Cê JUcfitsza&en Jiidschdften £uchtoaact VRAAG EN AANBOD *1 Denkt U er aan Uw voor WOENSDAG op te geven? Alléén 2de handsclt goederen. 35 cent per viji regels, Kantongerecht te Alkmaar. DERDE BLAD De Kloe en Van Well. De gewaardeerde medewerking van de beide laatste heeren was te danken aan het feit, dat ook door de militairen aan de wedstrijden werd deelgenomen; sergeant van Well bleek een accurate en waardevolle wedstrijd secretaris te zijn, terwijl sergeant De Kloe als tijdopnemer onmisbaar was. De tentoongestelde voorraad prijzen, die werkelijk enorm was, dank zij de gulle medewerking van vele winkeliers, waar door voor elk nummer minstens 5 prijzen beschikbaar waren, bracht velen er toe zich alsnog aan te melden; aanmeldingen, die echter niet geaccepteerd konden wor den. Het is dan ook te begrijpen, dat de heer Pesie Sr. zijn welgemeenden dank bracht aan de heeren winkeliers, evenals aan de V. V. V. van Bergen voor de pro paganda en medewerking en allen die assistentie in welken vorm ook, ver leenden. Het hinderniszwemmen voor jongens en meisjes bestond ditmaal uit de opgaaf om een papieren zakje, met zand gevuld, zoo snel mogelijk en droog over te bren gen over een afstand van 25 M. Velen slaagden er niet in, om behalve het hoofd, ook het zandzakje boven water te hou den. De nummers 25 M. schoolslag voor jongens en meisjes tot 13 jaar gaven dik wijls spannenden strijd te zien; daaren tegen waren de nummers hindernisloopen voor niet-zwemmende jongens en meisjes niet in staat de publieke belangstelling gaande te houden, waardoor ook het ver loop van dit onderdeel stagneerde; wel licht zal de heer Pesie trachten voor het volgende jaar een meer attractief num mer voor niet-zwemmers te organiseeren. Verschillende militairen lieten door ver lof verstek gaan, zoodat het nummer 50 M. vrije slag voor militairen in twee series van vier verzwommen kon worden; de groep heeren boven 35 jaar was goed vertegenwoordigd en de tijden waren niet slecht. In de pauze, tusschen de baannummers en den polo-wedstrijd, demonstreerden mej. v. Ketel en de heer P. Pronk diverse sprongen, waarin vooral de laatste uit blonk; ook de oude garde liet zich niet onbetuigd en gaven enkele „fantasie- sprongen" te zien. De polo-wedstrijd tusschen de militai ren en een zevental van badgasten gaf in het begin een duidelijk overwicht der gas ten te zien; het positiespel en de aanvals- tactiek der militairen was dusdanig, dat zij al spoedig met 31 achterstonden; in de rust gaf de heer Pesie hen echter en kele waardevolle wenken, zoodat zij met meer zelfvertrouwen de tweede helft be gonnen: het resultaat bleef niet uit, de achterstand werd ingehaald en de strijd eindigde tenslotte onbeslist: 44. De uitslagen: Hinderniszwemmen, jongens: 1. K. Hooiberg; 2. J. Melot; 3. Z. de Wilde; 4. J. Bakker; 5. J. D. Hoep; 6. H. de Jonge. Idem, meisjes: 1. L. Bolger; 2. R. Kra mer; 3. F. Melfct; 4. S. ten Holt; 5 M. Smit. 25 meter schoolslag, jongens tot 13 jaar: 1. E. Groeneveld; 2. K. Booij; 3. J. Haak man; 4. E. Vlessing; 5. J. ten Brink; 6. G. de Roos. Idem, meisjes tot 13 jaar:: 1. S. Blom- maert; 2. H. Blaauw; 3. M. Bartman; 4. L. Bulger; 5. T. Ponsen. Hindernisloopen, jongens en meisjes tot 12 jaar: 1. H. Ponsen; 2. A. de Grunt; 3.L. Goedejohan; 4. P. Joosten; 5. J. Hei ligers. Idem, meisjes tot 20 jaar: 1. T. de Haas; 2. H. Prinse; 3. F. de Das. 50 M. vrije slag, dames boven 30 jaar: 1. Mevr. Offenberg; 2. Mevr. Kaijer. Idem, heeren boven 35 jaar: 1. T. Gil les; 2. J. A. van Ketel; 3. C. Smit; 4. W. Voorthuizen. Idem, militairen: 1. Kpl. V. Bekkum; 2. Kpl. Haast; 3. Kpl. Montagne; 4. Kui per. Idem, meisjes tot 16 jaar: 1. F. Melot; 2. N. Stikkel; 3. R. Kramer; 4. R. Kes. Idem, jongens tot 16 jaar: 1. H. Diek- man; 2. F. Plesman; 3. J. Eriks; 4. H. Kir- kenier. Idem, heeren boven 16 jaar: 1. H. Kus- ters; 2. H. Conner; 3. C. Bos. Waterpolo, MilitairenPensiongasten 4—4. 1 K.M.-WEDSTRIJD TE WESTZAAN. Bij den Zaterdag gehouden j aarlij kschen 1 K.M.-wedstrijd in Westzaan was ditmaal ook D. A. W. vertegenwoordigd. Was het vorige week in „het Zwet" slechts een prestatie-tocht, waaromen het tempo zelf regelen kon, nu moest er in wedstrijd tempo gezwommen worden. Waarschijnlijk door gebrek aan routine hebben de D. A. W.- nog niet den boventoon kunnen voeren. Maar waar er ruim 130 deelnemers en deel neemsters van de partij waren, mag het resultaat nog zeer verdienstelijk genoemd worden. Bij de heeren behaalde Mays in de A-klasse n.1. een derden prijs, evenals Anny Klünnen bij de dames in dezelfde klasse. Van de A-klassenaren waren de uitslagen de volgenden: Heeren: 1. P. Göbel (Nereus) 17 min. 21 sec.; 2. A. C. v. Hinte (Het Zwet) 17 min. 45 sec.; 3. F. Mays (D. A. W.) 17 min. 48 sec. Dames: 1. T. Bakker (Nereus) 19 min. 12 sec.; 2. A. Melk (Nereus) 19 min. 53,2 sec.; A. Klünnen (D. A. W.) 19 min. 56,6 sec. uitsluitend a contant DE ALGEMEENE VERGADERING VAN DEN N.H.V.B. IN DE UNIE. De traditie werd weer voor een enkele maal gebroken. De groote jaarlijksche vei- gadering van den Noord-Hollandschen Voet balbond die in de Unie plaats vond werd nu eens niet op een „kermis-Zondag gehouden. Ook nog een andere traditie moest er aan gelooven. We kunnen ons den tijd niet her inneren, dat een vergadering van den pro vincialen bond ononderbroken dooi gang kon vinden; steeds weer moest zoo ongeveer een uur of één het „maaltijden-besluit val len en het eindresultaat was vaak: klokke zes De soep die de afkorting van de „soe pelheid" van de vergadering inhield moest maar even aan een soepeler tempe ratuur gaan wennen en kon een kwartier over twee pas worden genuttigd, wat tevens te kennen geeft, dat de bijeenkomst in recordtijd was geschied. Deze vlugge gang van zaken had vele oorzaken. Men was een half uurtje eerder begonnen, de agenda ging vlug onder den hamer door, mede in verband met het feit, dat er geen tijdrovende verkiezingen plaats vonden envele sprekers te kennen ga ven, niet als „tempo-drukkers" te willen fungeeren. Het was nog geen elf'uur het bekende contact en de causerie tusschen de diverse afgevaardigden en bestuurderen waren ook nu de vergadering voorafgegaan, toen de bondsvoorzitter, de heer Delvaux, allen har telijk welkom heette in het bijzonder de eere-leden Lutterot, Jan. Melk, terwijl even later ook de heer W. W. Baas verscheen. Een bijzonder woord van welkom aan den afgetreden secretaris, den heer Schregar- dus, die zich onder de aanwezigen bevond. Enkele bonds-bestuurderen en officials had den bericht van verhindering gezonden, in verband met ziekte en militairen dienst. De verrichtingen over het afgeloop«en jaar werden breedvoerig gememoreerd en ook weer de ontvallenen staande herdacht. Een verheugend feit was, een vermindering in strafzaken te kunnen constateeren, ter wijl men zeer tevreden was over de training van diverse spelers, alsmede clubleiders, door medewerking van den K.N.V.B, Met verheugenis werd geconstateerd, dat het afgeloopen jaar een normaal verloop heeft gehad en hoewel geen betrekkelijken vooruitgang viel te vermelden, het was ook thans weer een voldoening, geen achteruit gang te kunnen vermelden. K.F.C. had stand gehouden als eerste klasser, doch spr. hoopte, dat de Kooger-club niet te lang in de eenzaamheid zou blijven en dat het aan tal eerste-klassers weer spoedig voor Noord holland (boven 't IJ) op minstens drie ge bracht zal worden. West-Frisia moest degra datie-wedstrijden spelen, doch hield stand. Assendelft was echter naar lagere regionen afgezakt, doch hier was K.V.V. teruggeko men. De Assendelftenaren werd een riem onder het hart gestoken. Ook had Z.F.C. III moeten degradeeren, doch hier had Helder II de plaats overgenomen. Voorts nog vele woorden van hulde aan de diverse N.H.V. B.-clubs, overeenkomstig de diverse versla gen. Z.F.C. had beslag op den Rauchbeker v/eten te leggen, zoodat deze wedstrijden nu van het programma zijn verdwenen. Spre ker gaf te kennen, dat men voor een nieu wen N.H.V.B.-beker zou zorg dragen. H.R.C. had voor zijn tweede elftal, den tweeden prijs in ontvangst mogen nemen. Door Hem I was beslag gelegd op het Gouden Kruis, terwijl W.F.C. V in deze serie, voor den tweeden prijs in aanmerking was ge komen. De afgevaardigde van Sijbekarspel werd gecomplimenteerd met het 10*jarig bestaan van zijn vereeniging en tevens een voorzit tershamer aangeboden. Woorden van dank werden gebracht aan alle functionnarissen, die in het afgeloopen jaar hunne medewerking hadden verleend en in het bijzonder tot den bondsadministra- teur en zijn staf. Doelende op het fraaie zomerweer, hoopte spr., dat de discussies bekort zouden worden en daarmede tevens de vergadering. Punt 2 van de agenda: notulen vorige al- gemeene vergadering, kon zonder eenige bemerking onder den hamer door gaan, doch Punt 3 diverse jaarverslagen gaf op eenige plaatsen nogal discussie. De secreta ris kwam er zonder eenige bemerking af, doch bij het verslag van den penningmees ter, liet de heer Bonsema zich hooren. Eerst werden de boeteposten aangesnedenen in enkele gevallen had spreker van het bonds- bestuur gaarne een soepeler houding gezien, overeenkomstig een betreffend artikel in het huishoudelijk reglement. Voorts maakte spreker bezwaar tegen de hooge uitgaven voor het N.H.V.B.-elftal en zag dan liever geen reisjes naar Sneek, doch in wat nau- weren kring. De voorzitter lichtte dit toe als een zekere belooning voor de betrokken spelers, wat zijn nut had, daar iedere speler zich tot het uiterste zou gaan aanzetten, ten gunste van het spelpeil in den N.H.V.B. en ook voor de betrokken clubs. De heer Bonsema kon het met den voor zitter niet geheel eens zijn en bleef tegen de hooge uitgaven bezwaar maken. Het verslag van den competitieleider werd zonder eenige bemerking goedge keurd, doch toen een dito van de scheids- rechterscommissie volgde, kwamen de ton gen weer los. Ook de heeren arbiters had den wedstrijden gespeeld o.a. tegen de po litiedienaren en tegen een ploeg uit IJmui- men, die toevallig door den heer Bonsema werd bijgewoond. Het speet laatstgenoem de, dat deze vertooningen een aanfluiting tegen de voetbalgemeenschap waren ge weest en hij hoopte, dat het bondsbestuur cok in deze een wakend oog zou houden. De voorzitter gaf te kennen, dat de kwes tie reeds was aangeroerd en men zou ook hier weten in te grijpen. Op de volgende verslagen: protest-com missie, pers- en propaganda-commissie, schoolvoetbalcommissie, terreincommissie, controle-commissie, commissie tot samen stelling van het N.H.V.B.-elftal, idem K.N. V.B./N.H.V.B.-eltal, strafcommissie, hoofd consul, financieele commissie, alsmede me dische commissie, werden weinig of geen bemerking gemaakt. De penningmeester werd gedéchargeerd. Onder punt 4 werd opnieuw Alkmaar aangewezen als vastgestelde plaats voor t. volgende algemeene vergadering. Alvorens de agenda verder af te werken, richtte de voorzitter eenige waardeerende woorden tot den scheidenden heer Schre- gardus die op medisch advies zn plaa s moest ruimen en meende tevens van de gelegenheid gebruik te moeten maken, om een oude fout te herstellen en niet den heer Schregardus, doch ook Jan. Melk te kunnen mededeelen dat de vergadering hen zoo juist tot eerelid had benoemd, waar bij tevens het onderscheidingsteeken werd overhandigd. De heer Schregardus dankte evenals de heer Melk met eenige gevoelvolle woorden. Punt 5: verkiezing voorzitter. De heer Delvaux werd bij enkele candidaatstelling herkozen, terwijl bij Punt 6: vacature ontstaan door het bedan ken van J. A. J. Schregardus, de heer G. Sougé bij de Alkmaarders natuurlijk overbekend werd gekozen. Bij punt 7: bestuursverkiezing ten gevolge van het periodiek aftreden van de heeren L. van Wagtendonk, K. Winter, J. Hoorn Dzn. en D. K. Jongejans, waren geen candi- daten gesteld, zoodat de aftredenden bij ac clamatie werden herkozen. Punt 8: verkiezing protestcommissie liet geen wijziging zien, zoodat hier de volgende heeren aanbleven: W. Katoen,, J. W. Thijs- sen en W. W. Baas. Plaatsvervangende leden zijn: C. A. Amons, H. C. Freeke en M. Hoo- gendijk. (Wordt vervolgd.) Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 18 Augustus 1939. Overtredingen van de motor en r ij w i e 1 w e tN. P. te Heiloo, A. H. te Oegstgeest, ieder 1 boete Qf 1 dag hechtenis. Th. M. v. T. te Heiloo, Th. M. v. T. te Heiloo, C. D te West-Graftdijk, K. S. S. te Haarlem, M. V. te Alkmaar, G. J. B. te Egmond-Binnen, G. B. te Kalverdijk, A. v. S. te Meppel, C. R. te Santpoort, S. B. te Heiloo, ieder 2 boete of 1 dag hech tenis. J. v. 't H. te Alkmaar, 2 boete of 2 dagen hechtenis. G. S. te Heiloo, 3 boete of 1 week tuchtschool. D. de R. te Alkmaar, C. J. A. K. te Amsterdam, J. H. te Amsterdam, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. B. D. te Alkmaar, J. B. te Mui den, J. G. te Alkmaar, ieder 3 en 2 boete of 3 en 2 dagen hechtenis. J. H. v. A. te Amsterdam 2 x 1 boete of 2 x 1 dag hechtenis. J. F. L. te Amsterdam, G. R. te Schoorl, F. V. te Alkmaar, J. J. v. S. te Alkmaar, A. J. B. te Landsmeer, W. K. te Alkmaar, D. Z. te Beemster, W. T. te II- pendam, ieder 3 boete of 3 dagen hech tenis. J. G. A. S. te Heiloo, S. K. te Alk maar, G. N. M. te Bergen, K. v. d. W. te Zijpe, V. W. te Anna-Paulowna, M. L. te Schoorl, T. B. te Amsterdam, ieder 4 boe te of 4 dagen hechtenis. W. W. te Alkmaar, G. D. te West-Graftdijk, W. J. v. d. V. te Haarlem, A. N. te Santpoort, J. D. te Medembiik, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. W. te Bussum, Th. B. te Zaandam, ieder 5 boete of 5 dagen hech tenis. A. R. te Amsterdam, J. H. G. te Am sterdam, W. Th. K. te Bergen, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. C. D. te West- Graftdijk, P. J. J. L. te Naaldwijk, ieder 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. B. Th. E. te Edam, 25 boete of 10 dagen hech tenis met intrekking rijbewijs voor 6 maanden. Overtredingen van de poli tieverordeningen: J. de R. te Alkmaar, A. G. v. d. P. te Heemskerk, J. M. B. te Amsterdam, A. C. te Amster dam, D. W. B. te Amsterdam, ieder 1 boete of week tuchtschool. J. B. B. te Hilversum, 2 boete of 1 week tucht' school. A. P. J. B. te Schoorl, 1 boete of 1 dag hechtenis. J. W. J. M. J. te Amster dam, J. de B. te Groningen, W. K. F. C. te Amsterdam, L. T. te Amsterdam, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. C. Fr. G. te Amsterdam, G. v. B. te Uitgeest, C. A. M. M. te Castricum, A. J. G. v. R. te Amster dam, M. O. W. te IJmuiden, W. S. te Am sterdam, ieder 2 boete of 1 dag hechte nis. E. H. M. v. d. B. te Amsterdam, 2 boete of 2 dagen hechtenis. P. L. te Alk maar. D. T. te Alkmaar, A. H. L. te Cas tricum, N. J. B. te Zaandam, E. J. B. te Castricum, G. v. W. te Alkmaar, Th. de S. te Castricum. G. C. L. R. te Castricum, ieder 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. A. B. te Assen, P. L. te Castricum, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. S. G. te Amsterdam, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van artikel 429 van het wetboek van s t r af- recht (rooken in de duinen): C. K. te Alkmaar, E. A. H. de J. te Alkmaar, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. C M. B. J. tte Arnhem, 2 boete of 2 dagen hechtenis. C. N. F. te Amsterdam, J. Th. W. H. te Assendelft, J. H. S. te Amsterdam, D. N. te Vlaardingen, G. T. te Zaandam, A. O. te Amsterdam, C. L. te Castricum, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. M. A. te Amsterdam, 5 boete of 5 dagen hecht. Overtredingen van het zee weringsreglement: Th. G. te Heemskerk, 0.50 boete of 1 dag hech tenis. H. de W. te Zaandam, A. A. te Uit geest. E. S. te Zaandam, ieder 2 boete of 1 week tuchtschool. M. B. te Gorinchem, 1 boete of 1 dag hechtenis. J. H. te Koog a. d. Zaan, 2 boete of 1 dag hechtenis. Z. W. te Amsterdam, F. W. H. ter H. te Amsterdam, P. H. te Zaandam, C. T. te Uitgeest, ieder 3 boete of 2 dagen hech tenis. J. L. J. te Amsterdam, W. K. te Zaandijk, H. L. te Amsterdam, J. B. te Wormerveer, G. T. te Wormerveer, W. D. B. te IJmuiden, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van artikel 453 v a n het wetboek v a n straf recht (dronkenschap): H. P. te Alk maar H. P. te Alkmaar, ieder 5 boete ot 5 dagen hechtenis. S. P. B. te Krommenie, J B. te Amsterdam, W. L. te den Haag, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van de ar beidswet: J. K. te Heiloo, vrijspraak J. J. S. te Akersloot, 2 x 0.50 boete of 2x1 dag hechtenis. J. Th. J. S. te Uitgeest, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van de vis- s c h e r ij w e t M. J. M. te Zaandam, E. J. v. R. te 's-Gravenhage, ieder j 3 boete of 3 dagen hechtenis. TIPPEL VERF OD IN STRIJD MET DE PERSOONLIJKE VRIJHEID? Voor den Haagschen kantonrechter, mr. P. S. Noyon, diende Zaterdagochtend een verzetzaak tegen mej. A. van B., die by verstek veroordeeld was tot een principale hechtenis van vier dagen wegens over treding van art. 299a, tweede lid, der Haagsche politieverordening. Deze bepa ling verbiedt publieke vrouwen zich te bevinden op door B. en W. bij openbare kennisgeving aangewezen openbare straten of gedeelten daarvan gedurende de uren, in die kennisgeving genoemd, nadat een ambtenaar van politie haar den last heeft gegeven zich te verwijderen. De ambte naar van het O. M. eischte bevestiging van het verstekvonnis. De verdediger, mr. Herbert A. Polak, betoogde, dat de verordening in strijd is met art. 4 van de grondwet, dat bepaalt, dat allen, die zich op het grondgebied van het ryk bevinden, gelijke aanspraak heb ben op bescherming van persoon en goe deren. Bovendien is de raad door deze be paling de bevoegdheid, ontleend aan art. 168 van de gemeentewet, te buiten ge gaan. Dit artikel geeft den raad de be voegdheid verordeningen te maken o.m. in het belang van de openbare zedelijk heid. In dit geval is er echter geen sprake van strijd met de zedelijkheid. Pleiter betoogde, dat beperkingen van de persoonlijke vrijheid, zooals in geval van staat van oorlog of beleg, uitdrukke lijk in de grondwet zijn neergelegd. B. en W. hebben ter uitvoering van gemelde verordening een gebied aangewezen van de Koningstraat tot Marlot en van de Mauritskade tot achter het station Hol- landsche Spoor; dit is een zesde gedeelte van de gemeente, omvattende naar schat ting honderdduizend inwoners. Bovendien geldt de bepaling van 14 tot 2 uur, dus voor de helft van het etmaal. In het om schreven gebied zijn alle belangrijke open bare gebouwen gelegen, zoodat de vrou wen, voor wie deze bepaling geldt, prac- tisch nergens heen kunnen. Dit is.in stryd met de persoonlijke vrijheid, waarop de geheele grondwet is gebaseerd. Na re- en dupliek stelde de kantonrech ter de schriftelijke uitspraak vast op 2 September wegens de bijzondere ingewik keldheid van de zaak. ERNSTIGE KINDERMISHANDELING. Voor de rechtbank te Assen stond Vrijdag terecht L. G., vrouw van S. M. C. te Eexter- veenschekanaal wegens ernstige mishande ling van haar 13-jarig dochtertje Sophia. Een tweetal buren, J. Pot en zijn vrouw, hadden gezien, dat de vrouw haar doch tertje op 20 Juli had geschopt en geslagen. Het kind had een goed heenkomen gezocht bij de far.i. Pot. Den volgenden dag kwam het meisje weer bij hen en vertelde, dat zij geen eten had gekregen en dat zij liefst naar haar groot vader in Stadskanaal wilde. De vrouw van Pot had het kind een paar boterhammen gegeven en geld voor de bus naar Stads kanaal. Denzelfden avond was zij echter loopend terug gekomen, omdat haar groot vader niet thuis was. Haar moeder wenschte haar echter ook niet in huis, waarop Pot de marechaussée had gewaarschuwd. Het kind werd tijdelijk bij den hoof onder wijzer onder gebracht. Sophia werd zelf ook als getuige gehoord en zij verklaarde, dat moeder haar dikwijls had geschopt en geslagen. Ook de andere kinderen in huis kregen wel slaag. Zij was nu niet meer thuis doch in Santpoort en zij wilde niet meer naar moeder terug. De inlichtingen over verdachte waren zeer slecht, zelfs de inlichtingen, die haar eigen vader had verstrekt. Haar gedrag ter terechtzitting maakte dezen indruk vooral niet beter. De officier van justitie eischte zes maan den gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. „DE SPOOKTREIN" BIJ NACHT. Morgen opnamen te Heer- hugowaard. Er gebeurden vreemde dingen geduren de den zwoelen zomernacht tusschen Za terdag en Zondag aan de Oostzijde van Amsterdam. Eerst knallen er door de landelijke stilte de harde schoten van karabijnen, en later in den nacht, hoewel geen wolkje aan het schitterend besterde uitspansel is te zien, spoedt een gezel schap zich onder een feilen slagregen een vervallen en geheimzinnig uitziende sta tionswachtkamer binnen. Al deze geheimzinnige verschijnselen doen zich voor aan de Duivendrechtsche kade, achter de studiogebouwen van Ci- netone, waar met deze nachtelijke buiten opnamen de laatste hand wordt celecd aan de verfilming van „De Spooktrein" die in 21 draaidagen gereed zal zijn als Dinsdag a.s. te Heerhugowaard de laatste buitenopnamen zijn gemaakt, waarin een echte trein, welwillend door de Neder landsche spoorwegen beschikbaar gesteld zal optreden. Aan den buitenkant van de studio heeft Joop Geesink het exterieur doen verrijzen van het vervallen stationsge bouwtje, waarvan in een der studio's het onheilspellend mysterieuze interieur is bouwd. Met de willekeur, waarmee bii het vervaardigen van een film de chrono logische volgorde der gebeurtenissen kan worden gewijzigd, worden als laatste op namen in en buiten de studio d nissen gedraaid, die begin van de film zullen afSp> lyk de aankomst der paSsagfa^ mg geheimzinnige station, waar df aan U eiken nacht voorbij komt. Nadat vroeger in den av0ncj partij is opgenomen, begint m schiet middernacht met het instelW11 tege* pen en camera's voor de Vatl W scène, waarin de passagiers int menden regennacht het rrelw station bereiken. Slechts de u'1"1'!! van den trein komt in het beeldvi rJtar' dat niet meer dan het achterged(>l(*>- een balcon op een rijdend ondersLi v«*> plaatst. Een net van buizen is ono u boven het gedeelte, waarop an^i wordt, en als een kraan wordt draaid, suist een dicht regeng0rd°Pen8e' de geheele scène neer en de aPt«» 0Ver zooeven by de „Grobe" door rUrs' Lamac nog moesten worden aaneeSUiS(iUr zich bij hun bewegingen te herto^' dat zij in den regen liepen, halen !ren- zelf de schouders hoog op Gn jVatl- natuurlykerwijs met het hoofd we ett zich tegen het neerplensende reB„!g on> te beschermen. genw*ter Mtar ÜSÜ1 Z°°Ver is ,het biina drie uur geworden. Dan is alles klaar voo opnamen, staan lampen en microf goed, zijn alle camera-instellingen n beerd en hebben Louis Borel, Sara B blom, Lou Ezerman, Cissy van Ren' kom, Lies de Wind, Chris Baay Nw!" Jong en Adolf Engers de scène eeni» malen gerepeteerd, weten de assistent!! precies op welk moment zij den trein" in beweging moeten brengen en "waar schuwt de sirene ten slotte „stilte ob name". Wie het studiowerk kent, blijft echter van meening, dat dit een vlot tempo en de 21 draaidagen bevestigen deze mee' ning. De productieleider Rudolf Meijer is tevreden, regisseur Lamac blijft kalm en vriendelijk en de stemming onder acteurs en technischen staf is opgewekt, hoewel nu al twee dagen lang van 's middags twee uur met een kleine onderbreking tot den volgenden morgen vijf uur is door gewerkt. Daarbij is ieder nog dankbaar dat het weer op zoo buitengewone wijze heeft medegewerkt, want zou het Zater dagnacht in werkelijkheid geregend heb- ben, men zou er niet in geslaagd zijn deze buiten-regenopname te maken. „De Natuur". „De Natuur", populair geïllustreerd maandblad, gewyd aan de natuurweten schappen en haar toepassingen, opent het Augustus-nummer met een verhandeling door dr. D. Burger over de uitvinding van de fotografie en haar intrede in ons land. Hij geeft over dit onderwerp» tal van zeer lezenswaardige bizonderheden. H. Permen- tier schrijft „studies in een ligstoel", jlL over de maan, bekeken op een zomeravond. Dr. W. E. van Wyk, de hoofdredacteur vervolgt zijn artikelen over de kalender der Maya's, J. W. B. v. d. Stigchel wijdt opnieuw een bijdrage aan de reiniging van het zeewater in kleine aquaria. Een boek bespreking en een verhandeling over de zonnewijzer aan boord van het motorschip „Oranje" met veel foto's en teekeningen van de hand van ir. W. G. ten Houte de Lange besluiten dit alleszins belangwek kend nummer. DE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was gister: Uitreis: Valk te Basra, Pelikaan te Ban- doeng, Oehoe te Rangoon. Thuisreis: Buizerd te Rangoon, Gier te Basra. Het Indiëvliegtuig Nandoe is gistermid dag om 13.55 uur op Schiphol geland. ZWEEFVLIEGEN DOOR DAMES. Een tweede houdster van het C-brevet. Zaterdagmiddag is mej. A. Mastenbroek uit Apeldoorn er in geslaagd op het vlieg veld Teuge aan de gestelde eischen voor het behalen van het C-brevet zweefvliegen te beantwoorden. Van het vliegveld werd zij gestart door middel van een lier. Hiermede is zij de tweede Nederlandscne zweefvliegster, die dit brevet in haar bezi krijgt. Als eerste slaagde een tweetal jaren geleden mej. W. Grotenhuis uit Deventer GEVAARLIJKE TATOUAGE.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10