„,;ZSTervêcE?e5SS^ AMSTERDAMSCHE BEURS oterleek schermerhorn hensbroek schagerbrug stompetoren oudkarspel heiloo wieringerwaard uitgeest castricum nieuwe niedorp heerhugowaard bergen verfraai uw bi^uotrèir drankwet! a. koelma, Secretaris. gmee8ter- scheepvaartlijnen; él1/, 100 DERDE BLAD Zondag gaf K. n. K. voor een geheel gevulde zaal in het café van den heer O. de Vries haar eerste winteruitvoering, geti teld „Menschen in botsing". Het stuk viel oy het publiek in goede aarde, vooral door dat het uitstekend werd gespeeld. Bij een gezellig bal bleef men nog geruimen tiju bijeen. Blyde thuiskomst, Het was Zaterdagavond een avond van dankbare vreugde in het gezin van den heer van Setten van der Meer, toen hun oudste zoon als lid van de bemanning van de Simon Balivar behouden thuis kwam. Kange uren had de familie in de voorafgaande week meegemaakt. „Ons Belang" Algemeene buitengewone ledenvergade ring van de Tuinbouwvereeniging „Ons Be lang" op Donderdag 23 November 's avonds 7 uur in café Kossen ondter voorzitterschap van den heer Joh. Koning. Van enkele leden was een schrijven ont vangen, gericht tot het bestuur over het veilen van de niet-gangbare producten te Broek op Langendijk. Het antwoord hierop ir, dat sommige producten, die aan de L.G.C, niet gangbaar zijn, op andere veilingen mo gen worden geveild. Artikelsgewijze werden de statuten van de L.G.C. behandeld. Men bleek algemeen tegen art. 14. Aan de L.G.C. zal bericht worden, dat de vereeniging „Ons Belang" te Hensbroek de statuten op grond van art. 14 niet goed kan keuren. Het huishoudelijk reglement werd zonder opmerkingen doorgewerkt. In de statuten van de plaatselijke vereeni ging werden ten aanzien het doel der ver eeniging (art. 2) enkele punten toegevoegd, zooals het houden van lezingen, tuinbouw- cursussen enz. Art. 14 van de statuten werd door de vergadering niet aangenomen. Art. 7 van het huishoudelijk reglement van de tuinbouwvereenigingen werd niet geac cepteerd. Tot afgevaardigden voor de algemeene vergadering werden benoemd de heeren Jn. Volkers, D. Groot, Joh. Doornspleet, Jn. Swinkels, W. Leegwater en 4 leden van het bestuur. Algemeen Belang IJsclub. In de zaal van den heer Zuidschar- woude werd een ledenvergadering gehou den van de vereeniging tot behartiging van algemeene belangen in de Zijpe en ijsclub „De Eendracht". Medegedeeld werd, dat het om financieele redenen niet mogelijk is een douche-inrichting te plaatsen, waarover in een vorige verga dering werd gesproken. Door het polder bestuur is een zandbank in de Egalement- sloot te Schagerbrug verwijderd ten be hoeve van het verkrijgen van een goede ijsbaan. Aan het Polderbestuur zal wor den verzocht den weg bij het postkantoor te verbeteren. De rekening der laatstgehouden huis- vlyttentoonstelling werd vastgesteld met een batig saldo van 10,48 'A. De reke ning van de ijsclub beliep in ontvangst 194,95, in uitgaaf 140,50 en had een batig saldo van 54,45. Bij den penning meester van de ysfeestcommissie was voorts nog een bedrag van 7,53 in kas. Als bestuursleden werden herkozen de heeren W. J. van Loenen, P. Vries, M. Schipper en W. L. Correljé, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer N. Ligthart, werd gekozen de heer P. J. Renooij. Tot leden der ijsfeestcommissie werden benoemd de heeren P. Vries, M. Schipper, N. Ligthart, G. van der Werff en het hoofd der school. Zoodra de omstandig heden het toelaten, zullen door deze commissie ijswedstrijden voor schoolkin deren worden georganiseerd. De huisvlijttentoonstelling, welke in het a.s. voorjaar zou worden gehouden, werd uitgesteld tot het najaar van 1940, mits de tijdsomstandigheden het toelaten. Een uitvoerige bespreking vond plaats over het al of niet beperken van de inzendin gen tot de inwoners van de gemeente Zijpe. De vergadering was in meerderheid vóór vrije inzending, doch de beslissing hierover zal worden gelaten aan de ten toonstellingscommissie. Deze commissie zal ook onder oogen hebben te zien de mogelijkheid van het organiseeren van een floraliatentoonstelling. Op voorstel van den heer Van der Poll werd besloten het Gemeentebestuur te verzoeken de jaarlijksche paardenmarkt meer binnen de bebouwde kom van het dorp te houden. „De Schermeer". Zaterdag vergaderde de vereeniging van land- en tuinbouwers „De Schermeer" in café Kamsteeg onder leiding van den heer Jb. de Boer, die de slechte opkomst betreur de. De voorzitter las de nieuwe statuten en het h. h.-reglement der L. G. C. voor. De heer Hemke oefende critiek uit op art. 14 van de statuten, besloten werd den afgevaardig de naar de algem. verg. op te dragen, de be zwaren daar naar voren te brengen. Ook het nieuwe ontwerp van staten en h. h.- reglement der ver. „De Schermeer" werd behandeld; art. 15 werd onder de loupe ge nomen. Tot afgev. naar de alg. verg. op 13 Dec. werden benoemd de heeren Hemke en Schelling, tot plaatsvervanger de heer J. Madderom. De heer Jb. Bakker bracht ver slag uit over het gebruik van de aardappel- denatureermachine. Aan bruikloon was 66.32 ontvangen. Gezien het vele werk voor dengene, bij wien de machine gestald is, werd besloten 1 25 bewaarlpon te geven. Men zal trachten een wagentje te koopen, waarop zij geplaatst kan worden. Kruideniers-examen. Onze plaatsgenoot, de heer P. Tromp, slaagde te Amsterdam voor het examen vakbekwaamheid kruideniers. DE L.E.T.T. De L.E.T.T. hield Zaterdagavond een vergadering in „De Onderneming". De voorzitter, de heer A. Schrooder, deelde mede dat de zaak met de Holl. Mij. Van Landbouw afgewikkeld is. Ingevolge het op de vorige vergadering genomen besluit is een andere rekening uitgebracht, waar in alle schulden dus ook van het oude bestuur zijn opgenomen. De geheele schuld is 905.72, in kas was op 11 Octo- ber j.1. 62.86, hierbij komt nog de con tributie 1939. De rekenine is goed, aldus de penningmeester, de heer Kostelijk, doch dat deze betaald moet worden door de L.E.T.T., betwistte hij. De voorzitter zeide dat de leening bij de Boerenleenbank be taald moet v orden, doch hiervoor zijn 7 leden borg. De heer van Gemeren zeide dat het tegenwoordige bestuur de schuld heeft overgenomen al wil dat niet zeggen dat het die moet betalen. Uit een overge- legden brief bleek duidelijk dat de be stuursleden van het oude bestuur wilden liquideeren; men rekende er blijkbaar op dat het geld nooit meer terug zou komen. De voorzitter vond het niet juist om rente te betalen voor de aandeelen a 10 en het oude bestuur voor de schuld a 500 te laten zitten. De heeren Zwart en Rotte veel zeiden dat er van de oude schuld reeds 370 was afgelost van de 37 aan deelen, eigenlijk zijn de aandeelhouders de dupe. Breedvoerige bespreking had tot resul taat dat de meerderheid niets voelde voor doorgaan. Uiteindeiijk werd besloten om de aandeelhouders op te roepen, mogelijk zijn er onder die willen doorgaan. Daarna zal men een ledenvergadering houden, waarin de liquidatie aan de orde komt (tenzij de aandeelhouders willen door gaan). In verband hiermede werden de andere agendapunten aangehouden. Benoemd. In de bestuursvergadering van den Baafjespolder is in de vacature van voor zitter (door het bedanken van den heer C. Bakker Pzn. voor wien in plaats kwam als bestuurslid de heer A. Bijl) voorzien door de verkiezing van den heer P Mooij. Eerst heden vernamen we, dat onze plaatsgenoot, de 74-jarige C. N„ j.1. Woens dagmiddag ongeveer vyf uur aan de Groot- sloot tusschen Keinsmerbrug en de Spoor brug werd aangereden door een auto be stuurd door, naar men ons mededeelde, den heer Nottelman van Petten en wel zoodanig dat hij in de sloot terecht kwam. De fam. Dekker bracht hem op het droge, waarna hy by de familie Pronk werd binnenge bracht. De mouw van zijn jas, overhemd en hemd waren gescheurd, terwyl zyn hand en de arm boven de elleboog tamelijk erg waren bezeerd. Dr. van den Berg van Schagerbrug ver leende de eerste hulp en bracht hem naar zijn woning aan den Walingsweg om de ver dere behandeling aan dr. Spits over te laten. De patiënt had veel bloed verloren. De hand is op acht plaatsen gekramd. De schuld van de aanrijding schijnt ge heel op rekening te komen van Nottelman. aangezien N. geheel rechts van den weg liep. Algemeen Steuncomité. De collecte voor het Algemeen Steun comité 1939 heeft in deze gemeente ruim 55 opgebracht. Vergadering Landbouw en Mij. In de Zaterdagavond gehouden ver gadering in het lokaal Breed van Land bouw en Mij. waren elf personen aanwe zig. De heer D. Rademaker, die met een woord van welkom opende, hield een uit voerig pleidooi voor de beginselen van L. en M. en drong aan op propaganda voor uitbreiding van het ledental. Medegedeeld werd, dat het Prov. be stuur over te weinig contanten beschikt, waardoor de contributie verhoogd zal moeten worden tot 2. De heer Jimmink heeft bedankt als provinciaal bestuurslid, voor welke func tie de heer J. Saai werd aangewezen. Van de Volkshoogeschool werd een schrijven ontvangen, waarbij gevraagd werd of iemand wilde deelnemen aan den te houden cursus, welke gehouden wordt van 27 November2 Maart. Uit de besprekingen bleek, dat dit wel te kostbaar zou worden. Wat betreft de te voeren propaganda werd besloten in begin Januari hier een spreekbeurt te doen vervullen door den heer de Lange, zulks in samenwerking met de jeugdclub. Verder werd nog besloten de algemeene vergadering, welke te Purmerend zal ge houden worden, met zooveel mogelijk leden te bezoeken. Verder deed de heer J. Saai nog eenige belangrijke mededeelingen, n.1. dat al eens geprobeerd is om de soldaten in- plaats van margarine natuurboter te ge ven, doch in dat geval zouden de boeren 100.000 moeten betalen aan de Uni- lever. Dan deelde de heer Saai nog mede wat er zooal vernietigd is en op de vuil nishoop terecht is gekomen, t. w. 125 mil- lioen stuks komkommers, 8,5 mill. bloem kool, 2T,5 mill. kropsla, 23 millioen kg. sluitkool en, 13 mill. kg. tomaten. Sinds 1932 werd er 30 pet. minder bo ter gebruikt en 25 pet. minder vleesch. Het belastbaar inkomen is van 4.4 mil- liard gedaald tot 3, de vermogens va' 15.7 milliard tot 12 5. De staatsuitgr stegen van 650 millioen tot 1100 rankfurt- de vlottende schuld steeg tot'een goede- invoer granen was als vol/rein geloopen. tarwe, 915000 ton mais, 23,waar gewonden, 67000 ton haver en 45000 i St. Nicolaas op bezoek. Op uitnoodiging van de gezamenlijke winkeliers heeft St. Nicolaas Zondagmid dag zijn jaartijksch bezoek aar, ons dorp gebracht. Met de stoomboot van de gebrs. Bak arriveerde de bisschop des middags te ongeveer 3 uur aan den haven, waar hy opgewacht werd door het plaatselijk muziekkorps Ondeilinge Oefening en niet te vergeten de jeugd van Uitgeest, die in grooten getale was gekomen om dit blijde gebeuren mede te beleven, terwijl tevens vele ouderen van deze aankomst getuige waren. In het met twee paarden bespannen rij tuig hebben de Sint en Zwarte Piet, door muziek voorafgegaan en begeleid door de jeugd, een rondrit door het dorp gemaakt, gedurende welke Zwarte Piet hier en daar moppen strooide. In het hotel de Ooievaar namen beiden plaats in devgroote zaal op het tooneel sprak Sinterklaas tot de kinderen, er wer den St. Nicolaasliedjes gezongen en de kin deren kregen versnaperingen. Steuncomité. De gehouden collecte ten bate van het Algemeen Steuncomité heeft rond 300 opgebracht. VOOR IfDFRE HAND EN IEDERE BEURS OrwwAUt^JUl! „Zang en Vriendschap." Zang en Vriendschap heeft haar 4- jarig feest onder de meest mogelijke de pressie toch nog gevierd. Dit feest vond plaats in „De Vriendschap" en mocht zich in een behoorlijken opkomst verheugen. Zoo bemerkten wij dat burgemeester Sloet het stormweer had getrotseerd, hetgeen door den voorzitter, den heer Hartog, in zijn welkomstwoord hoogelyk werd ge waardeerd. Nadat deze een uiteenzetting had gegeven van de successen van Z. en V., en hierbij had geroemd den directeur, den heer J. Balder, gaf hy dezen gelegen heid om met het versterkte kinderkoor uit Beverwijk het zangfeest te openen. Nadat de kleintjes perfect „In de Mei", „Meilied" en „Bruidsvaart in de Sneeuw" hadden gezongen, trad het dameskoor voor het voetlicht, dat met succes „Laudate- Pueri", vierstemmig vertolkte, waarna het gemengde koor „Goeden Vrijdag" en „De Winter" ten beste gaf. Het mannenkoor, erg gehandicapt door de mobilisatie van verschillende leden, zong met enthousiasme „Avondvrede" van O. Rosignol en „Verbeidend", terwijl als slot van het feest het gemengde koor het prachtige „De Wilgen" zong. In de pauze trad de oudste zanger, de heer Kesseler, naar voren om den direc teur namens de kleintjes een kist sigaren en namens het geheele koor een prachtigen bloemenmand te overhandigen. Het feest werd besloten met „Zang in Woord en Beeld", waarna een gezellig bal plaats vond. Benoemd. De heer F. Stennenberg, sinds ongeveer 12 jaar onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, is als no. 3 van de voordracht benoemd tot hoofd der school te Hem (ge meente Venhuizen). Propaganda-avond van de V.a.r.a. Zondagavond hield de afdeeling Heer- hugowaard van de V.a.r.a een propaganda- feestavond, waaraan meewerkten mej. N. Menagi Challa van Hoog-Soeren en „The Two Hodlars", terwyl een kort proganda- woord gesproken werd door den heer Hof, die in welgekozen woorden de aanwezigen aanspoorde lid der afdeeling te worden. Na het openingswoord van den voorzitter kwam eerst mej. Menagi Challa aan het woord voor het voordragen van „Willemke" van A. Coolen. Met grooten ernst droeg zij dit voor en schetste de gevoelens van een diepvoelende kinderziel uit een gezin waar de eendracht tusschen de ouders zoek was. Hierna gaf zij „Het Model", waarna „The Two Hodlars" op virtuooze wijze eeni ge nummers ten beste gaven. Na de pauze gaf mej. Menagi Challa het humoristische „De Plaatsvervanger" en ook in dit genre toonde zyn haar kunnen. Na nog eenige nummers van „The Two Hodlars" werd de avond met een gezellig bal besloten. Een praatje over Oud Bergen. Zoowel een artikel in de Badbode van dezen zomer, als de tentoonstelling in het Mu seum werd aanleiding tot de causerie, welke de heer T. P. H. Wortel, Alkmaar's Gemeen te-archivaris Woensdagavond 29 Nov a.s. in het Dorpshuis te Bergen zal houden. Kaarten en prenten zullen dit „Praatje over Oud- Bergen" verduidelijken. Voor nadere gege vens verwijzen naar de advertentie in dit blad. Ingekomen personen. C. A. G. M. Spijk, geen, zonder, Doorntjes 41, v. Dongen. H. Meijer, N.H., zonder, W. ^{iegmanweg 4, van St. Pancras. P. het oóg?ane8^em> N-H-, kantoorbedien- heden meFeg 12- van Alkmaar. B. M. het ZweedsYerll00Pster> Doorntjes 40, van son bij de J* van de Griendt, R.K., Zweedsche ran 68> van Rotterdam. Berlijn en Lor. kapper, Breelaan 31, van inlichtingen in Voorthuis, geen, zonder, •n 7, van Zaandam. B. £aatste èecuhten (Ongecorrigeerd.) STERKE WAS VAN DE MAAS. De algemeene dienst van den rijkswa terstaat deelt mede dat tengevolge van den zwaren regenval der laatste dagen het water van de Maas weder sterk is gaan stijgen. De stijging sinds Zondagochtend bedroeg 1.4 meter. DOODELIJKE AANRIJDING. Zaterdagavond is op den hoek van den Leidschestraatweg en de Zijdelaan te Den Haag de 43-jarige G. F. Torn uit Vlaar- dingen, die per motorrijwiel was, vermoe delijk doordat hy op onvoorzichtige wijze reed, in botsing gekomen met een per sonenauto, bestuurd door den 48-jarigen L. K. van het Willem Witsenplein. De motorrijder kreeg een hersenschudding en werd door den G.G. en G.D. overgebracht naar het ziekenhuis „Bronovo", waar hij korten tijd later is overleden. F. J. van Zeyl, N.H., opzichter-teekenaar, Oldenburglaan 34, van Alphen a. d. Rijn. A. Leegwater., Ger.k., dienstbode, Wil- helminalaan 18, van Schermerhorn. M. A. W. Bos, N.H., officier M.S.D.K.M., Breelaan 43, van Rotterdam. C. c! Doodeman, R.K., huishoudster, Moien- krochtlaan 5, van Venhuizen. J. H. Smits, Rem., dir. scheepv. bedr., van Has seltstraat 12, van Amsterdam. C. P. Quax, R.K., dienstbode, v. Hasseltstr. 12, van Amsterdam. J. Korver, geen, pen sionhoudster, van Hasseltstr. 4, van Haar lemmermeer. M. J. M. Wiegman, R.K„ kunstschilder, Nachtegalenlaan 21, van Amsterdam. J. Bouma, geen, dienst bode, Kogendijk 13, van Amsterdam. A. Maarse, D.G., zonder, Russen weg 18, van Aalsmeer. A. L. B. Gerritse, Ger.k., on derwijzeres, Eeuwigelaan 24, van Rotter dam. A. Zwaanswijk, N.H., planter, St. v. Surcklaan 3, van N.-I. J. F. van Hees, geen, journalist, Russenweg 5, van Parys. W. D. van Mourik, N.H., zonder, Breelaan 7, van Brussel. A. J. Th. van Muijen, R.K., zonder, Loudelsweg 37, van 's-Hertogenbosch. M. W. G. Marsman, Ger.k., zonder, van Reenenpark 17, van Warmenhuizen. W. F. Bertling, N.H., administr., Loudelsweg 77, van N.-I. M. E. Admiraal, N.H., zonder, Breelaan 11, van Alkmaar. M. Roosendaal, Ger.k., dienstbode, Hoopweg 4, van Leiden. M. Haitsma, N.H., dienstbode, Breelaan 6, van Harlingen. A. de Jong, R.K., handelaar, Nassaulaan 10, van Amsterdam. J. A. Thomsen, N.H., kinderjuffr., St. v. Surck laan 12, van Amsterdam. A. V. Res, R.K., zonder, Dorpsstraat 23, van Castri- cum. P. Rentenaar, N.H., zonder, Ruï nelaan 31, van Rotterdam. A. A. Knijn, R.K., dienstbode, Kerkelaan 26, van on bekend. H. Visser, geen, winkeljuffr., Dorpsstraat 85, van Den Helder. W. Brouwer, R.K., zonder, Kerkedijk 32, van Egmond aan Zee. S. Compas, Hazea, d.b., St. v. Surcklaan 10, van Sijbecarspel. H. Hesselink, N.H.,.zonder, Eeuwigelaan 32, van Alkmaar. K. Meun, Ger.k., dienstbode, Elzenlaan 2, van 's-Graven- hage. C. Beerepoot, R.K., dienstbode, Loudelsw. 33, van Berkhout. M. Plate, N.H., zonder, Wilhelminalaan 4, v. België. C. F. v. d. Broek (geh. met S. Swart), N.H., zonder, Dr. v. Peltlaan 7, van N.-I. M. Timmer, R.K., dienstbode, Dorpsstr. 80, van Schoorl. P. J. F. M. Worm, R.K., illustrator, Nachtegalenlaan 21, van Am sterdam. M. C. Deen, R.K., dienstbode, Breelaan 31, van Hoorn. P. Brouwer, N.H., zonder, Lijtweg 13, van Heerenveen. E. R. J. Fernhout, geen, Kunstschild., Buerweg 19, van Italië. J. Bauer, E.V.L., caféhouder, Notweg 18, van Zaandam. S. A. Tol, R.K., bakker, Loudelsweg 6, van Castricum. M. A. Groot, R.K., dienst bode, Eeuwigelaan 1, van 's-Gravenhage. A. J. van Haarlem, Haz., zonder, Lou delsweg 33, van 's-Gravenhage. D. N. Groet, N.H., zonder, Tuiniorpw. 21, van 's-Gravenhage. F. en C. van Donselaar, Dev., zonder, Notweg 18, van Amsterdam. J. P. Balvers, K.K., tuinarbeider, Hee- renweg 61, van Uitgeest. C. Wesseling, R.K., zonder, Oude Prinsweg 1. van Sas- ser.heim. G. M. E. Böm, N.H., zonder, Doorntjes 21, vat. Castricum. E. Koop man, R.K., dienstbode, Stroomerlaan 15, van Alkmaar. J. H. W. Schuiling, N.H., zonder, St. v. Surcklaan 3, van Soest. J. G. Welbergen, geen, empl. B.P.M., van Reenenpark 3, van N.-I. A M. M. Du- rand (geh. met F. Wilkens), geen, zonder, Nassaulaan 12, van N.-Amstel. Th. Vreden, geen, dienstbode, Boulevard 2, van Duitschland. D. Bakker, N.H., boe renknecht, Stationsstraat 4, van Delfzijl. G. J. C. de Kruijf (geh. rr. G. A. Oos terhof), Ger.k., huishoudster, Berkenlaan 10a, van Utrecht. G. J. Welneigen, N.H., zonder, van Reenenpark 3, van Den Hel der. A. M. Wijsma, geen, zonder, Dr. v. Peltlaan 24, van Mijdrecht J. T. Zwem mer, R.K., dienstbode, Dorpsstiaat 59, van Akersloot. A. H. L. Rusche, geen, reizi ger, Noordlaan 12, van Amsterdam. J. van Kampen, R.K., buffetchef, Westerweg 4, van Alkmaar. M. H. Houtenbos, R.K., zonder, St. Antoniusstraat 9, van Gennep. A. C. Bunschoten, geen, koopman, A. v. Scheltemaweg 4, van Naaiden. M. Leenders, geen, zonder, A. v. Scheltema weg 4, van Naarden. H. Ernste, N.H., zonder, Kerkstraat 32, van Deventer. E. A. en T. t. Swart, N.H., zonder, Dr. van Peltlaan 7, van N.I. G. Smid, geen, schipper, Tuindorpweg 6, van Zwolle. R. Tromp, geen, zonder, Notweg 13, van Limmen. H. van Kleef, E.v.L., zonder, Fi- larskiweg 13, van Haarlem. J. Stins, N.H., dienstbode, Dorpsstraat 1, van St. Maarten. M. C. Bakker, H.E.v.L., leerl. verpleegster, Stationsstraat 2, van G.V. A. Leeseman, geen, huisknecht, Stati onsstraat 21a, van Schoorl. A. van Stui- venberg, Ger.k., leerl. verpleegster, Dr. v. Peltlaan 57, van Amsterdam. K. Boon stoppel, geen, empl. B.P.M., Rondelaan 11, van Sydney. D. C. Hildering, geen, zonder, Rondelaan 11, van N.I. J. Mol, N.H., handelsreiziger, Bergerweg 25, van Oudorp. AM <1, Breelaan 1, van UtrSf8' bT* R.K., bakker, Loude, Th karspel. J. Levering»33, van Be diende, Dorpsstraat 9o kantonT' A. 11 v„„ d,„ Bosch «C?1*- de .Dorpsstraat 28 vin a'„ a*ersbeHi Troost, N.H., tuinman r A]kmaar. fflea- Alkmaar. - F], Mionis N h'*?5 35, beider, Heeren weg 17 Vani,i' fabrieksa, M. Pomper, R.K., zonder z^,maar— ty Ouderamstel. - D. Stam N p an 42> i Groeneweg 21, van HeerW?" Veeboiider J. Koeman, N.H., kinderïi °Taard—K laan 2, van Reden. 91 eidster, Elzen' R.K. Pensionaat ingeko, J„erhng*n by hej Onze bindery 'm. (Staatsblad 1931, nr 47e j Ingekomen is een verzat- D de Wit, alhier, om een verlof8 A heer voor den verkoop van zwak li T Verl°ï drank in het klein zoowel Vot °lischt» Plaatse, voor welke het verlof voor gebruik elders - jn hef n t' gestraat nr. 64. Perceel Lan- Binnen twee weken na dezer kan een ieder schriftelijk ^6""8 tegen het verleenen van dit verW aWaren Alkmaar, 27 November 1939 lndlenen, Burgemeester en Wethouders van a„ F. h. van kinschot b„rn^uanaar. JCeikS.ScfmT~ leden van het kiescollege. Mevr Harin? huizen en de heeren J. Koomen en F v d. Ham werden herkozen, terwyl in pi Jj van mevr. Samplonius, die bedank Wtl en den heer C. H. Limpers, die S dS was gekozen, mevr. Reitsma en de heer Kr. Rezelman werden gekozen. Stoomvaart mij. Nederland. Kota Pinang J. N. L. te Boston 25 Nov Oldenbarnevelt thuisr. v. Colombo 25 Nov. HollandAmerika-lijn. Burgersdijk 25 Nov. n.m. te New York. Rotterdamsche Lloyd. Garoet uitr. 25 Nov. 10 uur pass. Fiinstere Kota Radja J. N. L. 26 Nov. 7 u. te Belawaii Kota Pinang J. N. L. 25 Nov. v.m. te Boston. Ameland 26 Nov. van Padang n. Genua. OPGAVE VAN NOOBDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Maandag 27 November 1939. Vork 86 837/, 12.'/, 93 84 160 102 337, 65 319 9?'/, 130'/, 39 24»/16 603/, 4 40 30'/, L'/W 17'/, 4 4'/» 378 231 227 97 238 2533/, 29 10 S'/, 191»/, ]5rl 109 127 59 103»/, 3»/, UOn O9 101»/, 109'/, 154 130 2Vli 103/,, 12'/, 1313/,, 79'/, 2.45.3.C0 ST AATSLEEN1NGEN. 33H NederL 1938 3 Ned -Indië 1937 5H Duitschl '30 m verkL BAN K-INSTELLINGEN. Amsterd Baak Handel Mij CerL 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert Nederl Ford Lever Bros Philips Gloeil. Gem. Bezit INDUSTR OND. BUITENL Am Smelting Anaconda Bethleh Steel. Cities Service t General Motors Kennecott Copper Nortb American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm U S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn Java-China-Japao M Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli amer^spoorwegen. Atchisoo lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can Pac. x §Noteering per 9 d> tExclaim. heden 2 Prolongatie vorige ^r 'stEBdAM WISSELKOERSEN aki OFFICIEEL. hedeD Vorige k061* j.88 1.88'/w 7,37# 7.40# 7566 75.60 4.18 4.19# 86 82'/, 11»/, 92'/, 82 157'/, 10- 32'/, 66 317 371/, 130 39 24-8/ie hl-Via 4 3% 29»/, 18'/, 17%.} 4l/ie 49F/H 4 V, 377-8 230 226'/, 97'/, 60 100 233V, 251-V, 29»/, 10»/i« 8% 190-1 155 105 127 58 37/i, 90 109'/, 97'/, 101-2 108 151 128 io-i/w 12'Vi* x) ex ;-COUP0D New-York Londen Berlijn Parijs Parys 71 26 Brussel (Belga) ^.21% Zürich 36.42# Kopenhagen 44g0 Stockholm 42g5 Oslo 3L1T 42.24# 36.42# 44.9° 42.80

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10