Een zoon van z'n Vader JieuiUetm Koninklijk Nederlandsch Landbouwcomité. Tegen invoer van vieesch. Twee kinderen door den bliksem gedood. Eén bewusteloos, twee ongedeerd. Bij het zwemmen ver dronken. Doodslag te helmond. Naar het Engelseh van RIDGWELL CULLUM. Door T. v. d. MADE. VERLENGING CONTINGENTEERINGEN De navolgende contingenleeringen zullen met '"ga"g ^|Jn d/w0rdei verlengd, waarbij de onderstaande bepa mge» autonome percentages en de periodes zul en wor Contingenteering Gebl. katoenen weefsels Ongebl. katoenen weefsels Geverfde, bedrukte en bontgeweven katoenen weefsels Kunstzijden weefsels Weefsels van echte zijde Weefsels van wol en halfwol Weefsels van linnen en halflinnen Pluche, fluweelen trijp Oostersche tapijten Alle andere tapijten Tafel- en servetgoed Onderkleed ing Draadmateriaal en spijkers Meubelen van riet Siergewassen Voor de contingenteeringen basistijdvak 1936—1937 1936—1937 192919301931 1936—1937 1936—1937 1929—1930—1931 1936—1937 1931—1932 1936—1937 1936—1937 1929—1930—1931 1931—1932 1931—1932 1937 percentage 15 v/h. bruto 15 99 99 20 99 99 30 99 99 100 M 50 99 99 50 99 99 35 99 100 99 99 50 99 99 40 9} 99 20 99 99 10 99 99 45 99 99 10 99 99 trina. 12 12 12 12 10 9 12 11 U 9 12 12 6 8 katoeni 1930—1931 va. van geverfde, bedrukte en bontgeweven" weefsels, weefsels van wol en halfwol, onderkleeding en tafel -en servetgoed zijn J] jaren 1936 en 1937 vastgesteld als basistijdvak voor de verdeeling der toewijzing^ onder importeurs. Bovengenoemde percentages hebben alleen betrekking op de autonome contin genten, derhalve niet op de bij handelsverdrag verleende contingenten, welke in velé gevallen»hooger zijn. TWEEDE BLAD Onder leiding van den heer H. D. Louwes te Ulrum werd dezer dagen de maandelijk- sche vergadering der eerste afdeeling te Utrecht gehouden. Denaturatieregeling consumptie aardappelen. Door een der aangesloten organisaties werd nog eens een pleidooi gevoerd voor het openstellen van de gelegenheid tot de- naturatie van consumptie-aardappelen van klasse a in den herfst, gecombineerd met een geleidelijk oploopen van den denatura- tiebijslag. Daardoor zou worden bereikt, dat de aardappelprijzen zich op een be hoorlijk peil kunnen handhaven, terwijl voor gebrek aan aardappelen in het voor jaar niet behoeft te worden gevreesd. Bovendien zouden de verbouwers nog het voordeel hebben van de hoogere veevoeder- waarde der aardappelen in de wintermaan den. Teneinde van een redelijk prijspeil ver zekerd te zijn, werd het noodig geacht de denaturatie reeds per 1 November te doen ingaan. Vanaf 1 Januari zou de vergoeding met 10 cent per maand dienen op te loo- pen, in dier voege dat voor de maand Mei het maximum van 1.90 per 100 K.G. zoude worden bereikt. De vergadering kon zich met een derge lijke regeling vereenigen en oordeelde, dat de hoogere kosten ten laste van het land bouwcrisisfonds behoorden te worden ge bracht, daar een regelmatige voorziening van de binnenlandsche markt met aardap pelen als een algemeen belang moet worden beschouwd. Besloten werd deze aangelegenheid in de Vergadering van dagelij ksche besturen der centrale landbouworganisaties met het col lege van reg.-commissarissen aan de orde te stellen. Ontwerp landbouwbedrijfsregelingswet. Besloten werd over te gaan tot uitzending aan de Tweede Kamer van een adres aan gaande het ontwerp .landbouwbedrijfsrege lingswet. Vleeschpositie. Aan de hand van een nota, samengesteld door een commissie, werd opnieuw uitvoe rig van gedachten gewisseld omtrent de vleeschpositie in den komenden herfst en in een verder verwijderde toekomst. De vergadering kwam tot de conclu sie, dat bij het huidige overschot van vleesch, hetzij rund- of paardenvleesch, uit den booze is. Bovendien verdraagt een dergelijke invoer zich niet met het bestaan eener teeltregeling. Algemeen was men voorts van oordeel, dat de regeering door het uit de markt ne men van 2e en 3e klasse rundvee, rigoureu ze prijsdalingen dient te voorkomen. Hoewel de melk- en zuivelpositie in het algemeen de richtlijn moet zijn, welke bij de rundveepolitiek moet worden gevolgd, zoodat een vermindering der kalvertoewij- zjng niet in aanmerking komt, is op dit ge bied toch wel iets te doen. Zoo zou naar men meende, de rundveeteeltregeling kun nen worden ontdaan van franje, welke de vleeschpositie ongunstig beïnvloedt. In ver band hiermede dient op afschaffing van de z.g. ossenschetsen te worden aangedron gen. Het spreekt vanzelf, dat daarbij met de belangen van die gebieden, waar van ouds het houden van ossen gebruikelijk is, moet worden rekening gehouden. Ook was de vergadering eenstemmig van gevoelen, dat elke exportmogelijkheid van rundvleesch, ook indien deze gepaard moet gaan met het verleenen van een belangrijk uitvoerpremie, diende te worden aangegre- pen. In navolging van hetgeen Denemarken heeft weten te bereiken op het gebied van de fabricage en export van vleeschproduc- ten als vleeschextract, bouillonblokjes enz., stelde men zich voor dat dit terrein ook in ons alnd zou kunnen worden betreden. Van groote beteekenis zou kunnen zijn de instel ling van een bureau, dat de mogelijkheden op dit gebied onderzoekt. Besloten werd deze punten met de andere centrale landbouworganisaties te bespreken en eventueel bij de regeering de noodige stappen te doen. Gistermiddag omstreeks twee uur zijn te Oedenrode (N.-Br.) de negenjarige Willem Klomp en de elfjarige Karei Schraven tij dens een kort en hevig onweer door den bliksem getroffen en gedood. De beide jongens zaten met hun zusjes op een bank voor het huis van de familie Klomp. De bank werd weggeslagen, terwijl het zevenjarig zusje van Karei Schraven be wusteloos tegen den grond sloeg. Door het toepassen van kunstmatige ademhaling wer den de levensgeesten bij het meisje opge wekt. Twee andere kindéren bleven on gedeerd. Zaterdagavond ontdekten zwemmers in den Rijn nabij de aanlegplaats van de Huis ter Aa-boot onder Oosterbeek half onder water een voorwerp. Bij onderzoek bleek 't 'n lijk te zijn van een jongeman.Nadat ge ïdentificeerd was door menschen uit de omgeving, bleek het te zijn de 21-jarige Gerrit de Ruijter, die sinds Dinsdag ver mist werd en van wien men reeds ver moedde, dat hij verdronken was. 16-jarige jongen had te lang gezwomn»en. Eenige jongens waren gistermiddag in de haven van de Lemmer gaan zwemmen. Eén van hen, de 16-jarige Jan Brandenburg, vroeg te veel van zijn krachten, want nadat hij de haven reeds één keer was over gezwommen, probeerde hij langs dezelfde route weer terug te gaan. Op een gegeven moment zagen zijn vrienden, dat de jongen in moeilijkheden verkeerde. Zij trachtten hem boven water te houden, maar kwamen daardoor zelve in een gevaarlijke positie, zoodat zij hem moetsen loslaten en de jon gen in de diepte verdween. De terstond gewaarschuwde politie heeft het lijk drie uur later opgehaald. In de Waalhaven te Rotterdam verdronken. Gistermiddag om half drie is in de Waal haven te Rotterdam nabij pier 7 de 36-jarige typograaf H. van Toren verdronken. Na twintig minuten werd het lichaam opge haald. Gedurende een uur werd kunst matige ademhaling toegepast, doch zonder resultaat. Lijk opgehaald. Uit het Hollandsch Diep onder Willems dorp is gistermiddag het lijk opgehaald van T. van Dongen, wonende te Dordrecht, die Zaterdagavond bij het zwemmen is verdron ken. Noodlottige twist tusschen twee buren. Ongeveer half zeven gisteravond heeft zich in de Smalstraat te Helmond een bloedig drama afgespeeld. Een 40-jarige man is hiervan het slachtoffer geworden. Tusschen de buren K. en van B., die in deze straat wonen, heerschte reeds geruimen tijd oneenigheid en ook gistermiddag kwam het weer tot een woordentwist. Toen de beide mannen elkaar gisteravond te ongeveer half zeven in de gemeenschappelijke gang achter de woning ontmoetten, kregen zij opnieuw ruzie. Plotseling trok van B. een mes, waarmede hij zijn buurman een steek in den buik toebracht. Hevig bloedend zeeg het slachtoffer ineen. Geneeskundige hulp, die spoedig aanwezig was, mocht niet meer baten. Het slachtoffer 'is korten tijd later overleden. De politie heeft den dader, die eveneens ongeveer 40 jaar is, in zijn woning gearres teerd. GENERAAL VAN EVERDINGEN OVERLEDEN. De luitenant-generaal b.d. G. G. van Ever- dingen van den staf der artillerie, tot 1929 gouverneur van de Koninklijke Militaire Academie te Breda, is Zaterdagavond om negen uur te Den Haag overleden, 68 jaar oud. SI ATISTIEK BRANDWEER OVER 1927. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft een statistiek van de brandweer over 1937 het licht doen zien. Zij bevat aller eerst een opgave betreffende Ct organisa tie en formatie der gemeentelijke brand weer in elke gemeente boven de 20.000 zielen. Gewezen wordt o.m. op de ver scheidenheid in de benaming der brand weerleiders en het groote verschil in de sterkte der brandweer in gemeenten met ongeveer hetzelfde iriwonerstal, vooral ten gevolge van het feit, dat niet overal een zelfde brandweersystèem wordt toegepast: bei oeps-, politie-, plicht- en vrijwillige brandweer met tusschenvormen. Uitvoerige gegevens zijn opgenomen omtrent het bluschmaterieel der gemeen telijke brandweer in de 47 gemeenten boven de 20.000 zielen. De kern van het bluschmaterieel vormen de motorspuiten. In vergelijking tot 1936 is het totaal met 8 vermeerderd (196). Het aantal generato ren (schuimbluschapparaten) bleef vrij wel gelijk 49 (in 1936: 48). Het aantal handbluschapparaten steeg van 315 tot 362. Paardentractie blijkt nagenoeg te zijn verdwenen: v n de 12 motorspuiten in 1933 waren er in 1937 5 overgebleven. Over drijvei.de stoom- en motorspuiten beschikken alleen: Amsterdam, Rotter dam, Dordrecht en Zaandam (resp. 2, 6, 3 en 2 elk). Gedetailleerde gegevens zijn opgenomen betreffende branden. Meegerekend zijn alle branden, waarvan de brandweer heeft kennis gedragen, onverschillig of zij al dan niet is u' -irukt. Blijkens de opgaven hebben in 1937 8607 branden plaats gehad, d. i. 431 minder dan over 1936. Hieronder bevonden zich 1353 uitslaande-, 2643 binnen- en 219 boschbranden. De aantal len over 1936 zijn onderscheidenlijk 1624, 2948 en 127, waarbij evenwel rekening valt te houden met de omstandigheid, dat in 1937 onder de boschbranden voor het eerst zijn begrepen de veen- en heidebranden. Verreweg het grootste contingent der branden kwamen voor in „particuliere woningen en -erven" (6006) en 1113 in „fabrieken, werkplaatsen en winkels". Het aantal garagebranden bedroeg 70 en het aantal scheepsbranden op Nederlandsch gebied 60. Een telken jare en in 1937 wel zeer bijzonder gunstige brandenfrequen- tie heeft Friesland: slechts één brand op gemiddeld 21.66 KM2. oppervlakte land. Gunstig is deze eveneens voor Drente en Zeeland, onderscheidenlijk 14, 64 en 13.42. Omtrent de oorzaken der branden geeft de publicatie de volgende cijfers. Van de totaal 6537 branden met bekende oorza ken .waaronder voor de statistiek ook de vermoedelijke oorzaken zijn meegerekend, waren te wijten aan: fel stoken 1786, broeiïnt of zelfontbranding 309, electri- citeit 267 en brandstichting, baldadigheid of spelen met vuur 641. Blikseminslag was de oorzaak in niet meer. dan 84 gevallen. Het aantal branden, waarvan de oorzaak niet kon worden vastg'ésteld, was groot-: 2160 of 24 pet. van het totaal aantal. Het overeenkomstige percentage voor de ge meenten met 5000 en minder zielen be draagt zelfs 46 pet. AFBETALINGSFIRMA'S OPGELICHT. In het Huis van Bewaring te Rotterdam zijn dezer dagen twee Rotterdammers inge sloten, die twee afbetalingsmagazijnen, waarvoor zij arbeidden, resp. voor bedragen van 1500 en 600 hebben opgelicht. Het zijn de 35-jarige J. C. van der S. en de 39- jarige A. L. F., die de firma's T. K. en H. S. benadeeld hebben. De heeren wisten derge lijke bedragen binnen te krijgen door schijnacten op te makèn. In totaal hebben zij 108 dergelijke acten opgemaakt. Soms trad F. ten opzichte van v. d. S. als kooper op, in welke schijr.hoedanigheid hij dan een acte onderteekende. Een groot aantal goe deren is op deze manier verdwenen. Voorts heeft de politie opgespoord zeke ren J. K., 34 jaar oud en A. A. van L., 36 jaar, die wegens heling zullen moeten te rechtstaan. De politie heeft reeds een groot gedeelte van de goederen weten te achterhalen, ter wijl naar het overige een diepgaand onder zoek wordt ingesteld. Van der S. heeft een volledige bekentenis afgelegd. HET WERELD-PLUIMVEECONGRES. Het internationaal bureau voor besmettelijke veeziekten. Men meldt ons uit New-York d.d. 14 Augustus: Prof. dr. Berger die op het wereld- pluimveecongres gehouden te Cleveland (Ohio, V. S. van N.-Amerika) het inter nationaal bureau voor besmettelijke vee ziekten gevestigd te Parijs, vertegenwoor digde, heeft voor een groot auditorium dat met groote belangstelling luisterde, in een rede een toelichting geven op zijn rapport over „de -.vereld-beteekenis van besmet telijke pluimveeziekten en hun bestrij ding." Na met cijfers en feiten de beteekenis der pluimveehouderij in al haar geledin gen te hebben aangetoond, wees spreker op de noodzaak van de bestrijdingen der ziekten, waarbij de dierenartsen een be langrijke rol te vervuilen hebben. Deug delijke kennis der voedingshygiëne en toe passing van rationeele voeding naast hy giënische verpleging wordt gevergd. Door te intense productie en het ontbreken van hygiënische maatregelen wordt 'n gunstig terrein geprepareerd voor de ontwikke ling van ziektemakende lagere organismen. Sprekers rapport moet bezien worden in het licht van twee omstandigheden: de bestrijding voor ieder land afzonderlijk alsmede de internationale samenwerking om de ziekten over de geheelt wereld te bestrijden. Met betrekking tot de internationale bestrijding gaf prof. Berger een uiteen zetting over doelstelling en werkwijze van het internationaal bureau voor besmette lijke veeziekten, waarbij 44 landen zijn aangesloten, 27 in Europa, 17 daarbuiten. Hij wees er met nadruk op, dat het van het grootste belang voor cfe bestrijding van alle besmettelijke veeziekten is, dat de Vereenigde' Staten van N.-Amerika zich alsnog bij het office in Parijs aanslui ten en deed een beroep op de betreffende autoriteiten van dit land; hij hoopte even eens dat Canada eerlang ook er toe zou overgaan. Naar verluidt is het beroep in bevoegde kringen zeer gunstig ontvangen. DE GEVAARLIJKE ZEE. Jongeman in zee verdronken. Meisje gered. Een gezelschap van zeven H.B.-scholie- ren uit Rotterdam-Zuid was Vrijdag op de fiets naar den Haag gereden om in zee nabij het z.g. Groene Huisje te zwemmen. Zes van hen waren cje zwemkunst machtig, doch de 16-jarige J. P. K. O. uit de Valkenierstraat te Rotterdam kon niet zwemmen. Toen de overigen omstreeks drie uur uit het water kwamen, vermisten zij O. Zijn kleeren en fiets lagen nog op 't strand. Zeer vermoe delijk is de jongeman verdronken. Omstreeks denzelfden tijd heeft een meisje, de 12-jarige S. R. uit Amsterdam, die bij familie logeerde, in zee in gevaar verkeerd nabij het Volkszeebad. Door en kele burgers is zij door handreiking gered. Zij bekwam vrijwel geen letsel. EEN MOLEN IN EERE HERSTELD*"" Dank zy het initiatief van den heer' Westrik, burgemeester van Barneveld een der markantste punten op de Veiuuf voor ondergang bewaard. De oude korenni len te Garderen stond voor kort op het nunt gesloopt te worden. Een der mooiste pan*, rama's van de Veluwe dreigde beroofd té worden van een monument, dat juist as dit plekje op een hoogen heuvelrug gele0 gen, een bijzondere charme verleent. Velé malen werd de korenmolen De Hoop 0! schilderijen gepenseeld en duizenden toeris ten legden dit punt op de gevoelige plaat vast. Voor den molen, een der laatste van de weinige Veluwsche molens, sprong burge meester Westrik van Barneveld, onder wiens gemeente Garderen ressorteert, in de bres De huidige eigenaars, de gebroeders A. en R. van der Koot, waren niet in staat, de noodige restauraties en technische moder- niseering volledig te bekostigen. Een comi té werd in het leven geroepen en dit richtte een oproep tot velen. Het benoodigde geld kwam binnen zeis werd een gift van een landgenoot uit Buenos Aires ontvangen en zoo kon veler wensch in vervulling gaan. Met een korte plechtigheid is de n.olen Zaterdagmiddag weer in gebruik gesteld. AMERIKAANSCHE BELANGSTELLING VOOR PRINSES IRENE De New-Yorksche correspondent van het A.N.P. meldt: Een aardig voorval toont aan hoezeer de Amerikanen medegeleefd hebben met de geboorte van Prinses Irene. De Nederland- sche beiaardier Jacq. Vermaak, leerling van den Belgischen meester Jef Denyn en be speler Van het Nederlandsche carillon op de New-Yorksche Wereldtentoonstelling, gaf een beiaard-concert in de universiteitsstad Alfréd (N.Y.), juist óp den dag dat de ge boorte van het Nederlandsche prinsesje hier bekend gemaakt werd. Voor den aanvang van het concert vroeg een delegatie uit het publiek of de heer Vermaak ter eere van het prinsesje wilde beginnen met het Wil helmus, aan welk verzoek hij natuurlijk gaarne gevolg gaf. Staande hoorde het pu bliek dat uit vijfhonderd Amerikanen be stond en waarvan velen van verren afstand waren gekomen, het Nederlandsche volks lied aan. Het klokkespel van Alfred is het eenige dat uit oude Nederlandsche, door Hemony gegoten klokken bestaat. En zoo klonk op 7500 kilometer van Nederland het goede, oude Wihelmus ter eere van de bly'de gebeurtenis. DOOR TAXI AANGEREDEN EN OVERLEDEN. Voetganger lette niet op het verkeer. Gisteravond omstreeks half zes is de 71- jarige voetganger J. S., wonende in de Oranjestraat te Leiden, toen hij, zonder op het verkeer te letten, den Heerensinge overstak, door een taxi aangereden. De ou e man werd zoo ernstig gewond, dat hij ui den loop van den nacht in het academie ziekenhuis aan de gevolgen van het ongel" i§ overleden. 68) Er kwamen ruiters op het huis toe, Carbhoy schatte een stuk of tien. Hij zag iets verder weg een kleiner aantal men schen, die hen schenen aan te vallen en de revolvers flitsten over en weer. Toen scheen er iets te gebeuren. De mannen ver wijderden zich en hun stemmen stierven weg in de duisternis. De millionnair wachtte nog even. Het ge vecht scheen afgeloopen te zijn. Hij keerde zich van het venster af en zei scherp: „Ze zijn weg. Ik weet niet, wie er eigen lijk heeft gewonnen. Ze zijn er al vloekend en schietend vandoor gereden. Hoor!" Hij was dadelijk weer bij het raam en riep: „Ze komen weer terug!" Hazel was dadelijk naast hem. „Wie zijn het?" „Dat weet ik niet", antwoordde Carbhoy die probeerde iets te onderscheiden. „Er waren er vier, toen wij gevangen werden genomen", zei Hazel. De millionnair keek ingespannen naar buiten, zoodat hij Hazels glimlachje tegen Hip-Lee niet opmerkte. Maar ze leek nog steeds erg onder den indruk te zijn. „Er zijn er wel acht of meer", riep hij. „Ze klimmen van hun paard af!" „Ze komen naar het nuis toe", riep Hazel angstig. Op dat oogenblik riep een luide stem te gen de mannen buiten: „Houdt het huis in de gaten,terwijl ik naar binnen ga. Laat niemand ontsnappen. Als er ook maar een haar op haar hoofd is gekrenkt, dan zullen ze er van lusten". De millionnair stond stokstijf stil mid den in de kamer. Er was een vreemde blik in zijn oogen gekomen, dien Hazel in haar voorgewenden angst niet ontging. Ze zag, dat hij die stem van den spreker herkende en tegelijkertijd drukte zijn gezicht onge- loovigheid en verwondering uit. Toen werd de deur opengegooid en een groote gestalte trad binnen. Hazel vloog met uitgespreide armen, op den binnen- gekomene toe en riep uit: „Gordon, Gordon! Eindelijk! Ik dacht, dat je me nooit weer zou vinden!" Haar laatste woorden werden in zijn jas gesmoord, toen ze zich met een hysterischen kreet, die half lachen, half huilen moest voorstellen, in zijn armen wierp. „Hazel, mijn arme, lieve Hazel! Ik ben bijna gek geworden, ik Gordon zweeg plotseling, terwijl hij het meisje nog in zijn armen hield. Hij hief zijn hoofd op en keek recht in de oogen van zijn vader. „Vader! U hier?" Zijn stem was de ongeloovigheid en ver wondering zelf. „Zooals je ziet", merkte de millionnair droog op. „Ik heb haar heusch geen letsel toegebracht. Breng haar maar naar haar vader zei hij, op de groote gestalte van Silas Mailinsbee wijzend, die met zijn oog klep gewapend in de deur stond. „Hij zal haar wel kunnen troosten, denk ik. Mis schien kun je me intusschen vertellen, hoe je ons hebt opgespoord". Zijn lachje ontwapende Gordon, die evenwel meende ook iets van de ironie te bemerken, die hij zoo goed van zijn vader kende. Hij keerde zich om en bracht Hazel by haar vader met de woorden: „Mr. Mailinsbee, ze is heelemaal over stuur. Breng haar maar gauw naar bed. Arm kind. Ik zou Maar hij eindigde zyn zin niet. Hij keer de zich naar zijn vader, terwijl Hazel, die haar lachen haast niet kon inhouden, door haar stuursch kijkenden vader werd weg geleid. „Zeg vader, wat ter wereld heeft u hier gehracht?" De millionnair wierp een blik van koude woede op Hip- Lee en vroeg onbewogen: „Moet dat gele reptiel er bij blijven?" „Nee", antwoordde Gordon. Hij wees naar de deur en zei tot den Mongool: „Ga weg!" waarop de aangesprokene geruisch- loos verdween. De twee mannen keken elkaar aan. HOOFDSTUK XXVI. De ontknooping. Gordon deed nog steeds alsof hij zijn oogen niet gelooven kon. Hij liet zich in een stoel vallen en mompelde: „U hier? 't Is bijna niet mogelijk. Wie had dat gedacht. Hoe bent u in "de handen van die bandieten gevallen?" De vader zocht een van de beide overge bleven sigaren uit en presenteerde de an der aan zijn zoon. Hij zei: „Toe maar!" en beet het eind van zijn sigaar af. Gordon zweeg. Hij nam de aangeboden sigaar en zat naar zijn sphinxachtigen va der te kijken met het gevoel van iemand, die een ijskoude douche heeft gehad. Hij voelde, dat de heele comedie geen indruk had gemaakt en vroeg zich af, hoeveel de ze scherpzinnige man doorzien had. Hij had verwacht, dat dit het groote oogenblik van zyn triomf zou zijn, nu hy het veelvoud van de honderdduizend dollars zijn vader voor zou leggen. Met al zyn jeugdig ent housiasme en ijdelheid had hy zich ver beeld, dat hij zijn vader zou laten zien, dat hij de moderne zakenmethoden begreep. Maar er kwam niets van die triomfen terecht, niet zooals hij gedacht had, tenmin ste. Hij voelde, dat zyn vaders heldere scherpe, grijze oogen hem doorzien hadden' En tegenover dezen man, die er zich zijn heele leven lang op toe had gelegd hoe hij het best zijn medemenschen kon overwin nen, werd zyn comedie slechts een masker dat echter niets verborg. Zulke eenvoudige woorden, en toch beteekenden ze zooveel Nee het was nutteloos te trachten dezen man' wat op de mouw te spelden. De grijze oogen hadden thans een uit drukking van ironie en Gordon, die ziin vader zoo goed kende, begreep in welke stemming deze nu verkeerde De millionnair streek een 'lucifer aan en hield die zyn zoon voor. Toen Gordon voorover boog ontmoetten hun oogen elkaar „Ben je klaar?" vroeg de vader die in tusschen zyn eigen sigaar opstak. Gordon lachte en knikte. „Dan heb ik wat te zeggen". De million nair leunde achterover in zyn stoel en blies een rookspiraaltje de lucht in. Hij zuchtte en zei: „Goede sigaren zyn dit Mailinsbee hee wel smaak". „Mailinsbee?" Ta" f ik „Hy heeft me goed verzorgd, moe't zeggen. Ik heb ook goeden wijn gehad, dat betreft, ben ik hem een groote re_. ning schuldig, denk ik". Hij zweeg P® zend. Toen vervolgde hij vastberaden. zou uren duren om antwoord op el vragen te krijgen. Ik houd niet van tijdverlies en bovendien ben ik geen caat van mijn vak. Wij kunnen ronduit met elkaar praten. Ik heb g volle weken gehad om na te denken, we van het begin af beginnen. jS Slosson zou land voor me koopem iaren lane mtin vertrouwde a^egn(rou- oiosson zou iana voor me al jaren lang mijn vertrouwde heb nooit reden gehad hem te wen. Hij regelt een en ander voor stuurt me bericht, dat ik komen m fln. is al vaker gebeurd, dus dat was n gewoons. Toen ik hier aankwam, afgehaald door een allercharma.nts wa. dame met een span paarden en gentje. Haar excuus, waarom ze m u(jig: afhalen was redelijk. De rest is jjef- we werden beiden aangehouden en Toen ben ik heen gebracht als gevangenen. To njet gaan nadenken waarmee ik e dat veel opschoot, totdat dit brave gedaan overigens haar uiterste best ne® v00r me het hier zoo aangenaam m0^ te maken, zich versprak. Zoodra dat ze de dochter van Mailinsbee ^ajiin«' me een licht op. Ik begreep, da ge*e'en bee en zijn handlangers dit op me1'10 hadden, en te oordeelen naar ,regelen' halve maai den, namen ze geen (Wordt vsrvo i#

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6