AMSTERDAMSCHE BEURS £aatsU Aedchten VRAAG EN AANBOD J{ecMs(iaken Pxwtiitciacd Tlieuuxs OUDE NIEDORP m JCezk School Mill Jng^Kmdm Stukken IPIuimveeteeit. 3 ST. PANCRAS OUDORP SCHOORL LANGENDIJK GHmlachje. WOENSDAGS en ZATERDAGS 35 cent per vijl repels, Arrondissements Rachtbank te Alkmaar. no OFGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH, LANDBOUWCREDIET N.V. x) ex-coupon Vorige koers heden New-York 1.88'/, 1.88'/,, Londen 7.37 7.353* Berlijn 75.60 75.50 Parijs 4.18 4.17 Brussel (Belga) 31.12 31.15 Zurich 42.25 42.25 Kopenhagen 36.42)* 36.35 Stockholm 44.90 44.85 Oslo 42.80 42.75 EERSTE BLAD (Ongecorrigeerd.) DE O 23 TE WATER GELATEN. Van een der overdekto hellingen van de Rotterdamsche droogdokmaatschappij Is vanmorgen met goed gevolg te water gelaten de onderzeeboot O 23, in aanbouw voor de Nederlandsche marine. DE SPIONNAGE-AFFAIRE. Mr. E. G. S. Bourlier en mr. F. C. Staehle zullen optreden als raadslieden van het echtpaar van H. en mr. B., die op vermoe- den van spionnage verleden week zijn ge- arresteerd. Vandaag zou in de raadkamer van de Haagsche rechtbank een beslissing worden genomen over de vordering van den officier van justitie van de gevangenhouding der verdachten te bevelen. DE STRIJD BIJ PETSAMO. Uit Kirkenas wordt gemeld, dat de nacht aan het front van Petsamo rustig is geweest. Vermoedelijk hebben de Russen per trein uit Moermansk versterking gekregen. De Finsche strijdkracht aan het Petsamo-front wordt op 20.000 man geschat. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. Het Fransche legerbericht van hedenoch- tend luidt: Gedurende den nacht activiteit van patrouilles en artillerie aan enkele dee- len van het front. DE REGEERING NOG TE HELSINKI. Officieel wordt ontkend, dat de regeering Helsinki zou hebben verlaten. Gisteren heeft de ministerraad nog onder voorzitter- schap van den minister-president in de hoofdstad vergaderd. Geen aanvallen uit de lucht. Ook vanochtend zijn geen aanvallen uit de lucht op Helsinki gedaan. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. Berlijn, 5 Dec Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Afgezien van iets levendiger vijandelijk storingsvuur der artillerie in het grens- gebied ten oosten van de Moezel, viel aan het Westelijk front slechts plaatselijke ge- ringe gevechtsactie waar te nemen. ZWARE SNEEUWJACHT IN HELSINKI. De Finsche regeering heeft gisteren geen legerbericht uitgegeven. Naar verluidt, vindt een reorgainsatie plaats van den berichten- dienst. Overigens heerschte den geheelen dag in Helsinki een zware sneeuwjacht. Vol- gens niet bevestigde berichten zou de haven Viipuri gebombardeerd zijn. Vergadering IJsclub Oude Niedorp en Omstreken. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Vrijdagavond ten lokale van den heer Mijts te Verlaat. De rekening gaf aan 165.95 aan ont- vangsten en f 178.95 aan uitgaven, alzoo een nadeelig saldo van f 13. Bij de bespreking gvan het ijsfeest werd besloten de regeling aan het bestuur over te laten. In de plaats van den heer K. Boontjes, niet herkiesbaar, werd tot bestuurslid gekozen de heer P. Heinis. Bij de rondvraag werd besloten, dat kin- deren jonger dan 14 jaar vrij zijn van betalen van contributie. De ouderen betalen alien het voile bedrag ad f 0.50. Nieuw toetreden- de leden betalen f 0.60. „De Tuinbouw". De vereeniging „De Tuinbouw" verga derde Maandagavond in het cafe van den heer Bouwstra, onder leiding van den heer Jb. de Vries. De opkomst was, ondanks het slechte weer, nog bijzonder goed te noemen. De voorzitter besprak in zijn openings- woord de tegenwoordige regeling van mini- mum- en vergoedingsprijzen, welke slechte uitkomsten geeft. Hierover is reeds veel ge- klaagd, doch de regeering is de meening toe- gedaan, dat in Januari de afzet van onze producten beter zal verloopen. Artikel gewijze werden de nieuwe regle- menten en de statuten doorloopen. Art. 10 der statuten werd niet aanvaard, evenmin als art. 14. Dit zal op de algemeene vergadering worden gebracht. Op art. 15 zal een am en- dement worden ingediend, dat aldus luidt". 60 leden vertegenwoordigen een afgevaar- digde in het hoofdbestuur, 120 twee en daar- boven drie afgevaardigden. Over het punt dat de burgemeester van B. op L. ambtshalve voorzitter der vergadering is, werd breed- voerig gediscusseerd. Hierin is door het be stuur al een uitspraak gevraagd, doch met weinig succes. Ook over de huur der veiling werd afkeuring uitgesproken. Over deze kwestie zal eveneens worden gesproken. Aan de laatste artikel van art. 17 wenschte de heer Schuur toe te voegen, dat geen amb- tenaren in het bestuur zitting mogen heb ben. Dit werd zoo gewijzigd voor nieuw te benoemen ambtenaren. Aan art. 20 zal moeten worden bijgevoegd, dat ook buitengewone vergaderingen in aan gesloten gemeenten zullen worden gehou- den. Het Huishoudelijk reglement passeerde zonder discrussie de hamer. Bij de rondvraag bracht de heer A. Ver- duin naar voren, dat de witte kool wel het stiefkind is; daar dient eenige steun op te komen. Dit zal echter moeilijk gaan, omdat voor deze een aparte regeling is, het is ech ter wel opmerkelijk dat zoo gauw als de zuurkoolprijzen verhoogd werden, de kool- prijzen zakten. Hierin is wel iets te doen. Het parkeerterrein kwam nog weer ter sprake, de stortdammen zijn geen voldoen- den waarborg met harden wind. De heer Biersteker bracht ter sprake het zonder eenig overleg benoemen van een ambtenaar voor den ophaaldienst. De ver gadering was ervan overtuigd, dat het be stuur hier te ver gegaan was. Opbrengst collecte. De collecte voor het Algemeen Steun- comite 1939, welke in deze gemeente door middel van gesloten bussen geschiedde, heeft opgebracht 41.51. Uitvoering fanfarecorps. Zondagavond gaf het in Schoorl zoo populaire fanfarecorps „De Vriendschap" onder leiding van zijn directeur, den heer G. Anderson, een uitvoering in de groote zaal van „De Roode Leeuw", welke tot de laatste plaats bezet was. Het met zorg samengestelde programma is op uitmun- tende wijze uitgevoerd, waarbij wel bleek dat de heer Anderson zijn discipelen de juiste leiding weet te geven en hen de fijne nuances van de vertolking ook zeer juist doet weergeven. Bijzonder viel ons op „Doornroosje's Bruidsvaart" van Rohde en „Mondnacht auf der Alster" van Tetras. Het corps had dan ook na iedere ver tolking een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. Ook werd nog door de heeren J. S. den Das, H. J. Meedendorp en J. Sevenhuysen een drietal stukken voor blaasinstrumen- ten ten beste gegeven, waarvoor hen ook veel bijval werd geschonken. Hiema werd de heer G. Anderson bij monde van den voorzitter van het corps, den heer H. J. Meedendorp, gehuldigd ter gelegenheid van zijn koperen jubileum als directeur van ,,De Vriendschap". Spr. bracht in herinnering de zeer vele presta- ties van het corps, die dank zij de pretti- ge en goede leiding van den heer Ander son waren verkregen. Als blijk van groote waardeering bood spr. namens het corps den directeur een prachtige bloemenmand, alsmede een couvert met inhoud aan, daarbij den wensch uitsprekend, dat de heer Ander son nog zeer vele jaren leiding zal blijven geven. Zichtbaar verrast, dankte de heer Anderson voor de hem gebrachte hulde. Na de pauze trad het in Schoorl zoo- zeer bekende duo Wi-Jo op, bijgestaan door de danseres Loeki Tap. Het duo zorgde voor de gebruikelijke afwisseling van ernst en luim en de wijze waarop dit werd gedaan bewijst dat de prestaties van Wi en Jo zich nog steeds in stijgende lijn bewegen. Loekie Tap danste zeer goed en is een aardige aanvulling in het program der beide Westfriesche jongens. Een gezellig bal besloot den avond. Nog geen verbetering; invoerbeper- king in Engeland; financieele nood onder de tuinders. In den toestand aan de Langendijker groentenveilingen is nog geen verbetering gekomen. De grootere vraag naar de ver- schillende tuinbouwproducten blijft uit, zoo- dat de tuinbouwers genoodzaakt zijn, niet te veel aan te voeren, daar anders te veel zou doordraaien. Dat dit laatste nog in vrij be- langrijke mate geschiedt, is wel een gevo'g van den financieelen toestand, waarin de. meeste tuinbouwers verkeeren. Men dient nu eenmaal te eten en daarvoor is geld noodig. Ook voor de instandhouding van het bedrijf hebben de tuinders geld noodig en het is dan ook meestal niet uit gemakzucht, dat de goede kwaliteit kool wordt aangevoerd, maar dringende noodzaak. Er worden verscheidene partijen driemaal geveild en dan door de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale overge nomen, deels om te worden gedistribueerd onder de werkloozen, deels om te worden verkocht als veevoeder. Vooraf de gele kool is moeilijk te plaat- sen. Hiervan draaien belangrijke hoeveel- heden door. De rest, welke wel verkocht kan worden, kan hierdoor geen hoogen prijs op- brengen. Het gaat voomamelijk om den minimumprijs van 2.10 en een enkele maal een of twee dubbeltjes hooger. De concur rence van de groene kool zal hieraan onge- twijfeld niet vreemd zijn. Deze worden ver kocht tegen prijzen van 2 2.70 per 100 kg en zijn een om dezen tijd zeer gaarne ge geten groente. De Deensche en gewone witte kool heb ben niet zooveel aftrek als eenige weken ge- leden. De vroege witte kool, waarvan de aanvoeren beduidend geringer zijn gewor- den, werd voornamelijk voor f 11.20 en een enkele maal voor 1.50 per 100 kg verhandeld. Deensche witte kool ging voor het grootste gedeelte van de hand voor den minimumprijs van 1.60 of voor een paar dubbeltjes per 100 kg meer. Prijzen van f 2 en hooger werden slechts bij hooge uitzon- dering betaald. Voor de aardappelen is de belangstelling gering. De prijzen van de blauwe Eigenhei- mers liepen f 2.20—1 3 per 100 kg, blanke noteerden vanaf 2.10, Bevelanders werden met f 2.10f 2.30 betaald. In de prijzen van de uien was weinig ver- andering te constateeren. De noteeringen van de grove zijn iets opgeloopen, zoodat tenslotte 3f 3.40 per 100 kg werd be taald. De middelsoort, welke in het midden van de week iets duurder was, bracht de laatste dagen echter weer 2.502.80 per 100 kg op. Peenprijzen waren in vergelijking met verleden jaar belangrijk lager. Tegen f 1.60 f 2.60 per 100 kg in Nov. 1938 betaalde men nu f 1.50i 2, deze laatste prijs dan nog alleen als de aanvoer niet te groot was. De invloed van de invoerbeperking in Enge land is hier wel te bemerken. BROEK OP LANGENDIJK. (November). Geboren: Johanna Jacoba, d. v. Willem van Gulik en van Immetje Louize de Ruiter. Getrouwd: Jan Kuiper en Jacoba van Lienen. Jan Engel en Albertje Hoofd. Egbert Koppen en Dieuwertje Smit. Geert Visser en Aartje van Zuydam. Abram Biersteker en Anna Alida de Jong. Overleden Dirk de Boer, oud 55 jaar, overleden te Alkmaar. Zeg eens Victor, zou het niet verstandiger zijn, Jan eerst na den oorlog een globe t< geven? Het kan immers best zijn; dat de aarde dan een heel anderen vorm gekregen heeft. A1166n 2de hcxndsch goederen. uitsluitend 6 contant fDinsdag* en Vrijdagt Inzendent Tot ouderling van de geref. kerk te Broek op Langendijk zijn gekozen de hee ren H. de Graaf en A. SlotBlom. Tot dia- ken de heeren C. de Groot en K. Kool, Uitspraken in zaken, behandeld op 28 November. Vader en zoon M. uit Uitgeest hebben terecht gestaan wegens diefstal van paling uit een fuik van den visscher v. d. K. te Uitgeest. Ondanks hun ontkentenis had de officier tegen den vader 1 jaar gevange- nisstraf gevorderd en tegen den zoon 6 maanden. Beiden waren recidivist. De rechtbank deed heden, Dinsdag, uitspraak en veroordeelde den vader tot 3 maanden gevangenisstraf en den zoon tot 1 maand gevangenisstraf. De fouragehandelaar R. uit De Rijp heeft in hooger beroep terecht gestaan wegens het niet opgeven van bepaalde voorraden tarwe en. gerst. Hij was door den kantonrechter tot 600 boete en ver- beurdverklaring van het in beslag geno men graan veroordeeld. De officier had bevestiging daarvan geeischt. De rechtbank bevestigde het vonnis, be- halve de straf en veroordeelde R. tot 100 of 60 dagen, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen graan. De watermolenaar P. uit Oudorp heeft terecht gestaan wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Hij had in den nacht van 30 op 31 Juli j.l. op den Friescheweg te Alkmaar met zijn motor een wandelaar van achter aange- reden en zwaar gewond. Hij zelf kreeg ook een hersenschudding. De eisch was 60 of 30 dagen en in- trekking van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. De rechtbank veroordeelde heden P. tot 60 of 30 dagen en 6 maanden intrek- king van het rijbewijs. de verdere omstandigheden niet werden ver- meld. Geachte inzender zou niet de eenige boer zijn, die, toen het hopeloos was met den grasgroei nog een bedrag aan stikstof (let- terlijk) weggooide. Er zjjn veel boeren die denken, „ik be- mest niet eerder met kunstmest dan wan- neer ik kan zien dat het gras niet meer wil groeien" en dan is het in vele gevallen pre- cies te laat. Dus ook hier was het hoogst noodzakelijk de dure portefeuille aan te spreken toen het noodig was, en wel in het vroege voorjaar toen het tijd was om te bemesten, want we zien dat het toch uit die nortefeuille vandaan kwam, toen het reeds te laat was; beter was het toen geweest het geld er in te laten. Ik wil hopen, dat geachte inzender door den abnormalen economischen toestand zai komen tot het nieuwe weide-systeem, hij zal niet zeggen, dat het te duur is, maar zal wenschen het reeds eerder te hebben toege- past. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de afgestane plaatsruimte. Een Boerenzoon. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Te Alkmaar. Bij de veiling bij opbod gehouden op Don- derdag 30 November 1939 ten overstaan van notaris J. de Groot te Alkmaar zijn de na- volgende perceelen te Alkmaar in bod ge bracht als volgt: Huis en erf, Druivenlaan 16. groot 1.58 A., op 1100; huis en erf Molenbuurt 31, groot 69 cA., op f 1850; huis en erf Clarissenbuurt 23, groot 68 c.A., op f 2290; huis en erf Nieuwlandersingel 36, groot 68 c.A., op f 1890. De afslag blijft bepaald op Donderdag 7 December 1939 des avonds 7 uur in „Het Gulden Vlies" te Alkmaar. SCHEEPVAARTLIJNEN. Stoomvaart mij. Nederland. Mapia J. N. L. te Batavia 5 Dec. Boshcfontein S. J. P. L. te Los Angelos 4 December. Poelau Roebiak J. N. L te Belyawan 1 Dec. Jagersfontein uitr. te Batavia 3 Dec. Tarakan uitr. te Batavia 3 Dec. Johan van Oldenbarnevelt thuisr. te Suez 4 December. Rotterdamsche Lloyd. Sibajak uitr. 4 Dec. 17 uur van Gibraltar, verwacht 7 Dec. 7 uur te Napels. Garoet uitr. 4 Dec. 19 u. van Port Said. 3. tarwe 82,74 78,95 Hij voerde drie groepen Wit Leghorn kui- kens met hetzelfde voer, dat alleen ver- schillende wat betreft de drie zooeven ge- noemde stoffen. De begingewichten der profefkuikens bedroegen op 2 maand onge- veer 500 gram en op 6 maand resp.: groep 1, 0500 gram, groep 2, 1350 gram, groep 3, 1375 gram. De vlokken volgens het nieuwe, goed- koope procede bereid bleken dus nog de waarde van tarwe te hebben in het meng- voer. •Bij de stijselfabricage komt uit de aard- appels ook een afvalproduct vrij, dat eiwit- houdend is. Ook dit heeft men voor voeder- doeleinden getracht bruikbaar te mMHI. Volgens deze methode van Kroner krijgt men z.g. aardappeleiwitvlokken. De ver- teerbaarheid blijkt echter niet zoo goed te zijn als van de origineele aardappelvlokken, maar bij de proeven van Prof. Mangold bleek toch 60 van het eiwit verteerbaar te zijn en heeft dus dit voer ook zijn waarde. Bij kuikens voldeed dit nieuwe product niet zoo goed, wel als het in combinatie met ondermelk gevoerd werd. Bij varkens werkte het uitstekend, wel weer een typisch bewijs voor wat ik al jaren lang herhaal, dat een scheikundige bepaling omtrent eiwit in een bepaalde voederstof wel eenige waarde heeft, doch dat de proef op de som alleen door het levende dier geleverd kan worden. In hoeverre men gekookte aardappels aan pluimvee zal voeren of aardappelvlokken hangt natuurlijk van verschillende omstan digheden af. Het drogen kost geld en de vraag is dus of het voer in verband met an- dere voederstoffen van overeenkomstige voedingswaarde den prijs waard is. Gedroog- de aardappelen vormen echter, zooals ge- zegd, een zeer goed pluimveevoer, dat ge- makkelijk bewaard kan worden en gedistri bueerd kan worden. In tijden van nood gaat men trachten al- lerlei stoffen, die in normale tijden niet veel aandacht trekken, te gebruiken. Zoo is het ook met eikels. Er worden in ons land jaarlijks 100000 a 200000 kg. eikels verzameld. De besten schij- nen als zaadgoed verhandeld te worden, de rest wordt gebruikt als varkensvoer. Eikels hebben een zekere voedingswaarde, zooals ook uit de analyse blijkt. Prof. Lehman, die de verteerbaarheid voor kippen onderzocht, geeft op voor 1 ongeschilde, 2 geschilde eikels en 3 mais: eiwit vet VEEVOEDER-DISTRIBXJT1E. Als antwoord op het ingezonden artikel in uw veelgelezen blad, onderteekend door Een vader van een Boerenzoon", zou ik het volgende willen opmerken. De geachte inzender laat uitkomen, dat de verhouding tusschen het verstrekte veevoe der voor consumptie- en industriebedrijven scheef is; hiermede kan ik het eens zijn, het verschil is wel wat groot. Maar hierom ging het in mijn ingezonden stukje van 18 Nov. niet. Al wilde geachte inzender er niet ge- heel voor uitkomen, toch geeft het laatste gedeelte van het ingezonden stukje blijk, dat hij het wel met mij eens is, al is er voor dit jaar op zijn bedrijf niets aan te veranderen. Het is waar, niemand kon in het begin van dit jaar voorzien dat er nu een veevoeder- distributie zou zijn. Maar gelukkig hebben velen reeds meer dan 8 jaar kunnen ondervinden, dat door gebruik te maken van een oordeelkundige bemesting en een betere verpleging van het grasland, veel duur veevoer kon worden be- spaard. Dus ongeacht of er nu veevoerdistri- butie is, waardoor U, geachte inzender, min der voer kan krijgen dan U gewend was, had U reeds verscheidene jaren het voordeel kunnen hebben van het omweid-systeem. Dan schrijft de geachte inzender, dat de portefeuilles van de boeren te dun zijn om vooruit te koopen als het niet hoogst noodig is. Nu is het maar een kwestie, om te be- oordeelen wanneer het hoogst noodig is, om de portefeuille aan te spreken. Voor hem, die de portefeuille werkelijk in eere wil houden, is het hoogst noodig om in het vroege voorjaar, ja zelfs reeds in den winter, geld uit te geven voor bemesting, waardoor hij dan twee- tot driemaal zooveel geld uitspaart op zijn voerrekening in de daama komende weide- en stalperiode. De extra stikstofgift van f 150 op het bedrijf van geachten inzender zegt mij niet veel, daar Vragen deze rubriek betreffende kunnen door onze abonne's gesteld worden aan dr. B. J. C. te Hennepe, Heemraadsingel 111, Rotterdam. Postzegel voor antwoord inslui- ten en blad vermelden. Over gedroogde aardappels en eikels als kippenvoer. Den vorigen keer wees ik er op, dat gekook te aardappels goed bruikbaar zijn in kip penvoer. In Duitschland heeft men ook de aardappels wel gesileerd en kreeg daarmede ook goede resultaten. Men is daar echter sinds 1930 ongeveer ook verder gegaan en heeft de aardappels gedroogd. Daardoor maakt men dus van een volumineus, zeer waterrijk voeder dat moeilijk te bewaren is en duur om te vervoeren van de eene plaats naar de andere, een licht droog poeder, dat groote voordeelen biedt. Dit poeder kan men het geheele jaar door tot zijn beschik- king hebben, het is gemakkelijk te vervoe ren in zakken en goed bewaarbaar in een kleine ruimte. Aardappels zijn zooals we ge- zien hebben zeer goed bruikbaar, maar als men den eenen dag aardappels voert en den anderen dag weer op eens niet, dan is dat voor de kippen niet zoo goed. De samenstel- ling van het voer moet zooveel mogelijk constant zijn en niet met groote schokken varieeren. Dit alles kan men dus met ge droogde aardappels veei beter bereiken dan met versche. De aardappels worden bij dit proces in hun geheel gebroeid en gedroogd en men krijgt dan een grijsachtige, vlokki- ge ma'ssa die men daarom aardappelvlok ken noemt. Deze aardappel-vlokken nu blij- ken een uitstekend pluimveevoeder te zijn en worden in Duitschland al verscheidene jaren gebruikt. De samenstelling is als volgt: droge stof 88 pCt., eiwit 7.8 pCtvet 0.5 pCt., asch 4 pCt., ruw vezel 2.6 pCt., stik stof vrije stoffen 73.3 pCt. Vanaf 1930 zijn er in Duitschland aan verschillende proefstations onderzoekingen verricl t omtrent de waarde dezer vlokken in pluimveevoeder. Fangauf in Kiel publi- ceerde in 1936 een serie proeven gedurende vier jaren genomen met 1015 pCt. vlokken in het meelvoer, alle met goed succes. Men kan zelfs tot 25 pCt. in het meelvoer gaan, ter vervanging b.v. van mai's. Weinmeiller in Endrig bericht omtrent proeven waarbij hij aan fokdieren, leghennen en groeiende kuikens tot 60 pCt. vlokken gaf in het meel voer en goede resultaten kreeg. Op de Duitsche legwedstrijden. waar de kippen thans op de verschillende plaatsen alle hetzelfde voer krijgen, geeft men in de laatste jaren steeds 15 tot 20 pCt. vlokken in het meelvoer. De legresultaten zijn uit stekend, terwijl de gezondheidstoestand der hennen goed is. In het seizoen 1937'38 wa ren de resultaten der legwedstrijden per hen gemiddeld 216.8 ei met een sterfte van 14.5 pCt. De aardappelvlokken zijn dan ook zeer populair in Duitschland en ik heb herhaal- de malen gezien dat bij vulling der bakken de kippen de vlokjes het eerst als een soort lekkernij er uitpikken. Het fabriceeren der vlokken kost natuur lijk nogal geld, daar er ongeveer 70 pCt. wa ter uit de aardappels verdampt moet wor den door warmte. Vandaar, dat men proe ven genomen heeft met een nieuwe perio- de, waarbij de grootste hoeveelheid water uit de aardappels geperst wordt. Daarbij gaan er weer voedende bestanddeelen met het perswater verloren, het overblijvende poeder heeft dus cen eenigszins andere samenstelling dan dat van de oude vlokken. Prof. Kangold in Berlijn, die beide soorten vlokken op kippen onderzocht, geeft als samenstelling op (verteerbare stoffen) in vergelijking met tarwe: eiwit stikstof 1. oude vlokken 76,20 73,14 2, nieuw procede 67,93 90,53 4,2 4,9 7,1 83 90 84 104 vrije stoffen, stikstof 2,0 61,3 2,4 70,7 3,7 68,5 Wat eiwit en vet betreft zijn ze dus gelijk te stellen ongeveer met 2/3 van mais. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. Nadruk verboden. van Dinsdag 5 December 1939. Vor.k A45-3.C0 STAATSLEEN1NGEN. 33H Nederl. 1938 3 Ned-lndiS 1937 5% Duitschl '30 tn verkl. BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cerl. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvg Delft Cert. Nederl Ford Lever Bros Philips Gloeil. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel. Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel coitim U S Leather CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden M1JNBOUW. Alg Explor. Mij. i Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. i Kon Petr Phillips Oil Shell Union 9n/i6 Tide Water 89/16 RUBBERS. 811/. 81V* 12 91 83V, 160 104 33i/« 63'/, 3191/, 933/s 1243/s 38*/, 2 ,s/s 5S*/4 J16/l6 39V, 29V, ISVis 1U/16 - 4l/i, 48V, 1 4Vs 3741/4 228 224*/4 lOO'/j, 59 100 226'/, 24 38/s 28'/s 184'/, 155 99 124t/, 58 101V, 3'%c Amsterd Rubber t Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadiadi (nterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 1 JavaChina—Japan lijn Kon. Ned StoombooL Scheepvaart Unie t TABAKKEN. Deli Batavia 1 Oude Deli t Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can Pac. §Noteering per 50. tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 23/t, heden 2s/* WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. 88 108 1OCV4 99*/4 110 155'/, 131 20V, lOVw ID/4 133/4 771/, 38V, 63'/, 317'/, 12V4-3/s 1237,-i 23V,-V4 591/4-V, 39% 29f-7/i« "*/i« 48>/,-y. 376-8 229 226 IOO1/4 226 24OV4-I 29 9*/u -s/8 8 V,'-'/is 1851/,-6 58«/* 98 881/, 109V4 100 tOOi/4 110 151 130-2 9%e-10 13*/,

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3