1 l Agenda Inspectie voor den overste. Alkmaarsche Courant [i Stad w Omgeving. i| TOT 1 OCTOBER GRATIS. Tlededaud Qoeczee lüeecbetictit £uchtuaact JkMicaües Auto tegen trein gereden. De honderdduizend er uit! Indien U zich thans, voor minstens drie maanden abonneert, ontvangt U de Verwachting- Buitenlan i weeroverzicht barbiersondernem daJ, Alkmaar, Maandag. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur heeft zich op den onbewaakten spooroverweg nabij Oudesluis in de gemeente Zijpe een ernstig onge val voorgedaan, waarbij één per soon werd gedood. De heer Jacob Kuijt, oud 37 jaren, onge huwd, wonende te Wieringen, wilde zich per auto (waarin behalve hijzelf nog waren gezeten zijn moeder, zuster, zwager en een meisje van 11 jaar) begeven van Wieringen naar Schagen, teneinde bij zijn aldaar wo nenden zwager op verjaarsvisite te gaan. Toen het gezelschap echter den onbewaak ten overweg aan de oostzijde van de Groote sloot nabij Oudesluis wilde oversteken, be merkten de vijf inzittenden van de auto te laat, dat de trein, die ongeveer 2 uur uit Schagen naar Den Helder vertrekt, den be- wusten overweg (waar men een behoorlijk uitzicht heeft) naderde. De auto reed tegen den trein aan en werd een slag rondgedraaid. Bij deze hevige bot sing werd de bestuurder, de heer Kuijt, uit de auto geslingerd, waarna hij doodelijk ge wond tegen de rails bleef liggen. Kort daar na bezweek hij aan de bekomen verwon dingen. De overige vier inzittenden kwa men met den schrik vrij. De auto werd zeer zwaar beschadigd. Dokter W. van Slooten van St. Maartens brug was spoedig ter plaatse, doch de heer Kuijt was toen reeds overleden. De trein stopte onmiddellijk na het droe vig ongeval en ondervond eenige vertraging. Door de gemeente-politie van Zijpe werd dadelijk een onderzoek ingesteld. Vanzelfsprekend trok het ongeval veel publiek. HET LOON IN WERKVERSCHAFFING. Ook het P.A.S. dringt op verhoo ging aan. Aan B. en W. is de volgende motie ver zonden: Het Plaatselijk Arbeids-Secretariaat be tuigt hierbij adhesie met de motie, die is aangenomen 199'39 op een vergadering, uitgeschreven door het comité van actie van arbeiders in werkverschaffing werkzaam. Zij wil zich echter, hoewel zij in beginsel deze actie steunt, niet binden aan een basis uurloon van 40 cent, omdat zij de overtui ging is toegedaan, dat dit loon niet toerei kend is, om op een behoorlijke wijze, in de behoefte der arbeiders te voorzien. LUCHTBESCHERMING. Wij ontvingen een exemplaar van een instructieve wandplaat. Aan de eene zijde wordt in poëzie en beeld weergegeven wat wij moeten beschermen. De achterzijde be vat zeer vele wenken voor doeltreffende ge zinsbescherming. Men gelieve de plaat uitsluitend af te ne men van de afdeelingen der Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming, waar een voldoende voorraad exemplaren aan wezig is. RUIT INGEDRUKT. Zondagavond reed de bestuurder J. v. H. met zijn vrachtauto op de Keetgracht alhier achteruit en raakte daarbij een aldaar stil staand rijwiel, waarvan het frame ont wricht en de lantaarn beschadigd werd, met het gevolg dat bedoeld rijwiel door het mo torrijtuig door een ruit van perceel no. 2 aldaar werd gedrongen. Proces-verbaal werd van een en ander opgemaakt. EEN DEFILE. Woensdagmorgen half elf zal ter hoogte van het Gerechtsgebouw door de hier aanwezige miltairen een défilé worden gehouden voor den garnizoenscommandant overste H. C. Honig en militaire autoriteiten. De burgemeester zal daarbij tegenwoordig zijn. ZIEK HONDJE TE BEKOMEN. De militairen in de Rijkskweekschool hebben zich over een ziek Duitsch herders hondje ontfermd, dat zich aldaar ophield en nu naar het stadhuis is gebracht. Signalement: donkergrijs van kleur, reu, ongeveer 8 maanden oud, 45 c.M. hoog. De eigenaar of liefhebber kan zich ter bekoming hiervan aan het bureau van politie vervoegen. KAMERS VOOR GEMOBILISEERDEN. In aansluiting op de advertentie voor ka mers voor gemobüiseerden om te studeeren deelt men ons mede, dat door de Ver. van Huisvrouwen en twee leden van de Rotary- club te Alkmaar reeds aan een zestigtal ge- mobiliseerden studeergelegenheid is ver schaft, deels tegen betaling en deels op ka mers, die gratis ter beschikking werden ge steld. Nu bij één der voor dat doel samenwer kende personen een verzoek inkwam van nog een vijftigtal gemobiliseerden, die nog geen plaats vonden, is de bovenbedoelde op roep geplaatst. De kamers moeten verlicht en verwarmd kunnen worden, terwijl met het oog op de studie de radio maar een klein gedeelte van den avond op volle kracht door het huis mag klinken. Ten hoogste twee per sonen zullen één kamer gebruiken. Bij voor keur wordt iedere studeerende afzonderlijk geplaatst, zoodat kleinere kamers ook wel kom zijn. Tentoonstellingen. Tot 7 Oct. in den Bergenschen kunsthan del tentoonstelling van Italiaansche land schappen. Bioscopen. City-theater, half acht, hoofdnummer De pastoor van Kirchfeld (rom.); hoofdrol Hans Jaray en de Wiener Sangerknaben. (Gepro longeerd). Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half acht, hoofdnummer Jongens met smerige gezichten (real.j hoofdrollen James Cagney, Pat O'Brien Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-Theater, half 8, hoofdnummer De gier van de Jamaica (avonturen); hoofd rol Charles Laughton. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Bruidegom in angst (hum.-rom.); hoofdrol len Heinz Rühmann, Hertl Kirchner, Christl Mardayn, Victor Janson, Paul Henckels, Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Dinsdag 26 September. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Gebr. Kalkoen" door de tooneelvereeniging Vriendenkring. De honderdduizend ii de Staats loterij is heden gevallen op nummer 4335. DIERENBSCHERMING. Zwervend is aangetroffen een jong hondje, zwart-bruin, plm. 4 maanden oud. Verder staat ter beschikking een flinke gladharige Fokhond, liefst voor buiten. Eigenaar of liefhebbers worden verzocht zich te vervoegen tusschen 6 307.30 uur bij den heer C. Verwer, inspecteur Dieren bescherming, Baanstraat te Alkmaar. MAANDAGMARKT. Verschillende oorzaken gaven onze markt ditmaal een ander beeld dan de vorige week. Thans was de aanvoer de grootste factor die de stemming in de verschillende artikelen beïnvloedde. Wellicht waren het algemeen verspreid gerucht dat in October voor de mestvar- kens 30 pet. minder voer zal worden gege ven en de aanlokkelijke prijzen der vorige week oorzaak dat het aantal varkens be langrijk hooger was dan een week geleden, met het gevolg, dat de inzet van 33 ets, voor een prima varken te hoog bleek. Wel dra was 32 a 32% de marktgang, waarvan tegen het slot nog ruim 1 cent te loor ging, Hoewel de vet rundvee-markt ten on zent langzamerhand wel aan uitbreiding gewoon is, was de toename heden te snel om tot een uitverkochte markt te geraken. De beste dieren vonden ad 40 ets. wel af trek, doch het vrij groote aantal 2de klas se dieren was moeilijker te plaatsen. Vooral toen de koopers voor de soldaten- leverantie een zeer afwachtende houding aannamen, was het aanbod grooter dan de vraag, met het gevolg, dat ook hier de markt geen stand hield en wel een enkel dier on verkocht bleef. Bij de schapen was de aanvoer te klein, waarvan de verkoopers profiteerden. Zoo werd in den aanvang voor de beste rijpe eenjarige dieren 26 ets. per pond geslacht 26 per stuk) betaald; weldra werd bijna dezelfde prijs gegeven voor oudere, iets minder rijpe exemplaren. Aan het slot werd voor matigen rijpe eenjarige exemplaren nog 28 ets. betaald. Dat onze vleeschmarktprijs is gestegen, sneller dan elders, blijkt uit het feit, dat thans Denemarken weer gebruik gaat ma ken van zijn invoercontigent. Zeven wa gons schijnen weer in aantocht en hoewel dit kwantum in vergelijking met het gebruik betrekkelijk zeer gering is, zal toch dit feit den stijgenden tendenz wel eenigszins rem men. Wij publiceeren gaarne de volgende schets uit een stad, die ons niet onbekend is. Sedert Vrijdagmiddag zijn we aan het wrijven en poetsen, aan het schuren en rak keren, want Zaterdagmorgen zal er inspec tie zijn voor den garnizoenscommandant, en dan moet alles blinken en glanzen als nieuw. Zaterdagmorgen, tien minuten voor half- acht De korporaals draaien, als zenuwachtige kloeken om hun kiekens, rond de mannen van hun kamer, controleeren of alle knoo- pen present zijn, de geweren deugdelijk in gevet, de helmen recht op de respectieve koppen, de schoenen gepoetst, de baarden geschoren, de haren geknipt. Halfacht, de bel ratelt door onze school: morgenappèl! De korporaals staan nu met hun mannen op de binnenplaats, en de ser geants kamercommandanten geven thans hun oogen de kost, controleeren of alle knoopen present zijn, de geweren deugde lijk ingevet, de helmen recht op de respec tieve koppen, de schoenenenfin, voor de rest zie hierboven. Acht uur! De vaandrigs persenteeren hun secties aan den luitenant van den dag, maar vóór en al eer zij daartoe overgingen, heb ben zij de beide secties aan een minutieus onderzoek onderworpen, gecontroleerd of alle knoopen present zijn, de geweren deugdelijk ingevet, en wat daar verder volgt. Halfnegen: de luitenant van den dag meldt de compagnie present aan den kapi tein, en vorschend glijden diens oogen over de aan zijn zorgen toevertrouwde mannen. Bijna automatisch controleert hij of alle knoopen present zijn, de gewerenenz. „Op de plaats, rust „Geef acht! Voorwaarts, per sectie hoofd der colonne links, marsch!" De compagnie marcheert naar de parade plaats! Regimenten in carré. De troepen staan in carré op het groote grasveld, de manschappen met stormhelm, stram in de houding, de officieren met ge trokken klewang roerloos voor hun afdee lingen, en aller oogen zijn gericht op den overste, den garnizoenscommandant, die zijn saluut brengt aan de soldaten! Een echt militair schouwspel, waaraan de staf muziek nog eens extra-luister bijzet, Zelfs de grootste anti-militairist voelt zich nu toch even opgenomen in het hiërarchisch geheel dat zich uitstrekt van den jongsten recruut tot den overste met zijn kaarsrecht figuur en fijn aristocratisch gezicht, die daar heel alleen midden op het veld staat, en zijn oogen laat glijden langs al die gelede ren van veldgrijze mannen, opgeroepen om de onafhankelijkheid van hun vaderland te beschermen. Twee jonge honden draven, speels elkaar bijtend, over het veld, buitelen over elkaar, grommend en blaffend, rennen dwars door de gelederen heeneven is het contact tusschen den overste en zijn mannen ver loren. Dan davert over het veld het com mando van den oudsten majoor: „Zet af geweer! Op de plaats rust!" Compagnie voor compagnie neemt nu de houding aan, terwijl de overste, gevolgd door den oudsten majoor, den commandant van het betrokken regiment, en den com mandant van de betrokken compagnie langs de rijen wandelt, en de manschappen wel haast stuk voor stuk, monstert. De twee honden maken de route mee, uit een onbe grepen gevoel voor solidariteit. De overste vat zijn taak serieus op. In elke compagnie maakt hij met een der menschen een praatje verbetert iets aan een tenue, stelt een tac tische vraag, informeert naar parate kennis. De knoop zat verkeerd. Maar wat voor den overste meestal een grapje is, beteekent voor een serie van mili tairen vaak een minder prettige gewaarwor ding. „Je derde knoop van boven af zit ver keerd, beste jongen", zegt de overste tot een recruut. Deze schrikt zich een aap: „Hoe bedoelt u dat, overste?" „Nou, de leeuw staat op zijn kop, de knoop zit ondersteboven!" Er trekt een glimlach over het streng ge laat van den overste, maar de majoor fronst het voorhoofd en staart somber naar den kapitein, die het bevel over deze compag nie voert, en wien het koude zweet uit het voorhoofd slaat. De inspectie van de compagnie is ten ein de, de overste begeeft zich naar het volgen de troepenonderdeel. Maar de transpiree- rende kapitein ontbiedt zijn sectie-comman dant: Luitenant, let u toch in hemelsnaam op de tenue van uw mannen. U hoorde dat de overste aanmerkingen maakte, en terecht. U houdt, zoodra wij terug zijn, een uur theorie ovei onderhoud van tenue en uit rusting. Begrepen?" De luitenant salueert, klakt met de hak ken en keert somber peinzend naar zijn sectie terug. Roept den sergeant-groeps commandant bij zich: „Sergeant, je hebt ze ker wel gemerkt, dat de overste niet tevre den was? Dat moet nou eens uit zijn, voel je wel. Altijd die aanmerkingen, dat hangt me de keel uit. Je gaat met je groep de volgende week een keer extra op wacht, dan zal je wel zorgen voortaan, dat de zaak in orde is. Je kunt wel gaan!" De sergeant salueert, klakt met de hak ken, en staart, zoo wit als een doek, naar zijn korporaal, die blijkbaar de zaak niet voldoende beheerscht: „Jansen, kom hier. Je hebt het zeker wel gemerkt hè? Maar als je denkt, dat ik van plan ben, al jouw vuiltjes op te knappen, en al jouw standjes op te vreten, dan heb je het glad mis, voel je dat? Als je zoo door gaat, dan zal jouw 36 uur verlof er wel bij inschieten, vader! Onthou je dag!!!" De korporaal wankelt, verschiet van kleur, en sist in het voorbijgaan tegen den soldaat wiens knoop op den kop stond: „Stuk ver gif, als je vanavond op de kamer komt, breek ik je hals, armen en beenen." Peinzend staart de soldaat voor zich uit, spuwt ter zijde, en schopt naar den jongen herdershond, die zich bij den overste heeft aangesloten. Zijn wraak is slechts gericht in omvang, maar daarom niet minder gemeend. Ten besluite van dezen brief een kleine anecdote van onzen dokter, die ook al een origineel type blijkt te zijn. Bij de keuring indertijd van de pas aangekomen opgeroe- penen, sloeg hij alle snelheidsrecords: „Wie sinds zijn laatste herhalingsoefening geen ernstige ziekte heeft gehad, gaat links staan. Wie wel ernstig ziek is geweest, geen griepje of verkoudheid of iets dergelijks gaat rechts." Links komen 23 man, rechts twee: „Drie-en-twintig man goedgekeurd, twee man uitkleeden voor onderzoek." Maar nu heeft onze dokter een slimme kerel, die hardstikke doof is, op de korrel. De man ligt in het ziekenzaaltje. Stil, heel stil, sluipt de dokter de trap op, draait zachtjes de deurknop om, duwt de deur een paar .centimeter open, en fluistert: Pssst, Jansen, luister eens!" Als door een adder gestoken, vliegt Jan sen overeind: Ja, ja, wat is er, wie is daar?" Twee dagen later marcheert Jansen in de troep mee. En met zich draagt hij zes dagen verzwaard arrest.1 Voor week-abonnementen geldt deze bepaling niet. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van Politie, Kerkplein, alhier, en aldaar te bevragen op alle Woens- en Zaterdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen, als ge vonden gedeponeerd op 10 September tot en met 16 September 1939: badhanddoek met 2 kinderbadpakken, rijwielbelastingmerk (werkloos), zwarte wollen sok, klos met touw en vischhaken, blauwe ceintuur, auto sleuteltje, boodschappentasch, dameshand schoen, roode ceintuur, étui met postzegels, groot zakmes. Aanwezig en te bevragen by de navolgen de ingezetenen onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 10 September tot en met 16 Sept. 1939: badpak met handdoek, C. J. Krop, Snaar- manslaan 32; zakdoek met eenig geld, G. Kooiman, Tulpstraat 19; blauwe regenjas, N. Dekker, Paternosterstraat 6; broche, H. Bre- mer, p.a. Pijpers, Kennemerpark 11; man telceintuur, K. Bieman, Noorderkade 32; broche, H. Kramer, Heul 12; twee sleutels, P. Bloem, Dijkgraaf straat 44; paar hand schoenen, H. van Houten, 2e Kanaalstraat 1; hondenpenning, W. Hollenberg, Heul 13a; paardenleidsel, R. Broekhuizen, Baansingel 11b; klein wit hondje met bruinen kop ko men aanloopen bij dr. van Beek, Nassau- laan; ceintuur, P. de Boer, Geest 25; Beatrix-kinderschoen, J. van de Pol, Laat 162; grijze 2-persoons kano, P. Konijn, Hoe- verpad 24; springtouw, B. de Lange, Nas- sauplein 7; slinger van auto, M. Woonijk, Uitenboschstraat 61; portemonnaie met in houd, A. J. Kruijssen, Payglop 2; bruine kip, A. Jansen, Heul 22; een looper, C. Bak ker, Gedempte Baansloot 9; blauw badpak, J. Por'ck, 2e Landdwarsstraat 32; portemon naie met inhoud, E. Hartog, Nieuwpoorts- laan 141; gedeeltelijke bekleeding van een luxe-auto, J. Witbaard, gem. Castricum, Bakkum, Bakkummerstraat 24; aan komen vliegen bij mevr. v. Beek, Nieuwpoortslaan 203a een kanarie. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het bureau van politie alhier. Geldig van hedenavond tot morif ongeveer 19 uur: Plaatselijk ocht 'UV0114 overigens gedeeltelijk bewolkt- endniist, van beteekenis, weinig verande^! temperatuur, zwakke tot matigen A uiteenloopende richtingen. V"1<1 In de algemene luchtdrukverdei weinig verandering gekomen Het S B van hoogen luchtdruk, waarvan de k d zuiden van IJsland is geleeen ?ern tei1 De tweede kern eer aSEa zee neemt geleidelijk in beteekenis af n Scandinavië worden koude polaire 1,1? zuidwaarts getransporteerd wl weer buiïg en lerui massa s is het - en werden vrii mw hoeveelheden neerslag afgetapt. Ona2 14 mm, Wisby 13 mm en Vaasa 12 mm 2 De temperatuur is in geheel Scandinavië daald en byna overal vry veel onder no maal. Ook in onze omgeving zijn buitjes gevallen. Tengevolge van de helde en byna windstille nacht daalde de te?? ratuur in de Bilt tot drie graden.X Itabe en ten westen van Portugal lieJn vlakke depressies, die hier en daar reeen veroorzaakten. LICHT OP! Voor rywielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.34 tot 6.22 uur licht op. dat is nog 147 beneden het dageiyksch gemiddelde van de afgeloopen dagen en nog 399 onder het aantal van 4 September 1939 Hierbij kunnen wij nog aanteekenen dat ongeveer zestig procent van bovengenoem- de cyfers betrekking heeft op gesprekken gevoerd met Nederland. Dit beteekent dus voor de tien werkdagen van September (van 1 tot 12) ongeveer zesduizend gesprek- minuten met Nederland, d. i. per etmaal een telefoonverbinding met Indië van tien uren. NEUTRALITEITSSCHENDING? Ter hoogte van Padang. Een eigen correspondent van de „Deli Courant" meldde de volgende bijzonder heden uit Padang betreffende het bombar deeren van een Duitsch vrachtschip, al dan niet binnen ons rechtsgebied. Het Duitsche vrachtschip „Francken", komende uit Afrika en op weg naar .Australië, is Emmahaven binnengevlucht. Volgens den Duitschen consul zou het schip ter hoogte van het eiland Siberoet door een Britschen torpedojager gesommeerd zijn te stoppen, waarop de gezagvoerder van de Francken" terugseinde, dat zijn schip zich binnen de territoriale wateren van Ned. In dië bevond. De commandant van den Britschen tor pedojager zou dit hebben ontkend, vervol gens te kennen gevend dat hij de „Francken" zou torpedeeren indien niet onmiddellijk aan de order om te stoppen werd voldaan. De „Francken" zond toen een S.O.S.-sem uit, hetwelk werd opgevangen door de in Emmahaven liggende „Singkep" en door een Noorsch schip op zee, welk laatste dit be richt naar Batavia heeft doorgeseind. De „Francken" trachtte zich nu fullspeed in veiligheid te brengen, doch volgens den gezagvoerder verscheen daarop een Britsch vliegtuig, dat twee waarschuwingsbommen liet vallen en daarna nog vier, welke geen doel troffen. Donderdagmiddag 7 September bereikte de „Francken" veilig Emmahaven, waar zich thans vijf gevluchte Duitsche schepen be vinden. De „Francken" is van den Nord Deutscher Lloyd pn meet 7000 ton. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de Buizerd Singa pore en de Nandoe Basra. Op de thuisreis landden de Wielewaal te Alexandrië en de Pelikaan te Calcutta. De positie der postvliegtuigen was gisteren Uitreis: Buizerd te Bandoeng; Nandoe te Karachi. Thuisreis: Wielewaal te Napels; Pelikaan te Karachi. INTERNATIONALE TELEFONIE. Tien uur spreken per etmaal met Holland. Het Alg. Ind. dagblad meldt: Onder de bedrijven, die in de afgeloopen weken onder hoogspanning hebben ge werkt, neemt de internationale telefonie een eerste plaats in. Zij immers brengt niet al leen de radiotelefonische verbindingen tus schen Indië en moederland tot stand, maar verzorgt daarnaast ook in interinsulaire radiogesprekken, de rechtstreeksche ge sprekken met het buitenland als Saigon, het transitverkeer en het radiotelefonie- verkeer met de Europeesche landen buiten Nederland. Deze bedrijvigheid komt in de volgende cijfers, welke het aantal radiogesprekminu ten gedurende de periode 1 tot en met 12 September 1939 per dag aangeven, tot uiting: 1 Sept.: 873; 2 Sept. 730; 4 Sept. 1236; 5 Sept.: 1230; 6 Sept.: 996; 7 Sept.: 986; 8 Sept: 1038; 9 Sept.: 782; 11 Sept.: 1040' en 12 Sept.: 927. Gedurende 10 werkdagen was het aantal radogesprekminuten 9838, dus een gemid delde van 983.8 gesprekminuten per dag. Het dagelijksch gemiddelde over 1938 be droeg 314 radiogesprek-minuut per dag. Ook in de spannende Septemberdagen van 1938 vond een druk radiotelefonisch ver keer plaas. Het grootste aantal radioge sprekminuten werd toen genoteerd op 28 September 1938 toen het aantal 837 bedroeg, GEMEENTELIJKE HANDELSSCHOOL ALKMAAR. Sollicitanten worden opgeroepen naar de betrekking van TIJDELIJK LEERAAR IN AARDRIJKSKUNDE aan bovengenoemde school. In functie treding zoo spoedig mogebje Benoeming geschiedt tot het einde van het schooljaar 1939/1940. Aantal lessen 5 per week. Salaris volgens Rijksregeling l klasse Geen bezoek aan het Gemeentebestuur. Sollicitatiestukken in te zenden aan Gemeentebestuur vóór of op 7 Octob Alkmaar, 23 September 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester- A. KOELMA, Secretaris. ONTHEFFING WINKELSLUITINGS WET 1930 S. 460 UITSLUITEND TEN BEHOEVE VAN MILITAIREN- Burgemeester en Wethouders van maar> .t q lid 5, der Gelet op het bepaalde in ai. deze Winkelsluitingswet 1930 S. 46, g_ is gewijzigd bij de wet van 45°: Jon tiid dat in- VERLEENEN gedurende den ui"> djenst. gevolge buitengewone 0Proel? onthef" plichtigen onder de wapenen fing: o 4 en 6 der a. van het bepaaldeinartt z, be Winkelsluitingswet 1930 S. 4 gn stof- treft den verkoop van voorwerpe fen aan de militaire overhel van b. van het bepaalde in art. oeve van genoemde wet, uitsluitend e militairen, met dien ver 'n:ng in etëe lo. aan militairen, ter voor^oensdafe behoeften op Maandag, Oms 'orden Donderdag en Vrijdag mag uur en half avonds tusschen a ingen kocht 's tien; 2o. kappers- en Ma* ten behoeve van militaire 'd8g ffog Woensdag, Donderdag enaCht uu zijn geopend 's avonds u half tien. en barb..ort 1 61$' BDe sluiting van één «ur ondernemingen op Dinsd derhalve gehandhaafd. g Alkmaar, 22 September1 voO*>0& Burgemeester en We'hoU Burgönee F. H. VAN KINSCHOT A. KOELMA, Secretaris-

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2