TEGEN DE WET ITZY'""m "2: HeuiUelOH Suikerdistributie met ingang van 16 October. Een pond per persoon in 14 dagen. Afleveringsverbod van 12 tot 16 October. Bureau „Zakenverlof" in wording. Eerste ver'oven op 21 Oct. a.s. Bezinegebruik op Zondag. Niet meer uitzonder ngen en dispensaties. Parijsche trein botst op vrachtauto. Eén doode. Brandweerauto apL„ 5 ernstig. Naar het Engelsch van MARTIN PORLOCK. TWEEDE BLAD. De minister van economische zaken deelt mede, dat met ingang van 16 October a.s. als eerste artikel met de distributie van suiker zal worden begonnen. Van dien datum af zal men in den winkel slechts suiker kunnen koopcn tegen inlevering van een nader aan te wijzen bon der rijks- distributiekaart. Het rantsoen, dat men op dien bon, die geldig is van 16 October t/m. 29 October, kan verkrijgen, bedraagt Vi kg. suiker. De bon is het geheele land door geldig. Men kan dus koopen in welke plaats en bij welken winkelier men wil. Teneinde een goeden gangvan zaken te verkrijgen, is het uiteraard noodzakelijk, dat de winkels op den lsten October inder daad over voldoenden voorraad suiker kunnen beschikken. Om dit te bereiken is het noodzakelijk gebleken om gedurende vier Voorafgaande dagen, nl. a.s. Donder dag, Vrijdag, Zaterdag en Zondag (12 t/m. 15 October) aan de winkeliers te verbieden suiker aan de consumenten af te leveren. Deze voor het publiek onaangename maat regel is helaas onvermijdelijk omdat, wil men de winkels met suiker vullen, men ze niet van boven kan volgieten en van be neden laten leegloopen. Verstandig koopen! Zelfs nu moet het publiek met aandrang verzocht worden om op Maandag a.s. niet dadelijk alle bons tegen suiker in te willen wisselen, want ieder kan begrijpen, dat wanneer alle 8 lA millioen Nederlanders op één dag ieder het hun toegedachte pond suiker zouden koopen, geen enkele winkel voorraad daartegen bestand zou zijn. Het is trouwens toch ook niet noodig, dat in een gezin van b.v. vier leden, waar men dus over 4 bonnen beschikt, alle vier bon nen tegelijk ingewisseld worden. Men kan als gewoon, den aankoop van suiker over de geheele periode verdeelen. Absoluut zeker kan men er van zijn, dat, al zou het dan niet dadelijk Maandag zijn, iedereen in den loop van deze periode de toegewezen hoeveelheid suiker zal kun nen krijgen. Deze distributie van suiker immers geschiedt niet omdat er werkelijk suiker-gebrek is in Nederland, maar alleen om te zor gen, dat iedere Nederlander een gelijke hoeveelheid suiker zal kunnen verkrijgen. De suikerbietenoogst is in vollen gang en alleen omdat zij nog niet verwerkt is, wordt begonnen met een niet te groote hoeveelheid te distribueeren. Dit kwantum van y3 kg. in de veertien dagen of wel 250 gram in de week is ongeveer 3/4 van het normale huishoudelijke verbruik, dat gemiddeld op plm. 330 gram per hoofd der bevolking per week wordt geraamd. Naar het zich laat aanzien, zal spoedig, wellicht reeds in Novem ber, het rantsoen verhoogd kun nen worden. Aparte regelingen zullen nog getroffen worden voor zieken, die extra suiker noo dig hebben, voor militairen met zaken- of ziekteverlof en hier te lande verblijvende vreemdelingen, die niet in het bevolkings register staan ingeschreven. Ook de hotels, café's restaurants en de groote cantines vallen onder een aparte regeling. Zij ontvangen nl. van het cen traal distributiekantoor rechtstreeks toe wijzingen voor het verkrijgen van suiker. Deze toewijzingen zullen hun in den loop van deze week toegezonden worden. De zeer kleine café's, die slechts uiterst weinig suiker gebruiken, zullen echter geen toe wijzingen toegezonden krijgen, doch zullen bij de distributiekantoren van de gemeen te, waar zij gevestigd zijn, losse bonnen voor het verkrijgen van suiker vanzelf sprekend in een gering aantal kunnen ontvangen, indien hiertoe naar het oordeel van den distributiedienst aanleiding be staat. Instellingen, als ziekenhuizen, werk kampen, kookscholen, enz. zullen toe- wijzgingen rechtstreeks van het centraal distributiekantoor ontvangen. Toewijzingen voor winkeliers. De winkeliers hebben reeds van het Centr al distributiekantoor toewijzingen, gebaseerd op hun omzet voor het verkrijgen van suiker bij grossiers en fabrikant, toegestuurd gekregen, terwijl zij binnen enkele dagen een tweede toewijzing kunnen verwachten. De 'bedoeling is, dat de voor.aden bij de winkeliers zoo tijdig en zoo ruim zullen worden aangevuld, dat zij te allen tijde over voldoenden voorraad zullen kunnen beschikken om niet alleen aan de normale vraag te voldoen, maar ook eer uitbrei ding van omzet op te vangen. Van 12 Oc tober af zullen de winkeliers alleen nog suiker kunnen betrekken op grond van de hen verstrekte toewijzingen. Een nauw keurige instructie hoe de winkelier te handelen heeft, ontvangt hij tegelijk met zijn eerste toewijzing. Zob noodig kan hij inlichtingen vragen bij het plaatselijk distributiekantoor of zijn stands- of vak organisatie. Uitdrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat het een m!s- vatting is als zou een winkelier den ge- heelen distributietijd er voerdeel van hebben als hij in de eerste week den ver koop sterk stimuleert. Aan „bonnenjacht" is geen voordeel verbonden. Suikerverwerkende industrieën. De suiker-verwerkende industrieën, waaronder begrepen de banketbakkers en bakkers, krijgen hun toewijzingen niet van het Centraal distributiekantoor, doch van de Nederlandsche Meelcentrale. Ook voor hen geldt, dat met ingang van 12 October suiker slechts betrokken kan worden op grond van genoemde toewijzingen. Deze toewijzingen zullen uiterlijk Za terdag 14 October a.s. aan de suikerver werkende industrieën, die het enquête formulier tijdig aan de Meelcentrale heb ben ingezonden, worden toegestuurd. Aanwijzingen voor grossiers. De grossiers ontvangen niet onmiddel lijk toewijzingen, doch ontvangen op aan vrage aan hun leverancier de benoodigde suiker, de eerste week (d.i. t/m. 14 Octo ber) 100 van hun weekomzet in 1938. Ook in de week van 16 t/m. 21 October ontvangen zij de bovenbedoelde 100 terwijl zij tevens in de gelegenheid zijn de van een detaillist ontvangen toewijzingen in te wisselen bij de distributiekantoren tegen de blauwe bestelbonnen. Bonboeken voor grossiers zijn op aanvrage te verkrij gen 'bij de plaatselijke distributiekantoren. Het vervoer van suiker naar de detaillisten is zonder geleidebiljet vanaf 12 October verboden. Vervoer van fabriek naar gros sier kan geschieden zonder geleidebiljet tot 30 October a.s. Het is vanzelfsprekend niet uitgesloten, doch zelfs waarschijnlijk, dat zich in den beginne nog moeilijkheden en wrijvingen zullen voordoen. Indien dit betreft winke liers, hotels, instellingen e.d. richte men zich tot de plaatselijke distributiekantoren of het centraal distributiekantoor te 's-Gravenhage (uitsluitend vragen naar het bureau Inlichtingen). Betreft het de suiker-verwerkende industrieën, gros siers, banketbakkers, bakkers etc., dan richte men zich tot de Nederlandsche Meelcentrale te Den Haag. In zeer drin gende gevallen kan men zich wenden tot de gewesteliijke distributie inspecteurs. Dit laatste echter alleen in werkelijk drin gende gevallen, b.v. indie.t een ziekenhuis niet over suiker kan beschikken. Reeds sedert eenigen tijd werd gewerkt aan een regeling voor zakenverlof voor ge- mobiliseerden, aldus het Vbld. Thans ech ter is de uitwerking van bedoelde regeling in een zoodanig stadium gekomen, dat zeer binnenkort met de uitvoering er van kan worden aangevangen. Dit zakenverlof zal niet alleen enkele groepen belanghebbenden omvatten, zooals de boeren en tuinders, die reeds om een verlofregeling hebben ge vraagd, maar toepasselijk zijn op allen, die meenen voor zakenverlof in aanmerking te komen. Het spreekt vanzelf, dat alvorens zulk verlof wordt verleend, terdege moet worden onderzocht of het belang van de zaak het eischt, en of het belang van den dienst er niet door wordt geschaad. Vandaar, dat de regeering beslo ten heeft een geheel apart bureau voor dit doel in het leven te roepen, dat zal worden ondergebracht in een perceel aan de Mauritskade, waar de Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer is gevestigd. Leider van dit bureau, waar zeker meer dan hon derd ambtenaren werkzaam zullen zijn, wordt mr. P. Steinz, secretaris van het Verbond van Nederland sche Werkgevers, thans luitenant in werkelijken dienst. Met hem zullen eenige andere officieren mede met de leiding worden belast. Zij be- kleeden in het burgerlijk leven functies in verschillende organisaties, uit hoofde waar van zy geacht kunnen worden in het bijzon der met personeelszaken vertrouwd te zijn. Het ligt in de bedoeling om de eerste ver loven reeds Zaterdag 21 October a.s. te doen ingaan. Terloops zy opgemerkt, dat het aantal verzoeken om zakenverlof, tot op heden binnengekomen, zich reeds om de 130.000 beweegt. Hieruit blijkt, welk een omvang de werkzaamheden zullen aannemen om al deze aanvragen te behandelen. De verloven zullen vermoedelijk, indien de omstandig heden dit gedogen, worden verleend per dertig dagen. Allereerst zullen ervoor in aanmerking komen diegenen, die verant woordelijke functies bekleeden in de zooge naamde vitale bedrijven, d.w.z. bedrijven, die voor de defensie werkzaamheden uit voeren. Aangetoond moet natuurlijk wor den, dat de aanwezigheid van den aanvra ger om zakenverlof in het bedoelde bedrijf noodzakelijk is. Adviesbureau's. Ten einde een goede gang van zaken te verzekeren, zullen adviesbureau's worden ingeschakeld van de verschillende departe menten, zooals „Onderwijs", „Economische Zaken" en „Sociale Zaken", die elk op hun beurt de wensehelijkheid en noodzakelijk heid van de aanwezigheid van den verlof aanvrager in het desbetreffende bedrijf zul len beoordeelen en daarnaar hun advies aan het nieuwe bureau uitbrengen. Het advies bureau van „Onderwijs" bijvoorbeeld zal zich met onderwijzers, leeraren e.a. bezig houden. „Economische Zaken" o.a. met boe ren en tuinders. „Sociale Zaken" met lei ders van ondernemingen, enz. GOEDKOOPE KOFFIE VOOR MILITAIREN OP DE STATIONS. Naar wij van de zijde der Nederlandsche spoorwegen vernemen, is besloten, dat voor koffie, welke door de stationsrestaurateurs op de perrons aan militairen (ongeacht hun rang), reizende in speciale militaire treinen wordt verkocht, ten hoogste een prys van 10 cent mag worden berekend. Dit tarief moet ook in de 3e klasse wachtkamers in rekening worden gebracht aan militairen, beneden den rang van officier. Deze rege ling zal uiterlijk 17 October a.s. ingaan. Indien ieder medewerkt en de op hem betrekking hebbende voorschriften ten aanzien van de distributie nauwkeurig opvolgt, is het mogelijk, dat zelfs een on aangename noodzakelijkheid, als distributie der eerste levensbe hoeften nu eenmaal blijft, met een minimum aan ongerief verloopt. Naar aanleiding van de vele vragen, wel ke inzake het verbod van het verbruik van benzine op Zon- on feestdagen aan de mili taire autoriteiten, aan de radio-omroep- controle-commissie en aan het departement worden gericht, brengt ie minister van economische zaken het volgende ter alge meene kennis. Het verbod van het verbruik van benzine op Zon- en feestdagen is uitgevaardigd met het oog op de moeilijkheden, welke in de toekomst in de voorziening van motorbrand stoffen kunnen optreden. De voorraad van de verschillende aardolieproducten speelt hierbij een rol. Op dit verbod is een niet onaan zienlijk aantal uitzonderingen ge maakt. Ontheffing van het verbod is niet mogelijk, zoodat vragen aan ontheffing niet kunnen worden in gewilligd. Ook het vragen van be wijzen van „vrije doortocht" is niet op zijn plaats, omdat deze bewijzen daarvoor niet worden verstrekt. Na ernstig onderzoek is gebleken, dat aan verzoeken tot het opnemen in de beschik king van uitzonderingen voor autoritten met bepaalde particuliere- of zakelijke doelein den, geen gevolg kan worden gegeven, om dat een controle daarop practisch niet mo gelijk is. Daartegenover is het openbaar vervoer middel taxi, huurauto met chauffeur en autobus geheel vrijgelaten, waardoor in zeer vele gevallen moeilijkheden kunnen worden ondervangen. Het is der regeering bekend, dat de ver bodsbepaling een last op een aantal houders van motorrijtuigen legt. De regeering is er echter van overtuigd, dat dit offer, dat door het algemeen belang in deze ernstige tijden wordt gevorderd, met berusting zal worden gebracht. De maatregel, welke van tijdely- ken aard is, zal, zoodra de omstandigheden zulks vorderen, door een algemeene distri butieregeling worden gevolgd. Overigens is de regeering overtuigd, dat aan een distri butieregeling hoe goed opgezet en uitge voerd deze ook moge zijn voor het zaken leven meer bezwaren verbonden zyn dan aan de huidige regeling. Gistermiddag is op de onbewaakte spoor wegovergang van den kruisweg by Dubbel dam in den spoorlijn DordrechtWillems dorp, de Parijsche trein in botsing gekomen met een vrachtauto, welke geladen was met aardappelen. De schok was zóó hevig, dat de locomotief met het heele voorstel ont spoorde. Eerst na tweehonderd meter stond de trein stiL Het ontspoorde voorstel van de locomotief had over dezen afstand de baan geheel vernield. De vrachtauto werd versplinterd, de chauffeur de heer de Jong zwaar gewond. Hij is na de aankomst in het ziekenhuis te Dordrecht overleden. Hy kwam met zijn wagen van een land weg en wilde de spoorbaan oversteken, doch bemerkte den trein te laat. Naast den bestuurder zat de 17-jarige Mol, eveneens uit "s Gravendeel, in de cabine. Een seconde voor de aanrijding wist de jongen uit den wagen te springen. Hij ge raakte evenwel bekneld tusschen het hek bij den overweg en de vrachtauto en werd licht gewond. Een der treinpassagiers vertelde, dat de Parijsche trein met 25 minuten vertraging Brussel had verlaten. Ware dit oponthoud niet ontstaan, dan zou het ongeluk wellicht achterwege zijn gebleven. By Dubbeldam ging de trein plotseling schommelen. Kiezelsteenen kwamen tegen de coupéruiten terecht. De trein ging lang zamer rijden en stopte op ongeveer vier honderd meter na de botsing met de vracht auto. Over dezen afstand zijn de rails ern stig verbogen. In den trein bevond zich een geneesheer, die de beide gewonden de eer ste hulp verleende. Nadat de reizigers ge- ruimen tijd hadden gewacht, kwam uit Dordrecht een hulptrein, die hen naar Dordrecht bracht, vanwaar zij met een an deren trein de reis naar Amsterdam hebben vervolgd. Bij een oefentocht van de sumsche brandweer is a\T Hllver- een zeer ernstig ongeluk*!^* waarby tien personen eewrl!, den. sewond Wer. Een zware motorsDuitu,., volledige bemanning reed 1°" met groote snelheid den hellenden v Vrij weg af, toen van den Schutte^ een vrachtauto verscheen diTi reed naar de Honden brug T" voorrang te ver'eenen Een iw er was onvermijdelijk. De brand?*8 auto werd in den flank geeren! kwam kantelend in een tuK Vyf brandweerlieden werden er* stig en vyf licht gewond. De G.G.D. rukte met een ziekon. en de politie met overvalwagen v uit card. Voorts stelden de militaire autorité' eenige wagens beschikbaar. '"«Hen Nadat dokter Planten, de directeur den geneeskundigen dienst, ter nla»i. eerste hulp had verleend, zyn alle tien wonden naar een ziekenhuis vervoerd v*, van hen zullen het ziekenhuis vandaag Ver. POGING TOT DOODSLAG TE BORN Naar eerst thans bekend wordt, is nin dagavond te Bom (L.) een twist ontstaan tusschen een belastingambtenaar en zeker! C. De belastingambtenaar W., die met een zoon van C. ongenoegen had, hetwelk uitlieo op een proces-verbaal tegen den jongeman begaf zich gisteravond voor dienstzaken naar het huis van C. In diens woning ont stond een hevige twist, tusschen C. en den belastingambtenaar, waarby eerstgenoemde een mes trok om den ambtenaar te lyf te gaan. Deze haalde echter zyn revolver te voorschijn en hield daarmede zyn tegen stander op gepasten afstand. Met den revol ver in de hand liep de belastingambtenaar achteruit om daarop het huis van C. te ver laten en een politieman te waarschuwen. Deze ging kort daarna tot de arrestatie van C over wegens poging tot doodslag. De man zal ter beschikking worden gesteld van den officier van justitie te Maastricht. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gisteren is de zestienjarige dochter van den veehouder C. Schoenmaker te Hauwert, gem. Nibbixwoud, door de duisternis mis leid te water geraakt en verdronken. Zoo als gewoonlijk was het meisje omstreeks half vyf op weg om het melkvee op te halen. Toen men het meisje na eenigen tijd niet zag terugkeeren, werd een onderzoek inge steld, al spoedig zag men het lichaam drij ven in de Leek, een tamelijk breed vaar water in de nabijheid van het weiland van den veehouder. Een geneesheer paste, nadat het lichaam aan den wal was gebracht, kunstmatige ademhaling toe, doch dit was tevergeefs. BUITEN GEBRUIKSTELLING VAN POSTZEGELS. Met ingang van 1 Januari a.s. worden buiten gebruik gesteld en derhalve voor frankeering waardeloos de navolgende ze geluitgiften: De weldadigheidspostzegels (kinderzegels) uitgegeven in 1934. De herdenkingspostzegels 40-jarig regee- ringsjubileum H. M. de Koningin. De Willibrord-herdenkingspostzegels en De spoorwegpostzegels. PETROLEUM ALS BRANDSTOF. Naar aanleiding van een vroeger bericht inzake het gebruik van petroleum voor het doen rijden van motorrijtuigen deelt de K. N. A. C. mede, dat het niet algemeen verbo den is petroleum te benutten als brandstof voor voertuigmotoren, doch dat het inge volge de Benzinewet 1931 niet is toegestaan daarvoor petroleum te gebruiken, die me benzine is gemengd, zooals dat in de prak tijk veelal gebeurt. De K.N.A.C. vestigt e nogmaals de aandacht op, dat bij het SebI?' van andere brandstof dan benzine voor voortbewegen van motorrijtuigen een m 25 pCt. verhoogde motorrijtuigenbelasting verschuldigd is. 43) Ze zijn nog steeds erg in de weer over dien doodgeschoten verkeersagent. Nou, vandaag of morgen zal ik hem wel een plaatsje in mijn boek inruimen. Misschien ook niet. Zou er misschien beter aan doen hun tenminste iets te laten om hun stomp zinnige hersens over te pijnigen. Ik denk, dat ik me nog een borrel ga inschenken en me dan op mijn dooie gemak aan het werk zet héél, héél kalmpjes en met de noo- dige rustpoozen net zooveel als ik zelf wil ga neerschrijven hoe ik met den vol gende zal afrekenen. Hij staat al op mijn lijstje! Ik zou hem best eens willen schrijven wat er voor hem in het vet is. Maar dat gaat niet aan. Mij een zorg je kunt ten slotte niet van twee walletjes grazen! Ik heb er nog een genomen, daar gaat-ie dan! Het wil niet. Het wil niet. Te moe. Mor gen beter. Nou, dag boekje! Waarom moet je me toch altijd zoo ziek maken? HOOFDSTUK XVII. Tot hier en niet verder. L Commissaris Connor krabde zich achter de ooren en staarde somber naar het lijvi ge, geel-gebonden dossier, dat voor hem op zijn bureau lag. Het dossier was nu dicht, maar het was een paar uur lang open ge slagen geweest. Van de eerste tot de laatste bladzijde had hij doorgelezen één keer, twee keer telkens weer opnieuw Er werd geklopt. Connor schrok op, wipte het dossier handig in een lade en grauwde: „Binnen!" Een bezoeker kwam en ging. Nauwelijks was hij de deur uit, of het dos sier kwam weer voor den dag alsmede de rimpels op het voorhoofd van den lezer. Geruimen tyd zat Connor er nog in te bla deren en las bepaalde passages aandachtig over. Doch de verbaasde, teleurgestelde uit drukking week geen oogenblik uit zijn kleine, scherpe oogjes. Nog twee keer werd er op de deur geklopt en iederen keer op nieuw borg hij, bijna schuldbewust, het dos sier weg alvorens zijn bezoeker binnen te laten komen. Het was duidelijk, dat niet al leen de inhoud van het dossier commissaris Connor kwelde, doch dat ook het bestaan van het dossier hem zorg baarde, zoodra dit gevaar liep ontdekt te worden. Commissaris Connor was in tweestrijd met zich zelf wat het dossier en deszelfs onderwerp betrof. Het in gelen band ge bonden bundeltje papieren had geld gekost veel geld en veel tyd en moeite van vele mannen. En vooral nu mocht er met geld en tijd niet roekeloos omgesprongen wor den, want beide waren even schaarsch. Wanneer Connor er naar keek, kreeg hij een gevoel van schuld en schuldbesef was een zeer ongewone sensatie voor hem, die alles behalve prettig aandeed. Ook was hij niet gewend om in regelrechten strijd met de uitdrukkelijke wenschen van zijn hoofd commissaris te handelen... Maar hij had een overtuiging, of juister: hij had een overtuiging gehadDe groe ven in zijn voorhoofd werden nog dieper en zyn gebalde vuist dreunde dof op den rand van het bureaublad neer. Wat moest een man beginnen? Al kon hij maar iets vinden, iets, dat hij den hoofdcommissaris zou kun nen toonen, waardoor deze het veronacht zamen van zijn wenschen zou moeten bil lijken. Iets, dat hem in staat zou stellen te gen den commissaris te zeggen: Kijk 's, u weet, dat ik dien Revel niet heelemaal ver trouwde, niet waar? Welnu, leest u dit eens!" Want het in gelen band gebonden dossier bevatte niets, dat niet direct of indirect met Nicholas Revel verband hield. En dat was héél wat, maar het bracht hem geen stap verder! Wat hij nu van Revel wist, was niets! Connor keek zoo mogelijk nog som berder. Het leek wel of de diepe lijnen in zijn gezicht er met een beitel ingehouwen waren. Al dat geld, al die tijd, al dat werk alles voor niets! Hoe paradoxaal het ook moge klinken, toch was dit niets het eeni ge luchtpuntje in Connor's somberheid, want juist dit niets was op zich zelf al iets. Wanneer de ingewikkelde wegen in iemands leven zonder uitzondering telkens weer door een onoverkomenlyken muur af gesloten zijn, juist daar waar zij interessant beloven te worden, dan moest er zoo re deneerde Patrick Connor achter die mu ren iets ik-en-weet-niet-wat, maar in ieder geval iets eigenaardigs zijn. Die wegen kon den daar onmogelijk ophouden, doch moes ten leiden naar gebieden, wier bestaan de eigenaar getuige de scheidsmuren, die hij gebouwd had verdacht angstvallig geheim probeerde te houden. Connor leunde achterover in zijn stoel met de handen achter het hoofd gevouwen en de voeten op het schrijfblad van zijn bu reau en keek peinzend naar het plafond. Voor misschien wel de vijftigste maal liet hy den voornaamsten inhoud van het dos sier in zijn gedachten de revue passeeren. Wie was Nicholas Revel? Hij woonde Nr. 4 Barkston Mansions, Knight-bridge, een zeer duur pension. Wie waren Nicholas Revel's ouders? Onbekend. Was er een afschrift van Nicholas Revel's geboortebewijs bij den burgerlijken stand? Nee. Waar had Nicholas Revel gewoond voor hij twee jaar geleden die flat in Barkston Mansions betrok? Ner gens en vandaar hier naar toe gekomen. Wat was Nicholas Revel's bezigheid of be roep? Niets. Hy leidde het leven van een welgesteld heer, die niets om handen heeft. Waar kwamen zijn middelen van bestaan vandaan? Van drie verschillende banken (voor zoover de samenstellers van het dos sier dit hadden kunnen nagaan). Waar kwam dit geld vandaan voor het die banken bereikte? In één geval van een notaris in Nottingham, in een ander geval van een makelaarskantoor in New York en in het derde geval van een zaakwaarnemer in Pa rijs. De notaris in Nottingham was onaan tastbaar, een collega van Connor in New York gaf gunstige inlichtingen aangaande den bewusten makelaar, doch had niets uit hem kunnen krijgen en de zaakwaarnemer uit de Fransche hoodsftad kroop als een toonbeeld van deugdzaamheid in een stolp van onbezoedeld, doch onbreekbaar glas Hoe bracht de heer Nicholas Revel zijn tyd door? Met reizen, autorijden, golfen en tennissen. Hij ging veel naar den schouw burg. Hij bezocht regelmatig drie van de meest chique souper-dansant gelegen Hij was bekend in Savoy, Berkeley en een half dozijn andere iets minder de établissementen. Wie waren Nicho vel's grootste vrienden? Hij had er naar het scheen, duizend en ee" a„ sen. Maar wat had men daaraan. js. ren die tenslotte? Precies het slag sen, dat men van een man, die z°° ven besteedde, verwachten kon. de de heer Revel, wanneer Wj n por. land op reis was? In Frankryk, aèpoor- tugal en Oostenrijk. Dit wezen zij deed ten uit en paspoorten liegen nie z00ver hij wanneer hij op reis was. j,y nagegaan kon worden, alleen m deed wanneer hij niet op reis wa ej)gtaI1. Wat was 's heeren Revel s jaar. daard? Drie a vier duizend pona Hoe graag zou commissaris go vens te den fiscus gewend hebben omi beiastinK, vragen aangaande de inkon .gejo0pen die de heer Nicholas Revel m zaak was twee jaar betaald had. Edoc torjteiten van te delicaten aard om schuld' er in te halen. Had de heer ujt? Voor Nee. Leende de heer Revelg Had de zoover nagegaan kon wor werd be' heer Revel een bediende. pensi°"' diend door het personeel van de Had iemand van het per^^tfe waard heer Revel te zeggen, dat d aai graag was? Niets. Zij mochten. h ™ogen het toon De heer Revel was in hun pensiongs beeld van den volmaak iendinnetJe P Hield de heer Revel er een Waser r na? Wie zou het kunnen zegdje de h of andere gelegenheid of b sche«n Revel meer dan eenige ande^ ^d, bezoeken? Nee.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6