De Dieren-Jamboree. Jlimttieuws De krijgsverrichtingen in Polen. het westen nt Glimlachje TWEEDE BLAD. In zijn dagoverzicht deelt het Poolsche telegraafagentschap mede: „Na een vurigen aanval hebben de Poolsche troepen Lodz heroverd. De Duitschers trokken inderhaast terug met achterlating van veel wapens, munitie en ander oorlogstuig. Onze legers in Posnanië en Pommeren hebben zich Woensdag bij Koetno vereenigd na hard- nekkigen strijd". Het commando van de verdediging te Warschau heeft per radio medegedeeld: „In den nacht van 12 op 13 September hebben de Poolsche troepen den vijand uit de on middellijke omgeving teruggeslagen. *s Mid dags hebben Duitsche vliegtuigen de N. en N.W. buitenwijken van Warschau gebom bardeerd. Militaire objecten werden niet be schadigd. Het luchtdoelgeschut haalde drie Duitsche vliegtuigen neer. In den afgeloo- pen nacht heeft de Duitsche artillerie War schau met brandgranaten gebombardeerd. Volgens berichten uit Poolsche bron zijn de Poolsche divisies, die rondom Koetno streden, erin geslaagd het contact met de troepen bij Warschau te herstellen. Lwow bevindt zich op het oogenblik, de tegenspraak der Duitsche agentschappen ten spijt, in Poolsche handen. De stad is talrijke malen gebombardeerd. Het laatste bombar dement werd te 19 uur ondernomen. De Duitsche vliegtuigen hebben ook de stad Krzemienijc, waar het ministerie van bui- tenlandsche zaken en het diplomatieke corps een toevlucht haden gezocht, gebom bardeerd. Volgens een bericht uit Poolsche bron hebben gister 70 Duitsche vliegtuigen Warschau gebombardeerd. 35 toestellen wer den neergeschoten. Een bom kwam terecht in een drukke strrat, waardoor 15 vrouwen werden gedood. Poolsche oorlogsberichten. Het twaalfde Poolsche legerbericht, dat met vertraging is ontvangen, zegt: „Na hardnekkige gevechten zijn de Duitsche troepen begonnen zich uit den onmiddellijken omtrek van Warschau terug te trekken. Ver bitterde gevechten worden geleverd ten N.O. van Warschau, in de buurt van Mark) en langs den spoorweg WarschauWilna. Een Poolsche cavalerieafdeeling heeft bij de achtervolging van den vijand tien Duitsche gevechtswagens buitgemaakt. De vijande lijke luchtmach' heeft de N. buitenwijken van Warschau en Marymont, alsmede den weg te Gr o jee ten zuidoosten van de hoofdstad gebombardeerd. De Duitsche vliegtuigen blijven de spoorwegen bom bardeeren. De Poolsche troepen in het ge bied van Posnanië hebben een doeltreffen- den aanval ingezet". Te 22.30 uur is het dertiende legerbericht bekend gemaakt. Het luidt: 4,In de streek van Koetno en Lowicz zetten wij den strijd voort en brengen wij bij onze aanvallen den vijand ernstige verliezen toe. Een aanval op de lijn ModlinZegrze is afgeslagen. Het bombardement van Warschau duurt voort. Z. van de lijn KaloeszinSiedlce trekken wij voor de gepantserde afdeelingen van den vijand onder hevige gevechten terug. Onze troepen blijven den vijand, die bij Annopol den Weichsel is overgestoken, bestrijden. Bij Lwow is een aanval van een gemotori seerde colonne afgeslagen. Bij Gdynia en Kepa Oksywska duurt de strijd voort. Duitsch legerbericht. De Duitsche troepen hebben de vesting Modlin op de plaats, waar de Narew in de Weichsel stroomt, bezet. Zij blijven naar Warschau oprukken. In de achterhoede be vindt zich een ontelbare hoeveelheid wapens en geschut, door de Polen achtergelaten evenals levensmiddelen en munitie. Te Ra- dom hebben de Duitsche troepen veel mu nitie, alcohol, tabak en leer buit gemaakt. Snelle troepen hebben den grooten straatweg LwowLoeblin bij Rawaroeska en Tomaszow bereikt. Het opperbevel van het Duitsche leger delde heden mede, dat de operaties in zuid-Polen op slechts geringen tegenstand stuiten, de Duitsche toepen rukken snel op in O. richting. Sterke afdeelingen hebben den straatweg LublinLemberg, nabij Ra- waRuska en Tomasow bereikt. Ten noor den van Sandomierz is de Weichsel op verscheidene plaatsen overschreden. Het voorloopige resultaat van den vernie tigingslag bij Radom is 60.000 krijgsge vangenen, waaronder verscheidene gene raals, 143 kanonnen en 38 pantserwagens. De omsingelende aanval tegen de Pool sche divisies bij Kutno word voortgezet. De ring om de Poolsche hoofdstad werd gisteren ook in het O. gesloten. Ten O. van Modlin, over de Narew trekkend, naderen de Duitsche troepen de stad ook uit het N. W. De Duitsche troepen, die over den straatweg Warschau-Siedlce oprukken, heb ben zich voor een deel naar het Z. W. en W. gekeerd. De 18e Poolsche divisie heeft gisteren ten N. van Ostrwo Mazowieka de wapens neergelegd. De Duitsche troepen, die oprukken naar BrestLitowsk, naderen de stad snel. De Oost-Pruisische troepen hebben gisteren de laatste Poolsche grensvesting Ossowiec in genomen. Niettegenstaande het ongunstige weer heeft de luchtmacht met succes geopereerd. ZITTING VAN HET IIOOGERIIUIS. Een verklaring van Lord Stanhope. Als leider van het Hoogerhuis heeft lord Stanhope gistermiddag een verklaring afge legd over den internationalen toestand. Ten aanzien v. d. gisteren gehouden oppersten oorlogsraad herhaalde hij wat Chamberlain dienaangaande in het Lagerhuis heeft ge zegd. Lord Crewe verklaarde, dat de rede van Stanhope zeer bevredigend was geweest, waarna lord Mottistone er aan herinnerde hoe de Britsche luchtmacht telkens weer over vijandelijk gebied had gevlogen en pamfletten had uitgeworpen in plaats van bommen, als bewijs dat Engeland en Frank rijk zich zouden onthouden van het bom bardeeren van burgers en rijetversterkte steden. Spreker verklaarde, dat het niet uit vrees was, dat Engeland zoo is opge treden. Lord Halifax antwoordde dat hij t.a. van het gemelde voornemen van het Duitsche opperbevel om open steden te bombardee ren, tot dusverre nog geen officieele bevesti ging daarvan had verkregen. Voortgaande zeide lord Halifax: de be perkingen, die de Britsche regeering heeft opgelegd aan de operaties van haar eigen strijdkrachten, waren gebaseerd op de voorwaarde dat een soortgelijke beperking door haar tegenstanders in acht zou wor den genomen. De regeering moet zich ech ter volkomen vrij houden voor het geval, dat een dergelijke beperking niet in feite wordt genomen. Zij zal dan zoo op treden als haar gepast zal voorkomen (luide toejuichingen). De op 3 September gepubliceerde verkla ring vertegenwoordigt de weloverwogen po litiek van de Britsche en Fransche regee ringen, die haar hebben afgelegd in de hoop, dat zij door alle partijen in den tegen woor- digen oorlog in acht zou worden genomen". Halifax zeide dat hij meende dat het ant woord van de Duitsche regeering op het verzoek van Roosevelt alleen betrekking had op de gaskwestie. Lord Strabolgi zeide dat men de handen van de militaire bevelhebbers niet wilde binden in het wettige gebruik van het lucht- wapen, zelfs wanneer daarmede groote ver liezen en leed veroorzaakt werd aan de burgerbevolking. Wij hopen, dat hoe lang en hoe hard deze oorlog ook moge zijn, onze strijd zal gaan tegen de huidige heerschers, die zich van de macht in Duitschland heb- hen meester gemaakt, en tegen het sy steem, dat zij vertegenwoordigen, en niet tegen het Duitsche volk in zijn geheel. Nadat lord Samuel nog een vraag had ge steld over het gebruik van gifgas, waarop Halifax later zou antwoorden, werd het Hoogerhuis verdaagd. DE BRITSCHE PERS OVER HET DREIGEMENT VAN HITLER. In het commentaar op het dreigement van Hitier open steden te bombardeeren, schiiji de „News Chronicle", dat deze brute op dracht de uiteindelijke val van Hitier moe verhaasten. Deze opdracht zal bijdragen om de openbare meening in de wereld tegen hem te versterken. Het blad voegt hieraan toe, dat het vei- standig van Hitier zou zijn de waarschu wing van lord Halifax in het Hoogerhuis ter harte te nemen, dat Engeland zich gerech tigd zal achten alle geëigende maatregelen te nemen, wanneer de nat.-soc. onbeperkte bombardementen gaan toepassen. De „Daily Telegraph" schrijft, dat zoo lang de Polen teruggedreven werden, de bommenwerpers en artilleristen het blijk baar voordeeliger vonden zich te beperken tot zuiver militaire objecten, doch nu de Polen tegenstand bieden, welke doeltreffend is, heeft Hitier, die steeds woedend wordt, wanneer hij wordt tegengewerkt, besloten, dat de Polen moeten worden gestraft voor hun overmoed. Als verontschuldiging wordt aangevoerd, dat de Poolsche burgers als franctireurs optreden tegen hun aanvallers. De zwaarste misdaden van de Duitschers tegen de Belgen in 1914 werden met dezelf de verontschuldiging verdedigd. Alleen reeds de veronderstelling, dat de Britten eens gedwongen zouden zijn, open steden te bombardeeren, is voldoende om soldaat en burger te doen huiveren, doch lord Halifax had gelijk, toen hij zeide, dat de politiek van beperken op wederkeerigheid is ge grondvest. Een gezonde vrees voor repres- sailles en het moreel effect hiervan op de burgerbevolking van Duitschland kan door slaggevend zijn, wanneer de overwegingen van menschelijkheid tekort schieten. De „Times" schrijft, dat zoolang de wreedheid, waarmede wordt gedreigd, niet is uitgevoerd, de Fransche en Britsche re geering zeker niet zullen afwijken van de verzekering, welke Roosevelt is gegeven, dat zij bombardementen zullen beperken tot zuiver militaire doelen, doch lord Hali fax heeft duidelijk gewaarschuwd, dat in dien de vijand zich geen beperking oplegt, ook Frankrijk en Engeland hun volledige vrijheid van handelen terugnemen. DE FRANSCHE PERS OVER DEN TOESTAND. De „Petit Parisien" schrijft, dat geen duimbreed Fransch terrein door een Duitsch soldaat is bezet, terwijl tusschen Rijn en Moezel de dappere Fransche troe pen op Duitschen bodem staan. O.a. hebben zij het bosch van Warndt bezet, het front li^t voorbij den weg van Carling naar Ludweiler. De artillerie van den vijand is zeer actief, klaarblijkelijk om de terug trekkende beweging van de infanterie naar de stellingen ten westen, ten noorden en ten oosten van Saarbrücken te verbergen. De luchtmacht is eveneens aan h";de zijden actief geweest. De Duitschers berichten, dat drie Fransche vliegtuigen op Duitsch gebied zijn neergeschoten. Het aantal Duitsche vliegtuigen, dat op Franschen bo dem is omlaag geschoten is evenwel nog grooter. Ten aanzien van de nieuwe regeering schrijft Bidault in de „Aube", dat „niette genstaande de persoonlijke teleurstellingen en verrassing, welke in een dergelijk geval niet te vermijden zijn, het nieuwe ministe rie uit het goede hout is gesneden. Men kan op de menschen rekenen, dat zij met alle kracht voor het algemeen welzijn zullen werken en dat is het voornaamste. De lei der van de regeering heeft de openbare meening achter zich en hij heeft eerlijk en vastberaden medewerkers. De „Epoque" stelt vast, dat nu Daladier behalve landsverdediging ook buitenland- sche zaken op zich heeft genomen, eenheid van beslissing en snelheid van uitvoering tot stand is gekomen op militair en diplo matiek terrein. DE ENGELSCHE BUITENLANDSCHE HANDEL. In het Lagerhuis heeft de conservatieve afgevaardigde Hannon den staatssecretaris voor buitenlandschen handel gevraagd of maatregelen overwogen werden ter bevor dering van den afzet van Britsche goederen in neutrale landén, waar voor het uitbreken der vijandelijkheden de Britsche exporteurs benadeeld werden door de gesubsidieerde Duitsche concurrentie. Minister Hudson antwoordde: „De mi nister van handel heeft naar aanleiding van een op 6 September gestelde vraag den na druk gelegd op het groote belang, dat de regeering hecht aan de handhaving van den buitenlandschen handel in de bestaande om standigheden. De diplomatieke en handels vertegenwoordigers in het buitenland heb ben reeds instructies ontvangen en de regeering heeft hun aandacht gevestigd op de dringende noodzaak, dat bij elke gelegen heid onze buitenlandsche handel bezien moet worden in het licht der tegenwoordige omstandigheden". DUITSCHE LIJST VAN CONTRABANDE. De rijksregeering maakt bekend: De Duit sche regeering heeft, met het doel den vreedzamen zeehandel zooveel mogelijk te ontzien, in haar prijs wet van 28 'Augustus slechts die voor het vijandelijke gebied of voor de vijandelijke strijdmacht bestemde voorwerpen en stoffen tot zuivere, onvoor waardelijke contrabande verklaard, die on middellijk de wapening te land, ter zee of in de lucht dienen. Nu de Britsche regeering echtr een lijst van onvoorwaardelijke contrabande heeft opgesteld, die ver buiten dit kader uitgaat, ziet de rijksregeering zich gedwongen, den omvang der onvoowaardelijke contrabande eveneens uit te breiden. Zij heeft daarom de volgende wet aangenomen, die hiermede wordt afgekondigd: Art. 1. Als onvoorwaardelijke contrabande worden de volgende voorwerpen en stoffen beschouwd, wanneer zij bestemd zijn voor het vijandelijke gebied of voor de vijande lijke strijdmacht: 1. Wapens van iederen aard, hun bestand- deelen en toebehooren. 2. Munitie en deelen van munitie. 3. Oorlogsschepen van iederen aard, hun bestanddeelen en toebehooren. 4. Oorlogsluchtvaartuigen van iederen aard, hun bestanddeelen en toebehooren, vlieg tuigmotoren. 5. Gevechtswagens, gepantserde auto's en gepantserde treinen, pantserplaten van elke soort. 171, „We zullen zo'n leuk motorbootje huren, dan gaan we gezellig een beetje rondtoeren", vervolgde Joko. De kellner, een hond met lange flaporen, kwam juist terug met de ranja. Ze betaalden en vroegen meteen of ze een boot konden huren. 172. „Zeker heren zei de kellner beleefd, „gaat U maar mee Hij liep naar een groot botenhuis en haalde er een klein sierlijk bootje uit. Intussen had Big een vogelpadvinder ge daagd hun hoeden te halen, want zonder deze wilden ze de tocht niet maken, 6. Chemische strijdmiddelen, de daarvoor bestemde machines en toestellen. 7. Militaire kleedings- en uitrustingsvoor- werpen. 8. Sein-, signaal- en militaire belichtings- middelen en hun bestanddeelen. 9. Transport- en verkeersmiddelen en hun bestanddeelen, trek-, last- en rijdieren. 10. Brandstoffen van iederen aard, smeer oliën. 11. Goud, zilver, betaalmiddelen, schuldbe wijzen. 12. Werktuigen, machines, toestellen en stof fen voor de productie of het gebruik van dr in de cijfers 1 tot en met 11 genoemde voor werpen en producten. Deze wet treedt op het oogenblik van af kondiging in werking. Als contrabande (voorwaardelijke contra bande) worden, met inachtneming van bepalingen van artikel 24 van de prfjswet van 28 Augustus 1939, de volgende voor werpen en stoffen beschouwd: levensmidde len (met inbegrip van levende dieren), ge notsmiddelen, voedermiddelen en kleeding, voorwerpen en stoffen, die voor de vervaar diging daarvan gebruikt worden. Deze be kendmaking wordt op 14 September 1939 van kracht. HET CONGRES BIJEENGEROEPEN. Uit Washington wordt gemeld: De tekst van de proclamatie, waarbij president Roosevelt het Congres bijeenroept, luidt als volgt: Het algemeen belang eischt, dat het Con gres der Ver. Staten op 21 September des middags bijeen wordt geroepen om een me dedeeling van de uitvoerende macht aan te hooren. Dientengevolge proclameer ik, Franklin Roosevelt, president van de Ver. Staten, en verklaar ik met dit document, dat de buiten gewone omstandigheden vereischen, dat het Congres bijeen wordt geroepen in een bui tengewone zitting op het Kapitool op 21 September des middags. Alle personen, die zijn aangewezen om op te treden als leden van het Congres, worden verzocht nota te nemen van deze bij eenroeping". Te zelfder tijd dat hij deze proclamatie onderteekende, heeft Roosevelt telegrafisch de leiders van de republikeinen en demo craten verzocht bij hem te komen op 20 September op het Witte Huis om tevoren met hen te overleggen. Deze uitnoodigingen werden in het bijzonder gericht tot de vice- presidenten Garner en Barkley, de demo craten Pittman en Byrnes en den leider van de republikeinen in het huis van afgevaar digden Martin. Men herinnert er aan, dat Roosevelt het debat wenscht te beperken tot de neutrali- teitswet, de debatten moeten zoo kort mo gelijk zijn, terwijl de isolationisten, die ge leid worden door Borah, Vandenberg en Nije verlangen, da* de debatten een normaal verloop hebben. Nader wordt gemeld: Het besluit van president Roosevelt voor 21 September het Congres bijeen te roepen, is genomen na tallooze besprekingen met de leiders van beide partijen. In welingelichte kringen verklaart men, dat hieruit de vaste wil blijkt van Roosevelt om de isolationis tische oppositie te overwinnen en een neu- traliteitswet te doen aannemen welke de Vereenigde Staten niet belet wapenen te leveren aan de beide groote democratieën. Men veronderstelt, dat het tijdens de de batten warm zal toegaan vooral in den senaat waar de republikeinsche senatoren zooals Borah, Vandenberg en Nije zullen pogen de debatten te rekken teneinde een snelle afhandeling onmogelijk te maken. DUITSCHE BASES LANGS DE ZUIDAMERIKAANSCHE KUST? Het Britsche ministerie van voorlichting deelt mede, dat de regeering, daar zij reden heeft om te gelooven, dat de vijand wellicht zal trachten duikboot- en luchtbases te vesti gen langs de kust van Zuid-Amerikaan- sche landen, haar diplomatieken vertegen woordigers in deze staten op zal dragen, dat zij de regeeringen in kwestie uitnoodigen de noodige stappen te nemen om schending der neutraliteit te voorkomen. Het ministerie van voorlichting deelt ver der mede, dat men had verwacht, dat in de eerste week of weken van den oorlog eenige Britsche schepen tot zinken zouden worden gebracht en dat het mogelijk is, dat nog eeni- ge schepen verloren gaan, alvorens definitief met de duikbootbedreiging is afgerekend. Het voornaamste punt echter, dat men, aldus het ministerie, in gedachten moet houden, is, dat de vlootautoriteiten in 1917 in veel gevaarlijker omstandigheden deze bedrei ging hebben onderdrukt en sindsdien niet hebben stilgezeten. Men kan de uitdaging dus met kalmte en vertrouwen tegemoetzien. DRUK SCHEEPVAARTVERKEER. Gister zes uur is het Amerikaansche schip „President Adams" met 160 passagiers uit Genua naar Amerika vertrokken. Op de zij den van het schip zijn groote Amerikaan sche vlaggen geschilderd. Uit Triest wordt gemeld, dat de schepen „Urania en „Palestina" naar Italiaansch Oost-Afrika zullen vertrekken. Zij zullen binnenkort worden gevolgd door de „Giulio Cesare" en de „Comte Bancamano". Op alle Italiaansche schepen in de haven van Triest zijn groote Italiaansche vlaggen geschilderd, MOSKOU MELDT GRENSSCHENDING DOOR POOLSCHE VLIEGTUIGEN. In de laatste dagen zijn de gevallen, waarin Poolsche militaire vliegtuigen dé Russische grens schenden, talrijker gewor den. Op 12 September zijn vliegtuigen over de grens bij Sjepeovka in de Oekraine en bij Zhitkovitsji in Rusland gevlogen Zij werden door Russische gevechtsvliegtuigen naar Poolsche gebied teruggejaagd. Op 13 September schonden Poolsche bombarde mentsvliegtuigen de grens op twee plaat sen in de Oekraine. Een toestel werd door Russiche gevechtsvliegtuigen omringd en tot landen gedwongen. Bij Mozyr zijn drie Poolsche bombardementsvliegtuigen tot landen gedwongen. De inzittenden werden in arrest gesteld. DE „TEMPS" OVER DEN s OVER DEN var» /IA ^'i', Ten aanzien van de militair.; de Fransch-Duitsche gre 0peraties ips". dat de strijd aan de grl %t karakter is gewijzigd. Nog stPXT n'etvJ op economische wijze, d.w,ït>^ hoede gesteund door vechtwagl*6 lene, 't voorterrein van den We*, a«U- overen. De aanvallen hebben even te v'er- Franschen groote plaatselijke si lv°°r<!e had. Aangezien gebleken is dat °aSSen Se- schers geen terrein willen afstaan u, Da't- het feit, dat de Fransche troenen' jkt uit front van 20 k.m. een aanzienlijkpn0Ver zijn opgerukt, dat het moreel van h atl(1 goed is, en dat de samenwerking tu<f u°epei1 fanterie en vechtwagens uitmuntend i°* tionneert. Dinsdag is het Fransche func* een diepte van 1500 meter opeerfu °Ver reactie van den vijand, vooral van z" de lerie, was hierop zeer krachtig. Wil- VERLOF VOOR DE BELGISCH* MILITAIREN. E Het ministerie van landsverdediging mede, dat binnen zeer korten 4 systeem van verlof voor militairen «1 601 den ingesteld, op een basis van dri» d r" per maand. Qne dagen *"v SiXïis „Temps". dat de strijd aan de Pr ^t karakter is gewijzigd. Nog steed niet op economische wijze dw, P°o u.w.z met DE PASTOOR VAN KIRCHFElHT City "thcsfpv In het City-theater loopt van morgen de laatste groote film, die het voormaliw Oostenrijk heeft gebracht: „De Pastoor van Kirchfeld", een Nova-film met Hans Jarav en de Wiener Sangerknapen. „De Tijd" schreef over deze film 0m« „Sympathieke film. Een zeer interessant ge! geven men beleeft een serieus en belang! wekkend geval, waarin men het verloop met aandacht volgt. Voor ieder publiek lijkt ons deze film ongemeen interessant. Een zeer boeiend schouwspel. Het Volk: „Een algemeene ontroering maakt zich van alle aanwezigen meester, wat zeer goed tot uitdrukking komt door dé ge lukkige omstandigheid, dat het grootste deel bestaat uit de echte Wiener Sangerknaben. Behalve het Ave Verum van Mozart geven deze goed geschoolde zangertjes nog ettelijke nummers in de film ten beste". Het Vaderland: „De Pastoor van Kirch feld behandelt op zeer kiesche wijze, het probleem van een jongen pastoor en het sterke dramatische gegeven is goed uitge werkt. Prachtig spel, dat zich kan meten met dat van de allergrootsten, maakt deze film tot een gebeurtenis, ook voor den meest verwenden toeschouwer. De medewerking van de Wiener Sangerknaben aan deze rol prent zal menigeen genoegen doen. Inderdaad is het een genot hun geluid te hooren". De Maasbode: „Het dient erkend te wor den, dat de jonge priester zoodanig is be handeld, dat er in geen enkel opzicht iets op hem valt aan te merken. De film is voor ons aanvaardbaar en verkondigt in sommige op zichten een wijsheid, die men ter harte mag nemen". Naar wij vernemen, zal een speciale voor stelling van de film „De Pastoor van Kirch feld" Vrijdag a.s., 15 September, om hall vijf, worden georganiseerd voor geestelijken uit Alkmaar en omgeving. HONOLULU. Victoria-Theater, Voor de liefhebbers eindelijk weer eens een film van Eleanor Powell de beste tap- danseres ter wereld en ditmaal in een zeer romantische en vroolijke film, die zooa de titel al aangeeft voor een groot deel speelt in Honolulu. Naast de vrouwelijke hoofdrolvertolkste trekt in deze film bijzonder de aanda het spel van Robert Yung, die in e dubbelrol optreedt. Bij haar eerste vertooning in de hoo stad heeft den film zeer veel succes genaa. wat de volgende korte aanhalingen ui voornaamste bladen wel bewijzen. De Telegraaf: Verbluffende dansen v Eleanor Powell. De regisseur heeft gezo g voor een geestige film. Het Volk: Een vroolijke, klu^ht^ tot mische film, die het publiek veel r e schateren geeft, en die bovendien veel te genieten geeft. Van de hee e veel werk gemaakt, dansmuziek, songs en veel shows. In één woord echte vroolijke film. j„v,Viel- Algemeen Handelsblad: Knappe rol van Robert Young. Een vlot e houdende film, met gratie gevlochten de danstalenten van Eleanor Powe Nieuwe Rotterdamsche Couran medie van honderd procent. jco- kundig uitgewerkt. Onweerstaan misch groote lachsalvo's. HET ZIT IN DE LU^.Theater. Het beste bewijs, voor de P"0'® sche kwaliteiten van de filnn nek Nachtmerrie

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8