Akkertje JieuiMeton De uieren-Jamboree iooeoo© EEN VEELBEWOGEN VACANTIE Jngezonden Stukken ten P Neem n TWEEDE BLAD 3 SALARIS-ACTIE VAN HANDELS- EN KANTOORBEDIENDEN. De Algemeene Nederlandsche bond van handels- en kantoorbedienden heeft een actie ingezet om te komen tot salarisver- hooging. In verband met deze actie heeft de bond zich met een brief gewend tot alle daarvoor in aanmerking komende werk gevers. Hienn wordt eraan herinnerd, dat onder meer door de economische crisis in de afgeloopen jaren, hetzij door verlaging van de salarie-ring, hetzij doordat de ge bruikelijke verhoogingen achterwege ble ven. groote achterstand is ontstaan in het salarispeil van de Nederlandsche handels- en kantoorbedienden. Deze rchterstand heeft er toe geleid, dat groote groepen heden ten dage een belooning voor hun arbeid ontvangen, welke hen niet in staat stelt om in de allernoodzakelijkste levens behoeften te voorzien. Thans is de inwilli ging van het verzoek om salarisverhoo- ging nog urgenter geworden, door de stij ging van de prijzen der levensbenoodigd- heden. Op grond van deze overwegingen vraagt het bondsbestuur per 1 Januari een verhooging van tien procent. Het vraagt tevens te bepalen, dat deze verhooging ten minste tien gulden per maand zal bedra gen. teneinde op deze wijze Vooral de jon geren en de laagst gesalarieerden eeniger- mate te helpen. BUITENLANDSCHE BALLCN IN IJMUIDEN GEDAALD. Gistermorgen is in de buitenhaven van IJmuiden een ballon van een z.g. ballon versperring gedaald. De marineautoriteiten hebben de ballon leeg laten loopen en zullen haar bergen. Ze is vermoedelijk eer, Fransche kabel- balion, die achter het front gebruikt werd. In de ballon bevond zich een parachute. De ballon, die eenige schade veroorzaakt heeft aan een paar Imhtpalen, welke ge broken zijn, schijnt langs de geheele kust gedreven te zijn. DE „ZWARTE ZEE" BRENGT DRIE SCHEPEN VEILIG OVER. Naar de Ver. Ned. Scheepvaartmaat schappij mededeelt zijn dt schepen „Bloemfontein", „Grootekerk" en „Alioth", voorafgegaan do:r de met parava- nes uitgeruste zeesleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit en Co.'s internationalen sleep dienst Zaterdagnacht naar Engeland ver trokken en tegen één uur gistermiddag in de Downs aangekomen. De „Zwarte Zee" zal heden naar ons land terugkeeren, waarbij ze dezelfde diensten ten behoeve van andere schepen zal verrichten. Brand te Doetinchem. - Zaterdagavond is door onbekende oorzaak brand ontstaan in een loods, waarin kolen en zaagsel van de stoelenfabriek van de firma Schelling en Zoon te Rotterdam waren opgeslagen. Daar de loods geheel uit hout was opgetrokken, grepen de vlammen snel om zich heen. Ook een opslagplaats van eikenhout werd door het vuur aangetast. Daar de groote machines door een zwaren muur van het brandend gedeelte was gescheiden, bleven deze ge spaard. De brandweer kon grooter onheil voorkomen. DE STUREN RAAKTEN IN ELKAAR. 15-jarige jongen gevallen en overreden. Op den rijksweg BorneHengelo, ter hoogte van de r.k. kerk is Zaterdagavond een ernstig ongeluk voorgevallen. Twee jongens fietsten hier naast elkaar en haakten op een gegeven moment met de sturen in elkaar .De 15-jarige Prul Draaier uit Borne kwam ten val en werd door een juist aankomende autobus van den dienst AlmeloHengelo overreden. De jongen was op slag dood. AMSTERDAMSCHE UITGEVER VERONGELUKT. Zaterdagmiddag is de heer Koks, een 28-jarige uitgever te Amsterdam, nabij het kruispunt Nieuwehoek te Soest, met zijn auto in botsing gekomen met een taxi. De personenauto, een klein model Opel, sloeg driemaal over den kop waarbij de heer Koks op slag moet zijn gedood. De mede-inzittende van de Opel liep geen letsel op. De taxi werd beschadigd. Man overboord. - Het Zaterdagavond binnengekomen Italiaansche stoomschip „Liana" heeft bij het passeeren van Maas sluis gemeld, dat ter hoogte van Poorters- haven een man overboord is geraakt. Een tweetal sleepbooten zijn naar de aangegeven plaats vertrokken en hebben met zoeklichten de rivier afgezocht. Zij zijn echter onver richter zake teruggekeerd. Brandkast met vijhonderd gulden ge stolen. - Zaterdagnacht hebben inbrekers zich toegang verschaft tot het kantoortje van een groothandel in verfwaren aan het Groenewegje te Den Haag. Men is binnenge komen door opening van de straatdeur, waar na men getracht heeft een brandkast te for- ceeren in het achter de zaak gelegen kan toortje. Dit is blijkbaar niet gelukt en de in dringers hebben toen de kast, die circa 500 gulden bevatte, op een driewieler geladen, die zich in de zaak bevond. Men heeft nog geen spoor van de inbrekers gevonden. Motorrijder ernstig gewond. - Op den Leidschen straatweg ter hoogte van de Zijde laan te Den Haag is Zaterdagavond de 43- jarige motorrijder G. F. van der T. uit Vlaar- dingen in botsing gekomen met een per sonenauto. De geneeskundige dienst heeft den motorrijder, die een zwaren hersen schudding kreeg en voorts snij wonden in het gelaat en een gecompliceerde enkelfractuur, naar het ziekenhuis Bronovo gebracht, waar hy is opgenomen. Woonhuis te Assen uitgebrand. - Gister middag brak tijdens afwezigheid der bewo ners brand uit in een perceel in de Gronin gerstraat te Assen, bewoond door den heer H. Mulder. De brandweer kon het vuur be perken tot de door den heer M. bewoonde helft van de dubbele woning. Dit gedeelte brandde geheel uit. De andere helft, waarir, een sigarenfabriek van den heer B. gevestigd is, kreeg veel waterschade. De uitgebrande woning was verzekerd. Een adres. - Door den Bond van Mob. Invaliden en van hun nabestaanden is een adres gezonden aan de leden der Staten- Generaal, waarin aangedrongen wordt op verbetering van de rechtspositie van den Nederlandschen soldaat in tijd van mobili satie. Ernstige aanrijding te Leek. - Gister avond is op den Midwilderweg te De Leek (Gr.) de 24-jari£e wielrijder A. Hof door een auto aangereden. Hij werd van zijn fiets ge slingerd, kwam op een evenwijdig met den weg loopend hekwerk te recht en viel daarna in de zich daarachter bevindende sloot. Na dat hij op het drooge was gebracht, bleek, dat de man een zware hersenschudding had gekregen. In levensgevaarlijken toestand werd het slachtoffer naar het Academisch ziekenhuis vervoerd. Kruideniersexamen diploma vakbe kwaamheid- - Het bureau „Kruideniersexa men" te Haarlem meldt, dat voor het krui- deniersexamen ter verkrijging van het diplo ma vakbekwaamheid, gehouden in de maan den October en November 1537 candidaten werden opgeroepen. Van deze kwamen 1532 op, 1063 slaagden en 469 werden afgewezen. In procenten is dit 69,39 pet. geslaagd en 30.61 pet. afgewezen. Verdacht van mooidaanslag. - Te 's-Hertogenbosch 's Zaterdag gearriveerd de dertig-jarige werklooze schoenmaker A. Hesselbert, die verdacht wordt een moord aanslag te hebben gepleegd op de te Sprang- Capelle wonende vrouw Treffers die hierbij ernstig door messteken werd gewond. De verdachte blijft ontkennen. EEN MISLEIDENDE COLLECTE. Mijnheer de Redacteur. Woensdag is hier ter stede een speldjesdag gehouden; dit is op zichzelf niets bijzonders, dat gebeurt wel meer, maar wat mij wel op viel was, dat er in Uw blad, dat toch zeer zeker het aangewezen blad is voor Alkmaar, met geen enkel woord was bekend gemaakt dat deze inzameling zou plaats hebben. Wel las ik een oproep in het N.H. Dagblad en niet in de Alkmaarsche Courant, dus hier blijkt uit dat men niet algemeen wist dat het uitsluitend een R.K. inzameling betrof, waardoor vele menschen een offer hebben gebracht in de veronderstelling dat het een algemeene collecte was. Bij nader onderzoek is mij echter geble ken dat deze collecte een uitsluitend r.k. inzameling was en wel voor de r.k. Eerste hulp bij ongelukken. Nu ben ik van meening dat deze collectes door B. en W. worden toegestaan, mits dui delijk blijkt waarvoor de collecte dient; dit was m.i. hier absoluut niet het geval. Er waren op de bussen 6 letters aangebracht, n.1. 2 kleine, R.K. en 4 groote E.H.B.O., zelfs waren op de kleine busjes de letter R.K. niet te zien. Op mijn vraag aan een der collectrices waarvoor deze collecte was, deelde zij mij mede „voor de E.H.E.O.", doch bij verdere informatie bleek mij dat het uitsluitend voor de roomsch-katholieke E.H.B.O. was. Ik vind deze manier van collecte-houden misleidend. Nu ik 't toch over E.H.B.O. heb, kan ik U wel meedeelen dat velen met mij het betreuren dat zelfs hier scheiding wordt gemaakt, of is katholieke E.H.B.O. iets an ders dan gewoon? Ik ben overtuigd dat de menschen die hier en elders E.H.B.O. in praktijk brengen nimmer vragen welken godsdienst de getroffene heeft. 297. Eerst werden de resten van het kampvuur, dat onderwijl was uitgegaan, opgeruimd. Toen ging een der padvinders, een arend, in het midden staan. In zijn ene hand droeg hij een groot vaandel, waar opstond „Pad vinders uit alle landen, blijft vrienden". 298. Alle jongens stonden tegelijk op en riepen als uit één mond: „wij zullen vrienden blijven. Tot weerziens op de volgende Jamboree". Hierop volgde een daverend hoera, driemaal herhaald en nu was de Jamboree wer kelijk voorbij. Dinsdag 28 November. HILVERSUM, 301,5 M. (AVRO- uiz.) 8.ANP-ber., gr.pl. 8.30 Or gelspel. 8.50 Gr.pl. 10.Morgen wijding. 10.20 Gr.pL 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Jetty Can tor. 11.Voor de vrouw. 11.30 Ensemble Jetty Cantor. 12.15 Gr.pl. (12.45 ANP-ber.) 1.Omroeporkest. 2.Voor de vrouw. 2.10 Omroep orkest. 2.45 Knip- en naaicursus. 3.45 Avro-Amus.-orkest (opn.) 4.30 Kinderkoorzang. 5.Kinderhalf uur. 5.306.27 Omroeporkest en so list. (6.30 RVU.: Cyclus „De betee- kenis van het werk van de nieuwe schrijversgeneratie"). 7.Voor de kinderen. 7.05 Kinderkoor „Zang- lust" met pianobegeleiding (opn.) 7.15 Gr.pL 7.30 Engelsche les. 8. ANP-ber., mededeelingen. Hierna causerie „De bewegelijke wereld". 8.30 Bonte mobilisatietrein. 9.45 De Kerstinzameling van het Leger des Heils ten behoeve van minderbe deelden, causerie. 9.55 Gr.pl. 10.40 Kunst in veiligheid, vraaggesprek. 11.ANP-ber. Hierna Avro-dans- orkest en soliste. 11.4012.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 en 414,4 M. (KRO-uitz.) 8.— ANP-ber. 8.05— 9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. half uur. 12.Ber. 12.15 Het Rococo- octet. 12.45 ANP-ber., gr.pl. 1.15 KRO-orkest. 2.Vrouwenuur. 3. Modecursus. 4.KRO-orkest. 4.45 Gr.pl. 5.KRO-melodisten en solist. 5.45 Felicitaties. 6.05 KRO- orkest. 6.35 Sportpr. 7.Ber. 7.15 Cyclus „Naar de nieuwe Gemeen schap". 7.35 Gr.pl. 7.40 Rep. 8. ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Gr. pL 8.30 KRO-Symph.-orkest, KRO- koor en solisten. 9.15 Voor de jon geren. 9.35 Gr.pl. 9.40 KRO-Symph.- orkest. 9.55 Gr.pl. 10.05 Het Rococo- 1 octet. 10.30 ANP-ber. 10.40 B. van Dinteren en zijn Tzigane-orkest. 11.KRO-Boys en solist. 11.45 12.— Gr.pl. ENGELAND, 391 en 449 M. 12.20 Radiotooneel. 1.20 Ber, 1.30 Orgel concert. 2.2.20 Populair concert. 3.20 Het New Hippodrome-orkest. 4.10 Deel. 4.20 Ber. 4.35 Joe Loss en zijn Band. 5.20 Kinderhalfuur. 5.50 Zang en piano. 6.20 Ber. 6.35 Jour nalistiek overzicht. 6.50 Variété-uitz. 7.20 Radiotooneel. 7.55 Cello en piano. 8.35 Revue-progr. 9.05 Komi sche voordr. 9.20 Ber. 9.35 Causerie „Entertaining the troops". 9.50 BBC-Salonorkest. 10.35 Korte avondwijding. 10.50 Orkestconcert. 11.35 Dansmuziek. 12.2012.35 Ber. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pL 7.40— 8.50 Leo Eysoldt's orkest. 10.50 Gr. pi. 11.20 Concert. 12.20 Gr.pL 1.35 Populair concert. 2.35 Pianovoordr. 3.20 Concert. 5.20 Otto Dobrindt's orkest. 7.3512.20 Zie Deutschland- sender. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20, 1.30—2.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gr.pL 8.20 Uitz. voor soldaten. 8.50 Revue-uitz. 10.3011.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Radio orkest. 1.502.20 en 5.20 Gr.pL 5.30 Klarinetvoordr. 6.35 Gr.pL 6.50 Piano en altviool. 7.35 Lit.-muz. progr. 8.20 Uitz. voor soldaten. 8.50 „Dido and Aeneas", opera. 9.50 en 10.30—11.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Bonte avond. 9.20 Ber. 9.50 Ka mermuziek. (10.10 Politiek overz.) 10.20 Uit Turijn: Symph.-concert. 11.20 Ber. Hierna tot 12.20 Nacht concert. I GE3ÏEENTELUKE RADIODISTRIBUTTE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.8.20, Engeland 8.20—9.20, Keulen 9.20—10.—, Ham burg 10.11.20, Danmarks Radio 11.20—12.20, Brussel VI. 12.20— 14.20, D.sender 14.20—15.20, Keu len 15.2016.30, D.sender 16.30 17.20, Brussel VL 17.20—18.50, Fr. 18.50—19.20, VI. 19.20—20.20, Fr. 20.20—22.20, D.sender 22.20—22.30, Brussel Fr. 22.3023.20, D.sender 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Enge land 9.2011.20, Keulen 11.20 13.20, Engeland 13.2014.05, Parijs Radio 14.0515.50, Engeland 15.50 17.20, Boedapest 17.2018.20, Enge land 18.2018.35, Brussel Fr. 18.35 —18.50, Engeland 18.50—19.20, Keu len 19.2020.35, Engeland 20.35 21.30, Beromünster 21.3021.55, Danmarks Radio 21.5522.20, Brus sel VI. 22.20—23.20, Engeland 23.20 —24.—. Lijn 5: Diversen. De E.H.B.O. is voor die menschen een organisatie die personen, van welke richting ook, hulp verleent, en haar liefdewerk toe past zonder onderscheid des persoons. Ik betreur het dan ook ten zeerste dat, vooral in dezen tijd, waarin H. M. de konin gin een beroep doet op het Nederlandsche volk, om vooral de eenheid te bewaren, zulke scheidingen plaats vinden. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend S. VEEVOEDER-DISTRIBUTIE. Gaarne, eenige plaatsruimte in verband met een ingezonden stukje d.d. 18 Nov. '39 onder bovenstaanden titel met onder- teekening: „Een boerenzoon." Dat meerdere sprekers slecht gestemd over de toewijzing zijn laat zich verkla ren uit de feiten. Want de consumptie melkers krijgen zeker voor gemiddeld 69 liter meuk 2 kg. voer. En die van plm. 9 liter af, gemiddeld ÏV, kg., terwijl schrijver dezes aanstonds als industrie melker voor 1 koe op de drie uiteinde lijk 10 op de 30 versche melkkoeien, van een 20 a 25 liter melk (zooals de reeds afgekalfde aangeven) daarvoo. 1 kg. per dag en per koe ontvangt. Hoe valt dit te rijmen? De Boerderij-Courant van 9 de zer geeft aan te aoeepteeren. Ik blijk niet alleen te staan en de ontstemi.'.ing krijgt meer rechtskracht. De oorzaak is m.i. het feit dat bij de laatste indeeling van het formulier bij vraag I niet „afzonderlijk" gevraagd is hoeveel hoog-d-achtige of reeds afgekalfde koeien men heeft om de zaak zuiver te stellen voor verhoogd voederrantsoen in verband met de toewij zing voor de industrie-melkers. Vraag I is gecombineerd gesteld en dus in deze ge heel onjuist. Gesteld dat v.n. bedoelde 3 koeien produceeren resp. 23 6 -(- 6 35 liter melk; hiervoor ontvangt de industrie melker 3 x 1 kg. voer, terwijl de con sumptie-melker 3 x 2H kg. ontvangt, dus 2 y? maal zooveel. Daarbij opgeteld dat velen schraal of zelfs slecht in het hooi zitten, bovendien opvordering en blijkbaar is er weinig of geen hooi te koop (tevens duur hooi en stroo). Dit krachtvoer ont breekt als aanvulling. Dus de ontstemden hebben het niet direct bij zich zelf te zoe ken. Ik heb 150 extra stikstofmest ver strooid dezen zomer. Het heeft geen red ding gebracht. Alle bedrijfssituaties waren niet zoo ingericht om zich te „kunnen" redden. Dus ook niet om 10 kunstmest te strooien om 30 voer te verkrijgen, terwijl de meeste portefeuilles te duur zijn bij de boeren om vooruit te loopen als het niet hoogst noodig is. Dit laatste geldt ook voor het nieuwe weide-systeem. Vooral nu zegt een schrij ver als deze „Boerenzoon" en dit is moge lijk nog niet te laat, voegt hij er aan toe. Het gaat m.i. momenteel om twee facto ren. Eerstens heeft ons de normale natuur wet in den steek gelaten en tevens is er een oorlogstoestand als sluitpost, die ons het voergebrek bezorgd heeft. Tegen het eerste valt niet te praten. Tegen het tweede kan men trachten zich zoo goed mogelijk te wapenen en te dek ken. Maar niet meer voor heden doch slechts in het verschiet. Beleefd dankend voor plaatsing. Een vader van een ooerenzoon. Naar t EngeUch van Maxwell March. 10) Sir Leo draaide onrustig op zijn stoel. „Om emels wil, schei uit", zei hij. „Het is dezelf de Politie-inspecteur, moet je weten. Hij eeft mij misschien hier naar toe gevolgd. Ik za was". fg in de club al, dat hy niet overtuigd Saxon Marsh glimlachte rustig. „O, daar h J helemaal niet mee in. Scotland Yard e. l*et nadeel, dat ze onomstootelijke be wijzen vraagt, voordat ze fatsoenlijke men- en iets in den weg leggen. Heusch". ging zi-h8*1 <*00r' "de manier waarop de dingen Woon °n*w' elen> 's werkelijk buitenge net excentricriteit van de erfenis, het feit dat nieisje vrijwel nergens relaties heeft, en ePahng dat jij tot curator werd aange- zen, hebben ons de hee'e zaak in handen •egeven", ^»Ik vraag mij af, waarom hij zoo deed", £0 t8lr Leo na een oogenblik. „Waarom een nin na te |aten aan jjgn echtgenoot?" Bièrn«Ju*. was een zeer zonderling ^ch zei Saxon Marsh. „Ik kende hem. Hij geloofde, dat geen een vrouw in staat was, om met geld om te gaan en hij had vertrouwen in jonge huwelijken. Het leek hem de gewoonste zaak van de wereld, om zijn geld na te laten aan den man, die met Judy vóór haar vyf en twintigste jaar zou trouwen, zonder van het fortuin af te we ten. Ik denk zeker, sir Leo, dat wij ons kun nen gelukwenschen met de manier waarop alles verloopt". „Ze is nu vier en twintig", zei sir Leo langzaam. „Vier en twintig jaar en zes maan den Als de zaak niet zoo dringend was, weet ik nog niet wat ik gedaan zou hebben". Saxon Marsh haalde zyn sigarettenkoker voor den dag en nam er, vreemd genoeg, een lange, geparfumeerde, Turksche sigaret uit. „Je hebt gedaan, wat ieder verstandig man gedaan zou hebben", zei hij. „Het eeni ge, waar je bang voor hoeft te zyn, is, dat er een kink in den kabel komt, voordat zij ge trouwd is. Als zij haar vijf en twintigsten verjaardag bereikt, denk daar goed aan, is het geld weg Sir Leo kr.ikte en zyn donkere oogen flik kerden. „Ja", zei hy, „dat mag niet gebeu ren". Rustig trekkende aan zijn onmogelijke si garet, stond Saxon Marsh op en voegde zich bij zijn vriend, die bij het raam stond. Eeni- gen tijd stonden de beide mannen daar en keken naar de drukte daar beneden. Het ge luid van muziek, gelach en stemmen drong tot hen door. Saxon Marsh zuchtte. „Wat romantisch zei hij. „Is het al eens bij je opgenomen, dat het een geluk is, dat Judy Wellington zoo invalide is? Een gezonde, moderne, jonge vrouw is niet zoo makkelijk te leiden en als zij eenmaal de teugels in handen nam, zou ze ons heel wat last kunnen veororzaken". Sir Leo gromde. „Er is van zoo iemand geen sprake", zei hij. „Het meisje is invalide. Ik heb in mijn heele leven nog nooit iemand ontmoet, die er zoo ziekelijk uitzag. Neen aan haar gezondheidstoestand valt niet te twij felen, vind je niet?" Saxon Marsh gooide zijn sigaret uit het raam en keek het verdwijnende, gloeiende puntje na. „Ik weet het niet", zei hij zacht. ,Ik weet het niet". HOOFDSTUK IV. Het lot van een politieman. De warme avond, het zachte zeewindje, de gezellige verlichting en de meesleepende muziek, alles werkte mee, om het den meest verwenden vacantiega'nger naar den zin te maken. Maar al die verlokkingen gingen verloren voor den jongen man, die des avonds om 10 uur van den gedenkwaardigsten dag van zijn leven door de straten van Westbourne liep. Inspecteur Biest zag zich geplaatst voor het feit, dat hij zwaar verliefd was, harts tochtelijk en ongelukkig verliefd, net als de eerste de beste jongeling op zijn eerste meis je. De ontdekking maakte hem erg onrustig, maar hij verloor zijn hoefd niet. David Biest was een practische jongeman, met practische ambities en ideeën. Hij zag in, dat het meis je het verdacht moest vinden, dat hij niet over zijn betrekking had gesproken, of schoon daar weer tegenover stond, dat er ge durende hun kerte samenzijn van dien mid dag genoeg andere dingen te bepraten wa ren geweest. Het was tot hem doorgedrongen, dat. er groot gevaar dreigde door een fatale en, in de gegeven omstandigheden, totaal onbegrij pelijke mésalliance, en dit feit nam op het moment al zijn aandacht in beslag. Het telefoongesprek met Scotland Yard had één ding bevestigd. Er was op het oogen blik niets definitiefs tegen Deane bekend en, ofschoon zijn naam wel genoemd werd in verband met een onderzoek in Yorkshire, was er verder nog niets uitgelekt. Daar het resultaat dus nihil was, was Da vid onderweg, om voor het inwinnen van in lichtingen, een vriendschappelijk praatje te mnken met den majoor in zijn hotel. Dat ho tel was, zooals hij al gauw bemerkte, niet Queen's. De majoor was tijdens hun ontmoe ting van der. vorigen dag dus niet zoo open hartig geweest, als het eerst leek. Majoor Deane logeerde er niet en had ook nooit in het Queen's hotel gelogeerd. Westbourne echter had, hoewel het een po pulair badplaatsje was, niet veel hotels. De keus werd dus beperkt tot een vijftal klei nere gelegenheden, want David verwachtte niet, dat Deane in een van de vele pensions zou verblijven. Op dat moment stond David tegenover „The Empress". gelegen tegenover het park, juist het rustige plaatsje, waar de majoor zich wel op zyn gemak zou voelen. David's gezicht stond grimmig, toen hij aan het ko mende gesprek dacht. Hy was ervan over tuigd, dat Deane hem toch maar wat op de mouw zou spelden. Voor den ouderwetschen ingang stond hy stil en kocht een krant. De krantenjongen, die hem door het uit de vestibule komende licht goed op kon nemen, grinnikte. „Nou, mijnheer, was ze niet aardig tegen je?" vroeg hij. David bloosde als een school meisje en ging zonder iets te zeggen naar binnen. De boekhouder, een oudachtige man met een bril op, lachte bij zyn vraag. „Majoor Deane?" zei hy. „Ja, die logeert hier weL Maar hij is nog niet thuis, want zijn sleutels hangen nog op het bord. Als u misschien in de vestibule wilt wachten, mijnheer, kunt u hem meteen zien als hy binnenkomt". Daar was niets tegen, dus zette David zich op een van de pluche sofa's, die aan den kant stonden, neer. Er waren maar weinig andere personen. Ofschoon The Empress tot in den nok bezet was, zochten de meeste gasten hun vermaak in de balzalen van Ar- cadian of Queen's hotel, terwijl ze The Em press meer gebruikten om te eten en te sla- pen. Nadat hy een tijdje door de geopende deu ren op straat had zitten kijken, hoorde hij vertrouwelijk zijn naam fluisteren. Verrast keek hij op en zag een ouderen, ietwat luguberen man tegenover zich staan. Hij was haast onhoorbaar op zijn groote, met rubber gezoolde schoenen naderbij gekomen en toen David hem opnam moest hij onwil lekeurig even lachen. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7