WH ■VERUJflRfTlING PHILIPS |i Stad w Omgming- i| 'BiuHwCaud ÊM :,jê mm VACANTIE 1939 Garantie voor 'n 100 vacantie? Rook CHIEF WHIP—bij gezonde ontspanning de beste sigaret voor Uw gezondheid ^cheepstiidmgm A&enda lüeec&eücfd KO BOTTEMANNE - Ritsevoort 29.' DIE thee doet ie goed! Uitsluitend solied werk. Verwachting: BuitenEandsch weeroverzicht. Met recht kan gezegd worden en voor betere radio. Wij demonstreeren met pleizter BERGEN BEEMSTER ZUIDSCMARWOUDE BROEK OP LANGENDIJKj IV Alkmaar, Zaterdag. DE EERSTE FOTO'S VAN PRINSES IRENE. Wij vestigen de aandacht op de eerste foto s van prinses Irene, die wij op pagina 4 van het 2e blad publiceeren. GOED AFGELOOPEN. Gistermiddag omstreeks kwart over zes had in de Regulierslaan een botsing plaats tusschen een auto en een wielrijdster, dat gelukkig goed afliep. Een auto, bestuurd door dr. M., ver zuimde bij het inslaan van de Curtiuslaan voorrang te verleenen aan een wielrijdster welke vanaf de richting Zandersloot naar den Straatweg reed, met het gevolg, dat de wielrijdster een behoorlijke tuimeling over de straat maakte en van de fiets voorwiel en vork dusdanig beschadigd werden, dat fietsen niet meer mogelijk was. De wielrijdster zelve kwam er met enkele schaafwondjes af. 2* CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 14 t/m 25 jaar. In de periode van 20 Juli t/m 9 Augustus (in welke periode tevens de vacantie viel), werden mede door bemiddeling van de Ar beidsbeurs geplaatst: 1 rijwielmonteur, 1 timmerman, 1 electri- ciën. In de Centrale Werkplaats bestaat gele genheid om tijdens werkloosheid arbeid in hun vak te verrichten voor: Kantoorbedienden, magazijnbedienden, timmerlieden, metselaars, schilders, bank werkers, electriciëns, instrumentmakers, monteurs, teekenaars. GESLAAGD. Voor het te Den Haag gehouden politie- examen slaagde de heer A. J. Smeets, alhier. OPBRENGST COLLECTE. De collecte van het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten", gehouden op Vrijdag 11 Aug. 1939, heeft opgebracht de som van 119.75 U bruto. ZAKENJUBILEUM. De heer A. Aulbers, die in 1914 als be diende in dienst trad, later ch?f werd en daarna eigenaar van de fa. Ant. Schellinger, kruideniersbedrijf, Magdalenenstraat, her denkt 14 Aug. zijn 25-jarig jubileum. Vanaf heden reeds tot en met 19 Augustus is er een speciale jubileumweek. Bijzonder heden geeft de advertentie in het nummer van heden. DE TEIL MOET VOL. Onder dit devies is door het daartoe ge vormde comité, zooals men weet, weder de strijd aangebonden tegen de gevreesde t.b.c. en daartoe werd in de etalage der firma Spaander en Co. een teil geplaatst, waarin oude belastingplaatjes en andere metalen voorwerpen konden worden, ge deponeerd. Men houde er, zoo vraagt het comité, rekening mede, dat die etalage vandaag voor het laatst in haar tegenwoordigen vorm zal zijn, dus de fietser en de teil zullen verdwijnen. De gelegenheid om door het afgeven van oud koper e.d. de t. b. c. te helpen bestrijden, zal echter blijven be staan op dezelfde wijze als tot nu toe. ONGEWENSCHT LANDGEBRUIK. Naar aanleiding van onze bemerking op het ingezonden stukje in ons nummer van gister, over het ongewenschte landgebruik, deelt de inzender mede, dat o.m. het raads lid, de heer Stoutjesdijk, den wethouder meermalen op het ongewenschte landge bruik, op een gemeentelijke boerderij te Huiswaard, heeft gewezen, doch zonder resultaat. Dit komt ons onbegrijpelijk voor aangezien de betreffende wethouder zelf landgebruiker is en dus zeer goed weet hoe schadelijk verwaarloozing van den grond is ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 13 Augustus is de apotheek van Mevr. SchoutenOele, Koorstraat 47, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. OVERDRACHT VLIEGTUIGEN. De eerste Nederlandsche vliegtuig motoren. Op Schiphol zfjn gistermorgen vier trai ningsvliegtuigen van het type F 9 aan de Militaire Luchtvaart overgedragen. Het betreft hier vier vliegtuigen van de serie, waartoe de Koninklijke Marine Vlieg- dienst de eerste opdracht heeft gegeven. In tegenstelling echter met de eerste aan de Marine geleverde vliegtuigen zijn deze voor het leger bestemde vliegtuigen niet uitgerust met de Menasco-motoren doch met de grootendeels in Nederland gebouwde Armstrong-Kromhout-motoren: de eerste vliegtuigmotoren, welke in ons land werden gebouwd. Nadat de toestellen waren overgedragen, zijn zij naar Soesterberg overgevlogen. DR. DAMME WEDER DIRECTEUR- GENERAAL P. T. T. De minister van sociale zaken in het pas heengegane kabinet-Colijn, dr. ir. M. H. Damme, heeft gisteren zijn oude functie van directeur-generaal der P. T. T. hervat. Wel iswaar had hij voor enkele weken reeds een circulaire tot het personeel gericht, waarin hij zijn afscheid van de P. T. T. aankondig de, doch als gevolg van het abrupt be ëindigen van zijn ministerieele loopbaan, was hem als directeur-generaal geen ont slag verleend. MONOPOLIEHEFFING OP TOMATENPUREE. Naar gemeld wordt, is met ingang van heden het invoermonopolierecht voor berei dingen van tomaten met uitzondering van tomatensoep voor alle bereidingen van to maten, verpakt in glas met een inhoud van 1.2 kg. of minder, 20 cents per kg. netto, en voor alle bereidingen van tomaten, anders verpakt, gesteld op 35 ets. per kg. netto. DOOR SLAAP OVERMAND. Chauffeur was achter het stuur in slaap gevallen. Een chauffeur van den expediteur van Doorn uit Amersfoort is gisternacht door vermoeidheid overmand achter het stuur in slaap gevallen. Op een gegeven oogen- blik i-eed daardoor de trailer geheel links van den Rijksstraatweg en ramde een uit de tegenovergestelde richting komende autobus van de Eltax uit Leiden. Onder de inzittenden van de bus ontstond een paniek, doch wonderlijk genoeg liep niemand .letsel op. De beide wagens werden echter zwaar beschadigd. Proces-verbaal werd opgemaakt. MEISJE VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks half zeven ver miste de veehouder Vergeer in de wijk Hoorn te Alphen aan den Rijn één van zijn driejarige tweelingdochtertjes. Bij het on derzoek bij de boerderij vond men het kind voorover in de sloot liggen. Onmiddellijk toegepaste kunstmatige ademhaling mocht helaas niet meer baten. De kleine bleek reeds overleden te zijn. Het ongeval gebeurde in dezelfde sloot, waarin drie jaar geleden een auto met zes menschen verongelukte. LEGER DES HEILS. De nieuwe generaal. Binnenkort komt de Hooge Raad van het Leger des Heils te Londen bijeen, teneinde een nieuwen generaal te kiezen als opvol ger (opvolgster) van Evangeline Booth. Verschillende officieren zijn reeds te Lon den aangekomen. Twee invloedrijke officieren worden als eventueele opvolgers genoemd: commissio- ner Alexander Damone, de leider van de oostelijke divisies in de Ver. Staten van Amerika, een man van groote bekwaamheid en karaktervastheid, en commissioner Sa- muel Hurren, de leider van de Internatio nale Opleidingskweekschool, één der finan- cieele experts van het Leger, die zes jaar het financieel departement van het hoofd kwartier heeft beheerd. Maar de mogelijk heid is niet uitgesloten, dat officieren van hoogen rang of stand gepasseerd worden en de keuze valt op een tot dusver „onbeken den soldaat", die gisteren nog den zang leidde van een kleine brigade op een der hoeken van de straat. Want volgens de sta tuten kan elke heilsoldaat tot den hoogsten rang worden geroepen. Zelfs zou iemand, die tot dusver geen deel van het officiers corps uitmaakte, toch tot generaal kunnen worden voorgedragen. Echter behoort de samenstelling van een candidatenlijst uit sluitend tot de bevoegdheden van den Hoo gen Raad, waarvan de leden het recht heb ben ook zichzelf tot candidaat te stellen. Generaal Evangeline Booth heeft be paald, dat overal ter wereld, in alle corpsen en afdeelingen van het Leger op 15 dezer bijzondere bidstonden gehouden zullen wor den met het oog op de naderende gene- raalsverkiezing. De volgende week zal zij den Hoogen Raad een receptie bereiden op Sunbury Court, het Jeugdcentrum van het Leger in Engeland. Meer dan 200 officie ren zijn voor deze gelegenheid uitgenoo- digd. HET AUTOVERVOER PERSONEN. Gister is uitgegeven Staatsblad 564, be sluit van 10 Augustus 1939, tot uitvoering van de wet ^itovervoer personen. De wet autovervoer personen wet van 24 Juni 1939, Staatsblad 527, alsmede bo vengenoemd „uitvoeringsbesluit autover voer personen 1939" treden Woensdag a.s. in werking DE INVOER VAN SPIJSVET. De contingenteering vervalt, de in voerheffing wordt verhoogd. Van bevoegde zijde wordt ons het vol gende medegedeeld: In September 1938 werd een regeling in gevoerd, strekkende tot beperking van den invoer van spijsvet voor directe consump tie, welke regeling een aanvulling vormt op de quoteering van den binnenlandschen af zet van spijsvet. Deze invoercontingentce- ring heeft in de practijk verschillende moei lijkheden opgeleverd, zoowel voor den ver- iruiker als voor den handel, zoodat beslo- .en is ze te doen vervallen. In de plaats daarvan zal met ingang van 12 Augustus a.s. de invoerheffing op spijs vet voor directe consumptie verhoogd wor den met 4 cent per K.G. voorzoover het be treft spijsvet in groote verpakking en met 6 cent per K.G. voor zoover het betreft spijsvet, hetwelk blijkens de verpakking in eenheden van minder dan 10 K.G. bestemd is voor den handel in het klein. De invoer heffing op spijsvet, bestemd voor de bin- nenlandsche vetsmelterijen blijft daaren tegen ongewijzigd op 36 cent per K.G. ge handhaafd. Bij deze nieuwe regeling komt het begrip ..importeur van spijsvet" tevens te verval len, daar thans, behoudens dan tegen beta ling der heffing, de invoer van spijsvet aan ieder toegestaan is. Nadere inlichtingen worden desgewenscht verstrekt door de Nederlandsche zuivelcen- trale, afd. margarine, vetten en oliën, Nas- saulaan 6 te 's-Gravenhage, tel. 115640. Het eeuwfeest van „Arti et Amici- tiae". - Gistermiddag heeft prof. Huib Luns de eerste eeuwfeesttentoonstelling „100 jaar Nederlandsche kunst", die ge houden wordt ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van „Arti et Amicitae" geopend met het onderwerp „De kinder ziekten te boven, de vuurproef in eenige generaties doorstaan, wordt geen verval van krachten gevreesd." MOEILIJKHEDEN BIJ DE BEZETTING VAN DEN RAAD TE WEESP. Het bedanken wegens vertrek van den heer J. de Vos als lid van den gemeente raad heeft het hoofdstembureau voor de zooveelste maal in de afgeloopen zittings periode voor de taak gesteld, in een vaca ture te voorzien. Als nummer vijf op de chr.-hist. lijst komt de heer E. H. van Duijkeren voor, doch tot driemaal toe heeft deze voor een benoeming moeten bedanken, omdat zijn zwager, de heer E. W. Raadsheer, reeds zitting heeft. Zoo is het ook nu gegaan, waarna benoemd werd de heer B. Plaat J.Czn. Deze bedankte echter pas kort geleden voor het raads lidmaatschap, dus zal de benoeming 'wel niet aanvaardep. Dan blijft over het laat ste nummer van de lijst, de heer P. Ver- maire, maar de kans is groot, dat deze vóór het eind der tegenwoordige zitting niet meer benoemd kan worden. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Holl. Lloyd. Montferland thuisr. 10 Aug. 19.15 uur te Hamburg. Waterland thuisr. 11 Aug. 20 u v. Santos. Kon. Ned, Stoomb. Mij. Achilles 11 Aug. v. Triest n. Fiume. Aurora 11 Aug. v. R'dam n. Lissabon. Bennekom 11 Aug. v. A'dam n. Curagao. Boskoop 11 Aug. v. Cristobal n. Curagao. Crfjnssen 13 Aug. 11 u. te A'dam verw. Doros 11 Aug. v. A'dam n. Aarhus. Irene 11 Aug. v. Setubal n. Lissabon. Mars 10 Aug. v. Palermo n. A'dam. Merope 11 Aug. te en v. Tunis n. A'dam. Nreus 11 Aug. 11.30 u. Hotlenau gepass. Oberon 11 Aug. v. Gibraltar n. Valencia. Odysseus 11 Aug. v. Kopenhagen n. A'dam Orpheus -- Aug. v. A'dam n. Odense. Perseus 11 Aug. v A'dam n. Gdynia. Pygmalion 11 Aug. v. Varna n. Constanta. Saturnus 11 Aug. v. R'dam n. A'dam; 11 Aug. te A'dam. Theseus 11 Aug. 20.30 u. te Hamburg. Venus 11 Aug. v. A'dam n. R'dam; 12 Aug. te Roterdam. HollandAmerika Lijn. Binnendijk 11 Aug. v.m. te Londen. Loch Monar 10 Aug. n.m. van Londen. Noordam 11 Aug. v.m. pass. Cape Race. Dinteldijk 10 Aug. n.m. te Seattle. Breedijk 11 Aug. v.m te Tampico. Lerdam 11 Aug. n.m. van Londen. HEERHUGOWAARD (Juli). Geboren: Margaretha Catharina, d. v. C. A. Oudhuis en M. C. Does. Cornelts Stanislaus, z. v. J. de Haan en G. M. Dekker. Jacobus Theresia, z. v. E. A. Besteman en Th. M. van Diepen. Geertruida Maria, d. v. D. Hoogland en E. Dam. Dirk, z. v. P. Swager en M. de Jong. Johanna Hendri- ka, v. J. J. Groenland en C. A. Beers. Jan Bastiaan, z. v. P. den Hartigh en A. de aJ' Johan Adriaan, z. v. S. Onneweer en W. Schilder. Antonius Aloysius, z. v. Molenaar en Tr. Kieft. Wilhelmus Hen- ncus, z. v. S. P. Borst en W. C. Overtoom. Christianus Theodorus Henricus, z. v. H. J. M Jansen en W. A. Witte Maria, d. v. J. Stoop en H. Beerse. Anna Wilhelmina ïvera Maria, d. van C. Loos en Tr. Groot. Anna Catharina, d. v. G. Brink en C. Mul. Ausje Cornelia, d. v. C. Kooij en E. H. Harten berg. Ondertrouwd: Jacob Koelemeij, vee houder te Ursem en Bert.ha Olij. G e t r o u w d: M. C. Scholten en A. C. o3' Jac°b Koelemeij en Bertha Olij. Overleden: Catharina Commandeur, echtg. van Andr. Veldman, 69 jaar. Ger- lof Gerrit Buwalda, 25 jaar. VERFRAAI UW BIBLIOTHEEK. Onze bindery maakt Uw u.ht.v...... oude boeken ais nieuw! BINDERIJ N.V. HEKIVIS, UOS'IER ZOON. Tentoonstellingen. „Wico Studio", Oudegracht 243, tot en met 12 Aug. schilderijen en etsen van JoBesaan en werk van G. Lugthart. Bergen. Tentoonstelling van schilderijen van Kees Boendermaker. Kunstzaal Boen dermaker, Loudelsweg. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Met 'n kwartje de wereld rond (kom. avon turen); hoofdrol Fernandel, de koning van den lach. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Jongensstad (rom.-sens.), hoofdrollen Spen cer Tracy en Mickey Rooney. (Geprolon geerd). Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, twee hoofdnum mers: a. Kom je ook achter de tralies? (hum.), hoofdrollen Slim Summerviüe en Tony Martin; b. 100 mannen en 1 meisje (amus.), hoofdrollen Deanna Durbin en Leopold Stokowski. Toegang voor alle leef tijden. lederen middag, half 3, matinee. Zondagmiddag van 2—7 uur doorloopende voorstellingen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer The story of Vernon and Irene Castle (hist dansfilm), hoofdrollen Fred Astaire en Gin- ger Rogers. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2—7 uur doorloopende voorstellingen. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zondag 13 Augustus. Kermis te Stompe toren; 2 uur ringsteken op fietsen; vrij dansen in café Kamsteeg. Maandag 14 Augustus. Kermis te Stompetoren; optreden van mr. Hedi in café Renses; vrij dansen; uitvoering van Aurora in café Kamsteeg, met daarna Oranjebal. Dinsdaj 15 Augustus. Kermis te Stompetoren; harddraverij; vrij dansen in café's Renses en Kamsteeg. 8.30 uur, De rustende jager te Heiloo, film en causerie over de ontwikkeling van het zien onzer kinderen. Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Licht tot halfbcwolkt, waarschijnlijk droog weer, iets warmer, meest zwakke wind uit westelijke richtin gen. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Golf van Biscaye breidt zich naar het oosten en noorden uit en brengt thans in het ge- heele westen en op de Britsche eilanden mooi zoiperweer. Het regengebied is naar het oosten weggetrokken en hedenmorgen over het oostelijk Oostzeegebied en het oostelijk deel van Centraal-Europa. In den nacht vielen in geheel Duitschland groote hoeveelheden regen, op sommige plaatsen gepaard gaande met onweer. In het geheele westen en in het westelijk deel van Centraal-Europa brachten de maritieme luchtmassa's opklaring en afkoeling. Zomer hitte wordt nog gevonden in Polen, de Bal- tische staten, Finland en tot zeer hoog in het noorden. Spitsbergen meldt 10 graden, Jan Mayen eveneens 10 graden. De depressie in het noorden trekt af naar de Poolzee. In Zwitserland is het weer thans mooi. De Alpenstations melden hoogo temperaturen. Dv. Isotherm van 0 graden ligt ten hoogte van het Jungfraujoch. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.04 tot 5.07 uur licht op. KOH Woensdag 16 Augustus organiseert a V.V.V. op het door het kerkbestuur da voor afgestane Ruïneterrein een openlucht concert. De koorvereeniging „Bergen" gen's Mannenkoor en „De Stem des Volks" willen op dien dag aardige liederen ten s» hoore brengen. Het concert vangt des avonds 8 uur aan Donderdagmiddag organiseert de V.VV in' de Stationsstraat voor de kinderen van 'd inwoners en de gasten een autoped-wedstrijd De kinderen, jongens en meisjes worden in gedeeld naar de leeftijden van 6—9 en van 9—12 jaar. Zy mogen kampen met eigen autoped, doch ook gebruik maken van auto- peds, die de V.V.V. ter beschikking stelt. Vóór enkele jaren organiseerde de V.Vy óók een dergelyken wedstrijd. Het'toen talrijke publiek volgde enthousiast de eerlijk kampende jeugd. Ook Donderdag, middag kan een aardige wedstrijd verwacht worden. Donderdagavond geeft het gezelschap „De Vereenigde Haagsche Spelers" in het Openluchttheater zijn laatste voorstelling Gespeeld wordt het kostelijke bliisnel „Vier weken Rijk". Dit stuk speelt in onzen ty'd in een Oos- tenrijksch dorp en is bijzonder geschikt voor een badplaats, omdat daarin de illu sie wordt geteekend van een bevolking die door het vreemdelingenverkeer tot wel vaart hoopt te komen. Kinderverlamming. In een gezin aan den Oosthuizerweg doet zich een geval van kinderverlamming voor bij een negenjarig knaapje. Direct zijn voorzorgsmaatregelen genomen door het kind naar de barakken over te bren gen en de woning te ontsmetten. Het zoontje van den heer J. W. alhier is Vrijdag door een hond in het hoofd gehe ten. Doktershulp bleek noodzakelijk te zijn. Dr. Wilmink heeft de eerste hulp verleend. Vergadering van het dagelyksch bestuur van de veilingsvereeniging Langendijker Groenten Centrale met de vrachtvaarders, onder leiding van den heer S. de Boer Kz. In zyn openingswoord heeft de voorzitter het doel dezer vergadering uiteengezet; nl om de ophaaldienst der veiling met de vrachtvaarders te bespreken. Het doel van den ophaaldienst is om hier aan de markt te krijgen, wat wij nu niet krijgen en het den menschen gemakkelijker te maken, zoodat zij niet kunnen zeggen, dat het gced niet ge haald wordt. In 1935 hebben de tuinders moeten opgeven, op welke veiling zij wilden veilen. De veiling heeft toen een ruim stand punt ingenomen, maar nu gaan een masss leden naar andere veilingen. De veiling der L.G.C. is veel veranderd; er is hier veel binnenlandsche handel, zoo dat er plaats is voor alle tuinbouwproduc ten. Daarom was men wel genoodzaakt een ophaaldienst in te stellen. Als de vracht vaarders in staat zijn, om alles te halen, dan zouden wy bij wijze van spreken mor gen met den ophaaldienst ophouden. Er werd de verzekering gegeven, dat wanneer alle producten naar Broek gaan, de vrachtvaarders alles zullen halen. Het bestuur wil dit nog niet verplichtend stellen, maar eenige drang wil het wel uit oefenen. Gaarne zou het bestuur zien, dat de menschen uit zichzelf zoo wijs waren; er is ons al herhaaldelijk verzekerd, dat de prijzen op onze markt niet slechter zijn dan die op andere veilingen. De voorzitter deelde nog mede, dat er voor de witlofcampagne doozen beschikbaar zul len worden gesteld. Voorts worden er een' malige zakken verkrijgbaar gesteld. De heer Smit uit Sint Pancras drukte zijn spijt over uit, dat het bestuur te voor barig is geweest met het instellen van den ophaaldienst. De voorzitter antwoordde hier echter °P dat het onttrekken van het goed aan veiling steeds erger wordt. Men kan zoodoende niet buiten een ophaaldiens Zoodra wij hem kunnen missen, aldus voorzitter, houden wij er mee op. De voorzitter hoopte, dat door deze ma regelen de vrachtvaarders meer vracht len krijgen en dat de leden allen hun P ducten op onze veiling zullen veilen. Daarna sluiting. .Iinr, Bloembollen veiiml' In het veilingsgebouw van de Lang dijker Groenten Centrale alhier werd dag de derde droge bloem bollen veilm» houden. De aanvoer was grooter da vorige week, nl. ongeveer 2.700.000 stuj«nder handel was traag. Er was heel wat m belangstelling voor deze veiling jn(jer. vorige maal. Het aantal koopers was mi Er zijn vrij veel partijen bloembol verkocht gebleven. De betalingsmoeuu den, waarmee men te kampen heef 1 t internationaal verkeer, zyn hierbij va" eI), belang. Er staan nog zeer groote .T^adden welke eigenlijk in Mei al betaald ,eur3 moeten zijn, in de boeken der exp djng open, zoodat men een afwachtende v0Öj. aanneeemt. De moeilijkheden schynen namelijk te zitten in den handel mm ders land. De koopers uit dat land, wel steeds prompt betalen, zijn thans W f

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2