DAGELIJKS GROEIT Agenda 1 CENT VIRGINIA DE POPULARITEIT A Scfaool IDeecBecictit JUiMicaties eerste blad, Fosters rede in de pers. Vergrooting van de spanning. Von Ribbentrop ontmoet Ciano. Italië ongerust over de kwestie-Dantzig. benoemd. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht Alkmaar, Vrijdag 25-JARIG JUBILEUM. Op 12 Augustus a.s. hoopt de heer K. Ploeger, schilder bij de gemeente-licht- bedry ven alhier, den dag te herdenken waarop hij vóór 25 jaar in dienst der ge meente trad. DE KAASMARKT. De duizenden vacantiegangers die in de omgeving vertoeven trekken Vrijdags morgens naar Alkmaar. De bussen uit Bergen reden geregeld heen en weer, ter wijl langs den Bergerweg honderden wielrijders naar de kaasstad peddelden. Per tram, trein en boot en autobus kwamen voorts duizenden toeristen naar de kaas markt. Met groote belangstelling volgt men daar de bedrijvigheid. De zon gaf aan alles de vroolijke kleur. Zoo'n marktdag bewijst dat Alkmaar een levendige stad is. Voor de torenbeklimming bestond ook heden groote belangstelling, evenals voor den verkoop van hompjes kaas. Dank zij de geweldige reclame, een groote kaart aan het V.V.V.-gebouw (een over de straat gespannen doek wekte er toe op) gelukte het Alcmaria V.V.V. heden een 30-tal toeristen te bewegen een tocht naar de „Duizend-eilanden" te maken. Bij zonnig weer wordt deze tocht door de vreemdelingen, die er komen, buiten gewoon op prijs gesteld. De aanvoer bedroeg heden 106500 kg. tegen 960D0 in dezelfde week van het vorig jaar en 132000 in dien van 1937. De prijs was gelijk aan die van de vo rige week, 16.50 per 50 kg. voor de hoogste markt. De prijsstijging blijft nog steeds uit .aangezien elk land de.invoerbe- lemmeringen handhaaft en in verband met den internationalen toestand, naar zelfvoorziening streeft. Ook Spanje, vroeger een groote afne mer, laat onze kaas, die men er in groote hoeveelheden kan plaatsen, niet toe. Een van onze groote kaashandelaren verzekerde ons, dat hij juist bericht had ontvangen van zijn vertegenwoordiger in Spanje, dat hij voor den invoer van een bestelling kaas geen vergunning kon krij gen. Dergelijke belemmeringen hebben tengevolge, dat de handel vol zit met be legen kaas, welke den prijs niet kan op brengen. De markt kenmerkte zich dan ook helaas door een lauwen handel. I/A Al UITSTAPJE SPEELTUIN VEREENIGING D. E. S. De kinderen van de speeltuinvereeniging „D.E.S." zullen Zaterdag hun jaarlijksch uitstapje hebben. Dit jaar gaat het naar Bergen aan Zee, waar op het door de ver- eeniging „Stille Strand" welwillende afge stane strandgedeelte een middag zal wor den doorgebracht met spelen en wedstrij den, waarbij het natuurlijk niet aan de gebruikelijke tractaties zal ontbreken. Des middags vertrekken de kinderen met de tram van 2.08. Zij komen bijeen op de speeltuinen vanwaar om half twee wordt vertrokken. Ruim 450 kinderen zullen dit jaar het reisje meemaken en wanneer het weer ook meewerkt en het zonnetje zich niet achter de wolken zal verschuilen zal het weer een mooie dag worden, waarover de kin deren nog lang enthousiast zullen zijn. Men komt des avonds ongeveer 8 uur weer in Alkmaar terug. De indruk te Washington. In politieke kringen te Washington is men van oordeel, dat de rede van Forster niets nieuws heeft gebracht. Europa is verplicht ir. alarmtoestand te blijven. Het feit, dat For ster geen datum voor de annexatie heeft aangekondigd, wordt geen voldoende reden geacht om te veronderstellen, dat Duitsch land den weg van onderhandelingen zal inslaan. „Handen af van Dantzig!" De „Deutsche Allgemeine Zeitung schrijft o.a.: „Na de groote betooging der Duitsche bevolking in Dantzig zelf, kan er in Polen geen twijfel meer over bestaan, hoe Dantzig gezind is. Polen speculeert, Duitschland constateert. Europa kan niet langer een Pilatusrol in de kwestie Dantzig dulden. Elkeen weet, waar het hier om gaat, en wanneer de Polen nog zoo veel spreken over hun rechten en eischen, het Duitsche recht wordt hun als schild van on- wrikbaren afweer tegengehouden. Wie op Dantzig doelt, treft Duitschland. Daarom Handen af van Dantzig!" De „Börsenzeitung" schrijft: „Het Duit sche Dantzig heeft gisteravond den Polen en hun ophitsers in Londen en Parijs een antwoord gegeven, dat definitief is. Defini tief als het feit, dat het Duitsche Dantzig naar het Groot-Duitsche rijk onder leiding van Adolf Hitier zal terugkeeren." De Engelsche pers beschouwt de rede van Forster als een verergering van de spanning in Europa. De „Times" schrijft in een ar tikel uit Dantzig: „De gouwleider heeft, naar uit alles blijkt, van den Führer de zelfde instructies gekregen als enkele weken geleden. Hij moet voor het oogen- blik streven naar een ontspanning met de Poolsche autoriteiten en intusschen over de aanhechting van de Vrije Stad bij het rijk spreken als over een rechtvaardige en zekere zaak". De „Daily Telegraph" schrijft: „De rede zal de spanning in Europa doen toenemen. Zoolang de Führer niet gesproken heeft, zullen wij niet de beteekenis weten van de zinsnede, waarin de gouwleider verkon digde „dat het uur der bevrijding nabij was". De Fransche pers weinig ongerust. De Fransche bladen toonen. zich voor het oogenblik weinig ongerust over de rede van Forster en het meerendeel is van mee ning, dat zij „het begin vormt van een in timidatie-campagne". „De rede van Forster", aldus de „Jour", „was heftig, doch zij ging het kader van de oratorische betoogingen, waaraan de nazi- leiders ons gewend hebben, niet te boven". De „Figaro" schrijft: „Het gaat erom, op Europa en de geheele wereld indruk te ma ken, het zenuwgesteld der volken te schok ken en eiken dag zoo hard op denzelfden spijker te slaan, tot hij tenslotte wegzinkt. Het ongeluk is, dat deze kunstgrepen het niet meer doen. Wij kennen het procédé t e goed". De „Excelsior" meent, dat de rede van Forster de kenmerken droeg van aarzeling en van onbehaaglijkheid van Duitschland, naar aanleiding van zijn zware verant woordelijkheid. Hitier heeft zichtbaar een slag om den arm gehouden. De „Populaire" gelooft, dat deze rede van Forster wellicht het begin is van een grootscheepsche campagne en van een pe riode van spanning, die zonder twijfel zal culmineren in een rede van den Führer, hetzij te Tannenberg op 27 Augustus, hetzij te Neurenberg in de eerste dagen van Sep tember, De Italiaansche minister van buitenland- sche zaken, Ciano, is gisteravond met den trein vertrokken naar Duitschland ten ein de een ontmoeting te hebben met von Rib bentrop, den Duitschen minister van bui- tenlandsche zaken. Over het onderhoud wordt uit Londen aan de „Matin" gemeld: „De twee minsters zullen de verschillende vraagstukken van den internationalen toestand bespreken: Hongarije, Roemenië, Spanje, Zuid-Tirol en vooral Dantzig en Polen. Wat het laatste punt betreft, gelooft men, dat Ciano bij zijn Duitschen collega op matiging zal aan dringen". Uit Berlijn wordt aan het Journal ge meld: „De meening dringt zich op, dat de Italianen, ondanks hun trouw aan de as, zich bezorgd toonen over de gevolgen van een politiek, die kan leiden tot een oorlog, waarvan het Italiaansche volk het nut zon der twijfel niet zal inzien". De correspon dent verklaart, ervan overtuigd te zijn, dat von Ribbentrop tot taak heeft, de aarzeling van Italië te overwinnen. De toestand in Dantzig en de mogelijk heid van een bondgenootschap met Japan zullen, naar men te Rome aanneemt, de voornaamste punten van besprfjüng zijn bij de ontmoeting van Ciano met von Ribben trop te Salzburg. Hoewel geruimen tijd de mogelijkheid van een oorlog om Dantzig te Rome uitge sloten werd geacht, gelooft men, dat in re- geeringskringen thans geneigd is dit als een mogelijke ontwikkeling te beschouwen met het oog op de tusschen de beide blokken be staande spanning. De man met de ijzeren long in het hu welijk getreden. - De 29-jarige Fred Snite, de „man met de ijzeren long", is gisteren te Chicago (Ver. Staten) in het huwelijk ge treden met de 25-jarige Teresa Larking, een vriendin van het gezin. Correspondent van „United Press" uit Italië gezet. - Ekins, de correspondent van het Amerikaansche persagentschap „United Press" te Rome, heeft op persoonlijken order van Mussolini bevel gekregen Italië te verlaten. Hij kreeg een respijt van slechts enkele uren. De reden voor dit besluit zou zijn, dat Eskins in zekere berichten heeft gemeld, dat Mussolini ernstig ziek was. De bureaux van „United Press" zijn gesloten. Twee schoolmeisjes ontvoerd. - Op 7 Augustus heeft een zeker individu twee meisjes van 17 en 19 jaar, die op een lyceum te Miami (Ver. Staten) waren, ontvoerd met de bewering, dat hij haar zou helpen füm- ster te worden. De politie heeft thans het door kogels doorzeefde lijk van de jongste gevonden in de moerassen bij Bocarton. Het oudste meisje is ongedeerd teruggevonden in een hut bij deze moerassen. De ontvoer der, een zekere Jefferson, is gearresteerd. Jefferson, die 34 jaar is, bekende de meisjes te hebben ontvoerd om een losgeld van de ouders te krijgen en de jongste te hebben gedood. Uitwijzing van Polen uit Oostenrijk. - Voortdurend worden Poolsche staatsburgers uit Oostenrijk uitgewezen. Een gewezen of ficier van het Oostenrijksche leger van Poolsche nationaliteit, Adamkiewicz, die te Weenen, waar hij sedert lang woonde, zeer bekend was, heeft order gekregen, Weenen binnen 24 uur te verlaten. Talrijke huis eigenaren zeggen hun Poolschen huurders de huur op. Bij beschikking van den directeur- generaal der P.T.T. is met ingang van 12 Augustus a.s. benoemd tot besteller bij den P.T.T.-dienst alhier de heer A. van Lienen, thans in tijdelijken dienst. WATERSCHAP DE SCHERMEER. Vergadering van Woensdag j-1- 'n het Polderhuis onder Schermerhorn. De vergadering van hoofdingelanden van het waterschap De Schermeer, welke Woens dagmiddag gehouden werd in het Polderhuis aan de Noorderwerf onder Schermerhorn, werd bijgewoond door twintig heeren. Af wezig was met kennisgeving de heer D. Huyser van Reenen; als gast was tegenwoor dig de heer M. J. Groot. De d ij k g r a a f, de heer C. K r a m e r G 1 ij n i s, heette bij de opening de aan wezigen welkom en memoreerde de blijde gebeurtenis te Soestdijk. Van Ged. Staten waren mededeelingen in gekomen met goedkeuring van drie beslui ten van de hoofdingelanden van 26 April. Goedgekeurd werd met algemeene stem men een voorstel om het dagelijksch be stuur te machtigen tot verkoop van het Ha ventje te Ursem aar. den heer G. Jonker aldaar voor denzelfden prijs en op dezelfde voorwaarden als vastgesteld waren bij het besluit van 27 Febr. 1939, hetwelk op 23 April d.a.v. werd ingetrokken. Onderzoek geloofsbrieven De geloofsbrieven van de onlangs gekozen hoofdingelanden (de heeren J. Boekei, S. Kalverboer, J. Lakeman allen aftredend en M. J. Groot) werden in handen ge steld van een commissie, bestaande uit de heeren H. Klaver, E. Dz. Govers en D. de Boer Pz., die na onderzoek bij monde van eerstgenoemde verklaarde geen bezwaren tegen toelating te hebben. Tot hun toelating werd hierna besloten. Dedijkgraaf wenschte de heeren geluk met de benoeming. Aanbeveling voor heemraad. In verband met het bereiken van de wet telijke leeftijdsgrens moest de heer M. Groot aftreden als heemraad. De gehouden stem mingen hadden tot uitslag, dat als eersten candidaat op de aanbeveling werd geplaatst de heer C. J. Baltus; no. 2 werd de heer C. Laan en no. 3 de heer D. de Boer. De heer Jb. Slooten Jbz., die periodiek aftrad, werd weder no. 1 geplaatst op de aanbeveling voor deze vacature. De heeren S. de Jongh en S. Kalverboer werden, resp. no. 2 en 3. Verkiezing hoofdingeland Uit- waterende Sluizen. De heer W. Groot Cz., die periodiek af trad als hoofdingeland voor de Uitwateren- de Sluizen in Kennemerland en Westfries land, werd als zoodanig herkozen. Rondvraag. De dijkgraaf richtte eenige waardee- rende woorden tot den heer M. Groot, die op 30 Sept. a.s. het bestuur van den polder moet verlaten wegens het bereiken van de leeftijdsgrens. Spr. memoreerde hoeveel de heer Groot heeft gedaan voor den polder, dien hij 30 jaren als bestuurslid en 17 jaren daarvan bovendien als lid van het dage lijksch bestuur op sympathieke wijze heeft gediend. Spr. dankte hem voor zijn vele werk in het belang van den polder en wenschte hem toe, dat hij nog vele jaren met genoegen zal mogen terugzien op het geen hij voor den polder deed. De heer Groot dankte voor deze harte lijke woorden en hoopte, dat het den dijk graaf gegeven moge zijn nog vele jaren zijn functie te bekleeden. De her- en gekozen heemraden, de heeren Boekei, Kalverboer, Lakeman en M. J. Groot, zegden dank voor de welkomst woorden aan hun adres. De heeren Baltus en Slooten zegden de vergadering dank voor het plaatsen van hun naam op de aanbeveling voor heem raad. Op een opmerking van den heer Jb. de Boer deelde de dijkgraaf mede, dat het in de bedoeling ligt om voort te gaan met het vlak maken en slechten van kolk- dijken en kolken. De heer Govers hield een korte be schouwing over het verhuren van dijken en wegen in verband met de juridische en economische zijde van het vraagstuk. De hierbij gestelde vragen werden door den dijkgraaf beantwoord, waarna de ver gadering werd gesloten. GESLAAGD. Op de door de E. N. M. V. gehouden examens te Den Haag slaagden voor cos- tumière de dames: Tinie Verbeek, Annie Veer te Alkmaar, Jo van Schor te Bakkum en Trien Kluft te Starremeer (gemeente Akersloot). Allen studeerden volgens de methode E. N. S. A. I. D. Te Utrecht slaagde voor het examen Fransch 1. o. o.a. de heer J. Koelman, al hier. Voor Hoogduitsch slaagde te Den Haag mej. S. J. J. Kreetz. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.07 tot 5.02 uur licht op. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 13 AUGUSTUS 1939. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. van Dop (H. Doop). Kapelkerk, 10 uur, ds. Zwiep, van En schedé; 5 uur, ds. Fritzsche, van Zaan dam. Remonstrantsch Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. de Regt. Tentoonstellingen. Wico Studio", Oudegracht 243, tot en met 12 Aug. schilderijen en etsen van JoBesaan en werk van G. Lugthart. Bergen. Tentoonstelling van schilderijen van Kees Boendermaker. Kunstzaal Boen dermaker, Loudelsweg. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Met 'n kwartje de wereld rond (kom. avon turen); hoofdrol Fernandel, de koning van den lach. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Jongensstad (rom.-sens.), hoofdrollen Spen eer Tracy en Mickey Rooney. (Geprolon geerd). Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor' stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, twee hoofdnum mers: a. Kom je ook achter de tralies? (hum.), hoofdrollen Slim Summerville en Tony Martin; b. 100 mannen en 1 meisje (amus.), hoofdrollen Deanna Durbin en Leopold Stokowski. Toegang voor alle leef tijden. lederen middag, half 3, matinee. Zondagmiddag van 27 uur doorloopende voorstellingen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer story of Vernon and Irene Castle (hist dansfilm), hoofdrollen Fred Astaire en Gin ger Rogers. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 27 uur doorloopende voorstellingen. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), geen dienst. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, de heer A, J. Snayer, cand. te Rotterdam. Geref. Kerk, 10 en 5 uur, dr. S. Dee, van Rotterdam; Donderdag 10 uur, huwe lijksbevestiging door ds. von Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Tuossaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagav. 8 uur, dienst. Vrije evang. gem., Geesterweg la, v.m 10.15 uur, ds. F. B. Kooijman, van Rotter- dam-Z.; av. 7.15 uur ds. Ruys, onderwerp „.Herderslied"; Donderdag 8 uur, vrouwen samenkomst. The Star of Hope Mission, in Waakt èn Bidt, Woensdagav. 8 uur, de heer Sevensma van Amsterdam. Ned. Chr. Gemeenschapshond in Waakt en Bidt aan de Laat, morgen, Zaterdagav 8 uur, bidstond Gashouderstraat 24; Zon dagmiddag 3 uur jongeliedensamenkomst Dinsdagav. 8 uur naaikrans Houtweg 8 Woensdagav. 8 uur openluchsamenkomst Uitenboschstraat Leger des Heils (stichter William Booth) Limmerhoek no. 40; Zaterdagav. 8 uur openluchtsamenkomst op de Steenenbrug Zondag v.m. 7.30 uur bidstond, 10 uur hei- ligingsdienst, 3.30 uur openluchtmeeting bij den Kattenberg, 8 uur verlossingssamen komst. Deze diensten worden geleid door broeder Knol, van Leeuwarden. Maandag 2.30 uur gezinsbond, Dinsdagav. 8 uur soldatensamenkomst; Donderdagav. 8 uur heiligingsdienst. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat no. 9; 10 uur heiligingsdienst tekst Handelingen 203536; 8 uur heilssamenkomst, onder werp: Het feest des Heeren; Dinsdagavond 8 uur verlossingssamenkomst; Donderdag avond 8 uur mannenbond; Vrijdagavond uur wijdingsuur, tekst Genesis 28 1022. De samenkomsten worden geleid door ka piteins K. J. Schiltkamp en A. Schiltkamp- de Leur. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. van Mullem. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 en 5 uur, ds. van Minnen, Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Rijnders, van Hilversum. BURGERBRUG, geen dienst. BERGEN AAN ZEE, 10.45 uur, liturgi sche dienst, spreker dr. J. Lammerts, van Bueren, van Zeist. CALLANTSOOG, av 8 u., ds. Jansen, van Den Helder. CASTRICUM, 10 uur, ds. Seulijn; tekst Marcus 4 36—41 „In den storm". DIRKSHORN, 10.30 u., ds. de Leeuw. DRIEHUIZEN, geen dienst. EENIGENBURG, av. 8 u., ds. Enklaar. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roobol. EGMONDBINNEN, 10 uur, ds. Rasch. GROET, 9 uur, ds. Boeke (vroegdienst met de jeugd). GROOTSCHERMER, 10 uur, ds. Brinke- rink. HEILOO, 10 uur, ds. Kreb, van Westzaan HEERHUGOWAARD, geeA dienst KOEDIJK, geen opgaaf ontvangen LIMMEN, 2 uur, ds. v. d. Kieboom. NIEUWE NIEDORP, geen dienst NIEUWE NIEDORP, Doopsgezinde Ge meente, 10.30 uur, ds. Milatz, v. IJmuiden d OOSTGRAFTDIJK, dienst te WesSÏt OUDE NIEDORP, av. 8 u., ds Boeke OUDORP, 10 uur, ds. Heep. OTERLEEK, 10.30 uur, ds. Loysen OUDESLUIS, Doopsgezinde 10.30 uur, ds. van der Veen. OUDESLUIS, 2.30 uur, ds. Witkon PETTEN, 10.30 uur, ds. Kapte™ SCHAGEN, geref. Jcerk, B.30 en 5 cand. Wamsteeker, hulpprediker ST. MAARTENSBRUG, geen 'd,7»n<,t SCHERMERHORN, vangen. s SCHAGEN, av. 7.30 u., ds. P H SCHOORL, 10.30 uur, ds. B^eke P Evangelisatie achter de Roode Gemeente, uur, ont- v.m 10.30 en 4 uur ds. Ruys;hagepmS met zang van den heer H. Schreuder, vaï Amsterdam. Vdn Voor het noordwesten: Regenbuien, gedeeltelijk bewolkt We' verandering in temperatuur, zwakke matige zuidwestelijke tot westelijke wind Voor het zuidoosten: Vooral aanvankelijk regen, betrokken tn» zwaar bewolkt, later brekende bewolkt koeler, zwakke tot matige zuidelijke Hl westelijke wind. "tg In de afgeloopen 24 uur trok het systeem van storingen over het Kanaal, de Noordze en zuid-Noorwegen verder. Het bracht plaatselijk veel regen in zuid-Engeland cm, land, Denemarken en zuid-Scandinaviën kern van de depressie, welke thans ten zUide oosten van IJsland ligt veranderde weini? van diepte. Ten zuiden van deze kern wor den over de Britsche eilanden koele lUCht" massa's aangevoerd, waarin lichte buien optreden. Het hoogedrukgebied over Finland breidde zich zuidwaarts uit. Een rug van hoogen luchtdruk over zuid-Duitschland en midden-Frankrijk vormt thans een verbin- ding met het Azorenhoogedrukgebied. in Finland en noord-Scandinavië en de Balti- sche staten heerscht fraai warm weer. fo Polen en Duitschland nam de bewolking af en werd het geleidelijk warmer. Ook in midden- en in zuid-Frankrijk en Zwitser- land heerscht rustig nog tamelijk koel weer. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Hedenmorgen te 7.40 werd geseind aan de posten van Delfzijl tot nieuwe Sluis: Attentiesein neerhalen. AARDAPPELZIEKTE WAARSCHUWINGSDIENST. In het etmaal van 's avonds 9 tot 's avonds 10 Augustus is in Groningen de weersge steldheid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens KOSTWINNERSCHAP betreffende den hieronder genoemden persoon, de uitspraak gedaan, achter zijn naam vermeld: LODEWIJK PETRUS JOSEPH DE BOER, lichting 1939. Uitspraak: voor een jaar vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevenen, wien de uitspraak geldt of door diens wettelijken ver tegenwoordiger; door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met redenen omkleed, worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer ge meente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 12 Augustus 1939. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. b. HERHAALDE OPROEPING. GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR LAGER NIJVERHEIDS- ONDERWIJS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR roepen sollicitanten OP naar de betrekking van LEERAAR IN WISKUNDE aan bovengenoemde school. Getal wekelijksche lessen (van 50 mi nuten) nader vast te stellen. Cursusduur 1 October—31 Maart. Salaris volgens Rijksregeling l*e klasse). Sollicitatiestukken (adres ongezegeld) in te zenden aan «het Gemeentebestuur vóór of op 19 AUGUSTUS 1939. Alkmaar, 11 Augustus 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. R. VEENDORP, lo.-Secretaris. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens broederdienst. De BURGEMEESTER van ALKMM brengt ter kennis van belanghebbend dat aan alle ingeschrevenen voor lichting 1940, die in aanmerking z°u° kunnen komen voor vrijstelling weLze broederdienst en te wier aanzien vrijstelling met inachtneming> va" e, daarvoor bepaalde tijdstippen >s a.rden vraagd, bedoelde vrijstelling zal w<»« verleend. Alkmaar, 11 Augustus 1939. .„maar, De Burgemeester van Ai F. H. VAN KINSCHOT^. 7^ SINT PANCRAS, 10.30 uur uUr Gravemeyer, van Amsterdam; -* (n- t.) ds. Krop (H. Doop). vï" Evangelisatie, 10 uur, de heer Den™» Haarlem. URSEM, 10.30 uur, ds. van Duyl- VEENHUIZEN, 10.30 uur, ds. Krop- ie WARMENHUIZEN, 10.30 uur, Leeuw; av. 8 uur, ds. de Leeuw. T0ySen. WESTGRAFTDIJK, av. 7.30 u, ds. heer ZUIDSCHARWOUDE, 10.30 uur, Korndörffer.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2