Agenda ST. NICOLAAS |l Stad m Omgevingi| Mijnen aan onze kust. Ontploffingen aan Texels kust en bij Castricum. Gewest Noordholland Noord der S.D.A.P. ONZE ZAKEN ZIJN VANAF HEDENAVOND TOT roT10 UUR GEOPEND ALKMAAR - HOORN 1 1 Alkmaar, Maandag Geen persoonlijke ongelukken. Gistermorgen omstreeks zeven uur heeft een mijn aan den Waddenkant van het eiland Texel op ong. 2 kilometer ten Zul den van Oudeschild een groot gat in den dijk geslagen. In het dorp Oudeschild, op een halfuur loopen afstands, werden vele ruiten vernield. De mijn werd in den vroegen morgen door een dijkwacht niet ver van den dijk ontdekt. Er stond een vliegende storm en de wind was schuin op den dijk, waardoor de mijn met veel vaart kwam aandrijven. De man zette het op een loopen en was reeds ver genoeg uit de buurt, toen er een zware ontploffing volgde. Een vele meters hooge vuurzuil schoot de lucht in. Enkele seconden te voren was een tilbury met kerkgangers gepasseerd. Het voertuig bevond zich op nog geen honderd meter afstand, toen de mijn ontplofte. Geen der inzittenden van het wagentje werd gewond Wel waren ze, vooral de kleinsten van hen, zeer geschrokken. De raampjes in het voer tuig werden ingedrukt. Het makke paard liep door en toen kort na den slag dikke rookwolken over den dijk dreven, bleef het dier staan. Oogenblikkelijk werd de opzichter van het waterschap, de heer J. v. d. Pijl, gewaar schuwd. Het water was evenwel juist op zijn hoogst, zoodat men aanvankelijk niets kon uitrichten. Een groot gat in den dijk geslagen. Het gat bleek een oppervlakte van zeven tig vierkante meter te hebben. Aan den voet van den dijk werd in het strand een gat ge slagen van anderhalven meter diep. Door den sterken stroom was dit na enkele uren evenwel weer vrijwel dicht. Drie stukken van den betonkraag, die elk ongeveer 3000 kilo wegen, werden door de explosie ont zet. Eén was het tien centimeter omhoog ge wrongen, terwijl de andere twee naar bene den waren gedrukt. Van het tot fundament dienende rijswerk werden flarden over den dyk heen het land in geworpen. Daar kwamen ook stukken hout terecht. Bij het vallen van het water werd met het voorloopige herstel van den dijk begonnen. Tien militairen maakten zich by het dicht maken van het gat verdienstelijk. Men legde een zeil en daarop een aantal steenen. In het dorp Oudeschild werden zeer veel ruiten vernield. Van één perceel werd zelfs het geheele venster naar binnen gedrukt. De op enkele kilometers afstand loopende te lefoondraden van de jeugdherberg knapten af. Hedenmorgen om pl.m. 3 uur heeft de kust wacht een Engelsche mijn tot explosie ge bracht, terwijl een andere mijn van Hol- landsch fabrikaat is gedemonteerd. De mij nen zijn aangespoeld tusschen de palen 56 en 47, 200 mijl voorbij de gestrande Duit- sche „Salamander". De explosie was zoo he vig, dat op kilometers verren afstand een groote winkelruit van het café W. de Groot over de heele lengte scheurde. MAANDAGMARKT. De aanvoer was op de markt van heden over het algemeen voor de behoefte niet geheel voldoende. Van de vette koeien waren, ondanks het feit dat het weideseizoen ten einde loopt, nog verscheidene goede exemplaren aan gevoerd, die grif koopers vonden. Meer malen werd ruim 40 cent per pond, wat de boer zoo graag voor een vette koe hoort bieden, besteed. Ook in de mindere kwa liteiten was de handel levendiger, evenals dat in de geheele vorige week het geval was. Nu heden de overige aanvoer van var kens uitbleef, was de handel niettegen staande het aflocpend seizoen nog leven diger dan de vorige week, met 35 cent als de marktgang. De tendenz wordt gekenmerkt door het feit, dat aan het slot voor zwaardere var kens nog 36 cent per kg. besteed werd. Van de aangevoerde schapen was de afname minder vlot. hoewel de prijs der vorige week ruim besteed werd. Over het algemeen valt de opbrengst nog niet mee, hetgeen vooral wordt veroorzaakt door het slachtgewicht tengevolge van den mageren toestand in het voorjaar en de schrale zomerweiden. Van de graskalveren is de prys iets steigende. Meerdere exemplaren werden boven 20 ct. per pond geslacht (kosten voor kooper) verkocht. Ook in de nuch tere kalveren was de handel iets beter en waren de prijzen iets hooger. DIERENBESCHERMING. Sinds eenige dagen zwerft een mooie jonge, donkere cypersche poes op de Oude gracht. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen bij den heer C. Verwer, inspec teur Dierenbescherming, Baanstraat, Alk maar. geheel EEN FRAAIE KALENDER. De heer Anton Bruin, Verdronkenoord 123 alhier, geeft ditmaal een bijzonder fraaien maandkalender ui* welke aan de vogelwereld gewijd is. Tine van Doornik heeft van deze vogels zeer fraaie aquarellen gemaakt, elk maand blad toont een of meer van onze geveder de vrienden en vermeldt daarvan de namen en de landstreken waar zij worden gevonden. De voorwaarden waarop men deze fraaie kalender een sieraad voor de huiskamer zal kunnen verkrijgen, vindt men elders in dit nummer vermeld. De jaarvergadering van het Gewest Noordholland-Noord der s.d.a.p. werd Za terdag gehouden in „De Unie" te Alkmaar. In zijn openingswoord sprak de voorzit ter, de heer van de Vall, zijn vreugde uit over de goede opkomst. Een speciaal woord van welkom werd door hem gericht tot de vertegenwoordigers van het partijbestuur, de heeren Boekman en v. d. Zee, de Tweede Kamerleden mej. de Jong, de heeren Ku pers, ir. Vos en Bommer, en de leden der Prov. Staten Michels en Hoogland. De moeilijke tijdsomstandigheden, aldus spr., zijn ook aan de partij niet onopgemerkt voorbijgegaan. Het ledental van de afdeelingen in het Gewest is gedaald tot be neden de 6000 (1 Oct. 1938*. 6028; 30 Sept. 1939: 5730). Toch is deze achteruitgang niet verontrustend en bij een weinig gunstiger omstandigheden wel weer in te halen en om te zetten in winst. Moeilijk is het echter niet alleen voor de s.d.a.p., maar vooral voor de bevolking van ons land, zoowel burgers als militairen. In het bijzonder gingen de gedachten van spr. uit naar de beide partijgenooten ministers, Albarda en v. d. Tempel, die on der de moeilijkst denkbare omstandigheden hun verantwoordelijke functies hebbên moe ten aanvaarden. Niet door hen alleen, maar tcch zeker mede door hun aanwezigheid in het ministerie-de Geer, mag worden vast gesteld, dat het door verschillende genomen maatregelen veel beter gaat dan in 1914. Komende tot de taak van de partij in de naaste toekomst, meende spr., dat in de eerste plaats aandacht zal moeten worden besteed aan de propaganda. Hierna werd overgegaan tot behandeling van den beschrijvingsbrief. Het jaarverslag van den secretaris werd na enkele kleine opmerking goedgekeurd. Bij het punt bestuursbeleid werd door den heer den Das (Bergen) bezwaar gemaakt tegen het houden van de jaarvergaderipg op één dag. Er zijn zooveel vraagstukken welke in dezen tijd onze aandacht vragen, dat het naar zijn meening noodzakelijk was ge weest, deze in behandeling te nemen. Spr. noemde o.m.: De partij en de burgerwacht; de verhouding RuslandDuitschland. De heer den Das en de afgevaardigden van Uitgeest en Nieuwe Niedorp, die enkele korte bemerkingen hadden gemaakt, werden door den gew. secretaris, den heer v. d. Vaart, beantwoord. Het verslag van den penningmeester werd zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd, evenals dat van de Prov. Statenfractie. Van de ingediende voorstellen kwam allereerst in behandeling dat van de afd. Wormerveer, beoogende maatregelen te nemen tegen het verlies van leden bij ver huizing. Door verschillende afgevaardigden werd hierover het woord gevoerd, die allen het nemen van maatregelen ondersteunden. Besloten werd aan het partijbestuur in overweging te geven, dat voortaan kennis gevingen van verhuizingen niet eerst aan den gew. secretaris, doch rechtstreeks aan de betrokken afd. zullen worden gezonden. Voorstellen van de afd. Hoogkarspel en Koedijk, betreffende de propaganda, werden uitvoerig besproken, met het resultaat, dat door het gew. betsuur alle medewerking aan de afd. werd toegezegd. De afd. Avenhorn stelde voor krachtige actie te voeren voor premievrij Staatspen sioen. Bij de hieropvolgende besprekingen bleek wel de sympathie van de afgevaardig den; het is echter niet juist nu alleen over Staatspensioen te spreken, maar den eisch zoo te stellen dat gesproken moet worden van een verzorgden ouden dag. Ten aanzien van „De Arbeiderspers" wa ren door de afd. Alkmaar en Hoogwoud voorstellen ingediend. Door eertsgenoemde afd. werd de wensch uitgesproken dat door de directie van de Arbeiderspers een onder zoek zal worden ingesteld naar de mogelijk heid om te komen tot het uitgeven van een streekblad voor Noordholland-noord. Uitvoerig door verschillende afgevaardig den toegelicht, werden de voorstellen nader beschouwd door den vertegenwoordiger van de A. P., die verklaarde het voorstel volko men te kunnen begrijpen, maar voor het oogenblik toch geen toezeggingen te kunnen doen. De verkiezing voor het bestuur had het volgende resultaat: Herkozen werden de heeren: W. van de Vall, voorzitter; P. v. d. Vaart, secretaris; A. J. Romeijn, penning meester; verder G. Gayaard, K. Keuris, mej. W. Krul, M. Plooijer, P. Rodenburg en N. Tj. Swierstra. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren S. L. Mansholt en A. Veerman Az. Tot leden van den Partijraad werden her kozen: L. Bos P. Hart en A. J. Romeijn. Tot plaatsverv. leden van den Partijraad: D. v. d. Mast, M. Plooijer en P. Roodenburg. Door de h. h. Boekman en Kupers werd na het afwerken van de agenda nog een krachtig propagandawoord gesproken, waar na de vergadering door den voorzitter werd gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, hali 8, hoofdnummer, De geest van den zwarten piraat (sens.); hoofd rollen Don Terry, Gwen Gaze en Grant Wi- thers. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-Theater, half 8, hoofdnummer t/m Woensdag, Hotel Imperial (spionnage film); hoofdrollen Isa Miranda.en Ray Mil- land. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag half drie, matinee. Viotoria-theater, half 8, hoofdnummer De tragedie van een keizerrijk (hist.-rom.); hoofdrollen Harry Baur, Marcelle Chantal en Pierre Richard Willm. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer Penny brengt uitkomst (amus.); hoofdrol Shirley Temple. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Maandag 27 November. 7.30 uur, café Renses te Stompetoren, rede ds. Westmijse. 8.15 uur, dancing Harmonie, Volksliederen- avond Volksuniversiteit. Dinsdag 28 November. 8 uur, de Unie, jaarvergadering Ijsbaan Heiloo. Woensdag 29 November. 8 uur, de Unie, Volkszang. 8 uur, dancing Harmonie, Nieuw-Math. Bond, spreker de heer Goud. 8 uur, Loge Nieuwesloot 111, psychome trische seance met mevr. R. Lantinga. 8 uur, bovenzaal van Gijzen, Breedstraat, optreden D. L. Daalder voor de vereen, voor paedagogiek. 8 uur, in de Overdekte, zwemwedstrijden. 8.15 uur, Dorpshuis te Bergen, de heer T. Ph. Wortel uit Alkmaar „Een praatje over Oud-Bergen". R.K. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. De opbrengst van den E.H.B.O.-speldjes- dag bedraagt 247.86. ZWEMWEDSTRIJDEN IN DE OVERDEKTE. De Alkmaarsche Zwemclub D. A. W. heeft het initiatief genomen tot het hou den van kringwedstrijden onder de aan gesloten zwemclubs en te Alkmaar gele gerde militairen. Het plan is met sympathie begroet en tal van fraaie prijzen werden beschikbaar gesteld, o. a. door den burgemeester, den kantonnementscommandant, den subst.- off. v. justitie, V. V. V., verschillende firma's, de Overdekte en de heeren v. d. Griendt en Walstra, directeur en instruc teur der Overdekte. De deelnemende leden zijn door serieuse training in goeden vorm. Van de clubs buiten Alkmaar hebben de meest bekende en sterkste zwemmers en zwemsters in geschreven, zoodat op de diverse num mers hoogst belangwekkende kampen zullen geleverd worden. Een sterk D. A. W. zevental speelt een polo-wedstrijd tegen een militair zevental. De bekende schoonspringer Jonker van de ver. Baronie te Breda, thans in Alk maar, zal een demonstratie schoonsprin- gen geven, terwijl ook mej. R. Bus hieraan zal deelnemen. Verschillende autoriteiten zullen de wedstrijden bijwonen en D. A. W. twijfelt niet of de publieke belangstelling zal zeer groot zijn. CENTRALE WERKPLAATS voor jeugdige werkloozen van 14 tot en met 25 jaar. In de week van 16 tot en met 22 November 1939 werden door bemiddeling van de Arbeidersbeurs geplaatst: 2 timmer lieden, 1 kantoorbediende.- In de Centrale Werkplaats bestaat gelegen heid om tijdens werkloosheid arbeid te ver richten in hun vak voor: kantoorbedienden, magazijnbedienden, timmerlieden, metse laars, schilders, bankwerkers, electriciens, instrumentmakers, monteurs, teekenaars. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.25 tot 7.11 uur licht op. DE VRIJWILLIGE VERKEERSPOLITIE IN NOORDHOLLAND ONTBONDEN. Nadat in het voorjaar van dit jaar de Bond van Vrijwillige Verkeersinspecties in Nederland en meerdere provinciale inspecties waren opgeheven, heeft inge volge het besluit der dezer dagen gehou den ledenvergadering der Noordholland- sche Inspectie ook deze opgehouden te bestaan, en wordt zy met ingang van 1 Januari 1940 ontbonden. Deze vereeniging bestond in Maart 1939 reeds vijftien jaren en heeft gedu rende die jaren veel en zeer belangrijk werk ter bevordering der verkeersveilig heid verricht. Samenwerkende met de rijkspolitie was het optreden dier inspec tie op do wegen zeer goed merkbaar en haar arbeid heeft in ruime mate bijge dragen tot goede naleving der verkeers- voorschriften. Ook het verkeersonderwijs op de scholen had de bijzondere aandacht van de vereeniging. Hoewel nu nog 210 leden tellende is de vereeniging thans echter genoodzaakt tot ontbinding over te gaan, aangezien van overheidswege aan de rijkspolitie geen vergunning meer werd verleend om met de leden der vereeniging de bekende con trole-ritten op de wegen in Noordholland te maken. Het is te hopen, dat de heilzame in vloed, die van het optreden der verkeers inspecties uitging, zich nog langen tijd zal doen gevoelen en dat de leden, die dien arbeid altijd belangeloos hebben verricht, steeds een goed voorbeeld zullen blijven voor de overige weggebruikers. FEESTAVOND R.K. MELIT. VEREENIGING. Zondag bood de r.k. Milit. Vereeniging in „Het Gulden Vlies" aan leden en belang stellenden een feestavond aan. Hoewel de verlofdagen groote gaten in ons garnizoen geslagen hadden, waren zeer velen opgeko men om te genieten van het afwisselend programma. Aanwezig waren o.m. de ma- joor-almoezenier, majoor Verhaart, deken Jacobs met vele geestelijken, broeders en leden van het stichtingscomité. De directeur der vereeniging, kapelaan D. de Wit, sprak een kort woord van welkom, waarin hy als doel van dezen avond aangaf het kennismaken der gemobiliseerden met de vereeniging en haar directeur. Spr. kon de blijde mededeeling doen, dat Woens dag over een week het Militair Tehuis in het perceel Langestraat 64 zal geopend worden. Het heeft lang geduurd, juist omdat men er een werkelijk „tehuis" van heeft willen maken. Na dank gebracht te hebben aan de leden van het stichtingscomité en alle weldoeners, vroeg spr het vertrouwen van al zijn jon gens. Hy zelf en de aalmoezenier zullen zoo veel mogelyk in het „Tehuis" aanwezig zijn om met raad en daad de leden te steunen. Hierna werd het programma afgewerkt. De harmonie „St. Caecilia" speelde onder leiding van haar gast-dirigent adjudant Lührman op voortreffelijke wijze enkele pit tige nummers. Toen was het woord aan „Kobus Kug". Dat wil zeggen, dat in het eerste gedeelte de heer Louis Noiret, alleen of gesecondeerd door zijn vrouw, als liedjes zanger optrad. Aan het slot kwam de echte „Kobus Kug uit Burgerbrug" met zijn soi- daten-humor. In beide gedaanten evenwel was het succes evengroot. Vermelding verdient nog, dat een ge- improviseerde band bewees voor haar taak geknipt te zyn. INGEKOMEN PERSONEN. A. P. Schilder, R.K., zonder beroep, Stationsweg 2, van Heerhugowaard. D. Streefkerk, Gejak., chef-monteur, en echtg. en kinderen, Kennemerstraat 16, van Hui zen. H. Werksma, echtgen. van A. Prins, geen, Forestusstraat 25, van Den Helder, rH. Kok, N.H., bakkersknecht, Omval 11, van Oterleek. P. H. Klaver, R.K., broodbakker, Clarissenbuurt 49, van Koedijk. A. M. van Veen, R.K., zonder beroep, Dr. Schaepmankade 4, van Heiloo. E. P. Chatillon, N.H., schoenmaker en echtg., Schoutenstraat 6b, van Schoorl. G. C. Klompalberts, R.K., timmerman, en echtg. en kinderen, Julianastraat 20, van Zwolle. G. Wagtelenberg, N.H., mon teur (naaimachines), en echtg., Luttik- Oudorp 68, van Sittard. C. P. Moojen, weduwe van T. de Winter, geen, Juliana straat 8, van Heiloo. B. Koch, N.H., winkelbediende, Langestraat 107, van Ze venaar. W. F. Arens, geen, kantoorbe diende, en echtg. en zoon, Jan van Scorel kade 60, van Amsterdam. M. C. Klee, geen, zonder beroep, en kinderen, woon ark G 4271 Kwakelpad, van Amsterdam. H. Groten, weduwe van T. H. C. Over mars, R.K., zonder beroep, Julianastraat 20, van Zwolle B J. J. Naessens, geen waterbouwkundig-opzichter, Turfmarkt 1 A, van Haarlem. L. M. Touber, E.v.L., hulp in de huis., Cabeljaustraat 10, van Amsterdam. L. Bootsma, E.v.L., dienst bode, Nassauplein 5, van Schoorl. M Mastemaker, geen, grondwerker, Kooltuin 13, van Hoorn. J. F. A. Dijckmeester, R.K., z.b., Lyceumstraat 73, /an De Bilt. A. Alte.i'-urg, R.K., dienstbode, Boter- straat 7, van 's-Gravenhage. W. F. de Raad, N.H., meubelmaker, ei echtgen., Dahliastraat 11, van 's-Gravenhage. B. Span, R.K., kapper. Laat 169, van Mil- lingen. E. J. S. W. L. Gehle, echtgen. van J. H. Booij, geen, z.l., Zevenhuizen 4, van Amsterdam. A. W. Mooij, R.K., z.b., Koorstraat 24, van Rheder.. F. 1. ■7. Zom, R.K., en echtgen., Mient 29, van Velsen. W. P. Koreneef, N.I.., electri- cien, woonschip Kwakelpad, van centr. bev. reg. T. A. Gaerthé, F K., filiaal houder, en echtgen. en kind., Brouwer straat 23, vat. Den Helder. C. H. Baan, E.v.L., en echtg. en zoon, Nieuwpoortslaan 98, van Amsterdam. M. Stoop, R.K., dienstbode, Oudegracht 130, van Heiloo. J. N. van Lingen, N.H., slager, Heilig land 2, van Renkum. G. Buis, wed. G. van Gulik, N.H., Pr. Julianalaan 14, van Leiden. N. de Jong, echtgen. F. J. H. Barendregt, N.H., Reekerstraat 26 van Beemster. W. F. Scholten, N.H., plak- ster, Fr. Engelstraat 5, van Amsterdam. J. J. Tambach, R.K., zuivelarb., Drebbel- straat 8, van Akersloot. T. Beks, R.K., zonder ber., Baansingel 40, va\ Vught. J. de Visser, N.H.. rijksveldwachter, en echtgen, Ger.k., en kinderen. N.H., Wes- terweg 116, van Tilburg. J. Deutekom, geen, bouwk.opz., 63, van Sneek. Pm CorfsW verpl., Brouwerstraat 33 1' g!?n> W Koedyk. A. M. Ligthart P1 b de huish., Westerweg 6 van u Ulp vertrokken person?1 V. d.'KaïjsoïaTlTmlfwonÏÏ®'' H. I. Scholtmeyer, N H huln ^Veer- -- geen, chauffeur, en gezin van K. van 'tVeerstraat 77, naar a™»' J. Vreeker, R.R., z b vi^ S nenstraat 9 naar Rotterdam ftale* Peperstraten, R.K., religieiise Everdingenstraat 18 naar Delft Kos, R.K., chauffeur, en gezin, 'van Fri scheweg 44 naar Schagen. a M t sink, R K„ verpleegster, van van Ever" dingenstraat 18 naar Amsterdam. -Lu A. Ligtenberg, N.H., dienstbode, Van Nieuwlandersingel 55 naar Haarlem S. Bruin echtg. van J. P. R00d, R.K van Zeglis 41 naar Bergen. A. Stins.DG z. b., van Stuartstraat 57 naar Amster dam. G. Appelman, R.K., dienstbode van Spoorstraat 18 naar Heerhugowaard' P' v< d- Aakster, geen, employé en gezm, van Dr. Schaepman- straat 26 naar De Bilt. - L. A. London D.G., z. b., van Verdronkenoord 94 naar Amsterdam. M. Sleutel, N.H., kraam verzorgster, van Spoorstraat 44 naar Hei loo. M. A. Meijne, R.K., religieuse, van v. Everdingenstraat 18 naar Bergen. J. J. Schouten, R.K., van Mient lO naar Amsterdam. C. G. Robrecht, R.K., win- keijuffrouw, van Voordam 15a naar Be verwijk. B. Walstra, geen, zwemin- instructeur, van Houtmanstraat 8 naar Heiloo. N. de Geus, R.K., dienstbode, van Langestraat 2 naar Egmond aan Zee, I. A. Miché, N.H., dienstbode, van Eg- monderstraat 4 naar Maartensdijk. G, D. Portegijs, N.H., echtg. van A. van Houten, van Fnidsen 70a naar Tjimahi (N.-I.). G. D. de Vries, N.H., dienstbo de, van Langestraat 24 nasr ^Snéek. - B. J. van 't Zand; N.H., molenaar, van St.-Anthoniusstraat 16 naar Voorst Twel- lo. C. M. van Sluis, geen, leerl. ver pleegster, van Spoorstraat 34 naar Am sterdam. J. M. Boogmans, R.K., reli gieuze, van v. Everdingenstraat 18 naar Bergen. C. A. Broks, N.H., ambtenaar P. T. T., van Zocherstraat 8 naar Amster dam. G. A. van Lent, R.K., z. b., en gezin, van Baansingel 39a, naar Oudorp. J. C. Heise, N.H., kapper, van Rip- pingstraat 1 naar Koog aan de Zaan. POLITIEBERICHTEN. Zaterdagmiddag te omstreeks 2 uur vond op het Verdronkenoord alhier een aanrijding plaats tusschen een paard en wagen en een handkar, die elkaar tegemoet kwamen. Doordat het paard van deze botsing schroK, trok het plotseling voorwaarts met het ge volg dat de handkar een zwenking maaKte en door een etalageruit van den heer reed. Van een strafbaar feit is niets kunne blijken. Ten gevolge van een vuilen sch0°is raakte deze gistermorgen ten huize va - heer H. aan de Kinheimstraat alhier brand. Door de politie is het vuur m total gebluscht. Gistermiddag te omstreeks 12 uur gera^ te ten gevolge van kortsluiting De den heer V. uit Amsterdam m politie, die met totals ter P® oeaiarrneer- behoefde evenals de jedeeldaar het de brandweer geen dienst te cI vuur reeds met emmers water g De auto bekwam geringe schade. Tegen S. v. d. K., alhier, litie proces-verbaal °P«er"*® banden en bin- zuimd had een voorraad auto Rub- nenbanden op te geven aan he ber Bureau te Amsterda njfi trjbutie-wet. met de bepalingen van d genomen- De voorraad werd in ALKMAAR GEBOREN: Alida D d. van Klaas d Kolenbrander. Ag H J. Vermeulen en 'ZU>; grtff Eliza aai M NIC Ter* - I* V„ M, A van Rie Lissone en .-/c0laas „„„ardus TF. L Nfc burg' fl w» Groen en Th. w- OVERLEDEN: A, Meijef, swfsi: Ochquee, 71 jaar"

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2