TEGEN DE WET JeuiMeton De torpedeering van de „Courageous". S.s. „Veendam" ooggetuige van den ondergang van het schip. Een langdurige reis. Huwelijk en kostwinners vergoeding voor militairen. Uitvoering gemeentelijke werken. Stuurinrichting van de „Djambi" defect. Vliegtuigen door Duitsch luchtdoelgeschut beschoten. Wettelijke grondsiQn de spelling V°0r Voorjaar 1940 te vervis TWEEDE BLAD. Gisteravond is het s.s. „Veendam" van de Holland—Amerika lijn, na een oponthoud van ruim drie weken, in Engeland, te Rot terdam aangekomen. De heer F. C. Bouman, directeur van de H.A.L., deelde over de reis de volgende bizonderheden mede: Op 9 September vertrok de Veendam van New York naar Europa met een lading van 1200 ton stukgoed en 8.000 ton graan, be stemd voor Rotterdam en Antwerpen. Het grootste deel van de reis was reeds afgelegd zonder dat men iets bemerkt had van den oorlog, toen men in den morgen van 17 September, op 375 mijl bewesten het Ka naal een vrachtschip zag, dat in nood ver keerde. Het bleek het Engelsche s.s. „Kafiristan" te zijn, dat door een Duitsche duikboot ge torpedeerd was. Onmiddellijk stoomde de Veendam ar naar toe, maar toen men in de nabijheid kwam, bleek het Amerikaanscht s.s. American Banker de bemanning van de „Kafiristan" reeds te hebben opgepikt, zoodat de Veendam geen hulp behoefde te ver- leenen. Met behoorlijke snelheid, werd verder koers gezet naar Engeland tot men 's avonds omstreeks zeven uur op ongeveer zeven mijl vooruit een groot oorlogsschip zag, dat ge ëscorteerd werd door drie kleinere schepen. De lucht was helder en het zicht goed, zoo dat men al spoedig kon onderscheiden, dat het groote schip het Britsche vliegtuigmoe derschip „Courageous" was, dat begeleid werd door drie torpedojagers., Kort nadat men de schepen in zicht gekregen had, kwa men enkele bombardementsvliegtuigen met een groote bocht over de „Veendam" heen- zetten en koersten naar de „Courageous". waar zij op het dek landden. Vervolgens werd door het groote schip een dicht rookgordijn gelegd, dat het volkomen aan het oog onttrok. Getorpedeerd. Op de „Veendam" meende men, dat de schepen zich thans zouden verwijderen, maar na ongeveer vijf minuten hoorde men vlak na elkaar twee explosies. Door het rookgordijn kon men niet zien wat er gebeurde, maar wel zag men de torpedojagers hun snelheid vermeerderen. Toen de rook een weinig was opgetrokken, zag men, dat de „Courageous" aan bakboordzijde door een torpedo moest zijn getroffen. Het schip wendde zich op zij, vlak daarop ver hief de voorsteven zich bijna recht standig omhoog en dan zonk het kolossale vaartuig binnen enkele minuten weg. Intusschen was op de „Veendam" bevel gegeven de sloepen gereed te houden en werden veertien reddingbooten gestreken. Op het water was toen reeds niets meer te zien dan een dikke laag olie, die zich zeer ver uitstrekte en op sommige plaatsen een dikte had van vijf centimeter. Wat wrak hout en gereedschappen dreven rond. Spoedig bleek, dat de reddingspogingen vrijwel tevergeefsch zouden zijn. Een aantal opvarenden van de „Courageous" had zich met sloepen in veiligheid kunnen brengen, de anderen kwamen in het vuile water te recht. De meesten van hen werden in de diepte gezogen toen het vliegtuig-moeder schip zonk, enkelen werden door de torpe dojagers opgepikt, maar degenen, die zich nog drijvende konden houden, stikten in de olie. Van de torpedojagers waren reddings sloepen uitgezet, terwijl ook een Britsch vrachtschip hulp bood, maar veel drenke lingen konden niet worden gered, een der sloepen van de „Veendam" vischte nog een officier van de „Courageous" op, die door de vuile olie zwaar vergiftigd was en geen tee kenen van leven meer gaf. Hoewel de scheepsarts van de „Veendam" nog geruimen tijd poogde de levensgeesten weer op te wek ken, mocht dit niet gelukken. Het stoffelijk overschot werd aan boord gekist en meege nomen naar Engeland. Ook had men het scheepsjournaal van het getorpedeerde schip, welk boek in de olie ronddreef, bij een van de sloepen opgepikt. Dit journaal werd dooi den kapitein van de „Veendam" ingepakt en verzegeld, om later in Engeland te worden afgegeven. Toen bleek, dat verdere reddingspogingen geen resultaat zouden opleveren, zette de „Veendam" omstreeks twee uur 's nachts koers naar de Downs, nadat het Engelsche patrouillevaartuig Ivanhoe langszij was ge komen en een der officieren den kapitein van de „Veendam" bedankt had voor de verleende hulp. Ruim zeven uur had men met zoeklichten naar overlevenden gespeurd, maar zonder resultaat. In Engeland. Op 20 September kwam men in de Downs aan en daar ging de „Veendam" voor anker om de instructies van de Britsche admirali teit af te wachten. Het stoffelijk overschot van den officier, die de betaalmeester van de Courageous bleek te zijn, werd aan wal ge bracht, terwijl het verzegelde journaal aan de autoriteiten werd overgegeven. De Engel sche passagiers werden met een patrouille vaartuig van boord gehaald, maar de andere passagiers mochten niet aan land gaan. Na twee weken in de Downs te hebben ge legen, gedurende welken tijd de Britsche autoriteiten de scheepspapieren raadpleegden, werd op 4 October opdracht ontvangen om op te stoomen naar Gravesend. Daar werden de nog aan boord zijnde passagiers aan land gezet en vervolgens voer het schip naar Londen, waar in Tilbury Doek een deel der lading werd gelost. 700 Colli stukgoed werd uit het schip ge haald, tezamen ongeveer 200 ton, en ten slotte kreeg men Maandagmiddag verlof om te vertrekken. Gisterochtend werd de thuis reis aanvaard, die zonder ongelukken ver liep. Het schip heeft 4000 ton en 1000 ton stuk goed voor de Nederlandsche regeering aan boord. Vele gemobiliseerden schijnen in de meening te verkeeren, dat, in dien zij gaan trouwen, dit feit vol doende is om erop te mogen reke nen dat de echtgenoote kostwin nersvergoeding zal ontvangen. Dit is echter niet het geval. Om voor kostwinnersvergoeding in aanmer king te komen, moet in ieder geval vaststaan, dat er door het verblijf in werkelijken dienst van den dienst plichtige inkomsten aan het gezin worden onttrokken en wel in die mate, dat er voor het onderhoud van de echtgenoote niet voldoende overblijft. Ook moet o.a. blijken, dat zij niet van andere zijde voldoende inkomsten geniet. Al is het niet uitgesloten, dat de echtge noote van den dag van het huwelijk af in het genot van kostwinnersvergoeding kan worden gesteld, moet men niet aannemen, dat dit onder alle omstandigheden zal ge schieden. Ter voorkoming van teleurstelling zal men goed doen hiermede rekening te houden. Verder gaat het gerucht, dat voor dienst plichtigen, die na een bepaalden datum gaan trouwen, geen kostwinnersvergoeding meer zou worden toegekend. Hiervan is nimmer sprake geweest. Of de echtgenoote ai of niet vergoeding krijgt, zal niet afhan gen van den datum waarop het huwelijk is gesloten. Minister licht vroeger schrijven toe. De regeeringspersdienst meldt: Aan de onderscheidene colleges van Ged. Staten heeft de minister van binnenlandsche zaken een circulaire gericht ter verduidelijking van de bedoeling van het rondschrijven van 7 Sept. j.1. betreffende de gemeentefinan- ciën. De nadere circulaire luidt als volgt: „Naar mij blijkt, heeft mijn rondschrijven van 7 Sept. 1939, betreffende gemeente- financiën, aanleiding gegeven tot misver stand. Ik meen daarom goed te doen de bedoe ling daarvan te verduidelijken. Deze is geen andere, dan dat van de gemeentebesturen is gevraagd zich te realiseeren of bepaalde werken en aanschaffingen, waartoe was be sloten voor het afkondigen van de mobilisa tie, onder de gewijzigde omstandigheden nog voortgang moeten vinden. Van een aan tal werken kan zonder meer worden gezegd, dat dit niet het geval zal zijn. Om daarvan een enkel voorbeeld te noemen: de voorge nomen aanleg van een haven voor interna tionaal vervoer komt onder de huidige om standigheden stellig niet voor uitvoering in aanmerking; de bouw van een nieuw leslo kaal aan een door militairen in gebruik ge nomen openbare school moet worden uitge steld. Zoo zjjn er tal van voorbeelden, doch aangezien het voor de redering niet moge lijk was en is, ten aanzien van alle in bc- handelin- zijnde aanvragen te beoordeelen, welke werken c.a. wel en welke niet voor uitvoering in aanmerking komen, is, ter ver mijding van onnoodige briefwisseling en nutteloos werk bij de departementen, van de gemeentebesturen gevraagd, dat zij een nader verzoek doen tot het verder in be handeling nemen van de aanvragen. Uit het voorgaande volgt, dat het rondschrijven zooals daaruit trouwens blijkt alleen betrek king heeft op vóór de mobilisatie genomen, doch toen nog niet goed gekeurde besluiten en dus aller minst op besluiten, welke de ge meentebesturen sindsdien hebben genomen. In het laatste geval immers bestaat er geen verschil in de omstandigheden, waar onder de gemeentebesturen de besluiten hebben genomen en de regeering deze moet beoordeelen. De werkingsduur van het rondschrijven eindigt dan ook na eenigen tijd automatisch, zoodra eerstgenoemde be sluiten zijn afgehandeld. De vraag is gesteld of het rondschrijven ook betrekking heeft op bij den rijksdienst der werkverruiming ingediende aanvragen om voorschotten uit het werkfonds en goed keuring van werkverschaffingsobjecten. Uiteraard is dit niet het geval. Bij deze aan vragen wordt geen machtiging gevraagd als in het rondschrijven bedbeld. Naar mijn ambtgenoot van so ciale zaken mij mededeelt, vindt de behandeling der betrekkelijke aan vragen door den rijksdienst gewoon voortgang, al wordt bij de beoor deeling daarvan, zooals vanzelf spreekt, eveneens met de gewijzig de tijdsomstandigheden rekening gehouden. Tenslotte moge ik nog mededeelen, dat ten aanzien van de voorschotaanvragen in gevolge de woningwet evenmin een nader verzoek wordt ingewacht. Ik zal het op prijs stellen, indien uw col lege met het vorenstaande zal willen reke ning houden en daarvan, voor zoover dit noodig is, aan de gemeentebesturen mede- deeling zal willen doen". KUSTGESCHUT EN ZOEKLICHTEN VOOR CURACAO EN AF UBA. Ingediend is een aanvullingsbegrooting van het departement van koloniën voor 1940. Aangevraagd wordt een crediet van 2.000.000 voor aanschaffing en opstel ling van kustgeschut met bijbehoorende zoeklichten ter bescherming van de om vangrijke oliebedrijven op de eilanden Curajao en Aruba. Naar het Engelich van MARTIN PORLOCK. 48) Connor maakte met een onverstoorbare rust, die zijn ondergeschikte bijna tot wan hoop dreef, de zorgvuldige knoopjes van S. Widgeon's winkelbediende los, rolde het touwtje weer netjes op, wikkelde op zijn ge mak het bruine pakpapier af, waarna een groene, kartonnen doos te voorschijn kwam, lichtte het deksel op en begon toen de op vulling uit de doos te halen. Nadat het laat ste velletje vloei netjes in de papiermand gedeponeerd was, vertoonde zich op den bo dem aan hun blikken een lange slijp steen. Connor haalde hem uit de doos, be keek hem eens, keek toen Hallows aan en legde het huishoudelijke voorwerp op tafel. Hij keek opnieuw in de doos. Op den bo dem ervan lag een visitekaartje, dat hem brutaal aanstaarde: Nicholas Revel Barkstond Mansions, Knightsbridge. Op den achterkant van het kaartje waren in een klein, elegant schrift twee regeltjes geschreven. t „Lees dat eens", zei Connor, nadat hu er zeïf kennis van genomen had. Hallows las: „Waarom het botte verstand van uw man nen hierop niet nu en dan eens gescherpt? Met hartelijke groeten N. R.". V. De heer Nicholas Revel lunchte op nr. 14 Gordon Place. Sir Hector Frensham lunchte, in strijd met zijn gewoonte, thuis. Aan de lange tafel, waarop voor vier gedekt was, zaten slechts drie personen. „Christopher is laat", had Jane gezegd. „Wij zullen rnaar vast beginnen". Zij waren nu haast klaar en nauwelijks had Porter de deur achter zich dicht gedaan, of sir Hector zei, terwijl hij zijn gast strak aankeek. „Misschien interesseert het je, Revel, wanneer ik je zeg, dat jij de reden bent, waarom ik vandaag thuis lunch". Nicholas keek hem beleefd vragend aan, doch Jane wierp een angstigen blik op haar vader, want zij had in haar vaders stem een klank gehoord, die naar zij uit ervaring wist niet veel goeds voorspelde. „Den laatsten keer dat ik je gezien heb, complimenteerde ik je niet alleen met de manier, waarop je de weddenschap met mijn dochter gewonnen had, maar gaf je ook den duidelijken wenk je hersenen eens goed aan het werk te zetten en me dan eens op te komen zoeken, hetzij hier, het zij op mijn bureau. Herinner je je dat?" „Ja", zei de gast flauwtjes. „Dat herin ner ik me nog". „Dat was een veertien dagen geleden", zei Hector Frensham. „Sindsdien heb ik niets meer van je gehoord. Ik meen, dat jij en Jane elkaar in dien tijd wel gezien zult hebben, maar ik weet zeker, dat je van de ze aangelegenheid met geen woond gerept hebt, anders had ze me dat wel verteld". „Paps!" riep Jane uit en zij legde in dat eene woord een vernuftige mengeling van verwijt, waarschuwing en bezorgdheid. Hector Frensham zag haar niet eens aan. Het valt zelfs te betwijfelen of hij haar wel hoorde. Al zijn aandacht was den laat sten tijd op zijn probleem geconcentreerd en zijn gast vormde een integreerend deel van dit probleem of behoorde dat al thans te vormen. „Het spijt me", zei Nicholas Revel. „Spijt me heel erg. Om u de waarheid te zeggen, meneer, ik ben bang dat ik geen tijd heb gehad om verder over de zaak na te den ken. En zelfs al had ikEen schouder ophalen maakte zijn zin af. Hector Frensham gaf met zijn vlakke hand een klap op de tafel. „Geen tijd gehad! Larie!" „Paps!" riep Jane nogmaals uit. Maar ook ditmaal schonk vader geen aandacht aan dezen hartekreet. Hij staar de zijn gast met een ijskouden blik aan, maar achter de koelheid van zijn oogen smeulden vlammetjes van verbolgenheid. Zijn gast beantwoordde dezen blik met een meesterlijk gecrëerde, toepasselijke uitdrukking van verwonderde en lijdzame, doch beleefde deelneming in zijn oogop slag, waarmee hij, naar Jane niet zonder bewondering bij zich zelf opmerkte, juist den goeden toon aansloeg. „Je bent een Engelschman", zei Hector Frensham, „je bent ook een burger van deze stad. Evenals het je plicht is daadwer kelijke hulp te verleenen aan een dienaar van de Kroon, die zich in nood bevindt, zoo is het ook je plicht dienaren van de Kroon desgevraagd naar je beste vermo Geen gevaar. Het Nederlandsche vrachtschip „Djam bi" van de Rotterdamsche Lloyd heeft gistermiddag om kwart voor drie (G.M.T.) noodsignalen uitgezonden in verband met een defect aan de stuurinrichting. Als positie gaf het schip op ongeveei 1500 mijl van Seattle. De Djambi verliet Seattle op 4 October j.1. met bestemming Bombay. Bij informatie deelde de directie van de Rotterdamsche Lloyd mede, da4 de moei lijkheden van de Djambi niet van ernsti- gen aard zijn. Gevaar is niet in het minst aanwezig. Officieel wordt medegedeeld: Gistermorgen te ongeveer 11.15 zijn Nederlandsche, langs de grens patrouilleerende vliegtuigen, uit de richting Emden door lucht doelgeschut beschoten. Dit geschiedde toen de vlieg tuigen zich bevonden boven de plaatsen Weiwerd .Heveskes en Oterdum in Groningen. De vlieg tuigen werden niet getroffen. Enkele projectielen ontploften boven Nedeilandsch grondgebied. Naar wij vernemen wordt te Berlijn geprotesteerd. Aan het Hbld. ontleenen we nog het volgende verhaal van een ooggetuige: Ongeveer tien uur kwamen uit de rich ting Eelde vliegtuigen; zooals duidelijk aan hun Oranje-vleugels waarneembaar was, Nederlandsche vliegtuigen. Ze kwamen uit de richting Eelde en gingen over Wolden- dorp in de richting van het water, dat ons land daar van Duitschland scheidt. Nog voor zij daar waren, werd er op hen van Duitsch gebied af geschoten. Zij trok ken daarop weer landwaarts, maar vijf minuten later gingen zij terug in de richting Emden en trachtten door duik vluchten naar de ooggetuige meent te laten zien, dat zij oranjevleugels hadden en zich niet lieten bedreigen als zij boven eigen land waren. Zij gingen tot aan Fimel, de landpunt die het dichtst tot ongeveer vijf km. tot Emden nadert. Daarop keerden zij weer terug. Op hun terugtocht werden zij opnieuw onder vuur genomen. Terwijl de oogge tuige de vliegmachines nastr.arde bij haar trekken over land, zag hij nog de projec tielen ploffen ,die op haar waren gericht. Hij meent dat dit optreden het gevolg zou zijn geweest van de opwinding te Emden over een luchtaanval, die in den vroegen ochtend moet hebben plaats ge had, omdat hij toen ook reeds hevig kanon vuur aan de overzijde van den Dollard heeft gehoord. BEROOVING VAN VIJFTIENHONDERD GULDEN. Gisteravond was een Amsterdammer een beetje in de binnenstad uitgegaan. Hij had al heel wat biertjes op, toen hij, begeleid door een familielid van de caféhoudster, een café in de Reguliersdwarsstraat ver liet om per taxi naar huis te gaan. In de auto haalde de man zijn portefeuille voor den dag om er eens in te kijken en toen hij even, ietwat bedwelmd dooi de genot n alcohol, ermee in zijn hand bleef zitten, nam zijn begeleider, wien de aanblik van zooveel geld een oogenblik te machtig werd, zijn kans waar. Hij nam ongemerkt van den slaapdronken man vijftien bank biljetten van honderd gulden uit de porte feuille. Er werd aangifte gedaan bij de politie, die gisteren huiszoeking deed bij den begeleider. Zij vond m den neus van een voetbalschoen alle tot een propje ge rolde bankbiljetten terug. De 27-jarige man, die zich uitgaf voor eei familielid van de caféhoudster, werd in het bureau Singel opgesloten. Hij zal dezer dagen ter zake van berooving voor den officier van justitie worden geleid. Naar aanleiding van de nie, ®n' !f8 uing' verneemt rennen dat het in de bedoeling vann et Wd ligt te zijner tijd aan de SDpme re8eeri teüjke basis te geven. De i 4 daartoe is thans zoover gevorZftreid^ ontwerp van wet, opgesteld het voorgangers van den huidige^ een de zich in handen bevindt van rt! minister West-Indië aangewezen Wam," °°5t*rl uitbrengen van advies. nstanties tot Men herinnert zich. dat maker de Bruine op 8 Juni i Ster Slote- sluiten heeft genomen inzake ?mge be wijze der Nederlandsche taal Af voer de middelbare scholen nasia de verbuigings-N weer i e «"n- hersteld Deze besluiten zouden ft i ?rd tember d.a.v. in werking treden P 1 Seb- De opvolgende minister van prof. Schrieke, besloot tot opschorting?' zer besluiten, maar kreeg ma 8 de- kortstondig ministerschap nietT®"8, Ziiri heid om zijn besluit van 10 A,?« gfle8en- dag van de wisseling der de doen uitgaan. Dat was aan den ft te bewindsman, den heer Bolkcsteil wgenden ren. Op 21 Augustus verscheen dftCh°" het staatsblad, dat het opschorting ?°k inhield. Minister BoIkestein wSuÏÏ over het vraagstuk der spelling ft algemeen nader te beraden ook ii et band met de vraag of een wettelijk»V®'" ling niet de voorkeur verdient ge" Thans is het zoover, dat een dienaangaande in studie is genomen fP tusschen kan men wel verwachten datw beraad overzee geruimen tijd in beslag» nemen. Volgens de inlichtingen van w blad is het niet onmogelijk, dat pas teg* het voorjaar de wettelijke grondslag ft kunnen worden verkregen. Eerst daarna zal met ae uitvoering ervan een aanvanz kunnen worden gemaakt. UITSTEL BIJZONDEREN DIENST. PLICHT VOOR DIENSTWEIGERAARS. ragen aan den minister. De heer van Sleen (s.d.a.p.) heeft aan den minister van defensie de volsende vragen gesteld: Is het waar, dat aan de principiëele dienstweigeraars, nadat was verzekerd, dat dezen hun bijzonderen dienstplicht met 1 October zouden kunnen beginnen, op Vrijdag 29 September telegrafisch werd gemeld, dat hun opnieuw uitstel moest worden verleend, en dat deze jon gelieden thans nog steeds wachten op de hun toegezegde nadere mededeelingen? Indien de voorgaande vraag in bevesti genden zin wordt beantwoord, heeft de minister dan overwogen, dat aan een uitstel als het in die vraag bedoelde, voor al indien dat plaats heeft op zoo korten termijn, voor de daarbij betrokkenen onaangename en schadelijke gevolgen verbonden kunnen zijn, inzonderheid doordien zij óf reeds voor hun betrekking hebben bedankt óf niet langer naar nieu wen arbeid hebben uitgezien en is de minister dan bereid te bevorderen, dat thans ter zake spoedig een definitieve, met de belanden van betrokkenen reke ning houdende regeling wordt getroffen? Glimlachje. dart Aha, met den directeur in eigen persoon? gen in elk ander geval bij te staan, wan neer de omstandigheden dat vergen". „Ja", zei Nicholas. „Dat is waar". Jane had zich niet vergist haar vader die hoe langer hoe bleeker werd, verried door zijn heele houding, dat hij inwendig kookte. Zij maakte zich erg ongerust en probeerde haar gast een wenk te geven, wat echter mislukte. „Maar waarom, voor den duivel, ben je dan niet naar me toegekomen?" zei Hector Frensham. „Ik zou mijn verzoek wel in ronder bewoordingen gedaan hebben, als ik niet evenals nu héél zeker gewe ten had, dat je drommels goed begreep, wat ik bedoelde. Het is wel een zeer on gewone weg" zijn mond vertrok zich tot een wrang lachje „dien ik als hoofd commissaris van politie insla. Maar er ge beuren buitengewone dingen en buitenge wone dingen vragen om buitengewone maatregelen. Waarom ben je me niet eens komen opzoeken?" „Ziet u, ik vrees dat wij op het oogen blik een beetje langs elkaar heenpraten", zei Nicholas op een juist afgestemden min- zamen toon, welke sussend klonk, zonder tergend te zijn, beleefd doch niet kruipe rig, en vastberaden, zonder uitdagend te wezen. „Langs elkaar heen", vroeg Hector Frensham verbaasd. „Ja, ik meen dat ik u zooeven gezegd heb, dat ik niet naar u toe gekomen ben, omdat ik geen „Ik heb je hooren beweren, dat je geen tijd hebt gehad om er over na te denken, als je dat soms bedoelt!" „Dat is het", zei Nicholas en haalde nogmaals de schouders op. „Ja, dat heb ik je tenminstehooren be weren", zei Hector Frensham ijz'6' zou je er op willen wijzen, dat, a iemand, die ik weet niet hoeveel o den had - maar je bent er zelf het vende bewijs van dat je dat me dit nog geen excuus was". manend De arme Jane smoorde een y**. zü geluid, dat haar haast ontsnap wist precies, wanneer zu ;>Pap t te en dit was op het oogenblik ma haar duidelijk niet het geval. Zu mondje en leed in stilte. hprha»lde „Nee, dat is geen excuus herna Hector Frensham, doch hu m0*?' derbreken, daar de deur open g 'lichting, J„„e .laakte een kucht vjn _sir toen Porter naar haar toe vfg<en Christopher is er, madam. 'ibli0thwfc of u liever hebt, dat hit in de of wacht tot u. met de lunch dat•••" r ooi hem bi""611' „O, nee!" zei Jane. „Laa ggn komen". Zü keek haar vader n Christopher Vayle versch® Tane's stóe kamer. Hij boog zich °v®r Frensh^ heen en kuste haar, gaf vrirholSS Rev een hand en knikte naar N'cfoi®0(,r W» Hii ging zitten op den stoel, bestemd was. je mo«wn „Ik zou eigenlijk erg boos V zijn", zei Jane. „Al geluncht. „Ja", jokte Christopher. waarsCbu „Had je me wel eens mog wen", berispte J8"6, .-w en „Spijt me erg", zei Christopher soda Porter bracht hem whisky water. Wordt ve^

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6