Een zoon van z'n Vader SeuiUeUm JSLT dan!"VTOg ae De Soester spionnage- affaire. Tegen caféhouder een jaar geëischt! Zware brand te Sliedrecht. Boerenhofstede en twee woningen verwoest. Naar het Engelsch van RIDGWELL CULLUM. Door T. v. d. MADE. lan^"- TWEEDE BLAD Voor de Utrechtsche rechtbank stond gistermiddag terecht een caféhouder uit Soest, wien ten laste was gelegd, dat hij den sergeant-vlieger v. d. B. uit Soester- berg onder belofte van een groote geld som heeft trachten te bewegen tot de levering van een aantal luchtfoto's, van belangrijke nieuwe verdedigingswerken in ons land. Tegenover verschillende cafébezoekers zou verdachte zich dikwijls hebben uitgelaten over de mogelijkheid in het bezit te komen van luchtfoto's van strategische waarde. Toen dan op zekeren dag een onbekend per soon hem om dergelijke foto's vroeg, wend de de caféhouder zich tot den sergeant vlieger, die oogenschijnlük op het voorstel van den verdachte inging, doch in werke lijkheid terstond zijr. superieuren van het een en ander op de hoogte stelde. Daarop werd besloten, dat de sergeant-vlieger zijn rol zou uitspelen om op deze manier te weten te komen voor wie deze foto's be stemd waren. Een tweetal zendingen werd afgeleverd. De eerste zending werd blijkbaar niet van waarde geoordeeld door den onbekenden aanvrager, waarin hy gelijk had, want er was natuurlijk zorgvuldig voor gewaakt, dat slechts waardeloos materiaal werd afgege ven. Kort nadat de tweede zending aan den caféhouder was afgegeven, had de Soester politie een inval gedaan in het café, waarbij de caféhouder werd gearresteerd en de foto's, welke in een kastje in de kelder wa ren opgeborgen, in beslag werden genomen. Tegenover den president van de recht bank verklaarde de caféhouder gistermid dag, dat hij den sergeantvlieger dikwijls had gevraagd om eenige luchtfoto's met het doel hiermede zyn café eenigszins op te sieren. Toen hy op zekeren dag bezoek kreeg van een persoon, die hem naar een paar lucht foto's vroeg, heeft hij zijn verzoek zonder verder na te denken bij den sergeant-vlieger herhaald. In ernst was er volgens verdachte nooit over dergelijke foto's onderhandeld. De sergeant-vlieger v. d. B., als getuige gehoord, verklaarde, dat wel degelijk ge sproken was over een belangrijke geldelijke belooning, welke o.m. tegen de tienduizend gulden zou loopen. De winst zou eerlijk v/orden verdeeld. De inspecteur van politie te Soest, de heer Schreuder, evenals kapitein-vlieger Wij- kamp, legden vervolgens nog eenige ver klaringen af betreffende het onderzoek en de onderlinge samenwerking in deze zaak. De officier van justitie, mr. J. E. W Twiss Quarles van Ufford, achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte een gevangenisstraf van een jaar. De verdediger, mr. Emmelot, betreurde het, dat door het vroegtijdig ingrijpen van de politie de hoofdschuldigen nu nog vrij rondloopen. Verdachte is de dupe geworden van een geslepen individu. De caféhouder is dooT- de voorloopige hechtenis reeds zwaar gestraft. Bovendien is dit de eerste maal dat de man in aanraking komt met de justitie. Mr. Emmelot drong daarom aan op vrijspraak subs. een voor waardelijke veroordeeling en de onmiddel lijke invrijheidstelling van verdachte. De rechtbank achtte geer termen aanwezig om aan het verzoek van den verdediger te vol doen om den caféhouder in vrijheid te stel len en bepaalde de uitspraak op 5 Sept. a.s. F RAND TE ZUIDLARLN. Een boerderij geheel ei een andor gedeeltelijk verbrand. Omstreeks half vijf is gistermiddag door onbekende oorzaak brand ontstaan in de boerderij var. den landbouwer Boxum, gelegen aan de Groeve onder Zuidlaren. Het zich in de schuren bevindende hooi had dadelijk vlam gevat. Hoog sloegen de vlammen uit het dak. Het vuur werd aangewakkerd door een krachtigen wind. De vlammen sloegen over op de aan de overzijde van den straatweg staande boer derij van den landbouwer van Alfen. Bij aankomst van de gealarmeerde plaatse lijke brandweer viel aan blusschen van de eerste boerderij niet meer te denken. Deze brandde dan ook geheel uit. Verzeke ring dekt hier de schade. De boerderij van het gezin van Alfen werd slechts gedeeltelijk vernield. De in boedel is niet verzekerd. Niets verzekerd. Gisteravond is de gemeente Slie drecht opgeschrikt door een grooten brand, waarbij een boerenwoning en twee woningen i.. de asch zijn gelegd. Omstreeks half negen ontdekten eenige buren by den landbouwer en veehouder de Leeuw aan den Mer- wededyk een begin van brand. Direct poogden zij het vuur met emmers water te blusschen doch heel spoedig bleek, dat de vuurhaard was te zoe ken op den hooizolder, die tot den nok gevuld was. In een oogwenk sloeg m de vlammen huizen hoog uit het dak en aan blusschen viel toen niet meer te denken. De brandweer, die spoedig ter plaatse aanwezig was, beperkte zich aanvankelijk tot het localiseeren van den brand, die in wijden omtrek zichtbaar was. Deza pogin gen mislukten echter, want nauwelijks een kwartier later stonden ook twee aan grenzende en met rieten daken bedekte huizen in vlammen. De boerenhofstede en de twee woningen werden volkomen ver nietigd. Een oogenblik bestond er nog ge vaar voor een tweede groote boerenhof stede. Het gelukte evenwel deze te be houden. Om half elf was de brandweer de vlammenzee meester. Voor de eigenaars van de vernielde perceelen beteekent de brand een ca- tastrophe. Geen van hen is verzekerd. Het verkeer op den zeer drukken Mer- wededijk was geruimen tijd gestagneerd. MOTORRIJDER TEGEN BOOM GEREDEN. Dood opgenomen. Gistermiddag omstreeks vijf uur is de heer de Haas uit Deventer, die werkzaam is bij de ijzergieterij De Industrie te Vaas- sen (op de Veluwe), op weg naar huis, door te groote snelheid nabij de r.k. kerk aldaar uit de bocht van den weg gevlogen en tegen een boom gereden. Ht slachtoffer was op slag dood. VROUW DOOR VRACHTWAGEN OVERREDEN. Reed op verkeerden kant van den weg. Gistermiddag is in de Plantage Parklaan te Amsterdam een ernstig ongeluk gebeurd, dat een 26-jarige vrouw het leven heeft gekost. Zij kwam per fiets uit de richting Doklaan de Parklaan ingereden en pas seerde daarbij den vluchtheuvel aan den verkeerden kant, met het noodlottig ge volg dat zij door een achterop rijdende zandauto werd overreden. De vrouw was op slag dood. BIJ BOTSING VAN DE FIETS GEVALLEN. Aan de gevolgen gestorven. Maandagavond te ongeveer half tien is de 27-jarige ongehuwde chauffeur J. Wou ters uit Vught aldaar, toen hy per rijwiel uit Boxtel kwam, in de Zandstraat ter hoogte van huize Roucouleur in aanrijding gekomen met een daar loopend paartje. De wielrijder sloeg tengevolge hiervan over het stuur en kwam met het hoofd op het wegdek terecht. Hevig bloedend uit een groote wonde achter het linker oor, is hij naar het St. Elisabethsgasthuis overge bracht, waar hy gistermorgen aan de ge- gevolgen is overleden. Het paartje kwam met den schrik vrij. ROOF VAN RIJWIELBELASTING- PLAATJES. Vrouwen het slachtoffer. Er bevindt zich thans in de hoofdstad een man, die er speciaal zijn werk van maakt vrouwen van hun belastingplaatje te berooven. In West is deze man reeds een paar maal met succes opgetreden. Hij pleegt een eindje met wielrijdsters op te rijden en als de gelegenheid gunstig is, grijpt hij plotseling naar het plaatje dat de vrouw op haar mantel heeft gespeld en rukt het af. Niet alleen, dat het plaatje verdwenen is, maar ook de mantel is dan stuk getrokken. Het is een lang en mager persoon, die, als het donker is, op deze wijze in drukke straten zijn slag slaat. AMSTERDAMSCHE SCHOUWBURG ABONNEMENTEN. Belangstelling in steeds stijgende lijn. De proefneming, welke het gemeentebe stuur van Amsterdam in 1936 met het ge meentelijk schouwburgabonnement heeft genomen, kon reeds dadelijk ais geslaagd worden beschouwd, en in de volgende jaren is de belangstelling zich in stijgende lijn blijven bewegen. Zooals men weet biedt dit abonnement, waarvoor de gemeente met de verschillen de er aan deelnemende tooneelgezelschap- pen overleg pleegt, de mogelijkheid tegen een gering bedrag gedurende het tooneel- seizoen zes verschillende voorstellingen bij te wonen, terwijl het bedrag eventueel in termijnen kan worden betaald. In de hoofdstad heeft men erdoor bereikt, dat vele kringen die van het tooneel ver vreemd waren, opnieuw tot belangstelling voor deze kunst werden gewekt, en daar door ook buiten het abonnement toonee..- voorstellingen gingen bijwonen. De eerste maal moesten, om alle aanvragen te kunnen voldoen, zes series van zes voorstellingen worden gegeven, zoodat ongeveer 5000 men- schen van het gemeentelijk abonnement gebruik maakten. In het volgende jaar moest het aantal series reeds tot negen worden uitgebreid en ook in het achter ons liggende tooneelseizoen werden negen se ries van zes voorstellingen gegeven, voor 7500 abonné's. Van belang is daarbij vooral, dat een steeds grooter deel van de abonné's het vol gende jaar terugkomen. In 1937 liet 33 pet. van de abonnees van 1936 zich opnieuw in schrijven, in 1938 steeg dit percentage tot 40 en in 1939 tot bijna 50. De tooneelgezelschappen, die bij het abon nement worden betrokken, zijn dezelfde als het vorig jaar, met uitzondering van het ge zelschap Jan Musch, dat opgehouden heeft te bestaan en waarvoor thans in de plaats is gekomen het Residentie-tooneel onder leiding van Dirk Verbeek. Een verbetering in vergelijking met vori ge jaren is, dat thans definitief bekend is welke stukken in het abonnement zijn op genomen. Het Nederlandsch Tooneel, de vaste be speler van den Stadsschouwburg onder lei ding van Cor van der Lugt Melsert, Albert van Dalsum en A. Defresne, geeft twee op voeringen, een modern Amerikaansch stuk „Lieve Menschen" v. Irwin Shaw, onder re gie van Albert van Dalsum, die ook de hoofdrol vervult, en „Phedre", dat wordt opgevoerd in verband met de herdenkings feesten van Racine, geregisseerd door A. Defresne met in de hoofdrol Charlotte Kohier. Het Residentietooneel, vaste bespeler van den Kon. Schouwburg te Den Haag, brengt onder regie van Bets RanucciBeekman een groot gemonteerde voorstelling van een bewerking van Hildebrand's „camera obs- cura". De tooneelgroep „Het Masker", directeur Ko Arnoldi, geeft het Parijsche stuk van Alfred Gehri „zesde etage". De Fritz Hirsch- operette komt met de operette „das Veil- chen von Montmartre", van Emmerich Kal man, en de door Wagnervereeniging en an dere instanties opgerichte Nederlandsche Opera-stichting verzorgt een opvoering van Offenbachs „Hoffmanns vertellingen". Ook ditmaal zullen er negen series voor stellingen worden gegeven, waarvan de data reeds nu vast staan, zoodat men daar mee rekening kan houden bij zyn keuze. In de onder leiding van wethouder dr. E. Boekman gehouden persconferentie deelde de wethouder voor de kunstzaken mede, dat men onder de abonné's van het vorige jaar. een enquête had gehouden, waarop vele antwoorden waren ingekomen. Met de uit gesproken wenschen heeft men zooveel mo gelijk rekening gehouden; o.a. zijn in den Stadsschouwburg nog verschillende kleine verbeteringen aangebracht, waardoor men de goedkoopere rangen voortaan via den hoofdingang kan bereiken en niet meer ge dwongen is gebruik te maken van de zij deuren. Er is rekening gehouden met bezoekers uit omliggende plaatsen voorzoover die geen eigen schouwburg hebben, waar de groote gezelschappen regelmatig komen spelen. Te Zaandam en te Alkmaar zijn bespreekbureaux ingericht. De gemeen te voert evenals vorige jaren weer een pro pagandacampagne voor het gemeentelijk schouwburgabonnement, o.a. door het ver spreiden van 250.000 vouwbiljetten in Am sterdam en 25.000 in de Zaanstreek en in Alkmaar. Van 28 Augustus tot 9 September worden de abonnementskaarten in omloop gebracht. 70) Zijn vaders onbewogenheid had Gordon er toe gebracht meer te zeggen, dan hij van plan was, maar hij meende elk woord van wat hij zei en had er zijn vader niets minder lief om. Maar nu hij op een ant woord wachtte, voelde hy zich wel wat on zeker. De millionnair stond op en liep door de kamer naar het venster. Hij schoof de gor dijnen op zij en het raam open en smeet zijn sigarenstompje weg. Daarna bleef hij even naar buiten staren in den maanloo- zen nacht, diep in gedachten verzonken. Toen keerde hij zich weer naar zijn zoon en zijn gezicht had dien scherpen havikken- trek.-uien de zakenlui in New York zoo goed van hem kenden. Hij zei scherp: „Dat is allemaal goed en wel. Maar je hebt iets vergeten". Gordon zette groote oogen op. „O, ja?" Hij lachte, „dat kan wel, dat overkomt iedereen wel eens". „Inderdaad. Ik zelf ook: ik had de code vergeten". „Ja". Ze keken elkaar even aan. „Maar jij vergeet, dat ik het werk op Buffalo Point kan stop zetten. Jij hebt ver geten dat je alle grenzen van omkooperij te buiten bent gegaan en dat, wat jij gedaan hebt misdadig is, waarvoor je strafrechte lijk vervolgd zou kunnen worden. Je hebt vergeten, dat ik al je werk kan vernieti gen en jou en je heele bende laten arres teeren". De scherpe grijze oogen stonden ijskoud bij deze woorden. Gordon was onaange naam getroffen. Hij wist, dat zijn vader de waarheid had gesproken: in de oogen der wereld was hij een gewone misdadiger. Hij zette echter dit onprettige gevoel van zich af. Hij zou deze zaak tot een goed ein de brengen. „Ik heb dit alles niet vergeten, vader", zei hy op denzelfden scherpen toon. „Ik heb alles overdacht en ben er op voorbe- vaf X LT" SPe"e,ie 'k »k« „O, ik zou u verschillende redenen kun nen opnoemen, waarom u dat niet zult doen. Eén ervan is heel eenvoudig. U bent hier nog steeds een gevangene en u kunt hier niet weg, tenzij ik daarin toestem". Zooiets was James Carbhoy nog nooit overkomen. Zijn oogen begonnen even boos te flikkeren en een kleur van woede schoot hem naar het gelaat. „Zou je me hier gevangen houden?" barstte hij uit. „Ik maak er geen spelletje van, vader", waarschuwde Gordon. Hij was ook opgestaan en ze keken elkaar even strak aan. Het was een spannend oogenblik, waaruit van alles kon voortko men. Eén van beiden moest toegeven of een breuk tusschen hen was onvermijdelijk, waarna dezelfde goede verstandhouding tusschen hen beiden nooit meer zou kun nen bestaan. Het was voor Gordon een zeer pijnlijk oogenblik, maar hij dacht niet aan toegeven. Van zyn vader had hij die onoverwinne lijke standvastigheid in zaken geleerd. Op dat moment beschouwde hy de zaak niet meer van de humoristische zijde. Bij den ouderen man zat de humor mis schien meer in zijn natuur En ouderlijke liefde is misschien ook een grooter, wijder en dieper gevoel dan de kinderlijke liefde. De vader had zijn zoon met die uitdaging op de proef willen stellen en hem uit het VOORSCHOT NEDERLANDSCHE BANK AAN MENDELSSOHN EN CO. minister Vragen aan den financiën. van Het Eerste Kamer-lid, de heer Pollema. (a.r.) heeft aan den minister van financiën de volgende vragen gesteld: 1 Kan de minister bevestigen de juistheid van de door verschillende bladen gedane mededeelingen, dat de Nederlandsche Bank een bedrag van ruim 14 jnillioen recht streeks heeft voorgeschoten aan de firma Mendelssohn en Co. op onderpand van bui- tenlandsch papier, hoofdzakelijk Fransche schatkistbiljetten? 2. Indien bovenstaande vraag, althans in hoofdzaak, bevestigend kan worden beant woord, wil de minister dan inlichten welk Nederlandsch belang de Nederlandsche Bank daarmee heeft gediend of heeft ge meend te dienen, zulks temeer, waar tot nu toe mocht worden aangenomen, dat de president dier bank een voorzichtiger hou ding zou hebben aangenomen, gelet immers op diens standpunt, krachtens de uitge brachte jaarverslagen, ten aanzien van de Nederlandsche financieele politiek? 3. Is de minister niet van oordeel, dat de president dier bank, aldus handelende, niet heeft vermeden den schijn, dat hij voor het Fransche staatscrediet andere maatstaven aanlegt dan voor het Nederlandsche staats crediet, althans dat hij zijn standpunt ten aanzien der Nederlandsche staatsfinaciën aanmerkelijk heeft verzwakt? 4. Indien de daaromtrent voorkomende berichten in de bladen juist zyn, dat de Ne derlandsche Handel-Maatschappy, buiten wellicht een eventueel restant van eigen participaties in de Fransche emissies van dit jaar, feitelijk ook nog een deel voor circa 30 millioen van de firma Mendelssohn en Co. heeft overgenomen, is dan de mi nister niet van meening, dat dusdanige transactie tegen zeer eenzijdig onderpand in strijd is met de eischen, die in den huidigen tijd, ook terwille der liquiditeit, aan be hoorlijk bankbestuur behooren te worden gesteld, in strijd ook is met de Nederland- landsche belangen, waaraan ook de Neder landsche Handel-Maatschappij indachtig be hoort te zijn? 5. Huldigt de minister, ook na het thans voorgevallene nog volledig de meening van zijn beide ambtsvoorgangers, als antwoord respectievelijk d.d. 26 Februari en 21 De cember 1937 aan ondergeteekende gegeven, dat het toezicht, zooals de Nederlandsche Bank dit de facto uitoefent op Nederland sche emissies, in welken vorm ook, aan buitenlandsche mogendheden, voorshands voldoende is, dan wel, dat in den huidigen stand van zaken de invloed der Staten- Generaal, althans der regeering, bij buiten landsche credietverleening wettelijk behoort te worden gevestigd en erkend, daar toch in laatste instantie de volksgemeenschap als geheel niet de lusten maar wel de lasten ondervindt van misplaatste buitenlandsche credietverleeningen? VERWILDERING VAN FABRIEKSMEISJES. Het Kamerlid Woudenberg springt er voor in de bres. Het Tweede Kamerlid de heer Wouden berg heeft aan den minister yan sociale za ken de volgende vragen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van de mededeelingen door mgr. Frencken gedaan op de zomerbijeenkomst van „Brabantia Nostra" te Roosendaal, betreffende de ver houding, waaronder fabrieksmeisjes in Zeeuwsch-Vlaanderen, Brabant en Lim burg en in enkele streken in het noorden des lands moeten arbeiden? Heeft de minister met name kennis ge nomen van de uitspraak van mgr. Frencken dat de door hem geschetste toestanden tot een groote en vroegtijdige zedelijke en geestelijke verwording en verwildering lei den? Is het den minister bekend, dat mgr. Frencken het feit, dat zy op 14- tot 15- jarigen leeftijd op fabrieken moeten gaan werken, den zedelijken ondergang voor duizenden meisjes noemt? Is het den minister bekend, dat de be doelde meisjes bovendien door het heen- en weer fietsen naar en van haar werk vaak werkdagen van 10, 12, ja meer uren maken, waardoor zij in een toestand van overver moeidheid en prikkelbaarheid geraken en allen zedelijken weerstand verliezen? Is de minister niet van meening, dat aan een en ander ten snelste een einde gemaakt dient te worden en is de minister bereid mede te deelen, welke maatregelen hij daartoe denkt te nemen, alsmede welke maatregelen hij terstond reeds heeft geno men? DE AREND OP HET FREDERIKsp GEARRIVEERD. LEin Nadat gistermoigen en in de vroeg» daguren de drie passagierswagens van"!)11' modeltrein 1839, welke bestemd is Vo" flke« rondrijden van bezoekers op het terrein de spoorwegtentoonstelling, van het v/*11 perpoortstation naar het FrederiksrJ^" waren overgebracht, werd gistermiddag drie uur begonnen met het transport 01,1 „De Arend", het model van de eerste i Van motief, welke in ons land reed. Het is hu een zegetocht geworden. °Wa Zonder veel moeite was de 19 ton we», de locomotief op de trailer gebracht, haar zou overbrengen. Voorafgegaan a motorpolitie, die er voor zorgde, dat h\ verkeer ruim baan maakte en, vergen van fotografen en filmoperateurs, W, locomotief den korten afstand tusschen h station en het plein af. n« Gisteravond volgden nog de tender en d groote ouderwetsche pyp, welke bij h t transport van de locomotief niet mee ko en daarmee was het model compleet v«n den trein, welke in 1839 zooveel stof deed opwaaien, waarover lange en vaak felle d§ batten zijn gevoerd en waarvoor de koeien in de weiden tusschen Amsterdam en Haarlem op de vlucht sloegen. Eertijds wm het de trots van enkele ondernemende Ne! derlanders, nu is het een curiositeit gewor' den. Wanneer Vrijdag of Zaterdagavond dé 30 ton zware Jumbo op het terrein zal ry» gearriveerd en beide locomotieven naast elkaar staan, zal het lijken op een oud ver schrompeld mannetje en zyn grooten en sterken zoon. De vader mag trotsch op den zoon zyn de zoon zal eerbied voor zyn va- der koesteren. VERDUISTERING EN HELING VAN 20 MILLE. Echtpaar te Amsterdam gear resteerd. Gister is een in de Uiterwaardenstraat (Amsterdam-Zuid) wonend echtpaar ge. arresteerd wegens verduistering en heling van een bedrag van 20.000, ten na- deele van de Curagaosche Handelmij. op de Stadhouderskade te Amsterdam. De thans ongeveer 26-jarige vrouw was oorspronkelijk bij genoemde firma als caissière in dienst. Later werd de hoofd- boekhouder ziek en besloot de directie tot een reorganisatie van het personeel, waar bij de caissière een andere functie kreeg en tevens, naar nu gebleken is, de gelegenheid kreeg tot het plegen van verduisteringen. Ten slotte werd in de boeken ontdekt, dat er nog een debiteur openstond, terwijl het bij de firma gewoonte is, dat er steeds contant betaald moet worden. De vrouw werd toen aan den tand gevoeld en bekende eenige jaren achtereen verduisteringen van firmagelden te hebben gepleegd. Alles wat zij ontving, stak zij in eigen zak en de controle op een en ander was klaarblijke lijk onvoldoende. Bij haar verhoor legde de vrouw een volledige bekentenis af. Volgens haar zeg gen heeft ze in den loop der jaren meer dan 20 mille verduisterd. Haar 28-jarige man, die eveneens gearresteerd is en wel wegens heling, was van de verduisteringen geheel op de hoogte. Na een periode van werkloosheid is de. man een paar jaar ge leden reiziger geworden. Voor de verduis terde gelden werd toen o.a. een auto ge kocht en voorts werden meubelen aange schaft. Het huis in de Uiterwaardenstraat is voorloopig verzegeld, de echtelieden, die geen kinderen hebben, zullen ter be schikking van de justitie worden gesteld. WIJZIGING TELEFOONNUMMERS TE SANTPOORT. Op 28 Augustus te 23.00 uur zullen de te lefoonnummers der aangeslotenen van het net Santpoort gewijzigd worden in dier voege, dat vóór het huidige telefoonnummer het cijfer 8 wordt geplaatst. De nieuwe telefoonnummers zijn opgeno men in de laatst verschenen uitgaven van de naamlijst voor den interlocalen telefoon dienst en den localen gids. BROCHURE IN BESLAG GENOMEN. Beleedigend voor Hitier. Op last van de justitie heeft de centrale recherche te Amsterdam gistermiddag ten huize van von P, die sedert eenigen tijd Amsterdam-Zuid woonachtig is, een aantal exemplaren van een brochure in beslag vAvuipjuitu v au ecu yivwiw'v genomen, getiteld: „Ein von Papen spw» über Seine Erlebnissen om Hitier Deutscfl De inhoud van deze brochure zou Wj|* digend zijn voor het hoofd van een vrienden staat. De brochures zijn naar hoofdbureau van politie vervoerd voor e nader onderzoek. veld willen slaan. Hy was nu echter zelf even verward over de vastberadenheid van zijn zoon. Zijn woede zakte weer even plotseling als ze was opgekomen. Hij merkte droog weg bij zichzelf op, dat Gordon alle of eigenlijk nog betere kwaliteiten had 'dan hij had durven hopen. En zoo was dat cri- tieke moment voorbij. De harde uitdruk king verdween uit de grijze oogen om plaats te maken voor 'n vriendelijke tinte ling. waar geen ironie meer in te bespeuren „Je bent een bliksemsche kwajongen'" zei hy vroolyk, „maar ik vrees, dat ik je er des te liever om heb. Zeg eens, zouden je denk bed Gordon stak zyn hand uit en riep- „Beste Vadertje, we zullen ze wel hier in de buurt vinden. Dus de zaak is afgeloo- pen we zijn quitte?" De vader greep de hand van zhn 20on en drukte die stevig. ,,'t Is afgeloopen, jongen en God zeven je". Ze bleven even met de handen in el kaar staan. Toen wees de millionnair naaé de deur en zei: „Ik zou ze graag willen zien". Met een gelukkigen lach gooide Gordon de deur open. „Hazell", riep hij. „Mr. Mallinsbeel" Even later was Hazel naast Gordon werd statig gevolgd door den boer met oogklep voor. Gordon wees erop en ze-^ „Doe die maar af, mr. Mallinabee. staat niet tegenover een tegenstan maar tegenover een vriend". e(n Hy legde zyn arm om het meisje en trok haar zacht naar zijn v 1^1 stond te wachten met een vrooHjk E® „Dus jij gaat mijn dochter worden - de millionnair vriendelijk, „nou, kin ben ik blij om. Ik houd nu eenmaal en jy bent pittig genoeg. En een kn ^|af zichtje mag ik ook graag zien en --(1 ik denk, dat Gordon je dat wel a verteld zal hebben. En daar jü n" h„eft mijn dochter gaat worden min mij hierin geen keus gelaten, even in de andere dingen vind ik,"a.uuje 't recht hebt, jullie te vertellen, da J stel grootste deugnieten bent, da ben tegen gekomen. Kom eens htjes Gordon heeft heel wat slapelooze op zijn geweten en daar moet hy m een voor over hebben. Ik ben tevreden kus". jjgzel Hy strekte zyn armen uit, zich met een blijden kreet in wierp- (Slot volg1'-

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6