LAATSTE BERICHTEN, Een nieuwe week is begonnen, Jnqegoudw Stukken EERSTE BLAD Het beslissende tijdvak? Alkmaar, Maandag. MOEDER SLIEP. En de kinderen dreven zeewaarts. Een Amsterdamsche moeder had gister besloten haar spruiten eens een prettigen dag te bezorgen en was de groote stad ontvlucht om verkoeling en rust aan het groote water te zoeken. Het Egmondsche strand was een ideale verblijfplaats en nadat ver weg op het vrije gedeelte twee kleine meisjes in bad- costuum waren gestoken en twee auto- binnenbanden met moeders hulp waren opgeblazen, werden de kinderen in een groote strandplas te water gelaten, waarna moeder een schaduwrijk plekje bij het duin zocht. Zij was blijkbaar moe van het sjouwen en sloven in een groot Amsterdamsch huis houden. Ook zij genoot van een vrijen dag in de heerlijke natuur, zon en zeelucht lieten zich duchtig gelden en zij zonk met welbehagen in de armen van Morpheus, die het zij hier nog eens nadrukkelijk medegedeeld geen Amsterdammer of Egmonder is, maar de god van den slaap, die zich reeds zoo vaak over moe-gewerkte en moe-gedachte menschen ontfermd heeft. De kleine meisjes dobberden in haar autobanden gezeten, in het zilte nat en wierpen elkaar met handjes water. Zij vermaakten zich een kwartiertje met pootjesbaden en kwamen toen tot de ont dekking, dat er een eindje verder veel mooier water was, veel grooter en veel breeder. Daarin ploeterden allerlei men schen in badcostuum, daar waren echte golfjes en het zou gezellig zijn daarop schuitje te varen. Dus trok het tweetal naar zee en kwam daar al spoedig tot de ontdekking, dat het er veel gezelliger was. De autobanden dobberden niet meer, zij gingen heerlijk op en neer en je moest je met beide handen vasthouden om er niet uitgespoeld te worden. Als de kleine meisjes in hun gummie bootjes vlak bij elkaar kwamen, gaf de een de ander een zetje en dan schoot het tweetal schaterlachend weer een eindje vooruit en steeds werden de golfjes dar telder en het spelletje gezelliger. Totdattotdat de vrij sterke Oosten wind de Amsterdammertjes zoover in zee had gedreven, dat zij geen kans zagen naar het strand te komen. Zij dreven hoe langer hoe verder af n een badgast uit de hoofdstad, die' met een vriend aan zee vertoefde, zag het gevaar waarin de kleintjes verkeerden en begaf zich tc water. De vriend, een uitstekend zwemmer, volgde zijn voorbeeld, maar de kinderen waren zoo ver afgedreven dat het groote moeite kostte het tweetal te bereiken en de angstige meisjes, die zich aan de auto banden hadden vastgeklemd, weer land waarts te sturen. Na een half uur van groote krachtsin spanning had men de kleinen ongedeerd aan land en met de schreiende meisjes aan de hand togen de redders op zoek naar de moeder. Naar de moeder, die ongetwijfeld ergens radeloos zou rondloopen op zoek naar haar verdwenen spruiten. Maar er bleek, noch op het stille strand, noch op het tenten- of stoelenbad, een radelooze vrouw te vinden, totdat men de moeder eindelijk ontdekte. Zij lag nog op hetzelfde plekje waar zij zich in het begin van den middag had neergevlijd en zij sliep den diepen slaap der zorgeloozen en onschuldigen. Zij verwijlde nog altijd in het land der droomen en zij glimlachte in haar slaap. Zij zag daarin allerlei prettige dingen, zij droomde misschien wel, dat zij een bosch fee was en met de vlinders ovei weilanden vol bloemen dartelde en zij opende ver schrikt de oogen, toen een der redders aan het nimfenleven ruw een eind maakte door haar wakker te schudden en op hoo- gen toon te verwijten dat zij haar kinderen zonder eenig toezicht in zee had gelaten. Niet alleen die kinderen, zoo zei de boos geworden redder, hadden in levensgevaar verkeerd, maar zij had tegelijkertijd het leven van de redders in de waagschaal ge steld. Dat was onverantwoordelijk en hij begreep niet hoe een moeder Maar toen hij zoover met zijn predicatie was gekomen, was de moeder klaar wak ker. Zij rees overeind met de handen in de zij en zij was nu geen boschnimf meer, maar een vrouwmensch van respectabelen om vang. En met een stem, die allesbehalve aan het gefluister uit een sprookje deed denken, stelde zij den redder van haar nageslacht slechts één enkele vraag: ,Ben 't jou kinders?" „Nee," zei de man, eenigszins onthutst. „Nou, blijf er dan met je pooten af", zei de moeder. Zij gleed weer in het zand, draaide zich op haar zij, sloot de oogen en trachtte den wor.derschoonen droom te hervinden, waaruit zij zoo plotseling en zoo ruw gewekt was geworden. VIERDE ORGELCONCERT BRAM BRUIN. Morgenavond, Dinsdag, 22 Augustus, geeft de heer Bram Bruin het 4e orgelconcert, 's avonds 8.159.15 uur op het orgel der doopsgezinde kerk aan den Koningsweg te Alkmaar, tevens het laatste concert voor dit zomerseizoen. Het programma bevat werken van Feike Asma, Joh. Seb. Bach (Praeludium et Fuga), Vivaldi—Bach (frag menten uit diens concerten voor orgel be werkt), Karg—Elert (Madrigaal), Mailly (Marsche Solennelle), César Franck (An dantino), Claussmann, Wesley en Jan Zwart (Fantasie-ouverture over de melodieën: „Dankt, dankt nu allen God" en „Wilt heden nu treden"). DE UITTOCHT NAAR ZEE. Duizenden stedelingen hebben Zaterdag en gister op de zeldzaam mooie zomerdagen verpoozing gezocht aan het strand. Het mooie weer in de tweede helft van Augustus heeft voor de vacantie-oorden in onze omgeving nog veel goed gemaakt. Be leefden wij het vorig jaar het feit, dat het tijdvak van 15—21 Aug. zich door storm en regenvlagen kenmerkte, waardoor het sei zoen te vroeg werd beëindigd, ditmaal trad in de 2e helft van Augustus een zomer weertje op, zooals wij dit het geheele seizoen niet hebben gekend. Het gevolg was, dat de hotels en pensions langer bezet bleven. In Bergen en Bergen aan Zee beleefde men voor het eerst het feit, dat drie weken ach tereen in dit vacantie-oord ruim 5000 gasten vertoefden. De parkeerterreinen waren dermate be zet, dat op elk plaatsje waar dit mogelijk was auto's geparkeerd stonden. Duizenden bezoekers waren per tram en per fiets ge komen, terwijl het aan het strand ongekend druk was, evenals in de bosschen waar de verstandigen de koelte zochten. In Egmond aan Zee was het eveneens on gekend druk. Duizenden vertoefden op het strand waar een gezellige drukte heerschte. De terrassen zaten ook hier vol bezoekers. In het dorp werden goede zaken gemaakt. Te Castricum aan Zee was het eveneens zeer druk. Aan het station stapten niet minder dan 3000 passagiers uit, die zich na genoeg allen naar Bakkum aan Zee bega ven, waar duizenden aan het strand ver toefden. Op zulke dagen constateert men het beste, dat een halte in Bakkum geen over bodige weelde zou zijn. Ook te Camperduin was het zeer druk. In zee baadden honderden en op het strand waren het duizenden die een zonnebad na men. Het aantal stedelingen, die onoordeelkun dig hun huid te lang aan de felle zonnestra len bloot stelden en daardoor des avonds met een verbrande huid en koortsgevoel huiswaarts keerde, was zeer groot, 't Is on begrijpelijk dat nog steeds zoo velen de door de doktoren gepubliceerde waarschuwingen in den wind slaan. Wie het juiste profijt van een zonnebad wil hebben, moet zijn huid de eerste dagen niet langer dan een kwartier aan de zon bloot stellen. Vooral met kinderen betrachte men de noodige voorzichtigheid. Met voldoening constateerden wij, dat op dezen bijzonder warmen Zondag de politie, zoowel te Castricum, Egmond en Bergen als Schoorl, waarschuwend optrad tegenover overtreders van de geldende voorschriften ten aanzien van de kleeding. Alleen waar dit geen gewenscht gevolg had en deze gevallen waren zeer weinige werd pro ces-verbaal opgemaakt. In Heemskerk ging men van het stand punt uit, dat ieder bezoeker bekend moet zijn met de straffe bepalingen. Men mag daar zelfs niet in badpak aan het strand zonnen. Zonder waarschuwingen maakten daar twee marechaussees en een met het toezicht belaste politieman proces-verbaal op tegen menschen die, onbekend met de voorschriften genoegelijk in badpak op het strand een spelletje beoefenden of voor hun badtent in badpak lagen te zonnen. Het optreden van de marechaussee te paard was bijzonder irriteerend. Zeer velen vertrokken ontstemd over de verstoring van hun mooien zomerdag. Dat men het wandelen in badpak en het zitten in bad pak op de terrassen zonder badjas in de be bouwde kommen, zooals dit in buitenland- sche badplaatsen wordt toegelaten, tegen gaat, is, gezien den aard van ons volk en ge zien het feit dat tal van figuren allesbehalve aesthetisch zijn, begrijpelijk. Dat aanstoot genomen wordt aan spel in badpak op het strand en het zonnen in badpak voor eigen tent, komt ons onbegrijpelijk voor en ook niet bevorderlijk aan de lichamelijke ont wikkeling van ons volk. Het is wel de keerzijde van de gemeente lijke autonomie, dat een raad van boeren en tuinders aan een gedeelte van onze vader- landsche kust dergelijke bepalingen kan aken. Gelukkig denks men hierover in de aan grenzende gemeenten, waör men de waarde van het vreemdelingenverkeer voor de wel vaart van een plaats wel kent, hierover rui mer. 20 Augustus 1939 zal daardoor bij duizen den als een dag van heerlijk zomergenoe- gen in herinnering blijven. OP DE MILITAIRE ACADEMIE GEPLAATST. De heer K. Walraven alhier, thans ser geant aan de school voor reserve-officieren, is met ingang van den nieuwen cursus toe gelaten tot de tweede klasse van de K.M.A. te Breda om tot officier van de artillerie te worden opgeleid. DIPLOMA ZWEMMEN. Voor het, door de inrichting De Karperton zelf ingestelde B-diploma, slaagden de meis jes: Lucie Postma, Janny Maasen, Tonny Zeehuisen, Leny Paping, Corry Steijn; en de jongens: Bram Mol, Gerrit Ver weel, Rob Visser, Jaap Tuinman, Gerrit Iepenga, Henk Houtman,, Bart Henneman, Piet Bijpost, Henk Volbeda, Wim Hoedeman, Dick Kan sen en George buijtendijk. Deze proef werd Zaterdag afgenomen. NEDERLANDSCIIE VEREENIGING VOOR DEN VOLKSZANG. Algemeene vergadering te Alkmaar. De Nederlandsche vereeniging voor den volkszang zal op Vrydag 22 September a.s. haar algemeene vergadering alhier'in „het Gulden Vlies" houden B. en W. van Alkmaar zullen de deelnemers op het stadhuis ont vangen. DE WETHOUDERS VERKIEZING. In ons stukje van Zaterdag deelden wij mede, dat de vergadering van de afd. Alkmaar der S. D. A. P. door 16 leden was bijgewoond. Men gelieve te lezen 61 leden. DIPLOMA BEHAALD. De heer J. E. Ibink behaalde te s"Gra" venhage het diploma voor vakbekwaamheid tot de vervaardiging van en den handel in gouden en zilveren werken. EERVOL ONTSLAG. Bij K. B. van 16 Aug. 1939 is aan den reserve-eerste-luitenant mr. dr. J. F. A. Derks van het 2e regiment luchtdoel-ar tillerie eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. MAANDAGMARKT. Meerdere factoren werkten heden samen om de animo ter markt anders te doen zijn dan vorige week. Het warme weer maakt het vleesch- gebruik geringer en dientengevolge ver mindert de behoefte der slagers. Het af- loopende seizoen maakt de vraag voor de naaste omgeving kleiner. Toen dan ook de hoeveelheid varkens, welke eerst klein leek, ruim voldoende bleek, zakte de markt van 27 ct. vrij re gelmatig tot 25^ ct. In doorsnee is de prijs ruim V* ct. lager geweest dan de vorige week. Nog ongunstiger was het beeld der schapenmarkt. Met een ruimen aanvoer was de handel slap. Wel werden de beste exemplaren ad 21 ct. geplaatst, wel was voor rijp ouder materiaal bijna 20 ct. te be dingen doch het niet geheel opgeruimd geraken was een slecht teeken voor het marktverloop. De kalverhandel heeft zich iets rustiger gedragen, doordat minder uit andere pro vincies hier ter markt was gebracht. Een eerste klasse dier werd ad 26 ct. geplaatst, terwijl het goede doorsnee op 24 ct. kwam. Helaas was het slot voor de minder cou rante dicht bij 20 ct. gelegen. Op deze laatste basis bewoog zich ook de nuchtere kalvermarkt. Alleen het kalf boven 70 pond kon zich boven dit niveau verheffen. Een groote aanvoer van rundvee deed den handel iets traag zijn, toch zagen wij prima dieren a 38 ct. verkocht en ook niet bepaald rijpe, doch wel vleeschbeesten a 36 ct. Het slot was dat van ruim 100 die ren zeer weinig onverkocht bleef. Een prima stier vond gemakkelijk een kooper, zelfs scheen het alsof meerdere liefhebbers hiervoor aanwezig waren. De paarden waren gering aangevoerd met tragen handel. VERDACHTE BRANDEN TE PETTEN. Loods afgebrand. Gedurende de laatste twee maanden wordt Petten verontrust door gevallen van vermoedelijke brandstichting. Niet minder dan vijf maal heeft zich aldaar brand of een begin van brand voorgedaan. Zeer waar schijnlijk is hierbij kwaadwilligheid in het spel Ook in den afgeloopen nacht te ongeveer 1 uur heeft zich een dergelijk geval voor gedaan. Omstreeks dien tijd is name lijk door totaal onbekende oorzaak brand uitgebroken in de groote houten loods van den aannemer P. Kuiper. Hoewel de motor brandspuit van Schagerbrug binnen den kortst mogelijken tijd werd gealarmeerd en op de plaats van den brand aankwam, kon niet worden voorkomen, dat de loods, waarin zich een blangrijke voorraad aanne mers-materialen van den heer Kuiper en van den aannemer D. Eriks te Burgerbrug bevond, geheel afbrandde. Ook een in de nabijheid staande loods van Rijkswaterstaat werd door het vuur aangetast. Deze loods kon grootendeels door de brandweer worden behouden. AANRIJDING TE SINT MAARTENS- VLOTBRUG. Zondagavond had op den drukken Rijks weg langs het Noordhollandsch Kanaal te Sint Maartensvlotbrug een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door een inwo ner van Den Haag en een motorrijwiel, be stuurd door den heer D. Stapel, winkelier te Alkmaar, met als duo-passagiere diens vrouw. De auto kwam uit de richting Den Helder, terwijl het motorrijwiel vanaf de vlotbrug was komen rijden. Een botsing bleek onvermijdelijk. Me vrouw Stapel werd hierbij vrij ernstig ge wond en geraakte gedurende korten tijd be wusteloos. Overigens kwamen persoonlijke ongelukken bij deze aanrijding niet voor. Zoowel de auto als het motorrijwiel wer den zwaar beschadigd. Mevrouw Stapel werd later per zieken auto vervoerd naar haar woonplaats. CENTRALE WERKPLAATS. voor jeugdige werkloozen van 14 t.m. 25 jaar. In de week van 10 t.m. 16 Augustus 1939 werden mede door bemiddeling van de Arbeidsbeurs geplaatst: 3 timmerlieden, 1 loodgieter en 1 monteur. In de Centrale Werkplaats bestaat gele genheid om tijdens werkloosheid arbeid in hun vak te verrichten v.: kantoorbedienden, magaz.bedienden, timmerlieden, metselaars, schilders, bankwerkers, electriciens, instru mentmakers, monteurs en teekenaars. DE WETHOUDERSKEUZE. Geachte Redactie. Met belangstelling volg ik in Uw blad de mededeelingen over de a.s. wethoudersbe noemingen. Waar ik met zoovelen aanneem dat U deze niet lanceert dan met de zekerheid en de overtuiging dat zij uit goede bron komen, hetgeen de lezers steeds van U gewend zijn, zou ik mijne gedachte over deze benoemin- (ONGECORRIGEERD). Warschau, 21 Aug. De Poolsghe pers constateert algemeen, dat de zoo juist be gonnen week een voor den vrede van Europa beslissend tijdvak inleidt. Polen wenscht oprecht den vrede, doch dat houdt niet in iederen vrede. De Pax Germanica, aldus Gazeta Polska, welke het Derde Rijk wil opleggen aan het continent, zou er in be staan, dat andere naties gedwongen zouden zijn te zwichten voor alle Duitsche eischen. Een dergelijke vrede zou de capitulatie be- teekenen van alle vrije naties tegenover het rijk met zijn theorie van het „Herrenvolk". Polpn heeft zich met daden verzet tegen deze opvatting van vrede. Het innige mo- reele instinct der naties vereischt een steun Van de Pooische these. De vrijheid en natio- hale onafhankelijkheid is wel het hoogste, waarvoor iedere natie alles moet opofferen. Het liberale orgaan Kurjer Polski schrijft: Wij weten niet of het morgen vrede zal zijn of dat wij oorlog zullen hebben. Wanneer de eerste veronderstelling waar blijkt, zal dat niet een vrede tot eiken prijs kunnen zijn, doch een duurzame vrede, gebaseerd op rechtvaardigheid, eerbied, vrijheid en nale eer. natio. DE STAFBESPREKINGEN HERVAT, Moskou, 21 Aug. (Havas) J' een onderbreking van drie dagen zi' Engelsch-Fransch-Russische ds besprekingen vanochtend om half in het Spiridonovka hervat. el* HALIFAX BIJ CHAMBERLAIN Londen, 21 Aug. (Reuter) r.J Halifax heeft vanochtend om half twaalf i Downingstreet een bezoek gebracht aa Chamberlain. 8aa CONFERENTIE DER OSLO-STATENf De Belgische minister-president Pig-j t heeft in den vanochtend gehouden kabinet* raad een uiteenzetting gegeven van den in ternationalen toestand. Hij heeft bij die gelegenheid den raad voorgesteld de Staten van de Oslo-groeD uit te noodigen binnenkort te Brussel een bijeenkomst te houden om de verschillende vraagstukken van gemeenschappelijk be lang onder oogen te zien. DE ZONDVLOED TE TIENTSIN. Geheele stad onder water. De regen is opgehouden en de zon schijnt weer. Men verwacht nu, dat de ergste toestand, welke zich sinds tachtig jaar als gevolg van overstroomingen heeft voorgedaan, in de komende 24 uur zal voorbijgaan. Feitelijk staat de geheele stad thans onder water; met inbegrip van de buiten- landsche concessies staat het water over al van 1 tot 3 meter hoog. Het verkeer is alleen nog mogelijk met bootjes en vlotten. Japansche militairen controleeren nog steeds het verkeer naar de Fransche en Britsche concessies, hoewel het water tot borsthoogte staat. Uit Peiping wordt gemeld, dat het nor male verkeer tusschen Peiping en Tientsin thans ten gevolge van de ernsti ge overstroomingen geheel is ontwricht. Te Peiping zelf staat het water meer dan anderhalven meter hoog. MEISJE GESCHAAKT. Op verzoek van den commissaris van politie te Nijmegen is gisteren te Opheus- den aangehouden de 26-jarige kermisreizi ger K., die twee maanden geleden er met het 19-jarige meisje V. vandoor is gegaan. Hét meisje is eveneens aangehouden. Tegen K. is proces-verbaal opgemaakt. HET DRAMA TE AMSTERDAM. Het is gebleken, dat K., de verdachte van den moord op zijn vrouw, met de vermiste koffers per auto door de IJselstreek is ge reden. Hij gaf op 25 Juni te Deventer bij zijn familie voor, naar Amsterdam te wil len rijden, doch kwam terecht in een café te Wijhe. Hij deed zeer zenuwachtig. Of hij toen de twee vermiste koffers nog bij zich had, is niet bekend. MEISJE DOOR MOTORRIJDER AANGEREDEN. Aan verwondingen bezweken. Het 10-jarige meisje J. Klomp is gisterna middag door een motor met zijspan, be stuurd door den heer J. de G. uit Amster dam, op den weg AlmeloWierden aange reden, doordat zij plotseling van achter de boomen kwam. Het kind werd ernstig ge wond en is in het ziekenhuis opgenomen, waar het is overleden. BARON ROELL 75 JAAR. De commissaris der koningin in de pro. vincie Noordholland, mr. dr. A. baron RöelL viert heden zijn 75sten verjaardag. Hij heeft zich echter aan alle huldigingen onttrokken door op reis te gaan naar het buitenland. Niettemin werden vanochtend aan de ambtswoning aan de Nieuwe Gracht te Haarlem vele schriftelijke en telegrafische gelukwenschen uit Nederland en vreemde afgeleverd. den GENUA-EXPRESS. De speciale trein met passagiers en post in aansluiting op het d.d. 25 Augustus a.s. van Genua vertrekkende m.s. Chr. Huygens, zal Donderdagmorgen te 11.21 van den Haag S.S. vertrekken. Vertrek van den aanslui- tenden trein naar Utrecht: van Amsterdam C.S. 10.54 of 11.53, van Amsterdam W.P. 11.43. ROEKELOOS OMGEGAAN MET EEN GELADEN PISTOOL. Meisje door militair doodgeschoten. Op 8 Juni van dit jaar heeft te Vlagt- wedde een schietongeval plaats gehad, dat aan een jong meisje het leven heeft gekost. De twintigjarige soldaat A. M., dienst plichtige bij een grensbataljon, stond dien dag te Vlagtwedde op post, nabij een mi trailleursnest. In de nabijheid daarvan ston den eenige kinderen. De soldaat bemoeide zich met hen en om hen bang te maken, trok hij zyn dienstpistool. Hij menoeuvreerde daarmede, er niet aan denkende, dat het met scherpe patronen geladen was. Plotseling ging een schot af. Het meisje J. K. werd door een kogel in het hoofd getroffen en over leed vrij spoedig. Vanochtend stond de soldaat terecht voor den krijsgraad te 's-Hertogenbosch wegens het veroorzaken van dood door schuld Hij bekende de feiten. De auditeur-militair, mr. van der Kun, was van meening, dat de roekeloosheid, waarmede de soldaat met het pistool w omgegaan, grenst aan het misdadige. H« eischte een gevangenisstraf van vijf maan den. De krijsgraad, uitspraak doende, heei den soldaat wegens het veroorzaken van dood door schuld, veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. gen wel eens gaarne ten beste willen geven. Voorop gesteld zij dat ik politiek niet georiënteerd ben en mij met politiek nooit en te nimmer bemoei of inlaat en ook met geen der raadsleden die voor een wethou derszetel in aanmerking komen eenige be moeienis heb. Ik bekijk deze aangelegenheid dan ook zuiver uit een oogpunt van algemeen be lang. Wanneer raadsverkiezingen voor de deur staan dan worden de voorgestelde candida- ten afgeschilderd als menschen die elk voor zich de algemeene belangen zullen beharti gen. Ik zal niet ontkennen dat men die goede meening heeft en daarnaar ook zal handelen maar niet zoodra zitten de gekozenen op het groene kussen of al direct komt de kleur of de partij een hoofdrol spelen. In erge mate geschiedt dit wanneer wet houdersbenoemingen aanstaande zijn gelijk dit op den eersten Dinsdag van de maand September a.s. in onze vroedschap weer het geval zal zijn. Ik wil niet beweren dat hierbij goede per- sconseigenschappen over het hoofd worden gezien maar wanneer men bij al hetgeen nu reeds in vergaderingen en conferentiën Is besproken zijne ooren goed te luisteren legt dan ontwaart men helaas toch maar al té vaak een afkeer van persoon tegenover per soon, een animositeit van party tot party en wordt het algemeen belang geheel ter ziide gesteld. Diep treurig vind ik zulk een ondervin ding en vooral wanneer het een stadsbelang betreft. 6 Regeeren is in dezen tijd lang niet gemak kelijk en zij die zitten aan het roer van den Staat dan wel aan dat van een stadsbestuur weten dat bij ondervinding Goede en geschikte menschen hiervoor te vinden is lang niet gemakkelijk maar met eenigen goeden wil en met terzijdestelling van eigen eer en politieke inzichten is naar mijne meening wel tot een goed resultaat komen. Aan ieder menschenwerk kleven fou e en zoo zal het thans zittend college ook w eens een steek hebben laten vallen of e daad hebben verricht die achteraf blee andere wijze beter te zijn gedaan, m vast staat toch wel, dat het driemans dat nu nog aan het bewind is onder de v treffelijke leiding van den burgemees e schip van Staat menigmaal door de bra heeft heen geholpen en met vaste han roer heeft gehanteerd. Onzekere tyden zyn het en slechtere ten er wellicht nog komen maar la e vafl raadsleden die eerlang tot de verkiezl ziCh een nieuw college moeten over^?a.jen en door een gezond verstand laten helanï meer het algemeen dan het politie voor oogen houden. Naar mijne meening is een goede oplossing mogelijk. heer Wanneer het gerucht- waar is da Klaver geen wethoudersbenoemi 8 en aanvaardt en de heeren van n dan Bonsema een herbenoeming aIïl dk zou de Raad beide laBtstgcno®"*1 toch hun sporen wel verdiend he nen herkiezen en in de vacature heer Klaver den heer Leesberg welk® zen van wien men uit ervaring capaciteiten hij als wethouder oez or(j te De vrede behoefde dan niet v „ei\e^ worden, het algemeen beUng wa .^k en men zou ook in dezen he j^rbeW' woord over geestelijke en moree pening in toepassing brengen. eeren 'n Deze gedachte wilde ik eens aanbev'e' Uw algemeen veel gelezen bla v00r d len by de raadsleden die aans tóch vooral lang voor oogen houden en z' rzUcIn leiden door politiek belang °f Met dank voor de 0PnamejT™TTniGH' EEN ONZIJyi luiste

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2