TEGEN DE WET ^AKKERTJE LusteÈoos? Buitenlandsch beleid van de regeering goedgekeurd. Hoords«h® Staatshoofden Arrestaties te Hengelo en Arnhem. uniformstukken. Uitgebreid onderzoek in de Denekampsche uniform kwestie. Inspecteur van politie verhoord. Ontwerp kinderbijslag verzekering. PARLEMENT Initiatief tot bemiddeling vindt algemeen instemming. De postbegrooting door de Tweede Kamer aan genomen. JeuiUetoa tweede BLAD. betuigd instemming met vredesinitiatief. regeerinpspersdienst meldt, dat ^koningen van Denemarken, Ndor- _en en zweden evenals de presi- t van Finland aan H.M. de konin- e„ aan koning Leopold tele- j^mnien hebben doen toekomen, deze staatshoofden hun ^haesie betuigen met het initiatief r bevordering van het herstel van den vrede, hetwelk Dinsdag door de ,ouvereinen van Nederland en Bel- gié is genomen. Vreemdelingen kochten Over de arrestatie van vier vreemdelin gen te Hengelo vernemen wij nog het vol- ''ninsdagavond omstreeks half acht kwam den winkel van een militairen kleermaker f neventer een vreemdeling, die Neder- landsch met een zwaar Duitsch accent sprak. Hij informeerde naar kepi's, doch kon niet gen voor welk militair wapen, artiHerie, avalerie, of infanterie, het kleedingstuk bestemd 'was. Hij koos ten slotte een infan te kepi voor een onderofficier, maat 56. Het heette, dat een militair bij een feestje \,n gat in zijn kepi had gebrand en nu wil den vrienden den militair een nieuwe pet «even. De kleermaker had alleen maar een officierskepi, maat 56, bij de hand, maar daar was bij den klant geen bezwaar tegen, want de militair zou de kepi zelf wel veranderen. De kleermaker vroeg nog voor wie de kepi bestemd was en de vreemde ling zeide: „voor J a n z e n". De manier, waarop hij dezen naam uit sprak, wekte achterdocht. De kleer- jnaker kreeg den indruk, dat de vreemdeling dezen naam noepide, omdat het een veel voorkomenden naam is. De kleermaker kreeg meer en meer argwaan en merkte op, dat onbevoegd gebruik maken van militaire goederen leelijke gevolgen kon hebben. De klant werd toen zenuwachtig. Op dat oogenblik kwam een juffrouw, die bij den kleermaker in dienst is, binnen. Zij zag de kepi, die verkocht zou worden, en zeide aan haar patroon, dat deze kepi al verkocht was. Toen koos de klant al weer een andere kepi en nu een, bestemd voor een vaandrig, maat 58. Dat hoofddeksel was natuurlijk te groot, maar mij zou er wel een stukje papier in leggen. Daarna is de keus weer veranderd en nam de klant ten slotte genoegen met een «nderofficierskepi, maat 58. Dat daarop het cijfer 11 prijkte, was geen bezwaar. De klant verwijderde zich en de kleerma ker liet hem volgen. De vreemdeling reed met een auto weg, tezamen met eenige an dere heeren. De juffrouw noteerde echter het autonummer en dat leidde tot de arrestatie van vier vreemdelingen te Hengelo. „Voor een tooneelvereeniging". De politie te Arnhem heeft gister middag een Duitschen tandarts uit Anholt, bij Gendringen, gearres teerd, die bij een opkooper een kepi van het Nederlandsche leger en een paar witte nestels, zooals de militaire politie op de uniform draagt, kocht. De politie had den man gezocht en bleef hem nog eenigen tijd na den koop volgen. Daarna volgde zijn arrestatie. De tandarts beweert, dat de gekochte at tributen bestemd waren voor een tooneel vereeniging. Onderzocht wordt thans in hoeverre deze zaak verband houdt met de bekende Dene- kampsche zaak. Voorraad zeep in beslag genojinen. - De gemeentepolitie van Baam heeft gisteren bij een wasscherij aldaar wegens het vormen van 'n te groote voorraad, 1400 kg zeep en zeeppoeder in beslag genomen. Proces-ver baal is opgemaakt. ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 9 NOVEMBER 1939. Gistermiddag heeft de justitie met kracht het onderzoek voortgezet in de geheimzin nige zaak betreffende de Denekampsche uniformkwestie. Den geheelen middag is de inspecteur van politie G. te Amsterdam, tegen wien ver denking was gerezen, dat hij meer van deze zaak afweet, verhoord door den rechter commissaris mr. Plug, inspecteur Heyink en de Almelosche wachtmeesters van de mare chaussee C. A. van Wolferen en J. v. d. Veen. Ook is een deel van het gister in beslag genomen materiaal, brieven, boeken e.a. pa pieren, geschift en nader onder de loupe genomen. Zooals men weet, is reeds Dinsdagavond een onderzoek ingesteld bij de woning van den Amsterdamsche inspecteur in de Vijzel straat. De inspecteur was echter niet thuis, daar hy in dienst is en in Bussum is ge legerd. De inspecteur is naar Amsterdam gegaan om daar verklaringen af te te leggen. In den namiddag is in de woning van den inspecteur in de Vijzelstraat een onderzoek ingesteld, dat meer dan een uur in beslag nam. Den geheelen dag had een rechercheur voor de deur van de woning gestaan. Onop vallend liep hij voor het huis heen en weer. Het was ruim half zes, toen twee auto's met justitie en recherche arriveerden. De inspecteur van politie ontsloot zelf zijn deur en ging de woning binnen, vergezeld van den rechter-commissaris mr. Plug, in specteur Heyink van de politieke recherche, de wachtmeesters van Wolferen en van der Veen en eenige Amsterdamsche rechercheurs. Het onderzoek nam meer dan een uur in beslag. Intusschen bleven vele voorbijgan gers een oogenblik staan om te informeeren wat er aan de hand was. Ook de hoofdverdachte in deze zaak, A., was naar de woning van den inspecteur overgebracht en aanwezig bij het aldaar voortgezette verhoor. Om ruim half zeven verscheen het gezelschap weer. Naar wij vernemen, zou ook nog een onderzoek wor den ingesteld in het militaire verblijf van den inspecteur te Bussum. ONGEOORLOOFDE BELANGSTELLING VOOR VERSTERKINGSWERKEN. De marechaussée heeft gistermiddag op strand Muiderberg een Nederlander aange houden, die in Duitschland werkt en hier met verlof was. De man hield zich verdacht en langdurig op in de omgeving van een in aanbouw zijnd versterkingswerk. JONGEN DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is een ernstig ongeluk ge beurd op den weg RijssenNijverdal. Ter hoogte van het daar gelegen woonwagen kamp liepen vier kinderen. Toen uit de richting Nijverdal een auto naderde, be stuurd door een inwoner uit de gemeente Bornerbroek, werd, door tot nog toe onop gehelderde oorzaak, het 14-jarig zoontje P. van de weduwe Hindriks, door de auto aan gereden en zoo ernstig gewond, dat de dood vrijwel onmiddellijk intrad. Blijkens het Voorloopig Verslag over het ontwerp van wet houdende wettelijke rege len inzake kinderbijslagverzekering gaven verscheidene leden .ofschoon in het algemeen de wenschelijkheid van steun aan groote ge zinnen erkennende, uiting aan verschillen de bezwaren tegen den hier voor zoodanige steunverleening gekozen vorm. Zoo achtten zij het tusschen den kinderbijslag en de loon regeling gelegde verband op zich zelf on juist en duchtten zij daarvan bovendien een drukkende werking ten aanzien van het loonpeil. Zij zouden de voorkeur hebben ge geven aan maatregelen in overeenkomstigen zin, als ter verlichting van de lasten van het groote gezin zijn getroffen op het gebied van de belastingen, de woningvoorziening, de moederschapszorg, de schoolgeldregeling. Verscheidene andere leden juichten de indie ning van het wetsontwerp toe. Zij brachten hulde aan 's ministers voorganger, die in zijn korte ambtsperiode meer dan een goede wet in het staatsblad wist te brengen en ook voor het actueele vraagstuk van de kinder bijslagverzekering een oplossing vermocht voor te bereiden. Daarnevens spraken zij er hun voldoening over uit, dat de tegenwoordige bewindsman het wetsontwerp heeft willen handhaven en de verdere verdediging er van voor zijn rekening heeft genomen. In het algemeen konden deze leden zich zeer wel vereenigen met de wijze, waarop in het ontwerp is getracht het beginsel, waar in de gedachte eener wettelijke kinderbij slagregeling haar basis heeft, tot toepassing te brengen. VAN EEN NEUTRAAL STOOMSCHIP, DAT GEEN NEDERLANDSCH SCHIP GEWEEST KAN ZIJN. Blijkens mededeelingen van Nederland sche dagbladcorrespondenten in Berlijn is in de Duitsche pers een bericht opgeno men over een neutraal stoomschip, met hout geladen en waarin Nederlanders zou den deelhebben, hetwelk in het Keizer Wilhelm kanaal door de Duitsche controle was vrijgegeven, omdat het Nederland als bestemming aangaf, doch later door een Duitsch oorlogsschip zou zijn betrapt, wijl het in de Noordzee naar Engeland koers zette. Uit dit bericht zou gelezen kunnen worden, dat het hier een Nederlandsch schip betrof. Dit is echter niet het gevaL Ons wordt van bevoegde zijde medege deeld zulks mede in verband met de naam van het betreffende schip dat er slechts één Nederlandsche motorschip motorschip „Margaretha" bestaat, welk schip in geen jaar in de Oostzee is geweest, doch het laatste jaar geregeld tusschen Kings Lynn (Wash Bay) en Rotterdam heeft gevaren. Het in de Duitsche pers vermelde kan dus niet slaan op een Ne derlandsch schip. Bovendien deelt dezelfde bevoegde zijde mede, zich niet te kunnen voorstellen, wie bedoeld kunnen zijn met Nederlanders die in het schip zouedn deel hebben. A. C. Waller overleden. - Gisteravond is te Amsterdam op 65-jarigen leeftijd over leden de heer A. C. Waller, sinds 1921 pre sident-directeur van de N.V. Oliefabrieken Calvé te Delft. (Van onzen parlementairen medewerker). De Tweede Kamer is gistermiddag nog, na de afhandeling van de Postbegrooting, be gonnen met het debat over de begrooting van Buitenlandsche Zaken. De actualiteit van het onderwerp in verband met de her nieuwde „aanbieding van goede diensten'' door onze koningin en door koning Leopold, noopt ons aan het buitenlandsch beleid van daag den voorrang te geven. Niet alle daarvoor in aanmerking komende leden zijn aan het woord geweest, doch uit hetgeen de verte genwoordigers »'an vier groote fracties hebben opgemerkt, valt reeds af te leiden, dat het buiten landsch beleid onzer regeering en speciaal haa- neutraliteitspolitiek de volle instemming der Kamer heeft. In het bijzonder werd waardeering uitge sproken voor de nieuwe poging der vorsten der lage landen om de strijdende partijen aan de conferentietafel te krijgen. Geen der sprekers verzuimde zijn beste wenschen voor het welslagen daarvan te uiten. Ook de verschijning van het Oranjeboek over de stappen, welke door het ministerie van Bui tenlandsche Zaken waren ondernomen om de regeeringen van de strijdende landen in het Westen schendingen van onze neutrali teit of van het volkenrecht of internationale positieve recht voor te houden en daartegen te protesteeren, werd met ingenomenheid begroet en de openhartigheid daarvan ge prezen voorzoover de minister mededeelin gen in het openbaar kon doen. Waarmede de sprekers, de heeren Bongaerts (r.k.), Rutgers van Ro zenburg (c.h.), van der Goes van Naters (s.d.) en Bierema (lib.) zich eveneens bezig hielden, was de vraag, hoe de volkengemeenschap, als de vrede tot stand komt, opge bouwd zal moeten worden. Men was het er over eens mét de re geering dat de Volkenbond moet blijven bestaan, maar ook dat er aan zijn vorm en opzet heel wat zal moeten veranderen, wil hij werkelijk dienstig zijn voor de organi satie van den vrede. Wanneer vrede gesloten wordt, moeten de fouten van Versailles wor den vermeden. Op dit punt bestond weinig verschil van gevoelen tusschen de zooeven genoemde afgevaardigden. De in de laatste jaren zoozeer verbéterde betrekkingen met België hadden eveneens hun aandacht; vrij wel eenstemmig was de aandrang om deze betrekkingen vooral op economisch gebied te verbeteren. Ir. Bongaerts zag tal van mo gelijkheden voor een intensiever verkeer, niet alleen op het terrein van handel, nij verheid en scheepvaart, maar ook op cultu reel gebied. De binnenwateren tusschen beide landen, nu nog sterk geïsoleerd, kun nen een betere aansluiting vinden; dit is ook het geval voor de spoorwegen en het wegennet. Het Oranjeboek. De redevoeringen waren gisteren merk waardig kort, hetgeen niet te verwonderen valt wanneer men een groote eenstemmig heid over de voornaamste punten van het regeeringsbeleid heeft geconstateerd. Maar ook zeer beknopt waren ze over het Oranje boek en de kwesties, die daarin worden be handeld. Dr. Bierema (lib.) ging er nog het verst op door; het was net of er een zekere schuwheid bestond om er over te spreken Maar ook de liberale afgevaardigde drukte zich gereserveerd uit. Hetgeen op zichzelf, in de tegenwoordige omstandigheden zeer te prijzen valt. Hij keurde de krachtige hou ding der regeering ter verdediging van onze vrijheid ter zee goed, maar hij drong er op aan, dat van de oorlogvoerenden, die onze scheepvaart thans zoo bemoeilijken, zal wor den verlangd, dat zij althans de organisatie van hun controle zoo verbeteren, dat het oponthoud zoo kort mogelijk voor onze schepen is. Bepaald onjuist achtte hij het, dat onze schepen zich eigener beweging by de controleposten gaan aanmelden en dat ze niet wachten tot ze worden opgebracht. Dr. Bierema was het eveneens, die den minister vroeg of hij iets kon mededeelen omtrent de vredesstappen der souvereinen van Ne derland en België; al nam hy het wel aan, toch was z.i. uit het communiqué onvol doende gebleken, dat die stappen de volle dige instemming der regeeringen hadden. De smokkelaffaire. De heer van des Goes van Naters (s.d.) vroeg groote waak zaamheid der regeering ten aanzien van de in Nederland gevoerde propaganda met geschriften van de Fichtebund en ook haar aandacht voor de groote bezetting van de Duitsche legatie en -consulaten. Wederom bracht hij naar voren dat de nat. soc. pers hier te lande door haar manier van schrijven onze neutraliteit in twijfel doet trekken en hij verzocht ook in dit licht de Denekampsche uniform affaire te bezien, waarbij een n.s. b.-er is gearresteerd, die voor smokkelen van Nederlandsche uni formen de auto van zijn vader ge bruikte, Statenlid van de n. s. b. voor Overijssel. Vandaag wordt het debat ver volgd. Postbegrooting aangenomen. Voordat de begrooting van Buitenland sche Zaken aan de orde kwam, werd zoo als reeds werd gezegd, de Postbegrooting afgedaan; ze werd z. h. s. aangenomen. De heeren Sweens (r.k.), Wendelaar (lib.), Amelink (a.r.), de Visser (comm.). Krijger (c.h.), Zandt (s.g.) en Dieters (n. s.b.) hebben nog gesproken. De eerstge noemde heeren brachten punten ter sprake die nog niet door anderen waren behan deld, de heer Sweens in het bijzonder de organisatie van den wereldomroep, waar omtrent hij inlichtingen vroeg en waarvoor hy geen belasting wenschte te zien opge legd aan radioluisteraars, die geen lid zijn van een of ander omroepvereeniging, gelijk de regeering voornemens schijnt te zyn; verder had hij het over te hooge precario rechten, geheven, van radiodistributie-on dernemingen. Mr. Wendelaar keurde het af, dat de voorzitter van de Nozema (Ned. Omroep Zender Maatschappij) die op het oogenblik minister van Justitie is, voor zijn bemoei ingen een salaris van 1800 krijgt. Ook de heer Amelink (a.r.) achtte de figuur wei nig gelukkig. Minister van Boeijen heeft hierop geantwoord, dat tegen die combina tie redenen van staatsbelang zich niet ver zetten en voorts, dat men er geen idee heeft van de hoeveelheid werk, door dezen functionnaris voor de totstandkoming der Nozema verzet en nu nog gepresteerd, tot hetwelk de tegemoetkoming in geenerlei verhouding staat. Mr. Wendelaar critiseer- de eveneens de houding van de radio-om- roep-controle commissie ten aanzien van een door hem voor de radio voorbereide redevoering op een liberalen hoogtijdag, zoodat hij van het houden van die rede heeft moeten afzien. Als men nu eenmaal politiek in de aether toelaat van r. k., a. r. en s. d., moet ook het liberale geluid zich kunnen laten hooren. De minister ant woordde hierop, dat hij in het geheel geen zin had den zwaren strijd om den zendtijd te heropenen en wees, wat de bedoelde re devoering betreft er den heer Wendlaar op, dat hem niet was gebleken, dat de com missie te ver was gegaan; zij heeft zich ge houden aan de geldende normen en daaraan de rede getoetst. De overige sprekers van gistermiddag behandelden grootendeels per soneelsbelangen of technische aangelegen heden. Minister van Boeijen heeft allereerst het bedrijfsbeleid verdedigd, dankend voor de gebrachte hulde, maar daarna doen uitko men, dat de tijden groote onzekerheid in houden, zoodat scherpe lijnen op het oogen blik niet kunnen worden getrokken. Tariefsverlagingen zijn dan ook niet verantwoord. De minister zal al tevreden zijn indien over 1940 de normale winst kan worden uit gekeerd en normaal kan worden afgeschreven. Met sommige leden kon hij het eens zijn, dat het beter zou wezen om den steun van de P. T. T. aan de K. L. M. niet op de Post begrooting te laten verschijnen, maar het daarvoor bestemde bedrag te zetten op de gewone begrooting; het schijnt echter dat de minister daarin geen verandering kan aanbrengen. In de richting van verbetering van de post- en telefoondiensten op het platteland zal worden doorgegaan. Met den wereldomroep zal de minister, zoodra de bgrooting van binnenlandsche zaken is af gewerkt zullen bezighouden; ook zullen dan de kwesties met de precariorechten het bedrijf aan de orde komen. Uitvoerig heeft de minister betoogd, dat het bedrijf nu een maal niet zonder een vrij groot aantal ar beidscontractanten kan, omdat er vaak tijde lijk werk valt op te knappen; de zaak is bij de Centrale Commissie voor georgani seerd overleg. Wat de overige personeels belangen aangaat, zeide hij na te zullen gaan of de nachtdiensten over wat meer personen kunnen worden verdeeld. Ver schillende verbeteringen zyn in het afge- loopen jaar tot stand gekomen, o.a. bij den besteldienst. De hulpbestellers krijgen een vaste aanstelling als hulpbesteller wan neer zij meer dan 6 uur dienst doen. De klachten van het giropersoneel over een te groot aantal straffen zullen worden onder zocht; er zal worden nagegaan hoe de euve len kunnen worden weggenomen. Na korte replieken werd de begrooting goedgekeurd. Naar h«t Engelscb wan MARTIN PORLOCK. 66) Het was een ongelukkige foto. Behalve de kraag, de helm en de lange Piekerige vlassnor was er niets in het rampzalige konterfeitsel dat ook maar in e verste verte deed vermoeden dat het een öiensch moest voorstellen. Onder deze on gewilde parodie op den heer Ernest Bigg- eswade stond nog een kleinere foto. Het y*as een opname van een hoek van een ondensche straat en wel een van de aller- /lej\tigste soort. Het onderschrift er van de: „Gatesend Road, Fulham. Dit is arru^ waar°P a8ent Biggleswade (zie ®l op Pagina 12) handgemeen werd e X, den Onbekenden Moordenaar". II. v^Jane Frensham ging naar de telefoon en zii°e^ 6611 nummer io Mayfair aan. Terwijl het toestel wachtte tot zij verbin- kerë zag ZÜ in den geest een vlek- helmn' ^^dalige bustefoto, van een ge- zich pn' kreedgeschouderden man voor man h Was n'e*s 'n Het gezicht van den w f haar bekend voorkwam, en toch s er iets ondefinieersbaars in de manier waarop hij zijn hoofd hield, dat allen twij fel bij haar weggenomen had, niettegen staande den langen, piekerigen vlassnor waar geen snor behoorde te zijn. Het nummer in Mayfair antwoordde nu. Een stem zei, dat het erg jammer was, doch dat sir Christopher Vayle niet thuis was. Nee, hy had geen boodschap achtergela ten waar hij bereikt kon worden. Wensch te madame dat sir Christopher Vayle haar onmiddellijk bij zijn thuiskomst opbelde? Jane hing den hoorn weer op den haak en liet dezen een oogenblik zoo hangen, nam hem toen weer op en vroeg vervol gens een nummer in Knightsbridge aan. Ook dit nummer liet niet lang op zich wachten. Nee, een stem zei dat het hem erg speet, maar de heer Nicholas Re vel was niet thuis. Nee, het was niet bekend hoe laat de heer Nicholas Revel weer te rug zou zijn. Nee, het was jammer genoeg ook niet bekend waar de heer Nicholas Re- vel zich op het oogenblik ophield. Jane belde af. Juist toen zij zich om keerde om weer naar de bibliotheek terug te gaan, hoorde zij een sleutel in de bui tendeur steken. Hector Frensham kwam binnen. Jane kuste hem en kon nauwelijks haar ontroering verbergen. Zeker, het was waar, dat haars vaders oogen weer schit terden en dat de harde, strakke uitdruk king van zijn gezicht weer getuigde van zyn ouden strijdlust. In zooverre was hij de oude Hector Frensham, dien zij altijd gekend had. Maar het was ook waar, dat hij er als een oude, doodvermoeide, zieke man uitzag. HOOFDSTUK XXV. Jane ergert zich. Jane Frensham stond met haar rug naar den haard gekeerd in de bibliotheek van no. 14 Gordon Place. Haar wangen met een vlammend rood overtogen en uit haar oogen spatten gevaarlijke vonkjes. Zij stond kaarsrecht, zoodat geen centimeter van haar lengte verloren ging. Een indruk wekkend en schoon toonbeeld van edele verontwaardiging! Zij keek van het ge zicht van Christopher Vayle, dat een neer slachtige uitdrukking had, naar het gezicht van Nicholas Revel, dat zooals gewoon lijk hetzelfde minzame, nietszeggende glimlachje vertoonde. Jane stampte nu op den grond. „Wil een van jullie tweeën me nu ant woorden, of niet!" siste Jane tusschen haar blanke tandjes. „Natuurlijk!" zei Nicholas Revel op een sussenden toon. Jane keerde zich heftig tegen hem een kleine furie gelijk. „Houd jij je mond!" zei ze en keek nu haat verloofde aan. „Christopher! Is die belachelijke foto in de Banner van jou, of niet? Christopher Vayle keek Nicholas Revel aan, van wiens gezicht geen oogenblik de lachende uitdrukking week. „En wat is er met jullie beiden eigenlijk aan de hand?" riep Jane uit. „Den eenen dag nog water en vuur en den volgenden dag de dikste vrienden!" Christopher Vayle haalde eens diep adem. Hij zette zijn breede schouders uit en scheen plotseling nog kolossaler afme tingen aan te nemen, dan hij al had. Hij nam een grooten stap in haar richting en stond nu dicht bij haar. Hij keek op haar neer en zei: „Je bent een kleine kwelgeest. Ik houd van je en ga met je trouwen. Maar een ding moet je nog leeren, namelijk dat kleine vrouwtjes zich bij sommige gele genheden wel mogen laten zien, maar zich niet mogen laten hooren!" Jajie's oogen geleken twee vurige kar bonkels. „Als die belachelijke foto in de Banner van jou is als die bespottelijke Biggleswade-geschiedenis een fantastisch plan van jou en dien anderen dwaas is als al dit boerenbedrog wil zeggen, dat je werkelijk politieagentje speelt om te pro- beeren of X je vermoorden wil, een expe riment, dat hem naar alle waarschijnlijk heid gelukken zal, dan dan spreek ik nooit meer tegen je!" De heer Revel knikte wysgeerig. „Zeer logisch!" „Houd jij je mond!" riep Jane uit. „Christopher, als ik het goed geraden heb en je gaat er mee door dan ver- wensch ik je, groote idioot die je bent! Ik houd nu eenmaal van je en ik zie niet in, waarom „Nu is het genoeg", zei Christopher Vayle. Hij deed een halven stap naar vo ren en tilde Jane hoog van den grond. „Mondje toe cn laat ik je nu niet meer hooren!" zei Christopher. „O! zei Jane toen ze weer op haar eigen beenen stond. Met groote oogen, waarin boosheid en wrok tevergeefs met liefde en angst om den voorrang streden, keek zij naar Chris topher, die naar de deur liep. Hij draaide zich nog even om en zei tegen Nicholas Revel: „Toe, kom mee", en was toen ver dwenen. Jane was woedend op zichzelf zij kon haar brandende tranen niet langer inhou den en vergat totaal de aanwezigheid van den heer Revel. Van de aanwezigheid van den heer Revel werd zij zich pas bewust, toen zij een arm om haar schouders voel de. Zij keek op en schrok. Zy werd zoo maar gekust. „O!" zei Jane en kon geen woorden meer vinden. De heer Revel glimlachte. „Verplichting!" zei hij. Jane bleef alleen achter en staarde we zenloos naar een twee maal achtereen ge sloten deur. H. Gatesend Road ligt tusschen Fulham Road en King's Road in het Putney End. Het schijnt, gelyk zoo veel van zijn mis troostige buren, geen enkel nut te hebben. Het begint nergens en het eindigt nergens. Het dient niet eens als doorgang tusschen twee straten van eenige beteekenis, doch verbindt alleen maar Cattering Road met Boswell Gardens, twee straatjes, die al even doodsch en nutteloos zy*» als Gatesend Road zelf. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 1