AMSTERDAMSCHE BEURS DAM PO j>xooinciaai 1lieuws £aatste berichten Jnoezanden Stukken Apxxct tBuitenland heerhugowaard zuidscharwoude noordsi:harwoude egmond binnen UW KINDJE VERKOUDEN Het Lagerhuis bijeen. tweede blad Provinciale Staten. Alg* beschouwingen over de begr.1940. mijnbouw. Rubbers. tabakken. amer. spoorwegen. <BelgiJ ""de hooge~waterstand van de maas. Chamberlain aan het woord. Het Geestmerambacht. provinciale Staten zijn gistermorgen nnen met de behandeling der provin- begrooting voor 1940. n heer Van der Wal (s.d.) opende de meene beschouwingen met eenige poli- ke opmerkingen, waarin hy de houding de n.s.b. en de communisten critiseerde, VBn elkaar thans ir de armen zijn gevallen. ^Komende tot de begrootir.g, zeide spreker, eerust te zijn over enkele passages in de "morie van antwoord welke doen vermoe- j16 dat Ged. Staten wegens den tegenwoor- toestand ten aanzien van verschillen- He werkzaamheden der provincie een af- chtende houding willen aannemen. Spr. wardeelde het juist, dat thans niet tot belas tingverlaging wordt overgegaan. De heer Keulemans (a.r.) veroordeelde de litiek der n.s.b. Hij verklaarde zich be- p°d een voorstel tot redelijke salarisverhoo- ging voor het provinciaal personeel te steu- n6pe heer Seegers (comm.) bepleitte salaris- erhooging voor het provinciaal personeel. Aangezien Ged. Staten daarvoor den tijd nog niet gekomen achten, diende spr een voorstel in. om een toeslag van tien procent te verleenen. In de middagvergadering kwam de heer Kooiman (v.d.) aan het woord. Hij betoogde eerst, dat het thans ongewenscht is, om tot belastingverlaging over te gaan. Spr. was tegen de vorming van allerlei fondsen voor speciale voorzieningen; het is beter gereserveerde bedragen In de gewone begrooting onder te brengen. Spr. hoopte, dat de plannen ten aanzien van het Geest merambacht spoedig uitgevoerd zullen wor den. De heer Vlekke (n.s.b.) weersprak de opvatting, dat de n.s.b. toenadering zou zoe ken tot de communisten. De heer Heilker (r.k.) vond belasting verlaging thans niet gewenscht, om de sta biliteit der provinciale financiën niet in ge vaar te brengen. De loonen in de werkver schaffing zijn te laag. De heer Luden (c.h.) begreep niet, dat de commissie voor het Geestmerambacht is op geheven door de periodieke aftreding der Statenleden. De heer Rustige (c.h.) drong aan op ver laging van de uosten der krankzinnigenver pleging voor le gemeen'en. De heer Wolkers (c.d.u.) hoopte, dat de toegestane credieten voor de werkloosheid- OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Woensdag 29 November 1939. Vor k STAATSLEEN1NGEN. 3—3H NederL 1938 3 Ned -Indië 1937 5H Duitschl 30 m verkl BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cert v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. ond. binnenl Alg Kunstzijde Unib Calvé Delft Cert Nederl Ford Lever Bros Philips Gloeil Gem Bezit INDUSTR. ond. bu1tenl Am Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel i Standard Brands Steel comm U. S Leather CULTUUR MAATSCH. VA Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden Alg Explor. Mij Redjang Lebong100 PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Phillips Oil Shell Union Tide Water 6% Amsterd Rubber Geli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadiadi I Interc. Rubber 3Vi« SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn Java—ChinaJapan lijn Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie Heli Batavia 9ud® Deli Saoembah127'/, Atcbison Topeka 21 3'inou Central10% 85Vie 82% 1 2S/l6 92 V. 82 160 1C2 31% 66 322 9<%6 1 '30 3 243/,, 61»/» 3#/l« 40 2v)b/w 1 V. 17% 4 49% 4% 3741/, 231 22.i 97% 60 2127. '249% 29% 10Vi« 190 151% 106 12/ 58% 98»/. 88 103% 97% 9,% 1081/ 150% J.45-3.C0 82'/, 117/a.2 90 81 154 100 31%-% 315% 6 124% 38% 23%-% 60%o 173/4 4bl%«-9 4%6 368 223 219-20 94% 60 226% 244-% 9% 87, 184%-5 147% 57% 9'% >%6*% 86 105 93 96 1067, 149 126% 20 Southern Pacific 12%* Southern Railw147e Ooion Pacific79% .j~&n Pac. Hjoteering Per 50. x) ex-coupon «Exdividend r ongatie vorige koers 23/«, heden 2'A WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFTCIEEL. New-York Londen Berlijn Parijs Kopenhagen Stockholm Oslo Vorige koers heden 1.88*/» 1.88%» 7.41% 7.38 75.60 75.60 4.20 4.18% 31.12 31.14 42.25 42.25 36.42 K 30.42 V, 44.90 44.90 42.85 42.85 bestrijding niet ongebruikt zullen blijven liggen. Spr. drong aan op salarisverhooging. De heer Van de Vall (s.d.) besprak de kwestie van het Geestmerambacht. Al is de commissie overleden, de geest blijft voort bestaan. De heer Groen (r.k.) waardeerde de land en tumbouwpolitiek van Ged. Staten, maar had enkele wenschen ten aanzien van be paalde onderdeelen. Ten opzichte van het Geestmerambacht was spr. niet geheel ge rust, in eerste instantie sprak men van ver betering der bodemproductie, maar thans spreekt men meer over werkverschaffing. In ieder geval zullen twee proefpolders noodig zijn. Thans willen Ged. Staten echter blijk baar de resultaten van één proefpolder als maatstaf voor het geheele werk nemen. De heer Saai (n.s.b.) vond, dat te weinig subsidie wordt gegeven aan de Nederland- sche paardenfokkerij. Ook de 30.000 voor de bestrijding der tuberculose onder het vee vond hij te gering. De heer Borst (c.p.n.) verdedigde een motie van zijn fractie, waarin verzocht wordt, de betaling van de rente der tuin dervoorschotten en akkerbouwvoorschotten, verleend in 1931, ten laste der provincie af te wikkelen. De heer Klaas de Vries (v.d.) uitte eenige wenschen op het terrein der malaria bestrijding. Hij bepleitte voorts herbouw van het slot in Egmond aan den Hoef en op heffing van de subsidiekorting voor de openbare leeszalen. De heer de Roos (s.d.) meende, dat het geneeskundig schooltoezicht meer gebaat zal zijn met grootere financieele hulp, dan door overneming door de provincie. Spr. hoopte, dat ten aanzien van de concentratie van waterschapsbesturen meer initiatief van de provincie zou uitgaan. De heer Beuzemaker (c.p.n.) besprak de plannen voor het Geestmerambacht en vreesde, dat het tempo steeds langzamer wordt. De vergadering werd daarna verdaagd. Dinsdagavond vergaderde de afd. Heer- hugowaard van de Nationale bond „land bouw en maatschappij'1 in het café van den heer C. Liefhebber. De voorzitter deelde mede dat de lamme ren welke door enkele leden dezen zomer waren geweid tot steun der kas, pl.m. 6.50 winst hadden opgeleverd. Bij de bestuursverkiezing werd de aftre dende secretaris, de heer C. Oostmeijer, bij acclamatie herbenoemd. Hierna werd het woord verleend aan de heer Vok Kaan, die een inleiding hield over „De plaats van den landbouw in de samen leving". Op duidelijke zakelijke manier wist hij de vergadering te overtuigen dat de geheele samenleving afhankelijk is van den land bouw. Bij de op de inleiding volgende gedachten- wisseling werd betreurd, dat er in ons land geen ministerie van landbouw bestaat. Tuinbouwver. „De Toekomst". De tuinbouwvereeniging „De Toe komst" vergaderde Maandagavond in café Kaper, onder leiding van den heer S. de Boer Kzn. De voorzitter liet in zijn openingswoord den gang van zaken aan de veilingen de revue passeeren. De toestand van den oogst is in Zuidscharwoude en Broek op Langen- dijk zoo, dat van een misoogst kan worden gesproken. De voorzitter hoopte, dat een verbetering zal worden aangebracht in de aardappelregeling, door een verlenging van 15 Juli tot 1 Augustus. Spr. wekte de leden op hun medewerking te verleenen aan het welslagen van de nieuwe minimumprijzen- regeling gedurende deze eerste zes weken. Na 1 Januari komt er weer een andere rege ling. De voorzitter deelde mede, dat op 4 Dec. de kooltelling zal worden gehouden. Hierna werd de zetkoolregeling bespro ken. Gepoogd zal worden, om in overleg met anderen, een goede oplossing te vinden. Ook voor de groene kool zal een geschikte plaats gezocht worden. Vervolgens werden de praatavonden vastgesteld. De heer Van Herwijnen heeft aangeboden, eenige lezingen te houden. Men besloot, van deze aanbiedingen gebruik te maken en te vragen deze van half Januari tot half Februari te willen houden. Hierna kwam aan de orde de vernieuwing van de statuten van de veiling. Het is de bedoeling zoowel aan de veiling als voor de plaatselijke vereenigingen nieuwe statuten aan te stellen. Het ontwerp der statuten werd ongewij zigd goedgekeurd, evenals het huishoudelijk reglement voor de veiling. De statuten voor de tuinbouwvereeniging lokten ook geen discussie uit. De heer C. de Boer vroeg naar de resul taten van den proef met den hoogeren wa terstand. De voorzitter deelde mede, dat de proef niet het gewenschte resultaat heeft gehad, doordat het wel wat laat was. Het middelste akkertje, dat rondom in 't hoogere water ligt was het best. De zuidzijden van alle drie akkertjes (de zonzijde) waren het beste. De juiste gegevens zijn nog niet be kend. Er is wel veel belangstelling voor deze proef. Men is nieuwsgierig, hoe het het volgend jaar zal zijn, als het land van het begin af in het water ligt. De heer de Boer informeerde nog naar de verzakkingen van het parkeerterrein. Is dat erger dan verwacht was? De voorzitter zeide, dat de oorzaak ligt in den bovengrond, tengevolge van het vele water. Het herstel is nu in zooverre gevorderd, dat de helft weer in orde is. De heer C. de Boer vroeg, of wanneer de regeering zich houdt aan het voorschrift aanvoeren als er vraag is, de mogelijkheid van op monster veilen bestaat. Spr. wees er op, dat heel goed doorschot voor afwij kend werd geveild. De voorzitter merkte ten aanzien van deze laatste vraag op, dat het dan wel aan de kwaliteit gelegen zou hebben. Er wordt niet scherper uitgekeken dan voorheen. Op monster veilen achtte de voorzitter wel de oplossing. De heer W. Keppel wees op de onregel matigheid, dat de aardappelverbouwers hier naar verhouding méér heffing hebben be taald dan zij die méér hebben geteeld. De voorzitter herinnerde aan alles wat hierover al is gezegd en geschreven. Het is niet gemakkelijk een betere regeling te vinden. De heer D. de Geus vroeg of de inneming der late aardappelen al is geregeld. De voorzitter zeide, dat ze geveild kun nen worden. Na nog eenige besprekingen volgde slui ting. Een r. k. E. h. b. O. opgericht. Zaterdagavond werd in hotel De Burg alhier een vergadering gehouden om te ko men tot de oprichting van een afd. der r. k. E. H. B. O. De heer A. M. Bergers, voorzitter van de nationale commissie voor E. H. B. O., heeft een uiteenzetting gegeven over het nut en de noodzakelijkheid van E. H. B. O., waar bij hij wees op de voordeelen, welke ver bonden zijn aan het lidmaatschap van de r. k. E. H. B. O. Niet minder dar. 54 personen hebben zich opgegeven. De cursussen zullen worden gegeven door den heer Van Hesteren, arts te Warmen- huizen. Algemeen steuncomité. De collecte voor het algemeen steun comité 1939 heeft in deze gemeente opge bracht nagenoeg f 20. lepenziekte. Reeds jaren achtereen moet een zeker aantal aangetaste iepen op bevel van hooger hand verdwijnen. Ook dit jaar zijn er weer die voor 1 April a.s. geveld moeten worden. Tot op heden is het aantal gestegen tot 66. (Ongecorrigeerd.) Vanmiddag waarschijnlijk hoogste stand. In verband met de berichten over den hoogen stand van de rivier de Maas en de vrees, dat deze zal leiden tot dijkdoorbra ken en ernstige c'erstroomingen, is van be voegde zijde medegedeeld, dat er geen di recte aanleiding voor deze vrees behoeft te bestaan. Vanmorgen te elf uur was de stand van de rivier te Maastricht 46.01 boven N. A. P., hetgeen gelijk is aan dien van des morgens acht uur. Uit Belgic wordt van de zijrivie ren reeds val gemeld, zoodat men aanneemt, dat er nog slechts zeer weinig was van de Maas is te verwachten. De hoogste stand, die slechts weinig hooger zal zijn dan die van vanmorgen, wordt vanmiddag of op zijn laatst vanavond verwacht. Daarna zal zeker vai intreden. De was op de beneden-rivier zal nog even voortduren, doch er zal geen abnormaal hooge stand, zooals in den winter van 19251926 worden bereikt. In Januari 1926 was de hoogste stand van de Maas te Maas tricht 46.93 meter boven N. A. P., hetgeen dus nog 92 c.M. hooger is dan vanmorgen. ROTTERDAMSCHE BEROOFSTER TE GRONINGEN AANGEHOUDEN. De vorige week Dinsdag kwam een vee- kcoper uit de omgeving van Groningen na afloop van de veemarkt in aanraking met een vrouw. Toen zij zich na een bezoek aan een café op den Ouden Stationsweg bevon den, maakte de vrouw plotseling een einde aan de ontmoeting en even later bemerkte de veekoopman, dat hij duizend gulden uit zijn portefeuille miste. Hij begreep toen, dat hij in handen van een buitengewoon handige zakkenrolster gevallen was, want hoewel het geld in een binnenvak van de portefeuille zat, had de vrouw met haar vingervlugheid kans gezien het geld er uit te halen en de portefeuille op haar plaats terug te stoppen. Thans is de vrouw, de 42-jarige C. J. de M. uit Rotterdam gearresteerd. De vrouw moet een zeer beruchte be- roofster uit de Rotterdamsche onderwereld zijn. De recherche van Groningen is van ochtend naar Rotterdam vertrokken voor het instellen van een nader onderzoek. Van het gestolen geld is tot nu toe nog niets ge vonden.' MAN IN DE GEUL VERDRONKEN. Vanochtend is de 55-jarige heer J. S. te Valkenburg, toen hij in zijn weiland, dat aan de Geul grenst, aan het werk was, uit gegleden, te water geraakt en verdron ken. GENERAAL VAN OORSCHOT MET PENSIOEN. Bij K. B. van 27 November 1939 is aan den heer J. W van Oorschot op zijn ver zoek, met ingang van 1 Februari 1940 eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van referendaris bij het bureau van den gene- ralen staf. EEN RUSSISCH ULTIMATUM? De speciale verslaggevers te Helsinki van Berlingske Tidende en Po li t i k e n melden, dat de Sovjets van daag een ultimatum aan Finland zouden overhandigen, waarin met het oog op de jongste incidenten de terugtrekking der Finsche troepen binnen achttien uur zou worden geëischt tot op 25 kilometer van Karelië. Volgens den specialen verslaggever te Helsinki van National Tidende zal Finland den Sovjets Woensdag antwoor den en een nieuw bewijs geven van den goeden wil. Volgens den correspondent van Politieken zouden na het incident van Zon dag de Finsche voorposten een kilometer zijn teruggetrokken. Wrljl dan keel, rug ei) borstje in met Dampo.WonderlIjk zooals dèt helpt! Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. BOTTER GEZONKEN. Vanochtend is een botter de „Lemmer 21", toebehoorende aan schipper Andries Fleer, die met zijn zoon aan boord was, even buiten den haveningang te Lemmer op een zich onder water bevindende paal geloopen. Het schip begon dadelijk veel water te ma ken. Andere booten, die in de nabijheid voeren, boden hulp. Men heesch de zeilen en zoo kon men het schip nog binnen de ha- vendammen sleepen, waar het zonk. HET FINSCHE ANTWOORD AAN MOSKOU. De Finsche regeering heeft vandaag haar antwoord gezonden op de nota van Molotof, waarin het RussischFinsche niet-aanvals- pact wordt opgezegd. De inhoud van het antwoord zal niet wor den bekend gemaakt, aleer de nota aan de Sovjet-regeering zal zijn overhandigd. DE RUBISLAW OP MIJN GELOOPEN. Het te Aberdeen thuisbehoorende stoom schip Rubislaw (1023 ton) is gisteren aan de Zuidoostkust van Engeland op een mijn geloopen en binnen twee minuten gezonken. Dertien leden der bemanning zijn om het leven gekomen. Vier opvarenden zijn aan boord van een mijnveger genomen. DALADIE1 ONTVANGT AMERIKAAN- SCHEN AMBASSADEUR. Daladier heeft gisterochtend den am- basadeur der Vereenigde Staten, Bullitt, ontvangen. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. ,M. de Redacteur. Door het ingezonden stukje in de Alk- maarsche courant van Maandag is mij één ding duidelijk geworden, n.1. de weifelen de houding dei collectrice toen ik haar zei nooit iets gehoord te hebben van het bestaan van een instelling als Eerste Hulp bij Ongelukken, waarvoor gecollecteerd moest worden. Vermoedelijk vreesde zij een eventueele vraag of het vooi alle gezindten was. Daar men bij eerste hulp bij ongelukken natuur lijk altijd denkt aan hulp die direct noodig is voor spoed- en ernstiger noodgevallen, door ongelukken enz. veroorzaakt, kwam de gedachte zelfs niet bij mij op aan de mogelijkheid dat zoo iets zelfs alleen voor katholieken gevraagd zou worden. In verontruste verwondering vraag ik mij dan ook af, of de r.-k. personen, die zich zullen belasten met het te hulp snel len t'j die ongelukken aan de slachtoffers eerst zullen vragen of zij tot hun geloof behooren of niet en wat er dan in het laat ste geval zaï gebeuren. Waar blijft in deze: De barmhartige Samaritaan? Met dank voor de plaatsing. Mevrouw A. SLEESWIJK—DE BOER. (Wij sluiten hiermede deze discussie. Red. Alkm. Crt.) AMERICAN N D Tennis. WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. In de Apollo-hal te Amsterdam zijn gis teravond de wedstrijden begonnen tusschen amateurs en oefenmeesters. Er werden twee enkelspelen gespeeld, n.1. HughanHemmes en van SwolWaasdorp. Hughan won met 63, 64, 63 en van Swol verloor met 6—4, 6—1,. 3—6, 3—6, 3—6. Dammen. ZUIDSCHARWOUDE WINT VAN HEILOO. De damclub Damlust te Zuidscharwoude speelde Maandagavond een wedstrijd om den Uytenbogaardbeker tegen de damclub van Heiloo. De uitslag was als volgt: Damlust Heiloo f Th. de HaasH. Burggraaf 20 J. HuitemaJ. Geuzebroek 20 P. KomenH. Verver 1—1 J. GrootjesP. de Wit 20 J. PluisterA. Kroon 02 P. SchuffelenS. Schure 2 N. Jol—J. Ros 1—1 G. VrolingJ. Sprenkeling 11 G. EngelP. Burgering 2 Jb. v. d. Welle Jr.J. de Geus afgebr. G. BalderJ. Spaans afgebr. W. KuiperJ. de Koekoek 20 J. v. d. Welle Sr.P. Bruin 11 K. WitsenP. Jets 20 N. BruinP. Spaans 20 C. HoedjesM. Oud 02 J. WeelA. Modder 20 G. BakkerB. Hofman 11 J. SpruitH. Spaans 02 Totaal (voorloopig) 2511 Vriendschappelijk: Th. QuaxBolten ii P. BalderG. Wiering 20 In de gister gehouden bijeenkomst van het Engelsche Lagerhuis heeft de minis ter-president Chamberlain het woord ge voerd. Hij begon met aan te kondigen, dat de Britsche exportcontröle op vier December a.s. in werking zal treden. En dat deze contróle het gevolg was van de talrijke niet goed te praten daden door Duitsch- land, waarbij het de overeenkomsten en conventies, welke het zelf heeft ondertee kend, heeft geschonden. De maatregelen der geallieerden, zoo vervolgde Chamberlain, waartoe behoort de inbeslagneming van Duitsche exporten, kunnen den neutralen ongemak en wellicht verlies berokenen, maar door deze maat regelen welke ertoe zullen bijdragen de inspanningen van Groot-Britannië tot een succesvol einde te brengen, kunnen de neutralen ook helpen. Wij zijn voornemens ons best te doen, den neutralen zoo wei nig mogelijk ongemak te bezorgen, de datum, waarop de nieuwe maatregel in werking treedt, is met opzet vastgesteld op den 4en December, ten einde den neu tralen landen ruimschoots tijd te geven zich erop voor te bereiden. De grondslagen besprekende voor een blij ven den vrede, zeide Chamberlain: het kan zijn, dat ook rekening gehouden moet worden met overwonnenen, alvorens wij kunnen beslissen, hoe een nieuwe en betere wereld kan worden voorbereid. Niemand van ons weet hoe lang deze oor log zal duren, in welke richting hij zich zal ontwikkelen, wanneer hij zal zijn af- geloopen, wie aan onze zijde za1 staan en wie onze vijand zal zijn. In deze omstandigheden zou het ver keerd zijn, indien wij trachtten thans de voorwaarden vast te leggen, waarop de nieuwe wereld moet worden gevormd. Wij zijn den oorlog niet ingegaan met eenig wraakgierig voornemen, en daarom hebben wij niet het voornemen een wraakgierigen vrede op te leggen. Doch wij moeten eerst een eind maken aan de bedreiging, waaronder Europa zooveel jareh geleden heeft. Indien wij werkelijk daartoe iets kunnen ondernemen, indien het vertrouwen hersteld kan worden in geheel Europa en een regeling in Europa tot stand komt de noodzakelijkheid ons bezig te houden met andere wereld- deelen sluit ik hierbij niet uit dan zal het overige deel van de wereld niet zulk een moeilijk vraagstuk blijken te vormen. De Volkenbond is als instrument voor het behoud van den vrede een mislukking geweest, doch in andere opzichten heeft de bond waardevol werk verricht en ver richt hij nog. Al onzen moed, vasthoudendheid en vaderlandsliefde zullen wij noodig hebben om ons oorlogsdoeleinde te bereiken. Laat ons niet de fout maken, de kracht van onzen vijand te onderschatten. Wanneer wij dat doel bereikt hebben, dan zullen wij wellicht bemerken, zelfs een nog rui meren blik en een sterker wil noodig te hebben om den vrede te veroveren dan noodig was om den oorlog te winnen. Ik twijfel er niet aan, dat, wanneer die tijd komt, er mannen zullen zijn, die dien blik en dien wil bezitten. Ik vertrouw, daO zij wellicht meer geluk zullen hebben met het najagen van hun idealen, dan degenen gehad hebben, die tot taak hadden den vrede te winnen na den oorlog van 1914 1918. VREEMDE VLIEGTUIGEN BOVEN BELGIE. In den loop van gisterochtend hebben vreemde vliegtuigen op groote hoogte boven Belgisch gebied gevlogen. Belgische jacht vliegtuigen zijn opgestegen, en het lucht doelgeschut is in actie geweest te Brussel, Mechelen, Gent, Brugge en Oostende. DE VERLIEZEN DER LUCHTMACHT. Het Britsche ministerie voor luchtvaart heeft de twaalfde lijst met verliezen ge publiceerd. Hierop staan 32 gesneuvelden, acht vermisten en drie overledenen. DRIE DOODEN BIJ AUTO-ONGELUK. Uit Hasselt (België) wordt gemeld: Op den weg van Bourg-Leopold naar Tessenderloo is een auto geslipt en tegen een boom ge reden. De chauffeur en twee meisjes van vijf en drie jaar kwamen om het leven. De ouders van de kinderen liepen verwondingen op en moesten in een ziekenhuis worden op genomen. NOORSCH SCHIP IN NOOD. Uit Stockholm wordt gemeld: Het Noor- sche s.s. Reiaas (1129 ton) heeft Maandag nacht noodseinen uitgezonden. Het schip heeft het roer verloren en drijft stuurloos ron-d. Sinds gistermorgen drie uur geeft het schip geen antwoord meer. BUITENLANDSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN BELGIE. Boven Luik zijn gister buitenlandsche vliegtuigen waargenomen. De luchtdoel artillerie heeft het vuur geopend. Gisterochtend is boven Herentshals een losgeslagen kabelballon gezien, welke zien voortbewoog in de richting van Nederlandsch Limburg. SOVJET-AMBASSADEUR BIJ HALIFAX. De ambassadeur der Sovjet-unie, Mais- ky, heeft Maandag met lord Halifax, op diens uitnoodiging, een onderhoud gehad, verneemt Reuters diplomatieke correspon dent. Halifax wenschte eenige algemeene ophelderingen te verkrijgen over de po litiek der Sovjetregeering. Hierop volgde een bespreking van de vraagstukken wel ke voor beide landen van belang zijn.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7