Jladiopcogtmutia tweede _blap^ een h delden. ongeluk door onhandig autorijden. wlel liep van auto. °°delijke aanrijding te 2ate oostzaan. ïkft st"" lal" kapelmeester van der glas met pensioen. boerderij door blikseminslag afgebrand. K~HOSDEBDJABIGE VBOUW TE zij leest en schaft nog sonder _bHI'f mej. Eefke de Leeuw te Vrijdag h0 honderdsten geboortedag te pelden haal vieren. r«P last van honderd jaar schijnt op het vrouwtje nog niet al te zwaar te drukken. j nog vol vitaliteit, haar oogen zijn nog helder. Zij leest nog de krant en vindt "en bril daarbij een overbodige luxe. Mei De Leeuw werd op 25 Augustus 1S Q te Delden geboren. Volgens de Israë lische jaartelling zag zij het levenslicht Jl «99 Wanneer het straks in September de eerste dag is van het jaar 5700, dan zal tante Eefke", zooals jong en oud haar noemt bij leven en welzijn volgens ge noemde jaartelling in drie eeuwen geleefd ^Een^okter heeft tante Eefke haar heele leven niet noodig gehad. Het geheim van haar levenskracht ligt besloten in werken en sober leven. Zij heeft haar heele leven te Delden gewoond. Het eenige wat haar de laatste jaren hindert is, dat zij hardhoorend is gewor den. Haar geheugen is nog zeer goed. Le vendig herinnert zij zich nog uit haar jeugd den dag, waarop ze met vader en moeder was gaan kijken naar den eersten spoortrein, die langs Delden kwam. Eigenlijk is haar leven zonder groote schokken verder gegaan. Eiken morgen werd ze wakker en dan begon voor haar weer een nieuwe dag van werken. Jaren lang dreef zij met haar broer een slagerij, en tegelijk trok zij er op uit met een kar retje met manufacturen, om in het onder houd te voorzien. Ze ging zelfs tot aan Enschede toe, hetgeen een afstand van ongeveer veertien kilometer beteekent. En alles werd natuurlijk te voet afgelegd. Gehuwd is tante Eefke niet geweest, evenmin als haar broer. Toen deze laat ste overleed, zou de zaak overgenomen worden door haar neef, een zoon van haar zuster, dien zij opvoedde, doch de jonge man moest in dienst. Opnieuw kwam zij voor groote moeilijkheden te staan, doch deze leken overwonnen, toen de neef, J. de Leeuw, bij wien ze thans inwoont, den wapenrok aflegde. Toen brak echter de mobilisatie uit, en de jongeman moest opnieuw in dienst. Hij werd gelegerd te Hengelo, waar zijn tante, die toen al 75 jaar was, hem geregeld te voet kwam bezoeken Thans geniet zij een onbezorgden ouden dag. Heel Delden kent haar en zij kent heel Delden. Twee gewonden. Een automobilist uit Amsterdam heeft ^ondagmiddag op den Heerenweg te eemstede door onhandig rijden een ern- s"g ongeluk veroorzaakt. Het was zijn r. ng den autoweg van het bosch **fdaal in te zwer>ken, maar hij ver naai Z1°, .en reed den weg voorbij. Een npn ,w "jders konden nog juist ontsnap- fietcr.°fn de auto vlak vóór hen op het daa™ Dé heer H- J w- draaide tin- a zlJj au.to en read terug in de rich ten,,311 *nrit' maar hij zijn tweede ken rf yan den hoofdweg af te zwen- motorriiiW o' W0er zó° PIotseling, dat de teeen rt Ult E)en Helder van achter duoDaaoa aUt° opreed' waarbij hij en zijn stig eewnS1jre eu salto maakten en ern- dokter conl? u-Gg bleven liggen' Een gecomniir. eerde by den motorrijder een stige vp,.,eer j0 heenbreuk en andere ern- rijdster 7^ ln?0n' e'venals bij de duo- ziekenautn beide Sewonden per te I ,naar.het Academisch Zieken- autobesttun^2 liGt vervoeren Tegen den maakt r 1S Procesverbaal opge- Het wiel „o Twe® dameS ^wond. losschoot he«f! Cien aut0, dat plotseling langs den w l06" bet met v0^e vaart Haifwee n-u,® rolde, een wandelaarster in daar 0n Pf,n gewond en eer, dame, die vr« ernstio -S voor haar woning zat, hleken, Ha» ge^ond. Bij ondeizoek is ge- ge- un in bleken da"? on^S^SeH^ yaSen'beve<:tf<JHWiel Yerkeerd aan d beslag genomen W3S en Z^n je hT-iariE^'kd<lg omstreeks half één wilde J^izer aan T D' D' va" der Kolft, on- Ye kerkbuurt »6 °penbare lagere school in 'et dorp Hen riie ostzaan, in de kom van °genblik narip.lY08 0versteken. Juist op dat ^erfiets, Uit het Zuideinde een detacheerden door den te Oostzaani dg was v" wuPlichtige va in ri 0 m°torriidl S naar zijn kwar" sin v°etEann„ 5 slaa8de er niet meer heYS tegen den ontwijken en deze dJenschuddmp grond en liep een zware Zaterdag heeft de heer J. R. van der Glas, de populaire kapelmeester van de stafmuziek van het vijfde regiment infan- teiie en bekend Nederlandsch marschen- componist, wegens het bereiken van den zestigjarigen leeftijd den militairen dienst met pensioen verlaten. De stafmuziek van dit regiment is onder zijn leiding tot een der beste van het land geworden. De kapel, waarvan hij zestien jaar aan het hoofd stond, door kruiste niet alleen met den troep de stra ten van de garnizoenssteden, doch ook bij de groote sportgebeurtenissen, zooals tel- kenjare bij de Vierdaagsehe bracht zij er de goede stemming weer in. Voor vele radioluisteraars is de heer Van der Glas geen onbekende, herhaalde lijk kwam het corps voor de microfoon. Tijdens een kort en hevig onweer, gepaard gaande met geweldigen hagelslag, is Zon dagavond omstreeks negen uur de bliksem ingeslagen in de boerenhofstede, bewoond door den landbouwer r, Brinkman te Laag Halen (Dr.) In korten tijd stond de boerderij in lichter laaie. Daar een dichte vonkenregen gevaar opleverde voor de omgeving, waarin verscheidene korenmij ten staan, werd de brandweer uit Beilen gewaarschuwd, die met een motorspuit uitrukte en verdere uit breiding van den brand wist te voorkomen. De boerderij brandde evenwel tot den grond af. De schade wordt door verzekering ge dekt. AANTAL DIENSTPLICHTIGEN VOOR 1940. Uit het K.B. van 2 Aug. 1939 (staatsblad no. 587) biykt, dat 43.069 personen bestemd zijn tot gewoon dienstplichtige voor de lich ting 1940. Hiervan zijn 1074 bestemd voor de zeemacht. HEEL KIPPENHOK AFGESLACHT. Toen de landbouwe'r M. wonende op het gehucht Mortel, bij Gemert in Noord brabant, zich Zondagmorgen naar den hoenderstal begaf, om zijn pluimvee te voederen, ontdekte hij tot zijn niet gerin gen schrik, dat gedurende den nacht in het kippenhok een waar bloedbad was aangericht. Al het pluimvee, bestaande uit 84 jonge witte leghorns en een haan, was op ruwe wijze afgeslacht. De landbouwer, die meende met het werk van een bloed dorstigen hond te doen te hebben, heeft onmiddellijk aangifte gedaan bij de poli tie. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat een wraakneming in het spel is, terwijl tevens rekening gehouden wordt met het feit, dat men wel te doen kan hebben met een euveldaad van den geheimzinnigen Gemertschen dierenbeul, die reeds zoo veel onheil ter plaatse heeft aangericht en waarvap men tot dusverre nog geen spoor heeft ontdekt. GOUD UIT DEN GROND. Kwam in een kroot terecht. Een eigenaardige bevinding deed dezer dagen de familie D. onder de gemeente Axel (Z.-) op by het eten van kroten. Een der kinderen beet op een hard en scherp voorwerp, dat in een stuk kroot bleek te zitten en tot aller verrassine by nader on derzoek een gouden boerenknoop bleek te zyn. Eenige jaren geleden had een buurman tydens werkzaamheden in zyn tuin een gouden boerenknoop verloren en hoe men ook zocht, het sieraad kwam niet terecht. De knoop moet dus onder den grond zyn geraakt en een der kroten moet er omheen zyn gegroeid vertelt de Srt. In elk geval de eigenaar is thans wel op zeer eigenaar dige en verrassende wyze weer in het bezit van zyn verloren gouden kleinood gekomen. ONECHTE HISTORISCHE VOORWERPEN. Proces-verbaal wegens oplichting. In verschillende plaatsen op de Veluwe zyn in den laatsten tyd allerlei voorwerpen te koop aangeboden, die, naar de verkoopers beweerden, uit den grond waren opgegraven en als historisch moesten worden beschouwd. Een der koopers was de gepensionneer- de onderwyzer Z., te Lunteren, die voor een bedrag van ongeveer f 30 aan z.g. prae- historische voorwerpen had gekocht van een zekeren H. de R. te Putten, die ze beweerde uit den grond te hebben gehaald. Dr. F. C. Bursch, conservator van het rijksmuseum van oudheden te Leiden, die thans te Lun teren de opgravingen leidt, op het landgoed de Valk, had evenwel de onechtheid ervan vastgesteld. De heer Z. heeft thans een klaent by de politie te Ede ingediend en als gevolg daarvan is door den commissaris van politie aldaar, den heer H. P. J. Huls man, tezamen met den brigadecommandant der rijk.sveldwacht te Putten een onderzoek ingesteld. By de R. werden nog eenige nagemaakte prae-historische voorwerpen gevonden, doch hy hield vol dat deze, evenals de verzame ling die hy aan den heer Z. had verkocht, echt waren. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt wegens oplichting. Het is de vraag of men in de R. minder den hoofddader der vervalschingen dan wel een handlanger moet zien, die voor het aan den man brengen van de vervalschingen zorgde door ze by opgravingen in den grond te ontdekken. Hy had dat ook te Lunteren gedaan en daar was onmiddellyk twyfel ge rezen aan de wetenschappelyke waarde van zijn beweerde vondsten, zoodat hy met zyn werkzaamheden moest ophouden. Inmiddels had hy echter reeds aan den heer Z. een verzameling van de voorwerpen verkocht, waaronder eenige bekers, een kralensnoer en een vuursteenen beitel, die alle valsch waren gebleken. Het vermoeden is niet ongegrond, dat hy ze van een ander betrok, die op groote schaal deze voorwerpen vervaardigde. Naar de herkomst stelt de politie thans tevens een onderzoek in. VERGIFTIGING DOOR koolmonoxyde. Jongeman bewusteloos in douchecel gevonden en later overleden. Gistermiddag heeft zich te Meppel een geval van koolmonoxydevergiftiging voor gedaan, waarvan de ongeveer 23-jarige J. Kamm, tydehjk ambtenaar by de ge meente-secretarie te Meppel, het slachtoffer is geworden. De heer Kamm wilde zich na een motorrit verfrisschen in de douchecel van zyn ouderiyke woning. Door onvol doende ventilatie ontwikkelde zich in de cel koolmonoxyde. Toen hy wat lang weg bleef, ging zyn zuster eens een kykje nemen. Zy vond haar broer in de badcel bewuste loos op den grond liggen. Een te hulp ge roepen geneesheer paste langdurig kunst matige ademhaling toe, waarby ook van een zuurstofapparaat gebruik werd gemaakt. Men slaagde er evenwel niét in de levens geesten weer op te wekken. DE BRUILOFT AFGELAST. Vergeetachtig secretarie-personeel. Vacantiegenoegens van anderen hebben een trouwlustig Jong paartje te Heesch zoodanig teleur gesteld, dat van hun voor genomen huweiyk voorloopig niets kan komen. Toen in het afgeloopen weekend een jongeman uit Oss met zyn bruidje uit Heesch, omringd door de respectieveiyke vaders en moeders, op het raadhuis te Hesch verscheen, om den gewlchtigen stap te gaan wagen, bleek, dat er plotseling een kink in den kabel was gekomen. De ver- eischte papieren van den bruidegom, welke van het Ossche raadhuis naar Heesch had den moeten zyn gezonden, waren niet aan gekomen en de ambtenaar van den burger lijken stand, een der Heesche wethouders, zat danig met het geval in verlegenheid. Nadat men zich telefonisch met het Ossche raadhuis in verbinding had gesteld, kwam vast te staan, dat de betreffende huweiyks- papieren nooit in Oss waren geweest, zoo dat van terugzending geen sprake had kunnen zyn. De oorzaak hiervan moet ge- zoch worden in het feit, dat het secretarie- personeel van Heesch met vacantie was ge gaan en vergeten had deze voor een trouw- party zoo noodige stukken te verzorgen Het behoeft geen betoog, dat de stem ming van 't bruidspaar beneden 't nulpunt zakte, weldra gevolgd door 'n huilpartij van het bruidje, die by het hooren van de fa tale tyding haar tranen niet meer kon be dwingen. Even later zag men den bruilofts stoet, die zoo vrooiyk de trappen van het Heesche raadhuis was bestegen, met lange gezichten en in mineur-stemming het raadhuis verlaten. Weinig had het secreta rie-personeel van Heesch, dat elders vroo iyk zyn vacantie viert, kunnen vermoeden, dat het oorzaak is geweest van een ver stoorde bruiloftsidylle. OPLICHTER GEARRESTEERD. Aanhouding door verschillende landen verzocht. Op verzoek van de politie te Leiden is te Deventer aangehouden de 26-jarige A., zich noemende dr. A. De Man, die zich uitgaf voor journalist. Hy wordt er van verdacht zich door middel van een ongedekte chèque, groot dertig gulden, aan oplichting van een onderneming te Leiden te hebben schuldig gemaakt. Hy werd wegens soortgelyke delicten reeds door de politie van het voor malige Tsjecho-Slowakye, Griekenland, Zwitserland en Engeland gezocht. Op deze manier zou hy zich reeds een bedrag van ongeveer 5000 gulden hebben toegeëigend. Hoe brutaal hy tewerk ging, mag blyken uit het feit, dat hij zich tot een inspecteur van politie heeft gewend om met de gedu peerde onderneming in contact te komen. Hij stond by deze onderneming, waarvoor hy enkele malen werk had geleverd, gunstig bekend en door middel van een omstandig verhaal over droevige familiegebeurtenissen in Drente, wist hy op afgifte van een onge dekte chèque een bedrag van dertig gulden aan contanten in handen te krijgen. ERNSTIGE FABRIEKSBRAND. Het bedrijf zal twee weken stagnatie ondervinden. Zaterdagnacht omstreeks kwart over één bespeurden twee arbeiders van de meel fabriek De Sleutel te Leiden een vuurgloed achter de ramen van de naby gelegen siga renfabriek van de firma A. H. J. Wyten- burg, aan den Wylsingel. Kort na aankomst van de door hen gewaarschuwde brandweer sloegen de vlammen hoog boven het dak uit. De brand was ontstaan op een zolder, waar groote hoeveelheden tabak lagen op gestapeld. Ondanks het feit, dat het vuur met twaalf stralen werd bestreden, duurde het tot vier uur voor men den brand geheel meester was. Met het nab'usschen was men gistermiddag nog bezig. Dat het vuur zich tot de zolderverdieping, welke geheel uitbrandde, heeft beperkt, wordt toegeschreven aan het feit, dat het brandende gebouw van het eigenlyke fa brieksgebouw gescheiden was door 65 centi meter dikke muren en yzeren branddeuren, welke kort na het uitbreken van den brand door het smelten van de looden zekeringen dichtsloegen. Ongeveer 50.000 K.G. ging door het vuur en door het blusschingswater verloren. De totale schade wordt op 80 ft 100.000 gulden geschat. De firma was od beurpsolis verze kerd, ook voor bedryfsschade. Daar alle voorraden by den brand verlo ren zyn zal het bedryf gedurende ongeveer veertien' daeen stopgezet moeten worden. Het uit 550 man bestaande personeel had in de afgeloopen week vacantie. In het ge bouw werd niet gestookt. De oorzaak van den brand is dan ook tot nog toe een raad sel, al is niet uitgesloten, dat een groote hoeveelheid poetskatoen, welke op den zol der was opgeslagen, is gaan broeien. Het onderzoek naar de oorzaak is met kracht ter hand genomen. j. Van Gelderen overleden. In den ouderdom van 68 jaren is te Boskoop over leden de heer J. van Gelderen, sedert vele wethouder der gemeente Boskoop. aren HU is ook voorzitter geweest van den bond van plantenhandelaren, waarvan hy thans nog 2e voorzitter was. Val met doodelijken afloop. - Zater dagmiddag stapte de vyftienjarige Johan Broos op den zolder in de landbouwschuur van A. Rampaart te Noordhoek, gemeente Klundert (N.B.), mis, waardoor hy van een hoogte van acht meter in de schuur viel. De jongeman bekwam zoo zware verwondin gen, dat hy na enkele oogenblikken over leed. Vlam in pan met vet geslagen. - Door dat de vlam in een pan met vet sloeg, ter wijl de bewoonster zich even had omge draaid om een stuk vleesch te krygen, is aan de Willemstraat no. 71 te Den Haag een felle brand ontstaan, tengevolge waarvan de heele bovenste etage geheel werd ver woest. J. M. Meulenhoff f. - Zaterdagnacht is te Amsterdam op ruim 70 jarigen leef tyd overleden de bekende uitgever de heer J. M. Meulenhoff. Begin 1939 trok hy zich, wegens gezondheidsredenen uit zyn zaken terug, maar hy bleef tot zyn dood gedele geerd commissaris der door hem gestichte en opgebouwde N.V. Meulenhoff en Co's import en algemeene boekhandel te Am sterdam. Hoofd uit wagen gestoken. - Het ren paard „Boy Scout", eigenaar C. P. Neyens te Uithuizen, dat Zaterdagavond met an dere paarden van Rotterdam naar Gronin gen werd vervoerd in een truck met trailer, om Zondag deel te nemen aan de wedstry- den in het Stadspark, stak, terwyi de auto in volle vaart was, ter hoogte van De Punt het hoofd uit den wagen. Het dier kwam in aanraking met een paal en werd zoo ern stig gekwetst, dat het moest worden afge maakt. Voorwereldlijke vangst. - By het vis- schen op mosselzaad naby Domburg zyn op groote diepte door eenige Zierikzeesche mosselschippers verschillende zeer groote en zware gedeelten opgevischt van geraamten van voorwereldlyke dieren. De beste exem plaren slagtanden en ruggewervels zyn aangekocht voor het stedelyk museum te Zierikzee. Congres voor de schoen- en leder- branche. - Van 1519 Augustus werd te Zürich een internationaal congres ter be scherming van de schoen- en lederbranche gehouden. Aanwezig waren afgevaardigden uit België, Frankrijk, Engeland, Zwitser land, Nederland, Finland, Hongarye, Italië en Luxemburg, Voor Nederland waren aanwezig de hee- ren W. Donker Pzn., voorzitter van den Ne- deflandschen bond van Schoenwinkeliers en schoenmakerspatroens en J. A. Melhado, van het Nederlandsch vakblad „de schoen". Lijk opgehaald. In de Waal onder de gemeente Zaltbommel is gistermiddag het lyk opgehaald van den 18-jarigen schippers knecht F. R. Marak uit Geleen, die den vo- rigen Dinsdag naby Herwijnen van het sleepschip Dameo 37 over boord is gesla gen. HR. MS. TROMP NAAR INDIE VERTROKKEN. Groote belangstelling in Den Helder. De omstandigheden, waaronder de flot tieljeleider Tromp Zaterdagmorgen zijn groote reis naar de Oost aanvaard heeft, zyn anders dan die, waaronder gewooniyk een schip van het moederland naar Indië vertrekt. De spanning in de wereld was oorzaak dat van het plan, om den tocht via de wereldtentoonstelling te New York te maken, moest worden afgezien, zoodat de flottieljeleider nu langs de gebruikelijke route zijn bestemming zal volgen. Die om standigheden waren misschien ook oor zaak, dat de belangstelling voor het vertrek zoo enorm groot was. Heel den Helder was uitgeloopen naar de buitenhaven, waar het fraai gelijnde schip voor de groote reis gereed lag. Tientallen auto's en autobussen hadden van alle provincies van ons land honderden menschen aange voerd, die van dit altijd indrukwekkende gebeuren getuige wilden zijn. Ruim 300 opvarenden vertrokken met het oorlogsschip naar de Oost, velen voor het eerst. Op den wal stonden de familie leden en vóór tienen waren er zeker duizend menschen aan boord van den oorlogsbodem. Maar toen de dichtbyzijnde torenklok in de stad half 11 wees, was het schip los van den wal. Twee sleepbooten hadden verbinding met de Tromp en langzaam werd de flot tieljeleider naar het midden van de haven gesleept en trok men hem naar buiten. Op de Louisebatterij hadden zich tal van hooge officieren opgesteld om het schip en zyn opvarenden een laatsten groet te brengen. Bij afwezigheid van het stafmuziekcorps, waarvan de leden met zomerverlof zijn, had zich het vrijwillige corps van het 21e regiment infanterie opgesteld, om een laatsten muzikalen groet aan de opva renden te brengen. GOEDKOOTE GELUKSTELEGRAMMEN. Bij wijze van proef wordt 1 September a.s. het byzondere recht voor gelukstele grammen in het binnenlandsche verkeer van 40 tot 25 cent verlaagd. De netto-opbrengst van het extra-recht blijft ten goede komen aan de jeugd-orga- nisaties, het Nederlandsch Jeugdleiders instituut en de Academie voor lichame- ljjke opvoeding. SOOOOOOO Dinsdag 22 Augustus. HILVERSUM I, 1875 en 414,4 M. AVRO-ullzending. 11.11.30 v.m. en 6.307.R.V.U. 8.Gramo- foonmuziek (Om 8.15 Berichten). 10.Morgenwyding. 10.15 Gramo- foonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.35 Cau serie „De vrouw en het wereld beeld". 11.Causerie „M. Scharten- Antink70 jaar. Moeder en Kind de wereld over". 11.30 De Palla- dians. 12.15 Berichten. 12.17 Gra mofoonmuziek. 1.Interview. 1.05 Het Omroeporkest. 1.45 Gramofoon muziek. 2.Het Omroeporkest. 2.45 Het AVRO-Amusements-orkest (op namen) en pianoduo. 4.30 Kinder koorzang. 5.Kinderhalfuur. 5.30 De Hawaiian Serenaders, orgelspel en zang. 6.28 Berichten. 6.30 Cause rie „Het pulseerende heelal. Conse quenties en Paradoxen". 7.Kwin tet van de Nederlandsche Jazzliga. 7.30 Reportage. 8.Berichten A. N. P., Radiojournaal, Mededee- lingen. 8.20 Causerie „De bewege- ïyke wereld". 8.35 Het Omroep orkest. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.35 Gevarieerd programma (opnamen). 10.30 Uiescu's ensemble. 11.Be richten A. N. P., hierna: Het AVRO- Vaudeville orke.t en soliste (opn.). 11.40—12.Orgelspel (opn.). HILVERSUM II, 301,5 M. KRO- uitzending. 8.9.15 Gramofoon muziek. (Om 8.15 Berichten). 10. Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdien stig nalfuur. 12.Berichten. 12.15 Het KRO-crkest. 1.Gramofoon muziek. 1.20 KRO-Melodisten en solist. 2.Voor de vrouw. 2.30 Gia- mofoonmuziek. 5.KRO-Melodis- ten en solist (5.456.05 Felicitaties en ca. 6.30 Ber.). 7.— Berichten. 7.15 Causerie „Familiebezit het gezin". 7.35 Gramofoonmuziek. 8. Berichten A. N. P., mededeelingen. 8.15 KRO-Kamer-orkest. 9.— Zang en piano. 9.15 Garmofoonmuziek. 9.30 Radiotooneel. 10.— Gramofoon muziek. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Willy Rockin's orkest. 11.05 12.Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1500 M. 11.20 Zang en piano. 11.50 Het New Hippo- drome-orkest. 12.50 Reportage. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.40 Reportage. 1.85 Tusschenspel. 2.— Harp-trio. 2.20 Het BpC-Midland-orkest. 3.20 Reportage. 3.35 Orgelspel. 4.05 Pianovoordracht. 4.20 Viool en piano. 4.50 Reportage. 4.55 Gramo foonmuziek. 5.20 Reportage. 5.50 Het Cellini-trio. 6.20 Berichten. 6.50 Reportage. 7.Causerie „Civil Defence-Air raids-What I learned in Spain". 7.20 Het BBC-orkest. 8.05 Causerie „Radiolympia". 8.20 Het BBC-Symphonie-orkest, en solisten. 9.20 Berichten. Ö.50 Causerie „Questions in the air". 10.10 Gramo- foonplaten met toelichting. 10.50 Brian Lamrance en zyn sextet, en „The Three Ginx". 11.20 Van Straten en zyn Band, en soliaten. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.10— 12.10 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 9, 9.30 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. I.05 Gramofoonmuziek. 1.25 Der- veaux-orkest. 2.05, 2.35 en 3.30 Gra mofoonmuziek. 3.35 Zang. 4.05, 4.35, 5.25 en 6.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Cello en piano. 7.20 Gramofoonmu ziek. 8.35 Klarinetsoli. 8.50 Radio tooneel. 10.3511.50 Het Krettly- kwartet en solisten. KEULEN, 456 M. 6.50 en 7.35— 8.20 Gramofoonmuziek. 8.50 De Om- roepschrammeln en solisten. 12.20 Leo Eysoldt's orkest. 2.303.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Het Om- roepkleinorkest, en Reportage. 7, „Onder de Poort" in Emmerik. 8.50 Gevarieerd programma. 11.— Bul- gaarsche strykkwartet. 11.45—12.20 Het Omroepkleinorkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Het Omroeporkest. 12.50 Gra mofoonmuziek. 1.30 Het Omroep orkest. 1.502.20, 5.20 en 6.50 Gra- mofoonmuziek. 7.20 Het Maudrovo- Doedelzakkwartet. 8.20 Gramofoon muziek. 8.50 Populair concert. 10.30- II.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Het Radio-orkest. 1.502.20 Gramofoon muziek. 5.20 Muzikaal nieuws. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Muzikaal nieuws. 7.35 Gramofoanmuziek. 8.20 Reportage. 9.20 Het Radioorkest en solist. 10.3011.20 Gramofoonmu ziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Radiotooneel. 9.20 Politiek dag bladoverzicht. 9.35 Het Omroepor kest en solist. 10.20 Berichten. 10.40 Het Dahlke-trio. 11.05 Berichten. 11.2012.20 Het Omroepdansorkest. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—10.20; Radio PTT Nord 10.20—11.20; Parys Radio 11.2012.35; Brussel Vlaamsch 12.35 tot 14.20; Keulen 14.2015.20; Lon- don Regional 15.2016.20; Keulen 16.2017.20; Brussel Vlaamsch 17.20 tot 18.50; Brussel Fransch 18.50 19.20; Brussel Vlaamsch 19.20— 19.50; Keulen 19.50—20.35; Brussel Vlaamsch 20.3521.20; Brussel Fr. 21.2022.20; Brussel Vlaamsch 22.20 tot 23.—; Keulen 23.-24. Lijn 4: Brussel Vlaamsch 8.9.20; Radio P. T. T. Nord 0.20—10.—; Luxemburg 10.—10.35; London Reg. 10.3510.50; Droitwich 10.50 13.40; Lond. Regional 13.40—15.20; Droitwich 15.20—17.20; Brussel Fr. 17.20—17.50; Droitwich 17.50—18.50; Radio PTT Nord 18.50—19.20; Droit wich 19.2024.—. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7