijn geofferd. Hier komt nog bij, dat ze nu zitting nemen onder een formateur, die het votum van 27 Juli „een ernstige misgreep" noemde, en die ronduit verklaarde dit kabinet te hebben gevormd, om te ontkomen aan een roomsch-rood mi nisterie (met vrijzinnig-democratische op luistering), hetwelk hij nationaal en inter nationaal een bedreiging van het landsbe lang achtte. Hoe weinig sympathie wij gevoeld hebben voor een R.-R.-R.-kabinet, tegen de aanwe zigheid dier groepen in dit kabinet-de Geer hebben wij geen enkel bezwaar. En wy be grijpen niet, dat de liberalen geweigerd heb ben hun medewerking te verleenen, tenzij het program ons straks daaromtrent ophel dering mocht brengen. Het zal aan de nationale saamhoorigheid ten goede komen dat de sociaal-democratie regeeringspartij wordt en de benoeming van dr. van den Tempel, den oud-schildersgezel, tot minister is een bewijs hoe aristocratie van den geest het in ons democratische land tot het hoog ste kan brengen. Zonder voorbehoud verklaren wij dat dit kabinet onder leiding staat van een der al lerbeste staatkundige figuren van ons land een zeer begaafde, onafhankelijke staats man, leerling en volger van den onvergete- lijken Lohman, wiens ideeën van vrijheiden recht hij gaaf overnam. Hoe zeer wij het heengaan van Colijn in dezen tijd betreu ren, wij erkennen gaarne, dat hij de beste vervanging vond die mogelijk is. Wij zullen tegenover het nieuwe kabinet, zijn plannen afwachtend, volgaarne een welwillende houding aannemen. De Maasbode (r.k.): „Wie, als wij, thans in een kabinet op de breedst mogelijke basis de beste oplossing zagen, moesten noodzakelijk wenschen, dat een eventueele opdracht daartoe werd ver strekt aan hem, die de beste kans van slagen had. En dat was zonder eenigen twijfel de heer de Geer. Defensie, werkloosheidsbestrijding, gezond financieel beheer en dat in een onderlinge verhouding, waarbij de stemmers vóór de befaamde motie-Deckers zich kunnen neer leggen en waartegen ook de anti-revolution- nairen wel geen bezwaar behoeven te ma ken, zullen ongetwijfeld de pijlers gaan vormen van het toekomstig beleid. Vooral de samenstelling van dit kabinet zal niet alleen bij ons, katholieken, heel wat meer vertrouwen wekken, dan die van Colijn-V, waarin niet alleen het katholieke element noodzakelijkerwijze ontbrak, maar waarin ook het christelijke zóó sterk was teruggedrongen, dat zelfs de volgelingen van de anti-re-olutionnairen leider angstige oogen opzetten. Om van het democratische, in de volksvertegenwoordiging sterk over- heerschend element maar te zwijgen". De Tij d (r.k.) acht het binnentreden van twee socialisten in een regeeringscom- binatie in het licht van onze politieke historie zeker het meest opvallende kenmerk van dit kabinet en schrijft verder o.m.: „De aanwezigheid van slechts één v.d. minister en die van prof. Gerbrandy als minister van justitie blijkbaar tegen den wensch van de anti-rev. fractie heeft deze sociaal-denkende, anti-revolutionnair zitting genomen maakt, dat het geheel van deze regeeringsformatie, gezien ook de personen der partijlooze ministers, evenmin naar links als naar rechts overhelt. De heer de Geer is erin geslaagd, een ka binet samen te stellen, dat aan persoonlijke bekwaamheid der functionnarissen zeker in geenen deele voor het demissionnaire onder doet en het op bepaalde punten zeker over treft. Daarbij laat het zich aanzien, dat voor hun politiek program in de Kamer een breede meerderheid verzekerd, en een nog breedere waarschijnlijk is. Al met al een regeering, wier daden men met belang stelling en goede verwachting mag tegemoet zien". Het Volk (s.d.): De formateur heeft een ploeg gevormd van beproefde én nieuwe krachten, die in dezen uiterst moeilijken tijd van interna tionale spanning en nog steeds massale werkloosheid het Nederlandsche volk door de branding zullen sturen. De omstandigheden, die het eerste op treden van sociaal-democratische ministers begeleiden, zijn niet van dien aard, dat wy onbeheerscht juichkreten zouden aanheffen Maar wy erkennen gaarne, dat het voor de S.D.A.P. in Nederland een historische dag is. Nadat het blad er aan heeft herinnerd, dat het aanvankelijk vrij sceptisch tegenover de formatie van den heer de Geer stond, omdat het aan een stellige erkenning van de Kameruitspraak van 27 Juli de voorkeur had gegeven, besluit het: „Dit ministerie begint zijn werk op een tijdstip, dat, vóór de volgende Kamerver kiezingen, slechts een periode van ruim an derhalf jaar overlaat. In dien betrekkelijk korten tijd kan men niet alles en nog wat tot stand brengen. Het spreekt vanzelf, dat de krachtenverhouding in ministerie en volksvertegenwoordiging grenzen stelt. Tenslotte is de financieele toestand na de aanpasserij van de vorige jaren niet zoo, dat wij wonderen zouden kunnen verwachten. Maar de breede massa van ons volk weet, dat de kwade plannen van beperking, die het ministerie-Colijn voor werkloozensteun en werkloosheidsbestrijding op stapel had staan, zijn gekeerd. Ongetwijfeld zal dit kabinet zijn volle kracht geven aan de be strijding van de werkloosheid en wij zijn dankbaar, dat twee departementen, die bij deze taak direct betrokken zijn, onder sociaal-democratische leiding komen. Wij hebben een ministerie, dat, in tegen stelling tot zijn voorganger, steunt op een meerderheid van het parlement; een minis terie, dat het vertrouwen van een groote meerderheid van ons volk heeft. De „Telegraaf" (neutraal) acht het wegsturen van dr. Colijn en het binnenhalen der socialisten volkomen misplaatst in de huidige omstandigheden. Zal de nieuwe re geering de groote sterk roode gemeenten in toom kunnen houden in haar financieel be leid? Zullen de socialisten, die steeds louters werknemersbelang hebben voorge staan, ook het werkgeversbelang billijk be handelen? Zal de socialist Van den Tempel de man zyn om misstanden bij de steunver- leening uit te roeien? En het blad eindigt met te herinneren aan een vroeger gezegde van jhr. de Geer: „Wij rijden in den mist". Voor het „Nationale Dagblad" (N.S.B.) is het nieuwe Kabinet een over gang naar roomsch-rood zonder meer. Wat er nu is, heet „roomsch-rood onder christ. hist. vlag". Minder vertrouwen in het roode accent heeft het communistische „Volksdag blad" dat schrijft: Of deze regeering in meerdere mate dan het kabinet-Colijn aan de eischen van het volk, consequente verdediging van de on afhankelijkheid van het land tegen het fas cisme, werk en brood voor de arbeiders, betere bestaanskansen voor de werkende boeren en middenstanders, zal tegemoet komen, zal minder van haar samenstelling, dan van de eensgezinde actie van de volks massa en in het bijzonder van de arbeiders klasse afhangen. Hedenmorgen om 6 uur is de Buizerd van Schiphol naar Indië vertrokken met een bemanning, bestaande uit de heeren Smir- noff gezagvoerder, Gravis tweede bestuur der, Westrate werktuigkundige, Uljee radiotelegrafist en steward Verhaagen. Aan boord bevonden zich vijf passagiers, voor de tusschentrajecten hebben zes ge boekt. Medegenomen werd 276 kg. vracht, 405 kg. briefpost en 10 kg. pakketpost. De „Oehoe" wordt op de thuisreis tus- schen drie uur en half vier op Schiphol ver wacht. VERMIST VLIEGTUIG NOG NIET GEVONDEN. Het als vermist opgegeven Engelsche vliegtuig is, naar thans bekend is gewor den, een bommenwerper met een uit vyf personen bestaande bemanning. Het toestel had om half drie gisternacht terug moeten zijn, doch tot nu toe heeft men het niet ge zien. Tijdens gisterochtend gehouden oefenin gen is boven Thetford (Norfolk) een bom menwerper in moeilijkheden geraakt. Het toestel viel te pletter, doch de vijf inzitten- den wisten met valschermen te landen. JONGENSSTAD. Victoria-theater. Een prolongatie van een reprise is zeker geen alledaagsch verschijnsel. Dit doet zi.h thans voor met de film Jongensrad, die door het Victoria-theater wordt geprolon geerd. De goede creaties van Spencer Tracy als "i «gan' en van Mickey Rooney als Whitey Marsch treffen eiken toeschou wer. Ze munten uit door natuurlijkheid en oorspronkelijkheid. Het verhaal is' origineel en boeiend. Deze week is er nog de gelercn- heid, deze voortreffelijke film te gaan zien. THE STORY OF VERNON AND IRENE CASTLE. T v City-theater. In het City-theater loopt van morgen af een bizonder goede film, die door alle filmrecensenten zeer is geprezen. ge'nde^ SChr'jft er over o m- het vol- „Vernon and Irene Castle" werd één beste films van het team Astaire-Rogers De Telegraaf: B Er is in de wereld geen schooner en eees tiger danspaar te vinden dan de levendige gees ige Ginger Rogers en de melancholiek-' glimlachende Fred Astaire, die door de ruim te schijnen te zweven en te spotten schiinTn met alle wetten der zwaartekracht "fp film vol herinneringen aan de opkomst der moderne danskunst, die ten volle recht doet wedervaren aan het bijzondere talent d beide sterren, die zich een wereldreputatie hebben verworven door hun buitengewone talenten en charme tevens. Ginger Rogers en Fred Astaire. Algemeen Handelsblad; De dansen van Astaire en Rogers zjjn perfect en de muziek is perfect. Mogelijk heeft men de dansen van dit voor-oorlog, sche danspaar wat gemoderniseerd en speelt met de schlagers van eertijds ook in an dere stijl dan vor 1914 geschiedde maar dat hindert niet, dat de dansende Vernon en Irene Castle het aanemelyk maken, dat in hun dagen de wereld verrast was. De bewonderaars van Fred Astaire en Ginger Rogers zullen het, een kwart eeuw na de Castle's ongetwijfeld ook zijn. Nieuwe Rotterdamsche Ct.: Het verhaal wordt met onopgesmukten een voud verteld; de scenarioschrijvers kregen gelegenheid om psychologisch fijn gevoel de tafereelen te schetsen. Aardig is ook de manier, waarop in beeld gebracht is, hoe hun optreden in de Vereenigde Staten een ware dansbesmetting verspreidde. Hier wordt meer dan in vroegere dans films van hun dramatische talent gevergd. In alle opzichten een film, die de aandacht verdient. „MET EEN KWARTJE DE WERELD ROND". Harmonie. Over de avontuurlijke film „Met een kwartje de wereld rond" lezen we in de „Tel", o.m. Het is geen prestatie meer om in honderd dagen de wereld rond te komen er zijn lieden geweest, die er nog geen week over gedaan hebben, doch het is ten slotte de kunst gebleven om het met een kwartje op zak te doen en dat kwartje heel te houden. Dat record is in het bezit van Lavarède, de hoofdfiguur uit he bekende boek van Paul d'Ivoi, die in deze film gespeeld wordt door den beroemden Franschen komiek Fernandel. „Doch het groote avontuur houdt u ge boeid en het merkwaardige is dat het verhaal langzamerhand nader tot u geko men is en dat ge het niet meer behoeft te beleven als een fantastisch verzinsel. Dat is het gezellige van deze film, want Fernandel is ten slotte ook maar zoo'n ge woon burgermannetje het lot heeft hem opgenomen en draaft met hem de wereld rond. Hij tolt van het eene avontuur in het andere en zoo af en toe is er een zacht pro test in een gebaar of een oogopslag. »n voor de rest is hij ook in deze genoeglyk® avonturenfilm weet voor honderd procent het amusante type, dat ge van hem kent en dat hem ook hier in Nederland reeds zoo veel succes bezorgd heeft". „100 MANNEN EN 1 MEISJE" EN „KOM JE OOK ACHTER DE TRALIES?" Roxy- theater. Het Roxy-theater brengt een geestig fihf programma met als eerste nummer „Konl óók achter de tralies?" De hoofdrollen worden vervuld door Phyllis Brooks en Tony Martin. Phyllis Brooks en Tonv Martin, Maar niet alleen deze film, ook en voo het andere hoofdnummer zal de aan. n(ie opnieuw weten te trekken, n.1. de beK en terecht overal zoo gewaardeerde „100 men and a girl". Deanna Durbin met nalaten bij de reprise van deze weer publiek te trekken. Niet allee" bben hen, die tot nu toe de film niet gezien, maar ook van velen, die guC. gelegenheid willen profiteeren orn, ).,-eed<? cesfilm van Deanna Durbin voor de maal te gaan zien. Hetgeen niet onbegrijpelijk is!

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8