Een zoon van z'n Vader WEK UW LEVER-GAL op iauiSieion De ministerraad bijeen. GEMENGD NIEUWS. Naar het Engelsch van RIDGWELL CULLUM. Door T. v. d. MADE. De ministerraad is gisteravond om tien uur bijeengekomen ter bespreking van de internationale politieke situatie, BURGEMEESTERS GROOTE GEMEENTEN TERUG VAN VACANTIE. Uitsluitend als voorzorgsmaatregel. In verband met den gespannen interna tionalen toestand heeft de minister van bin- nenlandsche zaken het nuttig geoordeeld de burgemeesters van de groote en middel groote gemeenten, die op het oogenblik met verlof zijn, te verzoeken terug te keeren Dit verzoek dient uitsluitend als voorzorgs maatregel gezien te worden. SPOORWEGVERKEER AMSTERDAM- UTRECHT IN DE WAR. Veroorzaakt door een defect ge worden electrischen trein. De electrische trein EindhovenUtrecht Amsterdam, die gisteravond te 9.10 uur het station Abcoude passeerde, raakte enkele kilometers verder, nabij blokpost 1, defect. Het gevolg was, dat de zeer druk bezette lijn AmsterdamUtrecht tusschen het Weesperpoortstation en het station Abcoude geruimen tijd over één spoor moest worden geleid, waardoor in het treinverkeer tus schen Amsterdam en Utrecht belangrijKe vertraging ontstond. Kort na middernacht heeft een locomotief den defect geraakten trein het station Ab coude binnengesleept en op een zijspoor geleid. Eerst toen was normaal treinverkeer tusschen Amsterdam en Utrecht weer mo gelijk. De stagnatie gaf op het Weesperpoort station een groote drukte. WIJZIGING VAN DE ZEE- EN LUCHTVAARTVERZEKERINGSWET 1939. Gister is uitgegeven Staatsblad no. 639c, wet van 12 Aug. 1939, houdende wijziging van de zee- en luchtvaartverzekeringswet 1939. De datum van inwerkingtreding Augustus. 24 DE AFFAIRE MENDELSSOHN EN CO. Mededeeling van de directie der Ned. Handelmaatschappij. Aangezien het aan de directie van de Ned. Handelmaatschappij N.V. gebleken is, dal met betrekking tot de samenstelling van het onderpand voor de vorderingen van de Ned. Handelmaatschappij op Mendelssohn en Co. te Amsterdam en haar eigen belan gen bij obligaties en schatkistbiljetten, uit gegeven door den Franschen staat, onjuiste veronderstellingen worden gekoesterd, deelt zij met betrekking hiertoe het volgen de mede: le. In het bedrag der aan Mendelssohn en Co. te Amsterdam verleende voorschot ten is een vordering van 12.000.000 begre pen, waarvoor door genoemd huis nominaal 19.000.000 4 pCt. obligaties Frankrijk 1939 in onderpand zijn gegeven. Een verder bedrag van nominaal 1.500.000 van dezelfde Fransche staatslee- ning maakt deel uit van het overige onder pand, dat door Mendelssohn en Co. te Am sterdam aan de Ned. Handelmaatschappij is verstrekt. Het totale onderpand, dat de Nederland- sche Handelmaatschappij voor haar vorde ringen op Mendelssohn en Co. te Amster dam in handen heeft, bevat geen andere Fransche staatswaarden, met inbegrip van schatkistbiljetten, dan de hier genoemde. Het overige onderpand heeft een geva rieerd karakter en bevat in hoofdzaak Bel gische obligaties, Nederlandsche, Belgische en Fransche aandeelen. Deze waarden zijn, met een onbeteekenende uitzondering, op de respectievelijke beurzen officieel genoteerd. 2e. Het eigen belang van de Ned. Handel maatschappij bij Fransche staatsobligatiën en schatkistbiljetten beloopt voor de obliga ties nominaal 318.500 en voor de schatkist biljetten nominaal f 200.000. De Ned. Handelmaatschappij is noch di rect, noch indirect op andere wijze geïnte resseerd bij Fransche staatsobligaties of schatkistbiljetten dan uit het hierboven staande blijkt. DE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was gister: Uitreis: Valk te Singapore; Uil te Basra; Thuisreis: Buizerd te Athene; Wielewaal te Rangoon. OUDE ZEEHELD TEN GRAVE GEBRACHT. Vandaag hebben de mannen van „Moed, Volharding en Zelfopoffering" te Helder weder één van hun leden naar zijn laatste rustplaats geleid: Klaas Blokker, die op 66- jarigen leeftijd het tijdelijk met het eeuwige verwisselde, na een maaglijden van meer dan 25 jaren, dat hem meermalen bijna on draaglijke pijnen veroorzaakte. Menschenredder uit plichtsbesef. Blokkers naam is niet opgeteekend in de annalen van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Mij. Op zijn borst blonk niet het eere-metaal, dat het bewijs is voor het ver richten van vele reddingen met gevaar van eigen leven. Blokker en zijn kameraden bonden op eigen gelegenheid den strijd met de onbetrouwbare elementen aan, als over de razende golven de roep om redden kwam. Met ouwen Jaap Been, met Freek Been, met Kwinkelenberg en z'n broer Claus heeft hij menigen tocht gemaakt naar een schip in nood. Maar Blokker sprak niet over zijn reddingen. Hij was het met Claus eens, dat het plicht was en geen verdienste, men- schenlevens uit den greep van den dood te halen. Blokkers kinderen weten daarom weinig van de reddingen van hun vader af: alleen zijn broer weet er van twee te vertellen. Twee reddingen, die nog levendig in zijn herinnering staan. Dat was de tocht naar de Stanley, een grooten Engelschen viermaster, die in 1895 op de Eierlandsche gronden strandde. Zij hadden hem langs de kust zien varen. Blokker en zijn kameraads begrepen, dat bij zoo'n storm het schip op de gronden zou loopen en toen om halftwee de kreet om hulp kwam, hebben ze niet geaarzeld, maar zijn in hun haringvlet gesprongen en heb ben de worsteling met de golven aangevan gen. Na een strijd van uren kwamen ze om ongeveer zeven uur langszij van het schip. Meermalen was hun vlet volgeloopen en hadden ze met man en macht moeten vechten om niet zelf een prooi van de golven te worden. Emmertjes en hoeden deden dienst om de vlet leeg te scheppen en voort ging het dan weer. Toen zij halfweg door de branding bij Eierland waren, zagen ze juist, dat de red dingboot van Vlie los van het schip kwam. Men had zeven man aan boord en men had door een mankement, tengevolge van het stooten tegen het schip, niet meer schip breukelingen kunnen redden. Het heele schip stond onder water; de menschen zaten jammerend in de achter mast. Met moeite gelukte het 24 man te redden en daarmee de zee op te roeien, omdat de branding te ruw was om naar de kust te gaan. Men rekenoe er op, dat de sleepboot van Den Helder wel naar het schip zou uitvaren en men werd in deze verwachting niet be drogen, zoodat men de schipbreukelingen op volle zee aan de sleepboot kan overgeven en men opnieuw naar de Stanley roeide om de laatste drie man, die achter hadden moe ten blijven, te redden. Ook deze werden van het bijna geheel vernielde schip afgehaald. Bij de geredden was een baby van enkele maanden, 's Middags om vier uur liep men n:et de sleepboot, de haven van Nieuwediep binnen. En dan weet Claus ook nog te vertellen van het redden van 27 menschen van de Harrow, een schip, dat op de Zuidergron- den strandde. Ook dat is een strijd op leven er. dood geweest. CHAUFFEUR HAD 15 BIERTJES OP. Politie-agenten bijna doodgereden. Het tragische ongeluk te Lonneker schijnt nog steeds een zekere categorie van men schen niets geleerd te hebben. Thans is een autobestuurder gearresteerd, die zich aan alcohol te buiten was gegaan. Hij vertelde, tenminste vijftien glazen bier te hebban gedronken! Niettemin reed de man door. Surveillee- rende politieagenten in de Haarlemmermeer, die den wagen over den weg zagen slinge ren, trachtten de auto te laten stoppen. Zij werden bijna doodgereden. Later is de roekelooze chauffeur in Am sterdam gearresteerd. Hij is ter beschikking van den officier van Justitie te Haarlem gesteld. De Amsterdammer Van V. was met eenige vrienden in een auto uit geweest en op hun reis waren zij niet alle café's zonder stoppen voorbij gereden. Herhaaldelijk werd aangelegd en het ge volg was, dat de auto zigzag over den weg reed, hetgeen de aandacht trok van eenige rijks- en gemeentepolitiemannen, die op den Sloterweg te Badhoevedorp stonden. De politiemannen stelden zich midden op den weg op en zwaaiden met een rooden lantaarn. Aanvankelijk werd inderdaad snelheid ge minderd en men kreeg den indruk, dat de man zou stoppen. Toen de auto echter tot op korten afstand genaderd was, gaf de be stuurder plotseling vol gas en reed op de politieagenten in. Door snel opzij te sprin gen konden de agenten het lijf bergen. Met groote snelheid zette de bestuurder zjjn rit voort in de richting van de hoofd stad, doch de politie wist nog bijtijds het nummer te noteeren. Het nummer behoorde toe aan zekeren O., doch het bleek, dat niet O. maar Van V., eveneens uit Amsterdam, achter het stuur had gezeten. Van V. verklaarde bij het verhoor, dat hy met zijn kameraden O. en E. uit Amsterdam aan het toeren was geweest. Vele café's waren met een bezoek ver eerd en den laatsten keer was men bij een kastelein in Badhoevedorp geweest. Daar waren de mannen zoo beschonken geworden, dat ze „vrijwel niets meer van de were'a afwisten". Desondanks vervolgde men den tocht. Volgens de verklaring van Van V. had ieder „ten minste vijftien glazen tier ge dronken, maar het konden er ook nog wel een paar meer geweest zijn". Van V. is in arrest gehouden en ter be schikking van de justitie gesteld wegens poging tot doodslag. WETHOUDER MET EEN MES GESTOKEN. De dader in arrest. In het Noordbrabantsche dorpje Heesch, dat reeds roo dikwijls in opspraak is ge bracht dc-r onaangename voorvallen, waar bij leden van het gemeentebestuur betrok ken waren, is Dinsdagavond een vrij duis tere vechtpartij geweest, waarbij een wet houder door een messteek tamelijk zwaar werd gewond. Het Hbld. deelt het volgende hierover mee: Het is deze week kermis te Heesch en gewoonlijk worden by die gelegenheid nog al eens oude veeten uitgevochten. Wethou der Van der Heyden had de kermis bezocht en toen hij zich, na de sluiting van de café's naar huis wilde begeven, heeft hij twist ge kregen met een 24-jarigen jongeman. Wat de aanleiding voor den twist is geweest, is nog niet bekend, maar het vermoeden ligt voor de hand, dat het een dorpspolitieke kwestie betreft. Hoe dan ook, beide mannen zijn slaags geraakt en tijdens het gevecht heeft de jongeman een mes getrokken en daarmede den wethouder een diepe wonde in den rug toegebracht. De wethouder verloor veel bloed en moest, nadat hem door een ge neesheer de eerste hulp was verleend, naar het St. Ludovicusgesticht worden vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Ofschoon zijn toesand zich aanvankelijk zorgwekkend liet aanzien, kon gistermiddag worden geconstateerd, dat het levensgevaar geweken was. De dader, die de vlucht had genomen, is in den loop van den nacht door de mare- chaussée gearresteerd en in de kazerne te Gefïen opgesloten. Hy heeft een gedeelte lijke bekentenis afgelegd, maar zooals ge zegd, heeft hij nog geen verklaring omtrent de aanleiding tot de mishandeling gegeven. Ofschoon beide mannen wel eenige café's hadden bezocht, verkeerden zij niet in be schonken toestand. BRAND TE BREDA. Landbouwer bij het redden van paarden gewond. Vermoedelijk tengevolge van kortsluiting brak Dinsdagavond om tien uur brand uit in de kapitale boerderU van den landbou wer Luyckx aan de Oranjelaan te Breda. Gebrek aan water door een te nauw buizen net is oorzaak geweest, dat de brand een grooteren omvang aannam dan noodzakelijk was. Het vuur ontstond in de naast het woon huis gelegen landbouwschuur waar de oogst van het geheele jaar lag opgeslagen en waarin zich bovendien vier paarden bevon den, w.o. een kostbaar Groningsch stam- boekpaard ter waarde van 1000. De jonge landbouwer die met vrouw en drie kinde ren thuis was, en juist bezig was zich in mi litair pak te steken, omdat hij den volgen den dag in dienst moest, zag plotseling hoe een steekvlam uit het dak van de schuur omhoog schoot. Het duurde geen vijf minu ten of de schuur was een brandende fakkel. De landbouwer trachtte nog de paarden te redden, maar het gelukte hem slechts er één uit de schuur te halen, waarbij hij een trap van een der paarden tegen het hoofd kreeg. Met een lichte hersenschudding en een hoofdwonde moest hy zich onder behande ling van een dokter stellen. De andeis paarden, waaronder het kostbare Groning- sche stamboekpaard, stierven een jammer lijken vuurdood. 'inmiddels was de Bredasche brandweer gealarmeerd, welke met groot materieel uit rukte. Toen zij ter plaatse kwam was de schuur reeds afgebrand en waren de vlam men overgeslagen naar het hoofdgebouw, waarvan het achtergedeelte evenals de schuur spoedig in lichterlaaie stond. Hoe wel het vuur met vijf stralen werd aange tast, bleek de hoeveelheid water op geen stukken na bij machte de enorme vuurzee te blusschen. Twee schuren brandden geheel af met alles wat er in was. Verzekering dekt de zeer aanzienlijke schade. ONTHULLING GRAFMONUMENT ADELE SANDROCK. Een krans van het Nederlandsche consulaat. De Weensche correspondent van het Hbld. meldt: Op het zoogenaamde Matzleinsdorfer kerkhof te Weenen, waar het stoffelijk overschot van Adele Sandrock is bijgezet die indertijd te Berlijn overleden was en daarop onmiddellijk naar Weenen werd overgebracht, waar haar ouders begraven liggen heeft thans een korte plechtigheid plaats gehad. Er werd een grafmonument voor de groote kunstenares onthuld, dat door den Weenschen beeldhouwer prof. Karl Zinsier is vervaardigd. Er waren ette lijke honderden menschen naar den dooden- akker gestroomd. Onder hen bevonden zich verschillende vooraanstaande figuren uit de kunstenaarswereld. Wilhelmine Sandrock, Adèles zuster, stond tusschen den beeldhou wer Zinsier en den Nederlandschen consul den heer J. H. G. Schouten, die uit naam van het Nederlandsche consulaat-generaal een prachtigen krans van roode en witte dahlias met blauwe ridderspoor en een lint in de Nederlandsche kleuren aan den voet van het gedenkteeken heeft neergelegd. Zooals men weet zijn Adèle en Wilhelmine Sandrock niettegenstaande zij langen tijd in Duitschland hebben gewoond, steeds Neder landsche gebleven. Wilhelmine spreekt, dit bleek ook nu weer, nog altijd vloeiend Ne- derlandsch. Op het monument ontwaart men een tra gische en een komische theaterfiguur, die de loopbaan van Adèle symbolizeeren, die als tragédienne begonnen is om later meer komische rollen te gaan vertolken. Het ge denkteeken draagt het opschrift „Sie hat gelebt und gelitten". De dominee van de kerk, waartoe het kerkhof behoort, Pfarrer Rieger, heeft een toespraak gehouden. cn u zult 's morgens uit bed 8n gereed om bergen te verzen' KeB' lederen dag moet uw lever een liter i Ingewanden doen vloeien. Wanneer rtIeveNS&lie. lever-gal onvoldoende la. verteert 6 het bederft. U voelt u opgeblazen Uw lichaam ia vergiftigd, u voelt ^kl verst'et- ellendig, u ziet alles zwïrt. 0elt u ber^S»W. De meeste laxeermiddelen zijn si«„k. len. U moet CARTER-S LEVER-pri»K»'apmidH om deze liter lever-gal vrij te doen nèa?,'; zult u een geheel ander mensch *o«l»n en l||k, plantaardig, zacht, onovertroffen gal te doen vloeien. en °<n de le»,!" Eischt Carter's Lever-Pilletjes bil drogisten, t. 0.75. J °u "Shelter, DOODSLAG TE ROTTERDAM. Grieksch zeeman doodgestoken door een landgenoot. Gisteravond omstreeks kwart voor acht heeft zich op Katendrecht te Rotterdam in de Veerlaan, een drama tusschen twee Grieksche zeelieden afgespeeld, dat. den dood van een hunner tengevolge heeft gehad. De voorgeschiedenis van de zaak is, dat zeven Grieksche zeelieden hadden ge monsterd. Toen de 30-jarige zeeman Babile D. Critsas, tijdelijk verblijvende te Rotter dam, eveneens wilde monsteren, maakten zijn collega's hem duidelijk, dat zij er dan van zouden af zien. Dit heeft de woede van C. opgewekt en gisteravond heeft hij zijn afschuwelijk voornemen tot uitvoering gebracht. Omstreeks kwart over zeven kocht hij in een winkel een knipmes en daarmede gewapend ontmoette hij een zijner landgenooten, den 24-jarigen George Georgiedu. Onverwacht viel hij hem aan en bracht hem snel zes diepe wonden toe onder beide armen, in den rug en in de hartstreek. G. liep nog even door, maar zakte in de Atjehstraat ineen. Ter auto werd hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd, waar hij kort na aankomst over leed. De dader was een pand in de Atjeh straat binnengevlucht naar d< derde etage en vervolgens het dak opgere ie' en achter een schoorsteen weggekropen. Twee agenten wisten hem eindelijk te arrestee ren. De man werd in het politiebureau aan het Sandelingplein ingesloten. Mond- en klauwzeer. - Wegens het heer- schen van het mond- en klauwzeer zijn de plaatselijke fokveedag te Apeldoorn en de districts-jongveekeuring aldaar uitgesteld. BAKKERS ARBEID EN DE""""- VERJAARDAG VAN DE KONINGIN Brood mag van 8 uur af 's m afgeleverd worden. "W* Bij beschikking van den minister sociale zaken wordt in verband met de w" ring van den verjaardag van de konlni aan hoofden of bestuurders van broodh u kerijen en bakkersgezellen vergund 0m Donderdag 31 Augustus om drie uur -0p voormiddags met den bakkersarbeid aan vangen. Het is hoofden of bestuurders v broodbakkeryen dien dag vergund deeg brood, dat na acht uur des namiddags va den vorigen dag gebakken of opgewarmd 0 van half acht des morgens uit de broodbak' kery te vervoeren en het brood van acht uur af te verkoopen of af te leveren. SCHILDER VAN VIADUCT GEVALLEN Dood opgenomen. Hedenmiddag was de 50-jarige schilder K. Sch. uit de Meerevoortstraat te Rotter, dam bezig met het afbreken van een steil ger, welke bevestigd was aan het viaduct by de Zwolschestraat te Scheveningen. De steiger was met haken aan het viaduct od. gehangen. De bovenste balk schoot even! wel tydens de werkzaamheden uit, zoodat Sch. van een hoogte van vier meter op de straat terecht kwam. Hy liep een schedel- basisfractuur op en was vrywel op gig. dood. FIETSENDIEF AANGEHOUDEN. Heler ook in arrest. Zooals reeds dezer dagen werd gemeld is op 't bureau Linnaeusstraat te Amster dam een recidivist ingesloten, die werd aangehouden, toen hy naar zyn zoontje kwam informeeren. Het kind had met een anderen jongen 70 van een appelenstal- let je op het Dapperplein weggenomen en de vader had voor dit geld kleeren ge kocht. By huiszoeking in verband met dezen diefstal vond de politie een zestal fietsen en diverse onderdeelen, afkomstig van diefstal. Een 39-jarige werklooze straten maker uit de Indische buurt, die de lever- ancier van de hier en daar weggepikte fietsen was, werd gisterochtend aange houden en eveneens ingesloten. Van den boulevard gesprongen. - Mis schien omdat hy sneller by het verkoelende water wilde zijn, sprong gistermiddag de 37- jarige H. P. v. d. W. uit Rotterdam bij de Keizerstraat te Scheveningen van den bou levard af op het strand. Hij misrekende zich echter in de zachtheid van het zand, want hjj kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij een wervel brak. De gemeentelijke geneeskun dige dienst vervoerde hem naar het zieken huis aan den Zuidwal. Het tienduizendste schip. - Gistermor gen is het tienduizendste schip van dit jaar de Rotterdamsche haven binnengekomen. Het was het Duitsche schip „Vogesen". Het vorig jaar kwam het tienduizendste schip den 30sten Augustus binnen. Schilder van het dak gevallen. - Gister middag is een schilder, die werkzaamheden verrichtte aan het dak van een huis in de Elzenstraat te Amsterdam, by het afdalen van den gevel op straat gestort Het slacht offer werd naar het O.L.V. gasthuis ver voerd, waar een wervelfractuur werd i constateerd. Kind verdronken. - Gisteravond onge veer zes uur is het 3K-jarig meisje bij he spelen in de Eerste Katendrechtsche haven te Rotterdam geraakt en verdronken. Lijk van vermist meisje gevonden. Het lichaam van de achttienjarige mej. K., die sedert 30 Juli uit de ouderlijke wo ning te Sint Antonius (N.-Br.) wen*,.vejt mist, is gister in Xanten (Duitschland) u den Rijn opgehaald. 71) „Dank je, mijn kind", lachte de million- nair, toen het meisje hem een fermen kus gaf. „Nu is het mijn beurt" en hij sloeg zijn armen om haar heen en kuste haar even eens. Daarna keerde hij zich tot Mallinsbee, stak hem zijn hand toe, en zei: „Ik ben bly u te ontmoeten, mr. Mallinsbee, en het doet me genoegen, dat u dien oogklep hebt afgedaan. De zaak is nu afgeloopen en u hebt overwonnen. Ik beloof dat alles, wat in mijn naam door mijn zoon werd verricht, door zal gaan. Ziet u, hij is van nu af aan mede-eigenaar, dus hij heeft het recht uit myn naam te handelen. Ik ver trouw hem mijn dollars toe, maar u ver trouwt hem nog iets veel waardevollers toe. Ik hoop, dat u even tevreden over hem zult zyn als zoon, als ik". Mallinsbee lachte en keek teeder naar Hazel. „Zoodra uw zoon ten tooneele verscheen, mr. Carbhoy, voelde ik de winterkou al na deren. Maar het spijt me niet, ik mag hem graag. „Maar", vervolgde hy met een zucht, „ik zal myn kachels hard moeten stoken". Hazel liep op haar vader toe en legde haar arm om zijn middel. „Stil maar, va dertje", zei ze en streek over zijn verweer de gezicht, „ik ben nog niet weg. En als ik ga, kom ik toch geregeld weer terug". Silas Mallinsbee schudde zijn hoofd en zei zacht: „Maak je geen zorgen, kind. Ik denk, dat het een zachte winter zal worden. Zie je. ik krijg er nu ook een zoon bij en wie weet komen er wel kleinzoons Maar Hazel legde haastig haar hand op zyn mond, zoodat hy de verdere mogelijk heden niet kon opsommen. Gordon lachte, terwijl zijn vader den va der van het meisje toeknikte. „Beste jongen", zei de millionnair, met een warm gevoel van trots. „Zeg eens Even werd hij ernstig. Maar daarna keerde de vroolijke tinteling weer terug in zijn oogen. Hazel en Gordon waren vol verwachting, wat er zou volgen. „Heb je het aan je moeder verteld, Gor don?" vroeg de millionnair. „Je hebt eigen lijk zoowat alles in die rare brieven van je verteld". Gordon schudde het hoofd en grinnikte Hazel keek hem aan. Zijn vader lachte eigenaardig en zei: „Ze zal natuurlijk erg blij zijn", maar 't klonk niet erg overtuigend. „Een man mag b'ij zijn, als hij een vrouw als Hazel krijgt. Je moeder is een beste vrouw, Gordon, maar ze heeft zoo haar eigenaardigheden. Maar ze is goed en ze zal heel blij met Ha zel zijn". Zijn woorden drukten echter wel eenigen twijfel uit. Maar Gordon wist met zijn op gewektheid de atmosfeer weer op te hel deren. „Laat dat maar aan mij over, vader", riep hy uit. „Ik ken haar zoo goed. Ik zal haar vannacht nog schrijven o, wacht, dat doet me er aan denken hij keek op zijn horloge. „Het zal dadelijk al licht wor den. Hazel moet wat rusten". Hazel lachte. Ze had geen slaap, maar ze was wel wat moe en uitgeput na al die spanning en emotie, zoodat ze wel graag even naar bed wou. Ze zei: „Morgen komt er weer een dag, een heerlyke, lange dag, waar we niets meer hebben te verbergen en geen leelijke plan nen meer behoeven uit te broeden. Wat is het heerlyk, je zelf weer te kunnen zijn. Laten we allemaal wat gaan slapen en ge lukkig zijn om al de mooie dagen, die er nog voor ons liggen". Gordon schreef dien nacht echter geen brief naar huis. Hij dacht lang na en be sloot toen een telegram te zenden. Zijn moeder had vele goede eigenschappen, maar waar het haar huis en haar bezit tingen betrof, was ze soms wat eigenaardig Daarom besloot hij op een andere manier te werk te gaan. Hij spendeerde zyn nachtrust er aan en ook die van een paar andere wezens. Sun- set werd uit zijn slaapje gewekt en ook Steve Mason moest een portie nachtrust opofferen. Gordon reed zoo snel als hij kon naar Snake's Fall. HU wou nog voor het ontbyt weer op de boerderU terug zyn. Toen hy in het dorp kwam, sloeg hy geen acht op de overvloedige protesten van den telegra fist. Hy hield net zoo lang aan tot Steve Mason zuchtend opstond, wat. kleeren aan sjorde en aan het gehate toestel ging zitten om het bericht naar New York door te sei nen. Na eenige overweging had Gordon op een stuk papier een zeer diplomatiek bericht geschreven en het was dit bericht, dat me vrouw Carbhoy aan haar ontbyt ontving en waarvan ze zoo ontstelde, dat ze het heele Carbhoy gebouw in rep en roer bracht: „Mrs. James Carbhoy, New York Gordon heeft hier prachtig werk ver richt. Als je het hoort, zul je trotsch op hem zUn. Ik ben nu bU hem. Groote ge beurtenissen op til. Ik wil belangryke fi- nancieele transacties met zekere personen afsluiten. Jouw invloed dringend gewenscht voor sociale doeleinden. Je zult me begrU- pen. als ik spreek van ryke, niet te ver smaden erfgename. Gordon moet worden overgehaald. Kom dadelyk naar Snak»'» Fall. Zal je daar op het depot afhalen. James Carbhoy- Toen Gordon dit bericht aan den vol geduld wachtenden telegrafist had 0 handigd en deze het goed overgelezen keek hy den ander brutaal grinnikend Gordon ergerde zich en riep uit: - „Sta daar niet zoo stompzinnig l zen, want dat staat je heelemaal niet. als de wind aan dat toestel zitten en I dat bericht door, anders zal James C®r van een en ander op de hoogte worden bracht". v„n Alleen de naam van den presiden den spoorweg deed Steve Mason a maar Gordon's autoriteit erkende ny niet. Hy zei half dreigend, half minac „JU hebt dit geschreven, meneer bent niet eens James Carbhoy". Maar Gordon was niet in een s ,gngd» voor kletspraatjes en bovendien ,v£ g t hU er naar weer naar de boerderU 8aan- ze) hij „James Carbhoy is mUn vader ^r- scherp, „en als je daar nog niet me yjn, sepit bU kunt, zal ik je ook nog v ejn. dat ik mUn vaders zoon ben. Ga 1 delUk aan den gang, of wou je nog en Steve Mason koos de wUste p..rcj h»' ging aan het toestel zitten en zoo bericht naar New York overgeseino. EINDE.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6