Ilkec&eckht Dagorder van Hitier. paardenmarkt! JÉ* EERSTE BLAD kerk luiden de klokken het uur der bevrijding van Dantzig in. Wij danken God onzen Heer, dat Hij den Führer de kracht en de mogelijkheid heeft gege ven, ook ons te bevrijden van het kwaad van het dictaat van Versailles. Wij, Dantzigers, zijn gelukkig, thans ook burgers te mogen zijn van het rijk. Mannen en vrouwen van Dantzig. Wij willen in dit plechtige uur zij aan zij staan, elkander de hand reiken en den Führer de heilige belofte geven alles te doen, wat in onze macht is, voor ons heerlijke groote Duitschland. Leve het bevrijde weer tot het rijk teruggekeerde Dantzig. Leve ons groote Duitsche vaderland. Leve onze geliefde leider Adolf Hitier. FORSTER PROCLAMEERT EEN NIEUWE GRONDWET. Gouwleider Forster heeft het volgende telegram aan den Führer gzeonden: Mijn Führer, Ik heb zoojuist de grondwet van den staat, de hereeniging van Dantzig met het Duitsche rijk betreffende, ondertee kend, en daarmede van kracht ver klaard. De wet wordt genoemd: „Grondwet van den staat van de vrije stad Dantzig, de hereeniging met het Duitsche rijk betreffende, van I Sept. 1939". Tot opheffing van den dringenden nood van volk en staat der vrije stad Dantzig vaardig ik de volgende grond wet voor den staat af: artikel 1: De grondwet van de vrije stad Dantzig is met directen ingang op geheven. artikel 2: Alle bevoegdheden en het uitvoerende bestuur worden uitsluitend uitgeoefend door het staatshoofd. artikel 3: De vrije stad Dantzig vormt met directe inwerkingtreding met haar gebied en haar volk een deel van het Duitsche rijk. artikel 4: Tot de definitieve bepalin gen over de invoering van het Duitsche rijksreclit door den Führer, blijven de gezamenlijke wettelijke bepalingen uit de grondwet, zooals zij op het oogen- blik van de uitvaardiging van deze grondwet van den staat gelden, van krEcht« Dantzig, 1 Sept. 1939. w.g. Albert Forster, gouwleider. Ik verzoek u, mijn Führer, in naam van Dantzig en zijn bevolking, aan deze „grondwet van den staat" uw toestem ming te geven, en bij rijkswet de herin lijving bij het Duitsche rijk te voltrek ken. In toegewijdheid betuigt Dantzig u, mijn Führer, onvergankelijke dank baarheid en eeuwige trouw. Heil u, mijn Führer. w.g. Albert Forster, gouwleider. Hitier antwoordt. De Führer heeft het volgende tele gram gezonden aan gouwleider Forster: „Aan gouwleider Forster, Dantzig. Ik neem kennis van de proclamatie der vrije stad Dantzig inzake den terug keer tot het Duitsche rijk. Ik dank u, gouwleider Forster, allen mannen en vrouwen in Dantzig voor de onwrikbare trouw, welke gij in zoo lange jaren hebt bewaard. Groot-Duitschland begroet u van ganscher harte. De wet inzake de hereeniging wordt direct voltrokken. Ik benoem u tot chef van het burgerlijk bestuur voor het gebied Dantzig. w.g. Adolf Hitier". Duitsche voorstellen geen ultimatum en geen eisch. Een Duitsch woordvoerder te Londen heeft in een commentaar op de voorstellen van Hitier gezegd, dat de Duitsche regee ring thans op het antwoord van Polen wacht. Hij zeide: „Er is geen tijdslimiet voor de aanvaarding der zestien punten ge steld en deze punten zijn ook geen eisch, doch slechts de grondslag voor onderhande lingen en niets meer. De houding der Polen echter, die geen delegatie naar Berlijn zen den komt neer op een practisch weigeren van onderhandelingen". De woordvoerder voegde hieraan toe, dat de deur voor onderhandelingen nog open is. De heden door Hitier uitgevaardigde dag order aan de weermacht luidt als volgt: „De Poolsche staat heeft de vreedzame regeling van de nabuurbetrekkingen, waar naar ik gestreefd heb, afgewezen. Hij heeft inplaats daarvan een beroep op de wape nen gedaan. De Duitschers in Polen worden met bloedige terreur vervolgd, van huis en hof verdreven. Een reeks van voor een groote mogendheid onverdraaglijke grens- schendingen bewijst, dat de Polen niet lan ger bereid zijn, de Duitsche rijksgrenzen te eerbiedigen. Om aan dit waanzinnige optre den een einde te maken, blijft mij geen an der middel dan van nu af aan geweld tegen over geweld te plaatsen. De Duitsche weer macht zal den strijd om de eer en de levens rechten van het herrezen Duitsche volk met harde vastbeslotenheid strijden. Ik ver wacht, dat ieder soldaat, gedachtig aan de groote traditie van het eeuwige Duitsche soldatendom, zijn plicht tot het uiterste zal vervullen. Blijft u steeds en in alle lagen bewust, dat gij de vertegenwoordigers van het nationaal-socialistische Groot-Duitsch land zijt. Leve ons volk en ons rijk". Frankrijk is paraat. De Fransche minister-president heeft vanochtend om kwart voor negen generaal Gamelin, den chef van den generalen staf der landsverdediging, en generaal Colson, den chef van den generalen staf van het leger ontvangen. Hitier voor den Rijksdag. Officieus werd hedenmorgen gemeld, dat Hitler voor den Rijksdag heeft me degedeeld, dat hij vastbesloten is: 1. De kwestie Dantzig op te lossen. 2. De kwestie van den corridor op te lossen. 3. Ervoor te zorgen, dat in de ver- Alkmaar, Vrijdag. 36-JARIGE MILITAIRE DIENST. Vandaag zal de adj.-onderofficier van der Schot zijn 36-jarig dienstjubileum herden ken. Vanmorgen is hem, in tegenwoordig heid van de luchtdoel-artillerie, de gebrui kelijke gouden medaille uitgereikt. ENKELVOUDIGE KAMERS VAN DE RECHTBANK. Mr. Ledeboer aangewezen tot kinderrechter. De minister vai justitie heeft met ingang van heden aangewezen voor den tijd van twee jaren als lid in de enkelvoudige kamer voor de behandeling van burgerlijke kinder zaken, tevens belast met de behandeling van kinderstrafzaken van de arrondissements rechtbank alhier den heer mr. A. M. Lede boer. Burgerlijke zaken. Tot lid van de enkelvoudige kamer voor de behandeling van burgerlijke zaken is aangewezen de heer mr. J. Krabbe, rechter in de rechtbank. VEREENIGING ZIEKENHULP. Men schrijft ons: Velen, die belang stellen in het werk van bovengenoemde vereeniging, zullen denken aan de vergissing, wanneer zij dit verder lezen en zien dat het bestuur nu reeds een aanbeveling plaatst voor de jaarlijksche in zameling der gelden, waardoor het moge lijk zal zijn het zegenrijke werk om aan de vele zieken en zwakken van alle gezindten, voor wie de behandelende doktoren ver sterkende middelen hoog noodig achten, doch die dit uit eigen inkomsten niet kun nen aanschaffen, die te kunnen verstrek ken. In de tientallen van jaren, dat zieken hulp werkt, is daardoor het lijden van menig langdurig ziekbed kunnen worden verlicht. Twee maanden is het werk stopgezet, omdat de kas uitgeput was. Het is daarom dat inplaats van in October, reeds in Sep tember de lijsten zullen worden aangebo den door vele collectrices, die daarvoor be reid zijn geworden, waarvoor het bestuur haar zeer dankbaar is. Wanneer nu ieder geeft naar vermogen, dan kan men overtuigd zijn dat deze bij drage ten bate van vele lijdenden goed zal worden besteed en kan men het zekere ge voel hebben zijn hulpbehoevende mede burgers daadwerkelijk te hebben gesteund, wat beide partijen ongetwijfeld tot zegen zal zijn. SCHOUWBURG-LOGE DOELENVELD. Het succes van de dolle klucht: „Een huis vol herrie" herhaalde zich gisteravond in nog sterker mate. Het publiek heeft zich op buitengewone wijze geamuseerd met de avonturen van Arabella en allen die voor haar beefden en sidderden. De dwaze scènes, die culmineerden in de diverse tafereelen, die de bedrijven afsloten, verwierven een daverend applaus. En zelfs in de pauzes klonk de lach nog na. Een kermisstuk in optima forma. Aan 't slot vroegen de bezoe kers zich inderdaad af, hoe het mogelijk was, zooveel komische dwaasheden bij elkaar te brengen. Riek Berkhout had ook nu weer een groot persoonlijk succes met de vertol king der schoonmoeder-rol. Maar ook de overige medewerkenden, zooals b.v. Jan Nooy als dokter Nix en Harry Boda als Jack waren zeer goed op dreef. Nog drie dagen zal men bij dit kermisstuk een heel gezelligen avond kunnen door brengen. DE KAASMARKT De aanvoer, 74000 kg., bleef heden be neden de verwachting. In dezelfde week van het vorig jaar bedroeg de aanvoer 92000 kg. De verminderde aanvoer wijst op een ontwrichting in het bedrijfsleven tenge volge van de auto-vordering. De prijs 17.5C als hoogste markt, was slechts 1 hooger dan dien van de vorige week en 5 lager dan in dezelfde week van het vorig jaar. De producenten hadden, gezien de stij ging van de vleeschprijzen, een hoogere markt verwacht, doch de handel was er zoozeer van overtuigd, dat de huidige re geering elke prijsstijging zal tegen gaan, dat men geen hooger prijs durfde besteden. Aangezien deze prijs voor de producen ten nog geen 4 cent per liter melk toe laat, een prijs die voor een loonende be drijfsvoering onvoldoende is, mag even wel worden aangenomen dat een even- tueele vast te stellen maximumprijs hooger zal zijn. DISTRICTSARBEIDSBEURS. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 1 statenmaker, 2 stratenm. opperl., 1 stucadoor-opperman, 1 tegelzet ter, 1 granietwerker, 1 fundeeringswerker, 1 uitvoerder, 7 betonwerkers, 13 voegers, 15 stucadoors, 22 opperlieden, 5 schilders, 8 metselaars, 135 grondwerkers, 34 timmer lieden. Groep metaalindustrie: 2 autogeen-las- schers, 2 afbramers, 3 bankwerkers, 2 blik slagers, 1 constructiewerker, 2 electriciens, 1 fitter, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 1 ketelmaker, 3 klinkers, 1 loodgieter, 2 lijnwerkers, 2 machinisten, 1 machinetee- kenaar, 6 metaaldraaiers, 2 metaalslijpers, 5 monteurs, 1 rijwiellakker, 2 scheepsbou wers, 3 plaatwerkers, 2 scheepstimmerlie den, 1 ponser, 1 rijwielhersteller, 9 smeden, 8 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 1 vuurwerker, 3 wagenmakers, 5 ijzerwer kers, 2 ijzerboorders, 2 zandbereiders, 5 zandvormers. Groep verkeerswezen: 46 chauffeurs, 14 schippers, 7 koetsiers, 19 pakhuisknechten, 26 magazijnbedienen, 1 emballeur, 1 kell- ner, 5 loopknechten. Groep voedings- en genotmiddelen: 51 sigarenmakers, 5 sig. sorteerders, 2 tabaks bewerkers, 5 slagers, 1 bierbottelaar, 1 kof- fiestroopbrander, 7 chocoladebewerkers, 7 zuivelbereiders, 12 bakkers. Groep houtbewerking: 8 meubelmakers, 3 stoffeerders, 2 mach. houtbewerkers, 2 kistenmakers, 1 fabrieks-timmerman, 2 borstelmakers. Groep handel: 17 vertegenwoordigers, 3 winkelbedienden, 1 colporteur. houding Duitschland-Polen een wen ding intreedt, welke een vreedzame sa menwerking garandeert. Hij zal, aldus verklaarde de Führer met nadruk verder, zoolang strijden, totdat de Poolsche regeering geneigd is die toestand tot stand te brengen, of totdat een andere Poolsche regeering zal worden gevonden, welke daartoe bereid is. (De rede van Hitler in den Rijksdag vindt men elders in dit nummer.) Uit Dantzig werd hedenmorgen gemeld: Op alle aanplakzuilen in de stad zijn biljetten aangeplakt, waarop r-ededeeling wordt ge daan van de hereeniging van Dantzig met het rijk. Er vormen zich groepjes, die „Heil Hitler" roepen. In de stad wordt gevlagd en de kerkklok ken luiden. Nationaal-socialisten roepen: „Dantzig maakt van vandaag af deel uit van het Duitsche rijk". De toestand in Duitschland. Maat regelen op het gebied van het recht. In het rijkswettenblad is vandaag een decreet van 17 Aug. 1938 gepubliceerd, in zake een speciaal strafrecht, dat in oorlogs tijd van toepassing is. V oorzorgsmaatregelen. Van hedenochtend af zijn voorzorgsmaat regelen genomen voor het geval van oor log. In den nacht zijn posten der passieve ver dediging in uniform, met stormhelm en uit rusting gealarmeerd en reeds in de onder nemingen geïnstalleerd. De menigte leest de speciale edities van de bladen. Völkischer Beobachter wordt gratis aan de voorbijgangers uitgedeeld. Op straat ziet men tal van particuliere auto's, die gevorderd zijn en waarop aanwijzingen zijn aangebracht met betrekking tot de af- deeling waartoe zij behooren. Het Britsche parlement komt bijeen. Officieel wordt uit Londen me degedeeld, dat beide Huizen van het parlement vanmiddag om zes uur bijeen zullen komen. Poolsche steden worden reeds gebombardeerd. Het Witte Huis te Washington heeft be- kend gemaakt, dat de ambassadeur der Ver Staten te Warschau vanochtend om zeven uur vijftig den president er telefonisch van op de hoogte heeft gesteld, dat Duitschland m Polen was gevallen en dat vier Poolsche steden waren gebombardeerd. Volgens een mededeeling uit Poolsche kringen, werd Warschau vanochtend om 9 uur gebombardeerd. De radio te Warschau deelt officieel me de, dat de Duitschers ook aanvallen doen in Opper-Silezië. Het Duitsche offensief wordt uit Parijs bevestigd. Volgens hedenmorgen te Parijs ont vangen inlichtingen zijn de Duitsche troepen vanmorgen het offensief in de volgende richtingen begonnen: In het Noorden van Polen op de grens van Oost-Pruisen wordt een aanval uit gevoerd in de richting van de steden Mlawa, Dzialdowo en Chojnice; in het zuiden heeft de Duitsche aanval tot doelwit op de grens van Silezië het Si- lezische steenkolenbekken en in het bij zonder dat van Czetochowa. Ook de haven van Gdynia is vanmorgen door de Duitsche luchtmacht gebombardeerd. Een later bericht uit Parijs bevestigt het Duitsche offensief tegen Polen. Krakau, Kattowitz en andere steden zijn uit de lucht gebombardeerd. De Duitschers zijn aangevallen zonder een ultimatum te stellen. Het Duitsche of fensief ontwikkelt zich in drie richtin gen, de eerste uit Oost-Pruisen, de twee de naar Silezië, de derde naar het noor den vanuit Slowakije. Wat' doen Frankrijk en Engeland? Uit Parijs wordt gemeld, dat de leden der regeering hedenmorgen om half elf op het het Elysée onder voorzitterschap van presi dent Lebrun bijeen zijn gekomen. De oorlogsverklaring van Duitschland aan Polen zal Frankrijk en Engeland er waar schijnlijk toe brengen nieuwe militaire maatregelen te nemen. Waarschijnlijk zal het Fransche parlement morgen bijeenko men. Reeds vele slachtoffers onder burgerbevolking. Uit Londen wordt gemeld, dat nog zes andere Poolsche steden door Duit sche vliegtuigen gebombardeerd zijn. Naar gemeld wordt, vallen er onder de burgerbevolking vele dooden en ge wonden te betreuren. Uit Poolsche bron in Parijs meldt Havas, dat de Duitsche vliegtuigen van morgen om 9.30 uur Warschau gebom bardeerd hebben. Het Engelsche kabinet vergadert. Uit Londen wordt gemeld, dat het Engel sche kabinet heden bijeenkomt. Zie eventueel Laatste Berichten. Verwachting Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Plaatselijk ochtendmist, overdag gedeeltelijk bewolkt, droog vrij warm weer, zwakke wind uit zuidelijke richtingen. Buitenlandsch weeroverzicht. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Noorsche zee hield stand, evenals dat over Frankrijk en de Alpen. De vore van relatief lagen luchtdruk, welke een scheiding vormt tusschen deze twee gebieden, is wat opge vuld, en is daarbij langzaam over ons land naar het noorden getrokken. Dit ging ge paard met onweersbuien, waarbij vooral in het midden van ons land zware neerslag is gevallen. (De Bilt meldt 16 mm). De tempe ratuur is hier over het algemeen gedaald, maar blijft nog boven haar normale waarde. De vlakke depressie over het Oostzeege bied en de Randstaten is weinig veranderd. Het veroorzaakte hier en daar wat regen en onweer. De oceaandepressie beïnvloedt het weer in Bretagne, en op de Britsche eilanden. De lucht is hier zwaarbewolkt of betrokken bij zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. In het Middellandsche- zeegebied blijft de luchtdruk laag. Op de noordkust van Afrika viel zware neerslag gepaard met onweer. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.23 tot 5.42 uur licht op. Groep boek- en steendrukkerijen: 2 let terzetters, 4 boekdrukkers, 3 boekbinders. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 13 tuinlieden, 25 landarbeiders, 2 bloemisten. Overige beroepen: 3 portiers, 2 papierbe werkers, 1 tegelmaker, 3 wasschers, 1 verf- bereider, 1 bedrijfsleider, 1 reclameteeke- naar, 1 verpleger, 2 kleermakers, 2 kalk branders, 1 verzekeringsagent, 2 controleurs, 1 rietwerker, 1 huidenzouter, 2 incasseer ders, 1 administrateur, 3 schoenmakers, 1 zakkenstopper, 1 secr.ambtenaar, 2 boek houders, 11 kantoorbedienden, 6 fabrieksop- zichters, 231 losse en 38 transportarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 8, overige beroepen 7. Werkzoekenden beneden 18 jaar: 12. Vrouwelijk personeel: 1 fabr.arbeidster, 5 kantoorbedienden, 2 ass. in de huishouding. Alkmaar, 26 Augustus 1939. De directeur, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 14 tot en met 25 jaar. In de week van 24 tot en met 31 Augustus werden mede door bemiddeling van de Ar beidsbeurs geplaatst: 3 timmerlieden, 1 kantoorbedienden. In de Centrale Werkplaats bestaat gele genheid om tijdens werkloosheid arbeid te verrichten in hun vak voor: kantoorbedien den, magazijnbedienden, timmerlieden, metselaars, schilders, bankwerkers, electri ciens, instrumentmakers, monteurs, teeke naars. Namens de commissie voor ontwikkeling en ontspanning van werkloozen, De alg. leider, TH. SCHOUTEN. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Langestraat 85. Nieuwe aanwinsten 2e suppl. lijst 38. Engelsche romans. 823B93.1p Buck. The patriot. 823B93.lt Buck. This proud heart. 823F41 Forester. The happy return I. 823G37c Gibbs. Cities of refuge. 823G37n Gibbs. This nettle, danger. 823M34.6 Maurier, du. Rebecca. 823S20.5c Sayers. Clouds of witness. 823S20.5w Sayers. Whose body? Duitsche romans. 833H71a Hofmannsthal, von. Andreas. 833K35.5k Kesten. König Philipp der Zweite. 833K37k Keun. Kind aller Lander. 833R29 Reger. Union der festen Hand. 833U58 UHtz. Der Gaukler von London. Fransche romans. 843B48.9j Bernanos. Journal d'un curé de campagne. 843C21.9 Chazournes, de. Carolino; ou, Le départ pour les iles. 843C33d Colette. Duo. I. 843C33t Colette. Le toutounier. II. 843C36.7 Corthis. Pour moi seule. 843D35.5 Desamrest. Torrents. 843F15.5 Farrère. La bataille. 843F43.2jFrancis. La jeune fille secrète. 843G41 <?traudoux. Choix des élues. 843K35e Kessel. L'équipage. 843M35.5m Maurois. La machine a lire les pensées. 843N21.5d Némirowskij. Deux. 843T41 Troyatt L'araigne. is hist. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht Augustus 1939. In den loop der maand Augustus werd op de spaarbankboekjes ingelegd 151 995 71 en terugbetaald 190.609,49. Het aan de inleggers verschuldigde kapitaa1 bedraagt thans 4.044.612,07. Het aantal in den loop van Augustus nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 91 Inge trokken werden 100 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt thans 13651 Van dit aantal behooren 9013 aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2722 aan personen elders woonachtig en 1916 aan schoolspaarders. Onder de in Augustus uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 14 boekjes voor jong geborenen (op deze boekjes plaatst de Spaar bank een eersten inleg van 1 De lediging in den loop der maand Augus tus van 317 spaarbusjes leverde een bedrae van 4407,78 aan kleine besparingen op WERK OPGEDRAGEN. Burgemeester en Wethouders van Alk maar hebben het ophoogen, rioleeren en be straten van het terrein „Volkstuintjes" aan den Freischeweg opgedragen aan de Aan nemingsmaatschappij De Moei en Hermo, N.V. te Alkmaar voor 11.280. De Directeur van het Marktwezen maar brengt hierbij ter algemeenp ,e Alk dat ter gelegenheid van de PaAb nis, MARKT, welke alhier wordt gehn,,a En- WOENSDAG 6 SEPTEMEER '39 n °P voeren dieren alléén naar de marw aan k worden gebracht via de PieterstraJt m°gen de Kanaalkade. 1 vatiaf De paarden welke over de Boombr het Zeglis naar de markt gebracht gaan langs de Voormeer, de Bierkade°rderi de Schermervlotbi ug, langs den v' °Ver dijk, over de Frieschebrug en langs d*naal' naalkade naar de Pieterstraat. Ka" Alle dieren die niet over de FrieschaK de stad binnen komen, moeten zoon g worden vervoerd dat zij door de p-tnig straat, vanaf de Kanaalkade, ter m komen; de overige toegangen tot de worden afgezet. Qe ma*kt Aan de KANAALKADE, bij de straat, zullen de aan te voeren dieren d kundig worden onderzocht en zal het v schuldigde marktgeld moeten worden vi" daan. Vóór des morgens 7 uur mogen geen d' ren op het marktterrein geplaatst worden" terwyl na des voormiddags 10 uur Ee paarden meer ter markt zullen worden gelaten. De markt duurt tot des namiddag 4 uur. 8 Voor het plaatsen der paarden worden aangewezen; de DIJK, MARKTSTRaat WAAGPLEIN en GEDEMPTE NIEUWE SLOOT; voor het plaatsen van veulens een gedeelte van het Waagplein. ALKMAAR, den 31sten Augustus 1939 De Directeur voornoemd' VOORTHUIJSEN. UITBETALING KOSTWINNERSVERGOEDING. De Burgemeester der gemeente Alk maar maakt bekend, dat de uitbetaling var» kostwinnersvergoedingen als volgt zal geschieden: Nieuwe gevallen: Uitbetaling ten kantore van den Ge meenteontvanger op Zaterdag 2 Septem ber, en wel voor hen, wier geslachtsnaam begint met de letters: A t/m. F van 910 uur. G t/m. L 1011 uur. M t/m. S 1112 uur. T t/m. Z 121 uur. Uitbetaling geschiedt echter alleen aan hen, die hun aanvrage om vergoeding vóór Vrijdag 1 September hebben inge diend. Voor de overigen zal een nadere rege ling worden getroffen. Oude gevallen. Zij, die reeds in het genot van kost winnersvergoeding zijn (opkomst B. 0, U. V.), moeten deze op Zaterdag 2 Sep tember afhalen in het gebouw van het voormalig Politiebureau, Langestraat 87. Ten stadhuize worden geen vergoedin gen uitbetaald. Alkmaar, 1 September 1939. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. HANDELSAVONDSCHOOL ALKMAAR. Sollicitanten worden opgeroepen naar de tijdelijke betrekking van Leeraar in Duitsch aan bovengenoemde schooL Aantal lessen waarschijnlijk 4 per week. Cursusduur Sep tember tot en met ApriL Salaris volgens Rijksregeling (le klasse). Geen bezoek dan na oproeping. Sollicitatiestukken (adres ongezegeld) in te zenden aan het gemeentebestuur vóór 8 September a.s. Alkmaar, 1 September 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. IN ALKMAAR WACHT MEN VOL SPANNING HET VERLOOP DER GEBEURTENISSEN AF. Zoowel gister tot laat in den avond als h* den wachtten zeer velen voor ons bureau ®P onze bulletins welke in groote trekken verloop der gebeurtenissen weergeven. Daarnaast luistert men naar de rae met de pers wedijvert om alles wat in dagen van spanning van beteekenis is vlug mogelijk aan de luisteraars beken maken. n Hoewel ieder doordrongen is van.tinS ernst van den toestand houdt de bevo zich gelukkig opmerkelijk kalm. Wij kunnen er niet genoeg op aan 1 dat ieder in deze moeilijke uren zy p doet een paniekstemming zoo veel m 8 te voorkomen. DE AANRIJDING TE HEEK1IUGOWAARD N0°B hug0. Omtrent de aanrijding te /iee^enjs, waard van de auto van den heer r. - s horlogemaker aldaar, deelt men 0 mede, dat dit geheel foutief is e ,ardig zender van dit bericht in een eig daglicht stelt. Mienis die Het was n.L niet de heer F. aangereden werd, doch dc heer u-tgtaan- die wél zijn richtingwijzer na jjeef doch door niet goed opletten va -en P. de B. uit Alkmaar werd aangei deze man zelf getuigde. BABY VERDRONKEN. Aan de Burgemeester B°sstra3nden 0<1t ermiddag een baby van 13 in fou tciiiiiuudg ecu vavj verdronken. Het kind was acht ^^ief van de buren gekomen en wa T wijs in een teil met water 8 de T c>en wijs in een ten mei - en a» men het ongeval opmerkte, w g vensgeesten bij de arme klei weken. HULP BIJ HET ROODE GEVRAAGD. M De afd. Bergen—Schoorl ^je» Roode Kruis roept vrouwe je gev' j5 die bekend zijn met of a diensten v' voor de verpleging, om n o0dige aan te bieden voor eventueel verpleging.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2