Jeifittelon TEGEN DE WET tweede blad Personenvervoer op 1 en 2 September. Men reize zoo weinig mogelijk, Belangrijke uitbreiding der treinenloop. Hervatting van het goederenverkeer. De geneeskundige voorzie ning der burgerbevolking. Wetsontwerp ingediend. Tijdelijke maatregelen voor postvervoer. Correspondentie tot het uiterste beperken. De wethoudersverkiezingen In dienst zijnde raadsleden stemmen mee. Het aanbod van koningin Wilhelmina en koning Leopold. Inventarisatie van voor raden thans voltooid. Naar het Engelsch van MARTIN PORLOCK. Ofschoon de directie van de Nederlandsche Spoorwegen haar uiterste best zal doen om op Vrydag en Zaterdag het personen verkeer door middel van auto bussen zoo goed mogelijk gaande te houden, doet de directie een drihgend beroep op het publiek om het reizen op dezen dagen zoo veel mogelijk te beperken. De directie van de Nederland sche Spoorwegen deelt, na be komen machtiging van de militaire autoriteiten mede, dat het in het voornemen ligt met ingang van Maandag 4 September a.s., op alle geëlectrificeerde baanvakken een uurdienst te onderhouden. Dat is dus AmsterdamDord recht, AmsterdamAlkmaar, HaarlemIJmuiden, Velsen/ IJmuiden OostUitgeest, Haar lemZandvoort, Rotterdam Hoek van Holland, Amsterdam UtrechtEindhoven, en Rotter dam/den HaagUtrechtArnhem. Op de lijn Rotterdam Hofplein den Haag H.S.Scheveningen Kurhaus, zal met ingang van Maandag a.s. de dienstregeling van 15 Mei 1939 worden hervat. In aansluiting aan de dienstregeling van de geëlectrificeerde baanvankken, zal op alle overige belangrijke baanvakken een tweeuurdienst met stoom- en diesel- treinen worden gereden, eventueel ver sterkt op het forensentraject Amsterdam Amersfoort. Dit betreft dus in de eerste plaats de verbindingen van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam met Groningen, Leeuwarden, Twente en Maastricht, als mede de verbinding LeeuwardenArnhem Den Bosch, RoosendaalVlissingen. Op alle bovengenoemde trajecten wordt weer met de groote snelheid van de normale dienstregeling van 15 Mei van dit jaar ge reden. Op de grens baanvakken Oldenzaal Bentheim, ZevenaarEmmerik, Nijmegen Kleef, MaastrichtVisé en Roosendaal Esschen zal waarschijnlijk een pendel dienst worden gereden. Dè internationale D-treinen I» 78 en D 77 tusschen Vlissingen en Keulen vice versa blijven loopen. Het vervoer van bagage en rijwielen zal in beperkte mate weer mogelijk zijn. Ook wat het goederenvervoer betreft konden belangrijke maatregelen genomen worden. Het goederenverkeer zal in den nacht van Maandag op Dinsdag namelijk in beperkte mate worden hervat. Stuk goederen worden Maandag weer ter ver zending aangenomen. Het vervoer van wagenladingen zal van dien dag af op beperkte wijze plaats hebben. Aanvragen tot het beschikbaar stellen van wagens kunnen thans weer worden ingediend. Wat de bestelling betreft kun nen wij mededeelen, dat deze in den regel op normale wijze zal plaats hebben. Waar zulks nog niet mogelijk zou zijn, zullen de geadresseerden per kennis geving van aankomst mededeeling van de aankomst der goederen ontvangen. Het bovenstaande geldt: zoowel wat het personen- als het goederenvervoer aan gaat, onder de volgende twee beperkende voorwaarden: In de eerste plaats hebben militairen en goederen voor militaire doeleinden onder alle omstandigheden den voorrang. In de tweede plaats kan deze dienstregeling zonder voorafgaande kennisgeving te allen tijd? geheel of gedeeltelijk worden opgeheven, indien militaire belangen zulks noodzakelijk maken. Ingdiend is een wetsontwerp hou dende regelen met betrekking tot de geneeskundige voorziening onder de burgerbevolking in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitenge wone omstandigheden. Blijkens de memorie van toelichting heeft dit ontwerp ten doel voorzieningen te tref fen ten aanzien van de beschikbaarstelling van geneeskundige hulp voor de burger bevolking voor het geval bij mobilisatie vele geneeskundigen buitengewoon onder de wapenen worden geroepen. Het aantal praktiseerende artsen be draagt 5000, die over ons land in het alge meen in overeenstemming met de bestaande behoeften aan geneeskundige hulp zijn verspreid. Bij mobilisatie moeten ongeveer 1400 artsen bij leger en vloot onder de wapenen komen, bovendien zullen in geval van oor logstoestand het roode kruis en de luchtbe scherming talrijke geneeskundigen op- eischen. Het gevolg is, dat in de genees kundige voorziening vooral ten plattelande. vele en groote hiaten zullen ontstaan, wel ke wil niet de geneeskundige hulpver leening van de burgerbevolking in groot gevaar komen door plaatsvervangers zullen moeten worden aangevuld. Volgens recente berekening zullen ongeveer 500 medici in geval van mobilisatie terstond moeten worden vervangen, terwijl in nor male omstandigheden daarvoor ongeveer 200 meerendeel jonge artsen beschik baar zijn, welk aantal bij mobilisatie en a fortiori in geval van oorlog slinkt. Uit een en ander volgt, dat in de bedoelde abnormale omstandig heden een ernstig tekort aan ver vangers, en dus een fatale des organisatie van de geneeskundige hulpverleening der burgerbevol king dreigt. Een en ander kan naar de overtuiging van den minister gezien de vitale be langen van de volksgemeenschap, welke hier op het spel staan niet aan het par ticulier initiatief worden overgelaten en vereischt een wettelijke regeling, waarbij de organisatie van de geneeskundige hulp- verleenen voor het geval van buiten gewone omstandigheden wordt gecontrali- seerd in verantwoordelijke handen. Intusschen staat het niet vast, dat de overheid van de beoogde bevoegdheden ten aanzien van de geneeskundige voorzie ning in buitengewone omstandigheden ge bruik behoeft te maken gedurende den ganschen tijd, waarin de toestand van oor log, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden volgens de wet aanwezig is Het is zeer wel mogelijk, dat na verloop van eenigen tijd, wanneer de toestand zich in zekeren zin heeft geconsolideerd, de wettelijke regeling hetzij geheel, hetzij ten deele buiten werking kan worden gesteld, evenzeer als het aannemelijk is, dat zij bij het intreden van van dien toestand niet di rect geheel in werking behoeft te treden Hoofdzaak is, dat een wettelijke regeling voorhanden is. Centralisatie. In het algemeen wordt voorgesteld, om de geneeskundige voorziening in de te ver wachten „lacunes" te centraliseeren in één hand, n.1. die van den geneeskundig hoofd inspecteur van de volksgezondheid, met dien verstande, dat deze autoriteit niet zal behoeven op te treden, indien de genees kundige, die zijn praktijk niet of niet ge heel kan uitoefenen, zoodanige maatregelen heeft getroffen, dat daarin behoorlijk wordt voorzien door het optreden van een of meer uiteraard nabijwonende artsen, die hun eigen praktijk behouden. In alle andere ge vallen echter, dus zoowel wanneer derge lijke maatregelen niet zijn getroffen als wanneer een arts zonder eigen praktijk zal moeten inspringen, is ingrijpen door den hoofdinspecteur in het belang van den goe den gang van zaken noodig te achten. In het laatste geval zal de hoofdinspecteur met wenschen van den geneeskundige ten aan zien van den personen van den vervanger rekening houden. Als vervangers zullen door den hoofd inspecteur kunnen worden aangewezen zij, die de bevoegdheid tot het uitoefenen van de geneeskunst hier te lande hebben ver kregen in de laatste (zegge drie a vijf, een naar gelang van de behoefte bij koninklijk besluit te bepalen aantal) jaren. Bovendien zullen als vervangers kunnen worden aan gewezen de geneeskundigen, die zich vrij willig als zoodanig hebben aangemeld. Ter voorkoming van mogelijke schadelijke gevolgen van de vervanging van den ge neeskundige, wanneer hij zijn praktijk we der kan uitoefenen, doordat de vervanger of waarnemer zich in zijn plaats heeft „in geburgerd", is het wenschelijk, dat de ves tiging van een arts wordt verbonden aan de toestemming van den hoofdinspecteur. Ten slotte zullen maatregelen worden ge nomen betreffende de geldelijke vergoeding van den vervanger en den waarnemer door den geneeskundige, in wiens practijk is voorzien, doch die de inkomsten daaruit behoudt .benevens bepalingen, welke waar borgen, dat de vervanger de beschikking heeft over al hetgeen voor de waarneming der practijk noodig is. Een en ander zal worden geregeld bij algemeenen maatregel van bestuur. De betrokkenen hebben tegen een beslissing het recht van beroep op den minister. Aangezien momenteel leger en vloot zijn gemobiliseerd, is bepaald, dat de wet thans in haar geheel onmiddellijk in werking treedt. De algemeene maatregel zal direct daarna worden afgekondigd. In verband met de omstandigheid, dat op 1 en 2 September de spoorwegen in het algemeen niet voor postvervoer beschik baar zijn zal noodzakelijk vertraging in het postverkeer plaats vinden. P. T. T. zal het mogelijke doen het postverkeer op die dagen met autodiensten gaande te houden. Medewerking van de zijde van het pu bliek is daarvoor onontbeerlijk. Deze kan worden verleend door: a. de correspondentie tot het uiterste te beperken, d.w.z. tot hetgeen werkelijk noodzakelijk is; b. verzending van reclame- en andere drukwerken even aan te houden totdat weer vervoergelegenheid beschikbaar is; c. vooral ook zoo min mogelijk postpak ketten te verzenden, omdat voor zeker heid van vervoer hiervan niet kan worden ingestaan. Alleen indien men zich bepaalt tot het zeer noodzakelijke kah de postdienst deze dagen nog een beperkt vervoer gaande houden. Tenslotte wórdt nog eens een be roep op het publiek gedaan om vooral te zorgen voor juiste adresseering van cor respondentie voor militairen, t.w. naam, voorletters en rang van. geadresseerde, het onderdeel waar hij behoort of waarbij hij is gedetacheerd -en vooral: geen plaats namen. - De veldpostdienst zorgt voor de rest. Op de postkantoren zijn of worden voorbeel den van goede adressen voor militairen voorgehangen. De regeeringspersdienst meldt: Op Dinsdag 5 JSeptember a.s. zullen in de verschillende ge meenten des lands voor de eerste maal de nieuw gekozen gemeen teraden bijeen komen. In deze vergadering zullen o.a. de nieuwe raadsleden worden beëedigd en zullen de wethouders voor de komende zittingsperiode worden gekozen. Aangezien het van groot belang is, dat die vergadering zoo veel mogelijk door alle raadsleden wordt bijgewoond, zullen maatregelen getroffen wor den om raadsleden, die dien dag onder de wapenen vertoeven, in dien eenigszins mogelijk, in de gelegenheid te stellen de vergade ring bij te wonen. Uit Brussel wordt gemeld: De eerste minister en minister van buitenlandsche zaken, Pierlot, heeft aan het einde van den middag de ambassadeurs van Italië en Groot- Britannië ontvangen. De Italiaansche ambassadeur heeft den premier medegedeeld, dat de Italiaansche regeering met aandacht acte genomen heeft van het aanbod van goede diei.sten van H.H.M.M. de koningin der Nederlanden en den koning der Belgen. Zij waardeert dit initiatief hooge- lyk en verzoekt de Belgische regee ring de tolk te willen zijn van haar zeer levendigen dank. De Britsche ambassadeur heeft, van zijn kant, de volgende mededee ling gedaan: De Britsche regeering heeft met genoegen de mededeeling ontvangen, volgens welke de koning der Belgen en de koningin der Nederlanden in gemeenschappelijk overleg hun goede diensten willen aanbieden met het doel een bevredi ging te brengen in de huidige crisis en met de hoop den oorlog te vermijden. De Britsche regeering begroet dit aanbod met sympathie en zal er gaarne gebruik van maken, wanneer de gelegenheid zich daartoe voordoet. Zij waardeert hoogelijk de bedoelin gen, die bij dit initiatief hebben voor gezeten. HET AANBOD VAN GOEDE DIENSTER VAN KONINGIN WILHELMINA EN KONING LEOPOLD. Gisteren zijn de antwoorden van Frankrijk, Duitschland en Polen op het aanbod van „goede diensten" door de Souvereinen van Nederland en België vermeld. Thans is nog het antwoord ontvan gen van Engeland en Italië. Engeland heeft verklaard, met waardeering van het aanbod kennis te hebben genomen en zich er over te zullen verheugen indien er iets goeds uit voortkomt, terwijl Italië voor het aanbod dank heeft betuigd en verklaard heeft er akte van te hebben genomen. Van bevoegde zijde wordt me- degedeeld, dat, nu door middel van een algeheele inventarisatie de voorraden zijn vastgelegd, het óp 28 Augustus j.J. voor de ge- inventariseerde voedingsproducten afgekondigde b e- en ver werkingsgebod voor al deze producten per 1 Sept. is in getrokken voor zoover het betreft het be- of verwerken van eigen voorraden, waarvan overeenkom stig de voorschriften opgave is ge daan of waarvan kan worden aangetoond, dat het vervoer naar het bedrijf op geoorloofde wijze is geschied en waarvan voorraad- staten zijn bijgehouden. Deze ontheffing geldt niet voor alle be- of verwerking tot veevoeder. Deze blijft dus afhankelijk van toestemming van den provincialen voedselcommissaris. Mocht blijken ,dat ten nadeele van de algemeene voedselvoorziening in abnormale verhou dingen wordt be- of verwerkt dan zullen opnieuw beperkende maatregelen worden getroffen. Ten aanzien van 'tvervoers- en af- leveringsve r b od voor de geïnven tariseerde producten (de z.g. inventarisa tie-buiten-den landbouw, witte en rose formulieren van het rijksbureau voedsel voorziening in oorlogstijd) zijn de onder staande nadere regelingen getroffen. ver- Aflevering en vervoer van partijen de volgende producten, bestemd voor Van derverkoopers, zijn van het vervoer Wfi" afleveringsverbod vrijgesteld, mit<Ti.en normale hoeveelheden betreft, be voor gebruikelijke afnemers: md consumptie-rijst, gort, havermout micelli, macaroni en spaghetti. Aflevering en vervoer van voer blijft afhankelijk van afgifte van vergunning door of vanwege den Dmv*11 cialen voedselcommissaris. Vln- De regeling, dat vervoer en afleven van tarwebloem en -meel, bestemd 7,5 menschelyke consumptie moet zijn sefclw door een geldig vervoerbewijs, blijft v- deze producten gehandhaafd. Voor a hoog- en vlakmolenaars, alsmede v«*ü hun depothouders, is een speciale re»eli7 voor de afgifte van deze bewijzen getro/ fen. In alle andere gevallen blyft de „rol vinciale voedselcommissaris, eventueel ütn apparaat, voor afgifte van vervoerbewijX aangewezen. Ook bij roggebloem, roggemeel en g» broken rogge blijft de mogelijkheid van aflevering en vervoer afhankelyk van een vergunning aan te vragen by den prov voedselcommissaris, behoudens in enkele gevallen waarin de afgifte een speciale regeling is getroffen (fabrieken). Afleveren en vervoeren van partijen be stemd voor suikerverwerkende industrieën zijn met ingang van 1 September vrij, wat hun normale hoeveel heden betreft. Met ingang van 1 Septem ber zijn eveneens aflevering en vervoer aan wederverkoopers vr(j tot 3/4 van de gebruikelijke hoeveelheden. Alle verwerking tot veevoeder bljjft overeenkomstig het veevoederbesluit ver boden. Voor aflevering en vervoer van ongede- natureerd aardappelmeel, kippen-, hon den- en kattenbrood, honing en kunst- honing, styfsel en stijfselpoeder aan we derverkoopers geldt per 1 September een regeling als hierboven o.a. voor consump- tierijst vermeld. De prov. voedselcommissarissen zjjn ge rechtigd vervoersbewijzen af te geven voor ondermelkpoeder en melkpoeder voor zoover kan worden aangetoond, dat het af levering en vervoer betreft van hoeveel heden ondermelkpoeder en melkpoeder, bestemd voor industriëele doeleinden mits geen verwerking tot veevoeder. Nadrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat het vorenstaande geen wij- ziging brengt in de wettelijke voorschrif ten, betrekking hebbende op het tegen gaan van hamsteren, mtt name de beper king van aflevering en vervoer van be paalde producten naar den uiteindelyken verbruiker. Deze voorschriften blijven on verminderd. gelden, Evenzoo. blijft de. ver plichting tot. eenvoudige, doelmatige ad ministratie van het verloop der geïnven tariseerde voorraden na de verstrekte op gave ten volle, van kracht. DIENST- EN RESERVEPLICHTIGEN BUITEN EUROPA. Behoeven voorloopig nog niet op te komen. De regeeringspersdienst meldt Dienst- en reserveplichtigen, die buiten Europa wonen, behoeven voorloopig niet aan de buitengewone oproeping tot opkomst in werkelyken dienst te voldoen. Zij moeten derhalve geen gevolg geven aan de persoonlijke oproeping, die hun, voor zoover de dienstplichtigen betreft, een dezer dagen door den burgemeester der Nederlandsche gemeente, waar zij als groot-verlofganger staan ingeschreven, zal zijn toegezonden. Dienstplichtigen bataljon wegen troepen. De regeeringspersdienst meldt: De buitengewone dienstplichtigen, he« hoorende tot het bataljon wegentroepen, behoeven, voor zoover zij reeds van de burgemeester hunner woonplaats ee groene lastgeving mochten hebben on vangen, aan deze oproeping geen gev te geven zoolang de openbare kennisgev 8 voor oproeping buitengewone &'e tigen, bestemd voor de wegentroep® (kleur groen), niet is aangeplakt. 7) HOOFDSTUK V. I. „Toch wel!" De telefoon naast Jane's bed rinkelde schril. Zij draaide zich om, opende de oogen en gluurde met een gelukkig gezicht naar de breede streep zonlicht, welke zich door een reet tusschen de gele gordijnen een weg baande. Zij ging rechtop zitten, schud de met het hoofd om de korte lok ken van gitzwart haar van haar voorhoofd te verwijderen en nam den hoorn van den haak. Toen zij „hallo!" zei, kwam er een lichte blos op haar wangen en in haar blauwe oogen onder de fijne zwarte wenkbrauwen lichtte 'n zachte gloed op. Vóórdat echter de telefoon meer dan een half dozijn korte zinnetjes in haar linker oor gegoten had, waren haar wangen lijkbleek. In haar blau we oogen was nu angst en verbijstering te lezen en de zachte gewelfde lijn van haar lippen was nu uitgerekt tot een rechte streep, welke bij de mondhoeken afliep. De stem aan den anderen kant bleef doorspreken. „Maar maar dat is toch onmoge lijk!" Jane's stem verried even duidelijk als haar gezicht aan wat voor emoties zij ten prooi was.- Eindelijk sprak de stem aan den ande ren kant weer. „Maar wat moeten wij doen?" riep zij vertwijfeld uit. „Ik wat zou je denken van een kom, hoe heet dat ook weer... O, ja een bergtocht?" De stem aan den anderen kant ant woordde. „O!" zei Jane verslagen. „O, zoo, is dat de zaak!" En vervolgde toen in antwoord op de laatste woorden uit de telefoon: „Ja. Ik zou over een half uurtje bij je kunnen zijn... O!... Afgesproken!.... Dus van middag om vijf uur!" Zij legde de telefoon were op den haak en sprong met een ruk overeind in het groote bed. Haar blauwe oogen zagen recht voor zich uit, zonder ook maar iets van de verrukkelijke kamer waar te nemen. Het zonlicht stroomde nog steeds Vroolijk door den kier tusschen de gele gordijnen, doch vond geen weerklank in het zoo plotseling verstrakte jeugdige gezichtje, noch in het roerlooze kleine lichaam. Opnieuw strekte zij haar hand uit naar het tafeltje naast er een klein klokJe af- De ijzers stonden op één minuut voor tien. Hn7V ,™ten V00r half één lieP Jan(! P-p'pif strfet- Zö kwam juist van Green Park vandaan. Het was een prach tige dag de zon had reeds van 's mor gens zes uur of geschenen. Het Park was, op dezen tweeden zonnigen dag na drie weken van onophoudelijken regen, echt groen groen en goudkleurig en blauw. De straten wemelden van de vroolijke ge kleurde zomertoiletjes, welke vandaag met een gerust' hart gedragen werden. Zij was zoowaar al twee heeren met strooien hoe den tegengekomen en de onvermijdelijke oudgedienden in hun witlinnen tropenpak ken. De lucht was niettegenstaande de warm te, frisch en opwekkend; zij deed aan wit ten, sprankelenden wijn denken, aan de lucht van New York in de lente. Om kort te gaan deze dag zou de echte Jane Frensham verruk hebben. Doch deze jonge vrouw, die zich daar als het ware werktuigelijk voortbewoog met een strak vertrokken gezicht, waarvan de han dige make-up niemand, die haar kende, had kunnen blindmaken voor het feit, dat zich daaronder een doodelijke bleekheid verschool deze jonge vrouw was niet de echte Jane Frensham. Dit was slechts het doodelijk geschrokken, diep ongelukkige en verbijsterende omhulsel van de echte Jane Frensham. Zij liep aan één stuk door. Jane was nu aan het einde van Capulet Street gekomen. Vóór haar strekte zich de breede, gezwollen omnibussenstroom Vic toria Street uit. Op den hoek stond een krantenjongen, die zeer ongewoon voor iemand van zijn beroep op één plaats bleef roepen. Op het gele plakkaat, dat hij voor zijn voeten vasthield, stond in koeien van letters: Politieagent vermoord, moord. Met een heesche stem brulde hij: „Krimmeneele misdaad in Mayfair! Agent gewur-rigd! Krimmeneele misdaad in Mayfair! Polisie-agent vermoord gevon den!" Zijn kranten vonden gretig aftrek. Jane wilde voorbij loopen, doch haar beenen bleven stilstaan en haar hand had reeds een geldstukje uit haar handtaschje opge diept. Toen het blad, nog nat van de pers, eenmaal in haar bezit was, zetten haar beenen zich vanzelf weer in beweging. Zij sloeg links af en wandelde verder. Zij had echter nog geen honderd stappen gedaan of zij voelde plotseling een flauw gevoel over zich komen. Haar hoofd begon te dui zelen en ook met haar oogen scheen iets niet heelemaal in orde te zijn. Haar knie ën knikten en in den rug had zij 'n gevoel alsof zij geen ruggegraat meer had Door haar benevelde brein schoot, met een pijn lijken schrik, de gedachte, dat zij hard op weg was om een „scène" te veroorzaken Dat mocht niet gebeuren. Zij strompelde naar den huizenkant van het trottoir en deed net of zy een étalage bekeek Het feit, dat zij voor het winkelraam van een sanitair technisch bureau stond, drong niet eens tot haar door. Haar oogen waren ge sloten en achter haar neergeslagen oogle den vocht zij een strijd uit om weer de controle over haar verslapte lichaam teru* te winnen. Toen zij haar oogen weer op sloeg, bleek althans haar gezicht weer in orde te zijn. Zij wendde zich om en wandel de heel behoedzaam verder. Zij wist ^at wanneer zy nog een vyftig passen kon ha len, zy tegenover de stijlvolle, fraaie van Restaurant Savarin zou staan e Restaurant Savarin haar een tijdeli.i e plaats zou bieden. De vijftig Passen njform nu achter haar. De in een blauwe „er gestoken reuzengestalte van den was zeer in het oog vallend. Zu_ m(t gegalonneerde blauwe arm zwaa' aarna»r een wijdsch gebaar de deur open, trecj»n een marmeren stoepje van tw« leidde. et h*- Jane kon de twee treedjes nog gil len, al heeft zij ook naderhand n nen begrijpen hoe. Ook kon zy 0p'n een feit dat zij al totaal vergeten ^gn gracieuze manier „goeden mor®er.or-e, <*ie tegen den altijd glimlachenden netjes aan zijn pet tikte. De cocktail lounge van "®avan jnl»n* vond zich onmiddellijk achter ),emel een ligging, waarvoor Jane t#n de" dankte. Zij zonk neer in den w»s' besten stoel, welke onder liaar.met in dit geval een van die vergu 0p werk beschoten armstoelen, we ^oCti 'n oog zoo oncomfortabel uitzie ^g>r- werkelijkheid het tegenoverge van ziJ'n- kwam Een gevoel van verlichting n0od haar en stuwde wat zij z0° had het bloed weer naar.h®, w8t bete.. rug. Zij voeld zich al weer 0" Zij sloot haar oogen en haa spande zich. .i (w„,dt

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6