1 1 Agmda Alkmaarsche Courant TOT 1 OCTOBER GRATIS. |i Stad m Omgeving.i| Het onderwijs in Alkmaar weer op gang. kappersschool. Indien U zich thans, voor minstens drie maanden, abonneert, ontvangt U de EERSTE BLAD Alkmaar, Vrijdag. De algeheele mobilisatie had een bezet ting van de scholen in de gemeente tenge volge, alsmede een verlenging van de vacanties voor onze jeugd. Wie de jeugd kent, weet, dat deze over het laatste aller minst rouwig was. De burgemeester, die voor den gang van het onderwijs verantwoordelijk is en be grijpt, dat de volkskracht ook in hooge mate afhankelijk is van het cultureele peil waarop onze toekomstige staatsburgers zich bewegen, heeft echter onmiddellijk maatre gelen genomen om het onderwijs voortgang te doen hebben, welke maatregelen even eens getroffen werden door de besturen die met de zorg van het bijzonder onderwijs zijn belast. Dank zij de goede zorgen van den burge meester kon het gymnasiaal en handels- schoolonderwijs direct voortgang hebben. Ook het Ulo kon spoedig op gang worden gebracht en naar de burgemeester ons heden mededeelde heeft vanaf j.1. Maandag het onderwijs van de 5e en 6e klasse der lagere scholen weer voortgang en zullen Maandag a.s. leerlingen van de 2e, 3e en 4e klasse der lagere scholen weer onderwijs ontvangen. In verband met de beperkte ruimte, die hiervoor beschikbaar was, zijn voor het onderwijs andere uren vastgesteld en krijgen deze leerlingen verdeeld hetzij 's morgens, hetzij 's middags les. De leerlingen uit de 2e, 3e en 4e klassen der lagere scholen zitten allen op school banken, die uit de 5e en 6e klas der lagere scholen zijn aan tafels met stoelen geplaatst. De Handelsavondschool zal, zoo mogelijk, ook Maandag a.s. beginnen. Dat het moeite heeft gekost in onze thans zoo bezette stad de leerlingen onder te brengen, kan blijken uit de volgende op somming: De 5e en 6e klasse van de Tesselschade- school zijn ondergebracht in het restaurant van de Overdekte Zweminrichting, de 3e en 4e in een lokaal van het Hoogheemraad schap en de 2e klas op het tooneel van het Gulden Vlies, welk tooneel nog gedeeld wordt met de 2e klasse van de Nicolaas BeetsschooL De 5e en 6e klasse van den heer van Bur- ken vonden huisvesting in de bestuurs kamer van het Sportpark. De Hofdijkschool is verdeeld in de loka len van het Wapen van Haarlem en in de Museumvleugel. De leerlingen van de 3e, 4e, 5e en 6e klas van de Vondelschool zijn gehuisvest in de lokalen van de R.K. Verkenningsgroep St. Dominicus, bij het Sportpark, terwijl de 5e en 6e klas van de Rochdaleschool zijn onder gebracht in het café van den heer v. Djorn en de 3e en 4e klasse in het restaurant van het Sportpark. De 5e en 6e klasse van de Lindeschool vonden een plaatsje in het restaurant van het Zomerbad en de 3e en 4e klasse van deze school in een lokaal van de R.K. Ver kenningsgroep bij het Sportpark, Het restaurant van de Wielerbaan is be nut voor de 2e klassen van de Vondel school, de Rochdaleschool en de Lindeschool. De 5e en 6e klasse van de Nicolaas Beets- school vonden huisvesting in een lokaal van den Neutralen Bestuurdersbond aan de Molenbuurt, terwijl de 3e en 4e klassen van deze scholen werden ondergebracht in een winkelpand hoek Koningsweg-Doelenstraat. Het onderwijs van de Handelsschool wordt gegeven in de Evangelische Luther- sche kerk en in de consistoriekamer van deze kerk, alsmede in een bovenlokaliteit van het perceel Koningsweg 2, benevens in een vertrek van het perceel Geesterweg 2 en in een kamer van het Burgerweeshuis. De Uloschool is ondergebracht in twee panden van de huizen in den Hout en in Huize Westerlicht, terwijl de leerlingen van de school van buitengewoon lager onderwijs het onderwijs ontvangen in een pand aan het Heiligenland. Het christelijk onderwijs wordt thans ge geven in de Gereformeerde kerk aan de Oudegracht, een lokaal in de Nieuwpoorts- laan en in het gebouw Waakt en Bidt. Het betreffende schoolbestuur wist dit onderwijs reeds onmiddellijk op gang te brengen. Het onderwijs aan het R.K. Lyceum werd j.1. Maandag hervat in het administratiege bouw, het Martha Tehuis, in een huis aan het Kennemerpark en in de Franciscaner Romanakapel. Het R.K. Ulo wordt thans gegeven in het Padvinderstehuis aan den Heilooërdijk en in het Wapen van Heemskerk aan de Breed- straat. Voor het R.K. L.O. werd huisvesting ge vonden in de voormalige kapperszaak van den heer v. d. Schilden aan de Langestraat, het café Haring aan de Oudegracht en in het perceel Verdronkenoord 111, alsmede in de R.K. kerken. Voor een deel van deze leerlingen moet nog huisvesting worden gevonden. Slechts een provisorische oplossing. Zooals men ziet is slechts een tijdelijke oplossing verkregen. Wij stelden daarom den burgemeester de vraag of het niet wen- schelyk was, dat voor een oplossing van langeren duur barakken werden gebouwd De burgemeester oordeelde dit evenzeer wenschelijk en deelde ons mede, dat hii daarvoor reeds telegrafisch een verzoek tot de regeering had gericht en dat het er slechts op aan kwam wie den bouw van deze barakken moest betalen. De gemeente ontvangt van defensie wel huür voor de ten behoeve van de militairen in gebruik genomen gebouwen, maar deze huur is stel lig niet toereikend om daaruit den bouw van barakken te bekostigen, wanneer, naar wij allen hopen, de mobilisatie binnen een jaar wordt beëindigd. Bovendien is het mo gelijk, dat defensie voor een langdurige huisvesting van de militairen barakken bouwt en omdat daarover nog geen zekerheid bestaat, kon nog niets voor een onderbrenging van langeren duur worden gedaan. Aangezien de soldaten, die voor het be houd van onze nationale zelfstandigheid onder de wapenen zijn geroepen, dag en nacht in de gebouwen moeten bivakkeeren en de leerlingen van de scholen slechts een 5-tal van de 24 uur in de schoollokalen ver toeven, opperden wij het denkbeeld om de scholen in barakken onder te brengen. Het moge waar zijn, dat de leerkrachten in mooie scholen hun werk gemakkelijker kun nen verrichten en dat van een goed school gebouw ook een blijvenden invloed op de jeugd uitgaat, het is evenwel ook waar, dat goed onderwijs in hoofdzaak van de leer krachten afhankelijk is en dat kinderen in zich zelf wel zooveel vitaliteit bezitten, dat zij ook 't onderwijs in een minder luxueuse omgeving wel met vrucht kunnen volgen. Wij zijn van oordeel, dat men aan onze landsverdedigers, die thans al zooveel moe ten missen, de beste huisvesting moet ver schaffen en geven daarom de door ons naar voren gebrachte gedachte, die ons door een le klas onderwijskracht aan de hand werd gedaan, ernstig in overweging. De burgemeester ontkende niet ,dat deze oplossing inderdaad ernstig overweging ver diende en wees ons er op, dat daarop in het aan de regeering gezonden telegram ook reeds als een mogelijkheid is gewezen. Vóór alles is echter zekerheid noodig over de plannen van defensie in dit opzicht. Aangezien wij echter overtuigd zijn, dat de voor den bouw benoodigde materialen in de toekomst nog belangrijk in prijs zullen stijgen, gelooven, dat die gemeenten, welke het vlugst maatregelen in deze richting ne men, er financieel nog het voordeeligst af komen. De thans gevonden oplossing kan er geen van langen duur zijn. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur hoofdnummer Honolulu (rom.); hoofdrollen Eleanor Po- well, George Burns, Gracie Allen en Rober Young. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.30 uur hoofdnummer tZit in de lucht (kom.); hoofdrol George Formby. (Geprolongeerd). Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer De pastoor van Kirchfeld (rom.)l hoofdrol Hans Jaray en de Wiener Sangerknaben. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag om 2 uur en 4.15 uur voor stellingen. Woensdagmiddag, half drie, matinee. DS. PRINS VAN WIJNGAARDEN. Zijn afscheid te Bergen-op-Zoom. Ds. P. Prins van Wijngaarden, thans herv. predikant alhier, nam j.1. Zondag afscheid van zijn gemeente te Bergen op Zoom. Als tekst voor zijn predikatie had de scheiden de leeraar genomen, Matth. 6 vers 25a „Weest niet bezorgd", daarbij den nadruk vestigende op het groote geloofsleven wat men in een tijd als dezen moet bezitten. De dienst werd door een groote menigte bijge woond. Na afloop van den eigenlijken kerk dienst spr. ds. P. v. W. allereerst de gemeente toe, haar dankende voor de belangstelling, die zij steeds voor zijn predikatie had be toond. Ook dankte hij haar, mede namens zijne echtgenoote, voor de vriendschap en het medeleven gedurende zijn verblijf te Bergen-op-Zoom ondervonden. Daarna richt te hij zich tot den kerkerad, de kerkvoogdij, den vertegenwoordiger van den ring c.s., hen allen dankende voor de prettige samen werking en mede namens mevrouw voor de hartelijke bewijzen van medeleven. Omdat ds. P. v. W. het afscheid zoo sober mogelijk wenschte te doen zijn, werd hij alleen toegesproken door den ringpredikant ds. Hage, van Halsteren, die allereerst sprak in opdracht van het classicaal bestuur, dat hem had opgedragen ds. P. v. W. de verzeke ring te geven dat het classicaal bestuur het zeer betreurde dat hij Bergen op Zoom ging verlaten, dat zij dankte voor al hetgeen hij had verricht en zij hem met mevrouw den grootst mogelijken zegen in zijn nieuwe ge meente toewenschte. Daarna sprak hij woorden van dank en erkentelijkheid na mens de evangelisatievereeniging, die hem dat ook had verzocht; namens den kerkeraad, de kerkvoogdij, den Ting en vele anderen, daarbij met nadruk wijzende op het opoffe rende werk door den vertrekkenden leeraar en niet minder door diens echtgenoote ver richt. Hij verzocht ten slotte hen beiden toe te zingen de zegenbede uit Gezang 224 ver zen 1 en 5 „U, zegene God". Na afloop was er gelegenheid om per soonlijk afscheid te nemen in de consistorie kamer, waarvan door schier allen, die opge komen waren, gebruik werd gemaakt. Daarbij bleek overduidelijk welk een groote plaats ds. en mevr. P. v. W. in de harten van de gemeentenaren hadden ingenomen. Alles bijeen was het een indrukwekkende plechtigheid. Zondag a.s. bevestiging en intrede. Zooals men weet, zal ds. Prins van Wijn gaarden a.s. Zondag in de Groote Kerk in den ochtenddienst (aanvang 10 uur) beves tigd worden tot zijn dienstwerk door den em.-pred. ds. Werner. In den des middags half 3 eveneens in de Groote Kerk te houden dienst zal de nieuwe predikant zijn intrede doen. HISTORISCH GENOOTSCHAP „OUD-WEST-FRIESLAND". In de Woensdag gehouden bestuursver gadering van het historisch genootschap „Oud-Westfriesland" is het bestuur gefor meerd als volgt: G. Nobel, voorzitter; H. Galis, vice-voorzitter; Th. Wortel, secreta ris; D. Brouwer, 2e secretaris; mej. C. Ruy- terman, le penningmeesteres; P. Kikkert, 2e penn.; de andere bestuursleden commissaris. EERSTE WITLOF. Door den tuinder Th. Sengers werd hedenmorgen aan de veiling St. Willibror- dus te Heiloo het eerste witlof aangevoerd. Kooper was de heer J. Liefting te Egmond- Binnen voor den heer B. Geels te Alkmaar. De prys was 0.16 per kilogram. den8NedISr k v" de kappersvakschool van tend od de hH TerSPatr°0nsb°nd. aanslui- op de bij de vestigingswet Bestelde eischen, vangt weder aan op 2 Oct. a s Aar" gifte kan geschieden vóór 20 Se'pt.' bij de heeren Kalksma en Noom. DE KAASMARKT. De aanvoer 81.000 kg was heden 20.000 kg hooger dan de vorige week. Deze verhoogde aanvoer houdt vermoedelijk verband met het feit, dat de vorige week de prijs 5.50 hooger was dan de week daarvoor, toen de aanvoer 72000 kg bedroeg, doch de hoogste markt slechts 17.50 was. Ook de vordering van de vrachtauto's en de mobilisatie van verschillende bedrijfs leiders zijn op den aanvoer ter markt van in vloed. Zoo misten wij ook heden een twee tal fabrieken, die geregeld ter markt komen, doch die nu af fabriek verkoopen, omdat de markters gemobiliseerd zijn. In strijd met de verwachting viel de prijs heden een paar gulden tegen. De hoogste markt f 24 was heden wel 2 hooger dan de vorige week, doch de handel was stug en gezien het feit, dat er in dezelfde week van het vorig jaar 20.000 kg meer werd aange voerd, terwijl de hoogste markt toen 23 bedroeg, hadden de producenten met het oog op de tijdsomstandigheden stellig 2 meer verwacht. Juni is voor de hooivorming ongunstig ge weest. Het buitengewoon mooie weer in Augustus en September heeft den achter' stand in het hooi wel ingehaald, doch onzi veehouders kunnen er wel op rekenen, dat zij a.s. winter heel wat minder voer uit het buitenland voor hun vee beschikbaar zullen krijgen Op de boerderijen werkt men thans dan ook druk aan het inkuilen en drogen van gras. Hetgeen daardoor aan voedsel gewonnen wordt, kan echter het ingevoerde product niet compenseeren, zoodat een verordening voor de melkwinning te wachten staat. Wij verwachten dan ook een verhooging van de kaasprijzen. Het zal afhangen van de door de regeering te nemen maatregelen. Zonder ontwrichting van het economische leven kan de regeering echter geen prijzen stellen beneden een loonende productie en daarvoor zal straks een kaasprijs van 30 noodig zijn. De handel was heden desondanks huive rig. Men weet niet welke maatregelen er door de regeering genomen zullen worden. Een levering aan Duitschland is slechts volgens de clearing mogelijk. Geen hande laar voelt er thans voor om goederen voor marken te leveren die niets waard zijn. Het hangt er dus vanaf welk bedrag de regee ring voor den kaasexport naar Duitschland beschikbaar kan stellen van het bedrag, dat Nederland aan Duitschland voor geleverde en te leveren goederen verschuldigd is. Voorts weet de handel, dat vele fabrie ken, in speculatie op een prijsstijging belangrijke hoeveelheden vasthouden. De prijsbeweging belooft de volgende week dus wel interessant te worden. BLOEMPJESDAG. Men schrijft ons: Morgen bloempjesdag voor het Suppletie Fonds van „Sonnevanck" te Harderwijk. Och, denkt u misschien, is het daar nu nog een tijd voor. Terwijl alles wordt ontwricht aan de fronten en vanuit de lucht de menschenlevens vernietigd wor den en de zorg om de toekomst ons allen gevangen houdt. Wij hebben ook wel even geaarzeld, tegen den achtergrond van het wereldge beuren lijkt het organiseeren van een bloempjesdag voor t.b.c.-bestrijding een bijna kinderlijk bedrijf, maar toch hebben we gemeend te moeten doorgaan, juist nu. Tegenover het leed en de ellende dat de menschen in de oorlogvoerende landen elkaar aandoen, staan we machteloos maar dat mag nooit aanleiding worden nu maar bij de pakken te gaan neerzitten. Laat het ons integendeel aanwakkeren te helpen overal waar we niet machteloos zijn, ieder in eigen omgeving en waar de gelegenheid er is allen te zamen, zooals morgen, als onze collectanten u zullen v iagen een bloempje te koopen en we, mede dank zij uw bijdrage, groot of klein weer voort kunnen gaan met de bestrijding van dien verraderlijken vijand, die 't ook vooral op jonge levens voorzien heeft: de tuber culose. De netto-opbrengst wordt geheel besteed ten bate van hen die niet zelf de verpleegkosten kunnen betalen. Mogen we op u rekenen? GEEN GUNNING. Op 22 Augustus vond te Alkmaar door de directie van de Wieringermeer de aan besteding plaats van bestek no. W 29: het aanbrengen van tusschenlagen en slijtlagen op gedeelten van den Schagerweg in de secties G en B van de Wieiringermeer. De heer J. Ooms Pz. te Avenhorn was voor dit werk laagste inschrijver met 21976, ter wijl de gunning werd aangehouden. Thans vernemen we dat de gunning niet zal af komen, zulks in verband met den interna tionalen toestand. Voor week-abonnementen geldt deze bepaling niet. REPETITIES TOONKUNST. De repetities van Toonkunst, onder leiding van Johannes Röntgen, beginnen a.s. Dins dag weer, 's av. om 8 uur in Het Wapen van Heemstede aan de Breedstraat Nieuwe leden kunnen zich opgeven Emmastr. 45. SCHOOLGYMNASTIEK. Alle gebouwen van onderwijsinstel lingen in onze stad zijn geheel of gedeelte lijk voor militaire legering in beslag geno men. De scholieren, genieten van een ge dwongen vacantie of wel zij ontvangen hun onderwijs in geïmproviseerde scholen. Ook de gymnastieklokalen en speelvelden kun nen niet gebruikt worden, zoodat wel het in- tellectueele onderwijs gedeeltelijk voort gang heeft, maar de lichamelijke schoolop- voeding, zoowel op de scholen voor lager, als voor voortgezet onderwijs, geheel ver waarloosd wordt. De goed geleide schoolgymnastiek is een der belangrijkste factoren van de volks kracht. En juist in een tijd van zorgen en van mogelijke toekomstige beperkingen, is een gezonde, lichamelijke en geestelijke volkskracht van groote waarde. Nu boven dien de zomer voorbij is en het komende natte jaargetijde veel tot thuis zitten zal dwingen, is een uurtje zaalgymnastiek bui ten de schooluren een welkom en tevens noodzakelijk tijdverdrijf. De heer B. Bruinvis, heilgymnast en leeraar m.o. lichamelijke oefening, heeft dan ook gemeend, gedachtig aan het door onzen vorigen Minister van Onderwijs aanbevolen particulier initiatief in zake der lichamelijke opvoeding, deze taak van de overheid tijde lijk en gedeeltelijk over te kunnen nemen, in de overtuiging, dat hij hiermede in een behoefte voorziet en aan de verlangens van vele ouders tegemoet komt. Het zullen kleine klasjes worden van hoogstens 15 leerlingen, apart voor jongens en voor meisjes, terwijl zooveel mogelijk de leerlingen van dezelfde school bij elkaar komen, mede in verband, met het feit dat de meeste leerlingen de eene week 's morgens en de volgende week 's middags les hebben. Dit zelfde systeem van afwisseling zal ook bij deze clubs toege past worden, voor zoover noodig. Uiteraard zijn het voorloopig tijdelijke kinderclubs, waarvan de regeling geheel aangepast wordt aan den bestaanden toestand. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS Doelenstraat 30. Tel. 4395. ue directeur van bovengenoemd bureau deelt mele, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 steenbikker, 1 stratenm. opperman, 1 stuc. opperman, 3 tegelzetters, 1 granietwerker, '1 fundee- ringwerker, 1 uitvoerder, 4 betonwerkers, 12 voegers, 19 stucadoors, 24 opperlieden, 15 schilders, 14 metselaars, 119 grondwer kers, 15 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 2 autog. las- schers, 2 afbramers, 2 bankwerkers, 1 blikslager, 3 electriciens, 1 instrumentma ker, 2 kernmakers, 1 ketelmaker, 3 klin kers, 2 loodgieters, 2 lijnwerkers, 1 machi nist, 1 machineteekenaar, 3 metaal draaiers, 2 metaalslijpers, 4 monteurs, 2 plaatwerkers, 1 ponser, 2 rijwielherstel lers, 1 rijwiellakker, 2 scheepsbouwers, 7 smeden, 10 stokers, 1 tandtechr.iker, 1 tegenhouder, 2 vuurwerkers, 3 wagenma kers, 4 ijzerwerkers, 1 ijzerboorder, 2 zandbereiders, 5 zandvormers. Groep voedings- en genotmiddelen: 53 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 tabaksbe werker, 2 slagers, 1 bierbottelaar, 1 kof- fiestroopbrander, 6 chocoladebewerkers, 4 zuivelbereiders, 11 bakkers. Groep verkeerswezen: 37 chauffeurs, 13 schippers, 1 kapitein-binnenvaart, 6 koet siers, 19 pakhuisknechten, 26 magazijnbe dienden, 3 kellners, 5 loopknechten, 1 buffetbediende. Groep houtbewerking: 10 meubelmakers, 4 stoffeerders, 4 mach. houtbewerkers, 2 kistenmakers, 1 borstelmaker, 1 beitser'. Groep handel: 20 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden, 2 colporteurs. Groep boek- en steendrukkerijen: 1 let terzetter, 4 boekdrukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 13 tuinlieden, 25 landarbeiders, 2 bloemisten Overige beroepen: 4 boekbinders, 4 was- schers, 4 kleermakers, 1 rietwerker 3 schoenwerkers, 2 port. huisknechten' 1 verfbereider, 3 kalkbranders, 1 huidenzou- ter, 1 zakkenstopper, 2 papierbewerkers 1 verzekeringsagent, 1 incasseerder 1 se cretarieambtenaar, 1 bedrijfsleider 1 land meter, 1 reclameteekenaar, 1 musicus 1 verpleger 2 boekhouders, 18 kantoorbe dienden, 5 fabrieksopzichters ,1 magazijn meester 3fl(transport- en 200 iosarbdders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 6, overige beroepen 6. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 13 Vrouwelijk personeel: 5 kantoorbedien den, 1 werkster, 1 fabrieksarbeidster. Alkmaar, 9 September 1939. De directeur, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS voor jeugdige werkloozen van 14 tot en me» 25 jaar. In de week van 7 tot en 13 Seo" tember 1939 werden mede door bemidda ling van de Arbeidsbeurs geplaatst- 3 elec tnciens, 2 timmerlieden, 1 werktuigkundig In de centrale werkplaats bestaat gele genheid om tijdens werkloosheid arbeid »e verrichten in hun vak voor: kantoorbe dienden, magazijnbedienden, timmerlieden meselaars, schilders, bankwerkers, electri ciens, instrumentmakers, monteurs, teeke naars. GEVONDEN VOORWERPEn Aanwezig aan het bureau var, alhier en aldaar te bevragen n Woensdagen en Zaterdagen tusschen nalle 1 uur, de navolgende voorwerpen al vonden gedeponeerd op 3 tot p* September 1939: n met 9 rijwielbelastingmerk, dameshands,* neiv mantelceintuur, pakje, inhoudt' diverse ondergoederen, kabeltouw i? boek met groentenkaart, handschoen muts, hangertje met speld, ceintuur pen, hondenpennmg, sleutels en muts Aanwezig en te bevragen bij de nLi gende ingezetenen onderstaande voorn* pen, als gevonden aangegeven op 3 tJl met 9 September 1939: n bruine heerenschoen, W. Ranzijn, Wes terhofje 29; 1 paar dameshandschoen!* H. Norder, Liefdelaan 34; gummi regen jas blauw, P. Pannekeet, Vogelenzang nr 2; kmderportemonnaie, A. Wouters Annastraat 32a; ceintuur, A. Sièref]' Tuinstraat 56; rijwielbelastingmerk r Haremaker, Burgemeester Bosstraat' 4R Oudorp; vulpen, Naberman, Uitenbosch' straat 111.; rijwielbelastingmerk, G H Ulteeg, Ordonnans le Depot afd! l d A Ambachtsschool; bos sleutels, Busbróek Westerweg 70; kinderparapluie, De Munk! Ritsevoort 58; zijden haarstrik, C. Bakker Dubbelebuurt 16; portemonnaie met in houd, J. Bakker, Nieuwpoortslaan 73- licht grijze regenjas, Mej. Heertjes, Kievit'straat 26, Oudorp; polshorloge, J. de Vet, Polder straat 15; militaire kwartiermuts, A. Kop- pes, Kerkstraat 3; polshorloge, Wittop Koning, Egmonderstraat 14; damestaschje met portemonnaie met inhoud, P, Wee! Dubbelebuurt 8; een aantal Voorzorg^ zegels, A. Held, K. van 't Veerstraat 58; rijwielsnelbinder, R. Driesen, Tesselscha- destraat 6; zwart kinderschoentj'e, P, Zwart, Westerhofje 29; aan komen vliegen een witte duif bij J. Logger, Luttik Oudorp 80; doos met kruidenierswaren A. Zuidam, Schermerpad 8; geblokte damesmantel, G. van Lienen, Bergerweg 48; hondenketting, J. Dekker, Westerburgstraat 1; nikkelen passer, J. van Herwijnen, St. Pancras, Bovenweg 149; Mis- en gebedenboek voor kinderen, S. Molenaar, Oudegracht 233; schipperspet, N. Schouten, Stationsstraat 66; kindertaschje, G. v. d. Ku'jt, Dahlia" straat 5; tabakszak met pijp, W. E. Zomer» dijk, Gedempte Baansloot 38. Wanneer men weder in het bezit is ge komen van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het bureau van politie alhier. VERTROKKEN PERSONEN. K. L. J. Luiten, R.K., meubelmaker, van Voormeer 18, naar Zwolle. B. M. Mors, geen verkoopster, van Westerweg 310, naar Bergen. J. P. Leek, R.K., z.b., van Zeglis 37, naar Schimmert. M. J. van Buuren, Rem., ass. Leeszaal, van Kennemerstraat- weg 101 I, naar Leiden. H. Vlug, Ger.K.. fabr. opz., en gezin, van Leliestraat 14, naar de Bilt (U.) R. J. Schole, N.H., piano stemmer, en gezin, van Eikelenbergstraat 8, naar Enschedé. J. Grin, geen, z.b., van Bergerweg 148. naar Amsterdam. A. C. Imming. R.K., z.b., van Baanstraat 14, naar Schagen. C. M. Bosman, Rem., z.b., van Kennemerstraatweg 11, naar Amsterdam. N. de Graaff, Ger.K., h. i/d huish., van Ber gerweg 5a, naar Rotterdam. A. Dnelis, R.K., dienstbode, van Kennemerstraatweg 76, naar Heiloo. F. Mulder, geen, loge menthouder, Voormeer 18, naar Wildervan M. Slof, N.H., slager, van Langestraat 44a, naar Deventer. C. Komen, R.K., j?ns bode, van E verdingenstraat 18, naar Hen broek. G. J. Scholte, R.K., onderwijzeres. Oudegracht 204, naar Utrecht. N. o ves—Wit, N.H., z.b., van Krelagestraat i, naar Noordscharwoude. E. Baas Ge leerl. verpleegster, van Houtweg 16, J1 Krommenie. G. W. Langerveld-- N.H., z.b., van Westerweg 84, naar 0 baya N.I. A. H. van den Hof, Ger-H., ziger, van Stationsweg 168, naar Schoor D. Horst, geen, reclameteekenaar, van tik Oudorp 88, naar Heiloo. -- N- A. R.K., z.b., van Pr. Hendrikstraat o t Hoorn. P. C. Kruijssen, R.K., Z. Payglop 2, naar Nijmegen. r'K.nedijic. N.H., z.b., van Kanaalkade 3a, naar A. A. Wiese, geen, electricien-ma ^aan. en echtgen., van Ricardostraat 4, "aa 0 dam. J. van der Peet, R.K., z.b., ningsweg 43, naar Castricum. A- aar Peet, R.K., z.b., van Koningsweg van Nijmegen. C. Teeling, Rem-, z- ^d. Oudegracht 277, naar Rotterdam. jnden- miraal, R.K., winkeljuffrouw, van der laan 23, naar Amsterdam. iHegracht Meulen, Ger.K., dienstbode, van ^tci'beert, 227, naar Haskerland. A. an 14, N.H., h. i/d huish., van Pr. J"lia" 'grond- naar Bierum. A. Monster, Gei. naar werker, van K. van 't Veerstraa z b i Dubbeldam. C. M. R. de Wild. van Emmastraat 39, naar 's-Gravde van J. H. van der Most, N.H., dl^n5.ffpn- S. Kennemerstraatweg 71, naar BeitraatlO, de Boer, N.H., z.b., van vander geen, naar Nunspeet. M. E. Adm' 'gergen. dienstbode, van Vogelenzang n' sauple'n H. de Rover, geen, z.b., van R.K" 1, naar Amsterdam. N. ^a, Room- los arbeider, van Noorderkade de van T. H. M. E. Polman. R.K die" ^nda»1- van Everdingenstraat 16, naar ,aan 22a. C. Bruin, R.K., z.b., van DruIV j.d.h.b- naar Velsen. C. Buis, geen'

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2