TEGEN DE WET 5euiMetm Wet gebruik vervoermiddelen door <je Tweede Kamer aangenomen. Een Duitsch vliegtuig aangehouden bij Ameland, Lading van de „Groenlo" in beslag genomen. Toelating vluchtelingen stopgezet. Gevolg van den oor'ogs- toestand. Uitgebreide bevoegdheden verleend. TWEEDE BLAD. De regeeringspersdienst meldt: Gistermiddag is een Duitsch mili tair watervliegtuig bij Ameland in de Nederlandsche territoriale wate ren aangehouden door Nederland sche vliegtuigen, die in overeen stemming met de regelen tot hand having van. de onzijdigheid het Duitsche vliegtuig hebben belet het Nederlandsche rechtsgebied te ver laten. Het vliegtuig is in beslag geno men en de bemanning wordt ge in terneerd. SOEPELE TOEPASSING VAN DE PACHTWET GEVRAAGD. In verband met de mobilisatie. Aangezien de pachtwet verpachting voor onbepaalden tijd eischt, is een behoorlijk overleg en groote zorgvuldigheid bij het aangaan en vastleggen van de overeen komsten geboden. Een groot aantal overeenkomsten moet dezer dagen worden aangegaan, doch vele verpachters, pachters en rentmeesters, die onder de wapenen zijn, hebben daartoe thans geen gelegenheid. Te stroeve toepas sing der pachtwet dreigt hen in groote on gelegenheid te brengen. De vereeniging „het grondbezit" te Utrecht heeft daarom aan den minister van justitie (en voor wat de pachtbureaux be treft aan den voorzitter van den Nederland- schen pachtraad) verzocht te bevorderen, dat ten opzichte van gemobiliseerden het volgende wordt in acht genomen: 1. Indien thans geen behoorlijk overleg mogelijk is. worde voorloopige verpach ting voor den bepaalden tijd van een jaar, dan wel verlenging der oude over eenkomst voor een jaar toegestaan (con form art 5, lid P.W.). 2. Indien de overeenkomst tengevol ge van het onder de wapenen zijn van één der partijen niet tijdig wordt inge zonden ter toetsing, worde geen sanctie toegepast (art. 9 P.W.). 3. De pachtkamer neme geen beslis singen omtrent wijziging of nietigver klaring eener overeenkomst, zoolang één der partijen, onder de wapenen zijnde, uit dien hoofde verhinderd is aan de oproeping om gehoord te worden, gevolg te geven. Het Engelsche ministerie van voorlichting deelt mede, dat de Ia- ding van het Nederlandsche stoom schip „Groenlo" in beslag is geno men, daar men de verdenking heeft, dat het schip contrabande aan boord heeft. Het ministerie van economische oorlogsvoering verklaart, dat de „Groenlo" op 4 Sept. ter hoogte van de Downs was aangehouden. Men bevond, dat het schip lading aan aan boord had, die aan Dusseldorp geadresseerd was, en op denzelf den dag heeft de contrabande-com missie bevolen, dat de lading in beslag moest worden genomen op grond van het vermoeden dat er contrabande aan boord was. Zoodra het schip gelost is, zal het worden vrijgelaten. DE HEER J. G. SUURHOFF LID VAN DE TWEEDE KAMER. De voorzitter van het Centraal stembu reau heeft in de vacature J. W. Albarda, benoemd verklaard den heer J. G. Suurhoff te Amsterdam. DOORBETALING LOON AAN GEMOBILISEERDEN. Betaling premie ongevallen wet onnoodig. Naar wij van officieele zijde ver nemen, heeft het bestuur der rijks verzekeringsbank de belangrijke beslissing genomen, dat werkgevers, die aan hun gemobiliseerde werk krachten geheel of gedeeltelijk het loon blijven doorbetalen, dit niet op de loonlijsten behoeven te vermel den. Dit beteekent derhalve, dat over dit doorbetaalde loon geen premie ingevolge de ongevallenwet behoeft te worden betaald. De minister van justitie, brengt met ver wijzing laatstelijk naar zijn bekendmaking, opgenomen in het buitengewoon politieblad d.d. 29 Aug. 1939, no. 19, nader het navol gende ter kennis van alle organen, belast met het toezicht op de politiaire grensbe waking en van de hoofden van plaatselijke politie. In verband met den tusschen eenige Europeesche mogendheden ontstanen oorlogstoestand, welke er toe geleid heeft, dat allerwegen de grenzen voor vreemdelingen wor den gesloten, ziet de Nederlandsche regeering zich tot haar leedwezen genoopt, de toelating van vluchte lingen (Joodsche emigranten enz.) voor duurzaam of tijdelijk verblijf in ons land stop te zetten. Het volgende wordt ter zake nader be paald: 1. Nieuwe toestemmingen voor de toela ting van vluchtelingen (Joodsche emigran ten enz.), ook al behooren dezen tot de al lernaaste familie van hier te lande wonende personen kunnen, een enkel zeer bij zon d t uitzonderingsgeval daargelaten, niet meer worden verleend. 2. Reeds gegeven toestemmingen voor toelating van vluchtelingen, waaronder, met intrekking van het bepaalde onder I in de bovengenoemde circulaire, ook begrepen worden de na 1 Juli j.1. verleende, waarop nog geen binnenkomst heeft plaats gehad, moeten als vervallen worden beschouwd. 3. Voor zoover verzoeken om toelating van vluchtelingen zijn ingediend en daarop >,og geen beslissing is gegeven, moeten zij als afgewezen worden beschouwd. 4. In de gevallen, bedoeld onder 2 en 3 zullen nieuwe verzoeken al leen dan in overweging kunnen worden genomen, wanneer blijkt, dat een buitengewoon geval van dringende noodzaak aanwezig is. Volledigheidshalve wordt er nog op ge wezen, dat de transit-regeling voor vluchte lingen (Joodsche emigranten enz.), bedoeld onder punt 2 van de bekendmaking d.d. 24 Augustus 1939, opgenomen in het buitenge woon politieblad van dien datum en afge drukt in de circulaire aan de procureurs generaal, fgd. directeuren van politie, opge nomen in het buitengewoon politieblad van 26 Augustus j.1. no. 18, gehandhaafd blijft voor zoover de noodige reisgelegenheid blijft bestaan. IN AFBRAAK ZIJND HUIS INGESTORT. Eén zwaar, drie licht gewonden. Gistermiddag' stortte van een in afbraak zijnd huis, toen de dakpannen verwijderd waren, de voor- en achtergevel plotseling in. Drie arbeiders, die met den afbraak bezig waren, werden aan armen en beenen gewond, doch konden na door een dokter verbonden te zijn, naar huis terugkeeren. Erger was echter de aannemer, C. S. uit Waspik, er aan toe. Hij werd onder het val lend puin bedolven. Na zijn bevrijding con stateerde men, dat hij zware kneuzingen en beenbreuken had opgeloopen. In zorgwek- kenden toestand is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Raamsdonkveer vervoerd. EEN REGELING VOOR BEENDEREN. VeiKoopen door dj slagers vrijgelaten. De minister van economische zaken, ge bruik makende van de bevoegdheid verleend bij de distributiewet 1939, heeft besloten het rijksbureau voor chemische producten uit te breiden met een nieuwe sectie, t.w. voor beenderen. Het kantoor der sectie is gevestigd Laan Copes van Catten- burch 16 te 's-Gravenhage. De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze beschikking verbiedt het be- of ver werken van beenderen zonder een daartoe van den directeur der sectie verkregen schriftelijke vergunning, voorts is een be paling opgenomen .waarbij aan degenen, die van den handel in beenderen niet hun normaal bedrijf maken (den z.g. ketting- handel) zonder een van den directeur ver kregen vergunning het koopen van been deren, met het do.1 deze weder te verkoo- pen, verboden is. Bij deze regeling wordt in den normalen handel in beenderen dus niet ingegrepen. Met name is de verkoop var. beenderen door de slagers vrijgelaten. Gedurende een termijn van 8 dagen na de inwerkingtre ding dezer beschikking geldt een alge- meene dispensatie, voorzoover het betreft de be- of verwerking van normale hoe veelheden. De directeur is bevoegd dezen termijn te bekorten. Inlichtingen worden verstrekt door de afdeeling economische voorlichting van het departement van economische zaken, Rijnstraat 24 te 's-Gravenhage en door de Kamers van Koophandel en Fabrieken. HET VERTREK VAN DE „TORENVALK" UIT BATAVIA. Voorlcopig uitgesteld. De directie der K.L.M. heeft besloten het vertrek van het Indië-vliegtuig Torenvalk, dat heden uit Batavia naar Nederland had moeten plaats vinden, voorloopig uit te stellen. Tot dezen maatregel is men na overleg met de Nederlandsche posterijen overgegaan, omdat een concessie voor het overvliegen van Fransch gebied nog niet is verkregen. De thuiskeerende vliegtuigen van d,e Indië- route blijven dus allen in Napels wachten en deze vliegtuigen zetten hun reis naar Ne derland pas voort, wanneer van Fransche zijde bovenbedoelde toestemming ontvangen is. Zou de Torenvalk heden wél vertrekken, dan zou de opstopping' in Napels slechts vergroot worden, terwijl er dan in Indië nog slechts twee vliegtuigen aanwezig zouden zijn om bij de volledige heropening van den Indië-dienst de daar aanwezige post per snelste gelegenheid naar Nederland te ver voeren. Het zou dan geruimen tijd vergen voor er in Indië weer een vliegtuig uit Ne derland zou zijn aangekomen, dat de terug reis kon aanvaarden. De K.L.M. zet haar. bemoeiingen om zoo spoedig mogelijk de Indië-lijn weer in ge regelde exploitatie te nemen, onvermoeid voort. Er is nog steeds kans op spoedig resultaat. EXPEDITIEKNECHT TREEDT OP ALS DOKTER. De Amsterdamsche recherche heeft een 25-jarigen expeditieknecht van een Warenhuis daar ter stede aangehouden, die m zijn vrijen tijd in zijn woning aan het Bellamyplein eer, dokterspraktijk uitoefen de. Hij had in de buurt den naam van een groot geleerde, die voor alle kwalen een afdoend middeltje had en hij genoot het volle vertrouwen. Hij dokterde er dan ook lustig op los. Legde bezoeken af, voelde polsen, keek vakkundig in de ooogen van zijn patiënten ,trok dan een strenge rim pel, dacht even na en schreef eer. medi- cij, welke hij zeh leverde, voor. Volwasse nen een gulden, kinderen half geld. Thans heeft de politie aan deze bloeien de praktijk een einde gemaakt en hij zal binnenkort voor den kantonrechter moeten verschijen, wegens overtreding van de wet op het onbevoegd uitoefenen van de ge neeskunst. Rechtstreeksche radiotelefoonverbindin gen met Portugal en Brazilië. - Na de in- dienststelling, 12 September j.1. van de radio telefoonverbinding met Noord-Amerika zul len heden rechtstreeksche radiotelefoon verbindingen worden geopend met Portugal en Brazilië. De Tweede Kamer is gistermorgen en gistermiddag bijeengeweest en in dien tusschentijd in de afdeelingen, zoodat ze een welbesteden dag achter den rug heeft, 's Morgens duurde de openbare vergade ring slechts kort en was er alleen een regeling van werkzaamheden Even half vier kwamen de leden weer in openbare vergadering bijeen, om verschillende spoedontwerpen af te doen. Hierbij was in de eerste plaats het de vorige week in de afdeelingen onderzochte wetsontwerp hou dende regelen met betrekking tot het ver zekeren in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden van een doelmatig gebruik van vervoer middelen in het belang van d* volkshuis houding (wet gebruik vervoermiddelen 1939). Volgens art. 2 van dit wetsontwerp is de minister van waterstaat in de boven genoemde gevallen bevoegd regelen te stellen, waarbij houders van daarbij aan gewezen vervoermiddelen, welke tot vrachtvervoer te land of te water zijn of kunnen worden ingericht, dan wel zonder verandering voor dat vervoer kunnen worden gebruikt, worden verplicht, hun vervoermiddelen te doen inschrijven in daartoe door den minister van waterstaat bestemde registers. Onder de hier bedoel de vervoermiddelen worden mede begrepen die, welke zijn ingericht tot het voortbe wegen van die vervoermiddelen. De mi nister kan in het belang van de volkshuis houding regelen stellen met betrekking tot het gebruik door den houder van de be doelde, door hem aangewezen vervoermid delen, waaronder begrepen het verbod van en de verplichting tot het gebruik daarvan. In deze algemeene bepaling wordt den minister van waterstaat groote bevoegd heid toegekend; vandaar dat de Kamer de vorige week den wensch ce kennen gaf dit ontwerp niet zoo overhaast te behan delen, om den leden de gelegenheid te geven de zaak nauwgezet te overwegen. Wel meende de heer de Marchant et d'Ansembourg (n.s.b.) te mogen vaststel len, dat het wetsontwerp tot talrijke be zwaren aanleiding had gegeven, maar daarvan hebben we in de openbare verga dering niet veel kunnen bespeuren. Natuurlijk vond men algemeen de gevraagde volmachten van verre strekking, maar even na tuurlijk gaf men toe, dat de regee ring, met het oog op het doel van de wet en de noodzakelijkheid zeer snel te kunnen handelen, over ruime bevoegdheden moest be schikken. Van alle zijden werd ook naar voren gebracht dat de regeering zelf er den nadruk op had gelegd, dat zij slechts ir geval van nood de wet zou gebruiken. Aldus herhaalden nog eens de heeren Duymaer van Twist (a.r.), Krijger (c.h.), Posthuma (c.d.u.), Joekes (v.d.), v. d. Waerden (s.d.) en Bongaerts (r.k.) Alleen de r.at.soc. afgevaardigde d'Ansembourg hield de Kamer vooi dat er veel meer ach ter dit wetsontwerp stak en dat het den socialistischen minister van waterstaat er wel om te doen zou zijn stiekum, onder het mom van een noodwet, de vervoers- coördinatie in te voeren, die de autobus en de vrachtauto geheel aan de spoorwegen zou onderwerpen of dat die van huis uit roode minister het geheele vervoer sociali- seeren zou Van geen der overige leden der Kamer werd ook maar een van deze veronderstel lingen vernomen; dat toch ir. van der Waerden, partijgenoot van den heer Al barda, zich geroepen voelde voordat deze aan het woord kwam, dergelijke aantijgin gen verre van dien bewindsman te werpen was wellicht overbodig maar begrijpelijk. Minister Albarda liet het evenmin op zich zitten en ging krachtig teg€n h socialistisch betoog in. Hij kon ov Rat' constateeren, dat de Kamer er ande"'^5 dacht en, zonder den ernst van de v* °Ver ning te miskennen, dezen onmlffiST noodig achtte, in tegenstelling m?»a n.s.b.-fractie. 1 De minister wees den aandrang van heeren Joekes, Posthuma en Duymaer Twist, die een schadeloosstelling Wiijan zien mogelijk gemaakt, af. Die past in w systeem van de wet niet en is ook niet w mogelijk. De regeering zal er naar streven om zoo min mogelijk schade te berokken Wie erger dan een ander mocht worden' benadeeld, zal bij een volgende toewiizin! van vervoer de bijzondere aandacht m ten hebben; zoo kan men ook everu,,^.» nadeel herstellen! ntUeel De heer Joekes had een amendement reed, waarbij de mogelijkheid van beroen zou kunnen worden vastgesteld, maar hH trok het in, nadat minister Albarda had toegezegd, dat hij de mogelijkheid van be roep op den minister na een beslissing* waartegen bezwaar werd uitgebracht ernstig zou overwegen. En ook alweer: het systeem van de wet, die onmiddellijk in grijpen, snel en voortvarend, mogelijk moet maken, is weinig voor eer beroeps instantie vóór een beslissing geëigend. Geen bezwaar had de minister tegen een tweede amendement-Joekes, waarbij be paald wordt dat de beschikkingen, waarbij regelen aangaande het vervoer worden vastgesteld, in de Ned. Staatscourant moe ten worden bekend gemaakt; hij nam dit amendement over. Andere wetsontwerpen. Zonder hoofdelijke stemming werd het ontwerp aangenomen, met aanteekening dat de n.s.b. geacht wilde worden te heb ben tegengestemd. De heer d'Ansembourg maakte wederom bezwaar tegen de natu ralisatie van Joden en verlangde, dat de minister van justitie bij elk naturalisatie- ontwerp zou meedeelen, welke aanvragers Joden zijn. Een discriminatie, welke mi nister Goseling destijds al met kracht heeft afgewezen en die door den nieuwen mi nister van justitie, prof. Gerbrandy, met niet minder afkeer werd bejegend, nadat de heer Drees (s.d.) protest namens de Kamer tegen dit „on-Nederlar.dsche ge doe", tegen dit anti-semietisme, had aan- geteekend. Dus de n.s.b. vroeg weer aan teekening van geacht te willen worden te hebben gestemd tegen de 30 naturalisatie- ontwerpen ,die de Kamer gistermiddag in een moeite door verwerkte, evenals een drietal contingenteeringen en nog een paar noodwetjes. Deze laatste beoogden het volgende: in de eerste plaats om de rechterlijke ambtenaren (die in militairen dienst zijn) ten aanzien van de salarieering dezelfde regels te doen volgen als gelden voor de gewone ambtenaren met betrek king tot het gelijktijdig genot vin burger lijke en militaire belooning; vervolgens tot het maken van een overgangsregeling voor de grensbewaking (een wetstechnische kwestie, die louter dient om een lacune te vermijden en tevens werd aangegrepen om beter tegen de aanwezigheid van on- gewenschte personen in het bewakingsge bied te kunnen optreden). En dan was er nog een wijziging van het wetboek van koophandel, welke een aanpassing van dit wetboek aan de bepalingen met betrekking tot de vordering van zeeschepen beoogde. Over deze wetjes werd niet gepraat; zon der hoofdelijke stemming werden ze ook aangenomen. Vanavond en morgen zal de Eers Ka- mer zich met deze agenda bemoeien o allereerst afdoen wat zij het meest urgen acht. En dan wordt Zaterdag de sluitings- zitting gehouden ei. is Dinsdag de openi g van de Staten-Generaal. Het is een vreemde vergadertijd, mers, die elk oogenblik bijeen zUn' van zittingen gesloten worden, terwijl geen idee van een einde van een jaar heeft en het nieuwe begin heeie gee'n overgang schijnt naar wat nieu Naar het Engelsch van martin porlock. 18) O, ja, dat is waar ook! Ik zou een vol ledig verslag van mijn avontuur met Num mer Drie geven. Het is kostelijk, zooals dat gegaan is. Het was gewoonweg idioot, zoo gemakkelijk als mij dat afgegaan is. Het mes is mij best bevallen. Toch doe ik het niet meer op die manier. Ik weet niet waarom, maar het lijkt mij toch gevaar lijker dat wil zeggen wat de kans om gepakt te worden aangaat. En nu mijn verslag! Wanneer ik dood ben en iemand een of anderen dag dit boek in handen krijgt, moet het interessante lec tuur zijn. Ik ging hier om even over elf vandaan. Het hotel is wel zoo groot en er 'oopen zooveel menschen het restaurant in en uit, dat het onmogelijk voor iemand is op mijn komen en gaan te letten. Over mijn smo king droeg ik een donkere overjas en ik had een zwarten, zachten vilthoed op. In mijn linker jaszak had ik een donkere das en een paar oude, hondenleeren hand schoenen en in mijn rechter jaszak had ik het mes, in twee deelen het lemmet, dat ik verleden week bij een ijzerhande laartje in Camberwell gekocht had, en het handvat, dat ik op denzelfden dag in Not- ting Hill gekocht had en dat ik drie dagen later in het hartje van Richmond Park pasklaar had zitten snijden. Het lemmet was afkomstig van een zoogenaamd Fransch koksmes. Het was scherp toen ik het kocht maar het was nog veel scherper, toen ik het gebruikte! Ik wandelde door Mayfair en sloeg Park Lane in. Daar nam ik de bus naar de Marble Arch, waar ik uitstapte. Ik wan delde verder langs het park, nog voorbij Lancaster Gate, tot ik aan het Notting Hill Metropolitan Station kwam. Ik nam een kaartje (derde klas) naar High Street en stapte in een halfvolle rookcoupé. Van High Street ging ik met een bus terug naar Knightsbridge. Om twaalf uur liep ik door Fortescue Street achter Harrow Square. Om ongeveer drie minuten over twaalf kwam ik voorbij de Sloweensche legatie, die net op den hoek van Harrow Square en Fortescue Street staat. Daar stond hij precies zooals ik hem een week geleden had gezien. Ik wist, dat h(j daar zou staan, maar toch was ik blij, dat ik hem zag. Ik kon voorloopig nog niets doen, want op hetzelfde trottoir, waar ik liep, hoorde ik op ongeveer een twintig meter afstand iemand achter mij aanko men. Ik wandelde recht door en sloeg toen Harrow Square in, dat ik bijna rondliep. Doch niet heelemaal, daar ik niet door Fortescue Street terugkwam, doch door Fortescue Mews, zoodat ik in Palethorpe Terrace uitkwam. Daar sloeg ik tweemaal links af en. stond toen weer opnieuw in Fortescue Street. O, het was een pracht van een kans! De straat was als uitgestorven dit keer. Ik liep aan den linker huizenkant. Er was geen levend wezen achter of voor mij behal ve dan Nummer Drie. Toen ik nog een meter of vijftig van hem vandaan was, bleef ik stilstaan, grabbelde in mijn zakken, haalde toen eerst het mes uit mijn rechter jaszak, klemde het in het gevest en stopte het weer in mijn zak. Ik haalde een sigaret uit mijn koker en stak die in mijn mond. Ik liep door. Ik hield het mes in mijn rechterhand vast, in mijn jas zak. Nog steeds niemand voor of achter mij behalve Nummer Drie. Ik had het erg warm, maar beklaagde mij niet over mijn jas. Mijn smokingzak zou groot genoeg voor het mes geweest zijn. Ik dacht nog: het is maar goed, dat het geen warme nacht is, zoodat het niet gek staat met een overjas te loopen. Ik had al heel wat heeren in lich te overjassen gezien. Ik stapte op hem toe. Hij stond net in de schaduw van de eerste zuil der portiek. Hij had zijn handen op zijn rug en stond daar alsof hij ik weet niet wie was de verve lende gewoonte, welke al die kerels heb ben. Ik klampte hem aan. Ik had de sigaret in mijn linker hand en zei: „Goeden avond. Kunt u mij ook misschien aan een beetje vuur helpen?" Hij keek mij aan. Het kon mij niets schelen. Wat mij betreft had hij m(j b(j het licht van duizend booglampen mogen opnemen, als hij dat gewild had. ik wist, dat hij nooit meer de kans zou krijgen om iets te vertellen. Het was toch zoo gemakkelijk, zoo dood gemakkelijk! Hij zei: „Dat zal wel gaan, meneer". Hij was erg slijmerig en beleefd. Hij begon in zijn zakken te wroeten en haalde er een doosje lucifers uit te voorschijn. Ik kwam nu heel dicht bij hem staan. Hij streek een lucifer aan en hield allebei zijn handen op. Ik haalde mijn rechter hand, waarin ik het mes geklemd hield, uit mijn zak. Mijn he mel, wat was dat gemakkelijk! Ik had zoo'n schik in de sigaret-truc, dat ik het doosje lucifers van hem meenam, toen hij daar bij het hek lag. Er was nog steeds niemand te zien in Fortescue Street. Ik was absoluut kalm. Ik haalde de zwarte wollen das uit mijn jas zak en wikkelde die om het mes, zoodat er geen droppel bloed op mijn kleeren kon komen. Ik stopte het bundeltje in mijn rechter jaszak en wandelde toen rustig ver der. Hij had geen kik gegeven. Ik wandelde door verschillende pleinen naar Victoria, het station rond, Wilton Road af, vervolgens naar St. George Square en tenslotte naar de Theems. Daar rookte ik, leunend over de borstwering van het Em- bankment, een sigaret. Ik was een heer, die naar een partijtje geweest was en op 'zijn weg naar huis nog een oogenblik van hot maanlicht op het water wilde genieten Hoe liefelijk! In de modder van de Theems ligt ergens een mes en een paar handschoenen. HOOFDSTUK X. Dies Irae. Het was zooals men zich J10* J'Lief herinneren de 13e Mei, datn Guilfoil dood in het Politiebuf aUet een Farnley aangetroffen werd en we ^jeld revolverschot in het hoofd. Deze za ^we de gemoederen vijf dagen lan3 hoten", ging. „Brigadier van Politie do Pnlitjeagent schreef de Daily Telegraph. ^e- vermoord", kondigde de Times a ^jgadier wapende bandieten slachten een --jjspatch. van politie af!", schreeuwde de „Moord in een politiebureau.--' Stan* post doodgeschoten", gilde M°' dard. orante0' Op den 14den Mei meldden 0 wjjzin- dat de politie over belangnj G tatie °P gen beschikte en dat er een a -chreef de handen was. Op den 15den Op pers, dat er nog geen arres a -^ggj, de den 16den Mei maakte Flec en ma558" krantenwijk, zich gereed von methodea' len aanval op de politie en smakte. Zij wreven zich in de hamden het se1' met de tong in Fleet Stree n saai e zoen was tot dusver bulte"3 h de 'aanv arm aan nieuws geweest. jet Wan ei„e „i«, door - Jfï.i op den n.cht van don 1 bett LoO' Noorsche multi-millionnair, een hoofd in de koniklijke sui (Wordt verv° densch hotel

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6