msi mi lm |i Stad w Omgeving. i| Agenda Kiespij" 'AKtófitJtS. élOeec&ecickl föucqedijke Stand Uit den Alkmaarschen Raad. Barakkenbouw voor militairen. Schoolruimte zal voor de helft worden vrijgegeven. Tunnel bij Velsen niet afgelast. schapen op den helderschen- weg doodgereden. de kaasmarkt. weer trawlers ter vischvangst? gevonden voorwerpen. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. EERSTE BLAD Alkmaar, Vrijdag. De Burgemeester deelt ons mede, van den Garnizoenscommandant be richt te hebben ontvangen, dat voor een deel van het garnizoen barakken zullen worden gebouwd, zoodat 50 van de inbeslag genomen school ruimte weer voor het onderwijs be schikbaar zal worden gesteld. Natuurlijk zijn met den bouw der barakken eenige maanden gemoeid, maar het uitzicht bestaat, dat na de kerstvacantie weer een groot deel der leerlingen in de scholen onder wijs zal kunnen ontvangen. De regeeringspersdienst meldt: Het in de dagbladen verschenen bericht; dat een eerste aanbesteding voor het maken van een tunnel onder het Noordzeekanaal bij Velsen zou zijn afgelast en dat zou zijn besloten ook andere groote objecten te laten wachten tot betere tijden aanbreken, is on juist. De aanleiding tot dit onjuiste bericht is mogelijk hierin gelegen, dat na de oorlogs verklaring een aantal reeds uitgeschreven aanbestedingen zijn opgeschort en met nieu we aanbestedingen nog is gewacht, omdat eerst een regeling moest worden getroffen om de aannemers van een deel van het risico te ontheffen, dat uit de gewijzigde omstan digheden voortvloeit. Nu deze regeling haar beslag heeft gekregen, zullen de aanbeste dingen doorgaan. Gistermiddag even voor drieën zijn twee schapen, eigendom van den heer Peper kamp alhier, op den Heldersche-weg door een veeauto van de firma Peetoom uit Winkel aangereden en gedood. De aanvoer, 98000 kg., was heden 22.000 kg. hooger dan de vorige week. De prijs stijging had blijkbaar velen, die, door het aan huis verkoopen, verliezen hadden ge leden, weer marktwaarts doen gaan. De markt kenmerkte zich door een vluggen handel en wel dermate dat de gemiddelde prijs 29 een gulden beneden die van de vorige week bleef, hoewel de hoogste markt gelijk was. Nu \el. boeren, omdat er dezen zomer weinig hooi is geteeld, zich genoodzaakt hebben gezien het Septemberhooi als win- tervoer binnen te halen, is er voor de thans in de weide loopende koeien vein g gras De koude nachten in de laatste week heeft de melkgift niet bevorderd, zoodat er na een week of drie weinig kaas verwacht kan worden. De kaasprijzen in den herfst brengen voor <Y kaasproducenten eenig herstel, doch maken het jaar nog niet goed, aan gezien het geheele jaar de kaasprijzen, gezien de hooge prijs van het krachtvoer, te laag zijn geweest. De stugge handel werd voor een groot deel veroorzaakt door de onzekerheid var. den internationalen toestand. Velen veron derstelden dat het vredesoffensief nog wel kans van slagen heeft. Wij deelen deze zienswijze allerminst en verwachten daarom in de komende weken een niet onbelangrijke prijsstijging. Nadat reeds eenige pogingen om we der trawlers in de vaart te brengen zijn mislukt, omdat geen overeenstemming kon worden bereikt omtrent de verzeke- rings- en loonsvoorwaarden, schijnt het thans wel vast te staan, dat nog deze week eenige trawlers weder ter vischvangst zullen gaan. Voor de reeders is thans met de regee ring een bevredigende regeling getroffen betreffende de casco-molestverzekering. Naar gelang der bedrijfsuitkomsten zal de regeering te zijner tijd de reeders hierin tegemoet komen, tot een maximum van 60 pet. der premie. Wat de visschers betreft, het bloed kruipt, waar het niet gaan kan. Het feit, dat Belgische trawlers en Deensche kot ters nog regelmatig ter vischvangst gaan, schijnt hen aangemoedigd te hebben om het ook maar weer te wagen, mits de ar beidsvoorwaarden aangepast worden bij de bijzondere omstandigheden. Hierom trent zijn in den loop dezer week ver schillende conferenties gehouden tusschen regeering, reeders en vakbonden. Het resultaat hiervan is geweest, dat de regee ring ten aanzien van den eisch der opva renden tot verhooging der ongevallen- uitkeering tegemoet zal komen, tot een maximum van de helft der aanvullende uitkeering. Moeilijk was het bereiken van overeen stemming tusschen reeders en visschers, betreffende den eisch der laatsten tot loonsverhooging. Ook in dit opzicht zal rekening worden gehouden met de be drijfsuitkomsten, zooals die in de practijk zullen blijken te zijn, waarbij een loons verhooging van 50 tot 60 pet. in uitzicht is gesteld. Een laatste moeilijkheid leverde nog op de kwestie van de wachtweken ingevolge de steunregeling. Zou immers een vis- scher, na thans gevaren te hebben, weder in de steunregeling komen, dan zou auto matisch, doordat hij een hooger loon ver diend heeft, het aantal wachtweken groo ter worden. In dat geval zou dus de vis- scher er achteraf practisch geen cent beter van geworden zijn dan vóór den oorlog. Het ligt voor de hand, dat in dit opzicht eenige soepelheid betracht zal worden en men vertrouwt ook in dit opzicht deze week nog tot overeenstemming te zullen komen. Zoo zullen dus zeer waarschijnlijk na ruim een maand van stilliggen, de eerste trawlers nog deze week weder zee kiezen. Voorop blijft bij de geheele regeling staan, dat noch de regeering, noch de vakbonden eenigen dwang op de visschers zullen uitoefenen. 8 OCTOBER-VEREENIGING „ALKMAAR ONTZET". Aan de leden der vereeniging wordt be kend gemaakt, dat zij op vertoon van hun lidmaatschapskaart toegang hebben op het terrein rondom het beeld, waar voor iedereen een zitplaats beschikbaar is. De ingangen zijn langs de paden aan de zijde van den Achterweg. DIEFSTAL VAN WINKELGOEDEREN. De politie te Amsterdam heeft in een wa renhuis aan het Damrak een 40-jarigen rei ziger, afkomstig uit Alkmaar, en een 38- jarigen Amsterdammer aangehouden, die worden verdacht van diefstal van winkel goederen. VOOR HET DIERENASYL. Ter gelegenheid van den dierendag is bij den inspecteur van de dierenbescherming voor het te stichten asyl nog 1 ontvangen van mej. G. H. WIT GELE KRUIS. In den maan September zijn er door de wijkverpleegster 649 bezoeken afgelegd bij 40 patiënten. Hiervan waren 390 bij leden van het A.A.Z.A., 175 bij leden van het Wit Gele Kruis, 77 bij stadspatienten en 7 bij particulieren. De wij kkraamverpleegster legde 175 be zoeken af bij 15 patiënten en verleende 3 maal assistentie bij den dokter. MACHINISTEN-EXAMEN. De heer J. C. Witte alhier is te Den Haag geslaagd voor het examen machinist diploma A. Bioscopen. Harmonie-Theater, half 8, hoofdnummer De Spooktrein (rom.-sens. Holl. film); hoofd rollen Jan Musch, Fientje de la Mar, Louis Borel, Cissy van Bennekom e.a. Toegang boven 14 jaar. Zaterdag- en Zondagavond voorstellingen om 7.15 en 9.45 uur. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Andy Hardy wordt verliefd (hum.); hoofd rollen Mickey Rooney, Judy Garland, Lewis Stone en Ann Rutherford. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer De twee zusters Kleh (rom.-dram.); hoofdrollen Corinne Luchaire en Anny Ducaux. Toe gang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Zondagavond twee voorstellingen, 7.30 en 9.45 uur. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Fer- nandel als rebel (kom.); hoofdrol Fernandel. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen; Zondagav. twee voorstellin gen, nl. 7.30 en 9.45 uur. Woensdagmiddag, half drie, matinee. en tandpijn overvallen U meest al onverwachts. Zorg daarom steeds "AKKERTJES" in huis te hebben. Ze helpen U direct. bewerkers, 2 verz. agenten, 1 secretarie ambtenaar, 2 bedrijfsleiders, 1 contro leur, 1 landmeter, 1 tegelmaker, 1 recla meteekenaar, 1 musicus, 1 verpleger, boekhouder, 16 kantoorbedienden, 5 fa brieksopzichters, 1 magazijnmeester, 211 losse en 36 transportarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 1, overige beroepen 6. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 13. Vrouwelijk personeel: 4 kantoorbedien den, 1 fabrieksarbeidster. Alkmaar, 30 September 1939. De Directeur v.n., v. d. HEUVEL GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De Directeur van bovengenoemd bureau deelt mede dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 leerl. waterbouw kundige, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 3 stratenmakers, 2 stratenmaker-opper lieden, 1 tegelzetter, 1 granietwerker, 1 fundeeringwerker, 2 uitvoerders, 4 beton werkers, 11 voegers, 13 stucadoors, 23 opperlieden, 21 schilders, 15 metselaars, 91 grondwerkers, 43 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 1 aut. lasscher, 2 afbramers, 2 bankwerkers, 3 bliksla gers, 1 boorder, 2 electriciens, 2 fitters, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 1 ke telmaker, 5 klinkers, 1 lijnwerker, 1 ma chinist, 1 machineteekenaar, 2 metaal draaiers, 1 metaalslijper, 3 monteurs, 4 plaatwerkers, 2 rijwielherstellers, 1 rij wiellakker, 2 scheepsbouwers, 2 scheeps timmerlieden, 7 smeden, 12 stokers, 3 wagenmakers, 5 ijzerwerkers, 2 zandbe- reiders, 5 zandvormers, 1 tandtechniker. Groep voedings- en genotmiddelen: 50 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 tabaksbe werker, 1 bierbottelaarsknecht, 1 koffie- stroopbrander, 5 chocoladebewerkers, 4 zuivelbereiders, 9 bakkers. Groep verkeerswezen: 29 chauffeurs, 12 schippers, 1 kap. binnenvaart, 6 koet siers, 20 pakhuisknechten, 22 magazijnbe dienden, 1 emballeur, 3 kellners, 4 loop knechten, 1 buffetbediende. Groep houtbewerking: 12 meubelma kers, 2 stoffeerders; 4" mach. houtbewer kers, 1 beeldhouwer. Groep handel: 22 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden, 1 colporteur. Groep boek- en steendrukkerijen: 1 let terzetter, 3 boekdrukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 13 tuinlieden, 23 landarbeiders, 2 bloemisten. Overige beroepen: 2 boekbinders, 1 wasscher, 1 rietwerker, 3 schoenmakers, 3 portiers, 1 verfbereider, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, 1 zakkenstopper, 2 papier- Aanwezig aan het Bureau van Politie en aldaar te bevragen op alle Woensdagen en Zaterdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen, als gevonden ge deponeerd op 16 tot en met 22 September 1939: étui met postzegels, bruine dameshand schoen, rijwielbelastingmerk van werk looze, huissleutels, portemonnaie met in houd, rozenkrans in étui, ceintuur, con tactsleuteltje, muts, portemonnaie met in houd w.o. postzegels, vulpotlood, dames handschoen, parapluie. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voor werpen, als gevonden aangegeven op 16 tot en met 22 September 1939: bruin lederen actentasch, J. Luk, Ver meerstraat 45; portemonnaie met inhoud A. Vader, Polderstraat 3; dameshand schoen, J. de Boer, Varnebroek 12; een portemonnaie, inhoudende eenig geld en het adres D. van B., Spierdijk, K. Rol Baansingel 34a; autoped, Wolzak, Coman straat 4; armband, C. N. Troostheide, Bu- renweg 1.87; Meiloo; rijwielbelastingmerk, C. van der Weide, Vogelenzang 15; kin- derschop P. Beentjes, Paardenmarkt 5a armbandhorloge, P. Blom, Kalkovensweg 52; kinderring en sleutel, K. Besten, Mo lenbuurt 14; rijwielkettingslot, D. Groot jes, Heul 20; kwartiermuts 16e Regiment. C. de Haas, 2e Landdwarsstraat 14; zilve. ren speld, J. Zaadnoordijk, Baansingel 3 badmuts, K. Mantel, Molenbuurt 12; eeni ge biljartballen, Hotel de Toelast, Lange- straat; sleutel, J. v. d. Idsert, Dijkgraaf- straat 23; portemonnaie inhoudende eenige bonnen, R. Brouwer, Heilooërdijk 15; bruine dameshoed, D. Biemand, Eikelen bergstraat 39; bruine portemonnaie met inhoud, M. J. Schagen, Nieuwe Niedorp, Langereis A 16; portemonnaie inhoudende eenige gebruikte postzegels en geld, F. de Haas, Kennemerstraatweg 108; kinder muts, L. Jansen, Vrouwenstraat 13; 3 sleutels aan ring, Th. Beugeling, Hout manstraat 20; broche in zilver, N. Blau boer, Kennemerstraatweg 195; 1 paar dameshandschoenen met ritssluiting, Café Rust Wat, Bergerweg, Bergen; portemon naie met inhoud. K. Renooij, Kanaalkade 41; aan komen vliegen bij J. J. Praat, Dr. Schaepmanstraat 28, alhier, een postduif (geringd); bij C. Breed, Nieuwstraat 13 alhier een bonte kanarie. Aan komen loopen bij A. C. Staps, Fabrieksweg Nr. 1, alhier, een Pekingeesje, is vermoedelijk aangereden; bij Fehres, Druivenlaan 29 een jonge hond, reu, 2 maanden oud; bij C. Driessen, Van der Kaaystraat 9 een 4 maanden oude Bouvier. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp of weggeloopen hond, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie alhier. Wij kunnen ons, wat het overzicht van de thans gehouden raadsvergadering be treft, tot een korte beschouwing beperken, omdat niet minder dan zeven van de negen agendapunten benoemingen van leeraren of commissieleden betroffen. Het achtste was de aanbieding van een legaat, dat zooals gewoonlijk in dank aanvaard is, omdat de milde geefster daarbij van haar groote genegenheid voor de stad harer inwoning getuigd heeft. Via een zeer langdurige en zeer geheim zinnige besloten zitting is daarna het voorstel aan de orde gekomen om de bestaande retortenovens aan de gasfabriek geleidelijk door horizontale kamerovens te vervangen. Dat lijkt, zonder verdere explicatie, een heel simpel voorstel en er zou waarschijn lijk geen enkel raadslid eenige bedenking gemaakt hebben, als B. en W. in de be trokken bijlage niet meegedeeld hadden, dat de vervanging van de eerste twee ovens er zullen er in totaal vier aan de beurt komen niet minder dan 85.000 zal kosten, wat uit het reservefonds van de gasfabriek betaald zal kunnen worden. Er bestaan inderdaad ovens al wordt er dan geen gas mee gemaakt die on danks de vermoedelijke prijsstijging heel wat goedkooper zijn en wij kunnen ons begrijpen, dat de toelichting van het col lege op alle niet-raadsleden een eenigszins soberen indruk heeft gemaakt. Niemand minder dan de heer Eriks bleek hierover het woord te verlangen en in zijn staande uitgesproken rede hij geeft hiermede evenals de heer Van de Vall blijk van een bijzondere appreciatie van het Edelachtbaar gezelschap dat naar hem luistert heeft hij den Raad, die dit blijkbaar nog niet ontdekt had, er op ge wezen, dat 85.000 een groot bedrag is, dat de zeer korte bijlage geen toelichting geeft en dat het wenschelijk zou zijn ook eens de stem van een deskundige te hooren. Waarna hij zijn met aandacht gevolgde rede besloot met de vraag of deze verbe tering bij onze gasfabricage door B. en W. noodzakelijk wordt geoordeeld. Een eigenaardige vraag. Want waarom zou het college met deze bijlage en met een voorstel tot een uitgave van niet minder dan 85.000 komen als het deze"verbetering niet noodzakelijk oordeelde. De heer Eriks heeft in een door hem geredigeerd gratis advertentieblaadje zoo vaak de Alkmaarsche toestanden aan zijn zure critieken onderworpen en daarbij zoo den schijn gewekt dat hij beter dan iedere deskundige den toestand onzer bedrijven kent, dat het min of meer verrassend was hem thans te hooren verkondigen, dat hij van onze gasfabriek „niet veel afweet". Voor velen zal deze verklaring geen verrassing zijn geweest. Men weet iets of men weet het niet, maar in dit geval had de heer Eriks het moeten weten, omdat er bij de stukken in de raadstrommel alleen voor raadsleden bestemd niet alleen een advies van de betrokken com missie maar bovendien een technisch rapport van den bedrijfsdirecteur had ge legen, zoodat de verklaring, dat men er niets van afweet, alleen van onvoldoende voorbereiding blijk geeft. Eigenlijk was na een korte algemeene bespreking en aanneming van het voorstel met algemeene stemmen zonder dat de noodzakelijkheid der vervanging verder technisch werd toegelicht de agende ten einde. Maar de heer Coerts had toestemming gekregen de vraag te stellen of B. en W. al iets bekend was van den uitslag van het tot hen gerichte adres der vier vak centrales, welke het verzoek hadden ge daan het basisuurloon in de werkver schaffing van 36 op 40 cent te brengen. Helaas moesten B. en W. daarop ant woorden, dat zij zich daarover meermalen tot de regeering gewend hebben, maar dat men daar dezer dagen nog had geant woord voor Alkmaar geen aparte beslis sing te kunnen nemen, daar het verzoek in het licht van de algemeene loonpolitiek moet worden bekeken. Dat beteekent en B. en W. kunnen daaraan zelfstandig niets veranderen dat men in Den Haag tot dusver nog niet tot een hooger uurloon heeft kunnen besluiten, wat wij met den heer Van de Vall van harte kunnen betreuren. Want ondanks alle verzekeringen, dat er niet gehamsterd wordt en dat er dien tengevolge van een ongeoorloofde prijs stijging geen sprake is, weet iedere huis moeder, dat zij voor vele artikelen voor zoover zij momenteel nog te krijgen zijn heel wat meer moet betalen dan vroeger en het is te begrijpen, dat de werkloozen en vooral de werkloozen met groote gezinnen, daardoor in een zeer moeilijke positie komen. En niet alleen de werkloozen, maar ook vele kleine zoogenaamd zelfstandige middenstandertjes en ambachtslieden die tot dusver met groote moeite het hoofd boven water konden houden. Is er inderdaad zooals men officieel herhaaldelijk verzekert van alles vol doende voorraad zelfs van schoeisel en naaigaren, waarop de heer Van de Vall nadrukkelijk heeft gewezen dan is er ook geen reden tot prijsopdrijving en dan heeft de overheid er voor te waken, dat willekeurige prijsverhooging zoo ernstig mogelijk gestraft wordt. De Raad heeft de heer Van de Vall heeft daaraan herinnerd in een vorige zitting een bedrag van 10.000 toegestaan, waarvoor B. en W. te hoog geprijsde win kelvoorraden tegen redelijken prijs in beslag kunnen nemen en alhoewel de bur gemeester heeft toegegeven, dat bij de vele onderzoeken, welke reeds werden ingesteld, sommige klachten gerechtvaar digd bleken, heeft het college tot dusver van zijn bevoegdheid geen gebruik gemaakt. Wij scharen ons gaarne aan de zijde dergenen, die een krachtig optreden wen- schen tegen allen, die in dezen zoo moei lijken tijd misbruik maken van de gele genheid zich zelf ten koste van anderen te verrijken. Ten slotte zouden wij nog dit willen zeggen, dat de nieuwe Raad een ongezel- ligen indruk maakt. De prettige, gemoe delijke sfeer, welke in het bijzonder den vorigen Raad heeft gekenmerkt, schijnt verdwenen en wanneer men de rijen der Edelachtbaren langs kijkt, krijgt men onwillekeurig den indruk, dat er in de thans aangevangen zittingsperiode wel eens harde woorden zullen vallen, waarbij de onderlinge sympathieën en antipa thieën tot persoonlijke debatten van min der aangenamen aard zullen leiden. Maar misschien vergissen wij ons, mis schien is het nog te kort geleden, dat men elkaar in verkiezingsvergaderingen als non-valeurs en ongewenschte elementen heeft afgeschilderd en zal, vooral ook door den nood der tijden, een samenwer king tot stand komen welke stad en be volking slechts ten goede kan komen Wij kunnen op dit oogenblik niet anders doen dan er van harte het beste van hopen. VELDGRIJs VóóR, Mevrouw, mejuffrouw «T Of man gemobiliseerd 'j. W Zoon En schrijft, dat zijn ve£0rglng Nog heusch niet zoo verv. ["gin<ls" Dat men twee-0'S-inda,if, d Ontwikkeling 8 En het verblijf 0p £"n,nS Niet aanvoelt als verbL rd" Dan denkt U: er redenTf - Om dankbaar weer te En U verlangt den brief va®" Twee, driemaal dóór te in, "gmds" Wat man of zoon, die era!\ Aan gulheid ondervinden zijn Wilt dat voor iema^ U op het harte binden! ^Z00n Wat „ginds" voor d'Uwen werd ge. Wilt dat den „vreemde"' cevIdaan' Het plaatselijke Comité Beoogt een prachtig streven! Eén van de Uwen is van huis Werd gastvrij .ginds" ontvan'aen Dat gelde ook in onze stad Voor ,,vreemdeling"-belangen Laat Alkmaar morgen onverwiiu Haar sympathie-blijk geven Voor d'actie van de Dubbel-0 Het militaire leven. Geeft geld! Het gaat om Jan Soldaat Om onze eigen menschen Ze missen hier hun huis en haard 't Gaat om bescheiden wenschen'i PHILIA.' (Nadruk verboden). Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Aanvankelijk gedeeltelijk bewolkt, droog weer met plaatselijke och tendmist, morgen overdag toenemende be- wolking en tegen den avond kans op eenige regen, vooral in het westen, weinig veran dering in temperatuur, matige tijdelijk zwakke, meest zuidelijke wind. Het gebied van hoogen luchtdruk, waar van de kern thans over noord-Scandinayië ligt, nam weer in beteekenis toe. Het is over de Noordelijke IJszee verbonden met een gebied van hoogen luchtdruk, dat over oost- Groenland is gelegen. Ten zuidwesten van IJsland ligt nog steeds een diepe depressie, welke aldaar op de kust veel regen brengt. Het luchtdrukverval op de Noor- sche zee en den oceaan is weer belangrijk toegenomen, zoodat hedenmorgen op de Fa- roer stormachtige wind uit het zuidoosten heerscht. Een storing, welke zich gisteren over Finland ontwikkelde, trok naar het zuiden. Terwijl over Scandinavië sinds gis teren de vorst weer verdwenen is, zijn de temperaturen in oost-Europa nog vrij laaS' De depressie over noord-Italië, welke daar veel regen bracht, neemt in beteekenis af. Zij veroorzaakte in Hongarije plaatselijk onweders en zware regens. Het minimum in onze omgeving vult thans eveneens op. Zij brengt hier en daar nog kleine hoeveelhe den neerslag. Het gebied van hoogen luc druk bij de Azoren breidde zich over Spanje en Portugal uit, doch neemt thans weer ie s in beteekenis af. - ALKMAAR. ONDERTROUWD: John H. Wiebols en Margareta J. thaller. Martinus Niele en Catharina M. Heilmann. Lambert Chr. Vers eile Margaretha M. A. Schoen. Corne s Moei en Petronella C. Stoker. e C. van Hassel en Margaretha M. Huijnen, Anne van Houten en Geertruida - gijs. EGMOND AAN ZEE (September). Geboren: Theresia Clazina, d.van hannes Mosch en Sophia Klever a z. van Jacob Schol en Trijntje Qeesje Hendrik, z. van Hendrik Bak e Groen Jeurink. Arie Leendert, z. va pein en Guurtje Stam. Engel, Stam en Aafje Groen. Arendje Ondertrouwd: Job Visser utrecht sloot. Dirk de Bruijn wonend Fern- en Elisabeth Wijker. Lucas g Glas, hout, wonende te Den Helder Jan - Simon Zwart en Anna WiJK^. yis. Groen en Willemina Zwarvisser en ser en Engeliena Broek. u> Jansje Betje Hes. - Cornelis GroenAlida Groen. Gerrit van der Haag puin- de Groot. - Gerrit Prins en Cat i meijer. Theodorus ^'an 2wart. nende te Utrecht en gedenk nde Bernardus Gerardus van Zu P Leendert te Beverwijk en Neeltje w len> wo- en Hendnka Hiüegcnda M .kef) wo. te Purmerend. Al rt> moe te Velsen en Engeltje ende j Getrouwd: Dirk de Job V** Utrecht en Elisabeth ^^Zvrart en Arendje Sloot. S p-ernhout, na Wijker. Lucas Wille GlaS „ende te Den Helder en »'j ate Ove,.eden;r_W^ Antonius ^"^Frouchart- Pv. Maria Adriana v_ Andr>* Wijker, oud 82 jaar, Prins nende nende sen, 8 mnd. wednr. Jobje Wjjker,

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2