Agenda De wethoudersverkiezing. Weec&edcht Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht EERSTE BLAD Alkmaar, Woensdag. HET VLIEGTUIG BOVEN ALKMAAR. Naar aanleiding van onze beschouwing over de vliegtuigen boven Alkmaar, waar bij wij opmerkten, dat het onverantwoorde lijk is om het volle licht te laten branden wanneer een vreemd vliegtuig boven de woningen vliegt, verzoekt de burgemeester ons mede te deelen, dat de nationale lucht beschermingsdienst het integendeel juist gewenscht acht de lichten te laten branden, cm de vliegtuigen van vreemde nationaliteit duidelijk te maken, dat zij zich boven neu traal gebied bevinden. Onze opmerking hield echter verband met het feit, dat op die vliegtuigen werd geschoten, waardoor wij veronderstelden, dat daardoor een vliegtuig wel eens een bom kón laten vallen. Gezien de verzekeringen van de Duitsche en Engel- sché regeeringen, nemen wij echter aan, dal dit uitgesloten geacht moet worden en dat het in ieder geval wenschelijk is de voor schriften van de luchtbeschermingsdiensten óp te volgen. SPREEKUUR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS. Het spreekuur van den burgemeester en de wethouders van Slingerland en mr. de Groot zal zijn des Maandags namiddags van 45 uur, dat van wethouder Keijsper op Vrijdag voormiddags van 910 uur, ten Stadhuize. AANWIJZING VERVANGING BURGEMEESTER. Ingeval van afwezigheid of ontstentenis van den burgemeester zijn door Burge meester en Wethouders als vervangende wethouders aangewezen onderschekjlfnlijk de heeren van Slingerland, mr. De" Groot er. Keijsper. TAAKVERVULLING BURGEMEESTER EN WETHOUDERS. Burgemeester en Wethouders hebben gisteren na afloop der raadsvergadering de werkzaamheden als volgt verdeeld: De burgemeester blijft belast met de alge- meene zaken, het onderwijs en de aange legenheden betreffende den keuringsdienst voor waren. Wethouder G. van Slingerland is belast gebleven met financiën en sociale zaken (inbegrepen maatschappelijk hulpbetoon). Aan wethouder mr. C. A. de Groot zijn toegewezen de zaken betreffende openbare werken, volkshuisvesting, havendienst, plant soenen, begraafplaats, grondbedrijf en sport park, terwijl wethouder Keijsper zal be handelen de zaken van de lightbedrijven, het radiodistributiebedrijf, het slachthuis, de gemeentereiniging, den geneeskundigen- en gezondheidsdienst, het marktwezen, de per soneelszaken en het georganiseerd overleg. In verband hiermede blijft de burgemees ter voorzitter van de commissie van bijstand voor het onderwijs, terwijl wethouder van Slingerland opnieuw is aangewezen als voor zitter van de commissies van bijstand voor de financiën en de pensioen- en ongevallen- fondsen en van het het bestuur der gemeen telijke instelling voor maatschappelijk hulp betoon. Wethouder de Groot is benoemd tot voorzitter van de commissies van bijstand voor de publieke werken, de plantsoenen, het sportpark en het grondbedrijf, wethou der Keijsper tot voorzitter van de commis sies voor de lichtbedrijven, het slachthuis, het marktwezen, den reinigingdienst en het georganiseerd overleg. VERSCHERPTE CONTROLE OP RIJWIELVERLICHTIh G. De commissaiis van politie te Alkmaar deelt belanghebbenden mede, dat er dezer dagen een aanvang zal worden gemaakt met een verscherpte nolitiecontróle op de rijwielachterlichten. Zeer ve rijwielen zijn niet voorzien van een goed werkend achterlicht, hetgeen in verband met de veiligheid van het verkeer ve holpen moet worden. Met het oog op het komende donkere jaargetijde is een spoedige ver betering zeer noodzakelijk. Waar door den minister var waterstaat diverse goedkeuringen van rijwielachter lichten, die in de practijk niet voldeden, zijn ingetrokken, wordt het publiek drin gend aangeraden zich e rvan te overtuigen of het ''oor hen bereden rijwiel is voorzien van een wettelük pop.^ crekëurd achterlicht. Indien dit het geval is, zal blijken, dat storingen van het achterlicht bij normaal gebruik vrijwel niet meer kunnen voor komen. Binnenkort zal de politie er toe overgaan degenen, wier achter licht in volstrekt onvoldoenden staat verkeert, door het ontbre ken van lampje, rood reflectorglas, draden, dynamo, e. d. onverwijld te verbaliseeren. Alleen in de gevallen, waarin een goedgekeurd achterlicht door niet on middellijk te constateeren oorzaken defect is, zal nog waarschuwend kunnen worden opgetreden, onder verplichting, dat de bestuurder zijn rijwiel op een door de politie aangegeven tijdstip en plaats toont met een aan de wettelijke bepalingen vol doende achterverlichtii g. Indien een ieder, wien het aangaat, deze regelen ter harte neemt, zal rr en de ver keersveiligheid, die juist in deze bijzondere tijden moet worden gehandhaafd, kracht dadig helpen bevorderen, terwijl men de gevolgen van een bekeuring voorkomt. Tentoonstellingen. Bergen. Tentoonstelling van schilderijen van Kees Boendermaker. Kunstzaal Boen dermaker, Loudelsweg. BIOSCOPEN. City-theater, half acht, hoofdn. Het zit in de lucht (kom.); hoofdrol George Formby. Toegang boven 14 jaar. (Geprolongeerd). Victoria-theater, 8 uur, hoofdn. IJsco-toe risten; hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor alle leeftijden. Roxy-theater, 8 uur, hoofdn., Luchtduivels der Marine (vliegfilm); hoofdrollen George Brent, Olivia de Havilland en John Payne. Toegang boven 14 jaar. DE PAARDENMARKT. Op de heden gehouden paardenmarkt werden 278 paarden aangevoerd (vorig jaar 482) en 78 veulens en hitten (vorig jaar 116)1 De vordering van de paarden voor het leger, welke de vorige week heeft plaats gehad, had tengevolge, dat veel koopers ter markt verschenen met het resultaat, dat de handel goed was en de prijzen hoog. Goede paarden waren per stuk een 100 hooger dan de vorige week op de markt in Utrecht, zelfs z.g. knollen golden 50 hooger. Ook de veulens waren duur. De prijzen waren als volgt: Rijpaarden 350500, werkpaarden 350—550, slachtpaarden f 150250, hitten 125250, veulens 60150. FOKVEEDAGEN-, SPOORWEG- EN BRANDWEERFEESTEN TE ALKMAAR IN SEPT. A.S. Na overleg met den Burgemeester heeft het Comité voor feestviering in September 1939 in hare op 5 September 1.1. gehouden vergadering besloten om de feestelijkheden niet te doen door gaan. De Voorzitter van het Comité bracht zijn dank uit aan al de vereenigingen die bereids hunne medewerking hadden toegezegd. Hij wees nog op de prettige en zeer goede samenwerking, die er en van beginne af aan bestaan had tus- schen organisaties van zoo uiteenloopen den aard. Op 27 September zal een schapen- 'fokveedag annex markt worden gehou den. De brandweer houdt op 28 Sep tember een receptie ten Stadhuize. Ook de Spoorwegfeesten ter plaatse worden uitgesteld. MEN HOOPT OP MEERDERE PUBLICITEIT VAN DEN LUCHT BESCHERMINGSDIENST. Wij ontvingen hedenmorgen diverse inge zonden stukken, waarin er op wordt aange drongen, dat van de zijde van den luchtbe schermingsdienst duidelijk uiteengezet wordt hoe de bevolking zich moet gedragen, wan neer vreemde vliegtuigen boven stad en omgeving worden beschoten. HOE DE POST VOOR INDIE TE FRANKEEREN? Het publiek doet er voorloopig goed aan briefpost voor Indië steeds aar het tarief voor luchtvervoer te frankeeren. Het ver schil met het zeeposttarief is niet zoo heel groot en men heeft het voordeel, dat in dien er gevlogen kan worden deze corres pondentie althans medegaat. Zoo is bijv. de voor luchtvervoer gefrankeerde post van de Oranje op het laatste oogenblik nog van boord gehaald en met vliegtuig van Dins dagmorgen, 5. September, verzonden. DE TREINENLOOP. Met ingang van 4 September geldt een nieuwe beperkte dienstregeling op de spoorwegen. Deze dienstregeling is op alle stations tegen betaling van zeven en een halve cent verkrijgbaar en is bovendien op alle stations aangeplakt. LUCHTBESCHERMINGSOEFENING. Donderdagavond 7 September en Vrijdag avond 8 September, telkens te acht uur, zullen de vrijwilligers van den luchtbe schermingsdienst op hun posten worden ge roepen teneinde met hen te oefenen. De bedoeling daarbij is, de straatlantaarns gewoon te laten branden en de bevolking niet door alarmsignalen te verontrusten. Nadat de vakleiders appèl gehouden zul len hebben en de noodige materialen heb ben uitgedeeld, wordt te ruim negen uur aangenomen, dat in elk vak zich een inslag heeft voorgedaan. Het personeel van den geneeskundigen dienst, de brandweer, den ontsmettingsdienst en der opruimingsploe- gen zal uitrukken om dit ongeluk te hel pen wegnemen. Vrijdagavond zal een be spreking plaats vinden, waarna een marscb met gasmaskers op zal worden gehouden. Het materiaal van den hulpbrandweer bevindt zich thans reeds op de posten, ter wijl het overige vandaag daarheen zal wor den gebracht. Alle vrijwilligers worden er aan herin nerd, dat het in hun eigen belang is op tijd aanwezig te zijn, waarvoor ze ook nog wor den geconvoceerd. ALKMAARS ALGEMEEN MILITAIR TEHUIS. Aan den oproep van het afdeelingsbe- stuur van den bond tot wering van drank misbruik om een bespreking te houden over het stichten van een Algemeen Mili tair Tehuis heeft gisterenavond een vrij groot aantal personen gevolg gegeven. De burgemeester, jhr. van Kinschot gaf blijk van zijn belangstelling; ook de gar nizoenscommandant, overste Honig, had zich doen vertegenwoordigen door kapi tein Calkoen. De vergadering werd geleid door mr. Ledeboer. Na velerlei bespre kingen over den vorm eener organisatie over de doelstelling waren allen het spoedig van harte eens werd besloten, het voorstel van mr. Koelma te volgen en een stichtng aan te gaan, die den naam zal dragen Alkmaars algemeen militair tehuis. Een voorloopig bestuur kwam tot stand; mr. Ledeboer, voorzitter, ds. de Regt, vice-voorzitter, ds. v. d. Woude, secreta ris, de heer G. Louwaerts, penningmees ter, mevr. van Sonsbeek, en twee mili tairen, n.1. de heeren van Laer, res. kap. inf. en Termaat, onderofficier. Dit bestuur zal zich doen voorlichten door een com missie, bestaande uit enkele rechtsgeleer den, die mede aanwezig waren, over de formeering dezer stichting, en tegelijker tijd 'tzich nu reeds wenden tot het ge meentebestuur om verlof te bekomen tot het houden eener geldinzameling. Er kan direct reeds voortgebouwd worden op het voorloopige werk van het afdeelingsbestuur van den bond tot we ring van drankmisbruik. Dit bestuur had n.1, reeds een huis gehuurd op het Hof plein nr. 47. Ook met de verbouwing van dit huis, Geldig van hedenavond tot mors** ongeveer 19 uur: Zwakke veranaI01"' wind, helder tot licht of halfbewolkt I e warm weer, plaatselijk mist in den n en morgen. "aaacht Het gebied van hoogen luchtdruk Scandinavië en centraal-Europa houdt t Het hoofdmaximum ligt in het oosten q" cundaire maxima liggen over Finland Noorwegen. De oceaandepressie beweeet verder naar het noorden naar IJsland vult daarbij verder op. Ook in de P00l 611 ten westen van Spitsbergen ligt noe vlak gebied an lagen luchtdruk. OverTtff- blijft de luchtdruk laag. In noord-Italië om de Adriatische Zee zijn zware regens vallen. *e' LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en ander, voertuigen van 20.09 tot 5.49 uur licht op om het geschikt te maken voor het be oogde doel, is reeds een aanvang ge" maakt. De eigenaar, de heer Olie, is zeer behulpzaam geweest en heeft alle wen- schen ingewilligd; het bestuur van den volksbond, gestuwd door den heer van der Stok, heeft doorgezet; iedereen heeft medegewerkt; spoedig zal het Tehuis gereed zijn. Beneden komt een koffiekamer met buffet en biljart; boven een conversatie zaal en een leeszaaltje; daarboven een zaal voor lezingen, lichtbeeldenvertoonin- gen enz., enz. Een commissie voor de in stallatie zal zich heden reeds beraden over de inrichting en meubileering. Daarover schrijven wij later nog wel eens. Maar thans richten wij ons tot de bur gerij, om ons te helpen. De volksbond heeft direct een maand huur op zich genomen en zal ook de werkzaamheden betalen, die thans aan het huis worden verricht, voorzoover de eigenaar die niet betaalt. Maar nu is er geld noodig, veel geld! De huur moet ook na de eerste maand betaald worden. Het tehuis moet een va der en moeder hebben, een echtpaar, dat 's avonds de soldaten ontvangt en deze menschen moeten een klein salaris ver dienen. Er moeten stoelen en tafels komen, eei biljart, een piano, een buffetinrichting. Reeds stelde een electro-technische groothandel hier ter stede een volledige radio-installatie beschikba.r Hartelijk dank! Misschien zijn er meerderen, die voor de installatie aldus „in natura" ons een Nu wij 'van den vroegen morgen tot den laten avond een lawine van buiten- landsche nieuwsberichten ontvangen, van kamerverslagen, radioreportages, van mani festen, verklaringen en krijgsoperaties, van persstemmen en nieuw gevormde ministe ries, wat alles gesorteerd en gerangschikt, verkort en in vele gevallen van commen taar voorzien moet worden, blijft er vrij wel geen tijd voor het bijwonen van raads vergaderingen en wij zullen ons bij het schrijven van dit overzicht dan ook meer dan anders moeten beperken. Dat is eenerzij ds te betreuren omdat het hier een belangrijke vergadering betrof, een bijeenkomst toch waarop onze vroede moe der en Onze twintig edelachtbare vaderen gezamenlijk drie mannen zouden kiezen, die politiek aannemelijk en persoonlijk geschikt zcuden bevonden worden om Alkmaar in de komende raadsperiode als wethouders te kunnen dienen. Maar anderzijds kan het ons geenszins spijten, dat wij juist in het overzicht van dezen raad de noodige kortheid moeten be trachten, omdat wij ons, eerlijk gezegd, een beetje schamen over de wijze waarop de be- stuurderen onzer gemeente onder den dek mantel der politiek een allesbehalven fairen stryd hebben uitgevochten waarin het per soonlijk belang en de persoonlijke eerzucht sterker dan ooit op den voorgrond zijn ge treden. Terwijl Europa in brand staat en nie mand kan voorspellen of wij in dezen on- evenwlchtigen tijd niet In den waanzin van den volkerenmoord zullen worden meege sleept, terwijl onze Koningin op al haar on derdanen een beroep doet tot geestelijke en moreele herbewapening en tot het demon streren van een zelfbewuste kracht, die slechts uit eenheid kan worden geboren, zit- ten daar de mannen aan wie wij in deze moeüyke dagen het bestuur van stad en be volking hebben toevertrouwd en zij vech ten wij weten er geen ander woord voor om een plaatsje aan de tafel van B en W. waarbij de machtspositie voor velen waarschijnlijk nog aantrekkelijker is dan het daaraan verbonden salaris. Als wij ooit afkeerig zijn geweest van po litieke manupilaties, van schijnschoone re devoeringen waarbij het algemeen belang zoo duidelijk aan het partijbelang en aan het-eigenbelang wordt opgeofferd, dan is het zeker in deze raadszitting geweest, die van het begin tot het einde een beschamend voorbeeld van de eendrachtelijke samen werking van onze stedelijke vertegenwoor digers geweest is. i Wij zullen aan het voorspel van deze ver tooning niet veel woorden verspillen. Wie de toestanden kent weet wel, dat de rechterzijde de meerderheid in den Raad vormt, maar niet de meerderheid der kie zers vertegenwoordigt en wie bedenkt hoe precair in dergelijke omstandigheden de meerderheid van één stem kan zijn, begrijpt ook wel, dat de verbonden Katholieken en Protestant-Christelijken het ten slotte niet aangedurfd hebben de slechte voorbeelden uit het verleden te volgen en aan de grootst mogelijke minderheid een college van uit sluitend rechtsche wethouders op te leggen. Wij zien dan ook in de bereidheid één plaats aan de in schijn verbonden oppositie af te staan geenszins een nobel gebaar maar het aavaarden van een noodzakelijk kwaad. Had men de linksche groepen de volle maat willen geven dan was er zeker gelegenheid geweest een tegemoetkomende houding aan te nemen tegenover het voorstel om, zooals dat bij vroegere verkiezingen ook gebeurd is, het aantal wethouders niet op drie, maar op vier te bepalen. Dat is onze critiek op de rechterzijde waar men den heer Klaver door den heer Keijsper wilde vervangen en hoewel ook de vraag of deze dan wel mr. Leesberg het ge stoelte der eere zou bezetten daar wel tot de noodige discussies zal geleid hebben, kunnen wij Slechts constateeren, dat men in het openbaar door geen enkel woord aan die zijde van onderlinge verdeeldheid heeft blijk gegeven. Maar welk een' beeld van politiek en per soonlijk geharrewar is daarnaast aan de overzijde gegeven. Welk een indruk moet deze nieuw gekozen raad reeds dadelijk hebben gemaakt op de Alkmaarsche kie zers, die twee publieke tribunes vulden en wier honend gelach en spottende opmer kingen maar al te duidelijk demonstreerden hoe zij de opvoering van deze vertooning gewaardeerd hebben. Daar was allereerst de heer Bonsema, de man, die, hoe men ook over zyn politieke opvattingen moge denken, in een bijna ne genjarige ambtsperiode bewezen heeft een der beste wethouders te zyn, die Alkmaar voor zyn bedrijven ooit gehad heeft. ',J. de eerste vergadering der linksche hM afo.i l?6?* men blÜkbaar al gevreesd, dat belane 7n fng wel eens boven het partij- rfnirt»?-kunnen «aan en hem is dadelijk duidel-jk gemaakt, dat hij persoonlijk op em ston la Hy was, zoo werd betoogd, een man Wiens politieke verleden hem geen schijntje van een kans gaf, hy was een man, die geen kiezers, althans geen scherp omlijnde groep kiezers, achter zich had, hy was een eenling en men negeerde daarbij opzettelijk alle voorbeelden uit het verleden waarin bewe zen werd, dat eenlingen niet alleen geko zen werden maar juist door hun onafhanke lijkheid vaak een bij imder sterke positie konden innemen. Daar was de S.D.A.P., verblind in poli tieke haat tegenover den vroegeren partij genoot en nog altijd niet inziende, dat juist door de persoolijke hetze haar fractiegenoo- ten met zes man uit den Raad gingen en er met vier in terugkeerden. Daar was de heer Van de Vall, die zich, evenmin als de leider van de V.D.-ers, met het denkbeeld kon vereenigen geen nieu welingen tot wethouders te benoemen, al leen en uitsluitend omdat men daar geen andere keus had dan den heer Couwenho- ven op den voorgrond te schuiven. Daar was de V.D.-fractie, die ook geen keus had en noodgedwongenn met een man als de heer Eriks op de proppen is geko men. En daar was mr. de Groot, wiens poli tieke spel voor velen al te doorzichtig is geweest. Die ook geen nieuwelingen wensch- te, maar een uitzondering voor den heer Couwenhoven maakte omdat deze in de drie raadsvergaderingen welke hij had mee gemaakt, getoond zou hebben de rechte man op de rechte plaats te zijn. Welke waarde moest men aan deze ver klaring toekennen, terwijl iedereen wist en de heer Bonsema heeft dat nog eens dui delijk in het licht gesteld dat noch in deze drie raadsvergaderingen, noch in eeni- ge commissievergaderingen de heer Cou wenhoven iets gezegd of gedaan heeft waar uit zijn bijzondere kwaliteiten voor het wethouderschap ook maar eenigszins geble ken zijn. Is het te verwonderen, dat de kenners van het politieke spel in deze manoeuvre niets anders zagen dan een welbewuste poging de vriendschap der Soc.-Derc. te ver krijgen, een vriendschappelijke gezindheid, die straks wellicht haar rijpe vruchten zóu kunnen afwerpen? En is het evenzeer verwonderlijk, dat een man als de heer Stoutjesdijk, die de hooge school der politiek niet heeft doorloopen, maar die zich in verloop van jaren een raadslid getoond heeft, die, wars van alle politieke kuiperij, naar eer en geweten een eigen standpunt inneemt, zich van dat alles heeft afgekeerd en zelfs zijn fractiegenoot had medegedeeld, dat op zijn medewerking bij dit spel niet viel te rekenen? De gebeurtenissen zijn verloopen zooals hij ze voorspeld heeft en zooals velen ze met zekerheid konden voorspellen. Rechts hield vast aan het besluit, dat geen nieuwe lingen tot wethouder mochten worden ge kozen. Toen bleven mr. de Groot en de heer Stoutjesdijk als mogelijke candidaten over en met den steun der S.D.A.P. was het voor eerstgenoemde niet moeilijk om als de uitverkoren man van links aan de rechter zijde te worden gepresenteerd. Hij werd door den heer Van de Vall waar bleef de fiere, zelfstandige S.D.A.P.? loffelijk een man van het oude liberale systeem genoemd, maar toen het op de stem ming aankwam bleek maar al te duidelijk, dat de heer de Groot zoowel voor de S.D. A.P. als voor de V.D.-ers een nood-candi- daat was. De heer Van de Vall sprak zelfs van het brengen van een offer ter wille van de samenwerking. De heer Sietsma liet dui delijk uitkomen, dat hij liever een anderen candidaat had gesteld en de rechterzijde nam een neutraal standpunt in door de me- dedeeling, dat links nu eenmaal zelf moest „kiezen" en dat rechts of althans de meerderheid van rechts, zich bij die „keuze" zou neerleggen. Wij zullen niet veel woorden verspillen aan het schijnbaar politieke maar in werke lijkheid sterk persoonlijke debat, dat bij deze besprekingen gevoerd is. Wij zullen niet uitvoerig beschrijven hoe mr. de Groot zyn ingenomenheid met den heer Bonsema demonstreerde door de verklaring, dat hy de eerste was, die hem na zijn verkiezing gefeliciteerd had, nota bene een of twee dagen na de openbare vergadering in de Harmonie waar hij de kiezers nadrukkelijk had gewaarschuwd hun stemmen niet op den heer Bonsema uit te brengen en op al lesbehalve loyale wijze diens politiek ver leden belicht had. Wij zullen niet verder ingaan op de op merking van den heer Bonsema, dat de heer de Groot als candidaat van de SDAP èf deze party, öf zijn eigen beginselen moet verloochenen. En evenmin zullen wij ons verdiepen in de aanvallen van den heer Van de Vall op onze courant, waarbij hij nu eens beweerde, dat al onze verslagen uit den duim waren gezogen en dan weer verklaar de, dat w(j een analystisch zuiver verslas hadden geleverd. Wij gaan SSJSl critiek de maidenspeech van den heer Eriks voorby, die teleurgesteld was door de ont dekking, dat men het particuliere belane boven het gemeenschapsbelang wilde stellen en volkomen vergat, dat men dit voorname- lyk had gedaan toen men hem zelf noodee- dwongen candidaat stelde. Niemand zoo zeide de heer Holjtink is met deze oplossing van de wethouders crisis tevreden, maar wy houden ons aan het politieke accoord, dat wij van rechts den candidaat zullen stemmen, die ons door de linkerzijde gepresenteerd wordt. Toen kwam het tot een stemming en de heer Van Slingerland de kleine beschei den man, die zich met een grapje uit alle moeilijke situaties redt en te verstandig h om zich opvallend in het politieke strydtoo- neel te werpen kreeg twintig van de een en twintig stemmen en hy wist van te voren wel, dat hy gerust de vormen der beschei denheid in acht kon nemen, zoodat er ook nog een blanco briefje uit de bus kwam. Als tweede candidaat werd van rechts de heer Keijsper aangewezen, waarbij er naast de blanco stem nog een stem voor den heer Woldendorp en een voor mr. Lees berg werd uitgebracht, een klein, maar on gevaarlijk bewys, dat het ook aan de rech terzijde niet alles in pais en vree was ver- lo°pen. De meest verrassende stemming was a voor de candidatuur van mr. de Groo Had de Raad medelijden met dezen can daat, die nadrukkelijk verklaard had, het wethouderschap ook van hem een o eischte omdat hij er zeer moeilijk zijn voor beschikbaar kon stellen? In allen gevalle werden er van de een twintig stemmen slechts veertien op uitgebracht en gaven niet minder dan z raadsleden blijk, dat zij nog liever den Bonsema achter de tafel van B. e zagen. Neemt men aan, dat de S.D.A.P- V.D. hun candidaat getrouw z^"ta®(jer den dat mr. de Groot niet zijn tegen texnd heer Bonsema, maar zich de heet teunde- heeft er was ditmaal geen briefje in de bus en dat ,teunac, Stoutjesdijk zijn fractiegenoot nog he dan heeft hij van de verbonden jeCht5 groep, ondanks het politiek accoor vijf van de elf stemmen gekregen- zyn Bedenkt men daarbij, dat hy ge. eigen kiezers een nood-candidaa ge noemd en dat zijn verkiezing d0° harte Dem. en de V.D. allesbehalve v geschiedde, dan gelooven wij we mannc-n zeggen, dat er van de honderd gen-en- van het oude liberalisme zeke.. 0mstsn' negentig voor de eer, onder zu be(j8nkt digheden gekozen te zijn, zou hebben. Nadat de burgemeester de diie te die allen verklaarden hun en pad^ accepteeren, gelukgewenscht ren KIa' de heengaande wethouders d® dank»'00/? ver en Bonsema een harteUJK ge- van den voorzitter in ontvan^jendschaP^ nomen voor alles wat zij 111 K<=.~ -. liike samenwerking voor eenige v hebben gedaan, kwamen ei i onbelangrijke agendapunten^ ditmaal j^n. voor welker behandeling U1J 'verslag het in dit nummer opgenomen nen verwijzen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2