laatste berichten. icroRiA AMSTERDAMSCHE BEURS QemeentecadeH Spoct JtjiMicaiUs KOEDIJK OUDE NIEDORP scepticisme in de vereenigde staten. motorrijder tegen auto gereden. eenige huiszoekingen te amsterdam. WIERINGERWAARD kostwinnersvergoedingen. gemeentelijk bureau voor sociale zaken. bekendmaking. ff ff ff ff EERSTE BLAD. 3 ,aan Andijvie ging tegen vrij be ha^ .fnrijzen weg. De bloemkool, waar- l100^ aanvoeren gering zijn, kon goede van de he(jingen. prijzen druiven werden prijzen besteed, V°°r a,ee yan 16.50—20.40. In het be- varieeren week waren Frankenthalers gin van »-i2 40, terwijl de AUcante vanaf 13 no- teerde/omaten hebben vrijwel afgedaan. Van De „voer aan de Broeker veiling zou de" aeaen flinke pot soep kt men e t eens zoo heel groot, maar n aardappelen scheen de animo niet BUJLt te zijn. De prijzen waren iets Ser dan verleden week. n noteeringen van de uien zijn een wei D® eloopen. De mooiste partijen noteer- nlg. j50 per 100 kg. Sommige dagen wer- den alle partijen uien voor meer dan i Jan de hand gedaan. ne raad kwam gisteravond voor het eerst de installatie van den nieuwen burge- "eester, onder leiding van den heer Pes- man bijeen. Afwezig de heer Groen. De agenda was vrij onbelangrijk en be vatte voornamelijk voorstellen die verband hielden met de functies van den nieuwen burgemeester, als diens benoeming tot amb tenaar van den burgerlijken stand, en diens aanwijzing tot stemgerechtigde bij polder verkiezingen. Na het openingswoord sprak de voorzit, ter nog een woord van dank voor de be toonde belangstelling bij zijn installatie on dervonden. Dank bracht hij den loco-burgemeester voor zijn waarneming en mevr. OttoBier man van het wethouderschap. Spr. had het prettig gevonden in den raad een vrouw tc ontmoeten. Niemand minder dan Goethe raadde het licht bij de vrouw op te steken Bij de beraadslagingen over een woning waart gij het die terecht opmerkte, dat dit ook mijn vrouw zou interesseeren. Mijn vrouw en ik hebben dit zeer gewaardeerd. Voor kennisgeving werd aangenomen een schrijven van mevr. OttoBierman hou dende bericht van ontslagname als lid van den raad. Eveneens werd voor kennisgeving aange nomen een schrijven van den minister van sociale zaken inzake uitvoering van ver schillende werken in werkverschaffing en dat hij geen bezwaar had tegen het aanstel len van een leerling-ambtenaar. De begrooting voor 1940 werd in handen van den raad als commissie van onderzoek gesteld. De opcenten op de gemeentefondsbelas ting werden opnieuw op 75 vastgesteld. Be sloten werd dit jaar geen kermis te houden. Na onderzoek van de geloofsbrieven werd tot toelating van den heer K. Mol als raadslid besloten. Rondvraag. De heer Cramer bepleitte het aanbren gen van een lichtpuntje bij het fietsenrek. De voorzitter zeide, dat deze bemer king aansluit, bij een mededeeling die hij in comité zal doen. Hierna volgde een bespreking over de wenschelijkheid om er met omliggende ge meenten voeling over te houden de regee ring te verzoeken de steunuitkeeringen en de loonen in werkverschaffing te verhoo- gen. Hoewel de voorzitter overtuigd was, dat dit landelijk geregeld wordt, eindigde deze bespreking met de toezegging, dat deze zaak nog eens in het college van B. en W. onder de oogen zal worden gezien. Dinsdag vergaderde de raad dezer ge meente. Met uitzondering van den heer Broersen waren alle leden aanwezig. Ingekomen was een schrijven van den heer Jacob de Boer, wonende aan het Ver laat, houdende verzoek de lantaarn bij zijn woning wederom te laten branden, met het oog op gevaar door de nabijheid van wa ter. B- en W. stelden voor afwijzend te be schikken, omdat inwilliging van het ver zoek tot gevolg zou hebben, dat ook andere ingezetenen zouden vragen om de straat lantaarn bij hun woning wederom te laten branden. In verband met de noodlijdendheid der gemeente is het aantal lichtpunten door Ged. Staten eertijds sterk verminderd, zoo dat een verzoek om vermeerdering, indien {"et strikt noodzakelijk, geen succes kan hebben. De heer van Zonen merkte op, dat de ge beente uit eigen beweging het aantal "chtpunten verminderde. Conform het advies van B. en W. werd besloten. Aanbieding gemeentebegrooting 1940. Deze begrooting wijst aan voor den ge- f 0n®n dienst in inkomsten en uitgaven 9mi en voor den kapitaaldienst lil Ie De begrooting voor het burger- Jk armbestuur sluit in ontvangsten en ""gaven op 5213.03 met een gemeente re subsidie van 4400. on van de commissie van toezicht hei* protestantsche armvoogdij werden Zoonen°em<* de heeren A. Mijts en A. van en^wdfe^eur<^ wefd een voorstel van B. de Ri 1 verh°°ging van het crediet bij en m t Van Nederlandsche gemeenten tot Vraee 31 December 1939 en tot het aan- y n yan een crediet voor het jaar 1940. een van B' en w- tot het aan8aan van ty o j°vereenkomst met het bestuur van de gedeelt~PCdder omtrent bet huren van een derw.6 van een door bovengenoemd pol- De tPU vlte kotiwen schuur, deeld Uwen schuur werd noodig geoor- v°or wl°i°r *let opbergen van materialen bescheim- rschaffing' wegenbouw, lucht- Nu h enz, van een ^'P-D.-polder toch met het bouwen B. en y, schuur was begonnen, werd door 140 per Voorgesteld de helft te huren voor De henar Voor den t'jd van 25 jaar. r van Zoonen vond 25 jaar te n De vredesstap van de souvereinen van e gie en Nederland heeft in de Vereenigde al?emeen een eerbiedige en sym pathieke. belangstelling ontmoet, doch over net resultaat hiervan bestaat eenig scepti cisme. In sommige kringen wordt geopperd, dat, hoewel aan de oprechtheid van het aanbod niet wordt getwijfeld, het den beiden lan en in de eerste plaats is ingegeven door een gevoel van onmiddellijk gevaar. e „New York Herald Tribune" schrijft: e groote moeilijkheid van het vredes vraagstuk is in het kort, een Duitsche re- geeting te ontdekken, welke de geallieer den zouden kunnen vertrouwen. Tot dat oogenblik zal zijn gekomen, is het maken van vrede op voorwaarde, welke recht of veiligheid of zelfs hoop voor de toekomst beteekenen een onmogelijke taak. Vanochtend is op den hoek van den Am- stelveenscheweg en de Kalfjeslaan te Am sterdam een motorrijder in volle vaart tegen de achterzijde van een auto opgereden. Hij sloeg tegen de straat en werd met een sche delbreuk in het Wilhelminagasthuis opge nomen. EEN NIEUWE UNIFORMZAAK? Vier vreemdelingen te Hengelo gearresteerd. Dinsdagavond om ongeveer half acht kwam bij een militairen kleermaker te De venter, die tevens militaire uitrustingstuk ken verkoopt, een vreemdeling binnen, die Nederlandsch sprak met een zwaar Duitsch accent. Hij vroeg naar een militaire kepi, maar hij maakte den indruk, op het gebied van militaire uitrustingstukken absoluut niet ter zake kundig te zijn. Tenslotte ver trok hij met een onderofficierskepi. De militaire kleermaker, die argwaan had gekregen, ook al in verband met de publi caties over gesmokkelde uniformen, liet den man volgen en men zag, dat hij in een auto wegreed. De politie werd van het een en ander zoo spoedig mogelijk in kennis gesteld en tenslotte leidde het onderzoek er toe, dat gisteravond in Hengelo vier vreemde lingen zijn aangehouden. Zij bevonden zich in een auto, waarin ook de militaire kepi werd aangetroffen. DE VILLABRAND TE BILTHOVEN. Brandstichting? Omtrent den brand in een villa'tje te Bilt- hoven vernemen wij nog, dat het niet be kend is, wanneer het echtpaar van E. de woning heeft verlaten en waar het zich be vindt; evenmin is bekend of het pand, dat zeer sober gemeubileerd was, regelmatig bewoond werd. Onder leiding van den waarnemenden inspecteur van politie, den heer Kesler, werd het onderzoek voortgezet. Vermoed wordt, dat hier brandstichting in het spel is. van het land (bouwland, grasland, enz.) en naar de verschillende grondsoorten, terwijl de normen voor den tuinbouw verschillen naar den aard van de cultures. Voor den landbouw varieeren de normen voor het bouwland van 100 tot 120 kg. zui vere stikstof (ri) per ha., van 70 tot 100 kg. zuiver fosforzuur (p2 o5) per ha. en van 80 tot 150 kg. zuivere kali (k2 o) per ha. Voor het grasland zijn deze cijfers 100 tot 120 kg. stikstof (n), 40 tot 60 kg. fosforzuur (p2 o5) en 20 tot 80 kg. kali (k2 o). De reeds ontvangen of bij bij een „voor- loopige toewijzingverstrekte hoeveelheden worden bij de uit te schrijven „toewijzing I" in mindering gebracht. Binnenkort zal een nadere regeling getrof fen worden ten behoeve van de tuinen van particulieren (moestuinen, volkstuinen, sier- tuinen, e.d.), opdat ook zij de noodige kunst meststoffen kunnen verkrijgen. De thans be staande regeling geldt slechts voor hen die het land- en tuinbouwbedrijf als hun beroep »iitfenen. Zooals we meldden zijn gisteravond en in den afgeloopen nacht op verzoek van den rechter-commissaris te Almelo naar aanleiding van de Denekampsche uniform affaire te Amsterdam eenige huiszoekingen gedaan. Er zijn geen arrestaties verricht. Wel heeft de recherche op verschillen de plaatsen papieren en brieven in be slag genomen. Hoewel een bevel tot huis zoeking was afgegeven tegen den Am- sterdamschen inspecteur van politie G., is, daar deze niet thuis was, de woning niet opengebroken, doch is een post voor de deur geplaatst. De gearresteerde A., de hoofdverdachte in deze zaak, houdt zijn lezing vol. TROEPENCONCENTRATIES AAN DE GRENS. Volgens gezaghebbende Fransche militaire kringen is het zeker, dat de Duitsche strijd krachten aan de Nederlandsche grens in de paar laatste dagen zijn uitgebreid. Er zijn reeds eenigen tijd belangrijke concentraties geweest, die 't mogelijk maken te allen tijde tot het offensief over te gaan. Er zijn thans aanvullende eenheden aan toegevoegd. Te Parijs is men van gevoelen, dat het mogelijk is, dat deze nieuwe bewegingen eerder een soort van diplomatieke dreiging zouden kunnen vormen om druk uit te oefe nen op Nederland en België dan dat zij voor militaire operaties bedoeld zijn. NORMEN VOOR DE TOEWIJZINGEN VAN KUNSTMEST. Van officieele zijde vernemen wij, dat de normen, waarnaar de toewijzingen voor kunstmeststoffen zullen worden gedaan, door het kunstmest distributiebureau aan de provinciale voedselcommissarissen zijn mede gedeeld. In de komende weken zullen de land- en tuinbouwers dus de toewijzingen met de daarbij behoorende kunstmestbonnen in ont vangst kunnen nemen. Men weet dan, op welke hoeveelheden kunstmeststoffen men voor het loopende bemestingsjaar zal kunnen rekenen. De normen wisselen naar de bestemming FRANSCHE PERSSTEMMEN OVER HET INITIATIEF. De „Petit Parisien" schrijft over het vre- des-initiatief o.m. dat men er zich ternau wernood over kan verwonderen, dat de gedachte gekomen is van koning Leopold en koningin Wilhelmina, die wen- schen, dat een snelle vrede hun bevrijdt van de bedreiging, welke rond hun grondgebied bestaat. De vorsten zullen er zich evenwei niet over verwonderen, dat Frankrijk en Engeland zich houden aan het standpunt, dat Chamberlain en Daladier hebben uiteen gezet na het vredesoffensief van Hitier en Stalin. Sindsdien heeft geen enkele gebeur tenis den toestand gewijzigd. De vorsten zullen ook erkennen, dat on der de tegenwoordige omstandigheden een adhaesie aan hun bemiddeling een actief succes zou zijn voor Duitschland, daar dit alleen zou profiteeren. Vladmir d'Ormesson schrijft, dat eerst Oostenrijk aan de Oostenrijkers, Bohemen aan de Tsjechen, Polen aan de Polen moet worden teruggegeven om de eerste voor waarde te verkrijgen voor een rechtvaar digen vrede. lang, omdat er in 25 jaar heel wat kan ge beuren en de prijs te hoog, omdat dat neer zou komen op 8 pCt. van de bouwkosten, die voor de helft gerekend 500 zouden bedra gen. De voorzitter kon zich vereenigen met het gezegde omtrent den tijdsduur, maar vond 40 per jaar als huurprijs wel redelijk. Een voorstel van den heer v. Zoo nen om zelf te bouwen en den W.O.L.- polder te laten huren, werd verworpen. Het voorstel van B. en W. werd hierop aangenomen wat de huur betreft. Over den tijd zal nog door B. en W. worden gesproken met het polderbestuur. Het voorstel tot het verpachten van de schutsluis te Verlaat aan den tegenwoordi- gen pachter, den heer Heinis, werd aange nomen, nadat de heer van Zoonen nog gesproken had over het eventueel tusschen- tijds eindigen van de overeenkomst, omdat er sprake is van het opheffen van de sluis. De voorzitter deelde mede, dat dan door den raad wel maatregelen getroffen kunnen worden in verband met een finan- cieele tegemoetkoming e.an Heinis. De begrooting 1939 werd gewijzigd ir verband met een wijziging ten aanzien van de inkomsten van r' tijdenboekjes. De in komsten hiervoor bedroegen 15, de uitga ven 3. Verder stond de wijziging in verband met de afrekening van den rijkssteun 1938. Maandagavond vergaderde de raad vol tallig onder leiding van burgemeester Kaan. Naar aanleiding der notulen werd ten le medegedeeld dat de kosten van het arrestantenlokaal beneden de 500 zullen blijven. Het werk zal spoedig klaar zijn. Op 16 November zal weer een verduiste ringsproef worden gehouden. De Slikker- dijk zal voor de verduistering niet bij Oudesluis, doch bij Wieringerwaard gere kend worden te behooren. Van de vereeniging Het Witte Kruis was een verzoek ingekomen om evenals vorige jaren een bijdrage voor de ontsmettings inrichtingen. Besloten werd wederom 1 cent per inwoner toe te zeggen. Een schrijven van dr. Spits werd voor kennisgeving aangenomen. Van het prov. bestuur werd bericht ont vangen dat de rekening over 1937 nog niet is goedgekeurd, het gaat over een 4 tal punten van administratieven aard. Naar aanleiding van een verzoek van de muziekvereeniging om een subsidie van 50 stelde de meerderheid van B. en W. voor om 25 gulden toe te kennen. Mocht blijken dat de vereeniging het zeer noodig heeft dan kan dat opnieuw worden beke ken. Na ampele besprekingen werd dit voor stel van B. en W. aangenomen. Van den secretaris van den modernen landarbeidersbond was een verzoek ont vangen om de drie wachtdagen in werk verschaffing bij ziekte uit te betalen. B. en W. stelden voor aan dit verzoek te voldoen. Aldus werd besloten. Werkverschaffing. Voor eventueele werkverschaffings-ob- jecten werden genoemd: a. het egaliseeren en beharden van het parkeerterrein bij het voormalige station; b. In samenwerking met den polder 'n nieuwen uitweg aan den N. W.-dijk bij den heer Del ver c. Een lito uitweg aan den Oostdijk; d. Een ge deelte drainage sportterrein; voorts graaf werk op het zwembadterrein en bij den heer Woudenberg aan de Nieuwesluis; een bijdrage kan worden verleend aan den polder of 't hoogheemraadschap voor 't ma ken van een keerplaats voor auto's en dan is er bij de vuilnisbelt ook nog wat werk te vinden. Ten slotte is de mogelijkheid opengesteld om voor bijzonder werk bij particulieren iets bij te dragen. Benoemingen. Als lid van het burg. armbestuur werd herkozen de heer A. Blaauooer. Wegens vertrek van mevr. C. Zeeman werd als lid der commissie van toezicht op het L. O. gekozen mevr. Hofsté; als leden der commissie van toezicht op het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling wer den herkozen de heeren A. Niesse, A. Rot, N. Boerman en P. Keuris. Voor de commissie tot wering van school verzuim werden herkozen de heeren Sies- werda, Reitsma, v. d. Kolk, Koomen en D. Kaan Kz. Begrooting 1940. Hierna werd de begrooting 1940 behan deld. Vooraf werd de begrooting burg. armbestuur voorgelezen en vastgesteld. Hierna gaf de voorzitter een globale toe lichting der gemeentebegrooting. Toegelicht werd dat van den post on voorzien 2500 is overgebracht op de re serve. Ofschoon er een saldo is, werd nog niet overgegaan tot belastingverlaging, vooral ook omdat nog niet bekend is hoe de verhouding tusschen rijk en gemeente wordt. De post jaarwedde van den ambte naar van den burgerlijken stand is met 100 verhoogd. Bij „ondersteuning van werkloozen" zei- de de heer Goosens dat hij gaarne gezien had dat B. en W. het bedrag (10 man gedu rende 16 weken a 14 per week) gesteld hadden op 16. Nu werd het bedrag van 14 gehandhaafd. De begrooting werd ten slotte vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 60162.41 met een post van 3175.05 voor onvoorzien. De kapitaaldienst sloot op een bedrag van 9537.65. In den loop der jaren is er een aardig reservepotje gekweekt. wat kost dis „honderd gulden" spaarverzekering, waarover ik zoo vaak hoor praten?" „Slechts één dubbeltje per week. thuis afgehaald" Zend ons deze advertentie ingevuld toe voor verdere Inlichtingen. Een kinderboek of kalender krijgt U er gratis bij. N.V. VERZEKERINGSBANK vooi grotli kinderboek, ea tnüchtlnav Naam Adres Zend aani N V. VICTOllA Reiserpr 12*. Amsterdam Zwemmen OLYMPISCH KAMPIOENE SCHOON- SPRINGEN 1932 ERNSTIG ZIEK. Gisteren heeft de Amerikaansche zwem ster Georgia Coleman, die in 1932 te Los Angelos kampioene werd op het nummer schoonspringen, een aanval van kinderver lamming gekregen en is direct naar het zie kenhuis overgebracht. Haar toestand is zeer ernstig. Tafeltennis SUCCESSEN VOOR LUTO. En een afscheid. Maandagavond speelden de teams van Luto een thuiswedstrijd. De dames deden uitste kend werk door Heemstede I, dat het vorig seizoen kampioen was, met 64 te slaan. De drie dames wonnen elk twee singles. Alleen mej. van Rijswijk, de Haarlemsche kampioene, bleek te sterk voor de Luto- dames. De heeren speelden tegen T.O.G. II uit Haarlem. Verleden jaar werd daarvan met 82 verloren. Nu won Luto met 73. Brandse en de Lange wonnen hun drie en kelspelen. Uit sportief oogpunt was het dus Maandag een succesavond. Jammer was het voor „Luto" echter, dat het afscheid moest nemen van haar uitnemenden voorzitter, den heer H. v. d. Aakster. Deze, die naar het Noor den van ons land gaat, werd toegesproken door den heer de Lange, secretaris van Luto, die de groote verdiensten van den vertrek- kenden voorz., die vanaf de oprichting zijn beste krachten aan de vereeniging had ge geven, duidelijk in het licht stelde. Men zag v. d. Aakster noode vertrekken. Ter her innering werd hem een bat met de inscrip tie: Met dank van de A.T.T.C. Luto, aange boden, terwijl aan mevr. v. d. Aakster bloe men werden geoffreerd. Luto kreeg ook zijn eerste eerelid, want de voorzitter werd als zoodanig benoemd. Spr. hoopte, dat de heer v. d. Aakster in zijn nieuwe omgeving de propaganda voor tafeltennis zou voortzet ten. Kolven. WEDSTRIJDEN „VRIENDENKRING". De kolfclub „Vriendenkring" heeft in de kolfbaan van den heer D. Bakker te Hoog woud een tweedaagsche wedstrijd gehouden, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Een groot aantal kolvers uit Westfriesland heeft aan deze wedstrijden deelgenomen in de nieuwe baan, die door de deskundigen als een uitstekende werd geprezen. Er werden drie partijen geslagen. De uitslagen luidden als volgt: Eere-klasse: eerste prijs K. de Vries, On derling Genoegen, Hoogkarspel 151 pnt.; tweede prijs M. Groenewoudt, De Vier Eenen, Spanbroek 140 pnt. Eerste klasse: eerste prijs J. Boes, De Vier Eenen, Spanbroek, 136 pnt.; tweede prijs J. Schmidt, Berkhout, na loting met D. Lange- reis, eveneens van De Ridder St. Joris te Berkhout, die den derden prijs toegewezen kreeg. Beide hadden 130 pnt.; vierde prjjs W. Zwaan, Ons Genoegen, Wognum, 128 pnt.; eerste serieprijs A. Ott, De Roos, Bin- nenwijzend, 148 pnt.; hoogste tweede serie P. Voorn, De Vier Eenen, Spanbroek, 47 pnt. Tweede klasse: eerste prijs J. Zwagerman, De Roos, Binnenwijzend, 123 pnt.; tweede prijs Jb. Koelemeij, De Vier Eenen, Span broek, 122 pnt.; derde prijs H. Reek, Oost woud, 116 pnt.; vierde prijs M. Haringhui zen, Ridder St. Joris, Berkhout, 109 pnt; vijfde prijs E. Dirkmaat, De Vier Eenen, Spanbroek, 100 pnt. Hoogste eerste serie: A. Bloem, De Roos, Binnenwijzend, 38 punten. Hoogste tweede serie: P. Reijn, De Vier Eenen, Spanbroek, 37 punten. Derde klasse: eerste prijs D. Waal, De Vier Eenen, Spanbroek, 125 punten; tweede prijs K. Compas, Ons Genoegen, Wognum, 114 punten, na loting met C. Hoek, Hoogwoud, die met een gelijk aantal punten den derden prijs verwierf; vierde prijs R. N. C. de Boer, Hoogwoud, 113 punten; vijfde prijs W. de Hart, Ons Genoegen, Wognum, 110 punten; zesde prijs A. Talsma, Ons Genoegen, Wognum, 109 pnt.; zevende prijs G. Rookei Dz., Hoogwoud, 106 pnt. Hoogste eerste serie: L. N. van Steenho ven, Hoogwoud, 37 punten. Hoogste tweede serie: H. Kok, De Roos, Binnenwijzend, 48 punten. Korps wedstrijd: Eerste prijs (wisselbeker): De Ridder, St. Joris, Berkhout, met 381 punten; tweede prys (lauwertak): De Vier Eenen, Span broek, 353 punten. De prijzen werden met een toepasselijk woord uitgereikt door den heer Corn. Bak ker, van Berkhout, voorzitter van Vrienden kring. Mr. H. de Boer, voorzitter van de kolfclub te Hoogwoud, 'heeft de deelnemers bedankt voor de ondervonden medewerking, waar door deze wedstrijd zoo goed geslaagd is. De Burgemeester van Akmaar brengt on der de aandacht van belanghebbenden, dat in verband met de nieuwe Ministerieele regeling te dezen aanzien een herberekening van alle kostwinnersvergoedingen zal moeten plaats vinden. De hieraan verbonden omvangrijke werk zaamheden maken het onmogelijk de gewij zigde vergoedingen reeds deze week uit te betalen. Er wordt echter naar gestreefd hiermede zoo spoedig mogelijk een aanvang te maken. Alkmaar, 8 November 1939. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan be langhebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 8 November tot en met Dinsdag 14 Nov. 1939 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen blauwe kleur; Vetbonnen rose kleur; Vleeschbannen paars met roode streep. Alkmaar, 7 Nov. 1939. De Directeur voornoemd, d. HEUVEL. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH, LANDBOUWCREDIET N.V. van Woensdag 8 November 1939. Vor.k 2.45-3.C0 STAATSLEEN1NGEN. 3—3)4 Nederl. 1938 8S3/s 8874 3 Ned-lndië 1937 8b'/i 867« 5)4 Duitschl 30 m verkl. 111/, IP/s BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd Baak 10U/, 100 Handel Mij Cert. v. 250 9L3/4 90 Koloniale Bank 168y4 165 Ned. Ind Handelsbank 113 113 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 293/s 281/,-9 Caïvé Delft Cert. 0 693/4 69 Nederl. Ford 0 316 316 Lever Bros I c574-Vs Philips Gloeil. Getn. Bezit 13t»/s 13674-7 INDUSTR. OND. BUITENL. 41 41 Am. Smelting Anaconda 0 261/, 25Vw -1 Bethleh. Steel. 0 65?/s 641/,-7, Cities Service 0 4y, General Motors 0 4U"/W 401/, Kennecott Copper 0 311/16 304-VIS Nortb American Rayon 0 18i/4 187, 19U/16 Standard Brands 4%, 4Vi6 Steel comm 557, 53.5-18Ag U. S Leather 0 53U 50/16 CULTUUR MAATSCH. 3931/, H V. A 0 392 Java Cultuur 0 231 229 Ned Ind Suiker Unie 0 2351/, 229 Verg Vorstenlanden 104% 100-74 MIJNBOUW. 0374 Alg. Explor. Mij. 0 100 Redjang Lebong 0 100 PETROLEUM. 268-V4 Kon Petr. 0 2/0 Phillips Oil 0 31»/16 317, Shell Union 117? 10% 97s-7/]6 RUBBERS. 20P/, 1987,-9 Amsterd. Rubber 0 Deli Bat. Rubber 0 1631/, 113 Hessa Rubber 0 120 Oostkust 0 135 133 Rotterdam Tapanoeli 661/, 64 Serbadiadi 0 108 3 Interc. Rubber 0 3 SCHEEPVAARTEN. 1027, 100 Holland—Amerika lijn Java—ChinaJapan lijn 0 1141/, U2V, Kon. Ned Stoomboot. 0 1157, 111-74 Scheepvaart Unie 0 1147, 112-V» TABAKKEN. 1191/, 116 Deli Batavia 165 115 Senembab 0 147 112-7, AMER. SPOORWEGEN. 23 y, Atcbison Topeka Illinois Central H9/l6 H4-V10 Southern Pacific 0 13 I20/4 Southern Railw. 0 15% 14'/» 79 Can Pac 0 §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers l3/4, heden P WISSELKOERSEN AMSTERDAM NIET-OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.883/8 1.88 Londen 7.453/« 7.45)4 Berlijn 75.25 75.30 Parijs 4.23 4.22)4 Brussel (Belga) 31.41 31.21 Zürich 42.24 42.24 Kopenhagen 36.42)4 36.42)4 Stockholm 44.90 44.90 Oslo 42.82)4 42.82)4*

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3