Agenda EN AAI»1» VRAAG ZÏJEi 0* fl fl Stad m Omgeving. i| Dagen van spanning. Gezonde voeten met Denkt U er aan Uw voor per 35 cent per vijf \XM LEKS) E BLAD. 1 Alkmaar, Donderdag. VAN HET PAARD GEVALLEN. De heer Van Ramshorst uit Amersfoort, die tydelijk te Bergen aan Zee vertoeft is hedenmorgen tijdens een wandelrit van zijn paard gevallen en zoo ongelukkig terecht gekomen dat hij waarschijnlijk een breuk van het bekken en van een dijbeen heeft opgeloopen. De heer van R. is naar het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar overgebracht. NAAR HET HUIS VAN BEWARING. Een kermisreiziger met een kraam, die gedurende de laatste twee weken de ker missen van Hensbroek en Obdam aandeed, is verdacht wegens het plegen van niet na der te noemen handelingen met minderja rige meisjes, Woensdagmiddag vanuit Ob dam naar het Huis van Bewaring te Alk maar overgebracht. OUD EERT OUD. Men verzoekt ons te melden, dat de 78- jarige heer J. de Beurs uit Westerlicht voor een tweetal bijzonder oude Nederlanders een fraaie oorkonde met jaartallen heeft vervaardigd. Van de 100-jarige wed. Kruit uit Den Haag mocht hij voor de aan haar gezondene een hartelijke dankbetuiging ont vangen. GEGUND. De directeur der gemeentewerken van Alkmaar heeft na gehouden aanbesteding het leveren en stellen van plm. 910 meter plantsoenhekjes aan de Rembrandtstraat volgens onderhandsch bestek no. 14, dienst 1939 gegund aan den heer H. J. v. d. Lin den, smid, alhier. PRIJS BEHAALD. Kort geleden heeft de Nederl. R.K. Mid denstandsbond een prijsvraag uitgeschre ven voor een nieuw bondslied. De daarvoor uitgeloofde prijs is behaald door den heel J. van Schaveren, alhier. LIJST VAN KERMISINRICHTINGEN. Kermis 1939 Op het ziekenhuisterrein: Gebr. Hom- merson en Vermolen, autorace-baan; Gebr. Hommerson en Vermolen, Rideo (De R. Dirks, Lima-park; L. Benner, Himalaya Bergbaan; Gebr. Hommerson en Vermolen Piccadilly Dream; Gebr. Hommerson en Vermolen, Karimata (Deensche Hoog vaart); R. Dirks, Avus-baan. Op de Paardenmarkt: Gebr. Hommer son en Vermolen, autoskooter; Gebr, Hommerson en Vermolen, Ridoo (De Rups); H. RoelsBenner, kinderdraainjo len; D. van Dam, zweefmolen; A. van de Abeele, hoepla-tent; H. Korincke, lach spiegel-dwaaltuin; J. van dei Haar, ge rookte paling; Wed. M. Abrahams, salon Minerva; J. Schipper, haringwagen; S Kopjes Jr., haringwagen. Op de Nieuwesloot vanaf Schoolstraat J. Venema, suikerkraam; C. Winter, py- ramide-sport; F. Everts, slagmachine; C. Schaap, kunstglasblazerij; G. Kooistra, Skeeball; J. de Voer, schiettent; J. M. de Nies, gebakkraam. Vanaf Doelenstraat: J. Poland, haring wagen; J. Vader en E. Elings, vliegbom- men; J. Veen, vliegbom; H. Vader, suiker- kraam; J. Visser, zuurkraam; C. Wester, fruitopslag; J. Hofman, koekhaktent; R. Dirks, oefenspel (De Stang); G. Kooistra oefenspel (Rollo); J. Vogelpoel, suiker kraam. Vanaf Lombardsteeg: J. Coppejans, sui kerkraam; J. Sipkema, flesschensport; R. Dirks, Avus-baan; G. Kooistra, oefenspel (Rollo), A. Aué, nougaatkraam. Op het Hofplein: J. Janvier, stoomca- roussel; J. Smit, gerookte paling. Op de Korte Nieuwesloot: J. van Leer, nougatkraam; J. Peterson, sjoelbaksport; J. Verwijk, gebakkraam; L. Bos, suiker- kraam; J. Mol, koekhakkraam; J. Beelen- kamp, suikerkraam; A. van der Veen, kin- derdraaimolfn; P. van Grinsven, variété theater; B. van der Valcke, kijktent. Op den Steenenbrug: H. Nacke (fa. C. Comsael), beignetskraam; S. van der Zee, wafelkraam; G. Gerver, gerookte paling. Op de Kleine Kaasmarkt: H. Lohman Tromp, gerookte paling. Op het Doelenveld: L. Dassi, schouw burgtent. Op de Laat vanaf Schoutenstraat: Th. Beemsterboer, gerookte paling; M. de Weijer, gebakkraam; R. Vroone, suiker kraam; P. Hofman, koekhaktent; F. Ver wijk, gebakkraam. Vanaf Krebbesteeg: A. Zentvelt, gerook te paling; A. Zentvelt, suikerkraam; J. de Groot, gebakkraam; K. F. Swart, nougat- suikerkraam; J. Hartland, suikerkraam; D. Visser, speelgoed; J. W. Janssen, ge bakkraam; J. van Doorn, speelgoed; J. Bruin, nougatkraam; J. Kooy, speelgoed; L. Baars, speelgoed; D. van Dam, kinder draaimolen; P. Bos, suikerkraam. Vanaf Payglop: J. van Drunen, gerook te paling; A. Aué, nougatkraam; J. van Leer, nougatkraam; J. van der Weerdt, gebakkraam; W. Lohman, gerookte paling. In de Achterstraathoek Magdalenen- straat: Willem Smit, gerookte paling. „LACH IEDEREN DAG". De groote kermisrevue 1939. Zondag 27, Maandag 28 en Dinsdag 29 Augustus aanvang 8.15 uur, geeft Bob Peters Nationale Revue in de Schouwburglogc Dassi, Doelenveld te Alkmaar, 3 opvoerin gen van de groote kermisrevue „Lach iede- ren dag", in 1 proloog en 21 tafreelen. Een feest van dwaasheid, zooals nog nimmer te voren in Alkmaar werd opgevoerd. Humor, zang, dans, schoonheid en amusement. Het groote succes van alle theaters in Nederland. Medewerkenden zijn: Kees Pruis, Octave van Aerschot, Stella Seemer, Clairette Ham- mé, Guus Brox, Dries Krijn, Piet Brechts (Ric, Rac en Roe) en de 16 Nationale Muri- loff girls. Een keurcorps van artisten brengt op per fecte wijze en in een schitterende omlijs ting van décors en costumes drie uren van lachen en oogenlust. In een bonte variatie, zooals nog nimmer tevoren, meer dan zelfs de trouwste bewonderaars van de Nationale Revue verwachten. Zelden werd den artisten meer gelegen heid gegeven hun gaven te ontplooien. Kees Pruis brengt een geheel nieuw repertoire, Ook deb ekende Rotterdamsche komiek Octave van Aerschot is tot het gezelschap toegetreden. In de dol-komische scènes, zoo als 'n Rare klant, De Waakhond, Bij den tandarts, De IJzeren ridder en Hoe kom ik van mijn hik af, leeren wij van Aerschot in zijn komische kracht duidelijk kennen. In de geheele revue overheerscht het komi sche. De drie dansende dwazen (Guus Brox, Dries Krijn en Piet Brechts, die als Ric, Rac en Roe een groote populairiteit hebben ver kregen), zijn in topvorm. Hun muzikale boks match is alleen reeds een gang naar den schouwburg waard. Stella Seemer, de be kende cabaretière, brengt haar nieuwst liedjes. Clairette Hammé zaait enthousiasme en haar entreée met den komischen dans „De Kiediewiediewaajaja" plant dat enthousias me direct over op de zaal. De Nationale Muriloff girls werden door pers en publiek om strijd geprezen. Deze goed-getrainde en veelzijdige ballettroupe dwingt dan ook ieders bewondering af. Hun nummer „IJs pret in Volendam" spant wel de kroon en is in ons land niet geëvenaard. Dat prachtige beeld zal bezoeker van de revue niet licht vergeten. Een bijzonder nummer is nog „De Girls als acrobaten". De moderne Amerikaansche dans „The big apple" wordt door het geheele gezelschap in al zijn dwaasheid gedemonstreerd. Hij brengt prachtvolle finales: o.a. Vrou wen en Veeren, Hollywood, Het wonder van professor Pienter enz. De dansen zijn ingestudeerd door the Muriloffs, décors en costumes zijn ontwor pen door Joop Geesink en het orkest staat onder leiding van Julius Susan. Producer van de revue is Bob Peters, die tevens de algeheele leiding heeft. Tijdig plaatsbespreken wordt aanbevolen. KERMIS 1939. 'T GULDEN VLIES. Het is nu alweer voor de 16e maal dat de directie van 't Gulden Vlies de liefhebbers van tooneel en ander amusement komt uit- noodigen de door haar te organiseeren voor stellingen te bezoeken. Ook nu weer heeft zij een zeer varieerend programma weten samen te stellen. Acht dagen lang viert de kunst met groote en kleine k hoogtij. De eerste twee dagen wordt begonnen met het lichtere genre, n.L Henriëtte Davids en haar gezelschap. Zij treedt op in een speciaal samengestelde cabaret-revue „Dat heeft Heintje weer gedaan", een dol-komi sche revue, die slechts de pretentie heeft het publiek eenige uren van groote vroolijkheid te brengen. Dinsdag 29 Aug. is er kunst met een groote K. Dien avond zal Charlotte Kohier het prachtige „Carrière" voordragen van Robert Neumann in de vertaling van Aug. Defresne. Dit belooft een zeer genotyollen avond te worden. Natuurlijk zou het geen kermis zijn, in dien daarop „De Rozenkrans" zou ontbre ken. Woensdag 30 Aug. wordt dit prachtige tooneelstuk met Pierre Mols en Enny Mols de Leeuwe in de hoofdrollen ten tooneele gebracht. Donderdag 31 Aug. stelt geheel Alkmaar zich voor om ter gelegenheid van Konin ginnedag feest te vieren. Speciaal dit keer wordt er door de Oranje-vereeniging een uitstekend programma in elkaar gezet o.m. een groot bloemencorso, terwijl de avond- feestelijkheden aan de zaalhouders zijn overgelaten. Dit zeer te loven standpunt geeft gelegenheid des avonds een groote Oranje-feestavond te organiseeren waarvoor de directie van 't Gulden Vlies voor het ge heele gebouw niet minder dan drie orkesten geëngageerd heeft. Men zal dan kunnen dansen, zingenkortom echt kunnen feestvieren. Vrijdag en Zaterdag van de kermisweek komt het gezelschap Louis de Bree met een echt kermis-blijspel, n.1. „Zaken met Amerika" waarin optreden Louis de Bree, Jan C. de Vos, Sam de Vries, Myra Ward, Jos van Gasteren en Ans Koppen. Een klucht in drie bedrijven van Frank en Hirschfeld. Dezen zomer heeft „Zaken in Amerika" in het Centraal Theater een dave rend succes gehad. Ongetwijfeld zullen de liefhebbers van vroolijk tooneel deze gele genheid aangrijpen om eens echt te genie ten. De laatste Zondag is weer voor de dans- lustigen gereserveerd, 't Gulden Vlies heeft ook wat dansorkesten betreft een goeden naam en daarom komt er dien Zondagavond een uitstekend dansorkest, n.1. The Hot Mixers uit Utrecht. Het geheel staat onder leiding van Nic. van Oostrum, die zijn spo ren ruimschoots verdiend heeft. Al met al voor de kermisweek een zeer gevarieerd progamma, dat ongetwijfeld veel publiek zal trekken. Het heeft geen zin om eenige voorspel ling voor de naaste toekomst te doen omdat gebleken is, dat zelfs de diplomaten der grootste Europeesche staten vandaag niet weten wat er morgen zal gebeuren. Wij staan van den morgen tot den avond voor de mogelijkheid van verrassingen en er is maar één ding, dat wij zeker weten en dat is, dat, ondanks alle verdragen en pacten, vrijwel elke staat door eerzucht, door winstbejag of door de noodzakelijk heid van zelfbehoud gedreven, vandaag het protocol kan verscheuren, dat men gister heeft geteekend. Er is in de verhouding der staten geen onderlinge waardeering, geen kameraad schap meer, er is een spel van tegen strijdige belangen. Wanneer de sterke arm van den politie man ontbreekt kan men zijn buurman, met wien men ruzie over een schutting of een stukje grond heeft, in de haren vliegen en als er niemand is, die zijn gezag kan laten gelden, is de afloop van den strijd niet te voorspellen. Die sterke arm ontbreekt in het Europa van heden. Nu de Volkerenbond gefaald heeft, nu de tijd blijkbaar nog niet rijp is voor vrijwillige regeling van geschillen en vrijwillige aanvaarding van onpartijdige uitspraken, nu de wereld nog geheel op het recht van den sterkste gebouwd is, kunnen wij zonder overdrijving zeggen, dat wij op een vulkaan leven. En wanneer in dictatoriaal geregeerde landen, in landen waar men zich vastpraat door de herhaalde verzekeringen, dat men eerherstel en teruggave van verloren ge bied zal afdwingen, de macht overlaat aan één enkelen man, aan een Hitier of een Mussolini, die vrijwel zonder eenige par lementaire controle over oorlog of vrede kan beschikken en de pers misbruikt als het voertuig der dictatoriale gedachte, dan kunnen wij hedenavond gaan slapen met de geruststelling, dat er vrede door recht zal zijn en morgenochtend wakker worden bij de tijding, dat de eerste schoten zijn gevallen. Wanneer staten als Rusland, terwijl zij onderhandelen over toetreding tot het anti-agressiepact tegelijkertijd een non- agressieverdrag met den gevaarlijksten tegenstander sluiten, dan is dat het beste bewijs, dat wij in een door onzekerheid voor de naaste toekomst waanzinnig ge worden wereld leven» *De vrees daaruit geboren, het afschrik- wekkende voorbeeld van zwakke staten, die binnen weinige uren van de landkaart verdwenen, heeft tot een wedloop in be wapening geleid, waaraan millioenen wer- den geofferd, waarmee heel wat ellende gelenigd zou kunnen zijn. Eenmaal op het hellende vlak gaat het verder en verder. Op het kantje af zijn enkele botsingen vermeden, maar wij leven in den zenuwsloopenden tijd, dat wij met steeds grooter vrees voor de naaste toekomst beseffen, dat eens de lont in het kruitvat zal vallen en dat de tijd der explosie niet verre kan zijn. Wij hebben die dagen van spanning ge kend in September van het vorige jaar en wij maken ze thans opnieuw door. Er is sindsdien niets veranderd of het zou moe ten zjjn, dat men zich met de gedachte, dat er een oplossing, desnoods een bloedige oplossing, zal moeten komen, meer dan vroeger vertrouwd heeft gemaakt. Er zijn menschen die zeggen: als de atmosfeer dan toch gezuiverd moet worden voordat wij weer in normale toestanden kunnen leven, welnu, laat het onweer dan maar losbreken en de bliksem maar in slaan. Zoover zijn wij helaas al gekomen, maar in dagen als deze nu men het gevaar als een dreigend beest voelt naderen zonder dat men het zien kan, is er naast de angst' stemming, die om een oplossing, om een uitweg vraagt, gelukkig nog het verstand van zoo velen, die reeds lang, maar tever geefs hun stem verhieven om de opge- zweepte gemoederen tot bezinning te brengen. In de ure des gevaars heeft thans de waarschuwende, de Vermanende, de smee- kende stem der Oslo-staten geklonken en wie gisteravond de radiorede van den koning van België heeft beluisterd, van den koning, die namens de souvereinen van een zevental kleine en vredelievende staten heeft gesproken, die kan nog slechts de hoop zij het dan ook de zwakke hoop koesteren, dat dit vermanend woord nog op het laatste oogenblik tot be zinning zal leiden. Laat het tot de machtige mannen van dezen tijd doordringen, dat, wat ook hun wenschen en verlangens mogen zijn, er geen wereld van beschaving en opbouw bestaan kan wanneer het recht van den sterkste de hoogste wet blijft. Laten wij vurig hopen, dat dit laatste beroep op het geweten van den mensch Europa nog van den ondergang zal kunnen redden. Het koolzuurhoudend badzout van Boek I verjongt en versterkt Uw voeten en dJÜ nieuwe veerkracht. BADZO-voetbad openen de poriën en verbeteren de blocT circulatie. BADZO-voctbaden zijn ee' weldaad voor hen, die last hebben va^ vermoeide voeten gezwollen voeten transpireerende voeten wintervoeten eeltvorming en likdoorns. Eén pak BADZO (ct 20 cent) ij voldoende voor 3 4 voetladen. Voor kuipbaden: Pakken van 3 K.G. ct (Verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten.) N.V. KON. NEP. ZOUTINDUSTRIE - BOBCEIO. met een voortreffelijk uit de eigen gedach- tenreeksen ontstormd geheel van persona ges, van toeval en duistere machinaties, soms ook weer diep en innig geteekend in de verfijnde analyse van deze bedorven kinderziel. Deze voordracht gaf de actrice een buitengéwone kans om haar vocaal- dramatische talenten in hun volste kracht en rijkste schakeering ten toon te spreiden. Het Alg. Handelblad schrijft: Dank zij het humoristische en sterk visionaire, dank zij het vaak prachtige gebaar, de rij ke schakeeringen van de gelaats-mimiek, de uitdrukking van de stem, die telkens weer over nieuwe mogelijkheden bleek te beschikken, dank zij ook de eenvoud van de voordracht, is deze monoloog voor de kunstenares een groot succes geworden, zoodat men haar staande een langdurige en warme ovatie gebracht heeft. De Telegraaf: Geen die zóó imponee- ren zou. Ik breng dan ook aan haar mijn hulde. Een voordrachtavond van bijzondere schoonheid. Het Volk: Een nieuwe, ongetwijfeld zeer succesvolle reeks voordrachtavonden. De Maasbode: Zij overmeesterde ons weer door dien vollen, rijpen en innig menschelijken toon, die onweerstaanbaar medevoert en ontroert. CHARLOTTE KOHLER IN „CARRIERRE". Zooals elders in dit blad gemeld wordt, treedt een der kermisavonden Dinsdag 29 Augustus te 8.15 uur Charlotte Kohier in 't Gulden Vlies op met haar succes-stuk „Carrière". De critieken der groote bladen zijn daar over onverdeeld gunstig. Zoo schrijft de N. R. Ct. o.a.: Zij koos dit prachtige, nerveus en ontroerend geschre ven verhaal om den tragicomischen vertel- rant welke als waarlijke gedachtenmono- °°f' geheel egocentrisch gecomponeerd is Het is een wilde en boeiende rhapsodie soms geschreven als moderne reportage EXAMENS MELKCURSUS. Op initiatief van de K. J. M. V., groep Jonge Boeren en -Tuinders, afd. Alkmaar en omgeving, in samenwerking met de L. T. B., afd. Alkmaar, werd dit voorjaar een melkcursus georganiseerd. Hiervoor bestond zoo'n groote belang stelling, dat tot splitsing van iedere 6 cur sisten moest worden overgegaan. Vrijdag 4 Augustus, Dinsdag 8 Augustus en Dinsdag 22 Augustus werden de practijk- examens afgenomen voor het verkrijgen van het diploma, beschikbaar gesteld en uitge reikt door de Noordhollandsche Melkcom- missie ter verbetering der melkwinning. Evenals de geheele cursus, werd het examen afgenomen op het bedrijf van d°n heer W. Klaver, Heilooërdijk te Alkmaar. De practische lessen werden gegeven door den heer Th. Schipper van Spanbroek, ter wijl de theoretische lessen verzorgd werden door den heer van den Berg, landbouw- onderwijzer te Egmond-Binnen. Met het examen der eerste groep op 4 Augustus bestond de jury uit de heeren ir- H. Huisman, rijkszuivelconsulent te Hoorn, J. J. van Schie, Haarlem en J. B. van Kampen, Spierdijk. Alle zes cursisten dezer groep verwierven het diploma voor goed melken. Naar het aantal behaalde punten waren dit respect, de heeren P. Schouten, Heiloo, S. Hoedjes, Alkmaar, L. Berger, Alkmaar, D. van de Boogaard, Heiloo, C. Klaver Wz. en Jac. Klaver Hz. te Alkmaar. Voor het examen der tweede groep op Dinsdag 8 Augustus bestond de jury uit de heeren ir. H. Huisman, J. J. van Schie en K. Schoen van Benningbroek-Sijbekarspel. Wegens een lichte ongesteldheid kon écn der cursisten niet aan het examen deelne men. Van de overige 5, mochten 4 het di ploma behalen, n.1. respectievelijk mej. Jo Kaandorp, Alkmaar; Arie Stadegaard, Ber- ben; J. Blankendaal, Bergen en mej. Jo Balvers, Heiloo. Dinsdag 22 Augustus bestond de jury voor 't afnemen der examens van de 3e groep cursisten uit de heeren P. Eriks Jz., hoofd assistent v. d. rijkszuivelconsulent te Hoorn; J. J. van Schie, Haarlem en C. Pijper te Hoorn. Als belangstellenden merkten we o.a. op de heeren H. Davelaar, directeur der zuivel fabriek „Neerlandia" te Schermer, S. P. Kaptein, secretaris L. T. B., afd. Alkmaar en wederom P. J. Zuurbier, voorzitter der jonge Boeren en -Tuinders, afd. Alkmaar. Deze groep bestond nu uit 7 cursisten, daar er één bij was, die een vorige keer ver hinderd was het examen mede te maken. Van deze 7 cursisten mochten 5 het di ploma behalen, n.1. resp. naar 't aantal punten: Mej. Marie Berger, Alkmaar; W. Swart Rzn., Akersloot, C. A. Groot Jcz., Jac. van Diepen en Jac. Groot Cz., allen te Limmen. Na afloop der examens werd door den voorzitter der respect, jury's bij 't uitreiken der diploma's een toepasselijk woord ge sproken. Hij wees hierbij op 't nut van deze methode van melken, wat niet alleen de pro ductiviteit der dieren ten goede komt, doch ook de uitbetalingen der fabrieken, daar de op deze wijze hygiënisch gewonnen melk een goed eindproduct kan leveren. Vooral werd de nadruk gelegd op 't in toepassing blijven brengen van de nu re leerde methode van melken. Vooral de te genstanders dezer cursussen kijken met een bl!!)fChronf 0f TT.'1; geleerde in toepassing I Poel au Tell'o'uitr.'te Port Said 24 Au* ijit rengen of dat t „weggegooid geld" is, Poelau Roebiah uitr. v. Hamburg 24 A I Tentoonstellingen. 1 Bergen. Tentoonstelling van schilderij sa van Kees Boendermaker. Kunstzaal Boen- dermaker, Loudelsweg. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Love Affair (rom.), hoofdrollen Irene Dunne en Charles Boyer. Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Drama in Shanghai (dram.), hoofdrollen Louis Jouvet en Christiane Mardayne. Ti» gang boven 18 jaar. In het voorprogramma o.a. het bloemencorso te Bergen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Lord Jeff (rom.), hoofdrollen Freddie Bartholomew en Mickey Rooney. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, twee hoofdnum mers: a. De aanhouder wint (amus.), hoofd rollen Dick Powell en Olivia de Havilland; b. Moto de geheimzinnige (sens.), hoofdrol Peter Lorre. Toegang boven 18 jaar. Vrijdag 25 Augustus. 1 uur, City-theater, hoofdnummer Het zit in de lucht (komisch), hoofdrol George Formby. Toegang boven 14 jaar. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Ariadne 22 Aug. v. Algiers n. Hamburg. Costa Rica 23 Aug. te en v. Madeira Barbados. Barneveld 23 Aug. v. A'dam n. Hamburg terug naar Amsterdam. Crynssen 23 Aug. v. Dover n. Madeira. Euterpe 23 Aug. te Gdynia. Hercules 23 Aug. te en v. Patras n. Algiers. Hermes 23 Aug. v. Algiers n. Patras. Juno 23 Aug. te Triest. Mars 23 Aug. v. A'dam n. Hamburg. Merope 23 Aug. v. A'dam n. Hamburg. Notos 23 Aug. 18 u. Finisterr gepass. Oberon 23 Aug. v. Volos n. Thessaloniki. Orpheus 23 Aug. v. A'dam n. Kopenhage- Pluto 23 Aug. te Amsterdam. Simon Bolivar 25 Aug. 20 u. te A'dam ve Socrates 23 Aug. 0.15 u. Azoren gepass. Stella 23 Aug. 20 u. te Hamburg. Tiberius 23 Aug. te Tunis. Tius 23 Aug. 20 u. v. Hamburg n. Adam- Ulysses 23 Aug. te en v. Bourgas n. »a Breda 24 Aug. v. Hamburg n. A'dam. ^Stoomv. Mij. Nederland. Bintang, in ballast, te Soerabaja 22 Oranje toeristenreis v. Madeira 23 Aug^ Joh. van Oldenbarnevelt thuisr. 23 Aug. Tjikandi thuisr. van Colombo 23 Aug. naar A'da» wat aan deze cursussen wordt besteed door t rijk en oor de organisaties. Verder werd een toepasselijk woord ge sproken door de heeien H Klaver, bij de 6^. ,groep' door den heer van Den Berg u* c le gr°ep aanwezi8 was en den heer S. P. Kaptein, die bij ie 3e groep aanwezig was. Door den heer Zuurbier werd vooral een propagandistisch woord ee- sprokem H.j wees er op, hetgeen de gedi plomeerden nu hadden verkregen zii dat te danken hebben aan de oreanlsEs 2ie te cursussen tot stand hebben kunnen breneen waarbij hij de hoop uitsprak, dat de aan wezigen niet alleen propagandisten zouden zijn voor deze methode van melken, doSh ook voor deelname by een eventueel vol gende cursus en dat speciaal de heeren zullen medehelpen het organisatie^™ te staven en te sterken. Door den voorzitter der respectievelijke jurys werd dank gebracht aan den heer Schipper, die als voormelken de practische lessen heeft gegeven, aan den heer W Klaver en zyn echtgenoote, V00r 't beschik baar stellen van het bedrijf en het gasS gul onthaal. Hierna werden weder Zi!' woorden uitgesproken door de heeren Schipper en W. Klaver en tenslotte door een der cursisten van iedere groep. Poelau Roebiah uitr. v. HollandAmerika Lijn. Delftdijk 22 Aug. n.m. te Cristobal. Drechtdyk 23 Aug. n.m. van Londe Kon. Holl. Lloyd. Amstelland 23 Aug. 18 u. v. Am««ru Hamburg. Westland 23 Aug. te Buenos Aires- Rott. Lloyd. v Sabang. Dempo thuisr. 23 Aug. 15 u. V. Sibajak uitr. 23 Aug. 18 u. v. R Buitenzorg thuisr. 23 Aug. 18 u. Soekaboemi 24 Aug. 5.50 u. te R Bantam uitr. 24 Aug. 3 u. v. Suez Sitoebondo huisr. 23 Aug. 17 u •v- ■jeillfi zatebb"6 uitsluitend I

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2