Agenda m KIJKENisKOOPELCLOECK Skid en Omqevina iDeerBericfit JUtMicaiies Mijn ontploft op Texel. Vele huizen onbewoonbaar geworden. Vannacht weer drie mijnen ontploft. Wat de zee teruqgeeft. Strandjutters op hun post. Sinterklaas in de omgeving. Drie bezoeken in Heiioo. EERSTE BLAD Alkmaar, Dinsdag. HET ST. NICOLAASFEEST VAN DEN B. v. N .0. De jeugdige feestvierders in de Harmonie - dancing en groote zaal - behoefden gistermid- dag niet lang te wachten, want Sint en Piet arriveerden spoedig aan de Harmonie waar zij op bijzondere wijze werden ontvangen. De militairen wacht stond n.l. opgesteld en maakte het saluut. De bisschop was hierdoor ten zeerste verrast. Het eerst ging hij toen naar de leerlingen der kleuterscholen, die reeds keurig stil zittende, een poppenkast- verhaal hadden gevolgd. Maar toen daar plotseling Sint en Piet binnentraden, was alle aandacht onmiddellijk op die personen gevestigd en zij heetten ze welkom met en alleraardigst liedje, dat door mej. de Wit op den vleugel werd begeleid. Toen werden zij getracteerd en alles had onder leiding van de dames Kreijermaat en Rus een prettig ver- loop. Daarna luisterden zij weer naar de ver- halen, die de dames G. Wit en T. de Jong onderwijzeressen uit Zuidscharwoude in hun poppenkast vertoonden. Deze dames verdienen hulde voor hetgeen zij de kinde- ren brachten. Later werd elk der kleinen verrast met een pak vol mooie dingen en lekkers en aan de hand van vader of moeder gingen zij opgewekt huiswaarts. In de groote zaal werd de Sint bij zijn komst hartelijk welkom geheeten door de heer K. de Vries, thans voorzitter der Bonds- St. Nic. Commissie, (in de plaats van den heer Koelman, die vertrokken is). Ook richtte hij een woord van welkom tot mevr. van Kinschot en mevr Honig, die hun groo te belangtselling in dit feest toonden. Later mocht hij ock den heer G. Chr. Dun, inspec- teur van het 1. o. nog welkom heeten, en hem bedanken voor zijn interesse voor dit feest. St. Nicolaas met Piet naast zich, sprak de kinderen echt op de wijze van de grooten kindervriend toe, en op zijn verzoek zongen de kinderen, begeleid door mevr. de Vries, een paar mooie liedjes. De Sint dankte de dames en heeren van de commissie hartelijk. De echte Oud-Hollandsche poppenkast van Lotte en Alex Wins werd daarna op zeer vroolijke en humoristische wijze door dit tweetal, met pianobegeleiding, vertoond. De kinderen genoten er van. De tractatie bleef natuurlijk niet achter- wege en tot slot kwam het groote moment der pakken-uitdeeling. Over het Doelenveld verlieten de kinde ren hoogst voldaan de Harmonie. Zij werden door hun familie opgewacht en met lachen- de gezichten vertelden zij van het mooie feest. Dat zij deze jeugdige kinderen weer zoo'n mooien middag hebben bezorgd, zal voor de Bonds-St. Nicolaas Commissie een groote voldoening zijn. SINTERKLAAS VALT VAN T PAARD. Maandagmiddag verscheen Sinterklaas te paard voor de kinderen in Obdam. Toen hy ter hoogte van 't parochiehuis aldaar z'n paard wilde bestijgen, nam het dier een sprong en viel de uit Alkmaar gekomen Sint op straat, waarbij hij een lichte hersen- schudding bekwam. Dr. Lohman aldaar ver- leende medische hulp. EEN AANRIJDING. Gisteren, Maandag 4 December, te om- streeks kwart voor zeven des namiddags vond op het Ritsevoort alhier een aanrijding plaats tusschen de vrachtauto van de Fa. H., uit deze gemeente en een voor den winkel van B. staande 3-wielige bakfiets. Deze laat- ste reeds tengevolge hiervan over het trot- toir het portiek van bovenbedoelden winkel in en vernielde een der spiegelruiten alsmede eenige zich in de etalage bevindende voor- werpen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. WIELRIJDSTER REED TEGEN STILSTAANDE AUTO. Ernstig gewond. Gisteravond fietste mej. Rensen uit Heerhugowaard op den Hondenweg tegen een stilstaande auto met het ongelukkige gevolg dat zij een schedelbasisfractuur bekwam. Zij is naar het Centraal zieken- huis alhier vervoerd. DURE NONCHALANCE. Een portefeuille met f 2775 ver- geten. Een houthandelaar uit Oudkarspel, die na een bezoek aan een aannemer in de Langestraat te Zaandam met een goed ge- vulde portefeuille huiswaarts zou keeren, heeft zijn nonchalance duur moeten be- koopen, aldus de Tel. Toen hij het huis van den aannemer verliet, keek hij, voordat hij wegreed, den motor van zijn auto even na. De portefeuille, waarin 'n bedrag van ,f 2775 geborgen was, hinderde hem bij dit karweitje, zoodat hij haar even op de treeplank van zijn wagen legde. Hij ver- gat het ding weer mee te nemen, toen hij even later wegreed. Niet lang daarna be- merkte hij tot zijn grooten schrik zijn ver- lies. Hoewel hij onmiddellijk langs denzelfden weg terugkeerde, was er van zijr geld geen spoor meer te vinden. Het eenige wat hem overbleef, was de politie van het gebeurde in kennis te stellen. Aan het hoofdbureau had de vinder zich echter nog niet ge- meld. De man deelde mede. dat de vinder niet lang in twijfel behoeft te verkeeren over den eigenaar. Op kwitanties en an dere papieren staan heel duidelijk zijn firmanaam en adres vermeld. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.20 tot 7.23 uur licht op. Omstreeks half zeven is gister avond een mijn, welke te Oude- schild was aangespoeld, tot ontplof- fing gekomen, waardoor groote schade aan den dijk en aan de hui zen in de omgeving werd aange- richt. De mijn maakte deel uit van een drietal, dat hier was aange- spoeld, doch eerst bij eb gedemon- teerd zou kunnen worden. Men had daarom een schildwacht in de nabijheid opgesteld om toezicht te houden, dat de bevolking niet te dicht in de buurt van deze gevaarlijke „ballen" zou komen. Gisteravond werd een dezer mijnen door een golf op de glooing geworpen, waardoor zij ontplofte. In den zeedijk sloeg een diep gat, luiken werden van de huizen gerukt, deuren spleten in tweeen en stukken van de daken stortten omlaag. Van vijftig huizen sprongen de ven- sterruiten aan scherven. Van de in de onmiddellijke nabijheid gelegen r.k. kerk werden alle ramen vernield. In enkele oogenblikken tijds was een deel der huizen zoo onbewoonbaar gemaakt, dat vele bewoners in de herv. kerk en de openbare lagere school moesten wor den ondergebracht. De schildwacht sloeg met het wachthuisje en al tegen den grond; een steen van de glooiing ter zwaarte van 150 kg. plofte hoog uit de lucht naast hem neer. De militair bleef gelukkig ongedeerd. Een man, die voor het venster van zijn woning stond, kreeg het raam met kozijn op het hoofd, doch bekwam geen verwondingen. Militairen uit den omtrek trokken naar Oudeschild om de bevolking, die zeer onder den indruk van de ontploffing was, gerust te stellen en hulp te verleenen. Onmiddellijk togen zij aan het werk. Men bracht planken voor de ramen aan en her- stelde de schade aan de daken zoo goed en zoo kwaad als het ging. Uit Den Burg had men medische en geestelijke hulp ingeroe- pen, doch gelukkig bleek deze niet noodig te zijn. In verband met de aanwezigheid der beide andere mijnen hebben de militaire autoriteiten last gegeven de woningen aan den binnenkant van den dijk te ontruimen. Wederom groote schade aangericht. Ook in den afgeloopen nacht zijn langs de oostkust van het eiland drie mijnen ont ploft. Een daarvan sloeg onder het gehucht Nieuweschild een groot gat in den dijk en bracht ernstige schade toe aan omliggende woningen. Door een andere mijn is de boerderij de Noordkaap vlak langs den dijk bij Oude schild gelegen, bijna totaal vernield. De vorige week werd door een mijn, die ont plofte, reeds ernstige schade aan deze boer derij aangericht. In den diik is een gat van twaalf meter geslagen. Maar ook de fiscus waakt. Onafgebroken voert de zee thans alle mogelijke voorwerpen naar het strand. Te Egmond aan Zee, waar de laatste dagen geen mijnen zijn aangespoeld en het strand daarom door de militaire overheid weder vrij gegeven is, wemelt het den geheelen dag en zelfs in den nacht van de strand jutters. Allerlei dingen komen aan van de ver- gane schepen zelf, van de Simon Bolivar .v. een stuk geslagen reddingboot, een red- dingsvlot, dekstoelen en dergelijke. Het meeste wat aanspoelt behoort echter tot de lading. Zoo brengt de zee in de grootste ver- scheidenheid aan kisten met appels, vaten met methyl-ethyl-seton, een zeer kostbare vloeistof, waarvan 2000 liter aanspoelde, kisten met mosterdpoeder, tientallen brand- slangen voor motorspuiten, blokken parafi- ne enz. Meer direct in verband met den oorlog staat het aanspoelen van een hoog- temeter van een Engelsch vliegtuig en een kist, gemerkt „Gun", „Vickers", waarin een machinegeweer heeft gezeten. Niet alleen de strandvonder houdt over dit alles een wakend oog om te zorgen, dat al wat gevonden wordt ook wordt opgege- ven en bij den juisten strandvonder, in wiens ban het gevonden is, wordt aange- bracht, maar ook de fiscus houdt voortdu- rend een oogje in 't zeil. Al wat aankomt wordt immers door de zee in ons land ge- importeerd en is zoodoende onderworpen aan accijns, die dikwijls, vooral voor de al- cohol-houdende vloeistoffen, zeer hoog is, z66 hoog zelfs, dat het niet uitgesloten is, dat de kostbare vloeistof geen koopers zal vinden, als de strandvonder straks verkoo- ping houdt van de niet gereclameerde goe- deren. Ook de ambtenaren van de Waren- wet zijn op hun qui-vive als er levensmid- delen aanspoelen, te meer, waar al wat in zee gelegen heeft, meestal sterk aan bederf onderhevig is. Te Petten. Aan het Noordzeestrand te Petten zijn in de afgeloopen dagen drie mijnen aange spoeld. Voorts werden vier sloepen gevon den, waarvan twee afkomstig van het ge- zonken s.s. Simon Bolivar. Van ditzelfde stoomschip spoelde een stuk van het sloe- pendek aan. Ook werden aangetroffen diverse vaten methyl-alcohol, eenige kisten met brandslangen, eenige kisten met thee, verscheidene reddingsboeien, een aantal lui- Bioscopen. Harmonie-Theater, half 8, hoofdnummer Ik ben Sebastiaan Ott (sens.); hoofdrollen Willi Forst, Trude Marlen en Paul Horbiger, Toegang boven 18 ]aar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Fernandel heeft trouwplannen (hum.) hoofdrol Fernandel. Toegang voor alle leef- tyden. Woensdagmiddag, half drie. matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer Ulti matum (rom.-sens.); hoofdrol Erich von Stroheim, Dita Parlo en Abel Jacquin. Toe gang boven 14 jaar. Woensdagmiddag. half drie, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer De geest van den zwarten piraat (sens.); hoofd rollen Don Terry, Gwen Gaze en Grant Wi thers. (Tweede deel). Toegang boven 14 jaar, Woensdagmiddag, half drie, matinee. Woensdag 6 December. 8 uur, Oranjehotel te Bergen, ledenverga- dering afd. Bergen en Schoorl Ned. Roode Kruis. Donderdag 7 December. 8 uur, in de Overdekte, zwemavond van de Alkm. Reddingsbrigade; demonstrates, tooneel. ken en een groote hoeveelheid wrakhout. Het strand is voor een groot deel bedekt met verbrande en onverbrande stookolie, een teerachtige substantie, waarin tal van vo- gels den dood hebben gevonden. Sloepen van de „Terukuni Maru". Zoowel te Den Hoorn als in De Koog op Texel is gister een sloep aangespoeld van het onlangs op een mijn geloopen Japansche moterschip Terukuni Maru. In de sloepen heeft men de riemen nog aangetroffen, ter- wijl er zich ook scheepsbeschuit in bevond. Brandslangen te Camperduin. Gistermorgen wierp de zee een groote kist brandslangen op het strand te Camper duin. Spoedig hadden vele inwoners zich verzekerd van een deel van den buit, maar de strandvonders gingen daar niet mee ac- coord en hebben een waren strooptocht door de duinen moeten houden om de geschen- ken der zee weer in handen te krijgen. MOOI WERK GEGUND. De Rijkswaterstaat heeft de uitvoering van bestek no. 304, dienst 1939-'40, wat in- houdt het bouwen van vier duikerbruggen van gewapend beton met bijkomende wer- ken onder gemeenten Hoorn, Wognum, Sy- bekarspel en Abbekerk, ten behoeve van den aan te leggen weg no. 7 (Amsterdam Wieringen) van het rijkswegenplan 1938, na aanbesteding per 21 November j.l., waarbij de gunning was aangehouden, thans gegund aan de heeren J. Moejes en Joh. van Hars- kamp, respectievelyk te Obdam en Oterleek. Deze heeren waren laagste inschrijvers met een bediag van f 97950. De Rijkswaterstaat heeft bij overeen- komst aan de N. V. P. Daalder's aanneem- bedrijf, Emmastraat alhier, opgedragen voor een bedrag van f 10232 het maken van een wegvak ten westen van Blokzijl. KERSTFEEST. Leger des Heils. (Stichter William Booth). Evenals vorige jaren heeft het Leger des Heils ook dit jaar weer zijn voorbereidingen getroffen om met het Kerstfeest aan vele be- hoeftige gezinnen een Kerstpakket uit te reiken. M6er nog dan andere jaren zijn velen, door den nood der tijden of door andere om- standigheden, in een heel moeilijke positie gekomen. Was het toen haast onmogelijk met hun geringe inkomsten rond te komen, nu geldt dit in nog grootere mate, daar nu reeds in die gezinnen de gevolgen van den wereld- oorlog zoo goed merkbaar zijn. Immers de levensstandaard loopt omhoog, de meeste artikelen, waaronder vele huis- houdelijke, zijn duurder geworden, zoodat bij de minderbedeelden, armoede en leed grooter is geworden. Ook de kleedingsvoor- ziening gaat achteruit, omdat zij niet in staat zijn het allernoodzakelijkste aan te schaf- fen. Nu wil het Leger des Heils juist in zulke gezinnen trachten dit leed iets te verzach- ten door hun wat huishoudelijke artikelen, zooals vleesch, vet, koffie en thee, boter en indien mogelijk suiker enz. te verstrekken om hun op die manier eenige feestvreugde te verschaffen tijdens de viering van Licht en Vreugde. U begrijpt wei dat er veel geld voor noodig is om evenals het vorige jaar pl.m. 120 Kerstpakketten, die elk een waarde inhou- den van pl.m. 3 gulden te kunnen uitdeelen. In het verleden heeft U het Leger des Heils vele malen geholpen, waarvoor wij U hartelijk dank zeggen. Door Uw hulp waren wij ieder jaar in staat dit mooie werk te kunnen doen. En ook nu kunnen wy niet genoeg bij U aandringen op daadwerkelijke hulp en doen daarom nogmaals een beroep op of- fervaardigheid. Laat in deze bange tyden iedereen die daartoe in staat is het Leger des Heils helpen zyn Kerstplannen uit te voeren. Spoedig zullen weer de bekende Kerst- potten op enkele plaatsen van de stad ge- plaatst worden waarin gij Uw bijdrage kunt doen, of wij zullen by U komen en een lijst aanbieden waarop U kunt teekenen voor dit doe). Giften in natura worden dank- baar aanvaard, zooals kleeding en derg. Ook wat goed bruikbaar speelgoed, is hartelijk welkom, opdat ook de kinderen die al zoo- veel moeten missen, kunnen deelen in de Kerstvreugde. Velen zien nu reeds uit naar wat het Le ger des Heils doen zal, en doen kan. Wij re- ken en dan ook gaarne op Uw bijdrage waar- mee U vreugde brengt in het leven van ve len Uwer plaatsgenooten. Men kan ook zyn bijdragen zenden aan de afdeeling Limmerhoek no. 40, Alkmaar, of storten op gironummer 345010. WE STERLICHT". De mogelijkheid van verhooging der pensionprijzen en de desbetreffende circu- laire aan de bewoners van het tehuis Wes- terlicht, hebben ondhen eenige onrust veroorzaakt, met het gevolg, dat zich uit deze een commissie heeft gevormd, bestaan- de uit de heeren dr. Hesseling, Wonder en Beets, die meenen dat op nog andere wijze dan door een verhoogden pensionprijs aan de noodzaak van hoogere inkomsten kan worden tegemoetgekomen. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGIS TER 21 NOV. TOT 5 DEC. 1939. Nieuwe zaken: Oude-Niedorp: C. Schouten, 't Veld 307, manufacturen enz. Bestuurswijzigingen: Alkmaar: N. V. Hollandsche Aussuran- tie Maatschappij, Stationsweg 5658 Onderlinge Alkmaarsche Glasassurantie van 1890, Koningsweg 1719. Nationale Verzekerings Societeit, Stationsweg 56-58. Bergen: Garage Centraal N. V., Bree- laan 3. Noordscharwoude: Onderling Hulpbe- toon, Westerpad 1. W ij z i g i n g e n: Alkmaar: Hollandsche Maatschappij v. Gecondenseerde melk (The Condensed Milk Company of Holland), Heldersche- weg; uittreding procuratiehouder. Alkmaar: Confederatie Maatschappij tot verkoop en bereiding van Melk- en zui velproducten, Amsterdam; uittreding pro curatiehouder. Bergen: H. Schouten, Oosterweg 32, sigarenmagazijn; overgegaan aan. Th. de Moel. Den Helder: D. W. van Brederode, Loodsgracht 71, glas- en verfhandel; overgegaan aan: J. v. Brederode. Koedijk: Wed. C. Bos Czn., Kanaaldijk 299, korenmolenaarster; benoeming pro curatiehouder. Opheffingen: Alkmaar: W. A. Vogelpoel, Zeglis F 8, handel in wasproducten. L. Jupijn, Hout til 20a, zadelmakerij en bekleedery. Den Helder: Caf6 „Blauwe Stoep", Kei zersgracht 16, cafe. Schagen: Bureau „Inca", Molenstraat 44a, assurantiekantoor enz. Bij de kinderen der openbare school. Er is wei geen feest waarin de burgery van hoog tot laag, van klein tot groot, zoo meeleeft als met het bezoek van den goeden Sint en zwarten Piet. Maandagmiddag was nauwelijks bekend, dat de gasten op Nijen- burgh waren afgestapt of alles was in actie en niet het minst de jeugd. Met „Eensge- zindheid" voorop ging men de gasten afhalen, die reeds bij de familie van Foreest op het balcon stonden. Een welkomstwoord van den heer A. Hopman, een zangnummer, en de goede Sint besteeg zijn trouwe schim- mel en langs de voornaamste straten gingen de ruim 300 kinderen naar de Rustende Jager. Nauwelijks waren zij gezeten of de ververschingen en tractaties werden in ruime mate verstrekt. Een rijk en varieerend program wachtte de jeugd. Mr. Lawoe heeft de verblufte kin- derschare onthaald op zijn goocheltoeren, waaraan de jeugd meewerkte. Intusschen heeft de goede Sint de rapporten nagezien en het moet gezegd worden de jongens en meisjes hebben goed geleerd en onder hen zijn ook goede zangers. Voor den mooi- sten zang waren tooverboeken beschikbaar gesteld. In de jury zaten natuurlijk ook Sinterklaas en Piet. Tinie Koomen kreeg „een 10", maar omdat acht jongens en meis jes goed gezongen hadden en er maar een 10 was, heeft mr. Lawoe alle debutanten een tooverboek gegeven. Na herhaalde tractatie volgde de poppenkast, welke een waardig slot was van den goed geslaagden middag. Natuurlijk had mevr. Mossel-Klomp de lei ding bij de zangnummers en dan is het „af". Met geschenken beladen toog de jeugd huis waarts. In het Brunogebouw. Zondag en Maandagmorgen heeft Sint met Piet een bezoek gebracht in het Brunoge bouw. 's Morgens had de verloting plaats van de traditioneele verloting voor de kin- derfeesten. In enkele dagen waren 2500 loten verkocht en de geheele burgerij heeft meegewerkt aan dit prachtige resultaat. De hoofdprijs, een bon van f 25 waarde, te be- steden by den Heilooschen middenstand, is gevallen op no. 2393. Zondagmiddag heeft de R.K. Volksbond de kinderen een groot feest bereid, dat klonk als een klok. We weten niet wat we het meeste moesten bewonderen: de regel- maat en keurige afwerking of de rijke trac tatie. Een poppenkast hield de jeugd langen tijd bezig. Daarna was de K.J.C. aan de beurt, doch deze regeling had beter gekund; het rumoer nam ongekende afmetingen aan, maar we geven toe, dat het niet gemakkclijk is om kinderen van 712 jaar rustig te houden by zoo'n gelegenheid. Maandagmorgen hebben de kinderen van de kleuterschool feest gevierd en onder stipte orde en regelmaat hebben de zusters getracteerd en cadeautjes uitgereikt. In de bijzondere scholen. Hedenmorgen zijn ruim 400 kinderen van de bijzondere scholen onthaald en verblijd met een cadeau. SINT NICOLAAS IN OUDE NIEDORP. De Sint heeft ook aan Oude-Niedorp zyn jaarlijksch bezoek gebracht. Zondagavond was de zaal van den heer Feys geheel fe- vuld met kinderen van de openbare school en belangstcllenden. Dank zij de milde gaven van de inwoners was het mogelijk dezen zoo schitterend ge slaagden avond te verzorgen. Dank zij de goede voorbereiding van den heer Veer, hoofd der school en juffrouw Mallet, was het voor de ouders en kinderen een lust te zien hoe aardige stukjes werden opgevoerd. Wy denken aan „De busken- blazer", die tot groote vreugde van de jeugd met een zwart gezicht het tooneel verliet, en van het verdwenen meisje, dat weer te- recht kwam. De kinderzang was weer aar- VERWACHTING: Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Meest zwaar bewolkt, plaatselijk nog enkele lichte buien, weinig verandering in temperatuur, aan de kust tijdelijk krachtige, overigens matige tot zwakke wind uit zuidelijke richtingen. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. De depressiekern van ongeveer 980 mbar heeft zich langzaam van de Faroer naar het zuidelijk gedeelte van de Noordzee ver- plaatst, en vult thans op. Onder invloed hiervan vielen in onze omgeving regen- en hagelbuien, waarbij plaatselijk onweer voor- kwam. Den Helder tapte met 12 mm de grootste hoeveelheid neerslag af. In vrij wei het geheele noorden stijgt de luchtdruk thans. Over oost-Groenland ont- wikkelde zich een nieuw maximum met luchtdrukwaarden boven 1025 mbar. Op IJsland regent het. Enkele stations melden daar meer dan tien mm. Aan de Noorsche kust is hier en daar de wind nog krachtig en het weer draagt een buii'g karakter. Ner- gens viel echter meer dan lichte neerslag. Het gebied van hoogen luchtdruk is thans in de omgeving van de Azoren gelegen met luchtdrukwaarden van omstreeks 1025 mbar. Aan de noord- en westkust van Spanje is de wind stormachtig uit noordwest en is veel regen gevallen. Ook in Italie waait het hier en daar hard. Het weer is er betrokken. De gisteren genoemde depressie over de Randstaten verplaatste zich naar Finland en vulde daarbij op. Ook hedenmorgen werd uit deze omgeving weer sneeuw gemeld. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind op 5 December te 9.50 uur aan de posten van Delfzijl tot IJmuiden: „Attentiesein neer". dig en alien werden getracteerd op koek en chocolademelk. Ook werd een verloting gehouden voor de verstrekking van melk aan schoolgaande kinderen. Tenslotte wer den de kinderen verrast met vele geschen ken. DE SINT TE SINT PANCRAS. Maandagmiddag werd het Sint Nico- laasfeest gehouden voor de kinderen van de openbare school. Te half twee arriveerde de bisschop met zyn trouwen knecht in het lokaal van den heer Bouwstra, waar de kin deren reeds stonden opgesteld. Vandaar werd een rondgang door het dorp gemaakt, wat door het mooie weer volkomen slaag- de. Weer aangekomen bij het lokaal werd de Sint door de kinderen toegezongen, waar de bisschop hartelijk voor dankte. Vervol- gens sprak hij hen toe. De kinderen der hoogste klassen voerden een heel aardig tooneelstukje op onder leiding van juffr. Brands. Ook werd een heel aardig num- mertje gezongen door zes meisjes en zes jongens. Alle kinderen werden onthaald op chocolade en de noodige snoepjes en vervol- gens verblijd met een taai- en een specu- laaspop en een mooi cadeau, waama zij hoogst voldaan huiswaarts keerden. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de N.V. Bataafsche Import Maatschappij, verkoopkantoor von Koninklijke Shell- producten te 's Gravenhage om vergun- ning tot het verplaatsen van een onder- grondsche benzinebewaarplaats met aftap- inrichting gedreven door een electro-motor van y, P.K. voor het perceel NASSAU- LA AN nr. 1. Bezwaren tegen deze verplaatsing kunnen worden ingediend ten stadhuize, mondeling op DINSDAG 19 DECEMBER a.s., voormiddags te ELF UUR en schrif- telyk voor of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die be zwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 5 December 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nrs. 1682 en 1684 zijn opgeno- men de besluiten van den Raad dier ge meente van 9 November 1939 waarbij zijn vastgesteld: een Verordening tot wijziging van het Reglement var orde voor de vergade- ringen van den Raad der gemeente Alkmaar; een Verordening regelende den werk- kring en de samenstelling van de commissie van bystand, bedoeld in artikel 60, lid 2 der Gemeentewet. Deze verordeningen zijn heden afgekon- digd en gedurende drie naanden ter ge- meente-secretarie ter lezing gelegd. Zij zijn aldaar tevens in afdruk, tegen beta- ling der kosten, verkrijgbaar. Alkmaar, 5 December 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2