Akkertje i i 1 t HET INENTINGSONTWERP GOEDGEKEURD. R. owenstraat 12. 8 I 1 1 De uniformensmokkel. Uitgebreide huiszoekingen te Amsterdam. Steunverleening aQn kleine landbouwers. Ook in 1940 voortgezet. Koortsig Neem *n PARLEMENT Voortaan wettelijk gereglementeerde drang tot vaccinatie. DE POSTBEGROOTING AAN DE ORDE. EERSTE KAMER. GEMENGD NIEUWS. ent Te koop: TWEEDE BLAD. Het onderzoek naar de smokkelarij van Nederlandsche uniformen naar Duitsch- land wkordt met de uiterste nauwkeurig heid voortgezet. De justitie te Almelo werkt nauw samen met de centrale re cherche te Amsterdam, waar de bewuste uniformen werden gekocht. In den loop van Zondag werd te Amsterdam nog een zekere van O. gearresteerd. Hoewel men aanvankelijk niet voeldoende gronden kon vinden hem vast te houden, is hij Maan dag in bewaring gesteld, waarschijnlijk naar aanleiding van nieuwe verklaringen van den gearresteerden A. Gistermorgen is van O. op transport ge steld naar Almelo, waar het onderzoek in deze duistere zaak is gecentraliseerd. Evenals A. is van O. lid van de n.s.b. De eerste is thans, in verband met de com- promitteerende bizonderheden, die het onderzoek tot nu toe aan het licht bracht (er wordt o.m. ook gesproken over spi- onnage), als lid vad deze beweging ge schorst. Huiszoekingen. Het onderzoek van justitie en politie naar de vroegere gedra gingen van A. strekt zich thans j reeds over een groot aantal per sonen uit. De kern van deze zaak schijnt wel in de hoofdstad te liggen, want gisteravond is de justitie, ir. samenwerking met de politie, er toe overgegaan huiszoekingen te verrichten in verschillende ge deelten van Amsterdam. Negen substituut-officieren van justitie hebben aan deze huiszoekingen deelgenomen, welke den geheelen avond duurden. Het onderzoek stond onder leiding van den rechter-commissaris te Almelo, mr. C. H. Plug, terwijl o.a. aanwezig waren de rechter-commissaris, mr. G. E. Lange- meijer en de subst.-officieren van justitie te Amsterdam, mrs. H. A. Wassenbergh en A. S. de Muinck Keizer, alsmede inspec teur J. H. Heyink van de Nederlandsche centrale inzake internationale misdadi gers. De eerste huiszoeking werd gehouden in de garage van een zekeren J. F. K. in de Quellynstraat. Deze man, een Duitscher, is behalve garagehouder, vertegenwoor diger van een Duitsche vüegtuigenfabriek. Bescheiden en boeken werden in beslag genomen, terwijl de nummers der auto's werden opgenomen. K., die eerst niet thuis was, gaf later op den avond alle hem ge vraagde inlichtingen. A. was wederom uit Almelo naar Amsterdam overgebracht. Hij was bij het onderzoek aanwezig en moest herhaaldelijk op vragen antwoor den. Voorts werd een bezoek gebracht aan de woning van den inmiddels gearresteerden van O. aan de Apollolaan, aan den woning van zekeren T in het Tweede Wetering plantsoen en aan een Flat in de Vijzel- Straat, bewoond door den Amsterdamschen inspecteur van politie. G. Deze was echter niet thuis, n.1. op het oogenblik gemobili seerd. De justitieele autoriteiten zetten de besprekingen tot laat in den nacht op het hoofdbureau van politie voort. Het spreekt vanzelf, dat ook elders wordt gezocht naar medeplichtigen van A. en van O. De man, die bij den Amsterdamschen koopman Blom de bewuste uniformen ge kocht heeft, is evenwel nog niet gevonden. Het reglement voor steunverleening aan kleine landbouwers is, met eenige kleine wyzigingen, door de ministers van econo mische en sociale zaken, ook voor 1940 van kracht verklaard. CHRISTELIJKE MIDDENSTANDSBOND. De Christelijke Middenstandsbond in Nederland hield gisteren een vergadering van den bondsraad in Utrecht. Ter verga dering werden n.a.v. een inleiding over „middenstandsvraagstukken van dezen tijd" tal van bezwaren ingebracht tegen de politiek, welke de regeering volgt met be trekking tot de prijsbepaling. Voorts werd gezegd, dat het grootbedrijf veel meer de vrije hand werd gelaten. Dit heeft verhoo gingen toegepast, van 30 tot 50 maar aan de winkeliers werd dit belet. De middenstand gaat volgens deze klachten eenerzyds gebukt onder de te groote bevoegdheid van den minister t.a.v. de vervangingswaarde en wordt anderzijds gedupeerd door de te geringe bevoegdheid van den minister, die geen minimumprijs voor suiker kan vaststellen. Noodzakelijk is, dat er meer contact zal komen tusschen regeering en middenstand. NOODLOTTIGE VAL VAN EEN SLOOPER. Gistermiddag is de 50-jarige gehuwde slooper W. uit Nijmegen bij het sloopen van een schuur in de Vossenpels te Lent (gem. Eist) van het dak gevallen. (Van onzen parlementairen medewerker). De Tweede Kamer heeft gister middag het wetsontwerp tot vast stelling van nieuwe bepalingen be treffende de inenting tegen pokken onveranderd goedgekeurd. Dit wetsontwerp is het resultaat van den arbeid van de bij Kon. besluit van 2Ci Jan. 1938 ingestelde staatscommissie (onder voor zitterschap van prof. Romme), die in ver band met den achteruitgeganen vaccinatie toestand van ons volk en de daaraan ver bonden gevaren, een en ander ten gevolge van de opheffing van den indirecten dwang tot inenting tegen pokken een oplossing had te zoeken. Gezien het verschil van mee ning in medischen kring en meer of min in verband daarmede ook in politieke kringen omtrent de meest gewenschte oplossing, ge zien den feitelijken onbevredigenden toe stand, die gevaren voor epidemieën inhield, was niet anders dan 'n compromisvoorstel te verwachten. Maar het is er een geworden, waaraan de Kamer met 62 tegen 18 stem men haar goedkeuring heeft gehecht en die door de medica mevr. de VriesBruins (s.d.) een knappe oplossing werd genoemd, ofschoon zy zelve een voorstandster is van den indirecten dwang, derhalve van het stel sel, dat geen kind de school mag bezoeken dat niet tegen pokken te ingeënt. Drie standpunten. Er waren in de Kamer drie stroo mingen. De eerste werd vertegen woordigd door de katholieken, soc.- democraten, vrijz.-democraten en de liberalen, die, omdat het niet anders kan op het oogenblik, genoe gen willen nemen met het regee- ringsvoorstel, dat neerkomt op een wettelijk gereglementeerden drang (niet dwang) tot inenting. Hierbij ligt het zwaartepunt op de ge meentesecretarieën, immers de burgemees ter zendt aan de ouders (of voogden) in de maand waarin een kind den leeftyd van vier maanden bereikt, een bericht waarin zij worden gewezen op de verplichting het bewys te leveren, dat hun kind voordat het den leeftyd van één jaar heeft bereikt, is ingeënt, of een door hen onderteekende verklaring over te leggen met de reden, waarom die inenting is nagelaten. Dan roept de burgemeester den vader of voogd op om met hem en een geneeskundige een bespre king te hebben. Die verschijning is ver plicht. De oproeping kan achterwege blij ven, indien de in de verklaring vermelde redenen geheel of gedeeltelijk van genees kundigen aard zijn, gestaafd door een dok tersverklaring. Dit is wel de kern van de nieuwe wet. Het standpunt van de eerstgenoemde groep werd verkondigd door mevr. Bakker Nort (v.d.), de heeren Ruys de Beeren- brouck (r.k.), mevr. de Vries—Bruins (s.d.) en dr. Vos (lib.), waarbij laatstgenoemde wel den meesten tegenzin vertoonde om het ontwerp te aanvaarden, omdat hij het nog niet bevredigend vond, al gaf hij toe dat het althans eenige verbetering bracht in den be- staanden toestand, weshalve hij wel de hand over zijn hart zou strijken. De heeren Krijger (c.h.) en Terpstra (a.r.) aanvaardden de oplossing slechts voorwaar delijk. Hun inziens ging de voorgestelde drang nog te ver en zou het gevaar bestaan, dat de vrijheid der ouders werd aangetast. Men hield te weinig rekening met de ver houdingen op het platteland, waar het een heel ding is voor den burgemeester te moe ten verschijnen en bovendien nog voor een dokter, aan wien men zijn (gewoonlijk) principieele bezwaren tegen inenting moet overleggen. De heer Krijger vreesde verder voor een grooten administratieven romp slomp, omdat het jaarlijks gemiddeld om een 105.000 gezinshoofden zal gaan, een aan tal, waarvoor de door den minister geraam de kosten van 30.000 gulden niet voldoende zouden blijken. De heer Zandt (staatk.ger.) pakte de zaak wederom van den principiëelen kant aan, alsof de Kamer in geen jaren wetjes betref fende de opschorting van den indirecten dwang had behandeld! Hy vond dat men tegen een ziekte als de pokken niet moet inenten; een epidemische ziekte als Spaan- sche griep bijv. blijft toch ook heerschen Hij foeterde sterk op de „vaccine-aanbid ders" en evenals de heeren Krijger en Terp stra wees hij op het nog niet weggenomen encephalitis-geva r, dat, volgens de hee ren der linker zijde en de katholieken ech ter, door de tegenstanders van de vaccinatie wordt overdreven. De heer Zandt kreeg de kans, nog vóór den heer Duymaer van Twist (a.r.) te mop peren over het fiit, dat er ir de staatscom missie geen homoer ethische arts gezeten had. zoodat de gevonden oplossing z.i. een zijdig was geweest; de heer Duymaer, zijn stokpaardje berijdend, dikte dit aan door te beweren, dat de minister niet geheel onpar tijdig in deze was geweest, een bewering, welke men ook aan a-.r.-zijde wellicht ge neigd is met een korreltje zout te nemen De minister van so !ale zaken, dr. van den Tempel, had zich in zyn antwoord, uiteraard hoofdzakelijk te bemoeien met de prin- cipiëele tegenstanders van de vaccinatie en met hen, die een aanslag op de vrijheid van de ouders vreesden. Hij hield hun voor oogen, dat de pokziekte een gevaarlijke ziekte is en men derhalve met de belangen der gemeenschap moest rekenen, vooral in oorlogstijd, waarin het besmettingsge\ aar veel grooter is. Daartegen wegen de spaarzame ge vallen van encephalitis (beneden het jaar geen doodelyke gevallen) niet op. Bovendien worden in het voorstel van wet de belangen van het individu ook ge waarborgd. Bij de behandeling van de artikelen dien de heer Terpstra een amendement in, om te bepalen, dat de oproeping van de ouders achterwege blijft, indien de in de verklaring gemelde reden geheel of gedeeltelijk van geneeskundigen aard is en bovendien over de vraag van inenting overleg met een ge neeskundige heeft plaats gehad, ten bewijze waarvan een schriftelijke verklaring van den geneeskundige moet worden overgelegd. Mevr. de Vries bestreed dit amendement er op aandringend, dat de burgemeester de bevoegdheid om op te roepen moet blijven behouden; zij achtte het amendement een verzwakking van het ontwerp. Daarmede was minister van den Tempel het eens. Te gen afgifte van lichtvaardige geneeskundige verklaringen, welke van dit amendement gevolg zouden kunnen zijn, moest worden ge waakt. Men moest het nieuwe stelsel een kans geven; het amendement zou dit kun nen verhinderen. De voorsteller was niet bereid het amen dement in te trekken, hoewel de minister het ontraden had. Met 41 tegen 39 stemmen werd het verworpen. De a.r., de c.h., een tiental katholieken en de heer Zandt (s.g.) sternen vóór. Daarna werd het ontwerp goedgekeurd waarbij de meeste a.r. en c.h., de heer Zandt (s.g.) en de twee aanwezige n.s.b. afgevaardigden tegen bleken. De postbegrooting Daarna maakte de Kamer nog een aan vang met de behandeling van de begrooting van de Posteryen, de Telegrafie en de Tele fonie. Het is een van de weinige hoofdstuk ken dat momenteel „klaar" is. We hoorden bekende klachten van de heeren Faber (s.d.), Posthuma (c.d.u.), IJsselmuiden (r.k.) van Braambeek en Hilzenga (s.d.) en mevr BakkerNort (v.d.) In de gansche reeks hebben we geen nieuws kunnen ontdekken Klachten in de eerste plaats over de hoog geraamde winstuitkeering aan de schatkist van 10 millioen, die feitelijk ten koste zou gaan van een verbetering van de positie van verschillende groepen van het postpersoneel en een verlaging van tarieven zou tegen houden. En nu was tariefsverlaging van de telefoon het eerst aan de beurt, en zeker op het platteland, waar het tempo der auto matiseering verhoogd moest worden. Door de lage salarieering van het bestellersperso- neel, de lange diensttijden, het juiste aantal arbeidscontracten; het snelle tempo der mechanisatie, dat zich speciaal bij de bezet ting van den Postchéque- en Girodienst zou wreken en tot uiting komen in een ontstel lend groot aantal straffen en correcties, zoo dat ieder van de 1700 menschen - hoofdza kelijk meisjes - die daar zitten - gemiddeld 8 straffen te verduren heeft, volgens de ge gevens van het vorige jaar! Vervolgens de nachtpostdienst en de vraag of deze moest worden afgeschaft of niet. De heer Faber (s.d.) achtte dien in 't algemeen belang on misbaar, de heer IJsselmuiden (r.k.) niet. We kunnen niet alle klachten de revue la ten passeeren; we zullen 't hierbij laten. Vandaag ging het debat voort. De Eerste Kamer is gisteravond vóór haar afdeelingsonderzoek nog een half uur in openbare vergadering bijeen geweest. Er waren 23 naturalisatie-ontwerpen aan de orde, omvattend ongeveer 440 punten, een collectie welke de heer van Vessem (n.s.b.) wederom aanleiding gaf tot een protest vanwege het feit, dat de minister van Justitie geweigerd had op te geven van welken „stam" de aanvragers buiten de oud-Nederlanders waren. Tegen de natio nalisatie dezer „oud-stamgenooten" op 4 ontwerpen verzameld maakte hij geen bezwaar, wel tegen de ouderen en derhal ve liet hij aanteekenen, dat zijn fractie tegen was. Het was dezelfde afgevaardigde, die be denkingen opperde tegen het toestaan van het heffen van tol op een nieuw te bouwen brug over de Zandhoek in Zeeland. Het ar gument van de regeering, dat deze brug niet op het Rykswegenplan voorkomt, aan- vaaidde hij niet, evenmin de ouderwetsche tolheffing. De bewoners echter gaven de voorkeur aan een brug met tol boven het bestaande veer, dat anedrs voorloopig wel niet vervangen zou worden en, aangezien het ontwerp toch eenige verbetering bracht zou de heer van Vessem er niet tegen stem men. Z. h. s. werd het na verdediging door minister Albarda goedgekeurd. De heer Bruiveman (r.k.) was tegen de oprichting van een nieuwe afdeeling aan het departement van Waterstaat, noodig voor de uitvoering van de Electriciteitswet, doch motiveerde dit niet. De heer de Zeeuw (s.d.) accepteerde die uitbreiding toch, doch was bevreesd voor de zelfstan digheid van de provinciale en gemeentelij ke bedrijven. Nadat minister Albarda die kort en bondig en helder de wetsont werpen verdedigde gezegd had dat che bedoeling was de zelfstandigheid dezer be drijven te ontzien, werd het wetsontwerp z. h. s. goedgekeurd, met de gevraagde aanteekening van den heer Bruiveman. Zonder discussie en z. h. s. werd tenslotte aangenomen de verhooging van de begroo ting van het Verkeersfonds voor 1939, waarbij het Rijk een rekening-courant- crediet voor de K. L. M. ten bedrage van ten hoogste 3 millioen garandeert. Vandaag onderzoekt de Eerste Kamer o.a. de Rijksbegrooting in de afdeelingen (algemeene beschouwingen). HET LUCHTVERKEER OP ENGELAND UITGEBREID. Twee keer per dag. Van de zijde der Engelsche autoriteiten heeft de K. L. M. gisteren toestemming ontvangen om een tweede dagelijksche luchtverbinding te openen tusschen Am sterdam en Londen. Reeds terstond zijn maatregelen getroffen om deze uitbrei ding van het luchtverkeer tusschen Ne derland en Engeland mogelijk te maken, zoodat met ingang van Donderdagmorgen a.s. twee vliegtuigen per dag vgn Schip hol naar Shoreham zullen vertrekken, evenals in omgekeerde richting. De aanleiding tot het besluit der En gelsche autoriteiten is stellig het feit, dat er voor den dagelijkschen dienst, welke de K. L. M., zooals men weet, sinds 16 October j.1. op Engeland onderhoudt, buitengewoon groote belangstelling be staat. De vertrekkende vliegtuigen zijn nagenoeg alle volgeboekt met passagiers, terwijl er belangrijke hoeveelheden vracht en post medegaan. Nog kort gele den besloten de Engelsche posterijen hun luchtpost voor Nederland en Scandinavië met de K. L. M. vliegtuigen mede te ge ven, terwijl dagelijks honderden kilo grammen couranten naar Nederland en Scandinavië over het Kanaal worden ver voerd. Deze groote belangstelling wettigt zeker voor het oogenblik een uitbreiding van het luchtverkeer tusschen Nederland en Engeland. Tot de verwezenlijking hier van heeft de goede en regelmatige functi- onneering van den dienst sinds de her opening zeker bijgedragen; de ervaringen, welke men heeft opgedaan met het systeem van veiligheidsmaatregelen, wa ren zeer bevredigend. DOODELIJK ONGEVAL TE VOORBURG. Gistermiddag is het zevenjarige jon getje E. M., wonende aan de Koningin- Wilhelminalaan te Voorburg, dat met zyn autoped de Laan van Nieuw Oost Einde overstak, door een juist passeerende auto gegrepen en op slag gedood. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was giste ren: Uitreis: Oehoe te Alexandrië, Emoe te Alexandrië, Nandoe te Singapore. Thuisreis: Gier te Rangoon, Pelikaan te Alexandrië. I Villa te Bilthoven afgebrand. - Van nacht is een villa'tje, staande aan de Kop pellaan te Bilthoven en eigendom van den heer J. van E., geheel afgebrand. De bewo ners waren afwezig. Omtrent de oorzaak kan niets positiefs worden gemeld. Beëediging vlieger-officieren. - Op het marinevliegkamp „De Kooij" bij Den Helder had gistermiddag de beëediging plaats van een viertal by Kon. Besluit van 16 October benoemde officieren-vlieger der 3de klasse bij de Koninklijke Marine, de heeren A. Bruisma, en G. J. Hoes uit Amsterdam en de heeren A. Ehbel en J. Weber uit Rotterdam. Professor dr. A. Netytzell de Wilde Op 62-jarigen leeftyd is gisteravond te 's-Gra- venhage overleden prof. dr. A. Neijtzell de Wilde, oud-voorziter vanden Volksraad in Nederlandsch-Indië, hoofd van de afdeeling juridische en volkenbondszaken van hei ministerie van koloniën, buitengewoon hoog leeraar aan de Landbouwhoogeschool te Wa- geningen. 3e h««d.ch ui<sliUtendó 1 «'Bb.jU [Dinsdag» ea u Te ko°p: zVT Heerenrijwiel mt., ]1n!*Uw viN LIMMERHOEK n 18, te zamen 5, antle met w"- maanden gebruikt'*.! °°8' 'fetb! merk Simplex ee" kaow3 Adres KANAAL^g}*?- Inkoop tegen denT?" 1 Flesschen, Jampott?^®" pTr«» vatl Couranten en ^°mpei, huis gehaald. 3len' Word™ RAMEN 2. onde, letter T 480 bar wie heeft een goedI o.T Tooverlantaarn of geïï toestel te koop? Hondsbosschelaan J 49 Hen0o Tc koop gevraagd: ouderTwTT"""^ Fornuis. Tevens oud kleed naaimachine. Brieven maf - en een le"er W 4» Te koop uit netten inboedlTTT"" Deventer vloerkleed en een halK Prima schrijfbureau 20, pracht S' jumeaux, stoelen, tafels enzTv jes). DEKKER, Spoorstraat 5 P* van Tc koop prima Damesrijwiel met lamp ®emge P«ma Stofzuigers 120 vblt en 220 volt vanaf 9.00. Te bevragen by JAAP SCHIPPER, Rijwielhandel Favoriet, Hekelstraat 28. Te koop: twee groote Fornuizen, 6 kleine Fornuizen, Kachels vanaf 3.50 twee pers. Ledikant, Bedden, Ma trassen, Kapstokken, enz. H. PANDER, Voormeer 2. Te koop z. g. a. n.: Vulkacheltje, 3 declige Spiegel, Spiegelglas enz., bij J. H. KLUFT, Oudegracht 158. Ernstige val. - Gistermiddag is de 31« jarige mevr. E. MullerGaedske in de Zo« merhofstraat gevallen. Zij kreeg een schede!' basisfractuur en een hersenschudding. Pel auto van den G.G.D. is zy naar het zieken huis aan den Bergweg vervoerd. Distributie van spiritus. - De minister van economische zaken maakt bekend, dat de directeur van de sectie spiritus van het rijksbureau voor chemische producten den dispensatie termijn voor normale transacties in spiritus heeft verlengd tot 28 November 1939. $OOOQOOO Donderdag 9 November. HILVERSUM. 301,5 M. (AVRO- uitz.) 8.ANP-ber., gr.pl. 10. Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest. 11.Voor de vrouw. 11.15 Omroep orkest en solist. 12.30 Gr.pl. (12.45 ANP-ber.) 1.Het Puszta-orkest. 1.30 Het Avro-Aeolian-orkest. 2. Voor de vrouw. 2.30 Verv. concert. 3.Brei- en borduurcursus. 3.45 Gr.pl. 4.Vbor zieken en thuiszit tenden. 4.30 Avro-Musette-ensemble en soliste (opn.) 5.Avro-Week- kaleidoscoop. 5.25 Gelukwenschen. 5.30 Avro-Amus.-orkest en solist. 6.30 Sporthalfuur. 7.Voor de kin deren. 7.05 Vroolijk progr. voor mi litairen. 7.30 Engelsche les. 8. ANP-ber., mededeelingen. 8.20 Het Concertgebouworkest en solisten. 9.10 Causerie: Shakespeare en wij. 10.40 Gr.pl. 11.ANP-ber., hierna Avro-dansorkest. 11.4012.Or gelspel. HILVERSUM, 1875 en 414,4 M. (8.—9.15 en 11.—2.— KRO, de NCRV van 10.—11.— en 2.—12.—). 8.— ANP-ber. 8.05—9.15 en 10.— Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pL 11.30 Godsd. halfuur. 12. Ber. 12.15 KRO-orkest. (12.45—1.10 ANP-ber., gr.pl.) 2.2.55 Hand- werkuurtje. 3.Viool en piano en gr.pl. 3.40 Gr.pl. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gr.pl. 5.Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Gr.pl. 5.45 Orgelspel. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.Ber. 7.15 Boekbespr. 7.45 Metaalbewerking, causerie. 8.ANP- en herh. SOS- ber. 8.15 NCRV-Harmonie-orkest en gr.pl. 9.De groeiende kerk in een ontredderde wereld,causerie. 9.30 AU Round-sextet. (10.10.30 ANP- ber., act. halfuur). 11.15 Gr.pl. 11.5012.Schriftlezing. ENGELAND, 391 en 449 M. 9.50 10.20 Variété. 11.20 Orgelspel. 11.40 Causerie. 11.55 Gev. progr. 12.20 Ber. 12.351.20 Orkestconcert. 2.20 Dansorkest. 2.55 Solistenvoordracht. 3.20 Ber. 3.35 Causerie. 3.50 Revue- uitz. 4.20 Kinderuurtje. 4.50 BBC- Theater-orkest. 5.20 Ber. 5.35 Cau serie. 5.50 Variété. 6.20 Radiotoo- neel. 6.50 Mededeelingen. 7.20 So- listenvoordr. 7.35 Variété. 8.20 Ber. 8.35 Causerie. 8.50 Orkestconcert. 9.20 Korte avondwyding. 9.40 BBC- Harmonie-orkest. 10.20 Radiotoo- neel of gev. progr. 10.50 Dansmu ziek. 11.20—11.35 Ber. RADIO PARIS, 1648 M. Geen op gave ontvangen. KEULEN, 456 M. Rijksuitz.: Feest dag der N.S.D.A.P. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.. 1120 Gr.pl. 11-50 Omroeporkest! 12.50—1.20, 4.20, 5.50 en 6.20 Gr.pl 7.20 Ontspanningsprogr. voor sol soldaten. 7.50 Le lac d amour, op rette. 10.10.20 Gi.pl» DEUTSCHLANDSENDER, 15 Rijksuitz.: Feestdag der N.S.D.A"- GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: HUversum. Lijn 3: Keulen 8.—H-2 - _.13.35 VI. 11.20—13.20, K-U enl3.2J'Scot. Danmarks Radl°, BruSSèl VL tish Reg. 15.50—16.20, l7l0 A 16.20-17.10, Damnarks R 18 20, VL j -17.35, Brussel Fr.17. 5„ yl 18.20-19.20, Fr. 19£° 20.20- 9 19.50-20.20, Beromunster^^ g 21.20, Brussel vi- 19.50—20.: 21.20, B-a,- D.sender 22.2024. i 20 Scot- Lijn 4: Brussel VI 8.-8^ F, tish Reg. 8.20-11;'Reg. 13.30-- j 1.40-12.20, Scot ish K 8 gcottlSh 12.50, Parijs R'12"!, sei Fr. I6-20 Reg 14.20-16.20, Brussel g0_l7.35, 16.50, Scotg -19 30;wU 0 20-20.35, Par 2 Scottish Reg- 2U^U 21.80—'ut 20,35-21* -24.—. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6