Agenda KIJKEN is KOOPENBUCLOECK AMSIERDAMSCHEln |i Stad en Omgeving. JSucqtdi{ke Stand JUouinciaal Tlieuws lüeec&ecicAt JfcheepstiidittQM \mJii 142Ht WENSOR WINTERJASSEN Kindervoeding jubileert. GEHARD WORM ST. PANCRAS Betrokkene HEERHUGOWAARD LANGENDIJK NIEUWË~NIED0RP EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. DOODELIJKE AANRIJDING TE BEVERWIJK. Hedenmorgen is op den Alkmaarscheweg te Beverwijk een 42-jarige venter, genaamd L., verblijf houdend in een logement al daar, toen hy per fiets den rijweg overstak overreden door een autobus van de N.V. Stormvogels, die op weg was van Alkmaar naar Haarlem. De man was op slag dood. Het lyk werd naar de begraafplaats Duin- rust overgebracht. Den bestuurder treft geen schuld. DE FILM „GIBRALTAR" IN DE HARMONIE. De film „Gibraltar" wordt in de Harmo nie alleen nog heden- en morgenavond en Woensdagmiddag vertoond. Donderdagavond wordt geen voorstelling gegeven. COLLECTE VOLKSONDERWIJS. De gister gehouden collecte ten bate van Volksonderwijs heeft 231.34 opgebracht. OUDE METALEN GEHAMSTERD. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen een ingezetene van deze gemeente, welke een voorraad van ongeveer 25 ton oude metalen niet overeenkomstig de bepalingen van de distributiewet had op gegeven aan het rijksbureau van metalen te den Haag. De voorraad is in beslag geno men. EXAMEN POLITIEDIPLOMA. Voor het examen voor het politiediploma van den Algemeenen Nederlandschen Poli tiebond te Amsterdam slaagden o.a. de hee- ren J. Wiersma te Lutjewinkel, H. Brouwer te Stompetoren, C. Smit te Venhuizen en J. Smit te Avenhorn. Het diploma met aanteekening verwierf o.a. de heer C. Sprong te Alkmaar. DE SCHOENREPARATIE WORDT DUURDER. Uit een advertentie in dit nummer blijkt, dat de Alkmaarsche schoenmakerspatroons- vereeniging bekend maakt, dat de schoen makers door de groote prysverhooging der materialen leer, rubber, fournituren genoodzaakt zijn de prijzen der schoenrepa- ratieën te verhoogen. VERKEERSSTAGNATIE. De heer Schalkwijk te Bergen verzoekt ons te melden, dat het mogelijk is, dat Za terdagavond een N.A.C.O.-bus de afsluit- boomen an den Bergerweg heeft bescha digd, maar dat dit aan de andere zijde aan den kant van Bergen niet door de Bergerbus is gebeurd. Die bus wachtte om streeks half zeven voor de gesloten boomen op het vertrek van den trein van 18.44 uit Alkmaar. Toen het wachten te lang duur de gaf de politie toestemming langs het abattoir om te rijden, maar bij het keeren by de Wognumsche buurt was de bus weg gezakt. De spoorboomen waren door deze bus niet aangereden en de verkeersstagnatie zou dus niet aan de Bergerbus zijn te wij ten. Een der nuttigste vereenigingen in onze stad. Op eenvoudige, doch niettemin hartelijke wijze is gistermiddag door de burgerij uiting gegeven van haar waardeering voor het werk der vereeniging Kindervoeding, welke haar 25-jarig bestaan herdacht. Het lokaal der vereeniging aan de Doele- straat, anders gestoffeerd met etensbussen en banken, was nu met palmen en een aan tal bloemstukken in een feestzaal herscha pen, waarin het recipieerende bestuur ach ter de groene tafel had plaats genomen. Velen waren gekomen om het bestuur met het zilveren feest te complimenteeren. Van hen noemen wij het college van B. en W. met den gemeentesecretaris, de secretaris van den Armenraad, de secretaris van M.H., deputaties van „Kinderkleeding" en „Huis verzorging", de redacties der Alkmaarsche dagbladen en vele anderen. Schriftelijke gelukwenschcn waren bin nengekomen van de St. Vincentius Ver. en het bestuur der Israëlitische gemeente, die als fiestgave een jaarlij ksche donatie toe zegden. Van het gemeentebestuur was een fraai bloemstuk binnengekomen, evenals van de vereenigingen „Huisverzorging" en „Kinderkleeding". Eerste spreker was de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, die zeide het zeer op prijs te stellen, dat hij persoonlijk namens het gemeentebestuur de vereeniging mocht gelukwenschen. „Kindervoeding" is een oorlogskind, dat zich echter bijzonder goed heeft ontwikkeld. Voor een kind voelt iedef, daarom neemt „Kindervoeding" zoo'n be langrijke plaats in. Groot is het aantal kin deren dat in den loop der jaren door deze vereeniging is gevoed met eten, dat op bij zonder goede wijze is bereid. Daardoor heeft zij de groote waardeering van ouders en kinderen verworven. Voor al het werk door het bestuur en de talrijke helpsters en hel pers verricht, betuigde gpr. hartelijk dank. De voorzitter, dokter v. Hilten, zeide het op hoogen prijs te stellen, dat het hoofd der gemeente met het college hier tegenwoordig is Spr. was met het bestuur oorspronkelijk tegen een herdenking van het jubileum ge weest, maar daar wy gelukkig hier nog in een democratischen staat leven, heeft men zich onderworpen aan den wensch der ledenvergadering. Er is ook wel reden voor deze herdenking. De wereld om ons heen is vol van woord breuk en roofmoord. In weldoende tegen stelling hiermede is deze vereeniging, die van haar leden en medewerkers enkel maar geldelijke en persoonlijke offers vraagt, waar tegenover alleen maar moreele satis factie staat. Spr. wilde den dank, die hier is gebracht, distribueeren. Hij gedacht dan eerst het ge meentebestuur, dat altijd klaar is te steu nen. Verder memoreerde hij de oprichters, de helpsters, den Armenraad, den bekwa men kok van Diepen en ten slotte de secre taresse en den penningmeester. De beste wensch voor deze vereeniging zou zijn, dat ze overbodig zou worden, maar daar is nog weinig uitzicht op. Moge de burgerij inzien, dat men dan pas volwaardig burger is, wanneer men meehelpt den nood der allerarmsten te lenigen door lid te zijn van deze vereeniging. Namens een huldigingscomité uit de leden, bestaande uit mevr. JorritsmaSjoers en de heeren D. Woldendorp en L. Elzas, sprak de laatste een hier en daar berijmde geluk- wensch aan het bestuur uit. Hy bracht daar in dank aan de oprichters en herdacht speciaal de overleden heeren Kooy, Fran kenberg en v. 't Veer. Verder huldigde hy het tegenwoordige bestuur en schonk na mens het comité en de helpsters een bloe menmand. De secretaris van den Armenraad, de heer Figee, memoreerde, dat de Armenraad door de vele rapporten het werk der vereeniging uitstekend kent en waardeert. Vooral te pryzen is, dat zoovele stille werkers in het verborgen, geheel onbaatzuchtig hun werk kracht geven. Spr. hoopte, dat bestuur en helpsters dit werk van liefde in deze moei lijke tijdsomstandigheden tot heil der aller armsten mogen voortzetten. De voorzitter dankte hierna de leden van het comité voor hun werk en sympathie betuigingen. Nogmaals herinnerde hy aan de verdiensten van wijlen den heer Kooy en deelde mede dat morgen op diens graf namens de vereeniging bloemen gelegd zul len worden. Ook wijdde hij woorden van dank aan wijlen den heer Jorritsma en mevr. Jorrits maSjoers. De vereeniging heeft altijd in het ver borgen gewerkt en daarom doet het dub bel genoegen, dat een zoo bevoegd en objectief beoordeelaar als de burgemeester het werk der vereeniging geroemd heeft. Nadat de vice-voorzitter, de heer C. W. Keijsper, den voorzitter gehuldigd had voor zijn leiding der vereeniging en mevrouw Jorritsma bedankt had voor de woorden aan haar overleden echtgenoot gewijd, be hoorde deze intieme, doch hartelijke plech tigheid weer tot het verleden en ging men over tot de orde van den dag, d. w. z. tot het uitdeelen van het binnengekomen eten, niet aan de invité's natuurlijk, maar aan de dagelijksche klanten, die na de herdenkingsplechtigheid weer in het lokaal zyn verschenen. De heer Elzas is zoo vriendelijk geweest er aan te herinneren, dat ook de Alkmaar sche dagbladen zich zoo nu en dan met het werk van „Kindervoeding" hebben bezig gehouden. Wij herinneren ons dat wy gewaar schuwd door den eenig overgeblevene der oprichters, den heer Mattysun, als er 'n kas tekort dreigde eenige malen het middag maal der behoeftige kinderen hebben mee gemaakt en wy hebben daaraan steeds een prettige herinnering behouden. Wat men voor het zoo vaak misdeelde kind doet wordt altijd geapprecieerd en zelfs al zou niemand op de gedachte komen er ooit officieel voor te bedanken, dan is het werk op zich zelf, het opscheppen van voedzaam en smakelijk eten op de bordjes van de vol verwachting toekijkende meis jes en jochies al iets dat allen die hieraan medewerken dagelijks de voldoening over een goede daad geeft. Er is geen dank baarder werk dan kinderen blij en geluk kig te maken en al mogen de bestuursleden en allen die medewerken het prettig vin den, dat allerlei heeren in zwarte jassen hen openlijk komen huldigen, hun aardig ste herinneringen zullen toch altijd die aan den dagelijkschen arbeid zijn. Al die klei ne klompjes in de gang, al die verkleumde kindertjes, die met stralende oogjes zoo vlug mogelijk eten om nog zoo'n portie te kunnen krijgen, het is een beeld van wel dadigheid in haar meest aantrekkelijken vorm. Zoo is hgt zoo vele jaren gegaan er is thans een andere regeling door de over schotten uit de militaire keukens er zijn zoo ve'en die aan dit werk belangeloos hun tijd en hun moeite gaven, jaren en ja ren lang en voor wie elke dag weer een bron van nieuwe vreugde en voldoening geweest is. Aan die vele bekende en onbekende Alkmaarders past bij dit zilveren feest een woord van hart elij ken dank voor alles wat zij in het belang van het behoeftige kind in onze stad gedaan hebben. VERDUISTERINGSOEFENIGEN IN DE PROVINCIE NOO-IDHOLLAND. Van 13 tot 22 November zullen in de onderscheidene Noordhollandsche gemeen ten op verschillende data des avonds van half negen tot tien uur verduisteringsoefe- ningen worden gehouden. De commissaris der koningin, dr. A. baron Röell, verzoekt in dit verband den weggebruikers tijdens de oefeningen niet dan in gevallen van uiterste noodzaak en in dat geval met de grootst mogelijke omzichtigheid door het verduisterde gebied te rijden. Het eerst is op 13 November a.s. Amster dam (West, Jordaan, Zuid- Oud en Nieuw, Oost) met voorts de gemeenten Heems kerk met uitzondering van een strook tusschen de kust en een lijn 3 k.m. even- wydig daaraan, Heemstede, Hilversum, Opmeer, Opperdoes, OudkarspH. Oudorp. Purmeiend, De Rijp, Schagen. Schellink- Bioscopen. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Nancy Steele wordt vermist (rom.-sens.); hoofdrol len Victor Mc Laglen en Peter Lorre. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-Theater, half 8, hoofdnummer Gibraltar (spionr.oge-film); hoofdrollen Erich von Stroheim, Viviane Romance. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Donderdag geen voorstelling. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Es war eine rauschende Ballnacht (rom.); hoofdrollen Zareh Leander, Marika Rökk, Hans Stüwe, Leo Slezak, Aribert Wascher. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer Kracht patser (comedie); hoofdrol Joe Brown. Toe gang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Dinsdag 31 October. 8 uur, logegebouw Nieuwesloot, psycho metrische seance mevr. Akkeringa. in de Houttil. hout en Schermerhorn aan de beurt. Op 14 November volgen o.a. de gemeen ten Hoogkarspel, Hoogwoud, Hoorn, Ilpen- dam, Jisp, Katwoude, Koedijk, Koog aan de Zaan, Kwadijk, Landsmeer, Limmen en Midwoud. Op 15 November: Andijk, St. Maarten, Nibbixwoud, Nieuwe Niedorp, Noord- scharwoude, Obdam, Oterleek, Texel, met uitzondering van Cocksdorp en Oudeschild en Zaandijk. Op 16 November: Oosthuizen, Twisk, Velsen (uitsluitend Santpoort), Westwoud, Wieringen, Wieringermeer, Winkel, Wog- num, Wormer, Wijdenes, Zuid- en Noord- Schermer, Zuidscharwoude en Zwaag. Op 17 November: Beemster, Bergen, met uitzondering van Bergen aan Zee, Bever wijk, met uitzondering van Wijk aan Zee en Duin, Bloemendaal, met uitzondering van een strook tusschen de kust en een lijn op 3 k.m. evenwijdig daaraan, Castri- cum (uitsluitend dorp Castricum), Heer- hugowaard, den Helder (uitsiuitend Ju- lianadorp), Spanbroek, Wieringermeer (uitsluitend Middenmeer) en Zijpe, met uitzondering van Petten. Op 20 November: Alkmaar, Oude-Nie- dorp, St. Pancras, Sijbekarspel, Uitgeest, Ursem, Venhuizen, Warmenhuizen en Wervershoof. Op 21 November: Berkhout, Broek op Langendijk, Edam, Graft, Grootebroek, Harenkarspel, Heiloo,1 Hensbroek, Ouden dijk. Woensdag 22 November: Abbekerk, Akersloot, Anna-Paulowna, Avenhorn, Barsingerhorn, Beets. Bennebroek, Blok ker, Bovenkarspel, Egmondbinnen (uit sluitend de dorpen en buurtschappen) Schoorl, met uitzondering van Camper duin. ALKMAAR. GEBOREN: Leffert, z. van Leffert Jonkman en T. Huizinga. GETROUWD: Abraham Vroegop en Cornelia J. Ruinard. Georg B. Schmidt en Margaretha M. van Melle. OVERLEDEN: Aagje Olij, wed. van J. Bol, 79 jaar. THERMOSFLESCH MET ENGELSCH BRIEFJE GEVONDEN. Gistermiddag is te de Cocksdorp (Texel) omstreeks half vier op het strand bij het reddingsboothuis „Eierland" een thermos- flesch gevonden, waarin zich een in het Engelsch gesteld briefje bevond' van den volgenden inhoud: „2410'39. Ik ben beschoten door een Duitschen piloot. Drijf'op de Noodrzee ten westen van Ameland, 52 graden ten wes ten en 32 graden ten oosten en ten noorden. Groeten aan mijn meisje Bebby, Engeland, New Castle, piloot Chanty Smith". „Witte Kruis". De afd. van het Witte Kruis hield haar herfstvergadering Maandagavond in het café van den heer Bouwstra, onder leiding van den heer A. Schuur. In zijn openingsrede deelde de voorzitter mede, dat het magazijn in de beste orde is bevonden; de dingen die noodig zijn zullen worden aangeschaft. Een aanvang is gemaakt met den cursus voor ziekenverpleging thuis, onder leiding van zuster Noppen, er zyn 48 deelneem sters. De agenda voor de algemeene vergade ring gaf weinig stof tot besprekingen, de candidaten de Vries en Bult zullen worden gesteund. Over het punt sociaal-paedagogisch on derzoek werden inlichtingen gevraagd door den heer Hart. De voorzitter ant woordde dat dit wordt gedaan voor de kinderen die het gewone onderwijs niet kunnen volgen en op een andere school zullen moeten worden geplaatst. De heeren A. Schuur en Jb. Klooster boer werden herkozen als bestuursleden. Als afgevaardigde voor de algemeene vergadering werd gekozen de heer J. van Kampen, ais plaatsvervanger de heer G. Booij Az. VERWACHTING: Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Gedeeltelijk bewolkt en tijdelijk betrokken, waarschijnlijk nog droog weer, weinig verandering in tempera tuur, matige, tijdelijk krachtige oostelijke tot zuidoostelijkcn wind. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. In de algemeene luchtdrukverdeeling kwam sinds gisteren nog weinig verande ring. Het gebied van hoogen luchtdruk over midden-Scandinavië bleef zich handhaven, dat over de Faroer-eilanden nam evenwel in beteekenis af. Het werd in ons land iets zachter. In het noorden nam de bewolking toe, zoodat daar weinig of geen nachtvorst voorkwam. De depressie, welke gisteren over Spanje en Portugal lag, verplaatste zich in noordoostelijke richting over de Golf van Biscaye en vulde daarbij naar het schynt iets op. Zy veroorzaakte op de Spaansche en Portugeesche kust nog veel regen. Een nieuwe storing kwam by de Straat van Gibraltar tot ontwikkeling. De rug van hoogen luchtdruk verplaatste zich oostwaarts en strekt zich thans van zuid- Scandinavië naar de Adriatische Zee uit. In de omgeving van de Zwarte Zee blijft de luchtdruk nog betrekkelijk laag. Een diepe depressie trekt over Groenland in noord oostelijke richting. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.06 tot 6.23 uur licht op. Afscheid den heer A. C. Dekkers. Den eersten November zal een zeer geacht ingezetene de gemeente gaan verla ten. Het is de heer A. C. Dekkers, die zich op dien datum, door familieomstandigheden daartoe genoodzaakt, in huize Westerlicht in Alkmaar zal vestigen. In 1894 vestigde de heer Dekkers zich uit Andijk in onze ge meente, waar hij een bakkerij, langs den Middenweg, op den hoek der Kabel, had overgenomen. Venten was toen iets anders dan nü. Voor namelijk als men zich op donkere, storm achtige winteravonden geheel alleen met een hondenwagen op de schaarsch bewoon de dijken bevond, kwam men wel zeer sterk in aanraking met de twee uitersten van het bakkersbestaan. Aan werklust en energie ontbrak het den heer Dekkers echter niet en het hondengespan kon al spoedig worden vervangen door een hittenwagen. Toen na ruim dertig jarrn de zaak werd overgedaan aan den jongsten zoon, den tegenwoordigen eigenaar S. Dekkers, kon de zaak een der bloeiendste in de omgeving worden genaam 1 Na bedanken van den heer D. de Jong als voorzitter van de herv. kerkvoogdij werd de heer Dekkers, die reeds lang zitting in de beide kerkelijke colleges had gehad, in diens plaats gekozen. Trots de zeer moei lijke tydsomstan 'jheden slaagde de kerk voogdij er in, de gebouwen in tamelijk goe den staat te houden en konden verschillen de noodzakelijke verbeteringen worden aan gebracht. De langdurige vacature bracht ook in den kerkeraad, waarin de heer Dekkers tevens zitting had, tal van moeilijke problemen. De dubbele functie van den heer Dekkers droeg er veel toe by, dat de goede verstandhou ding tusschen de beide colleges bewaard bleef. De vorige week nam hij, toen de kerke raad onder den consulent ds. v. d. Heide vergaderde, van dat college afscheid en Zondag werd afscheid genomen van de leden der kerkvoogdij. Door ds. de Leeuw van Dirkshorn werd in een toepasselijke preek die veel indruk op de aanwezigen maakte, het alleen-staan en alleen-zyn geschetst. Na den dienst vond in de consistoriekamer een bijeenkomst der kerkvoogdij plaats, waarin aan den scheidenden voorzitter, me de namens den kerkeraad, als blijk van waardeering voor het vele door hem ver richte, een vulpen werd aangeboden. Behoorlijke prijzen. De Langendijker tuinbouwers hebben in de afgeloopen week met belangstelling den gang van zaken aan de.veiling gevolgd, vooral ook ten aanzien van de prijsvorming van de vroege witte kool voor zuurkool. In de voorgaande week waren de noteeringen voor dit artikel, dat plotseling een belang rijke vraag ontmoette, al flink opgeloopen. Van Woensdag af daalden de noteeringen weer aanmerkelijk, zoodat tenslotte maxi mum 2.40 per 100 kg. werd besteed en er ook partijen voor nog minder van de hand werden gedaan. Op zichzelf beschouwd is dit nog een goede prijs voor de witte kool. De notceringen van Deensche witte waren aan het einde van de week van 1.80 tot 2.70. Er zijn den laatsten tijd al heel wat partijen winterkool geveild, aangelokt door de vrij behoorlijke prijzen. Ook by de roode kool was dit het geval. Van een verdere stijging kan niet gesproken worden, maar toch bracht een groot gedeelte van den aan voer prijzen op, welke boven 2.50 per 100 kg. lagen. De mooiste roode kool werd ver kocht voor meer dan 3. Zaterdag werd te Broek zelfs 4 bleef slechts by ePn kg' kleine meestgevraag<fc k,*1 Part£>h di. oor de gele kool eering Vao d» stant. Meestal werrl de ttiafw 100 kg. betaald. Van f 2 Con. De snyboonen hehHn Per bracht, van 28 tot g0% p%p boonen werden pra/ti ,Per «O<>pKe voerd. P aCtlSch "iet mïS<: Druiven werden aaPge, tot 20 per 100 kg DP deld tegP exportmogelijkhrid'heef^h^rinfj 18 de druiven uit deze strei°P de Prü Voor bloemkool waar WeiniS ii? Va<t niet groot zijn, werden taald, n.1. 11 tot goede Pr^n eerste soorts. Per 100 stuks ba- De uienprijzen, welke laag waren, hebben zich nvankelijk herstellen, zoodat <jP eenigszuis k, 2.80 tot 3.30 per 100 middelsoort ^Ben worden Z/f' geworden. Werd de?* lets goedi, 011 .«eed. betaald, later daalde zii te? en h0n„ De aardappelprijzen zijn 4'60 tot ger geworden, hoewel het WeiniS W beteekenen heeft Som„ g niet veel aardappelen noteerden tof bC6 Blauwe Eigenheimers bleven Pet 100 k neden 3, terwijl blanke p; m,eestal W.' Bevelanders de meeste dagen S^ c" mum noteerden. f 2-5° als maxi. De handel in goedgekend len heeft nu nog worden slechts kleine hoevfelhl en' veiling verkocht. hodeti over de AVcl belangstenill? Voor den moedercursus Langendyk van Het Witte' Kn afd- winter organiseert hebben zich is dezea ten opgegeven. iö cursis- Opheffing Banm» Bij het Bannebestuur is van Ged st=' ten bericht ingekomen, dat de ui Nieuwe Niedorp met ingang van 1 T?„ 1940 wordt opgeheven. Januan SCHEEPVAARTLIJNEN. Rotterdamsche Lloyd. Blitar uitr. pass. Point de Galles. Maatschappij Nederland. Jagersfontein uitr. v. Las Palmas 29 Oct Madoera S. J. P. L. van Calcutta 28 Oct. Bengkalis S. J. P. L. v. Soerabaja 30 Oct, OPGAVE VAN NOOBDHOLLANDSCHj LANDBOUWCREDIET N.V. van Dinsdag 31 October 1939. Vor.k STAATSLEENINGEN. 3—3H NederL 1938 87 3 Ned-lndië 1937 84 5K Duitschl. '30 m. verkL lis/16 ll5/, BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mii_ Cert v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie 29'/, Calvé Delft Cert UU Nederl. hord 1 t 316 Lever Bros58% Philips Gloeil. Gem, Bezit 141 Va INDUSTR OND. BU1TENL Am Smelting 10H/4 90 165 113 26'/. 685/£ 4% 41 31% 19 21% 4//,6 57% 6 399% 232'/, 232 1 i.i' Anaconda Bethleh. Steel. Cities Service General Motors Kennecott Copper Nortb Americao Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm U S Leatber CULTUUR MAATSCH. H V Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden 's MIJNBOUW. Alg Explor. Mij, Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Phillips Oil Shell Utuon Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoelt Serhadiadi interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika M Java China—Jar8" "1° Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli 65 100 258 271V, 32'/, 11% 10Vs 204'/, 162'/, 119 136 64 Vj 110 4'/t 102'/t 11' 115'/. 115% 119 164 146'/, AM ER'"SPOORWEGEN. 25VJ Atchison lopeka 1 12'/f Illinois Central J3% Southern Paciltc 15 Southern 78V, Union Pacific 4% Can Pac. 2.45-1 87% 84% 100 90»/, 166 115 72'/, 120 29% 26%-f 69'/, 4% 4% 311-% 21% 4V, 57%-% 6 399 231'/, 232 1041/a 65 100 258 274-'/« 32Vi. 11'% 10% 204 162 135 05 43/ifl 102 115 114 120-1 163 147 12% |35/. 79'/. 'xj ex-coup00 INoteering per 50- d tExclaim. JL.rs 2, heden Prolongatie vonge koei ^aM WISSELKOERSEN AW officieel. Torige koers 1.88% 7.52% 75.60 4.27 New-York Londen Berlijn Brussel (Belga) Zurich q Kopenhagen Stockholm Oslo heden 1,88 'I' 7.52'/» 75.68 4.27 32.41 42.25 36.42 44 90 42.85 42.85

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2