Aqmda JOH. KUIPER Weec&edcht Spoet PtiWcaOes «ts X verba EERSTE BLAD LAAT 221 - TEL. 3806. heeft zijn lessen hervat. Verwachting: Buiteniantisch weeroverzicht. 1 hier Arsen Alkmaar, Maandag. 36-JARIGE TROUWE DIENST. Vanmiddag om half drie is op het terrein „Krocht" de gouden medaille voor 36-jari- gen trouwen dienst uitgereikt aan den adju dant-onderofficier-instructeur P. Kramer. MOTORONGEVAL. De heer P. Gootjes, reiziger van de firma van Herwerden te N.-Niedorp, is in den Lagehoek, gemeente Opmeer, met zijn motorrijwiel geslipt en tegen een boom terecht gekomen. Hij is in vrij ernstigen toe stand naar het ziekenhuis te Alkmaar ver voerd. GEWIJZIGDE BUSLICHTING. De directeur van het post- en telegraaf-' kantoor maakt bekend, dat in verband met de gewijzigde treinenloop de buslichting der bij brievenbussen plaats vindt tusschen 12 uur en 12.45 uur, in plaats van 12.3013.15. Tot nader bericht. CREDIET PRIJSOPDRIJVING- EN HAMSTERWET. In bijlage 113 doen B. en W. het voorstel het college een crediet te verleenen van 10.000 om, indien noodig, voorraden in beslag te nemen, ten einde prijsopdrijving en hamsteren tegen te gaan. CREDIET VERPLEGINGSRUIMTE MET BESCHERMING TEGEN LUCHT AANVALLEN. In bijlage 114 stelt de burgemeester voor hem machtiging te verleenen tot het doen der uitgaven, welke op grond van de samen werking van gemeenten voor de behande ling en verpleging van slachtoffers vip luchtaanvallen, moeten worden gedaan. BEGIN LESSEN MURMELLIUS-GYMNASIUM. Dank zij de welwillende medewerking van Kerkvoogden der Nederduitsch Her vormde Kerk, van Regenten van het Hofje van Sonoy, en van de Commissie van Beheer van het Vereenigingsgebouw voor Vrijzinnig Hervormden aan de Heul, kan het onderwijs aan het Murmellius- Gymnasium op den normalen tijd, d. w. z. rr orgen 5 September, beginnen. Het on derwijs zal in verschillende lokaliteiten worden gegeven, n.1. in eenige lokaliteiten van de Groote Kerk, de Kapelkerk, de kosterij van de Groote Kerk, de groote zaal van Huize „Oort" aan de Oudegracht en het vereenigingsgebouw aan de Heul. WEIGERING BIJ PAARDENVORDERING. Tegen den landbouwer H. d. V. te N.- Niedorp is proces-verbaal opgemaakt we gens het opzettelijk niet verschijnen met zijn paarden bij de paardenvordering op 29 Augustus j.L DE L.T.M. TE HOORN. In de jongste vergadering van het bestuur van de L.T.M. te Hoorn is besloten, dat de tentoonstelling op het Doelenplein en het concours-hippique niet zullen doorgaan, maar dat zoo de omstandigheden zich niet ongunstiger wijzigen voor ons land de fokveedag en de kaaskeuring wel plaats zul len hebben op 13 September. Ook de verloting wordt voortgezet. DE DISTRIBUTIE. In de afgeloopen dagen hebben alle Alkmaarsche gezinnen in ontvangst kunnen nemen een verzameling distributiekaarten, die netjes aan huis werden bezorgd en waarvoor men alleen zijn naam voor ont vangst had te zetten. Wij hebben ons er eens van op de hoog te gesteld, hoe dit enorme werk in zoo korten tijd kon worden uitgevoerd. Want ieder heeft gezien, dat er voor eiken Alk- maarschen ingezetene een kaart was, zoodat niet minder dan ruim 32000 kaarten door de handen moesten gaan. Laten we eerst even opmerken, dat de kaarten, die nu zijn uitgereikt, slechts voorloopige kaarten zijn. Later krijgt ieder een stamdistributiekaart, die veel uitvoe riger is dan de voorloopige z.g. noodkaart. Die stamkaart eischt dan ook veel meer werk en het is dus goed gezien, in afwach ting van die stamkaart een voorloopig be wijs uit te reiken voor het geval, dat er al distributie mocht zijn vóór dat het publiek in het bezit is van de stamkaarten. Maar de noodkaarten moesten worden gestempeld, geteld, gesorteerd en niet te vergeten uitgereikt. Welnu, dank zij de medewerking van leeraren van gymnasiaal en middelbaar onderwijs en hoofden en onderwijzers van het lager onderwijs en van leerlingen van verschillende onderwijsinrichtingen is dit alles in een paar dagen gereed gekomen. Onder leiding van den heer K. Bos, hoofd van de school voor het Centraal 7e en 8e leerjaar, is een schare vrijwillige mede werkers aan het werk getogen en binnen slechts enkele dagen heeft ieder zijn kaarten m huis gekregen. Vele handen maken licht werk. En veel werk moet nog worden gedaan Met het schrijven van de stamkaarten en wat daaraan vastzit gaat natuurlijk nog een tijd heen. Burgemeester en Wethou- houders hebben daarvoor de groote mu seumzaal ingeruimd, die ook voor het publiek gemakkelijk bereikbaar is. En daar wordt verder gewerkt door de velen, die zich in dezen moeilijken tijd vrijwillig ter beschikking van het gemeentebestuur hebben gesteld om, nu diezelfde omstandig heden het geven van onderwijs tijdelijk onmogelijk hebben gemaakt, toch op andere wijze hun krachten ter beschikking van de gemeenschap te stellen,. In de de is museumzaal is ook het distributiebureau ondergebracht, dat alvast is ingericht om klaar te zijn als het tot distributie mocht komen. Burgemeester en wethouders heb ben de leiding hiervan opgedragen aai Dr. D. Mol, die reeds de noodige voorbe reidende maatregelen heeft getroffen. Zoo wordt er in deze dagen gewerkt „onder hoogen druk" (men denke ook aan de regeling der honderden kostwinners vergoedingen). Maar alles gaat vlot wanneer allen handen uit de mouv, steken. Daarvan ook bij deze eerste distributie-formaliteiten weer overduidelijk het bewijs geleverd. RIJKSKWEEKSCHOOL TE ALKMAAR. Belanghebbenden worden gewezen op de in dit blad voorkomende advertentie betref fende een hervatting van de lessen bij de Rijkskweekschool. Door de groote welwillendheid van B. en W. der gemeente Oudorp en de medewer king van den Inspecteur van het Lager- onderwijs in de Inspectie Alkmaar werd de oude Openbare Lagere school te Oudorp, die juist dezer dagen ontruimd werd, ter beschikking van de Kweekschool gesteld De lessen van de af deeling B der Rijks kweekschool zullen worden gegeven in twee lokalen van de Ambachtsschool, die door het bestuur en den directeur dezer school welwillend werden afgestaan. LECTUUR VOOR MILITAIREN. Eenige malen is een oproep gedaan om lectuur etc. voor militairen. Thans bereikt ons een dergelijk verzoek voor de militai ren te Bergen aan Zee. De burgerbevolking is daar zeer gering in aantal en, hoewel al len medewerken, kan niet in de behoefte aan lectuur worden voorzien. Mocht men daarom boeken, tijdschriften (ook spelen etc.) beschikbaar hebben, dan zullen die door ds. v. d. Woude, Costerstraat 4, gaarne in ontvangst worden genomen. Vooral ook kranten (van allerlei rich ting) zijn welkom. Bewoners in de buurt van de Costerstraat kunnen misschien ge makkelijk na lezing hun krant in den brie venbus aan genoemd adres bezorgen; van daaruit zal de oogst regelmatig door de be langhebbenden in Bergen aan Zee opge haald worden. „ALGEMEEN MILITAIR TEHUIS". Zooals men elders in dit blad kan lezen, heeft het bestuur van de afd. Alkmaar van den Volksbond tegen Drankmisbruik een oproep gericht tot de bevolking te Alkmaar om te komen tot de oprichting en de ex ploitatie van een „Algemeen Militair Te huis". Van verschillende zijden wordt de drin gende behoefte gevoeld iets te doen voor onze Hollandsche jongens, die, ver van den huiselijken haard, te Alkmaar zijn opgeko men om het vaderland te dienen, en men heeft elkander gelukkig gevonden. Ieder, ook degenen, die wegens den spoed over deze zaak door toevallige omstandig heden nog niet gepolst werd en met het doel instemt, kome ter vergadering, die voor ieder toegankelijk is en waar zal worden medegedeeld, wat reeds is gedaan ten einde het gestelde doel in den kortst mogelijken tijd te verwezenlijken. De ondergeteekenden hebben verklaard hunne volle instemming met het beoogde doel te verleenen: Mr. F. H. van Kinschot, burgemeester, H. C. Honig, res. luit.-koL garnizoenscommandant, Tj. N. Adema, E. Bakker, mr. F. G. C. Boerrigter, jhr. mr. L. A. v. d. Brandeler, mr. H. B. de Brueys Tack A. van der Elburg, S. Elte, A. Eriks, mr. G. C. B. v. d. Feen de Lille, mr. H. M. Fruin, mr. C. A. de Groot, dr. J. Hemelrijk, mr. J. Krabbe, S. Krom, mr. C. J. de Lange, J. Met Jaczn., mr. M. Moens, ds. F. W. Rappold, ds. A. C. de Regt, M. C. Roos, D. Saai Cz., D. J. Scheffel, B. H. J. Schouten, R. G. C. Schrö- der, A. Sietsma, mevr. M. v. Sonsbeek Baning, H. C. Stoutjesdijk, mr. W. A. Ubbens, W. van de Vall en Rabijn A. de Wolff. Namens de kerkraden der Ned. Herv. Ge meente: P. G. Andrée, J. Wiese, ds. J. H. Klein Wassink. Doopsgez. Gemeente: K. Blaauboer, P. de Jager. Luthersche Gemeente: ds. S. v. d. Woude, Schoorl, A. Schalkwijk. Remonstrantsche Gemeente: mr. A. Koel- ma, dr. F. Th. v. Voorst. Evangelische Unie: G. Louwaars, J. v. d. Worp. Odd Fellows: W. Nodemann, W. Godijn, P. Modder, E. Vogelenzang. Rotary Club: ir. S. Smeding, mr. H. Schol ten. VRIJWILLIGE BURGERLIJKE DIENST- VERLEENING. Oproep aan de burgerij. In aansluiting op de reeds door B. en W. gepublcerde mededeeling betreffende bur gerlijke dienstverleening wordt ter kennis van de ingezetenen gebracht, dat ieder, die bereid is, zich in de huidige buitenge wone omstandigheden belangeloos beschik baar te stellen voor dienst en hulpverlee ning aan de overheid, hiervan mededeeling kan doen aan de administratie van de vrij willige burgerlijke dienstverleening geves- Jgd Arbeidsbeurs, Doelenstraat 30. ïiu^ aa"melding zal uitsluitend schrifte- vastgesteiH*11geschieden op een daartoe verkrijgbaar zI71Uller'u. dat -vanaf hedetl winkelbedriivpn Z^n j instell'ngen, groote den dienst. alsniede ten kantore van Geen aanmeldinHer, van hen, die ie l;,-t orden ingewacht hebben; milltaire verplichtingen 2e die een functie vervuil beschermingdiensten, vri!";!}.. biJ lucht- gerwachten, Roode Kruis, hulp bur" L Tentoonstellingen. Bergen. Tentoonstelling van schilderijen van Kees Boendermaker. Kunstzaal Boen dermaker, Loudelsweg. BIOSCOPEN. City-theater, 8 uur, hoofdn. Het zit in de lucht (kom.); hoofdrol George Formby. Toegang boven 14 jaar. (Geprolongeerd). Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdn. IJsco-toe risten; hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 8 uur, hoofdn., Luchtduivels der Marine (vliegfilm); hoofdrollen George Brent, Olivia de Havilland en John Payne. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Dinsdag 5 September. 8 uur, café Cen'*-al, vergadering voor op richting van een algemeen tehuis voor mili tairen. Onderwijs in: Piano, Orgel en Solozang. Diploma's Kon. Ned. Toonk. Ver. en Ned. Organisten Ver. lukken of andere daarmede gelijk te stellen organisaties. Plaatselijke (dus geen onderdeelen van landelijke) organigsaties, welke zich met haar leden ter beschikking wenschen te stellen, gelieven hiervan zoo spoedig moge lijk schriftelijk, onder opgave van het aantal leden kennis te geven. Deze organisaties ontvangen na ontvangst per omgaande formulieren ter invulling door haar leden. Alkmaar, 4 September 1939. De directeur, hoofd van de vrij willige dienstverleening, VAN DEN HEUVEL. KERMIS TE 's-HERTOGENBOSCH GAAT NIET DOOR. Van de zijde van het gemeentebestuur van 's-Hertogenbosch wordt ons medege deeld, dat de kermis aldaar, die van 10—18 September zou worden gehouden, in ver band met den ernstigen internationalen toestand niet doorgaat. Dit is van belang voor vele exploitanten die nu in Alkmaar zijn. DIERENBESCHERMING. De vorige week is te Koedijk zwervend aangetroffen een jonge herdershond van middelmatige hoogte, met bruine pooten en vriendelijk karater. De eigenaar (een lief hebber is er al) wordt verzocht zich te vervoegen bij den heer C. Verwer, inspec teur dierenbescherming Baanstraat. Te Bergen zijn twee poesjes zwervend aangetroffen, beide dieren zijn in zeer goede conditie en zijn te verkrijgen aan de Broekbeeklaan no. 30 te Bergen. GEMEENTERAAD. De agenda van de op 5 September a.s. te houden raadsvergadering is met de vol gende voorstellen aangevuld: 12. Voorstel tot het verleenen van een crediet ten behoeve van eventueel te ne men maatregelen ingevolge de prijsopdrij- vings- en hamsterwet 1039. (Bijlage nr. 113) 13 Voorstel tot beschikbaarstelling van crediet in verband met de inrichting van verpleegruimte ter uitvoering van de wet betreffende bescherming tegen luchtaan vallen. (Bijlage nr. 114), GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. De Directeur van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken; 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 2 stratenmakers, 2 straten makers-opperlieden, I stucadoor-opper- man, 1 tegelzetter, 1 granietwerker, 1 fun- deeringwerker, 1 uitvoerder, 7 betonwer kers, 11 voegers, 14 stucadoors, 29 opper lieden, 9 schilders, 4 metselaars, 141 grondwerkers, 30 timmerlieden. Groep metaalindustrie. 2 autogeen-las- schers, 2 afbramers, 3 bankwerkers, 2 blikslagers, 1 carrosseriebouwer, 1 con structiewerker, 5 electriciens, 1 fitter, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 1 ketel maker, 3 klinkers, 1 loodgieter, 2 lijnwer- kers, 2 machinisten, 1 machineteekenaar, 5 metaaldraaiers, 2 metaalslijpers, 4 mon teurs, 1 rijwiellakker, 2 scheepsbouwers, 2 plaatwerkers, 2 scheepstimmerlieden, 1 ponser, 1 rijwielhersteller, 9 smeden, 9 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 1 vuurwerker, 3 wagenmakers, 5 ijzer werkers, 2 ijzerboorders, 2 zandbereiders, 5 zandvormers. Groep verkeerswezen: 44 chauffeurs, 13 schippers, 7 koetsiers, 23 pakhuisknechten, 26 magazijnbedienden, 1 kellner, 1 embal- leur, 5 loopknechten. Groep voedings- en genotmiddelen: 53 sigarenmakers, 5 sigarensorteerders, 1 ta baksbewerker, 5 slagers, 1 bierbottelaar, 1 koffiestroopbrander, 5 chocoladebewer kers, 7 zuivelbereiders, 5 bakkers. Groep houtbewerking: 8 meubelmakers, 3 stoffeerders, 3 mach. houtbewerkers, 2 kistenmakers, 3 borstelmakers, 1 fabrieks- timmerman. Groep boek- en steendrukkerijen: 2 let terzetters, 4 boekdrukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 13 tuinlieden, 27 landarbeiders, 2 bloemisten. Overige beroepen: 3 boekbinders, 3 por tiers, 2 papierbewerkers, 1 tegelmaker, 3 wasschers, 1 verfbereider, 1 bedrijfsleider, 1 reclameteekenaar, 1 verpleger, 4 kleer makers, 1 huidenzouter, 2 controleurs, 1 riet werker, 1 huidenzouter, 2 incasseerders, 1 zadelmaker, 3 schoenmakfrs, 1 zakkenstop- per, 1 secretarieambtenaar, 1 administra teur, 4 boekhouders, 19 kantoorbedienden, 5 fabrieksopzichters, 1 magazijnmeester, 38 transport- en 220 losse arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: 8 tabaksindustrie, 10 overige beroepen, Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Matige tot zwakke wind uit westelijke richtingen, aanvankelijk be trokken tot zwaarbewolkt, later opklarend, enkele regenbuien, koeler. Het zomersche wanne weer heeft in onze omgeving voorloopig een einde genomen Koele maritieme luchtmassa's bereikten he denmorgen ons land. Na de warmte-onweers van gister lag hedenmorgen een front over ons land, dat in den vroegen ochtend Vlis- singen zonder regen passeerde, doch die de Bilt lichten regen gaf en ruimen van den wind. Het gebied van hoogen luchtdruk, dat gedurende de laatste dagen, over de Noorsche zee is gelegen, neemt een weinig in beteekenis af. Het wordt aan de zuid zijde door de oceaandepressie aangetast. Een tweede maximum ligt over de Oostzee, de Randstaten en Polen. Hier is de luchtdruk nog stijgende. Over Italië en het oostelijke Middellandschezeegebied ligt een vlakke depressie, welke in de Povlakte eenigen regen veroorzaakt. In Spanje is de lucht druk flink gestegen. Van hier loopt een rug van hoogen luchtdruk over Frankrijk naar centraal-Europa, welke een scheiding vormt tusschen de oceaandepressie en die over Italië. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.15 tot 5.45 uur licht op. Werkzoekenden beneden 18 jaar: 13. Vrouwelijk personeel, 1 dagmeisje, 1 fa brieksarbeidster, 10 kantoorbedienden, 1 ass. in de huishouding. Alkmaar, 2 September 1939. De dircteur, v. d. HEUVEL. LANDBOUW JONGERENDAG TE HOORN GAAT NIET DOOR. De Landbouw Jongerendag, die op 13 Sept. te Hoorn zou worden gehouden, is door de buitengewone omstandigheden voorloopig voor onbepaalden tijd uitgesteld. Voetbal HET ZILVEREN PONT-TOURNOOI VAN DE V OLE WIJ CKERS. Alkmaarsche BoysB. F. C. 23. HilversumDe Volewijckers 32. Ook de tweede dag van het Zilveren pont-tournooi is verloopen en zoo is deze wedstrijden-serie dus beëindigd. Dat de Alkmaarders ten slotte nog met den vier den prijs genoegen moesten nemen, was met het oog op de grootere onvolledig heid dan de Bussummerploeg, op zich zelf niet zoo erg en toch,het had ook nog wel anders kunnen zijn, indien de Alk maarders vooral voor de rust wat minder door Vrouwe Fortuna in den steek waren gelaten, want het Bussumer doel ontkwam enkele malen op wel zeer won derbaarlijke wijze aan een doorboring. Eenmaal noteerden we reeds een goal van de Grand, doch zeer raadselachtig ging het leder van den onderkant van de lat het veld weer in Daarnaast ontstond een korte depres sie in de Alkmaarsche defensie even voor rust toen een geweldige regenbui het veld glad kwam maken en de geblok- ten in nog geen vijf minuten tijds een drietal doelpunten tegen zich zagen scoren. Overigens heeft de Alkmaarsche ploeg, die er met de vele invallers als volgt uit zag: v. d. Horst, Roos, Bruin, Brouwer, Hartog, v. d. Meer, Goudsblom, A. Pater, Appel, A. Indri, de Grand nog een prettigen en ongetwijfeld aan- trekkelijken wedstrijd gespeeld. Reeds spoedig werden vele zeer goede Boys-aanvallen opgezet en eenmaal kopte Pater, bij een voorzet van de Grand, kei hard toevallig in de handen van' den doelman. Zoowel de Grand als Goudsblom laten om beurten mooie voorzetten volgen en ook Indri en Appel geven enkele voor- tieffelijke staaltjes, doch het geluk staat geheel aan de zijde der Bussummers. Dan is het weer de Grand die tegen den onder kant van de lat kopt, doch het inmiddels dik verdiende doelpunt blijft uit. De Bussummers zitten echter niet stil doch al hun aanvallen worden bedwongen Een donderbui komt inmiddels het veld doorweken en dan na 36 minuten heeft B. F. C. het eerste succes, door toedoen van den midvoor, 0—1. Een kleine periode van inzinking volgt en nog geen vijf minu ten later is de stand meteen 03 Nog voor de rust kan echter een voorzet van Goudsblom worden benut door Pater die er met een hard schot 1—3 van maakt' De tweede speelhelft laat eveneens veel aantrekkelijks zien en na ruim een kwar tier wordt opnieuw een voorzet van rechts benut. Goudsblom zet scherp voor de Grand en Indri zwenken naar binnen en laatstgenoemde geeft een hard schot dat doel treft, 2—3. Een paar goede corners van de Grand volgen, doch worden met moeite weggewerkt. Wat beide ploegen vervolgens ook probeeren, verdere resul taten blijven uit en krijgen de Alkmaar ders een kleine nederlaag te slikken, ter- MILITAIR GEZAG. ALGEME.* NE BEKENDM)> Kmr van den Opperbevelhebber en Zeemacht. Land- No. I. De Opperbevelhebber van L Zeemacht, aangewezen voor de van het Militair Geza0 elk in oorlog verklaard gedeelte van hJ o Va« gebied des Rijks; net Grond- Gezien het Koninklijk Besluit lsten September 1939 nr. 58, waarh" den ingang van dien datum het'geheel ,met in staat van oorlog is verklaard- d Gelet op Art. 6 van de Instr'ucti hoorende bij het seder: gewijzigd ninklijk Besluit van den 4den M»; (Staatsblad 246); 2933 Waarschuwt de bevolking, dat zi" het aanroepen van schildwachten' d'6 patrouilles onbeantwoord laten of d voldoen aan bevelen, welke door scVi!?" wachten en commandanten van natron ingevolge de hun verstrekte consul worden gegeven, of die geen gehoor aan eenige sommatie, door de bevoe a autoriteiten gedaan, of die tegenwoordig zijn bij samenscholingen, waarbij een aan val op de militaire macht geschiedt, ZICH AAN LIJFSGEVAAR BLOOTSTELLEN. Herinnert de bevolking aar. de wette lijke verplichtingen, welke in den staat van oorlog op het Burgerlijk Gezag en op de inwoners rusten, en in het bijzonder aan de navolgende Wetsartikelen: de artikelen 41, 42, 43, 48, 49 van de Wet van 23 Mei 1899, (Staatsblad 128) houdende bepalingen ter uitvoering van' Art. 187 der Grondwet; de Artikelen 98, 100 t/m. 105, 186 187 191, 203 en 204 van het Wetboek van' Strafrecht; de Artikelen 78, 79, 85, 87, 88, 89 91 101, 102, 131, 144, 146, 147 ,149, 151, V 157, 158 en 159 van het Wetboek van Militair Strafrecht. Gegeven te 's-Gravenhage, op den lsten September 1939. De Generaal Opperbevelhebber van Land en Zeemacht, I. H. REYNDERS. In de Gemeente Alkmaar bekend gemaakt door aanplakking op den vierden September 1939. De Burgemeester, F. H. VAN KINSCHOT. wijl een beter lot zeker hun deel had moeten zijn. De Hilversummers legden vervolgens beslag op de Zilveren pont, daar ze in de eerste minuut van de verlenging kans zagen den stand op 32 te brengen. De tweede klassers namen eerst een 2—0 voorsprong, toen werd de stand gelijk, 22, en moest verlengd worden. Nog vrij spoedig, na de eerste minuut, kwam toen het einde. OM DEN ZILVEREN BAL. Feijenoord en A.D.O. in de finale. Te Rotterdam zijn de diverse wedstrijden in het bekende Zilveren Bal-tornooi ge speeld, waarbij Overmaas zeer goed partij gaf en ook de Hagenaars goed spel lieten zien. De uitslagen gaven de volgende cijfers: QuickOvermaas 1-4 D.F.C.S.V.V. I-2 FeijenoordHeracles 4—1 Willem II—A.D.O. O-3 OvermaasFeijenoord 2—2 (Feijenoord wint na strafschoppen) A.D.O.—S.V.V. 7-° Feijenoord en A.D.O. zullen dus volgen de week onvoorziene omstandigheden voorbehouden om den door veertien clubs begeerden zilveren bal strijden. OM DEN GRONINGER DAGBLAD BEKER. H.S.C.—B.R.C. G.V.A.V.Hoogezand Be QuickVeendam W.V.V.—G.R.C. le ronde: 5—1 2-1 0-1 0-3 V.V.A.-TORNOOI. De uitslagen van het door V.V.A. Seor^_ niseerde tornooi om den v. Eek-beker den: V.V.A.D.W.S. II l i Ajax IIBlauw Wit II DE ENGELSCHE LEAGUE. De heden in de Engelsche Leagu® speelden wedstrijden gaven de v0 8 uitslagen: iiy]sit. 5-2 ArsenalSunderland BlackburnEverton BlackpoolWolverhampton Bolton W.Portsmouth BrentfordHuddersfield T. Charlton A.Manchester U. Derby C.Aston Villa Grimsby TownPreston N.E. Leeds U.Sheffield U. LiverpoolChelsea MiddlesboroughStoke City 2—2 2-1 2-1 1-0 2-0 1-0 2-0 0-1 1-0 2-2 BirminghamBurnley 2—2 BradfordMillwall 4—2 Coventry C.Barnsley l—l FulhamLuton T. 2—0 Manchester C.Chesterfield g—1 Newcastle U.Swansea T. 2—j Nottingham F.—Newport C. 0-1 Sheffield W.—Plymouth A. 3-0 SouthamptonBury 3—4 Westbromwich A.Tottenha 0— Westham U.Leicester C. Het meest opvallende feit betrekkelijk grooten uitslag r. tegen Sunderland. Drake was wede met het geblesseerd zijn vierde e.^ om in de ploeg opgenomen^ de opmerkelijke „come-back zjjD je Arsenal-doelpunten er vier ning te nemen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2