Agenda (RecfUsiakm JhMicaties Staatsloterij £<mds m JlcMwdaal Tlieum EERSTE BLAD Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. verplaatsing markten. EGMOND AAN ZEE Glimlachje AKERSLOOT HEILOO Alkmaar, Woensdag. i J}MV S VAN EEN LADDER GEVALLEN. Hedenmorgen is de heer Blom, wonende te Oudorp nabij de Halvemaansbrug, ter wijl hij werkzaam was op een hooiberg, van de ladder gevallen. Onder hevige pijn is de man naar het St. Elisabethsziekenhuis ver voerd. Vermoedelijk heeft hij een ribbenfractuur opgeloopen. Zijn toestand was hedenmiddag naar omstandigheden goed. PAARD SLOEG OP HOL. En de gevolgen. Gisteravond is een paard van den land bouwer Kolijn uit Middenmeer in de Wie- ringermeer op hol geslagen. De bestuurder werd uit den wagen geslingerd en kreeg daarna een wiel over de borstkas waardoor hij zoo ernstig verwond werd, dat hij per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar moest worden overgebracht. Naar wij hedenmorgen vernamen was de toestand van den patiënt redelijk te noemen. DE HEER BRUUL ERNSTIG ONGESTELD. Naar wij tot ons leedwezen vernemen is de heer Bruul, gemeente-secretaris van Heiloo, na de begrafenis van een familielid te Wieringen ernstig ongesteld geworden. De heer Bruul, die in Wieringen is ge bleven, zal voorloopig niet in staat zijn zijn werkzaamheden in Heiloo te hervatten. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VOOR DEN VOLKSZANG. Algemeene vergadering te Alkmaar op 22 September a.s. De Nederlandsche Vereeniging voor den Volkszang zal op Vrijdag 22 September a.s. haar algemeene vergadering te Alkmaar in „Het Gulden Vlies" houden. B. en W. van Alkmaar zullen de deelnemers op het stadhuis ontvangen. CARILLON-CONCERT. Het programma van het Carillon-concert, te geven door P. A. van Langen op Don derdagavond van 8.309.30 uur, luidt: Sonate Nicolai Thema met Variaties Menuet Handel. Rhytmedans Nees Triga v. d. Ghem Kermisbed Hullebroeck Scandinavische Volksliederen. De nieuwe geluidsinstallatie. De heer N. Reiff, vertegenwoordiger van de Ned. Siemens Mij., heeft ons een uiteenzetting gegeven van de nieuwe ge luidsinstalatie, een vierkante metalen kast, waarin de gelijkrichter is geplaatst en welke kast de tot nog toe daarvoor ge bruikte machines, die in het geheele ge bouw een trilling veroorzaakten, vervangt. Door dit nieuwe apparaat is een groote rust verkregen, terwijl het licht helderder is geworden. Hetgeen dooi een 10-jarige verbetering van de techniek werd verkregen is in dit apparaat verwerkt. De weergave is belangrijk vereenvou digd, maar ook hooger opgevoerd. Wat vroeger in een groot aantal kasten was ondergebracht vindt men nu gecom' primeerd in één versterker die tusschen beide projectie-apparaten is geplaatst. De groote accu's zijn overbodig geworden. Het hart van deze installatie is de Sound box, een buitengewoon geperfecti- onneerd apparaat, dat op een afstand van 48 c.M. 10 a 12000 trillingen moet weer geven en voor een zuivere weergave, Het licht geeft door een spleet van een 0.017 m.M. Trillingen die bij het vorige apparaat konden optreden zijn hierbij uitgesloten. De hooge en diepere toonen worden door afzonderlijke luidsprekers weerge geven, waardoor een zuivere toonweerga ve is verkregen. Het nieuwe apparaat maakt het voorts mogelijk praktisch elk geluidsvolume weer te geven. Wij hebben zoowel de spreektoon, de zangstem en de orkestweergave die met dit nieuwe apparaat worden verkregen beoordeeld en de perfectie ei van kunnen vaststellen. De heer Weber heeft er door deze insta! latie voor zorg gedragen dat de weergave in zijn bioscoop gelijk is aan die van de beste in den lande en er door zijn contract met de Metro Goldwyn Mayer gesloten voor zorg gedragen, dat deze groote maat schappij Alkmaar als een voorstad van Amsterdam, behandelt. Daarvoor hulde. Tentoonstellingen. Bergen. Tentoonstelling van schilderijen van Kees Boendermaker. Kunstzaal Boen dermaker, Loudelsweg. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Love Affair (rom.), hoofdrollen Irene Dunne en Charles Boyer. Toegang voor eiken leeftijd, Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Drama in Shanghai (dram.), hoofdrollen Louis Jouvet en Christiane Mardayne. Toe gang boven 18 jaar. In het voorprogramma o.a. het bloemencorso te Bergen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Lord Jeff (rom.), hoofdrollen Freddie Bartholomew en Mickey Rooney. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, twee hoofdnum mers: a. De aanhouder wint (amus.), hoofd rollen Dick Powell en Olivia de Havilland; b. Moto de geheimzinnige (sens.), hoofdrol Peter Lorre. Toegang boven 18 jaar. lederen middag, half 3, hoofdnummer Moderne Tijden, hoofdrol Charlie Chaplin. Toegang voor eiken leeftijd. ARBEIDERS IN WERKVERSCHAFFING BESTOLEN. Voor de Alkmaarsche rechtbank had zich Dinsdagmorgen te verantwoorden wegens verduistering in dienstbetrekking, de voor malige werkverschaffingsopzichter D. B. te Enkhuizen. B., die tot vöor kort een zeer oppassend man was, had door de débacle van Lakemans Bank zijn spaarduitjes van 1000 in zien schrompelen tot 600 en dit had hem zoo balsturig gemaakt, dat hij had be sloten om die overgebleven centen maar op te maken. Dat geschiedde, maar als men nieuwe meubels en een motorfiets koopt, een dienstbode neemt en in Amsterdam de bloemetjes buiten gaat zetten, dan zijn zes honderd guldens gauw op. Toen het zoo ver was, vergreep B. zich aan de loonen der in werkverschaffing werkende Enkhuizer ar beiders. Hij liet de arbeidersc hun gewone kwitanties teekenen en gaf ze het dichtge plakte loonzakje, dat achteraf bleek niet het juiste bedrag te bevatten. B. had in een onbewaakt oogenblik de zakjes openge maakt, ten deele geledigd en weer zorgvul dig dichtgeplakt. Het bedrog werd spoedig ontdekt, met het gevolg, dat B. gepakt en opgesloten werd. Hij erkende thans de feiten volledig. De officier vorderde drie maanden ge vangenisstraf. Voor een voorwaardelijk vonnis, waar verdachte om vroeg, voelde de officier niets. De verdediger vroeg de twee maanden voorarrest in mindering te brengen. Uitspraak Woensdag 30 Augustus. UITSLAG AANBESTEDING. De directie van de Wieringermeer be steedde gisterochtend in het gebouw „De Unie" alhier aan: Bestek no. W 29, dat inhoudt het aan brengen van tusschenlagen en slijtlagen op gedeelten van den Schagerweg in de secties G en B van de Wieringermeer. Er waren 9 biljetten ingekomen. Ingeschreven werd als volgt, met achter voeging van de eenheidsprijzen, respectieve lijk voor een ton keersteenslag en een ton koudasfalt: J. Ooms Pz., Avenhorn 22936, 7 en 17; J. Ooms Pz., Avenhorn 21976. 7 en 11.50 (volgens bestekconstructie); N.V. Koudasfalt, Utrecht 24731, 7.50 en 12.50; N.V. Mij. Wegenbouw, P. C. Zanen, Heem stede 257.70, 7.90 en 11.20; N.V. Mij Wegenbouw, Utrecht 25970, 7.28 en 12.95; Geert Versteeg, Groningen 28825, 7.40 en 13; N.V. De Geruischlooze Weg, Heemstede 22700, 7.40 en 10.50; N.V. NederL Basalt Mij, Zaandam 22950, 7.25 en 11.95; N.V. Keis' asfalt fabriek, Rot terdam 32000, 7.70 en 19. De gunning is aangehouden. EEN NIEUWE GELUIDSINSTALLATIE IN HET VICTORIA-THEATER. Voortaan draaien de producten van de Metro Goldwyn Mayer Film Mij. gelijktijdig in Amster dam en Alkmaar. De heer Joh. Weber, die het vorig jaar zijn theater geheel moderniseerde, blijft er steeds naar streven het publiek het beste te geven wat geboden kan worden. Ofschoon de geluidsinstallatie in zijn in richting nog nieuw was, heeft hij niet geaarzeld aan de Ned. Siemens Mij. N.V. opdracht te geven in zijn theater de nieuw ste „Klangfilm-Metallgleichrichter" te plaatsen, waardoor zijn bioscoop het tweede theater in het land is, waarin deze perfecte geluidsweergever is geplaatst. De eerste werd ondergebracht in het Alham- bra theater te Amsterdam. De heer Weber doet meer om zijn inrichting tot de actueelste in den lande te maken. Naar mr. Scholten de reclamechef van de Metro Goldwyn Mayer Film Mij. ons heden mededeelde zullen voortaan de producten van deze maatschappij gelijk tijdig in Amsterdam en Alkmaar vertoond worden. Vrijdag a.s. loopt in het Victoria-Theater de belangrijke Amerikaansche Spoorweg film „Het lied van de Vrijheid", die de vorige week voor het eerst in Europa kwam. Deze belangrijke film heeft een achter- en ondergrond, die haar tot de actueelste films van onzen tijd maakt en werd de vorige week te Amsterdam met I Voor de Haagsche rechtbank, gepresi- applaus ontvangen. deerd door jhr. mr. H. O. Feith, stond Levendig wordt hierin de strijd tegen gisterochtend terecht de 28-jarigé teeke de voortrekkers en de New Yorksche naar H. C. J. G. uit Rijswijk, die getracht speculanten geschetst. had den monteur W. van der V te bewe Het getuigt zeker van ondernemings- gen, op een avond den directeur van durf van den heer Weber ,dat hij het heeft eenige bioscopen te Den Haag op straat aangedurfd om gelijktijdig met Amster- neer te slaan en zijn tasch, waarin de ont- dam een dergelijke belangrijke film met zoo'n grooten socialen ondergrond te brengen. CHEF DE BUREAU PLEEGDE VALSCHHEID IN GESCHRIFTE EN VERDUISTERING. Voor de Haagsche rechtbank had zich he denochtend te verantwoorden de 40-jarige H. C. ten H., chef de bureau bij de Neder landsche zuivelcentrale. Hij had tot een totaalbedrag van ongeveer 1400 gulden kwi tanties geïnd bij den kassier. Deze kwitan ties had hij onderteekend met namen van personen, die recht op terugbetaling had den, doch geen verzoekschrift bij den mi nister hadden ingediend. Bovendien had hij een echte kwitantie bij den kassier verzil verd; hij verklaarde, door den onderteeke naar, een coöperatieve winkelvereeniging, tot inning gemachtigd te zijn, doch hy had zelf het geld behouden. Het uitgebrachte reclasseeringsrapport bevatte enkele klach ten uit vroegere werkkringen van verdach te. Wegens valschheid in geschrifte, het ge bruik maken van de valsche geschriften en verduistering eischte de officier van justi tie, mr, G. M. Cohen Tervaert, een gevange nisstraf van één jaar en drie maanden. PLAN OM DIRECTEUR VAN BIOSCOOP TE BEROOVEN. Rechercheur had zich in alcoof verborgen vangsten van dien avond zich zouden be vinden, te rooven. Voor zijn diensten zou van der V. driehonderd gulden ontvangen Deze laatste was echter niet op het plan ingegaan en had*het geval bij de politie aangegeven. G. was vroeger bij den directeur in dienst geweest en wist, dat deze iederen avond naar zijn huis fietste met de op brengsten van den dag bij zich Als getuige gehoord, verklaarde van der V., dat G. met het genoemde plan bij hem was ge komen. Wie het slachtoffer zou zijn, wist hij echter nog niet, daar G. verklaard dat het de eigenaar van een cafetaria zou zijn. Hy bemerkte, dat G. van zijn armoede misbruik wilde maken, daarom voelde hij niets voor het plan en gaf het aan bij de politie. Op een Zaterdagavond zou de overval plaats hebben, doch van der V. ontving een boodschap, dat het niet door ging. Zondagavond om acht uur kwam G. bij getuige op bezoek. Van tevoren had zich een rechercheur van politie achter een gordijn in een alcoof verborgen, die het gesprek zou afluisteren. Bij dit onder houd was de kamerverhuurster, bij wie van der V. inwoonde, aanwezig. Tijdens dit onderhoud vroeg get. waarom het plan den vorigen avond niet kon worden uitgevoerd; als reden gaf verd. op, dat de ontvangsten dien avond te gering waren geweest. Afgesproken werd, dat nog den zelfden avond de overval zou plaats heb' •ben. Doch thans ging het weer niet door, daar van der V. geen fiets had. Hij zou nl, den directeur op de fiets volgen en op een stille plek berooven. Hoewel de verdachte ontkende, dat het initiatief van hem was uitgegaan, verklaar de de rechercheur, dat hij sterk den in druk had, dat het plan van G. was. Verd hield echter vol, door van der V, te zijn overrompeld. Hij heeft hem zoet gehou den, daar hij wist, dat de directeur noch Zaterdagavond, noch Zondagavond met de ontvangsten naar huis ging. Dit gaf de directeur, nogmaals als getuige gehoord toe. Nu eens neemt hij het geld mee naar huis, dan weer doet zijn dochter het. Dit kon verd. wel bekend zijn. Tot slot werd de kamerverhuurster nog gehoord. Ook zij verklaarde, dat G. met het plan kwam Zij had van der V. nog aangeraden, zich er niet mede in te laten. De verdachte ontkende ten sterkste, dat het plan van hem afkomstig was. Volgens hem was het van der V., die om de sleu tels van de bioscoop gevraagd had, daar hij wilde inbreken. Verd. heeft hem nog getracht van het beroovingsplan af te houden, door te zeggen, dat het slachtoffer toch geen geld bij zich had. De officier van justitie achtte de getui genverklarngen volkomen betrouwbaar Verdachte, die een uitgebreid strafregister heeft, is een zeer gevaarlijk man. Ter zake van het feit, dat verd. van der V. heeft trachten te bewegen tot het plegen van een misdrijf zonder dat eer. strafbare poging daartoe is gevolgd, van den wil van verd. onafhankelijk, eischte de offi cier een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. De rechtbank zal 29 Augustus uitspraak doen. ZWARE STRAF WEGENS HELING GEEISCHT. Een 67-jarige man, die sedert 1891 niet minder dan achtendertig maal is veroor deeld, stond gister voor de rechtbank te Amsterdam terecht wegens diefstal van een paar kussens uit een magazijn van een meubelfabriek. De officier van justitie eischte ander half jaar gevangenisstraf. Een vrouw, een Amsterdamsche café houdster, die de kussens voor een zacht prijsje van den dief had gekocht, moest wegens heling terecht staan. Zij is in haar jeugd een paar maal veroordeeld, doch sinds 1921 is zij niet meer met den straf rechter in aanraking gekomen. Tegen haar eischte de officier e e n j a a r gevangenisstraf. BELASTINGONTDUIKING. Het gerechtshof te 's-Gravenhage behan delde vandaag in hooger beroep de straf zaak tegen mr. J. A. V. R. v. d. K„ die we gens onjuiste aangifte voor de vermogens- en inkomstenbelasting door de rechtbank in de residentie bij verstek tot een geld boete van 10.000 subs. 6 maanden hech tenis was veroordeeld. De officier van justitie, die een gevange nisstraf van zes maanden had geëischt, had van dit vonnis geappelleerd. Ook hedenochtend was verdachte niet verschenen, zoodat verstek tegen hem werd verleend. De advocaat-generaal achtte de opgeleg de straf in verhouding tot het gepleegde feit en de grootheid van het verzwegen be drag te laag en vorderde verdachte's ver oordeeling tot een gevangenisstraf van vier maanden. Uitspraak 30 Augustus. De Directeur van het Marktwezen brengt hierbij ter algemeene kennis, dat de ZATER DAGOCHTEND- en -AVONDMARKT op de Zaterdagen 26 Augustus en 2 September 1939 zullen worden gehouden op de Laat, voor zooveel mogelijk achter de kermis kramen. De Pluimveemarkt zal op de genoemde dagen worden gehouden op het gedeelte van de Korte Nieuwesloot, tusschen Ko ningsweg en Handelskade. De fruitmaikt blijft voor die data in de Markstraat De directeur van het Marktwezen, VOORTHUIJSEN. (Niet officieel) 3e klasse, 3e lijst Trekking van Woensdag 23 Augustus 1939 Hooge Prijzen f 1000.— 2377 f 400.— 13056 f 200.— 4431 f 100.— 13070 18858 Prijzen van 45.— 1159 1234 1437 1717 2072 2446 2608 2746 3089 3437 3540 3570 3841 4481 4715 4744 4899 5032 5138 5399 5698 5769 6036 6049 6410 6449 7047 7419 7566 8069 8155 8210 8235 8283 8719 8878 9244 10037 11341 11367 11377 11555 11606 11614 11617 11837 12195 12275 12284 12463 12639 12874 13059 13542 13580 13889 14055 14077 14094 14178 14200 14838 14870 15584 15983 16222 16478 16489 16515 16788 16833 17063 17070 17505 17665 17817 17985 18128 18908 19003 19062 19448 19497 19513 19564 20137 20235 20600 20744 20841 21008 21358 21718 21726 21762 STEUN AARDBEIENTELERS. Nu de resultaten van den aardbeienoogst van dit jaar kunnen worden overzien, is gebleken, dat vele telers groote schade heb ben geleden, daar door den schaarschen oogst zeer onbevredigende financieele uit komsten zijn verkregen. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft de minister van economische zaken daarom besloten aan deze aardbeienkwee kers over dezen oogst steun te verleenen. Daarbij zal uiteraard, ten einde een zoo billijk mogelijke verdeeling van het voor steun beschikbare bedrag te bereiken, reke ning worden gehouden met de omstandig heid, dat de oogstresultaten bij de telers onderling zeer sterk uiteenloopen. Het badseizoen 1939. Met zeer gemengde gevoelens werd dit jaar het badseizoen tegemoet gezien. Zou de internationale spanning alle vacantie- gangers dicht by huis houden? Zou het voor velen een reden zijn de vacantie dit jaar niet in het buitenland maar in eigen land door te brengen, zoodat de badplaats per slot zelfs van den politieken toestand zou profiteeren? Het waren vragen, die de neringdoenden en vooral hen, die in het badbedrijf hun bestaan geheel vinden moe' ten, zich angstig stelden. Nu het einde van het hoogseizoen begint te naderen kan voor onze badplaats gecon stateerd worden, dat de toestand geen merkbaren invloed heeft gehad. Een enke ling moge bij het huren een voorbehoud gemaakt hebben met het oog op onverwach te gebeurtenissen, over het algemeen is hiervan geen sprake. Waar Egmond aan Zee buiten de Duitsche gasten, waarvan er sinds lang nog slechts enkele komen, nooit veel buitenlandsche gasten gehad heeft, is van ongunstigen invloed in dit opzicht geen sprake. Van ongunstigen invloed op het be zoek van eigen landgenooten is evenmin gebleken, terwijl anderzijds de optimisti sche verwachtingen, gebaseerd op de hoop, dat men in eigen land zou blijven ook al niet in vervulling zijn gegaan. Buitenge woon goed immers, is het badseizoen 1939 zeker niet geweest. Het is een seizoen ge worden dat in weinig opzichten van de vo rige verschilt, wat dus zeggen wil, dat het vreemdelingenbezoek behoorlijk geweest is, dat het niet door bijzondere omstandighe den is beïnvloed, maar dat het als altijd vooral en in de eerste plaats beïnvloed, is door het weer en de vacanties. Uiteraard zijn de badbedrijven, vooral in zooverre zij het moeten hebben van de „dagjesmenschen", geheel van het weer af hankelijk. Het seizoen 1939 kenmerkte zich door koud weer, vooral in de periode van half Juli tot half Augustus, waar het 't meest op aankomt en speciaal in de vacan- tieweek der bouwvakarbeiders. Waar er bovendien slechts enkele goede Zondagen waren, bleef 1939 voor de bad- en strand- bedryven beslist bij het vorige jaar ten achter. Mooi weer in 't laatst van u zoen kan nog wel iets goed mak s«i- den achterstand toch niet meer u' maar verdwijnen. Seheel en De hotels, pensionhouders ders van gemeubileerde huizen"»'" afhankelijk van de vacanties en in'J" v°0ral i;VethUUN of mindere mate ook van het we meerdete die vacanties, in zooverre, dat desr niet vooraf bespraken, bij slecht w* hun vacantie niet naar een badpla f er Zoo kan het weer den doorslag ee! 'aaa. ,een al of niet volledige bezetting £'.v°ot de vacantieweek der bouwvakarbeid eils dit zeer goed merkbaar en de teil' Was gasten, die juist altijd in die week"8 vder den wordt, wees dan ook uit dat hn„ °u' ten opzichte van 1938 gedaald was 3antal tot 3136. 33 Vatl 3471 Maatgevend voor het geheele seizn dit natuurlijk niet intusschen en er '3 lukkig ook verschillende weken ge" dat alles bezet was, zoodat het b v voor degenen, die niet tijdig gehuurd >Tg' den, moeilijk was nog iets van hun te vinden. Nog steeds blijkt het Egmondsche dwH „eenvoudig, degelijk en goedkoop" 0D gesteld te worden en zoo komen allen op eenigerlei wijze by het vreemdelino bezoek belang hebben, nog altijd tot loonende exploitatie. Ondanks de slerkf1 tijdsomstandigheden zijn zoodoende led hotels of pensions voor een badplaat, veeg teeken te Egmond aan Zee nnK? kend. ont)e* Dat eenvoud en degelijkheid niet svn niem zijn met saaiheid en verveling is de zomer weder overduidelijk gebleken NaaTt de natuurlijke attracties van de badplaat zorgden de strandfeesten, dit jaar voor het eerst tweemaal georganiseerd, filmvoorstel lingen, cabaretavonden, dansavonden too.' neeluitvoeringen e.d. voor de noodige afwis, seling. Steeds meer blijkt, dat de gasten dit zeer op prijs stellen, in onze badplaats geen luxe of mondain gedoe verwachten, naar echt Egmondsche, gemoedelijke familie, avonden, waar ieder verschijnt, zooals hem goeddunkt, bijzonder waardeeren. Het suc- ces van deze uitstekend bezochte avonden is anderzijds een aansporing om op den in- geslagen weg voort te gaan. Zoo is, alles dooreen genomen, het bad. seizoen 1939 niet onbevredigend geweest. ZUIDSCHARWOUDE Weet je zeker, dat we er alle maal zijn ik heb nog ruimte om over te schakelen! Kweekeling met acte o. I. school. Tot kweekeling met akte aan de 0. L.« school is toegelaten de heer H. Folkers te Alkmaar. Wegverbetering. De Kerklaan en Boschweg zyn thans geheel voor het verkeer opengesteld. Thans wordt de Koningsweg opnieuw geteerd. Deze weg is door deze werkzaamheden voor het verkeer afgesloten. Diepspitregeling, Aan den minister van sociale zaken zal worden verzocht het diepspitten van gron den by particulieren ook voor het winter- seizoen 19391940 in werkverschaffing te mogen uitvoeren. Eenige leden van Bloem bollencultuur te Akersloot hebben zich vrijwillig beschikbaar gesteld de verschil lende personen, die van deze regeling ge bruik wenschen te maken, op te zoeken en de vereischte gegevens in te winnen. Zij, die niet worden bezocht en toch van deze regeling gebruik wenschen te maken ge lieven zich ten spoedigste ter gemeente-se cretarie te Akersloot te vervoegen, iederen werkdag van 912 uur. De verlichtingsavond op 31 Aug. en 1 Sept. In de regeling der feestelijkheden en verlichtingsavonden op 31 Aug. en 1 Sept. begint meer lijn te komen. De buurtcom* missies vergaderen en Maandagavond heb ben de Stationsbuurt en het bestuur van de V.V.V. (afzonderlijk) een bijeenkomst üe' houden. De buurtvereeniging Stationsweg zal weer goed voor den dag komen. Op de kruising Stationsweg-Heerenweg zal een lichtzuil verrijzen, terwyl de geheele weg met lampions evenals verleden jaar een schitterend effect zal geven. Doch nu wel vaststaat, dat het Sec?ee Heerenweg (bezuiden de Verschuirlaa- niet veel doet en de Stationswegbewoner» publiek willen trekken, zal een straatorg er de feeststemming in houden. De V.V.V. zal een drietal verlichte V bepaalde punten van het dorp plaatsen met oranjelampjes verlichten. Tuindorp op een wijze voor den dag komen zooa dat van Tuindorp gewoon zijn. Hoe he P cies zal zijn, moeten we maar afwac Waarom de Oranjevereeniging en nie r. bewoners het Groentje verlicht, zooals t al geschiedt, is ons niet bekend, we vast, dat het „af" zal zijn. De Buurt za ^on komep- Maandag is men reeds begonnen aan der twijfel goed voor den dag van he' G.Ë'8' voorbereiding van de verlichting raadhuis. Dat de directeur van he en, en zijn staf er wat moois van zullen is buiten kijf. be- Voor het bloemencorso is langstelling getoond. Er kwamen aut0's, schrijvingen binnen, w.o. versier gi)Zi tilbury's, fietsen, autopeds, kruiwage doch de tijd van inschrijving is nog eP sloten. Daar de commissie voor f koI1,en prijzen beschikbaar heeft gesteld, geI, zoowel groote als kleine nummers prijs in aanmerking. Ook voor de de inschrijving nog niet gesloten. jtejt(n Voor de aubade voor de a" ^rtee- wordt druk gerepeteerd. Indien o feest- kenen ons niet bedriegen, zullen ^en dagen van de Oranjevereenigms worden, die er mogen zijn Stenografe of typiste Van den drukken advocaat. ^geA Hoort haar zuchten; hoort b Onder 't allersaaist dictaat Toch kan 't anders op 't burea Maar dan viaH. L. O.l

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2