KIJKEN, SKOOPENbuCLOECK PELS' Voorbuig |i Stad en Omgeving Agmda JUiMicaties EERSTE BLAD De wethoudersverkiezing. De keuringsdienst voor waren in 1938. dienstplicht. p broederdienst Alkmaar, Dinsdag. De gister ten Stadhuize op initiatief van de R.K. raadsfractie en de heeren Hoijtink en Grondsma gehouden vergadering van alle raadsleden heeft geen positief resul taat opgeleverd. De R.K. fractie, gesteund door de heeren Hoijtink en Grondsma, die getweeën thans één Christelijke fractie vormen, stelde zich op het standpunt, dat op grond van de nieuwe samenstelling van den raad, een in meerderheid rechts georiënteerd college be hoorde te worden samengesteld en kwam met het verrassende voorstel een college van drie wethouders te vormen, waar van één door links aan te wij zen. Hoewel daarvan_ geen mededeeling v/erd gedaan, wijst dit voorstel er op, dat de heer Grondsma zich ter elfder ure niet voor een wethouderszetel beschikbaar heeft gesteld. Deze conclusie is niet gewaagd, om dat 't ons bekend is, dat aanvankelijk rechts een college van vier wethouders wenschte. Links beriep zich op het aantal uitge brachte stemmen (op rechts 7495, op links 8644), op grond daarvan betoogende, dat Alkmaar niet om is, waarbij tot de heeren Hoijtink en Grondsma het verwijt gericht werd, dat zij hadden medegewerkt aan de vorming van een rechts blok. Het werd onjuist geoordeeld, dat de R.K. fractie, in strijd met de usance, in plaats van als sterkste fractie de voorzitters van de verschillende fracties tot een bespreking uit te noodigen, eerst overleg met de nieu we christelijke fractie had gepleegd. Van R.K. zijde voerde men hiertegen aan, dat men rekening had te houden met de samenstelling van den raad en dat niet ont kend kon worden, dat de raad in meerder heid rechts was. Voorts deelde men van die zijde mede, dat men zich voor het beschik baar stellen van wethouders de beperking had opgelegd, geen nieuwelingen daar voor aan te wijzen, welke beperking ook voor de anderen wenschelijk werd geoor deeld. Van Soc.-Dem. en Vrijz.-Dem. zijde werd dit betwist en het recht opgevorderd zelf standig hun menschen aan te wijzen. Opgemerkt werd, dat vóór vier jaar het feit, dat mr. de Groot als nieuweling zijn intrede in den raad deed een belemmering was om hem toen als wethouder te kiezen. Hoewel bleek, dat de groote meerderheid geen nieuwelingen als wethouders wenscht, kon, na breedvoerige bespreking, geen over eenstemming verkregen worden. Links bleef, een college van vier wethouders nood zakelijk oordeelen. Rechts, dat blijkbaar geen derden man kon leveren, omdat de R.K. 't niet aandurven drie R.K. wethouders naar voren te brengen, bleef op de vorming van een college van drie aandringen, waar van één aan te wijzen door links en gaf te verstaan, dat links het recht heeft zelfstan dig zijn menschen aan te wijzen, doch dat rechts zich de vrijheid voorbehoudt deze al of niet te stemmen. De besprekingen liepen tenslotte zoo vast, dat men van links de vorming van het college aan rechts wenschte over te laten en links zelfs op het punt stond om naar huis te gaan. Tenslotte werd overeengekomen, dat de tien linksche leden Woensdag bijeenkomen om te trachten voor de vorming van een college van vier uit links twee wethouders aan te wijzen. Een college van twee R.K. en twee link sche wethouders zou een verzwakking van de positie van rechts beteekenen en gezien de stembusoverwinning van de Katholieken is het de groote vraag of zij daarvoor te vinden zullen zijn. Veel zal afhangen van de personen die Woensdag door links naar voren worden gebracht. Het komt ons voor, dat ook de Katholie ken belang hebben bij de vorming van een college op breede basis. Gezien het feit, dat de democratische strooming in de R.K. fractie het sterkst is, achten wij 'het niet uitgesloten, dat men tenslotte aan een democratisch georiënteerd college de voorkeur boven een rechts col lege zal geven. De omstandigheid, dat gister de R.K. fractie nog geen overeenstemming had bereikt over de vraag wie harerzijds als wethouders naar voren gebracht zullen worden, wijst er ook op, dat de vorming van een in meer derheid rechts college nog niet zoo zeker is. Ter elfder ure zou het toch nog de heer Grondsma die steeds het stadsbelang op den voorgrond stelde kunnen zijn, die dit verhindert. Nader vernemen wij, dat de heer Gronds ma kenbaar heeft gemaakt, dat hij, als groot koopman, met het oog op zijn zaken, zich niet voor een wethouderszetel beschik baar kan stellen en dat ook de heer Raat niet in aanmerking wenscht te komen. Van de beschikbare Katholieken in de vacature-Klaver blijven dus thans over de heeren Keijsper, mr. Leesberg en Wolden- dorp. Wanneer wij het politieke veld over zien, dan staan, ondanks het feit, dat mr. Leesberg ontegenzeggelijk de knapste is, de kansen van den heer Woldendorp het gun stigst. Deze zou dan ongetwijfeld financiën krijgen. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 8 TOT 15 AUGUSTUS 1939. Wijzigingen: Den Helder: „Tanzklause", Zuidstraat 67, dancing enz.; overgegaan aan A. van Tiel. Schagen: N.V. Drukkerij en Uitgevers maatschappij v.h. De Westfriesche Kerk bode, Landbouwstraat 182; ontslag en be noeming procuratiehouders. Opheffingen: Harenkarspel: Wed. J. Spaans—Dekker, Kalverdijk G 4, autobusonderneming enz. Verschenen is het door den directeur, den heer dr. Mol, aan B. en W. uitgebrachte ver slag over 1938 van den keuringsdienst voor waren in het gebied Alkmaar. Wij ontleenen er het volgende aan: In het vorige verslag werd vermeld, dat in 1937 voor het eerst een overzicht werd gegeven van de verkregen resultaten gedu rende een geheel jaar over het vergroote gebied. Toen moest er speciaal op worden gewezen, dat er bij die resultaten geen op vallend verschil was, met uitzondering van de Zaanstreek, waar extra toezicht op het brood noodzakelijk was gebleken. Wij kun nen ook dit jaar in dit opzicht geen beter geluid laten hooren. Zooals uit het gedetail leerd verslag der onderzoekingen blijkt, zijn speciaal in de gemeenten Zaandam en Be verwijk veel aanmerkingen op het brood moeten worden gemaakt. De scherpe con currentie aldaar met deze waar zal daaraan niet vreemd zijn, maar mag niet gaan ten koste van de samenstelling. Bovendien is, om een kwaad tegen te gaan, een intense controle gedurende een zeker tijdsverloop noodig, zoodat niet alleen zij, die bemonsterd zijn en wier waar niet aan de eischen voldeed, daarvan de gevolgen on dervinden, maar dat dit ook verder is door gedrongen bij hen, die het geluk hadden dat hun waar niet bemonsterd werd. Als groot nadeel komt hierbij uit den hoek de gelegen heid om bij schikking af te doen. Die schik king wordt door den betrokkene zoo gaarne gewild, omdat hij daardoor niet bekend kan komen te staan als verkooper van ondeugde lijke waar, tenzij hij zelf door onhandigheid of welke andere oorzaak ook de gepleegde overtreding bekend maakt. Daardoor gaat, bij hetzelfde aantal overtredingen, van de bestraffing daarvan een veel geringere pre ventieve werking uit op de collega's. Uit het verslag onder het hoofd „Brood" blijkt, dat we het aantal monsters melkbrood, dat we namen, steeds opvoerden en desondanks in de Zaanstreek geen beter resultaat kon den bereiken. En naast die gelegenheid om bij schikking overtredingen af te doen, komt het relatief klein aantal personen, dat den dagelijkschen opsporingsdienst verricht. De dienst begon in 1922 met zes keur meesters, die toen volgens het plan van orga nisatie noodig geacht werden en toen omvatte het gebied, mede omdat het nog niet was vergroot, ongeveer 2/3 van het aantal in woners van thans. Omgerekend zouden dus nu negen keurmeesters noodig zijn. In plaats van uitgebreid is het aantal echter teruggebracht tot vijf. En als nu maar de werkzaamheden niet uitgebreid waren, zou op den duur, als resultaat van het werk, met minder personeel dan negen opspo- rings-ambtenaren kunnen worden volstaan, doch sinds 1922 is het werk, aan de keurings diensten Opgedragen, enorm uitgebreid. Eik jaar is er in een of meer richtingen werk bijgekomen, soms ook, gezien de vestigings wet, in een richting, waarvoor de Warenwet niet is ingesteld, terwijl het begrip „waar", op den verkoop waarvan onze diensten moeten toezien, zich steeds uitbreidt, waar voor we bijv. wijzen op gasmaskers, om een recent daarbij gekomen artikel te noemen, of behangselpapier, papier, enz., waarvan reeds eerder het toezicht aan de diensten werd opgedragen. Deze ontboezeming wordt geuit, om te doen begrijpen, dat het aantal inspecties per bedrijf steeds kleiner wordt. Als men het toezicht heeft over den verkoop van waren, enz. over 90 gemeenten, waaronder kleine met weinig bedrijven, dan kunnen die ge meenten per jaar maar weinig keeren be zocht worden en die bedrijven elk maar zeer v/e'ni» ma1"n. Het leek mij goed hierop eens nadrukkelijk te wijzen, om vooral te doen uitkomen, dat uitbreiding van het opspo- ringspersoneel zeker geen overbodige luxe zou zijn te noemen. Het gebied werd uitgebreid met het lichaam de Wieringermeer, dat voor ons toe zicht met een gemeente is gelijk te stellen. Daardoor omvat het Keuringsgebied Alk maar dus 90 gemeenten, welke op 31 De cember 383994 inwoners telden. Retributie. Hieronder wordt verstaan de heffing, die de daarvoor aangewezen bedrijven, vallen de onder het toezicht van den keurings dienst, moeten opbrengen. Zij is ingesteld om de kosten, die het Rijk aan de diensten besteedde, zeer beduidend te verminderen en komt ook geheel ten goede aan het Rijk. De opbrengst is zoodanig, dat het Rijk nog maar een heel klein gedeelte in de kosten bijdraagt. De opbrengst van de jaren 1936, 1937 en 1938 en het aantal aangeslagen be drijven was in 1936 van 7356 bedrijven 25.833,50; in 1937 van 8326 bedrijven 28.085,25 en in 1938 van 8293 bedrijven 28.288 bruto. Bijzondere werkzaamheden. De combinatie van directeur van den Keu ringsdienst en voorzitter der NoordhoU. Consumptiemelkvereeniging is zeer bevor derlijk voor de samenwerking van beide lichamen. Zoo zijn de eischen, aan nieuwe bedrijven gesteld, in overeenstemming ge bracht met die, welke het Melkbesluit daar aan stelt, en het is wenschelijk, dat, wan neer verdergaande eischen zullen worden gesteld, deze ook in het Melkbesluit zullen worden neergelegd. De vereeniging prijst zich gelukkig, dat ir. de Waal zich bereid heeft verklaard te zullen optreden als voorzitter van de com missie van beroep, voorzoover deze kwesties van practischen aard zal hebben te beoor- deelen. Exploitatierekening en begrooting. De begrooting 1938 werd 5 October 1937 door den Raad der gemeente Alkmaar vast- gesteld en goedgekeurd bij besluit van Ged. Tentoonstellingen. Bergen. Tentoonstelling van schilderijen van Kees Boendermaker. Kunstzaal Boen dermaker, Loudelsweg. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Met 'n kwartje de wereld rond (kom. avon turen); hoofdrol Fernandel, de koning van den lach. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Jongensstad (rom.-sens.), hoofdrollen Spen cer Tracy en Mickey Rooney. (Geprolon geerd). Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, twee hoofdnum mers: a. Kom je ook achter de tralies? (hum.), hoofdrollen Slim Summerville en Tony Martin; b. 100 mannen en 1 meisje (amus.), hoofdrollen Deanna Durbin en Leopold Stokowski. Toegang voor alle leef tijden. lederen middag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer The story of Vernon and Irene Castle (hist dansfilm)! hoofdrollen Fred Astaire en Gin- ger Rogers. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Dinsdag 15 Augustus. Kermis te Stompetoren; harddraverij; vrij dansen in café's Renses en Kamsteeg. 8.30 uur, De rustende jager te Heiloo, film en causerie over de ontwikkeling van het zien onzer kinderen. Woensdag 16 Augustus. 8 uur, Alkm. wielerbaan, trainingswed strijden. Staten van Noordholland van 15 December 1937. Zij sloot in ontvangsten en uitgaven op 60.000. De exploitatie-rekening 1937 werd voorloopig vastgesteld door den Raad der gemeente Alkmaar op 15 December 1938 en vastgesteld door Ged. Staten van Noord holland bij besluit van 25 Januari 1939. Het batig saldo bedraagt 10.314,52. W erkzaamheden Voor het gebied, dat vergroot is met het lichaam de Wieringermeer, bjeven de vijf keurmeesters als opsporingsambtenaar werkzaam. De indeeling van hun werk on derging geen verandering en dus werd ook, evenals verleden jaar, het nemen der melk- monsters tezamen uitgevoerd. Van deze monsters werden er steeds een groot aantal, meestal pl.m. 120, op één dag genomen er. de monsternamen, die daaruit wegens het constateeren van uierziekte, laag vetgehalte of watertoevoeging voortvloeiden, hadden denzelfden en den daarop volgenden dag plaats. Ook dit jaar werd weer een intense con trole op Zondagen toegêpast, speciaal met het oog op den verkoop van consumptie-ijs. Bedenkt men, dat we 90 gemeenten hebben te verzorgen, dan blijkt duidelijk, dat er eiken Zondag wel door een keurmeester een groote rondrit moet worden gemaakt, ter wijl de genomen monsters van dit „ijs" nog denzelfden dag in onderzoek moeten worden genomen. Daarnaast hebben we rekening te houden met den extra verkoop, die in de seizoen plaatsen plaats vindt, en met de kermissen. Wel moeten we erkennen, mede zoo we meenen te mogen aannemen door onze stel selmatige controle, dat de kwaliteit der waar, die op de kermissen wordt verkocht, niet van beteekenis te wenschen overlaat. Maar tegen de onoordeelkundige wijze van uitstalling moet een constante strijd gevoerd worden. Wij eischen steeds behoorlijke af scheiding en bedekking met glasplaten, waardoor de waar evengoed zichtbaar is op gesteld. Naast de genoemde controle is nog te noe men die op week- en avondmarkten, zoodat op eenige plaatsen op die markten, speciaal des Zaterdagsavonds, een geregeld toezicht wordt uitgeoefend. Over het algemeen mag wel gezegd wor den, dat de inspecties blijken een aparte preventieve werking te hebben. Bezocht werden dit jaar 3334 bakkers (vorig jaar 3439), 8452 winkeliers (v. j. 8292), ijsverkoopers 582 (v. j. 749), slagers 293 (v. j. 356), veehouders 903 (v. j. 1380), melkverkoopers 4013 (v. j. 4328). In het verslag wordt wederom gewezen op het werk, dat in dit keuringsgebied ver richt wordt ter bestrijding van het verkoo- pen van melk, waarin bestanddeelen van uierziek vee voorkomen. Zoolang wij ons in staat achten de onder zoekingen wel zelf te kunnen doen, verwij zen wij den betrokken veehouder niet naar een veearts, daar deze als regel niet zoo snel tot bemonstering kan overgaan als wij en hij niet steeds beschikt over de hulp middelen om het onderzoek zelf te verrich ten. Dit werk kost ons veel tijd, dien we echter nuttig besteed achten, terwijl den vee houder kosten worden bespaard. Of dit steeds voldoende wordt gewaardeerd, is een andere vraag. Wat de controle op het brood betreft, wordt met lof gewag gemaakt van de groote medewerking en steun, die van de ambte naren van het Openbaar Ministerie en de kantonrechters is ondervonden. Deze autori teiten zijn blijkbaar wel overtuigd, dat slechts dan proces-verbaal wordt opgemaakt, als dat beslist noodzakelijk is, ook om ande ren van een dergelijke overtreding te weer houden. Daarom is het zoo gewenscht, dat als regel niet tot een transactie de gelegen heid wordt gegeven omdat dan aan vakge- nooten daarvan niets blijkt en er derhalve van de opgelegde boeten geen preventieve werking uitgaat. Moesten we het vorige jaar constateeren, dat het aantal afgekeurde partijen levens middelen grooter was, dan door het ver groote gebied was te verklaren, ditmaal kun nen we er op wijzen, dat het getal is terug- geloopen tot dezelfde orde als gemiddeld in 1935 en 1936 aan de consumptie werden ont- tiokken. Het aantal afgekeurde partijen bc- bewerkt volgens het origineele recept uit zeven uitgezochte gedistilleerdtypen per fL vanaf f 1.75.Telef. 2585. droeg in 1922/27 1686, in 1928/30 638, in 1931/34 698, in 1935/36 632, in 1937 1134 en in 1938 695. Onderzoeking in het laboratorium. Het aantal onderzochte monsters bedroeg dit jaar 13430 (v. j. 13015), te weten 9114 melkmonsters (v. j. 8791), 293 monsters melkproducten (v. j. 325) en 4023 (v. 3899) monsters van andere waren. Alcoholische dranken. Van de zijde van den wijnhandel is ver scheidene malen tevredenheid betuigd over de wijze, waarop de keuringsdiensten de controle op wijn uitoefenen. De hooge prijs der wijnmonsters is voor onze geringe geld middelen telkenjare een beletsel het aantal monsters hooger dan tot ongeveer 100 op te voeren. Dat wij dit verslagjaar het aantal 158 be reikten, is veroorzaakt door 54 monsters uit langs de Noordzeekust aangespoelde fusten wijn. Dat ongeveer een derde deel der wijn- monsters niet aan de gestelde eischen vol deed, is te verklaren uit het feit, dat wij bii voorkeur de zeer goedkoope soorten be monsterden. Dit één derde deel geeft dus geen beeld van de eigenschappen van alle wijn tezamen, die in den handel voorkomt. Van de op het strand gevonden 54 vaten wijn moesten 13 voor gebruik worden afge keurd. Brood. Vooral Beverwijk en Zaandam hebben zich het afgeloopen jaar door afwijkingen gekenmerkt, zoodat in totaal 31 processen- verbaal moesten worden opgemaakt; 17 wegens te weinig droge stof en 14 wegens te weinig melkbestanddeelen. Consumptie-ijs. Van 24 monsters roomijs bevatten 8 te weinig melkvet; in één geval werd proces verbaal opgemaakt. Wij onderzochten verder 220 monsters consumptie-ijs, waarvan er 51 onvoldoende waren. Het aantal monsters consumptie-ijs, waar op aanmerking moet worden gemaakt, is dalende: in 1936 36 in 1937 30 en in 1938 23 afwijkingen. Jams en vruchtensappen. Het belangrijkste artikel uit deze groep is de huishoudjam, waarvan wij 289 monsters namen, tegen 10 jam en marmelade. 85 bes sensap, 6 andere vruchtensappen, 28 appel moes, 6 vruchten op sap, 11 appel- en peren- stroop, 30 tomatenpuree en 18 chocolade pastei. De aanmerkingen hebben wij kunnen be perken tot de artikelen jam, huishoudjam, bessensap en appelstroop. Het groote aantal afwijkingen is voor ons reden geweest 100 monsters huishoudjam méér dan vorig jaar te nemen. Wij bemonsterden 2 monsters magere kaas, 2 monsters 20plus, 11 monsters 30plus, 33 monsters 40plus en 56 monsters volvette kaas. Hiervan bleken 2 monsters 30plus kaas, 1 monster 40plus en 8 monsters volvette kaas een te laag vetgehalte in de droge stof te hebben. Eén monster 40plus was schimmelig, één was mijterig. Bovendien was één monster volvette kaas aangeduid als roomvette kaas, wat niet ge oorloofd is. Limonadesiroop enz. Vooral limonadesiroop en puddingsaus moesten herhaaldelijk worden afgekeurd, evenals limonade-gazeuse. Sinaasappellimonade was 1 maal onjuist aangeduid, evenals limonadesiroop. Laatst genoemde waar bevatte bovendien 19 keer te weinig suiker. Eén ernstige afwijking van het vereischte suikergehalte werd geconsta teerd bij aflevering aan een der groote pro vinciale ziekenhuizen in Noordholland en bezorgden den bereider een proces-verbaai. Melk. De controle op melk achten wij een zeer belangrijk onderdeel van onze taak. Wij on derzochten in totaal 9114 melkmonsters (v. j. 8791), waarvan weer een belangrijk gedeelte het gevolg was van afwijkingen, in de straat- en winkelmonsters aangetroffen. Dat het aantal monsters, noodig om water toevoeging na te gaan, dit jaar kleiner is, achten we een verheugend feit. Met genoegen maken we melding van het feit, dat het gemiddeld vetgehalte der be monsterde straat- en winkelmonsters weer iets is gestegen, n.1. tot 3.35 v.j. 3.30 Konden we het vorige jaar niet tevreden zijn over de reinheid der verkochte straat- en winkelmelk, dit jaar is de teruggang in dit opzicht weer ruimschoots ingehaald. Naast het toezicht op de melk zelve werd voor zoover de tijd dit toeliet, toezicht ge houden op het vaatwerk, waaruit de melk wei d verkocht, de kranen der bussen inbe grepen, die bij controle uit elkaar moesten worden genomen. Ook als deze goed gerei nigd bleken, werkt de controle op zichzelf reeds preventief. Dan werden zoo nu en dan ook de melk- bewaarplaatsen gecontroleerd. In totaal kwamen 293 monsters melkpro ducten in onderzoek, n.1. taptemelk 24 kar nemelk 92, room 96, slagroom 19. melkpoe der 22, gecondenseerde melk 15 melk. yoghurt 4 karnemelkspap 2. chocoladetapte- melk 2, chocolademelk 16 en vaniUevla 1 monster. Twaalf monsters taptemelk bevatten toe gevoegd water; twee bevatten meer dan 1 vet; van de 68 monsters karnemelk wa ren er 24 ondeugdelijk. 'Room had 3 maal een afwijkenden smaak 4 keer een te laag vetgehalte en 5 keer een kleineren inhoud dan op de flesch stond vermeld. Slagroom had eenmaal geen inhoudsop gave, 3 keer was de inhoud te klein en 1 maal was het vetgehalte te laag. Bekendmaking van uitspraken inzak. vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienst, plicht wegens betreffende de hieronder genoemde Perv, nen, de uitspraak gedaan, achter hun namen vermeld: Adrianus Jacobus Bieman, Lambertu. Bons, Herman Gerard Bos, Petrus Ja cobus Groen, Willem Jacobus de Haan" Jan Nicolaas Joustra, Petrus Lieftm»1 Henricus Franciscus Aloijsius Lohman Gerard Mazereeuw, Franciscus Nicolaas van Meene, Jan Mienis, Jan Offenberz Jan Hendrik Ringers, Johannes Maria Slinkert, Johan Stoop, Johannes Theo. dorus Tromp, Lodewijk Comelis VeeL Adrianus Johannes van der Veer, Mein dert de Vet, Lucas Jan Waldo Walrai ven, Nicolaas Wester en Johannes Wol- gjofc. Lichting 1940. Uitspraak: voorgoed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend- making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wetteljjken vertegen- woordiger; b. door elk der overige voor deze ge. meente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met re denen omkleed, worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeen te, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 15 Augustus 1939. De Burgemeester van Alkmaar F. H. VAN KINSCHOT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alk- maar nr. 1676 is opgenomen hun besluit van 1 Augustus 1939 waarbij is vastgesteld een Instructie voor den conciërge van het stad huis, tevens bewaker van het stedelijk mu seum. Dit besluit is heden afgekondigd en ge durende drie maanden ter gemeente-secre tarie ter lezing gelegd. Het is aldaar tevens in afdruk tegen betaling der kosten ver krijgbaar. Alkmaar, 15 Augustus 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. R. VEENDORP, Lo.-Secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het gemeentelijk bureau vor sociale zaken deelt aan belanghebben den mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 16 tot en met Dinsdag 22 Aug. 1939 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen witte kleur; Vetbonnen bruinen kleur; Vleeschbonnen rose met roode streep. Alkmaar, 14 Aug. 1939. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. GEBAKKEN VISCH. Verkrijgbaar voor werkloozen, die in steunregeling of werkverschaffing zijn op genomen. Bonnen: iederen Donderdag aan bet loket Keetkolkschool van 1012 uur. V i s c h: volgende week Vrijdag even eens aan de Keetkolkschool van 8}$—9# uur. Ten hoogste 3 pond per gezin. Men wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn! De directeur van het gemeentelijk bu* reau voor sociale zaken te Alkmaar, v. d. HEUVEL. PRINSELIJKE GELUKWENSCH. De heer J. Blankendaal te Obdam, dje ter gelegenheid van het feit dat zijn gezin nagenoeg ter zelfder tijd van de geboorte van prinses Irene met een dochtertje ver rijkt werd, de prinselijke familie een ge* lukwensch deed toekomen, ontving hierop van prins Bernhard onder dank een we- derkeerigen gelukwensch. DE STOPZETTING DER KAASFABRIEK TE HEERHUGOWAARD. In ons nummer van gisteren deeld®0 wij mede, dat een gedeelte van het melk' en het fabriekspersoneel van Uithoorn door de Coöp. zuivelfabriek Excelsior w overgenomen. Naderhand echter blijkt on& dat de melk door de fabriek Excel»0 wordt verwerkt en een gedeelte van 00 personeel is overgenomen, voorloopig v de week van 1320 Augustus. Na de datum hangt het van de leveranciers o melk af of deze toestand bestendigd blijven. Stemmen de boeren in met zenden van hun melk naar genoemde briek dan kunnen èn de melkrijders en aangenomen personeel aan den slag bWJ REDDINGSDEMONSTRATIES TE CAMPERDUIN. Een reddingsvlet voor de strs® wacht noodzakelijk. V. V. Het volijverige bestuur van de V. Groet, Camperduin en Omgeving ha g terdagmiddag wederom voor een 0 n attractie voor de te Groet en zijn vertoevende gasten zorggedragen. on- uitnoodiging vond namelijk een stratie plaats met de reddingboot v e„ afd. Petten-Callantsoog van de No° Zuidhollandsche Reddingmaatschapptk Tevoren was er op het strand e^renke' monstratie van het redden van een j^acht ling door den gemeentelijken stia ^gjeid H. C. Butter. Een zwemmer was te gevonden ongeveer 250 meter ze® joor zwemmen, waarna de badwacht, tiaS' een lijn met de op het strand staan pel was verbonden, hem weer <je strand heeft gebracht. Enkele leden

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2