Agenda Voor onze MODESHOW B. W. G. LIENESCH. Tel, 2782 KIJKENisKOOPELCLOECK VRAAG EN AANBOD Jjutezonden Stukken Rechtszaken iDeec&ecicht EERSTE BLAD De Alkmaarsche Courant WOENSDAGS en ZATEBDAGS. Alléén 2de handscb goederen. 35 cent per vijf regels, op WOENSDAG 13 SEPTEMBER zijn nog enkele plaatsen beschikbaar Alkmaarsche Politierechter Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. Glimlachje Erïe Alkmaar, Dinsdag. HET MILITAIRE VLIEGVELD. Reeds een paar weken wordt er hard aan de voltooiing van het militaire vliegveld in Bergen gewerkt. De bezetting, een 300 man, voorheen in Egmond aan Zee onderge bracht, kreeg sinds de mobilisatie huis vesting bij de bewoners in de omgeving van de Doorntjes, doch sinds 10 dagen is men bezig op het voorterrein met het bouwen van barakken om de bemanning, zoolang de te bouwen kazerne niet gereed is, daarin onder te brengen. In een goede week tijd kwam er een barak met steenen fundeering en trasraam ter lengte van 85 M. en ter breedte van 10 M. gereed. Of er ook snel gewerkt kan worden! Zaterdag werd de cantine in gebruik genomen en dank zij een goed buitenkansje van een der officie ren op zoo'n schitterende wijze, dat de jon gens, die 's nachts geen dienst hadden, Zon dagsmorgens met geen mogelijkheid het buitengewoon appèl hoorden, toen minister Dijxhoorn reeds om kwart over zes des morgens op het vliegveld verscheen en al geheel appèl vorderde. Dit alarm bestaat in het slaan op leege benzineblikken, die in de boomen van erven zijn gehangen in de omgeving van de huizen waarin de jongens zijn gehuisvest. Het gevolg was, dat verschillende man schappen pas om 9 uur verschenen, toen de minister reeds was vertrokken. De minister, wien het ernst is met de handhaving van Neerlands onafhankelijk heid, ook in de lucht, zet thans blijkbaar spoed achter de maatregelen, die van hoo- gerhand genomen moeten worden. Wij heb ben het altijd onbegrijpelijk gevonden, dat men een vliegveld aanlegt zonder gelijktij dig voor de huisvesting van de bemanning te zorgen. Wij hebben ook niet begrepen, waarom men nog steeds in gebreke is ge bleven de gehuwde leden van de bemanning definitief Bergen als woonplaats aan te wij zen, waardoor men had kunnen voorkomen, dat de gezinnen van deze menschen in Soes- terberg wonen en de gezinshoofden onnoodig bij particulieren in Bergen zijn ingekwar tierd. Wij zijn echter geen militairen. Na 't bezoek van den minister Zondagmorgen, verscheen gister de opperbevelhebber van land- en zeemacht, generaal Reynders, in gezelschap van generaal Best, commandant van de luchtvloot. Men kan er óp vertrou wen, dat het beiden heer en duidelijk is ge worden, dat de papieren gang den comman dant van het vliegveld niet mag belemme ren in het nemen van de noodige maatrege len. Reeds gisteravond brandden de lan- dingslichten, die tot nog toe hadden ontbro ken. De benzinevaten werden vervangen door 'n sirene, zoodat men in den loop van de week wel eens een alarmsignaal zal hoo- ren, zonder dat men zich daarover ongerust behoeft te maken. Tengevolge van de militaire bezetting be leeft Bergen een tweede seizoendrukte. Tientallen bussen uit alle deelen van het land brachten Zondag familieleden van de gemobiliseerden naar Bergen, tot groote voldoening van de zakenmenschen, die glunderden. DE RAMP VAN DE WILLEM VAN EWIJCK. Door de in de huishoudschool gelegerde militairen is een bedrag van 71.67 bijeen gebracht ten behoeve van de nagelaten betrekkingen der bij de ramp van de Willem van Ewijck omgekomenen. Een voorbeeld, dat navolging verdient. EEN SCHITTERENDE OPBRENGST. De opbrengst van de geldinzameling welke Zaterdag alhier werd gehouden ten behoeve van de stichting van een Algemeen Militair tehuis heeft opgebracht 2413.75. De commissie met de inzameling belast, brengt hartelijk dank aan de Alkm. burgerij voor de milde gaven. Een bijzonder woor van dank wordt ge richt tot die dames en heeren die zich be schikbaar hebben gesteld om de lijsten aan te bieden en daardoor zoo'n groot aandeel hebben gehad in het bereiken van een zoo schitterend resultaat. Mochten er nog burgers zijn, die verhin derd waren hun gave te offeren voor het goede doel, dan verzoekt het comité de gif ten af te dragen aan de Nutsspaarbank, of te storten op giro No. 3329 van die bank. De Directeur der bank, de heer Schoorl, die tevens penningmeester is van het inza- melings-comité, zorgt dan voor verdere doorzending aan het bestuur. VICTORIA-THEATER. Het programma in het Victoria-Theater begint hedenavond half acht, teneinde de militairen gelegenheid te geven het geheele programma bij te wonen. DE VEREENIGING PLUKOVO. Dat is de naam van een nieuwe ver- eeniging, die reeds geboren is uit den nood der tijden. Nu het n.1. zeer moeilijk welhaast onmogelijk geworden is om in de naaste toekomst voeder te krijgen voor pluimvee, konijnen, duiven, siervo- gels en huisdieren, zoodat talloos vele dezer dieren met een zekeren dood worden bedreigd, hebben verschillende dieren vrienden als de eenige weg tot redding alle noodige voorbereidingen getroffen voor de oprichting van een vereeniging, waarbij alle houders van bovengenoemde dieren zich kunnen aansluiten. Het motto „Eendracht maakt macht" geldt ook hier: wat de eenling niet gedaan kan krijgen, ge lukt allicht georganiseerd. Men beseffe dit in het belang van onze huisdieren en geve zich als lid van Plukovo op. Hedenavond is daartoe van 7 uur tot half 10 nog gelegenheid in het café 't Gulden Vlies. Bioscopen. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnummer 't Zit in de lucht (kom.); hoofdrol Georgc Formby. Toegang boven 14 jaar- Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer Yfou- wengevangenissen (róm.-dram.); hoofdro - len Viviane Romance, Renee Saint-Gyr. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Ti a- der Hom (avont.); hoofdrollen Harry Caiey en Edwina Booth. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. BRANDSTICHTINGEN IN DE GEMEENTE ZIJPE OPGEHELDERD. 20-jarige jongeling in Petten de dader. Het politie-onderzoek inzake vermoede lijke brandstichting, in deri nacht van Zon dag op Maandag j.1. gepleegd, tengevolge waarvan 5 stroo- en rietschelven, benevens 5 lorries van de N.V. v.h. van Zonneveld en Phil'ippo verloren gingen,* heeft tot een gun stig resultaat geleid. Een 20-jarige inwoner van Petten heeft na een langdurig verhoor door de gemeente politie in samenwerking met de rijkspolitie te Zijpe bekend, dat hij bovenbedoelden brand heeft gesticht. Bovendien bekende deze jeugdige man, dat hij de reeks van branden, waardoor Pet ten gedurende de laatste maanden onveilig werd gemaakt, op zijn geweten heeft. Voor de politie een mooi succes en voor de be volking van Zijpe een geruststelling. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 29 AUGUSTUS TOT 12 SEPTEMBER 1939. Wij z i g i n g e n: Alkmaar: Sünder's manufacturenhandel, Fnidsen 107; overgegaan aan mevr. de wed. D. C. SünderWesterhof. Maatschappij „De Unie" N.V., Koorstraat 10; in liquidatie getreden. Den Helder: N.V. Houthandel v.h. J. Oortgijzen en Zoon, Soembastraat 56; be stuurswijziging. Koedijk: Onderling Ondersteuningsfonds bij ziekte, Oostwijk 188, bestuurswijziging DE POSTFANFARE NAM AFSCHEID VAN HAAR BESCHERMHEER IR. BROUERIUS VAN NIDEK TE BERGEN. Gisteravond is de Postfanfare naar Bergen getrokken om afscheid te nemen van haar beschermheer ir. Brouerius van Nidek, hoofd van het telefoondistrict te Alkmaar. Te ongeveer half negen arriveerde het corps voor de woning van den heer Nidek, waar het voor haar beschermheer eenige nummers ten gehoore bracht. De voorzitter, de heer G. J. de Groot, feli citeerde hierna den heer en mevrouw van Nidek met de promotie en benoeming als hoofd-ingenieur bij de P.T.T. Het speet spr., dat de beschermheer het corps thans ging verlaten, want sinds de oprichting was hij altijd een groote steun voor het corps ge weest. Namens het geheele corps dankte spr. voor dien steun en hoopte, dat de heer en mevr. van Nidek nog vele gelukkige jaren in Arnhem zouden mogen doorbrengen. Ir. Brouerius van Nidek dankte den voor zitter voor diens woorden. Het heeft spr. verrast, dat de Postfanfare uit Alkmaar is gekomen om afscheid te nemen. Spr. stelde dit op hoogen prijs en bood het corps een enveloppe met inhoud aan en tevens een kist sigaren. Hierna speelde het corps nog eenige prettige marschen, waarna de tocht werd voortgezet naar den burgemeester van Bergen, den heer van Reenen. De burge meester en de oud-burgemeester ontvingen het corps op het Hof. Beiden uitten hun be wondering over de keurige uniformen en vooral de verlichting trok groote aandacht. Nadat een glaasje wijn en een sigaar was aangeboden, trok het corps naar het Post kantoor, waar voor de Berger collega's eeni ge nummers ten gehoore werden gebracht. De directeur van het Postkantoor dankte hier voor en daarna werd, begeleid door honder den militairen, de tocht verder voortgezet, om tenslotte gedwongen door den regen en den tijd bij garage Schalkwijk te worden ontbonden, waar de auto weer gereed stond om het corps naar Alkmaar te vervoeren. GEVOLG VAN DEN OORLOG. Ten gevolge van den oorlog ligt de vis- schersvloot stil. Het gevolg daarvan is, dat niet alleen alle visschers te Egmond aan Zee werkloos geworden zijn, maar ook, daar er geen visch meer wordt aangevoerd, dat alle vischventers broodeloos geworden zijn. is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. DETAILVERKOOP VAN LEVENSMIDDELEN. De directeur van het distributiekantoor te Alkmaar deelt het publiek mede, naar aanleiding van talrijke bij hem binnenge komen klachten, dat de winkeliers groote stagnatie ondervinden in de aflevering van verschillende artikelen en derhalve, buiten hun schuld ,in meerdere gevallen hun klanten niet kunnen bedienen op de wijze, zooals zij dat normaal gewend zijn. Een en ander houdt verband met de in ventarisatie der binnenlandsche voorraden, terwijl daarenboven de vertraging, die wordt ondervonden met de verzending der goederen, zeer stagneerend werkt. Verwacht mag worden, dat binnen kor ten tijd hierin voldoende verbetering zal komen. Tot zoolang wordt het publiek verzocht klachten zoo veel mogelijk te beperken en de moeilijke omstandigheden, waarin ook de winkelier zich bevindt, in aanmerking te willen nemen. HET CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEë WEER VRIJGEGEVEN. Het bureau is tot groote vreugde der moeders heropend. Dit heugelijke feit is te danken aan de welwillende houding door den waarn. chef v. d. militairen-genees kundigen dienst aangenomen in een onder houd met den leidenden kinderarts van het bureau. Ook door dien dienst werd het groote nut van het bureau juist in dezen tijd ten volle ingezien. Beide diensten huizen nu broederlijk in het bekende „Kleuterhuis". H.L.O.-EXAMENS. Het Alkmaarsche H.L.O.-werkcomité heeft in een gisteravond gehouden vergadering met algemeene stemmen besloten de H.L.O.- examens zonder uitstel af te nemen. Dit besluit brengt met zich mede, dat de data der examenonderdeelen bepaald moes ten worden en dat de verkoop der examen- kaarten thans officieel beginnen gaat. Men kan zich hiertoe vervoegen bij de volgende adressen: dr. N. H. Louis Geestersingel 36, dr. L. v. d. Wilk Burg. Palingstraat 2, A. J. ter Horst Lamoraalstraat 1, J. H. Snel Blee- kerskade 10, H. J. Reurslag Westerweg 300. Wil men zoo min mogelijk tijd verliezen, dan moet men eerst een briefje in de bus (of via de post) met de volgende gegevens: naam en voornamen, adres, beroep, geboorteda tum, geslacht, voor de hoeveelste maal men examen doet (daarbij alleen meetellend de keeren, dat men met succes examen deed), en komt een volgenden dag, met geld op zak, de kaart halen. A.s. Donderdag wordt voor de laatste maal op het sportpark voor de athletische onder deden getraind, van 6.30 tot 7.45 uur. Een Hsder is dan welkom, ook militairen, die voor athletiekbeoefening of H.L.O.-examen in teresse hebben; tijdens deze training zal er tevens gelegenheid bestaan een examenkaart te koopen. 20 September sluit de inschrijving. INGEKOMEN PERSONEN. A. Kok, N.H., bankwerker, Baansingel 44a, van Hilversum. G. L. M. H. Wanna, R.K., Mient 11, van Amsterdam. M. G. Akker man, R.K., h. i/d huish., Kennemerstraatweg 191, 'van Amsterdam. T. Rens, geen, h. i/d huish., Ingelandstraat 5, van Amsterdam. J. Tijsen, Ger.K., bedrijf scontroleur, en echtgen., Jan v. Scorelkade 9, van Lands meer. G. AanholtVerwoerd, N.H., z.b., v. d. Kaaystraat 54a, van Uithoorn. C. Schermer, geen, molenbaas Holl. Beton Mij., en echtgen., van Teylingenstr. 4, van Gel dermalsen. J. de Vries, R.K., z.b., Luttik Oudorp 74, van Venray. M. Bruin, R.K., dienstbode, Kenn.str.weg 101, van Heiloo. P. Faber, geen, onderofficier, en echtgen., Nic. Beetskade 17, van Utrecht. J. G. W. la Fleur, geen, reiziger, en gezin, Ripping- straat 7, van Bennebroek. C. J. Koning, geen, z.b., Koornlaan 6, van Amsterdam. C. A. Schoon, R.K., dienstbode, v. Everdin- genstraat 18, van Akersloot. E. C. Klin- kert, geen, z. b., Langestraat 93, van Rüsch- likon (Zwit.) G. Schuit, R.K., dienstbode, Costerstraat 7, van Noordscharwoude. J. Witte, R.K., electricien, Nieuwpoortslaan 149 van Zuidscharwoude. A. E. Blankendaal, R.K., z. b., Snaarmanslaan 88, van Oud karspel. J. Broekmeijer, N.H., sergeant Oudegracht 140, van Amsterdam. A Middelveld, geen, los arbeider, en echtgen Wildemanstraat 19, van Beemster. J. F, Gregorius, Rem., huishoudk., Wilhelminalaan 11, van Amsterdam. J. Schokker, N.H. rijksambtenaar, Ferdinand Bolstr. 20, van Wamel. L. de Vries, geen, schoenmaker, Achterstraat 60, van Oudkarspel. P. J Mahieu, R.K., z. b., Nassauplein 11, naar den Helder. Wed. R. Peereboom, N.H., z. b., Friescheweg 2, van Beverwijk. J. C. Wes ter R.K., z.b., Nieuwpoortslaan 149, van Heerhugowaard. A. Bas, geen, dienstbode, Pr. Julianalaan 14, van Heerhugowaard. P. J. Snelting, R.K., rel. onderw., Nassau laan 30, van Oudenbosch. W. de Graaf, R.K., rel. onderw., Nassaulaan 30, van Oudenbosch. A. J. A. M. Wap, R.K., z.b. Anna v Burenstraat 1, van Heemstede. C Brakenhoff, R.K., huish., Hooftstr. 23, van Naaldwijk. J. J. Vledder, Hazea, dienst bode, Wilhelminalaan 11, van Lemsterland J. Vledder, Hazea, dienstbode, Wilhel minalaan 11, van Lemsterland. A. Nottel- man, N.H., hoofdopzichter, en gezin, Jan v, Scorelkade 53, van Semarang N.I. M. de Jongh, N.I., koopman, en gezin, Huigbrou- werstraat 4a, van Amsterdam. D. van Rhijn, N.I., ass. i/d huish., Huigbrouwerstr. 4a, van Amsterdam. A. Ch. Cornelisse, Ger.K., z.b., Ie Tuindwarsstraat 15, van Am sterdam. A. Molenaar, R.K., z.b., Boter- straet 7? van Harenkarspel. C. G. Groen tjes, R.K., leerl. verpleegster, van Everdin- genstraat 18, van Hoorn. D. Polak, geen, ladingmeester N. S., en echtgen., Stations weg 148, van Haarlem. M. de Raadt, R.K., dienstbode, Langestraat 70, van Bloemen- daal. C. de Schipper, N.H., leerl. verpleeg ster, Wilhelminalaan 11, van Castricum. H. T. Knoppien, N.H., ass. Leeszaal, Lyceum straat 15, van Doetinchem. CORRESPONDENTIE. F. B. alhier. Wanneer Uw naam aan de Redactie nie, bekend is heeft Uw stuk geen kans op plaatsing. Red. Alkm. Crt. uitsluitend a contant (Pinidag* en Vrijdag* inzenden^ VERKEERSSTREMMING. Geachte Redactie. Donderdagmiddag loopend op het Zevenhui zen en geheel rechts houdend, werd ik bij het agentschap van De Telegraaf door een groep zich daar bevindende lezers genood zaakt het trottoir te verlaten juist toen in snelle vaart 'n uit de richting van den Geest komend, als heer gekleed persoon zich plot seling met een woesten zwaai de tucht wordt lang niet algemeen beoefend, de bur gerlijke beleefdheid is niet zelden onbekend en de nieuwsgierigheid is een ondeugd, waar alles voor moet wijken van zijn fiets slingerde om zijn licht aan het laatste oor logsnieuws op te steken. Door een vlugge zijdelingsche beweging kon ik een botsing bijtijds vermijden, doch werd daarbij van achteren gegrepen door het rijwiel van een militair, waardoor ik zoodanig kwam te val len, dat mijn lichamelijk welbevinden een paar dagen onaangenaam was verstoord en ik thans nog niet geheel valide ben. In dezen tijd van verkeerszorg is het wel wat achterlijk om op een druk punt in een nauwe straat toe te laten, dat een pers agentschap door het ophangen van nieuws berichten opstopping veroorzaakt op een smal trottoirtje. Bij voorbaat dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, J. F. GEHRELS. Bergen, 10 Sept. '39. DE RADIO EN DE OORLOG. Ook uit een enkel ingezonden stuk, dezer dagen in de Alkmaarsche Courant versche nen, blijkt, dat vele menschen den laatsten tijd den ganschen dag de radio aan hadden staan om geen nieuwsberichten te missen, en dan huns ondanks het huis vol hadden van muziek en gepraat, waar niet naar werd geluisterd, of waar men niet naar had wil len luisteren. Zou het nu niet mogelijk zijn, dat één van de vijf lijnen, b.v. de vijfde, van het Alk maarsche radiodistributiebedrijf alléén ge bruikt werd om algemeene nieuwsberichten door te geven? Men zou die lijn dan onge stoord aan kunnen laten staan, als men geen andere uitzending beluisteren wilde. Indien dit technisch uitvoerbaar is, zou in spannen de dagen gewenschte rust niet behoeven te wijken voor radio klanken, zeker tot veler voldoening. Met dank voor de opname. M. Vrijgesproken van verduistering. De varensgezel M. uit Den Helder, was vroeger fortwachter geweest aan de Veluw- sche IJselmeerkust, in welke laatste functie hij gelegenheid had tot het bewaren van een stalen zeiljaehtje van den infanterie- kapitein H. uit Ermelo. Toen hij ontslag had genomen als fortwachter, vertrok hij naar Den Helder, naar welké stad hij een maand later het jachtje, waarnaar de kapitein nauwelijks omkeek, ook deed verhuizen. Een half jaar nadien, in November van het vorig jaar, verkocht hij het jacht aan een zekeren V. voor 50, kocht het een dag later terug voor 85 en deed het meteen weer van de hand voor 100 aan S. De kapitein „nam" dat niet en diende een klacht in wegens verduistering. Maandag middag stond de ex-fortwachter voor den Alkmaarschen politierechter op het matje. Hij erkende het jachtje te hebben ver kocht, maar zei te goeder trouw te zijn ge weest, omdat de kapitein nooit naar het scheepje omkeek, Hij had er al een aanzien lijk bedrag aan reparaties in gestoken, want het scheepje was zeer verwaarloosd, en voorts den kapitein geschreven, of hij nog eigenaar wilde blijven of niet. Tenslotte kwam er een man van de belas ting, die het bootje in de personeele belas ting wilde aanslaan. Verdachte verwees toen nog naar den kapitein, maar een poosje later kwam de belastingambtenaar terug met de boodschap, dat verdachte moest be talen. Daar had déze geen zin in en uit het feit, dat hij belasting schuldig zou zijn leidde hij af, dat de kapitein het jachtje had prijs gegeven. Daarop verkocht hij het. De kapitein, die als getuige werd gehoord zei geen afstand te hebben gedaan van het scheepje. Ook had hij geen brief van ver dachte ontvangen, tenzij een, waarin ver dachte zijn schuld bekende. De personeele belasting had de kapitein geweigerd te be talen, omdat hij meende dat niet te behoe ven. Overigens trachtte de officier, die blijk baar wat tegen den voormaligen fortwach ter had, dezen een minder gunstig etiket op te hangen, waartegen verdachte sterk prote steerde. De officier aanvaardde het verweer van M niet en vroeg 25 of 15 dagen wegens ver duistering, maar de rechter had een andere meening. Hij vond, dat de kapitein nog eigennaar was van het jachtje, maar ook, dat verdachte uit verschillende omstandigheden zooals de belastinggeschiedenis, was misleid tot de tegenovergestelde conclusie. Hoewel verd. heel onvoorzichtig had gedaan was het dus aan twijfel onderhevig, of er'opzet tot verduistering had voorgezeten. Derhalve volgde vrijspraak. Betaling van muziek-auteurs- rechten. De caféhouder G. uit Oosthuizen had een conflict met de Buma en het slot van dit conflict moest voor den rechter worden uit gevochten. Hij had tijdens de kermis door eenige Amsterdamsche muzikanten dans- Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Zwakke tot matise zujd westelijke tot zuidoostelijke, later wellicht oostelijke wind, betrokken tot zwaar 0f halfbewolkt, aanvankelijk nog regenbuien weinig verandering in temperatuur. Het gebied van hoogen luchtdruk lag van- morgen over Scandinavië en verplaatst zich in zuidelijke richting. Het wordt gevolgd door een depressie, die gisteren en vannacht by IJsland groote luchtdrukdalingen veroor zaakte. Vooral in het westen van dit eiland is veel regen gevallen. Westmanoer meldt 43 en Isafjord 22 mm. In Scandinavië werd het over het algemeen kouder, in Saerna daalde de temperatuur tijdens mist onder vriespunt. De depressie, die gisteren over de Noordzee lag, ligt thans over ons land en bracht vannacht veel regen. Bij de Azoren blijft de luchtdruk hoog. Over Spanje en het westelijk Middellandschezeegebied ligt een vlakke depressie, welke daar geen regen van beteekenis bracht. In het binnenland van Spanje is de temperatuur zeer hoog. Hoogste barometerstand 1024.1 mbar te Saerna. Laagste barometerstand 997.3 mbar te Isafjord. LICHT OP! Voor rywielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.58 tot 5.58 uur licht op. muziek laten spelen, o.a. het verheffende kunst stuk „En we gaan van 't jaar niet naar Zwitserland", zonder daarvoor de vereischte auteursrechten te betalen. Hij beweerde zich door te vertellen, dat hij van niets had geweten, maar dat de zaai' nu in orde was, omdat hij elke maand een zeker bedrag betaalt. De zaak was daarmee voor hem, zoo leek hy te kennen te willen geven, af. De rechter bracht hem evenwel aan het verstand, dat voor de justitie zoo iets door een getroffen regeling nog niet af is. Als de zaak eenmaal rolt, rolt ze door. De burgemeester van Oosthuizen, die ook als getuige werd gehoord, vertelde, dat hij den caféhouder herhaaldelijk gewaarschuwd had en de inspecteur van de Buma lichtte toe, dat de Buma al sinds 1935 met den ca féhouder last heeft en dezen al herhaalde lijk schriftelijk had aangemaand en ge waarschuwd. Dat pakte dus voor den van „niets weten den" caféhouder even anders uit en de offi cier, die het spook van de f 5000-maximum- boete even liet paradeeren, vorderde f 100 of 30 dagen, omdat de verdachte het niet al te breed had. De rechter maakte er 60 of 20 dagen van. De Heerhugowaarder B. had onlangs in Castricum de bloemetjes een beetje buiten gezet en toen hij een tikje of twee ^jes. aangeschoten was, uit balloorighei plaats genomen in een met bloemen belade auto van den heer M., met welke auto J vervolgens in een angstwekkend temP°' bij minder geluk slachtoffers zou he gevergd, naar Alkmaar reed, den heer het nakijken gevend. Het eind droeg ook hier weer de las Diefstal van benzine was B., die voor rechter verscheen, ten laste gelegd. Een zwarende omstandigheid was, dat de men in de auto het een en ander van avontuur hadden geleden. De officier was niet mis en vorderde wel het twee maanden gevangenisstraf voo dronkenmansavontuur, dat hij kwa de als heel ergelijk. htte De rechter vond het ook erg, ma een maand brommen voldoende, en die an»e waar haar man 's avonds

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2